Radioprogramma Plaatseujk iMieuws. Harddraverijvereeniging „West-Friesland" Ingezonden Stukken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Het vergaan van de Evermore Autobotsmi? op den Haarlemmerweg uit de OMGEVING W I E R 1 N G E N Marinebezoek aan Defensiewerken. Gisterochtend bracht de Commandant der Marine Schout bij Nacht C. J. C. Brutel de la Rivière een be zoek aan de in uitvoering zijnde verdedigingswerken (kazematten) nabij Den Oever. Zijne Excellentie was vergezeld van Overste H. Jolles, Chef van den Staf der Zeemacht in de stelling Den Helder en Luitenant ter Zee le klasse L. W. Reynierse. Het gezelschap werd op de werken rondgeleid door den Chef van het Technisch Bureau van de Inspectie der Genie Majoor C. W. van Dooden en den Luitenant der Genie E. S. Zeevenhoven. Maandagavond had in Hotel de Haan te Hippolytus- hoef een algemeene vergadering plaats van de Anti- Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Als spre ker trad op de heer E. Kloosterman met als onder werp: „De SDA.P. en de muiterij op de Zeven Pro vinciën.. De zaal was flink bezet, toen de voorzitter de vergadering opende en verzocht te willen zingen Psalm 89 vers 7. De heer Kloosterman, het woord verkrijgende, zegt dat wij door het gebeurde op de Zeven Provinciën uit onzen slaap zijn wakker geschud. Het doet pijn te moe ten indenken, dat het thans weer de sociaal-democraten geweest zijn, die gepoogd hebben, de democratie af te breken. De anti-revolutionnairen zijn echter een demo cratische partij in den juisten zin des woords, zonder groep- of klassestrijd en omvat heel het volk in zijn gelederen. Wij weten dat de beginselen der A.R. en S.D.A.P. lijnrecht tegenover elkander staan. Het verschil hierin bestaat dat de A.R. de democratie wil van boven af en de S.D.A-P. van beneden af. Zeer uitvoerig zette spr. rijn standpunt uiteen, erop wijzende, dat ook de SD.A.P. grijpt naar middelen van geweld. En de kwestie der Zeven Provinciën is niet uit de lucht komen vallen. Stelselmatige ondermijning bij leger en vloot vond plaats en spr. wijst hier op het feit dat de Bond van Minder Marinepersoneel f 12000 voor propagandadoeleinden uitgaf. Nu en dan weerklinken heftige interrupties, wanneer de spreker op deze wijze voortgaat de houding en de daden der S.D.A.P. aan crltiek te onderwerpen, om ten slotte op te wekken tot het stemmen op lijst no. 33, Co- lijn. Tot het richten van vragen gaf zich een drietal per sonen op. De heer Tillema zou gaarne een politieke ver gadering met debat zien en hij beschuldigt de A.R. van moord voor de geworpen bom op de Zeven Provinciën. Den heer Smit heeft het gefrappeerd dat de vergade ring begon met gezang en gebed, terwijl daarna leugens zijn verkondigd. Hij kent den heer Kloosterman maar al te goed om zijn brutaliteit om een ander wat op de mouw te spelden. De heer Laros heeft het over de vrijheid. Jongens die pamfletten rondbrengen, worden in de gevangenis gestopt. De schandelijke rechtspraak in Alkmaar is geen vrijheid. De heer Kloosterman antwoordt, dat hij de vraag om een debatvergadering aan zijn kiesvereeniging zal over brengen. Wat het afbreken van radio-uitzendingen be treft, waar op gewezen was; men moet zich houden aan den radioraad. Hier is geen sprake van beknotting van vrijheid, maar van bandeloosheid. Wat er gebeurd ia op de Zeven Provinciën noemen wij geen moord. Als de schuit direct overgegeven was, zou de bom niet gewor pen zijn. Met valsche munt is dan ook in geen geval betaald. Ook het betoog van den heer Smit wordt door spreker weerlegd, met uitvoerige bewijzen