ASPIRIN Langendijker Groentencentrale. en daarom eenig op de wereld Abonnementsaelden. Verduistering van f5000 Verzekerde treinreizigers omdat Aspirin onder voortdurende confróle met de grootste nauwkeurigheid vervaardigd wordt, in een hygiënisch onberispelijke verpakking op de markt komt en vóór den verkoop niet met de handen wordt aangeraakt, is en blijft het on ongeëvenaard. Uilsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 et*, en oranjezakjes van 2 labl. 10 ets. verloren door de tijdsomstandigheden. Spr. kon zich niet voorstellen, hoe een gedeelte van het bestuur een der gelijk prae-advies kon geven. Spr. noemde dit voorstel tegenhouden wat bij de wet geregeld is. Als een com missie wordt benoemd om met overleg executie's te voorkomen, kan spr. er in meegaan. De heer P. Hart, Koedijk, zeide dat het geen commu nistische raadgevingen zijn. Het is een voorstel, aange nomen met de beenen op den grond. Door de omstan digheden zijn wij genoopt, dit voorstel te doen. Spreker noemde een voorbeeld, hoe er s'-ms door hypotheekge vers wordt gehandeld. Het is een taak van de over heid, maar zoodang de overheid niet ingrijpt, moeten we door solidariteit van de leden executies voorkomen. Het is de söhuld der omstandigheden, dat de mensohen in ongelegenheid zijn geraakt en niet hun eigen schuld. Spr. vroeg zich af wat er tegen was, dat geweerd werd, als drie organisaties er zioh voor uitspraken. De heer burgemeester Slot deelde mede, dat de Prov. Commissie in die richting heeft gewerkt en antwoord heeft gehad dat het de aandacht van den minister heeft. De Voorzitter was het met den heer De Vries eens. Met den heer Wagenaar kon spr. zioh niet vereenigen. Het Is een abnormale tijd Het gaat langs organisatori- schen weg en er wordt niet precies aangenomen wat de organisaties willen. Elk voorstel zal op zich zelf worden behandeld Het bestuur ging met het voorstel van de heeren De Vries en Glas, om bij de Overheid aan te dringen, mee. De heer Jb. Wagenaar Cz., St. Pancras, zeide, dat de Chr. Bond er niet aan meedoet. Spr. vroeg of een macht mooht worden gezet tegen de wet. Moeten we nu onder elkaar maar uitmaken wat goed is? De heer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, zeide, dat men een wet heetf gevraagd. Men neemt het niet tegen de wet op. Maar voor een wet is aangenomen, gaat er een tijdje over heen. Door dezen maatregel wil men nu voorkomen, dat in dien tijd sommigen worden afge slacht. Men moet deze zaak niet eenzijdig bekijken, doch in het belang van het algemeen. De Voorzitter deelde mede, dat het de bedoeling is de zaken te voorkomen. De heer A. Hoogland zeide dat zijn vereen, op practl- sche bezwaren stuit, omdat men niemand van de veiling kan weren. Spr. was van meening, dat de heer Wage naar uit 't evenwicht is gslagen met te zeggen dat het voorstel voortgekomen is uit hoofden van menschen die uit het evenwicht zijn geslagen en hun verstand kwijt zijn. Het voorstel is een uiting van solidariteit. Na nog eenige discussie tot stemming overgaande, werd het prae-advies van het hoofdbestuur met 839 tegen 544 stemmen aangenomen. De motie, voorgesteld door den heer Jb. de Vries, om de wet van 1914, welke in 1926 is opgeheven, waarbij de uitwinning en executie wordt verboden, werd aangeno men. De regeeringssteun voor 1933. zekering dat spr.'s belangstelling voor den tuinbouw nog meer is verlevendigd, waarom de regeering den land en tuinbouw niet beter heeft gesteund, omdat de tuin bouw toch feitelijk zekere rechten op de regeering heeft, voor in oorlogstijd verleende diensten. De heer W. Butter, Koedijk, vroeg of bladloozo ra barber onder de minimumprijzen valt Verder waarom de betaalmeester niet samenwerkt bij de uitbetaling van de steunultkeering. Voorzitter antwoordde dat