De onderhandelingen te Washington. Ingezonden Stukken. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. 1 UlT de OMGEVING Strafzitting van Vrijdag 28 ApriL Alkmaar. BELASTING, EEN ZEER IMPOPULAIRE INSTELLING. Als 'n Nederlandsch burger over belasting hoort pra ten, doortrilt een huivering zijn steeds in molligheid af nemende ledematen. Ook op het kantongerecht werd heden zwaar geboomd over belasting, doch het betrof hier de asbelasting van een 6-wielige vrachtauto, in ge bruik bij de N.V. Alkmaarsche brandstoffenhandel. De bedrijfsleider, de heer J. L. te Alkmaar, had zich krach tig verzet tegen een vervolging ter zake het feit, dat deze vrachtwagen na weging met de z.g. lodometer, door brigadier A. de Groot, belast met de rijksverkeerscontro le, verricht en waarbij was geconstateerd, dat dit ver voermiddel te zwaar belast was geweest Deze zaak. voor eenige weken behandeld, was uitgesteld en werd •heden voortgezet Behalve den brigadier en verbalisant waren heden nog gedagvaard als getuige deskundigen de heeren D. Dam en Jac. Met alhier. Deze deskundigen verschilden aanmerkelijk van mee rling. De heer Jac. Met, optredende voor gedaagde, had een uitvoerig rapport uitgebracht waarin hij de juist heid der weging bestreed, welk rapport hij thans nog nader mondeling toeliohtte. De heer A Dam daarente gen schaarde zich wat de juistheid der weging betrof, aan de zijde van den verbalisant De ambtenaar vermeende al zoo een krachtigen steun te hebben, en vorderde veroordeeling tot f 6 boete of 6 dagen. De Kantonrechter zal op 12 Mei schriftelijk vonnis wijzen. EEN BETERE REGELING ZOU WEL GEWENSCHT ZIJN. Het openbaar examen ter verkrijging van een rijbe wijs geeft dikwerf aanleiding tot bekeuring ter zake overtreding der motor- en rijwielwet Thans was het weer een landbouwer uit Jisp, de 38- Jarige heer J. N„ die op 22 April te Alkmaar op den Achterweg was aangehouden als bestuurder van een motorrijwiel, terwijl hij niet in het bezit was van een nummer- noch rijbewijs. De heer N., thans terecht staande, overlegde een uitnoodigingskaart van den heer Kater, teneinde dien dag het vereischte examen te kun nen afleggen. Het was verdachte niet bekend dat hij daarvoor al dergelijke documenten noodig had. Het was natuurlijk een moeilijk geval, een der malle inconse quenties van de ver van volmaakte motor- en rijwielwet. In elk geval echter had de examinandus moeten zorgen voor een nummerbewijs en voor dit verzuim werd hem opgelegd f 2 boete of 2 dagen. Wat het ontbrekende rij bewijs betrof, volgde wel veroordeeling, doch geen straf oplegging. Het zou echter zeer rationeel zijn. indien bij dergelijke examens werd verstrekt een schriftelijke ont heffing voor het nog niet verstrekte rijbewijs op datum. De oefeningen voor rijvaardigheid te houden op een afgezet terrein is even onzinnig als ondoenlijk. De exa- minant moet zijn proeven afleggen op den openbaren verkeersweg met al zijn verrassingen en moeilijkheden, anders is het den examinator niet mogelijk over de verlangde rijcapaciteit een oordeel uit te spreken, noo dig tot het verleenen van het vereischte certificaat van bekwaamheid. Bergen. EEN UITVERKOREN SLACHTOFFER VAN DE ARBEIDSWET. De heer Jan B., bakker te Bergen, behoort tot de handeldrijvende middenstanders, die altijd door den harden hand der wet worden geraakt. Al meermalen veroordeeld wegens overtredingen, waartoe zijn bedrijf zoo dikwerf aanleiding geeft, forceerde hij op Vasten avond het noodlot, door zijn knecht, die een vrijen mid dag had, *8 avonds uit te sturen met den broodkar, om dat hij zelf nog veel noodzakelijken arbeid had te ver richten. De knaap deed het met liefde, maar de rijks veldwachters die hem aanhielden, namen geen nota van