gestaafd (luide afkeuring is hiervan steeds het gevolg). Den heer Laros antwoordt spr. dat het gezag tot het uiterste gehandhaafd moeten worden en dan wordt de vrijheid niet beknot Gebeurt dit niet, dan ontaardt het in bandeloosheid en dit moet onderdrukt worden. (Een stem uit de zaal: „Ik kies de anarchie"). De vergadering wordt rumoerig en de Internationale door communisten en socialisten aangeheven. Met een handgebaar van den Voorzitter verstomt dit echter en verzocht de Voorzitter hen, die het einde niet willen afwachten, de zaal te verlaten. Dit gebeurt dan ook. Het „Wilhelmus" wordt dan staande gezongen en verder wordt de avond omstreeks 12 uur met gebed gesloten. WINKET. De Centraal Bioscoop komt lsten Paaschdag in de tooneelzaal van den heer Bruin met het groote film werk: „In den maalstroom van Parijs", welke film als een van de mooiste werken door pers en publiek wordt erkend. Deze onderneming, welke hier zeer gunstig bekend staat, zal zeker weer op een mooi succes kun nen rekenen. Zie verder adv. LANGEND IJK NOORDSCHARWOUDE. De heer Leurink 25 Jaar bij de politie. Naar wij vernemen is onze politiechef de heer Leu rink 21 April a.s. 25 jaar in politiedienst werkzaam, waarvan ongeveer 10 jaar in deze gemeente. Wij kennen den heer Leurink als een plichtsge trouw en beleefd ambtenaar, zoodat wij er niet aan twijfelen of dezen dag zal voor den jubilaris niet on opgemerkt voorbijgaan. OUDKARSPEL. Gisteren is door stemgerechtigde ingelanden van de Banne Oudkarspel, overgegaan tot de benoeming van een hoofdingeland, in de plaats van den heer Jb. Kroon Jbz., die tot lid van het bestuur is gekozen, Benoemd werd de heer P. Kroon Az. te Alkmaar. Door een aantal personen die zich niet met den gang van zaken in de Begrafenisvereeniging kunnen vereenigen, zal getracht worden een nieuwe vereeni- ging op te richten. Z IJ P E PETTEN. Petten 2 ontving B.K.C. 3 op bezoek, waarvan vorige week op overtuigende wijze gewonnen werd. Ondanks het meespelen van enkele invallers, toonde P. zich ook thans de meerdere. De midvoor scoorde het eerste doel punt, terwijl de linksbuiten na een strubbeling voor het doel nummer 2 daaraan toevoegde. Ruststand 2L Had P.'s keeper voor de rust weinig te doen gehad, nu werd hij haast volledig op nonactivteit gesteld.Zijn buurman aan de overzijde had 't zwaarder te verantwoorden en het dient gezegd, dat deze zich kranig weerde. Wij ach ten hem een van de beste spelers. Natuurlijk kon hij niet verhinderen, dat toch gescoord werd. V. d. Ham besloot onmiddellijk na de rust een doorbraak met een onhoudbaar doelpunt. Uit een corner werkte één der Polderschen zelf den bal in de touwen, terwijl weer de linksbinnen met een prachtschot 't vijfde en laatste doelpunt scoorde. Eindstand 51. SC H 00 RL Burgerl. Stand over de maand Maart 1933. Geboren: Catharina Cornelia, dochter van B. Roo- zendaal en N. Vriend. Klaas, zoon van P. van Lie- nen en A. Leeuwenkamp: Cornelis Petrus, zoon van J. Kaandorp en A. Groot. Marius, zoon van S. de Jong en N. Blom. Rob, zoon van J. Veenis en M. Banker sen. Huwelijken: Cornelis de Ruiter. 22 jaar, te Alk maar en Follena de Leeuw, 25 jaar, te Schoorl. Overleden: Geertruirla Kroon, 2 weken, dochter van W. Kroon en G. Helder. ALKMAAR Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V., gevestigd te Alkmaar. Aan de op 1 Mei 1933 te houden Algemeene Verga dering van Aandeelhouders, zal worden voorgesteld het dividend voor 1932, voor de preferente aandeelen te bepalen op 6 en van de gewone aandeelen op 3 Op de preferente aandeelen tverd in mindering hierop in November 1932 reeds een interim-dividend van 3 betaalbaar gesteld. BEVESTIGING LIDMATEN. Op Goeden Vrijdag hoopt Ds. Eikema in de Ned. Hervormde Kerk 55 lidmaten te bevestigen, n.1. 