het op het kantoor zbo druk was. De opschorting van de betaling is gekomen doordat de kwitantie's van de laatste uitkeering niet tvaren opgezonden. De heer Jb. Kloosterboer, St. Pancras, wilde, dat, als het L.G.C. gebouw voor de herdenking van Willem de Zwijger werd gegeven, ook anderen er de beschikking over konden krijgen. De heer Jb. de Vries wilde een commissie benoemen, die de mogelijkheid onderzoekt of de uitgifte van bon nen kan worden tegengegaan, naar aanleiding van het besluit om na 1 Januari geen bonnen meer te geven. De Voorzitter antwoordde dat de aanvoeren zeer on regelmatig zijn geweest. Op de Vierbondvergadering zal het worden besproken. De uitbetaling van steun. De heer De Vries vroeg nog eens naar de uitbetaling van den steun. Als het waar is dat er met opzet be scheiden zijn achtergehouden, neemt spr. het niet. Voorzitter antwoordde, dat men de bescheiden der laatste uitkeering niet had opgezonden, omdat daar niet om was gevraagd. De heer Dlrkmaat, de betaalmeester, zeide steeds alle medewerking te hebben verleend en er dag en nacht voor te hebben gewerkt. De heer A. Hoogland, St. Pancras, merkte op, dat er veel werk aan was, dooh de tuinders hadden niet moe ten wachten, dat is een verkeerd motief. Men had er daoi maar een werkkraoht bij moeten nemen. De heer Dirkmaat merkte op, bij de eerste uitbeta ling het eerst van allen te zijn geweest. De heer W. Balder begon nogmaals over de loons verlaging. Ten eerste moet men er rekening mee hou den, dat men met de arbeiders uit de eigen bedrijven moet opgaan, terwijl ten tweede het geld moet worden betaald door de tuinders. De heer Mulder antwoordde hierop, dat hij deze amb tenaren net beschouwde als gemeente- en rijksambte naren. Deze zijn nog maar een keer met 614 pet. ver laagd, terwijl onze ambtenaren nu 2 maal achtereen 10 pet, moeten afstaan. Men hoopte, dat de salarissen spoedig zullen kunnen worden verhoogd. Daarna sluiting met dank voor de aangename wijze van vergaderen. Dc algemeene vergadering. - Het percentage voor reclame. Reor ganisatie van het bestuur. De besmette bedrijven. De regee- ringssteun voor 1933. De algemeene vergadering van de Langendijker Groentencentrale werd Donderdag 6 April 1933 in het café van den heer Oudejans te Ursem gehouden. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., opende de ver gadering met welkom, in het bijzonder tot de gasten, burgemeester Van der Heuvel van Ursem, burge meester Slot als voorzitter van het markt best uur en de Prov. Commissie, de heeren P. Slot te Warmen- huizen, J. Ootjers te Noordscharwoude en Bakker van Obdam, de leiders der verschillende veilingen. Verder de betaalmeester de heer Dirkmaat, de keurmeester de heer Van Die en de veilingbeambte de heer T. Keizer. Met kennisgeving waren afwezig het eerelid P. Gootjes, de voorzitter en secretaris van hot Cen traal Bureau. De vertegenwoordiger van „De Koop handel" de heeren J. Kramer en C. Wagenaar en de heer Hazeloop, consulent van den Plantenkundigen Dienst, met den heer P. Klant, secretaris der Prov. Commissie. Spr. w.ist vervolgens op het volgende: Thans hebben we nog een 280 a 300 wagons bewaar kool in voorraad. Vandaag was er een flinke aan voer aan de veiling, welke meerendeels voor goede prijzen verkocht, tenminste rood en geel. Witte brach ten 60 cent op. De voorraad op 1 December was niet groot, doch deze producten hebben we nog niet kun nen plaatsen, tengevolge van de vele invoerhclemme ringen. Het vorig jaar waren we nog optimistisch met den grooten voorraad, omdat we dachten, dat men onze producten nog kon gebruiken. Doch behalve België, laat men onze producten niet invoeren. Over al wordt gecontingenteerd. Spr. vroeg zich af, of er geen behoefte aan onze producten is. Als voorbeeld gaf spr., dat de