Plaatsenjk iNieuws. Theater Royal. Bekendmakingen. TARWEWET. Woningbouwvereeniging „Schagen" VERKEERDE ZORG. u,t de OMGEVING KOEGRAS JULIANADORP. Te ver in den berm. Vrijdagmorgen geraakte de groote vrachtauto van 'de firma van Koningsbruggen te Den Helder, alhier te veel in den berm van den Schoolweg, zoodat ge vaar voor omkantelen in de vaart niet geheel uitge sloten was. Met behulp van een dommekracht enz., kwam alles weer op den weg terecht, en kon de reis ongehinderd worden vervolgd. Maandag a.s. zal de heer KI. Zon alhier een nieuwe vrachtauto-sneldienst openen vanaf Den Hel der over BreezandAnna PaulownaWielingen naar HarlingenLeeuwardenGroningen en tusschengele- gen plaatsen. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag wordt des mor- fens te zeven uur van Den Helder vertrokken, terwijl ventueel mede te geven goederen daags te voren van huis worden gehaald. De lading is verzekerd. Voor zoover ons bekend is er van hier uit nog geen 'dergelijke verbinding met de hoofdsteden van de Noordelijke provincies, zoodat het voor de verschil lende zakenmenschen uit deze omgeving en voor die aan gene zijde van den afsluitdijk, niet van belang ontbloot is, dat een dergelijke dienst in het leven wordt geroepen. Wij willen den ondernemer, die hiervoor een nieuwen gesloten wagen aangeschaft heeft, gaarne veel succes toewenschen. Voor rekening van de heeren C van Bodegra ven, S. van Scheijen en J. van IJzendoorn, wordt op een perceel bouwterrein aan de Kortevliet, een dubbel burgerwoonhuis gebouwd door den timmerman S. van Scheijen, aldaar. De Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" afd. Den Helder, hield Donderdagavond een algemeene ledenvergadering in het hotel Eellevue, te Den Helder. De Voorzitter de heer J. Kamman opende. De notulen werden door den secretaris, den heer K. Tiemes gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen waren er niet De secretaris leest vervolgens een uitgebreid jaar verslag voor. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1932: 3043 leden. Door de zusters werden 4965 bezoeken afgelegd. Door de Huisverzorging werden 971 dagen hulp ver leend. Deze hulp, die voorheen tot maximum 6 weken werden verstrekt, moest tot 4 weken worden terugge bracht. Er werden 2508 stuks materiaal gebruikt te Ju- lianaderp 63 stuks. Voorts maakt het verslag melding van de diverse onderafdeelingen. Volgt rekening en verantwoording. Op 10 Maart jj. was door de commissie bestaande uit de heeren L. J. Daalder, W. C. de Bie en I. J. Gaakeer Pz., de boekhou ding over het jaar 1932 nagezien en in volmaakte orde bevonden. De heer Gaakeer gebruikt hierbij de gelegenheid om aan de dames Mevr. Delgorge en Mevr. Ketner zijn dank te betuigen voor de van haar ontvangen medewer king, om een gezin van de Huisverzorging te laten pro- fiteeren. Volgt het rapport van de afgevaardigden naar de Alg. Vergadering van de Hoofdvereeniging bij monde van den heer J. Delgorge. Dr. W. J. Bakker was zijn mede-afgevaardigde. Het bespreken van eventueele voorstellen voor de komende Alg. Verg. was niet noo- dig, daar het Bestuur geen bepaalde voorstellen had, en deze uit de vergadering ook niet gedaan werden. Men is nu gevorderd tot de rondvraag. Alvorens daarmede te beginnen deelt de Voorzitter mede, dat er den vorigen avond een conferentie heeft plaats gehad met. een zestal heeren uit Julianadorp, van de aldaar gevestigde vereeniging Tot Hulp bij Ziekte en Ongeval len. Besluiten zijn niet genomen en mocht het zoover komen, dan