Raad Sint Pancras. Raad Heerhugowaard, Polder Heerhugowaard. Vrachtauto van een dijk gestort Na het drama te Hoensbroek Nagekomen Berichten. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 761 ra.M. Vooruitzichten: Veranderlijk. Temperatuur: 11 gr. C. is 53 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. HoOQzllde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer J. Kroonenburg, burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Van den Minister is goedkeuring ingekomen op de spitregeling. In de steun- en baggerregclingen wordt f 499.01 bijgedragen. De steunregelingen voor de transportarbeiders en de landarbeiders zijn venengd tot 15 April a.s. De Rijksbijdrage in de bezoldiging van den ar beidsbemiddelaar wordt teruggebracht op 20 De opcenten op de gemeentefondsbelasting werden geraamd op f2200. De Rijksbijdrage in de jaarwed den van de onderwijzers over 1933 zal f6350 bedra gen. Van de Vereen, voor Nederl. Gemeenten was een schrijven ingekomen, waarin werd aangedrongen om seen adressen te verzenden en adhaesiebetuigmg te vragen aan andere gemeenten, doch deze voorstellen in de Vereeniging te brengen Men besloot aldus te handelen. Van de Commissie uit de 50 Westfriesehe Gemeen ten was een mededeeling ingekomen, dat 2 der leden een bezoek hebben gebracht bij den Minister-Presi dent en aangedrongen hebben op onverkorte uitkee- ring der vastgestelde richtprijzen. Van onze gemeente kunnen 3,8 der benoodigde arboidskrachten aan den weg door het Geestmeram- bacht te werk worden gesteld De cursus voor de rijpere jeugd is door gemiddeld 4S>4 leerling bezocht. De kosten ad f3.70 per leerling zijn vergoed. De f9000 voor verkocht goed is bij de Postspaar bank belegd. De tegels van het Daalmeerpad zullen in het ver band worden gelegd. B. en W. zijn in beroep gegaan bij Ged. Staten naar aanleiding van het feit, dat Zuidscharwoude aan geen enkel plan tot overname van den Twuij verweg wilde medewerken. Met het Hoogheemraadschap is men in onderhan deling getreden over het in orde brengen van den Benedenweg. De Voorzitter antwoordde op een vraag van den heer C. Duijf, dat de spitregeling tot nader order doorgaat. De heer Lek had gaarne gezien, dat het verleggen van het Daalmeerpad in den Raad was behandeld. De Voorzitter antwoordde, dat men er plotseling voor werd geplaatst, terwijl het geen onderhoud is. De heer M. Duijf had eenige aanmerkingen over het tegelleggen. Spr. wilde het door een stratenmaker laten doen. De heer Snel kor^ het best billijken dat B. en W. buiten den Raad om zijn gegaan. De heer M. Duijf interrumpeerde steeds, waartegen de heer Muurling bezwaar maakte. De heer Snel vond het echter niet zoo erg, daar den heer Duijf niet meer gegeven is. Het zoontje van den heer Jb. Bus zal nog 3 maan den in een sanatorium worden verpleegd. Er werden eenige af- en overschrijvingen vastge steld, voor den dienst 1932, totaal f 21.024.69. De heer P. Keizer werd op zijn verzoek vrijgesteld van de betaling van de bijdrage aan de Handels school. Van den Neutralen Bond was een verzoek ingeko men een steunregeling voor do kleine tuinders in het leven te willen roepen; naar aanleiding van de ophef fing der spitregeling voor tuinders onder elkaar. Voorzitter deelde mede, dat dc tuinders niet voor elkaar hebben gespit. Ook de baggerregeling is stop gezet geworden. Spr. vroeg zich af, waar het geld vandaan moest komen. Het B. Armbestuur heeft de volle f2500.— al gehad, de werkverschaffing heeft bij eerste raming van f2000.— reeds f3270.