uien hier onverkoopbaar zijn, terwijl ze in Frankrijk duur zijn. De kooplieden in Polen en Tsjecho-Slowakije willen onze producten gaarne heb ben, jloch er zijn geen invoerconsenten te verkrijgen. Ook )n Duitschland zou men onze producten kunnen gebruiken, doch do invoer is zoo goed als onmogelijk. Desondanks staat Nederland nog op het standpunt van vrijhandel. Moeten wij zoo doorgaan? Amerika voert zeer veel goederen in ons land in, doch heeft de Invoer van onze producten vrijwel onmogelijk ge maakt, Met de Malta-aardappelen is het al net eender. In 1932 werden 882 wagons Malta- en Italiaansche aardappelen ingevoerd, terwijl onze bijna onverkoop baar zijn en een toeslag wordt gegeven. Het is noo- dig dat de regeering kloeke besluiten neemt. Als zij het niet aandurft met beperking van den invoer, zal ze toch verplicht zijn den tuinbouw, die de groote klappen heeft gekregen, te steunen. Verder behandel de spr. de steunwetten. We hadden langen tijd hoop dat het den minister ernst was drr. tuinbouw te wil len steunen, maar nog steeds laat hij op zich wachten. Nu hebben de 50 burgemeesters uit 50 gemeenten den minister weer geschreven. De tuinders hebben zich niet in weelde gebaad. Wel is dc levensstandaard ver beterd. Voorzitter memoreerde de besluiten tot fonds vorming en de oprichting van het In- en Verkoop bureau, waarvoor spr. het Prov. Bestuur dankte. De Deensche witte kool is onverkoopbaar geweest. Maar wat moet or anders op het land worden ver bouwd. Nu is de regeering er toe overgegaan, de ge legenheid ópen te stellen om 500 H.A. suikerbieten to verbouwen. Wat het aanstonds worden zal, weten we niet. Het is noodzakelijk dat de regeering hare volle aandacht schenkt aan den tuinbouw. Spr. drong aan op eerdrachtigc samenwerking om dezen donkeren tijd door te komen. (Applaus.) Mededeelingen. De laatste steunuitkee- ring 1932. Gele kool: van 4 Jan.15 Febr. f0.44; 15 Febr.2 April f 0.62; 2 April—14 Mei f0.20; 16 Mei—51 Oct. nihil: 31 Oct.—31 Dcc. f0.31; Witte kool: van 4 Jan.— 13 Febr. f Ö.07; 13 Febr.—2 April f 0.14: 2 April—14 Mei f 0.14: 31 Oct.—31 Dec. f0.42; Roode kool: van 4 Jan 13 Febr. f0.43; 13 Febr.—2 April f0.68: 2 April—14 Mei f 0.36; 16 Mei—31 Oct nihil; 31 Oct.-31 Dec. f 0.26; Vroege aardappelen: van 31 Oct.31 Dec. f0.85; 30 Mei—2 Juli nihil: 2 Juli—31 Oct f0.35; Bloemkool van 2 Mei—16 Juli f0.70; Tomaten van 18 Juli—31 Oct. f0.70; ve.i 31 Oct—31 Dec. f0.70; Dikke boonen van 22 Aug— 25 Sept. f0.75; Druiven: van 4 Jan.— 3 Sept f 1.75; van 3 Sept.—31 Oct f 0.55; van 31 Oct— 31 Dec. f 1.05. Per 100 K.G. Ingekomen was antwoord op het gevraagde onder zoek naar dc belangrijkheid van den verbouw van za den in verband met een voorstel om den uitvoer van koolzaden te verbieden. Het resultaat was, dat do uit voer zeer belangrijk was n.1. 2.700.000 K.G., mot een totale waarde van f406.000. Een uitvoerverbod zou volgens den secretaris van het Centraal Bureau nooit de goedkeuring van de Statcn-Generaal kunnen ver werven. Het Centraal Bureau heeft een schrijven aan den Mi nister gezonden, dankbetuigend voor de steunre geling, het echter betreurende dat de tuinbouw niet is gehoord om in de bezwaren tegemoet te komen, n.1. dat het niet voor doorgedraaide producten geldt en verder dat het limiet van 5 millioen niet in het raam van de regeering past. Gevraagd wordt dit bedrag te verdubbelen. Volgt vaststelling van het jaarverslag, waarvan wij reeds eerder het voornaamste vermeldden. De heer Jb. de Vries, St. Pancras, had eenige op merking over afgifte van de bonnen na 1 Januari Zijn vereeniging was van oordeel, dat daarin moest worden voorzien. Er moet een lijn worden aange geven. De heer A. Hoogland, St. Pancras, zou alles willen doen om de Steunwet 1932 geheel tot de richtprijzen te doen