zijn opofferingsgezindheid en brachten den baas op den bon. Ter compensatie kreeg de goede Fridolijn een ex tra vrijen Donderdagmiddag ter ontspanning in het ge notrijke Alkmaar. Deze faciliteit vermurwde heden echter het hart van den kantonrechter, die de straf voor dezen recidivist, candidaat voor principale hechtenis, beperkte tot slechts f 4 boete of 4 dagen. DAT DRONKEMANSRITJE ZAL HEM HEUGEN. De 19-jarige heer Herman Oud te Bergen ging in den avond van 16 Maart, netjes op z'n Zondagsch aan gedaan, op stap, teneinde de repetitie voor een ope rette te bezoeken. Op den Kogendijk gekomen, werd hii eensklaps geramd door een links van den weg zonder licht rijdenden wielrijder. Deze zonderlinge sportsman bleek dronken te zijn en maakte kennis met de soe pelheid van den Kogendijk en scheen niet in staet weer behoorlijk overeind te krabbelen. De zelf nogal tamelijk gehavende operette-artlst, herkende in den wielrijder zijn buurman, den brandstofhandelaar®- knecht Pieter Co rn el is D. en door medelijden- bewogen trachtte hij 'm weer op den been te helpen, doch zijn goede Intentie werd beloond door grove vloeken, schel den en bedreiging met een stevig pak slaag, zoodat Her man voorzichtigheidshalve het hazenpad maar kooa Buurman D. bleek echter niet genegen, de toege brachte schade aan het beste pak en overjas van Her man Oud te herstellen en gaf meer het uitzicht op het nog altijd niet uitgedeelde pak rammel De benadeelde partij ded echter aangifte, met het resultaat, dat den heer D. heden eenige veroordeellngen werden toe gedacht en wel f 5 boete of 5 dagen ter zake het rijden zonder licht, f 20 boete of 20 dagen wegens het wiel rij den in kennelijken staat, benevens f 10 schadevergoe ding voor de beschadigde broek, Jas en overjas van den heer Oud. De verdachte was niet verschenen. Bever w.ij k EEN EERLIJKE ERKENTENIS EN "N RECHT VAARDIG VONNIS. De heep G. J. S., machinist te Beverwijk, is een groot minnaar van de emotioneele hengelsport, maar ook 'n ordelijk staatsburger, die de wet respecteert en 'n hekel heeft aan „poppekast". Alvorens zich dus aan het begeerlijke amusement over te geven, informeerde hij bij den commandant der Marechaussee, tot wanneer het visschen met den hengel was geoorloofd. Hem werd geadviseerd tot 1 April! Welgemoed begaf de heer S. zich alsnu naar Akersloot en plonst© onbekommerd zijn dobber in het Gr. N.H. Kanaal, toen eensklaps een veldwachter als uit den grond verrees, die hem mededeelde, dat hij in overtreding was en procesver- baal zou worden opgemaakt De bedrogen hengelaar stond alsnu terecht, maar overhandigde 'n schrijven van den wachtmeester der Marechaussee, die daarin erken de per abuis den heer S. verkeerd te hebben ingelicht. In Zuidholland is het visschen wel tot 1 April geoor loofd, doch niet in deze provincie. Ambtenaar en Kan tonrechter waren alsnu van meening dat de hengelaar vrij uitging en werd op hem geen straf toegepast. DE IJMUIDER STEMPELAAR LEED EEN VOL- KOMEN ECHEC. Door de jachtopzieners Daan Koelewijn en Bald de Winter te Egmond Binnen was op heeterdaad betrapt in de duinen een strooper met wild strikken, die des wege door hen aangehouden, beweerde te zijn genaamd Bertus v. d. Schans. Ten einde deze opgaaf te contro leeren, ging De Winter informeeren op het gemeente huis te Egmond aan Zee, terwijl ondertusschen de ver dachte achterbleef in het huis van Daan Koelewijn. Het gelukte hem echter te ontsnappen, doch een nader on derzoek bracht aan het licht dat h'j was de 25-jarige plaatswerker Nico K., vroeger te IJmuiden, thans te Egmond aan Zee. Hij stond alsnu op 31 Maart terecht voor de wildstriken en valschea naam, doch ontkende President Roosevelt is bereid tot schulden- herziening. Een