— gekost, ter wijl voor steunvcrleening met een raming van f2000 al f 1329 is uitgekeerd. Kasgeld heeft men niet meer en zal het bedrag van f 9000.van vast goed zoo lang moeten worden gebruikt. B. en W. stelden voor, afwijzend te beschikken. De heer Lek wiide de menschen die het diepst in den put. zitten, toch een 4 of 5 weken steunen. Spr. zou desnoods geld willen opnemen. De voorzitter merkte op, dat geen grens is te trek ken. Ze zijn er allen even slecht aan toe. De heer Snel vroeg, wat er dan met de menschen moest geheuron. Spr. betreurdo het dat men in Den Haag en in Broek niet begrijpt hoe het hier staat en dat er geen middelen zijn om dc menschen te steunen. Spr. wilde wel iets geven, want van niets gaat de kat dood. De heer Lek wilde ook steunen. De heer Snel critiseerde de houding van den be taalmeester van de Langendijker Groenten Centrale. Het geld van de steun is er al lang en het wordt maar niet uitgekeerd. Laat hem er een paar men schen bij nemen. Na nog eenige discussie besloot men, de menschen, ah ze broodgebrek hebben, naar het Burg. Armbe stuur te verwijzen, waarmee in overleg zal worden getreden; met dn hoeren Snel en Lek tegèn. Van de voetbalvereen. „De Zwaluwen" was een verzoek ingekomen, om de huur van het sportterrein te willen verlagen. De huur is thans f35. Na eenige besprekingen stelde de heer C. Duijf voor de huur met f7.50 te verminderen, welk voorstel met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Van Kampen, Koejemeij en Snel, werd aangenomen. Hierna werden de verordeningen op de Ambtena renwet voor den Secretaris, Ontvanger en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand vastgesteld. De bestaan de verordening werd gewijzigd. Geen voetbal op den weg. B. en W. stelden voor art. 92 van de Politieverorde ning aan te vullen "met dien verstande, dat niet meer op den openbaren weg mag worden gevoetbald. Er zijn zeer veel klachten ingekomen. De heer Lek was het met B. cu W. eens, op grond van het groote gevaar .net het verkeer. Het voorstel werd aangenomen. Daarna sluiting. Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente in spoed- elschende vergadering bijeen. Afwezig de heer Kostelijk. Na voorlezing der notulen die onveranderd werden vastgesteld, kwam aan de orde een verzoek van het schoolbestuur H. Dionysius om gelden te mogen ontvan gen voor het Invoeren van een nieuwe rekenmethode, daar de vorige geheel verouderd was. Conform voorstel B. en W. aangenomen, nadat door Voorzitter was medegedeeld, dat het hier om een be drag van f 37.85 ging. Het ingekomen rapport van den schoolarts werd, na dat het door voorzitter was voorgelezen en deze er den nadruk op had gelegd, dat speciaal door het gedurig op treden der mazelen, het niet geheel tot zijn recht was gekomen. Verder voor kennisgeving aangenomen. Voorgelezen werd door Voorzitter mede een ingeko men schrijven van de Thermo-Chemische fabrieken, waarin tot uiting kwam, dat het tarief voor aansluiting op 2 ct. per inw. en 2 cent per H.A. zou worden bere kend. Minimum zou het bedrag f 100 zijn, terwijl maxi mum f 400 per jaar zou moeten worden betaald. Met de verschillende inkomsten der gemeenten zou echter slechts een normaal rendement mogen worden bereikt Zoodra men daarboven uitkwam, zou het tarief worden verminderd. Na eenige bespreking in handen van B. en W. om prae-advies gegeven. Goedkeuring van Ged. Staten was ingekomen op het besluit om een leening van f 4000 aan te gaan, teneinde kapitaalsuitgaven verbouw schoolwoningen en werkver schaffing te kunnen voldoen. Hierna deelde Voorzitter mede, dat de in de vorige vergadering tot hoofd aan O. L. school XV benoemde Mej. Olthoff ergens anders was benoemd. Blijkens een ingekomen schrijven van eenige inwoners van het ZuideLnde van den Middenweg, die thans hun kinderen naar de school te Oudorp sturen, zijn deze wel genegen hun kinderen naar school I aan het Kruis te zenden, indien de gemeente bereid is een deel der auto- buskosten naar de gemeenteschool te voldoen. Voorzitter verklaarde, dat door een hooger getal kin deren de kosten van het onderwijs per kind lager komen, en er dus misschien wel reden zou zijn om hier een na der onderzoek in te stellen. Op een vraag van den heer Kooij deelde Voorzitter mede. dat de afstand voor e-enige dier kinderen meer dan 4 K.M. bedraagt. Besloten voor onderzoek naar B. en W. te verwijzen. Van de commissie van Bijstand G.E.B. was een schrij ven