zal een voorstel daartoe eerst aan onze Alg. Verg. worden voorgelegd. Speciaal werd deze me- dedeeling gedaan voor de aanwezige leden uit Koegras. Bij de rondvraag komt ter sprake het bedanken van leden en voornamelijk in Koegras. waarvan in de ver slagen melding was gemaakt. De Voorzitter zegt hier over zijn meening, eenige leden hebben daarover een andere opinie en tenslotte komen uit de discussies ge gevens naar voren, waarvan zelfs het Bestuur het be staan niet wist. Hierna sluiting WIERINGEN Donderdag werd in Hotel de Haan alhier aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan den Slin gerweg, voor rekening van den heer C. Rezel te Anna Paulowna. De uitslag is als volgt: J. C. Klein f4490: J. C. de Vries f 4615.Dekker en Lont f 5159.—; Kooij en Mulder f5631.—; Hermans f4640—, allen te Wie- ringen; Broers te Anna Paulowna f4347.—. Begroo ting 14306.—. Gunning aangehouden. Sportnieuws. Succes 4Callantsoog 1, om 2 uur. Succes Adsp.—Helder Adsp. C, om 12 uur. L. Rij vereeniging „Wieringen", rijles om half tien. Schaakclub opgericht Wederom heeft een nieuwe vereeniging op Wierin gen het levenslicht aanschouwd. Door eenige schaakliefhebbers is Donderdagavond in hotel De Haan een Schaakclub opgericht, welke de naam „W.S.C." (Wieringer Schaakclub) zal dra gen. Voor deze vereeniging hebben zich reeds 20 leden aangemeld. De clubavond zal worden gehouden in één der ka mers van de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Als clubavond ord vastgesteld, Dinsdagavond van half acht tot 12 uur. De contributie werd vastgesteld op f5.20 per jaar. Het bestuur werd vastgesteld uit de navolgende heeren: B. G. Zandstra, voorzitter; Th. J. van Veg- ten, secretaris; J. de Ruiter, penningmeester; Jb. Oden en S. Minnes, commissarissen. De eerste clubavond wordt gehouden op Dinsdag 16 Mei a.s. Ook voor hen die het schaken willen leeren is aan sluiting mogelijk, aangezien de heer B. G. Zandstra zich bereid heeft verklaard onderricht in het schaken te geven. De Wieringer arbeiders bij de werkverschaffing in de Wieringermeer hebben Donderdagmiddag het werk on der protest neergelegd. De oorzaak hiervan is, dat alleen voor de Wierin ger arbeiders het -uurloon is verminderd van 30 op 28 cent, terwijl dat van arbeiders uit Anna Paulowna is gehandhaafd op 30 ct. Besloten werd de bemiddeling van Burgemeester Kolff in deze kwestie in te roepen, terwijl tevens de vakbond telefonisch van een en ander op de hoogte werd gebracht BuitOfiKLTjillü STAM). CVan 28 April t.m. 4 Mei 1933.) Geboren: Henke, zoon van F. R. Joldersma en H. Dijkstra; Hendrik, zoon van A. Tienstra en van C. F. Hille; Pieter Lourens, zoon van A. v. d. Welle en M. de Wit; Ariaantje, dochter van S. de Jongh en G. Koorn. Gehuwd: J. Halfweeg en G. Scheltus. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Mw. A. Top uit Groningen; J. v. d. Linde uit Medemblik; W. Meijer uit Wijmbritsera- deel; K. Hulzer uit Giessendam; R. Hibma uit Wonse- radeel; A. Folkers uit Bmmen; B. G. Zandstra uit Am sterdam; J. Gulmans en F. Kootstra uit Westdongera- deel; J. Veld uit Winschoten; A. J. Groot uit Schagen; J. Nomden uit Oude Pekela; Steven Kok uit Harder wijk; ,W» J. Wildenberg en echtgenoot® uit Amster dam; A. Donkerbroek uit Aduard; M. J. Mulder uit Winschoten; J. W. Blom uit Hoogkerk; T. v. Gelder en gezin uit Vreeswijk; P. Tigchelaar uit Wonseradeel. Vertrokken personen: A. Henkei en gezin naar Dultschland; J. Niewiek en gezin naar Loppersum; C Petiet en echtgen. naar