uitbetalen. Zooals het nu gaat, ontvangen 60 van de tuinders niets. De heer Schaap, Ursem, rapporteerde dat de no tulen in orde waren bevonden, zoodat deze werden vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penning meester werd goedgekeurd. De exploitatierekening sloot met een nadeelig saldo van f 4172.23, welk be drag ten laste van de reserve zal wordon gebracht. De afdeeling bollenveiling gaf over 1932 een nadee lig saldo van f 1193.11. In het accountantsrapport over deze rekeningen wordt er op gewezen, dat voor den post dubieuse vor deringen f27.253.21 geen enkele dekking aanwezig is. Met den meesten nadruk wijst de accountant op het gevaar dat een dergelijke financieele politiek ople vert, temeer waar er in de naaste toekomst geen uit zicht op dekking is, uit eventueele winsten dier af deeling. Aangezien het verlies op dubieuse debiteuren niet op de principalen kan worden verhaald, en dus uit eindelijk ten laste der vereeniging komt, wordt het in het belang van leden en vereeniging geacht, zelfs dringend noodzakelijk, dat reeds thans een belang rijk gedeelte hiervan gedekt is, opdat niet straks het geheele verlies in eens behoeft te worden ver werkt. Voorzitter zeide, dat door Zuidscharwoude een vraag was gesteld naar aanleiding dezer rekening. Spr. had liever de rekening van den penningmeester in het boekje, opdat de leden kunnen zien hoe het er voorstaat. Hierna werden de rekeningen post voor post behan deld. De penningmeester lichtte den post f34.793.38 bollenveiling toe. Een zelfde post staat als een schuld op de rekening der Bollenveiling. Ter dekking staat daar tegenover f 4200 bollenmanden en f 27.253,21 du bieuse debiteuren, welke post thans teruggebracht is tot pl.m. f 17000, zoodat de schuld met ongeveer f 10000 is verminderd. Zuidscharwoude ging hiermee accoord. De hoer Jb. Kloosterboer te St. Pancras wilde sta tiegeld heffen van de tomatenkisten, welke daardoor beter zouden worden onderhouden. Voorzitter antwoordde dat slechts een 10-tal kisten zijn weggeraakt, zoodat spr; van meening was, dat het thans goed gaat. De heer Jb. de Vries vroeg, of het volgend jaar de rekening van den penningmeester in het boekje komt. Ook „de Groontecultuur" te Broek op Langen dijk had een dergelijk verzoek ingediend. Men besloot, om dit het volgend jaar te doen op nemen. De begrooting voor 1933 sluit tot een bedrag van f24.050, met een post onvoorzien van f1240. De heer Mulder, Koedijk, vroeg, naar do salaris verlaging van de beambten, welke 2 maal achtereen met 10 werden verlaagd. Dat vond spr. s vereen, niet juist. De voorzitter was er zelf mee aangeko men, wat spr. niet goed vond, evenals spr. het niet van den voorzitter van het marktbestuur zou heb ben verwacht, die toch ook een vaste betrekking heeft. Spr. zou willen voorstellen om het achterwege te laten. De Voorzitter antwoordde, dat het den voorzitter van het marktbestuur ook van het hart ging, doch deze heeft zich er bij neergelegd, doordat er meerde ren waren die van de overtuiging uitgingen, dat als het moet, de salarissen moeten verlaagd. De restric tie is er echter aan verbonden, dat als woer meer nor male tijden komen, de salarissen zullen worden ver hoogd. (Applaus). De heer Mulder vroeg, of er overleg is gepleegd met het personeel, waarop voorzitter ontkennend ant woordde. De heer Mulder vond dat niet juist. Als straks het voorstel van het bestuur om 1/20 van den omzet voor de reclame niet wordt aangenomen, wilde spr. dat gebruiken om de salariskorting op te heffen. De heer C. Wit, Broek op Langendijk, vroeg naar de omzetten van de laatste drie maanden. Voorzitter antwoordde, dat die f70.000 minder wa ren dan dezelfde drie maanden in 1932. De maand Maart heeft een omzet gehad van nog geen f70.000. Deze maand is wel eens