ingekomen, waarvan de slotsom luidde, dat de commissie meende te moeten adviseeren tot aanleg van een ondergrondschen kabel van 1375 M. totaal kosten pl.m. f 5000, langs den Donkerenweg. Niet kan worden rroedeevonden een ander plan van verdere strekking tot uitbreiding van het ondergrondsche net, dat in totaal pl. m. f 9000 zou kosten. De heer Wijnker als voorz. der Commissie van Bij stand zei, dat deze commissie plan No. 3 meende te moeten aanbevelen, boven de plannen 1 en 2, omdatdeze het bovengrondsch net laten blijven en toch ook nog f 1000 zouden kosten, terwijl zij plan no. 4 van te verre strekking vond, in verband met den economischen toe- stad, die zich ook in de resultaten van het bedrijf af spiegelden. De heer Wagenaar was voor ondergrondschen aanleg. Hij vroeg zich echter af in verhand met den afloop van het contract met het P.E.N. wat het wijste zou zijn. het net in wat minder toestand te laten en prijzen te verlagen dan wel ales in top-top orde te brengen en te houden, met behoud van het thans geldende tarief. Voorzitter oordeelde, dat Indien men meer winst maakte, deze toch ook ten goede van het P.E.N. zou komen bij eventueele overname. Overigens meende hij te moeten verwijzen naar de verschillende h«sorekin°-en omtrent dezematerie In anderer?zeer'nn,s,icham g'ho.. den. Bovendien was hij van opinie dat reserve van een bedrijf reserve moest blijven, ongeacht wat later ook mocht gebeuren. Een bedrijf is geen lichaam, dat op een verllesbasls moet werken. De toestand kan ech ter zoodanig worden dat men door bezuiniging der men schen tot verlies komt ,ook zonder dat men prijzen ver laagt. De heer Groenland merkte nog op. dat het misschien gewenscht zou zijn, dat vanaf het transfon- matorhuisje aan den Donkereweg tot aan den Hasse- laarsweg een stuk ondergrondsch kwam. Besloten werd. dat hierin nog een onderzoek zou worden gehouden, terwijl met algemeene stemmen werd aangenomen langs den Donkereweg een ondergrond schen kabel aan te leggen. Na toelichting van Voorzitter dat de heer Peerehoorn zoodra zijn winkel gereed is. ook in de slacht plaats van Appel mag slachten, doch bij dit thans nog niet kan doen. daar hij geen plaats heeft om het vleesch te verkoopen, wordt aldus besloten. Aangeboden waren de rekeningen G.E.B. en B.A.S., resp. sluitende met een voordeelig saldo van f 1814.07 en f 4.69. Naar de commissies van onderzoek verwezen. Ingekomen waren naar aanleiding vacature O. L. IV brieven van eenige wachtgelders. Met algemeene stemmen werd na eenige discussie de heer Bleek te Baarn benoemd. Daar de rondvraag niets opleverde volgde onder een woord van dank sluiting. Dinsdag vergaderde het Polderbestuur in het Pol derhuis te Oudorp. De Dijkgraaf, de heer Van Slooten, opende de ver gadering met een woord van welkom, de wensch uit sprekende, dat de te nemen besluiten in het belang van den polder zullen zijn. Hierna werden de notulen voorgelezen. De heer Poland had hierover een paar opmerkingen. De Dijkgraat had hem in de vorige vergadering ge zegd, dat het er veel op leek, dat de firma Sugoei hem iets op de mouw gespeld had. Spr had dit verder onderzocht, en hem was gebleken, dat de motoren van genoemde firma werkelijk 210 P.K. konden ont I wikkelen. Verder wenscht spr. ook genotuleerd te zien de opmerking van prof. Thiercn, dat de bi; Werkspoor bestelde motoren van 200 P.K. ook tot 260 P.K. opgevoerd kunnen worden. Na deze aanvulling werden de notulen vastgesteld. Hierna waren de ingekomen stukken aan de orde. rngekomen was een schrijven van Ged. Staten, waar bij deze hun goedkeuring hechten aan het in do vo rige vergadering genömen besluit tot aanschaffing van 2 ruwolie motoren van 200 P.K. van Werkspoor. Medegedeeld werd. dat men ook bij Ged. Staten be gint in te zien, dat een gemaal op Schermerboezem noodzakelijk is. Overwogen wordt een gemaal te plaatsen bij Schardam met een capaciteit van 1200 M3. per minuut. Dan is er nog een schrijven van de Nederlandscho Spoorwegen, waarin