51 van Schagen, 2 van Haringhuizen, 1 van Alkmaar en 1 van Amsterdam. CABARET „VAN RIEMSDIJK." Het Nederlandsch Kleinkunst-ensemble „De Hollan ders". directeur Jan van Riemsdijk, zal hier binnenkort één enkele gastvoorstelling geven en wel op eersten Paaschdag in het Noord-Hollandsch Koffiehuis. Het gezelschap had in de afgeloopen maanden overal groot sucoes en men juichte het streven en de kunst van deze Hollanders ten zeerste toe. Zoo schrijft de bekende Hoefijzer-corr.. Elout, van het „Handelsblad" o.a.: ..Jan van Riemsdijk is geen haar minder dan Speenhof of wijlen Pisuisse. Hij heeft een gansch eigen soort van conferencier en cabarettler ge schapen. Zoo meesterlijk natuurlijk, dat men eigenlijk vergeet, hoe knap dit is... niets dan scherp waargeno men en raak weergegeven werkelijkheid. Laat men heem dat eens nadoen! Zooiets kan tegenwoordig alleen nog maar een Bu- ziau, zij het dan in een geheel ander genre. Een avond van sterk, fijn en nationaal kunstgenot" In de „Telegraaf' van 9 Dec, 1932 lezen we. naar aan leiding van het optreden van „De Hollanders", In 't Centraal Theater te Amsterdam: ..Een trommelvuur van humor! De zaal brult van aen lach! Welk een groot kunstenaar!" Jan van Riemsdijk heeft zyn tijd begrepen. Daarom zijn zijn voorstellingen tegenwoordig bijzonder rijk aan voortdurende afwisseling. Liedjes, conferences, duetten, radio-omroepen, zangschetsen, blijspelen en instrumen tale- en vocale ensembles volgen elkaar op In bonte rij, en snel tempo. Een dergelijk programma kan men al leen bieden, wanneer men beschikt over dergelijke veel zijdige artlsten als Jan van Riemsdijk en de zijnen, waarvan wij o.a. noemen Hetty Verbeek. Hans Snel, Mr. Rombout Voor de liefhebbers dus een buitenkansje! DAMCLUB „ONS GENOEGEN." Gisteravond werden de onderlinge damwedstrjjden In de bovenzaal van hotel Roobol voortgezet met de par tijen R. v. KoertenS. v. Ruiten. J. Pool—J. Lutje- harms en P. BoonT. Mantel. Met belangstelling werd de partü R. v. KoertenS. v. Ruiten tegemoet gezien, die na een spannend partijtje ten slotte door v. Koer ten werd gewonnen. De tweede partij werd met het oog op den tijd verdaagd naar den volgenden clubavond. De partij PoolLutjeharms werd door Pool gewonnen. De party Boon contra T. Mantel leverde den heer Mantel een mooie zege op. met 40 moest Boon het onderspit delven. De heer Mantel is voor Ons Genoegen een zeer goede aanwinst De stand is thans: R. van Koerten 3 3 6 T. Mantel 2 2 4 S. van Ruiten S 1 1 1 3 J. Pool 2 1 1 3 P. Boon 4 1 1 2 3 J. Lutjeharms 4 0 1 3 1 A van Silfhout 2 0 1 1 1 G. Zwart 2 0 1 1 1 P. Blaauboer HUIZENBOUW. Een deze dagen is door den heer A. Keuris alhier een perceel bouwterrein gekocht van den heer D. Porte- gies, gelegen op 't Noord. Het ligt in de bedoeling hier op een 8-tal woningen te bouwen. Inmiddels ls de bouw van 4 woningen reeds opgedragen aan den heer P. Keu ris Jr., eveneens alhier. De harddraverijvereeniging „West Friesland" alhier hield op Dinsdag 11 dezer een algemeene vergadering ten huize van den heer J. K. Boontjes, Als het Schager halfuurtje verstreken ls. gaat de voorzitter .de heer A C. Roggeveen tot opening over. Spr. roept het welkom toe aan een twintigtal leden en spreekt zyn genoegen uit over de belangstelling en hoopt dat de besprekingen zullen wezen tot heil deT ver- eeniging en der a.s. draveryen. De secretaris, de heer J. H. Schene