f500.000 omgezet. De volgende algemeen vergadering zal te Koedijk worden gehouden. Voor reclame. Door het Bestuur wordt voorgesteld om ten hoogste 1/20 van den omzet beschikbaar te stellen voor reclame. De Voorzitter memoreerde, dat het punt „reclame" van onze vereeniging is uitgegaan. We moeten ons nu niet terugtrekken. Spr. wees er nog op, dat als de veilingen f 10.000 geven, de Provincie ook f 10.000 beschikbaar stelt. Wt kunnen het niet meer missen voor propaganda, welke thans vooral in het binnen land moet worden gevoerd. De heer De Vries vroeg, wat er met het geld voor de reclame gebeurd. Er moest nog iets andere zijn dan alleen reclame, naar hem was gezegd. De Voorzitter antwoordde, dat de Commissie voor Economisch Verweer er ook van wordt gesteund. „De Grocntccultuur", Zuidscharwoude, dacht dat er een spaarpotje was gemaakt van het reclame fonds, daar niet zooveel reclame is gemaakt in het buitenland. Er heeft geen verslag van in het boekje gestaan. Kunnen we er nu niet eens buiten? De Voorzitter antwoordde, dat geen verslag is ont vangen. Spr. dacht niet, dat er een potje was. De heer W. Balder, Broek op langendijk, meende dat er verleden jaar nog f 70.000 was, dat zal nog niet op zijn, dus zal er wel een potje zijn. De heer Burgemeester P. Slot wist niet precies hoe veel geld er nog was, doch als er iets moet gebeuren in verband met onderhandelingen, met Duitschland, is men op het reelamefonds aangewezen, daar de ge wone middelen het niet toelaten. Spr. adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. Voorstellen van de vereenlglngen. De vereeniging „De Toekomst" te Zuidscharwoude stelt voor het kiesstelsel van de Prov. Commissie zooda nig te wijzigen, dat de leden van de aangesloten vereeni- gingen meer zeggingschap krijgen, n.1. door aan Iedere aangesloten afdeeling van de Centrales stemrecht te verleenen voor het verkiezen van het bestuur. Prae-advles van het Bestuur: Om het beoogde doel te bereiken acht het bestuur het 't beste om aan de Prov. Commissie voor te stellen het bestuur te reorga- niseeren en wel zoo, dat elke aangesloten veillngsver- eeniging het recht heeft een afgevaardigde te zenden in het bestuur der Prov. Commissie en dat uit en door het groote bestuur een dagelijksch bestuur gekozen wordt Wanneer dit plaats gehad heeft, kan onze Vellingsver- eenlging besluiten, dat die afgevaardigde gekozen wordt op onzo Algemeene vergadering. De Voorzitter lichtte deze zaak toe. Het Centraal Be stuur zal veel populairder worden als alle vereen lgingen een lid in het Centraal bestuur hebben. Zuidscharwoude ging met het prae-advies van het be stuur mee. Het prae-advies werd hierna aldus aange nomen. Producten van besmette bedrijven. „De West" te Koedijk stelt voor, het Bestuur op te dragen om producten van z.g. besmette bedrijven van de velling te weren, mits deze besmetverklaring organi satorisch is uitgesproken door Neutrale, Christelijke of R.K. Landbouw- en Tuindersbonden. Voorts andere nog op te richten bonden hierin evenzoo te erkennen. Het voorstel wordt als volgt toegelicht: Het kan noo- dig zijn zoolang er geen wettelijke regeling tot be scherming van bedrijven tegen overlast Is met bedoe ling winst te maken uit de armoede van de bedrijfshou- ders, hetzij dan direct of indirect dat er door de tuin ders gezamenlijk organisatorisch wordt opgetreden. Prae-advies van het Bestuur: Het bestuur zal zijne mederwerklng hieraan niet' onthouden, maar als het zoo ver komt, zal het bestuur elk geval op zichzelf beoor- deelen. Da Voorzitter zeide dat het punt van zooveel belang ls dat men er geen politiek in heeft gezien. Er zal weer een beteren tijd komen en dan zal er een tijd komen dat er bedrijven ln last komen. Maar als we willen behouden, moeten we dezen weg opgaan. De