werd medegedeeld, dat het rijk een stuk grond wenscht te koopen, langs de boter- tocht, zulks in verband met de uitbreiding van het sationsemplacement Noorüschanvoude. Er zal daar een sloot worden gegraven, zoodat de afwatering geen binder ondervindt. Het volgende agendapunt was het nazien der ge loofsbrieven van de gekozen bestuursleden Bakker en Gootjes. Deze werden in orde bevonden en de leden werden toegelaten. Hierna volgde de verkiezing van een heemraad. Herkozen werd de aftredende heemraad de heer P. Kieft. Hierna was aan de orde de aanbieding en vaststel ling van de rekening over 1932. Hieruit stippen we het volgende aan: Het totaal bedrag der inkomsten en uitgaven bedroeg fS795S.44. De inkomsten uit de k zittingen bedroegen f 4568.Uitgegeven werd aan jaarwedden en ivosten van de wegen f 13449.72, aan aanleg en onderhoud f 18161.23. De bezittingen bedroe gen f7650.—; de schulden f29850. De rekening was nagezien door de heeren Wonder. Poland en Schilder. De heer Wonder had over de rekening eenige opmerkingen. Het was hem opgeval len, dat het in een vorige vergadering genomen be sluit tot loonsverlaging niet gelijkvormig was toege past. Op de heemraden was de korting geheven van af 1 Jan. 1932, op de loonen van de arbeiders met ingang van 1 Mei 1932. Dc dijkgraaf stemde dit toe, het verschil zal zoo veel mogelijk vereffend worden. Deze vergissing was ontstaan doordat in het besluit geen datum van in gang werd genoemd. Verder wees de heer Wonder op de opvallend hoo- ge kosten van de molens. Verder wees spr. op het hooge wachtgeld van den heer Hoogland, maar dit was in overeenstemming met het ambtenarenreglement De heer Poland wilde de heele lijst van toelagen schrappen, met het oog op de moeite, die de meeste in gelanden hebben om de belasting te betalen. Hierna werd de rekening goedgekeurd. Daarna was aan de orde de vaststelling van de be grooting over 1933. De begrooting voor den polder werd geraamd op een totaal bedrag van inkomsten en uit gaven van f 133.652.80%. Voor rente en aflossing een bedrag van f 2870.39. De heer Poland diende nu een voorstel in tot afvoe ring van den post toelagen. De heer Poland wilde niet ln bijzonderheden treden. De heer C. van Langen geloofde, dat er posten zijn, die niet geschrapt kunnen worden. De Dijkgraaf stemde hiermee in en gaf eenige voor beelden. Spr. wilde wel de gevallen afzonderlijk nagaan. De heer Poland zei nog, dat hij zijn voorstel ingediend heeft ook in verband met het feit, dat degenen, die 5t minst verdienen, geen toelage krijgen. De heer Knljn wilde de zaak overlaten aan het dag. bestuur. De heer Kostelijk kon izch bij de meening van de vorige sprekers aansluiten. Er is toch een reden, waar om de toelage eertijds is toegekend. Dan kunnen we ze toch maar niet allemaal tegelijk schrappen, zonder die redenen en nog eens te onderzoeken. De heer Groen ondersteunde het voorstel, de toela gen zijn toegekend in een goeden tijd, dus is het rede lijk, dat ze nu weer worden ingetrokken. Bij de stemming werd het voorstel van den heer Poland met 5 tegen 13 stemmen verworpen. De polderbegrootlng werd daarna zonder stemming vastgesteld, Vervolgens was de wegenbegrooting aan de orde. Deze sloot met een bedrag van ontvangsten en uitgaven van f 50606.88. Besloten werd, Indien de provincie dit jaar nog niet aan den nieuwen weg begint, den Middelweg goed te verbeteren, daar de vergoeding van de provincie den pol der anders ontgaat De heer Van Langen vroeg in verband met de ver betering van den Donkeren Weg, of het niet beter Is, dat de polder den geheelen weg koopt De eigenaren hebben toch niets meer aan dien grond, de berm ls na de verbetering bijna verdwenen. De dijkgraaf antwoordde, datde polder wel wil, maar de eigenaren vragen ondanks dat de grond hen niets opbrengt, en ze voor dien grond nog lasten moeten be talen, te veel geld. Hierna werd de wegenbegrooting vastgesteld. Vervolgens werden de achterstallige polderlasten be sproken. Deze