wapenstilstand voor de tarieven. Volgens een bericht nit Washington is president Roosevelt bereid, de kwestie eener herziening van de oorlogsschnlden na de economische wereldconfe rentie in overweging te nemen. Ofschoon nadrukkelijk op het Witte Huis te Was hington wordt gezegd, dat de-president geen enkel plan voor een algemeene regeling der schulden bij zijn besprekingen met MacDonald en Herriot aan de hand heeft gedaan, en dus Roosevelt er op rekent dat de schulden, die op 15 Juni vervallen, inderdaad betaald zullen worden, verklaart Reuter in staat te zijn, vol te houden, dat het bericht dat Roosevelt aan het Congres machtiging zal vragen om een morato rium te verleenen als Frankrijk toestemt in het be talen van den termijn van 15 December, juist is. Op het Witte Huis wordt er den nadruk op geves tigd, dat Roosevelt geen enkele overeenkomst tot verdaging van de schuldbetaling heeft gesloten, noch een plan tot regeling van de schulden heeft voorge steld, maar men laat doorschemeren dat een alge meene regeling besproken zou kunnen worden aan het eind van de oeconomische conferentie. Men voegt eraan toe, dat een regeling betreffende de termijnen van 15 Juni zou uitgewerkt kunnen worden, na nieu we onderhandelingen met de debiteuren Rainey, de president van het Huis van Afgevaar digden, heeft verklaard dat hij persoonlijk tegen een moratorum voor de schulden is maar dat hij zich met elk voorstel van Roosevelt zal vereenigen. De tarieven. Reuter meldt uit Washington: Het departement van staat laat weten, dat de in stelling van een wapenstilstand ten aanzien van de tarieven in afwachting van de economische conferen tie te Londen wordt overwogen en dat de Ver. Staten daaraan hun goedkeuring zullen hechten. Ontwapeningsvoorstel van Presi dent Roosevelt. Uit New York, 27 April (V.D.): Naar uit Was hington verluidt, zou het ontwapeningsvoorstel van Roosevelt het volgende inhouden: Roosevelt is niet alleen bereid een consultatief pact aan te gaan met de Europeesche mogendheden, doch hij is ook voorstander van een toetreden der Ver- eenigde Staten tot de permanente internationale commissie met betrekking tot de controle der mili taire activiteit van alle naties. Als tegenprestatie eischt Roosevelt een ondubbelzinnige beperking der bewapening. Voorwaarde hiervoor is evenwel dat den Vereenigden Staten volledige vrijheid van handelen zal voorbehouden blijven. Het doel der intergeallieer- de commissie zal zijn op gezette tijden de bewapenin gen der voornaamste mogendheden te controleeren, teneinde een uitbreiding der bewapeningen boven de bij de verdragen toegestane sterkten te verhinderen. Roosevelt streeft er naar een formule te vinden voor de totstandbrenging van een dergelijke controlecom missie. De commissie van onderzoek zal zijn bevindin gen moeten ter kennis brengen van de permanente ontwapeningscommissie. beslist den gezochte te zijn. Hij kon aantoonen, dat hij op gemelde dagen weer zich had bevonden te IJmui den, om aldaar te stempelen. Hij toonde ter bevesti ging ook een briefje, geteekend dcor of namens den Directeur van het stempelbureau van den Metaalbe- werkerebond, den heer Ploos van Amstel. De zaak werd alstoen aangehouden tot nader onderzoek en heden voortbehandeld. De heer G. Minnée, rijksveldwachter te Egmond Binnen, die het onderzoek had ingesteld, gaf alsnu een uitvoerig en humoristisch getint verslag.waar uit ten duidelijkste bleek, dat verdachte de jongedame, klerk van het bureau, had gesuggereerd, bedoeld briefje ten zijnen gunste af te geven. De heer Ploos van Am- stel wist er niets van en was zeer ontevreden. Het meisje zelf had te góéder trouw gehandeld en beloofde voorzichtiger te zullen zijn. De ambtenaar, zeer ver ontwaardigd over