vereen. Zuidschar woude heeft het anders gezien, als het alleen om de pro ductie gaat, zal het niet veel uitwerken. Daar heeft men besloten, dergelijke bedrijven niet te helpen, ook de ar beiders zullen geen medewerking verleenen aan een der gelijk bedrijf. De heer Jb. de Vries, St. Pancras. zeide dat zijn ver eeniging van oordeel is dat een statutenwijziging noodig zal zijn voor dit besluit. Spr. was het met den Voorzitter eens. Spr. wilde een motie aannemen om bij de Regee ring aan te dringen dat de wet van 4 Sept. 1914, welke in 1926 ls opgeheven, waarbij uitwinning en executie's worden verboden, weer in werking wordt gesteld. De heer Jb. Glas, Broek op Langendijk, deelde mede, dat zijn afdeeling niet met het voorstel kon instemmen. Het moet van de Overheid komen. De heer Jb. Wagenaar Cz., St. Pancras, wees er op, dat de wet verplichtingen oplegt, welke nu wel hinder lijk zijn geworden. Spr. kan zich wel voorstellen dat men er tegen op komt. Dergelijke voorstellen komen echter voort uit mensohen met communistische neigingen, dio uit het evenwicht zijn geslagen en hun verstand hebben „Groenteoultuur" te Broek op Langendijk wil, ln verband met den nood waarin de bedrijven verkeeren, en de voorultzlohten voor het ingetreden jaar zeer don ker zijn, door de Langendijker Groenten Centrale een zeer krachtige actie gevoerd zien voor Regeerïngssteun voor 1933, op den grondslag der „Tulnbouwsteunwet 1932". En wel Regeeringssteun in den vorm van een toeslag op den veilingsprijs der producten, zoodanig, tot een zekeren richtprijs bereikt is, welke den kost prijs dicht nadert. Hierbij inbegrepen die producten van eerste kwaliteit, welke zekere minimumprijzen niet kun nen opbrengen en dus z.g. „doordraaien". Het bestuur der L.G.C. stelle zioh daartoe in verbin ding met die organisaties, welke aan een dergelijk steunplan willen medewerken, om zoo gezamenlijk tot de krachtigst mogelijke actie te komen." Naar het oordeel van de voorstellende vereeniging heeft het stelsel van toeslag tot den richtprijs, welke nabij den kostprijs ligt, als middel tot daadwerkelijken steun, de grootste kans van slagen boven andere plan nen, omdat aansluiting bestaat met de steunwet 1932, die ook volgens dat stelsel werkt. Dan kan worden volstaan met genoemde wet ook voor 1933 te laten gel den, zij het dan ten aanzien van de doorgedraaide pro ducten van eerste kwaliteit moet worden bepaald, dat die niet van steun worden uitgesloten. De rede van den voorzitter van het Centraal Bureau In Alkmaar 30 Dec. j.1. en ook het artikel in „De Tuin derij" van 6 Jan. da.v. bracht tot de overtuiging, dat de hoofdorganisatie niet voldoende doordrongen is van den ernstigen nood waarin de tuinders verkeeren, en dus ook niet van de maatregelen welke tot leniging van dien nood noodzakelijk zijn. Daarom is stellig noodig, dat samenwerking wordt gezocht met alle organisaties, die dien nood wel kennen, om da gezamenlijk, desnoods naast de Centrale Vellingsrganisatie, krachtig te wen ken ter voorkoming van algeheele inzinking onzer be drijven, en al wat met die bedrijven samenhangt. Prae-advies van het Bestuur: Dit onderwerp heeft terdege de aandacht van het bestuur en is ook ten zeerste door hem op de Algemee ne Vergadering van het Centraal Bureau, gehouden op 30 Jan. 1.1., naar voren gebracht en zij meenen met succes, daar thans reeds een steunregeling 1933 aan den Minister is voorgelegd, geteekend door den geheelen Tuinbouw van Nederland. De vereeniging kan verzekerd zijn, dat steeds actie in die richting gevoerd zal worden, wanneer het blijkt oodig te zijn. De voorzitter was van meening, dat actie noodig was. De toestand is heel wat veranderd. Het wetsvoorstel is zooals wij het wenschten, doch met de beperking van de f 5 millioen. De heer