loopen in de honderden. Velen kunnen niet betalen, maar er zijn er nog wel, die kunnen betalen Besloten werd als het niet anders kan tot verkooping over te gaan. Hierna rondvraag en sluiting. Op den Gouderakschen dijk, ongeveer tien minu ten buiten het dorp Gouderak, heeft gistermiddag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In de richting Gouda reed een ongeladen vracht auto van de Coöperatieve Graanmaalderij „Ons Voordeel" te Gouderak, welke bestuurd werd door den 27-jarigen gehuwden A. van Noort, aldaar woon achtig, toen van den tegenovergestelden kant een an dere auto naderde. De chauffeur van den graan wa gen haalde in volle vaart zoo ver mogelijk uit, waar door de wielen van het voertuig in de dikke grind- laag kwam, welke langs den weg is gestort, v. N. ver loor het beheer over zijn stuur en na een paar zig zagbewegingen stortte de auto aan de landzijde van den dijk. De wagen maakte een geweldige tuimeling en werd zwaar beschadigd. Ernstig was het gesteld met den bestuurder, die in bewusteloozen toestand uit de auto moest worden gehaald. Hij bleek beide boenen boven de knie gebroken en een armwond op- geloopen te hebben. Het slachtoffer, dat nog slechts enkele maanden in dienst der cooperatio is, werd on middellijk naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is zorgwekkend. ONDER VALLEND GESTEENTE GEDOOD. Een vader van acht kinderen omgekomen. Gisteravond tegen tien uur is de Poolsche houwer A. Placzkowskl op Staatsmijn „Emma" te Heerlen onder vallend gesteente geraakt. Hij werd na korten tijd be vrijd. doch bleek toen reeds te zijn overleden- De onge lukkige was gehuwd en bad acht kinderen. Hij woonde te Heerlen. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Celluloid pop bij de kachel. Gistermorgen was een tweejarig kind in een woning aan de Paul Krugerstraat te Haarlem aan het spelen met een celluloid pop. Het kind kwam te dicht bij de kachel, de pop vloog in brand en een oogenblik later brandden ook de kleeren van het kind. Op het gegil van de kleine kwamen de ouders toeloopen. zij bluschten de vlammen. Maar het kind was zoo verbrand, dat het na aankomst in het ziekenhuis ls overleden. TWEE TEENEN DOOR LOCOMOTIEF AFGEREDEN Uit Alphen a. d. Rijn. De trein welke om 13.00 van hier naar Amsterdam (Willemspark) vertrekt, moest nabij de halte Gouwsluis plotseling stoppen wegens het vastloopen der remmen. De leerling-machinist trachtte het euvel te verhel pen, doch ging daarbij met een der voeten op de rails staan, waardoor hem, toen de locomotief plotseling ach teruit reed, twee teeren werden afgereden. De leerling is naar het ziekenhuis te Leiden overge bracht. De trein kon met eenige vertraging de reis voortzetten. Personen- contra vrachtauto. Drie zusters gewond. Aan do Oosterstraat te Stadskanaal, vlak hij den Buinermond is de luxe auto van den heer Schoen uit Emmer Ccmpascum tegen een vrachtauto van den heer M. uit Wildervank gebotst. De luxe-auto werd to taal vernield. De chauffeur van deze auto bekwam een wonde aan de hand, terwijl de inzittenden, een 3-tal Zusters uit het klooster te Munstersche veld, lichte verwondingen opliepen. De vrachtauto werd ernstig beschadigd. BOERDERIJ IN VLAMMEN. Veel vee omgekomen. Op de grens van Hooge Zwaluwe en Wagenberg, gemeente Terheide, is Dinsdagmiddag door onbeken de oorzaak afgebrand de boerderij van den landbou wer van Cleef. Acht koeien, twee paarden en ocnig klein vee kwamen in dc vlammen om. Het woonhuis bleef behouden. Het vuur is met twee spuiten van Wagenberg bestreden. Verzekering dekt de schade. KLIMT NEET OP RIJDENDE VRACHT AUTO'S! Doodelijke val van een Jongen. Gistermiddag om ongeveer kwart over vijf is in de Frederiksstraat te Den Haag een ernstig ongeluk ge beurd. De 14-jarige knaap W. H., wonende aan de Su- mastraat was op een vrachtauto geklommen en viel er af. Hij deed zulk een ongelukigen val dat hij een schedelbreuk kreeg. De G.G.D. vervoerde hem naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde. Zijn