de handelingen van verdachte, re- quireerde f 15 en f 25 boete of 15 en 25 dagen hechte nis. Over 14 dagen schriftelijk vonnis. O u d o r p. KOSTBARE METHODE OM DE VERVELING TE VERDRIJVEN. De 19-jarige landarbeider H, C. v. d. H. te Oudorp, trachtte op 28 Maart de door werkeloosheid gekweekte verveling te verdrijven, door In de Molenhoek op kat- visch te gaan hengelen. Daar hij echter geen vergunning had, kwam dit amusement hem duur te staan door de opgelegde straf f 2 boete of 2 dagen en verbeurdverkla ring van zijn kostbare hengel, om welks behoud hij ver- geefsch pleitte. Sint Paneras. DE WETHOUDER LIET ZICH NIET OVERBLUFFEN. De heer Jan KL, een 22-jarig brandstoffenhandelaar en occasion vrachtrijder te St Pancras, schonk weinig aandacht aan de verbodsborden, die de Vijverlaan voor autoverkeer beveiligden, maar toen hij op 28 Maart weer onbekommerd het bevel: „tot hiertoe en niet verder" overschreed, werd het den Kantoorh. der Posterijen en wethouder Jan van Kampen toch wat al te machtig, en werd op zijn last procesverbaal opgemaakt ter zake deze sabottage der verordening en den tuchtloozen ohauf feur heden veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. Egmond aan Zee. OM DE STEUNPENNING NOG WAT TE STEUNEN. De 27jarigé visscher Piet Gl. uit Egmond, 'n gezonde jongen met 't geheele rijksprentenkabinet op zijn ste vige armen en vuisten getatoueerd, kon naar zijn mee ning met vrouw en kind van f 11 steun niet behoorlijk rondkomen en trok ofschoon geen strooper van pro fessie, met strikken de duinen in, hopende op een extra tractatie. Hij werd eohter wel getrakteerd maar door den kantonrechter op f 7 boete of 7 dagen en confiscatie van de in zijn bezit gevonden wildstrikken. TOCH EEN PROOI DER GRANAT3N. En in den oorlog zelf-> niet de minste ver wonding opgeloopen. Reuter meldt uit Praag: Een Rus. die den geheelèn wereldoorlog aan het front heeft meegemaakt en daarin zelfs geen llohte verwon ding heeft opgeloopen, is thans gedood door een oude oorlogsgranaat, die hij in een veld bij zijn huis vond liggen. Hij nam het voorwerp mee naar huis en wierp het in het vuur. Door de ontploffing werd hij gedood en drie andere personen ernstig gewond. Richtlijnen van Roosevelt. Opzienba rend bericht van de „Daily Herald": Frankrijk zon den voiligheidseisch heb ben laten vallen. De Londensche pers bevat interessante bijzonder heden over de door Frankrijk te Washington gevolg de ontwapeningspolitiek. De diplomatieke medewer ker van de „Daily Herald" weet volgens V. D. mede te deelen, dat het plotselinge besluit der ontwape ningsconferentie, om de behandeling van het eerste gedeelte van het Engelsche voorstel, over de veilig heid uit te stellen, zijn oorzaak vindt in het feit, dat Roosevelt en Herriot tot overeenstemming zouden zijn gekomen over een plan, da de ontwapenings conferentie uit haar moeilijkheden zou kunnen hel pen. Frankrijk heeft dfen veiligheidseisch als voor waarde voor een overeenkomst tot vermindering der bewapening laten vallen en is bereid tot belangrijke verminderingen over te gaan, op voorwaarde, dat de V^reenigde Staten medewerking aan een veiligheids plan in overweging willen nemen. Tegelijkertijd heeft Frankrijk de volgende voorwaarden gesteld: 1. Duitschland zal gedurende de komende tien jaar zijn bewapening niet brengen boven het door het Verdrag van Versailles toegestane. 