leest daarop de no tulen der laatst gehouden vergadering, die zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging worden goedge keurd. Ingekomen stukken en mededeelin gen. Ingekomen is van 't gemeentebestuur van Schagen mededeeling van subsidieverleening groot f 200. Van de vereen, van harddraverijvereenlgingen kwam schrijven In, behelzende nieuw bepaalde voorschriften. Mededeeling kwam in. dat 't kampioenschap korte baan 1933 te Schagen zal worden gehouden. De prijs zal minstens f 500 bedragen. (Applaus). Jaarverslag. De secretaris leest daarop 't jaarverslag 1932. Dit jaarverslag adent een opgewekte geest. Het vereenigingsleven geeft geen reden tot klagen, de draveryen gingen naar aller genoegen en mochten zich in een groote belangstelling verheugen. Herinnert werd aan het jubileum van den heer Waiboer. Het ledental mag, alhoewel niet slecht zynde, zich wel uitbreiden, ge zien het groote nut dezer vereenlging voor Schagen. Den secretaris werd na beëindiging een warm en wel verdiend applaus gebracht voor de juiste weergave. De penningmeester bracht vervolgens finantleel ver slag uit. Hieruit bleek, dat de uitgaven bedroegen f 1527.82, de ontvangsten f 1434.68; batig saldo aldus f 93.14. Stukken en bescheiden werden nagezien door de hee- ren W. F. Gorter en J. W. F. v. Erp, die tot décharge konden adviseeren als z'ijnde alles ln de beste orde. Den peninngmeester werd onder luiden bijval décharge verleend. Verkiezing bestuursleden. Aan de orde was toen de verkiezing van drie bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren D. P. Timmerman. P. de Boer en J. H. Schene. De aftredenden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen en lieten zich hunne benoemingen welgevallen. Do draverijen. Dit agendapunt vormende de hoofdschotel is thans aan de orde. Er moeten, naar de meening van het be stuur, twee draveryen worden gehouden, om zoodoende het jubileum op waardige wijze te vieren. Het bestuurs voorstel luidt nu: Op Maandag 25 Sept. een Internationale draverij op korten baan te houden om prijzen van f 250, f 100. en f 50. Op Dinsdag 26 Sept. het nationaal kamoioenschan kor ten baan om prijzen groot f 750, f 200. f 100 en f 50. Hiervoor zullen 28 beste dravern worden uitgenoodigd en bovendien eenige reserves. Wat de enrreegemen betreft, wordt voorgesteld den eersten dag f 1 t« heffen en den 2en dag f 1 50. Als gereserveerd terrein zal wederom worden afgezet de Hoogzijde, maar bovendien een deel der Laagzyde. De heer J. Schenk zou gaarne de 1ste dravery zien ge steld op Zondag 24 September. Spr. wil niet gelooven dat twee dagen aaneen veel publiek zal trekken. Men breekt niet zoo gemakeklqk twee opeenvolgende dagen uit het werk. Zondag's is ieder vry en gelooft spr. dat dit wel gewenscht is. De heer Schene licht een en ander toe. Het bestuur had den Maandag gedacht, daar gehoopt wordt op een winkelweek. Als de commissie der winkelweek dan den Zaterdag en den Zondag weet te vullen, zal de Harddra verijvereeniging voor Maandag en Dinsdag zorgen. Bo vendien vreest de heer Sohene dat Zondagsche draverijen op lange baan trouwe bezoekers zal verhinderen om naar Schagen te komen. De heer Wissekerke ls ook de meening van den heer J. Schenk toegedaan en pleit voor een Zondagdravery. Den heer N. Groot is daarentegen een andere mee ning toegedaan en vreest dat de belangstelling er wel onder zal leiden als 't Zondags gebeurt. Ook de heer Waiboer gelooft zulks. De heer J. K. Boontjes zag gaarne den kampioene- prijs op f 1000 gesteld. Als 't om de financiën niet mo gelijk is, vindt spreker het