toestand is zeer ernstig. ANSJOVIS-VISSCHERIJ IN DE WADDENZEE. Uit Leeuwarden: Aangemoedigd door de buitengewoon goede resultaten van de haringvangst, hebben eenige visschers in deze provincie besloten met Mei a.s. de ansjovisvisscherij in de Waddenzee uit te oefenen. Anderen hebben de zaak nog in beraad. Het benoo- digde kapitaal pl.m. f 1000 ls een groote hinderpaal. GEVOLGEN VAN EEN STEEKPARTIJ. DADER TOT 8 JAAR VEROORDEELD. INCIDENT IN DE RECHTZAAL. De rechtbank te Maastricht heeft J. .T. Schumans 26 jaar, gedetineerd, veroordeeld tot acht jaar gevan genisstraf, ter zake van deodslae, gepleegd op mej. A. M. W. Creutzer op 13 Januari te Hoensbroek,. na dat beiden in gezelschap van J. Nijst in een herberg waren geweest, waar de verdachte, volgens zijn zeg gen, door jaloezie gedreven, Nijst had willen treffen, maar de vrouw een steek toebracht. Daarna heeft hij nog 26 steken toegebracht, ten ge volge waarvan het slachtoffer is overleden. De eisch was tien jaar gevangenisstraf. Toen de president der rechtbank bom daarpa me dedeelde, dat hij nog in de gelegenheid was om bin nen.den gebruikelijken tijd in hooger beroep te gaart en, bij verdachte's ietwat talmen, hem zeidc. dat hij heen kon gaan, sprak verdachte onder doodscha stilte: Ik gevoel mij volgens mijn geweten verplicht mede te deelen, dat het geen poging tot doodslag is geweest, maar een moord met voorbedachten rade. Ik heb het voornemen gehad die vrouw te vermoor den. Toen ik in den beginne den moed niet had onj aan dit voornemen uitvoering te geven, ben ik aait het drinken gegaan en heb toen mijn plan kunnen uitvoeren. Hierna werd de verdachte weggeleid. Berlijn, 11 April (V.D.) De Pruisische Academie van Wetenschappen verspreidt den tekst van een brief van prof. Albert Einstein, op 5 April j.1. uit De Haan aan Zee aan de Academie gezonden. Einstein ontkent ten stelligste deel te hebben gehad in de gruwelcampag- ne in Amerika en Frankrijk, doch geeft toe in verkla ringen aan de pers te hebben uiteengezet zijn Pruisisch burgerrecht te willen opgeven, omdat geen gelijk recht en ook geen vrijheid van het woord meer bestaat. Daar enboven noemt Einstein den toestand van Duitschland een toestand van psychische ziekte bij de massa Hij geeft voorts toe in een schrijven aan de Internationale Liga tot bestrijding van het anti-semietisme te hebben gewezen op de idealen van een bedreigde civilisatie en te hebben opgewekt tegen de massa-psychose in Duitsch land. OUDE K I E D OHP Naar wij vernemen heeft de politie opdracht gekregen een scherp toezicht te doen houden op honden, welke niet voorzien zijn van de voor dit jaar geldig zijnde hondenpenning. Bij onjuiste aangifte of indien geen aangifte is geschied, wordt het drievoud der verschul digde belasting opgelegd. De raad dezer gemeente is tegen Donderdagavond a.s. te 7.30 ure in spoedeischende openbare vergadering bij een geroepen. Z IJ P E BURGERVLOTBRUG. Ten overstaan van Notaris Hillebrand te Obdam had alhier in café de Nijs de verkoop plaats van een per ceel bouwland groot 1.30.40 H.A., eigendom van den heer P. Zut, alhier. Dit perceel kwam in opbod te staan op f 1814.40, en werd gemijnd op f 1934.40, waarbij alsnog 6.5 pet. onkosten komen. Kooper werd de heer Chr. Vrugt te Arnhem. Een en ander is inmiddels onderhands gehuurd doord en heer A. Mink te Burgerbrug. HEERH VGOWA AFD Dezer dagen zijn ook de gemeenteveldwachter en het hulppoststation Noord in het doorloopend telefoonver keer opgenomen. Daar de heer Stapel zich genegen heeft verklaard, in de gesloten uren, het publiek gelegenheid te willen ge ven, kan men dus ook uit Noord ten allen tijde tele- foneeren. Mocht thans bij den heer Stapel nog een Oranje- kruis ook verschijnen, dan was dit zeker voor het Noor delijk deel der gemeente mede een verbetering te noe- l men. Een geweldige tuimeling gemaakt. De chauffeur zwaar gewond. BRIEF VAN EINSTEIN.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7