2. Gedurende deze periode zal de permanente ont wapeningscommissie een strenge en voortdurende controle over de bewapening uitoefenen. Verklaring van Herriot en Roosevelt. Langdurige gedachtenwisseling, geken merkt door groote openhartigheid. Volgens de laatste berichten uit Washington is Herriot naar New York vertrokken. Een gemeenschappelijke verklaring, door Herriot en Roosevelt afgelegd voor het vertrek van Herriot naar Frankrijk zegt: De president heeft met Herriot het probleem der schulden tusschen de regeeringen besproken en hem den toestand van Amerikaansch gezichtspunt uiteen gezet. Herriot zette eveneens het standpunt van de Fransche regeering en het parlement uiteen. Deze langdurige gedachtenwisseling, die zich kenmerkte door de meest vrindschappelijke openhartigheid, had ten doel tot een helder begrip te komen van den wer kelijken toestand en zal ongetwijfeld bijdragen tot het vaststellen van de maatregelen, in de toekomst te nemen. Herriot en Roosevelt koesteren de hoop, dat deze besprekingen, die groote waarde hebben, te Pa rijs en Washington zullen kunnen worden voortgezet, n&dat Herriot de gelegenheid zal hebben gehad, rap port uit te brengen aan de Fransche regeering. Zal Frankrijk betalen? Betaling van oorlogsschalden in zilver. Een practi- sche vermindering met 30 Omtrent het voorstel van Roosevelt, dat de Ver- eenigde Staten zich bereid zullen verklaren om voor de betaling der oorlogsschulden 200 millioen dollar in zilver te ontvangen, wordt nader door V.D. gemeld, dat in dit geval bij betaling in zilver de zilverprijs zal worden berekend od 50 dol'arcent per ons. Aan gezien de zilverprijs ongeveer 30 lager is, komt deze betaling ne-r op een rractische vermindering der oorlogsschulden met 30 SINT MAARTEN Donderdagavond vergaderde ten huize van den heer P. Schrijver, de vereenlging „Helpt Elkander". Voorz., de heer F. S. v. d. Velde, opende de bijeenkomst, waar bij hij zijn leedwezen uitsprak over de treurige op komst (Dze geringe belangstelling zal voorzitter des te meer getroffen hebben, daar dit de laatste door hem te presideeren vergadering was, daar hij de ge meente metterwoon verlaat). Hierna volgde lezing en goedkeuring der notulen. Ais ingekomen stuk wordt voorgelezen een schrijven van den Noordholl. Bond van Ziekenkassen, waarbij, na enkele bespreking, besloten wordt een afwachtende houding aan te nemen. Hierna volgde het financieel verslag. Daarna sprak de heer P. Appel den scheidenden voor zitter eenige waardeerende woorden toe, hem dank brengende voor al hetgeen hij voor deze afd. heeft ge daan en hoopt dat het hem gegeven moge zijn, nog een genoegeiijk tydje in zijn nieuwe woonplaats door te brengen. Ook de heer Glas spreekt eenige waardeeren de woorden en brengt dank voor den gezelligen toon en aangename samenwerking. Als blijk van waardee ring en herinnerig wordt aan den voorzitter een vulpen aagebod en. De aftredende bestuusleden worden allen herbenoemd Inplaats van den heer v. d. Velde wordt de heer P. Kos als bestuurslid benoemd. Alle heeren nemen hun be noeming aan. De heer v. d. Velde brengt hierna dank voor de waardeerende woorden tot hem gesproken en voor de vulpen hem geschonken. Voorts dank aan zijn mede bestuursleden en leden voor de prettige samenwerk'ng. VALKKOOG. Al is er geen vogel van naam zoo algemeen bekend als de ooievaar, vanwege de groote rol welke haar bij 'smenschen voortbestaan is toegedacht,evenmin is het te loochenen dat deze populariteit slechts en kel den naam geldt, daar het beest zelf zich in deze streken al heel sporadisch vertoont. Deze populariteit en tevens onbekendheid kwam j.1. Donderdag tot uiting toen eenheusche ooievaar ons dorpje met een bezoek vereerde en boven op de kerk haar stand- of rustplaats nam en vanaf dien hoogen zetel den blik over ons dorpje weidde. Velen kwamen naar de zeldzame bezoekster kij ken en uit monden van jeugdige maar ook uit die van middelbaren leeftijd werd gehoord: Nou jo, ik had er nog nooit gien ion zien. Was de hoop dat hij hier op zoek was voor wo ningbouw, dit bleek spoedig niet het geval te