beter 1 dag te laten draven voor f 1000 dan 2 dagen voor lagere prijzen. De heer v. Erp vraagt hoe 't bestuur denkt aan al 't geld te komen voor deze prijzen. Voorzitter zegt. dat 't bestuur niet vreest of dit komt in orde. Reeds deed Iemand een toezegging van f 500. Besloten wordt tenslotte, dat het bestuur zal overwe gen. den kamploensprijs te brengen op f 1000 en ti»ee draverijen te houden. D entréeprijzen worden vastge steld op f 1 en f 1.50, resp. voor den len en 2en dag. De heer Hannema verwacht een zeer groote belang stelling en vraagt of men met de beschikbare ruimte daar rekening mee zal houden. Voorzitter zegt dat alle beschikbare ruimte zal wor den benut. De heer Bierman zag liever 32 paarden voor de kam pioensdraverij. Daardoor zal geen stilstaand nummer worden verkregen. Besloten wordt dat 't bestuur hierover zich zal beraden Ter sprake komt nog de controledienst. Maar al te vaak wordt er misbruik gemaakt. De controle zal wor den verscherpt. Rondvraag. De heer Van Ketel zou gaarne nog een algemeene vergadering zien, In verband met de belang rijke gebeurtenissen welke aanstaande rijn. De ver gadering oordeelt zulks echter niet noodig. Niets van belang meer aan de orde zijnde, sluit voor zitter met een woord van dank voor de prettige dis cussies. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte voor onder staande. By voorbaat mijn dank. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Dat nering nijdig is. wordt algemeen gezegd, maar dat iemand als Dr. Werner, die tevens een groot bord E. H. bij Ongelukken aan zyn woning heeft, Eerste Hulp bij een verpletterde vinger van een kind weigert, omdat de ouders van dat kind by een anderen dokter in het fonds zyn, grenst zeker aan het uiterste. En wat wordt dan bedoeld met zoo'n bordje als voor noemd Nogmaals dankend voor deze ruimte, P. D. J. WARDENAAR. Barslngerhorn. DONDERDAG 13 APRIL. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.. 8.00 Gramofoonrauzlek; 10.00 Morgenwyding; 10.15 Solistenconcert; 11.00 Knipcursus; 11.30 Solisten concert; 12.00 Lunchconcert door het Ensemble Rent meester, afgewisseld door gramofoonmuzlek; 2.00 Half uur voor de vrouw; 2.30 Zenderverzorging; 2.45 Gramo foonmuzlek; 3.00 Naaicursus; 3.45 Gramofoonmuzlek; 4.00 Mevr. Antoinette van Dyk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Het Rotterdamsch Vocaal kwar tet; 5.00 Voor grootere kinderen; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.30 Engelsch voor gevorderden; 8.00 Vaz Dlas; 8.05 Om roeporkest o.l.v. Nico Gerharz; 8.25 Utrechtsch Vrouwen koor; 8.45 Omroeporkest; 9.15 Het Aguilar-kwartet; 9.30 Orgelconcert door Piet van Egmond Jr.; 10.00 Om roeporkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gram.-muzlek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuzlek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmuzlek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuzlek; 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest oJ.v. Johan Gerritsen; N.C.R.V.: 2.00 Fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalf uurtje. Spreker: Ds. D. Boeke; 3.30 Zenderverzorging: 4.00 Bybellezing; daarna concert; 5.00 Concert; 5.45 Handenarbeid voor de jeugd; 6.15 „Onze Ned. Monu menten; 6.45 Cursus knippen en stofversleren; 7.00 Verkiezingredevoering; 7.30 Politieberichten; 7.45 Le zing; 8.00 Uitzending uit de Geref. Kerk te Ryswyk; 9.30 Vaz Dias; 9.45 Wat er op de wereld gebeurt; 10.15 Gramofoonmuzlek; 11.00. Idem BRUSSEL (509 M.) 11.20 Concert; 12.20 Gramofoonmuzlek; 4.20 Concert; 5.35 Gramofoonmuzlek; 7.20 Concert; 