Alkmaar; Mw. J. Scheltus naar Harenkarspel; C. D. Groet naar Alkmaar; J. Schut naar Medemblik; W. J. Lindhout en gezin naar Schagen; C. Meijns naar Zaandam; F. Schreuder naar Den Helder; H. Orsel naar Amsterdam; J. de Wit naar Den Haag; J. v. d. Plas en gezin naar Bloemendaal; J. L. Dekker en gezin naar Dordrecht; L. Budde naar Bellingwolde; H. Kuiper naar Emmen; J. A. Hageman naar Den Haag; J. W. Brouwer en gezin naar Medem blik; J. v. Seggeren na.r Kollumerland; A. Dijkstra naar Heerenveen; J. B. Wlggelaar en gezin naar Me demblik; P. de Vos en gezin naar Rotterdam; J. C. Bril naar Ossendrecht; W. Verhoef en gezin naar Slie- drecht; J. Meijwaard en gezin naar Sliedrecht; B. Spoelstra naar Ferwerderadeel; C. A. Derks en gezin naar Amsterdam; H.'B. de Lange naar Alkmaar; Mw. W. A. Sportel naar Bloemendaal; Mw. K. Jibben naar Dordrecht; C. C. Kuiper naar Velsen; A. F. Lethem en gezin naar Haarlem. WARMENHUIZEN De vereeniging „Steunt Elkander" hield Donderdag avond in de zaal van den heer Slikker hare jaarver gadering. Aanwezig 18 leden. Opening. De voorzitter de heer C. Barsingerhorn, opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. deed dit met meer ambitie als verleden jaar, omreden in het afgeloopen jaar alles naar genoegen is gegaan. Notulen. Door den secretaris, den heer P. Pie, werden de notulen voorgelezen en zonder aanmer king onder dankzegging aan samensteller goedge keurd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag.hebben we ver nomen, dat de vereeniging 21 leden telt en dat 2 bc- stuurs- en 2 ledenvergaderingen waren gehouden. In het afgeloopen jaar zijn door de leden 135 werkbeur- ten vervuld. De vereeniging werkt naar aller tevredenheid én een aangename verhouding bestaat er tusschen be stuur en leden onderling. De rekening over 1932 wees aan een batig saldo van f 14.30. Besloten werd over 1933 geen contributie te hef fen. Verkiezing van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Barsingerhorn, D. Mink en C. Mink. Genoei. Ie heeren werden met bijna al gemeene stemmen herkozen, waarvan de twee eerst- genoemden hunne benoeming aannamen en den heer C. Mink, die wegens ongesteldheid niet ter vergade ring was, zou met deze benoeming in kennis worden gesteld. Rondvraag. Door den voorzitter werd naar vo ren gebracht dat in het reglement staat vermeld, dat bii een ziektegeval 10 weken lang een werkkracht wordt verschaft. Nu doet zich het geval voor bij een der leden, dat over 2 weken die wachttijd is verstre ken en de patiënt met dien tijd nog niet hersteld zal wezen. Over dit geval werd het oordeel gevraagd van de vergadering, om evengoed door te gaan, een werk kracht te verschaffen. De vergadering was algemeen van oordeel op den zelfden voet door te gaan. omreden de patiënt zelf ook de meeste soepelheid tegenover de vereeniging heeft betoond. De heer P. Vlam Jr. stolde voor om voortaan ln het „Ons Huis" te vergaderen. Aldus besloten. De voorzitter sloot hiermede de vergadering en hoopte dat de besprekingen in het belang van de vereeniging moge wezen en dat allen voor ziekte ge spaard mogen blijven. SINT MAARTEN Ongeljik. Onze plaatsgenoot, de heer P. de Geus, welke als aannemer een groot werk te Alkmaar aan het uitvoeren is, ging vandaar per rijwiel naar huis en moest aan den Kanaalweg aldaar, voor een open staande brug wachten. Evenals altijd, stond een heele file auto's te wach ten. Bij het opengaan der brug kwam de heer De Geus te vallen, doordat zijn hand een steunpunt misgreep, met gevolg dat een juist