zijn, daar hij na e°n poosje rust te hebben genoten, op vloog en zijn lange pooten weer onder het lichaam trok, om wie weet, misschien hier nooit meer te ver schijnen. TANGEND IJK BROEK OP LANGE ND IJK. Bij het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling hier ter plaatse staan 81 werklooze arbeiders ingeschre ven, w.o. 36 landarbeiders, 36 transportarbeiders, twee schippers, 3 timmerlieden, 1 matroos, 1 metaalbewer ker, 1 kuiper. Hiervan zijn er 35 geplaatst bij de werk verschaffing. In de gehouden vergadering der afd. Broek op Langend ijk van de Chr. Fabr. en Transportarbeiders, WINKEL 28 April '33, Mijnheer de Red.. Beleefd verzoek ik plaatsing, van onderstaande. HTTLERIAANT JES Het bestuur der S.D.A.P. afd. Winkel besloot als laat ste aansporing tot het stemmen op onzen candidaat Duys, een doek te plaatsen bij de stembureaux. Van den burgemeester kregen wij hiervoor vergunning. On der meer werd er ook te Lutjewinkel boven de poort van het sohoolplein een doek geplaatst met als opschrift: S.D.A.P.: J. E. W. Duys, lijst 11. Zooais men ziet voor geen enkele partij krenkend, 's Morgens 26 April te ongeveer 8.30 uur bereikte mij echter het bericht, dat men het doek had verwijderd. Ik toog naar Lutjewinkel in de onderstelling dat dit het werk was van schoolkinderen. Van omwonenden vernam ik echter dat het geen schoolkinderen waren geweest, maar dat twee leden van het stembureau, te weten de heeren A. de Ridder en J. de Veer, het een en ander tot den grond toe hadden afgebroken. Ieder objectief denkend mensoh zal zich kunnen voorstellen, dat ik hierover zeer verontwaardigd was. Nadat ik het doek weer had geplaatst, heb ik de leden van het stembureau,,te weten de heeren D. Brug man. A. de Ridder en ^T. de Veer, een bezoek gebracht, en deelde hun mede, dat het doek weer geplaatst was, en de gelegenheid tot afbreken weer, bestond. De heer De Ridder deelde mij mede, dat het stembureau hftd besloten geen verkiezingsreclame toe te laten, waarop ik hun verzocht dtl besluit dan maar weer meteen uit te voeren. Of de heeren den moed in de schoenen was gezonken, weet ik niet, maar wel weet Ik dat het doek is gebleven tot de laatste kiezer er was geweest. Eén vraag nog: Sinds wanneer behoort het tot de taak van een stembureau zich te bemoeien met aan bevelingen van candidaten bij een verkiezing? Misschien wil een der leden rnjj hierover wel eens inlichten. Dankend voor de opname, TH DE PREE. Voorzitter afd. Winkel SJXA.P. werd, na gehouden bespreking der agenda voor de te houden bondsvergadering in Rotterdam, besloten den afgevaardigden vrij mandaat te geven aangaande de te behandelen voorstellen. De afdecllng zal worden vertegenwoordigd door den heer H. Vlnke, terwijl deze tevens werd gekozen tot voorzitter der afdeeling. Betreffende oprichting eener afdeeling Langendqk v. fabrieksarbeiders, werkzaam in de conservenfabrieken, zal dienaangaande eerstdaags het hoofdbestuur ultge- noodigd worden deze zaak in een vergadering nader uiteen te zetten, om de arbeiders te overtuigen van de noodzakelijkheid van organisatie. Liep beet af. Terwijl eenige kinderen aan het spelen waren, stak plotseling de 6-jarige P. Koolaard de straat over, met het noodlottig gevolg dat hij tegen een aankomende auto opbotste en er onder raakte. Na geneeskundig on derzoek bleek dat het ventje een llohte hersenschudding had bekomen. WARMENHUIZEN Dezer dagen had de Algem. Middenstandsvereen. „Samenwerking" een algemeene vergadering in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 10 leden. De voorzitter, de heer P. Dissel, opende de verga dering, de aanwezigen welkom heetende en betreu rende de geringe opkomst Hierna volgde voorlezing der notulen door den secretaris, den heer