9.30 Idem. KALUNT1BORG (1153 M 11.20 Instrumentaal ensemble; 1.00 Gramofoonmuzlek; 1.50 Harmonie-orkest; BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert door de Berlynsche Orkestvereeniging; 6.20 Luisterspel „Deutsche Passion 1933"; 7.20 „Chris tus", mysteriespel. HAMBURG (372 M 12.35 Gramofoonmuzlek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 7.20 Noragorkest KONINGSWUSTERHAUSEN (1633 M.l I.20 Gramofoonmuriek; 350 Concert; 4.50 Idem; 7.20 Kamerorkest; 10.20 Concert. LANGENBERG (472 M II.20 Concert; 12.20 Concert; 3.55 Vesperconcert; DAVENTRY (1554 M.» 11.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.35 Idem; 2.20 Ves per; 3.05 Concert; 4.05 Orgelconcert; 8.55 Concert; 10.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1724 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 7.05 Gramofoonmuziek 11.50 Concert; 5.50 Idem; 6.40 Concert; 9.20 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 4.30 Orkestmuziek; 8.20 Uitz. uit een theater. ROME (441 M.) 4.50 Concert; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 3.10 „Volksweisen aus Deutschen Ostersplelen". WARSCHAU (1412 M.) 5.40 Populair concert; 7.35 Concert door het Philhar- monle-orkest van Warschau. BEROMUNSTER (460 M.) 8.05 Eduard Henneberger speelt moderne pianomuziek. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 11 Apr. Uitspraken zaken 4 Apr. Borchardus van B., koopman, Hoorn, hooger beroep, veroordeeling politieverordening van Egmond aan Zee. Vonnis Kantonrechter bevestigd. Jan K.. notarisbediendc, Grootebroek, verduistering in dienstbetrekking, valschheid in geschrifte en val sche aangifte, 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk, met 3 proefjaren. Arie Sm., los arbeider te Helder, diefstal en ver nieling, i maanden gevangenisstraf. Veroordeelde zal in appèl gaan bij het Hof te Amsterdam. Corn. v. d. M„ landbouwer te Egmond Binnen, hoo- ger beroep, overtreding jachtwet. Niet bewezen, vrij spraak. Willem P., garagehouder te Helder, hoogcr beroep, overtreding Veiligheidswet, niet ontvankelijk ver klaard. Uitspraak Politierechter: Fredrich P., Eessen (D.), ged., pasvervalsching, 1 maand gev. met 1 maand aftrek voorarrest. Ketelontploffing in volle zee. De gezagvoer der van de JJernpo" vertelt. Zooals we reeds in ons blad van gisteren bobben ge meld ls het Letlandsche stoomschip ..Evermore" in den gepaseerden Zaterdagnacht in de Golf van Biscaye ten gevolge van een ketelontploffing vergaan. Het Neder- landsche mailschip „Dempo", gezagvoerder kapitein Ude- ma mocht het gelukken de 27 opvarenden te redden. Over deze ramp geven we nog de volgende bijzonder heden. Op de S.O.S.-eeinen die het schip uitzond kwamen ver schillende schepen, die in de buurt voeren, ter hulp en daaronder bevond zich het m.s. „Dempo" van den Rot» terdamschen Lloyd. dat op de thuisreis was. De „Dem po" bevond zich ongeveer 25 mql van het In nood ver» keerende schip en wendde don ook direct den steven. De heer Udema. die bij aankomst te Rotterdam van alle zUden werd ondervraagd vertelde: Des nachts om 1 uur 23 kwamen wij by de Evermore. Dit dreef rond zonder licht en in de nabyheid lagen d« Zemanel en de Windsor Castle, benevens nog twee schepen. Het was een heldere maannacht en de zee was zoo glad als een spiegel. Onderweg hadden wy reeds de zoeklichtinstallatie en de motorboot klaar gemaakt en de dokter en het verplegend personeel hielden zich ge reed. Op onze draadlooze vragen, wat er nu eigeniyk aan de hand was. kregen wy geen antwoord. In den lichtbundel van ons zoeklicht kregen wy echter al spoe dig