C. de Boer Wz., Zuidscharwoude, was ver heugd dit voorstel op de agenda te zien. We weten hoe slecht de steun 1932 was en nu hoe slecht deze voor 1933 zal worden ,De tuinders moeten nu nog 1/3 van het tekort der minimumprijzen lijden, We kunnen ech ter geen oent missen We moeten sterke actie voeren, Do heer Jb Kramer, Zuidscharwoude, ging terug ln de geschiedenis van de steunwet 1932. De minister zou den weg naar de Kamer terug kunnen vinden als de steun te weinig was. De steun is veel te weinig, doch er niets van gebleken; Zuidscharwoude wilde aan het voorstel toevoegen om de limiet van 1932 nog te verhoogen tot een redelijken steun. Het prae-advies werd aangenomen. Rondvraag. Burgemeester Slot bracht een woord van dank voor de uitnoodiging en de woorden tot spr. gericht. Spr. richtte een woord van waardeering voor de ernstige wijze van vergaderen. Spr. feliciteerde den voorzitter hiermee. We zullen niet bij de pakken neerzitten, maar in elk opzicht doen wat we kunnen. We zijn teleurge steld in de steunwetten. Tot het einde moeten we pro- beeren voor de steunwet 1932 meer te bereiken. Als er geen verandering in de wet 1933 komt, is het niet vol doende. Elk bedrag is een paskwil, er moet niet worden gevraagd om 10 millioen. Er moet voldoende steun wor den gegeven. Burgemeester Van der Heuvel dankte ook voor de gesproken woorden en de uitnoodiging. Spr. gaf de ver- Betaling Ie kwartaal 1933. Aan onze lezers bniten Schagen doen wij het Ter- zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het eerste kwartaal 1933, ten bedrage van f 1.80 (voor courant met Zondaqsblad f2.53) vóór 15 APRIL a.s. aan ons Bnreau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Vooz alle abonné's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, kannen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1933, op dezelfde wijze toezenden. Na genoemden datam wordt beschikt met 10.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor De Prins Is het bedrag 12.13 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.50 Voor Gracieuse 12.15 Voor Panorama f2.60 Voor Het Leven f 2.50 DE ADMINISTRATIE. Gepleegd te Amsterdam. Bij de politie te Amsterdam hebben twee compag nons, directeuren van een zegelmaatschappij, aangif te gedaan van een vermoedelijke verduistering van f 5000, gepleegd door een derden compagnon en mede directeur van de firma. Het onderzoek van dc po litie strekt zich uit tot een aantal winkeliers in en buiten Amsterdam. Nader wordt nog vernomen; dat het hier drie com pagnons betreft, die onderling onecnigheid hebben ge kregen. Een van hen wordt thans door de beide an deren ervan beschuldigd veel minder voor de firma uitgegeven te hebben, dan hij heeft doen voorkomen; volgens hen zou deze fraude ongeveer een bedrag van f5000 benaderen. De beschuldigde ontkent echter alles hardnekkig. De politie acht geen termen aanwezig den man aan te houden en stolt een onderzoek in. Verzekering afslniten aan de loketten. Naar uit Utrecht aan „De Tel." wordt gemeld, zul len de Ned. Spoorwegen met ingang van den aan staanden zomer reizigers in de. gelegenheid stellen zich aan de loketten der Ned. Spoorwegen tegen onge vallen op reis te verzekeren. Deze verzekering zal niet alleen gelden voor ongevallen, welke reizigers in den trein treffen, doch ook voor ongevallen bij het staan of uitglijden op de perrons, bij het in- en uit stappen van den trein of bij het oversteken van de spoorrails; voorts voor ongevallen, welke zich zou den kunnen voordoen in de doorgaande wagens bij het gaan van en naar andere wagens, bij het openen of sluiten van deuren of vensters, bij het vallen van vonken uit de locomotief, hij aanranding en bij on gevallen tengevolge van stooten.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15