D. Pastoor. Dze werden zonder aamnerking onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens behandeling en voorlezing der ingeko men stukken, die van weinig beteekenis waren. De kwestie omtrent den verkoop van de margarine is naar tevredenheid opgelost en het verkoopen van broeiglas, dat hier aan de tuinders werd verkocht, door een particulier, is zooals verwacht werd, uit den weg geruimd. Hierna kwam in behandeling het punt „contante verkoop". Door de vergadering is dit punt breedvoe rig besproken. I)e nood onder den middenstand wordt onhoudbaar. Nadere mededeelingen hierover zal in het Middenstandsblaadje worden bekend gemaakt. Tevens zullen de leden, aangesloten bij de midden- standsvoreenigingen wederzijds een lijst bij de be sturen indienen, inhoudende de wrakke klanten. Vervolgens kwam in behandeling steun in natura. Dit heeft ten doel om door en voor de werkeloozen levensmiddelen enz. te laten fabriceeren, door bemid deling van het Rijk. Een schrijven zal worden ge richt aan het hoofdbestuur om dit met geweld tegen te gaan. Aansluiting B.U.V.A. Volgens de laatste vergadering, waar een bespre king met een der heeren van de Kamer van Koop handel heeft plaats gehad en ook is besproken de voordeelen die een middenstander kan hebben door aansluiting bij het Bureau voor Adviezen. De contributie bedraagt 25 cent per lid. Door de ver gadering is besloten om lid van genoemde instelling te worden. Tevens kwam in behandeling de achterstallige dok- tersfondspremie. Door de finantieele moeilijkheden van den plaatselijken geneesheer, was door een com missie getracht, het gemeentebestuur te bewegen, om voor diegene die deze premie niet meer kunnen be talen, dit voor rekening van de gemeente te nemen. Van verschillende kanten is dit bekeken en bespro ken en de conclusie getrokken dat het niet speciaal een volksbelang is, maar in het bijzonder voor dokter zijn portemonnaie gaat. Uit de gehouden besprekin gen in de commissievergadering is dit sterk naar vo ren gekomen. Tenslotte werden voorgelezen de voorschriften aan gaande de omzetbelasting. Dit zal niet alleen een stuitblok voor de neringdoenden worden, maar te vens een geweldige administratie en rompslomp en komt vervolgens te druipen op den consument. Rondvraag. De heer Diepsmeer informeerde hoe het stond met den steun aan den middenstand. Uit de toelichting is gebleken, dat in deze nog geen resultaat is be reikt. Hierna sluiting. ANNA P Aü LOW N A Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. C. Schouten van Zijpe; J. Jansen en gezin van Nibbixwoud; S. Dobma van Zijpe; Mej. T. Blokker van Alkmaar; M. B. Bouma van Steenwijk; H. Zeeman en gezin van Den Helder. Vertrokken: J. K. Harthoorn naar Wieringerwaard; P. C. Putter naar Akersloot; J. Veldman en gezin naar Heerhugowaard; W. Dupon en gezin naar Zijpe; H. Kuit naar 's-Gravenhage; G. Schoonbeek en gezin naar Anloo; Mej. A. Geerligs naar Alkmaar; J. H'olkeraa naar Zijpe. Burgerlijke Stand: Geboren: Frederik. zoon van H. Bouwers en B. v. d. Laan; Marina Adriana, dochter van J. van Dreunen en W. Spoelstra; Klaas, zoon van P. Langereis en J. T. Var der; Willem, zoon van P. Smit en G. V. Keijzer; Fran- ciskus Xa'verius, zoon van M. J. Huiberts en C. C. Veul; Anne, dochter van H. Koens en M. C. Boter; Gerardus, zoon van Oh. Riebot en M. C. van Rozelaar; Marie Cor- nelia, dochter van C. Duineveld en A. R A. Prins. Ondertrouwd: B. de Vries en J. M. van Teulingen. Getrouwd: J. Vel en A. A. Smit; J. C. Tiel en M. van Stipriaan. POLITIE. Gevonden: een bruin taschje met portemonnaie; twee belastingplaatjes; een sleutel; een bril In doos. Verloren: een heerenportemonnaie, een blauwe tascli.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14