een paar sloepen ln de peiling, die zwaar bemand op zee ronddreven. Voorts zagen wy nog een derde sloep met een paar man aan boord. Wij hebben daarop onze motorboot gestreken en de eerste stuurman ia op kond schap uitgegaan. In de boot ging onze dokter mee. ten einde zoo spoedig mogelijk hulp te kunnen bieden. Bij die manoeuvres hebben wy veel plezier van onze zoek lichtinstallatie gehad. Om twee uur kwam de boot terug en de stuurman rapporteerde, dat er geen dooden en geen gewonden waren, dat alle opvarenden ln de booten waren, dat de kapitein wilde blijven tot zyn schip gezonken zou zyn en dat de Evermore tot het dek in het water lag. Het schip zonk vry snel. Om 2 uur 31 zagen wy de Evermore opeens achter- overhellen en ln de golven verdwynen. Er klonken doffe knalen, uit den schoorsteen steeg een dikke rookwolk op, het water ging geweldig tekeer en toen Ineens niets meer. De Evermore was voor goed ver dwenen Weldra kwam wat wrakhout bovendrijven. De sloepen kwam naar ons schip geroeid en wy namen de opvarenden over. Nadat ook de sloepen aan boord wa ren getakeld hebben wjj de reis voortgezet. Wat de kapitein van de „Evermore" verteld# Kapitein Udrin van de ..Evermore" vertelde dat het schip van Follonlca op weg was naar Terneuzen met een lading yzererts. Twee maanden geleden heeft de „Evermore" ook al eens defect aan de ketels gehad. Op een andere plaats dan thans echter en het malheur ls toen in Rotterdam hersteld. Over de mogelijke oorzaak van de explosie en hoe deze In haar werk gegaan ls, wilde de kapitein zich niet uitlaten. Onmiddellijk nadat deze plaats had gevon den begon het schip te zinken en men kon niet anders doen dan ln de reddingbooten te gaan. Over de ontvangst aan boord van de ..Dempo" was de kapitein uitstekend te spreken. Men heeft alles ge daan wat men maar kon doen. Drie waqens op elkaar geloopen. De in zittenden gewond. Bij het Kruithuis op den Haarlemmerweg te .Am sterdam is Maandagavond een autohotsing geschied, waarbij vier personen zijn gewond. Een auto op weg naar Haarlem kreeg een lekke hand. De bestuurder zette den wagen aan den kant ter reparatie en riep daarvoor de hulp van een chauffeur van een vracht auto in, die in dezelfde richting ging. De vrachtauto werd achter de in reparatie zijnden auto geplaatst. Inmiddels was er mist komen opzetten, waardoor het uitzicht werd belemmerd. Hierdoor heeft een derde auto, die ook in de richting Amsterdam kwam het. achterlicht van den vrachtauto niet gezien en reed daartegen op. De vrachtauto schoof daardoor op de voor dezen staanden wagen. De aanriidende auto werd ernstig beschadigd en beide inzi;.-*nden ge wond. Ook werd gewond de dame, die de in de reparatie zijnde auto was blijven zitten, e nals de chauffeur van den vrachtauto. De vier gewonden zijn naar het Wilhelminagast- huis gebracht De beide Amsterdammers konden naar huis gaan; de beide andere gewonden, de chauffeur van de vrachtauto van D. uit Haarlem en mevr. van IJ. uit IJmuiden, bleven achter. Hun verwondingen zijn niet van ernstigen aard. Lijkje opgehaald. Eer gemeentewerkman te Rotterdam heeft giste ren uit den Essenburgsingel aldaar opgehaald een actentasch, waarin het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht zich bleek te bevinden. De werkman heeft zijn vondst bij de politie gedepo neerd. De paratyphus te Velsen. De vorige week is het aantau gevallen van para typhus te Velsen met één vermeerderd. Het totaal aantal gevallen bedraagt nu 26 Men heeft hoop, dat dé epidemie nu tot staan is gekomen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6