op gang zijnde vrachtauto met het voorwiel over het benedenbeen van hem reed. Direct naar het Stadsziekenhuis vervoerd zijnde, kwam aldaar vast te staan dat het been tusschen knie en enkel op een paar plaatsen gebroken was en daar de vrees voor versplintering bestond, zou een foto van dit gedeelte genomen worden, om tot zeker heid te komen. L A N G E N T) IJ K Het Comité voor het organlseeren voor een autotocht voor de Ouden van Dagen uit Zuidscharwoude en Broek op Langendijk heeft thans officieel bericht ont vangen van den Burgemeester van Broek op Langen dijk, dat geen vergunning wordt verleend voor het hou den van een collecte ter inzameling van gelden voor den autotocht Wij kunnen dit besluit niet bewonderen, al wordt het gemotiveerd door te wijzen op de buiten gewone economische omstandigheden. Iedereen toch is volkomen vrij, al of niet te geven, de luxe-auto's worden gratis beschikbaar gesteld en voor de oude menschen is zoo'n autotocht een feest Onder hen zijn er zoo velen, die zoo weinig van het leven genieten en die nu in de gelegenheid waren, eens een dagje uit te kunnen gaan, een dagje van on schuldig genot Wij twijfelen er intusschen niet aan, of het Comité zal de middelen, al zal het dan op andere wijze zijn, weten te vinden, om aan zijn voornemen uitvoering te kunen geven. Ter controleering van de aangevoerde hoeveelhe den kool, die door het In- en Verkoopbureau van de provincie Noord-Holland worden opgenomen, ie een controleur aangewezen. Dit schijnt noodig te zijn ge worden, omdat er door sommigen minder werd gele verd, dan was opgegeven. Het totaal-gewicht van de in 1932 uitgevoerde groenten en vroege aardappelen beliep 533 millioen K. G., tegen 566 millioen K.G. in 1931. 679 millioen in 1930 en 731 millioen in 1929. De waarde bedroeg resp. 48% millioen gulden, 66 millioen. 75 millioen en 88% milli oen. De omzet van alle veilingen daalde van 80 millioen in 1931 tot f 64.600.000 in 1932. Deze cijfers duiden er op, hoe slecht het voor den tuinbouw in het afgeloopen jaar is geweest, We vernemen, het het Centraal Bureau uit de Veilingen heeft geweigerd, actie te voeren tegen exe cuties van tuinbouwbedrijven, zooals door de voilings- vereeniging De Noordermarktbond alhier was gevraagd. Had men venvacht, dat een groot aantal arbeiders tewerk hadden kunnen gesteld worden a.d. weg door het Geestmer Ambacht, dit is tot nu toe erg tegen gevallen. Uit de 4 gemeenten van Langendijk kun nen er nog maar een 15-tal worden geplaatst. Men hoopt nu, dat dit aantal aanmerkelijk zal kunnen worden opgevoerd, als men eerlang met het zandva- ren zal beginnen. Gelukkig zijn er heel wat werklooze arbeiders in de Wieringermeer geplaatst, waardoor de werkloosheid hier betrekkelijk gering is. BROEK OP LANGENDIJK. Het Chr. Gemengd Koor „Halleluja" en het Chr. Mannenkoor „De Lofstem", beide onder leiding van den heer Paul Kok, zullen aan het te houden con cours te Alkmaar op 2en Pinksterdag, deelnemen, waarbij eerstgenoemde vereeniging zal uitkomen in de Superieure en het mannenkoor in de afdeeling uitmuntendheid. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Een commissie uit het bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Zijpe, heeft dezer dagen een on derhoud gehad met den Inspecteur der Belastingen, om een regeling te treffen voor waardebepaling van landerijen, in verband met de aangifte voor de Ver mogensbelasting. Belanghebbenden verwijzen wij naar de adverten tie voorkomende in dit blad. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 28 April tm. 4 Mei 1933. Geboren: Cornelis, zoon van Jan Ti essen en Immetje Visser. Ondertrouwd: Gerrit Koster, 21 jaar, grondwerker, wonende te Winkel en Catharine v. Gijtenbeek, oud 18 jr., wonende alhier. Gehuwd: Rens Brouwer en Pietertje Zwaan; Gerar- dus Johannes Mulder en Jacoba Metselaar; Johannes Rampen en Adriaantje Johanna van Buuren; Johan nes Schotten en Adriana Cornelia Hommert. Overleden: Pieter Louwe, oud 65 jaar, achtgenoot van Jansje Boots. OPENING NIEUWE ZAAK. Hedenmiddag zal wederom een nieuwe winkel worden geopend in het zich steeds meer uitbreidend Schagen. Dezen keer is het de heer C. Jong, die zijn nieuwe zaak zal openen. De heer Jong liet op de Nieuwe Laagzijde een woon-winkelhuis bouwen, waarin ondergebracht behalve de winkel, ook nog garage en pakhuis. Het geheel maakt, zoowel van buiten als van binnen een vriendelijken indruk. Een ruime étalage biedt in overvloed gelegenheid om het publiek te toonen wat op het gebied van comestibles, groenten en fruit zooal is te verkrijgen. En de winkel ruimte zelve? Nog verhinderen de gordijnen om een nieuwsgierige blik naar binnen te werpen, maar we kregen gaarne de gelegenheid even binnen te stap pen. De ruime winkel bevat alles wat voor royaal zakendoen gewenscht is. Goede weegwerktuigen zul len voor een zuiver gewicht zorg dragen. Kasten, vi trines en bakken zijn U een waarborg, dat tal van artikelen geborgen kunnen worden en niet tevergeefs naar een of ander behoeft te worden gevraagd of ge zocht. Inderdaad alles is tot in de puntjes in orde en het troet ons een genoegen te kunnen constateeren dat Schagen een zaak rijker is geworden, die er wezen mag. We complimcnteeren den eigenaar dan ook gaarne, alsook den heer T. H. Boekei, die voor de uitvoering van dezen bouw zorg droeg. Het schilderwerk werd door oen heer Meereboer behartigd, terwijl de fa. Schaafsma de electrische aan. leg leverde. WONINGBOUW. Door den heer B. v. d. Hoven alhier, is van den heer A. Keuris te Heiloo aangenomen de bouw van 8 woningen op een perceel grond, gelegen aan het Noord alhier. Met den bouw is inmiddels begonnen. Van Zaterdag tot en met Maardag draait in Thea ter Royal de groote succesfilm „Das Blaue vom Himmel" met de bekoorlijke Martha Eggerth als hoofdpersoon naast den alom gevierden filmster Ilermann Themig. Deze film, welke hoogst amusant is en vol dolle verwikkelingen zit, „deed" het al direct en dit nu is geen wonder. Het is een film welke past in den te- genwoordigen tijd, waarin zoo menigeen hunkert naar een betrekking. Eerst dan voelt men zich récht gelukkig. Zoon gelukkige is de kleine Annie Mül- ler. Eindelijk heeft zij een betrekking gevonden en nu zit zij dagelijks achter het plaatskaarten-loket van de ondergrondsche. Spoedig heeft zij zich aan het station Wallensteinplatz ingewerkt, wat overi gens niet moeilijk is, als men zulke goede collega's heeft als de vlotte Hugo Annie s charme en vrien delijkheid missen hun uitwerking niet op de colle ga's en de passagiers. Natuurlijk komen er ook wel kleine onaangenaamheden voor. Op een dag komt een jongeman voor de kassa, die, daar zijn trein op het punt van vertrekken staat gaat zonder te be talen. Het tekort moet zij uit eigen zak bijpassen. Wie is nu eigenlijk die jongeman? Het. is Hans Maier, de post-vliegenier, die zooals altijd op het laatste nippertje op het vliegveld arriveert en met een stralend gezicht aan zijn vriend, den mecani cien Tobias, vertelt, dat hij juist op een aardig meis je aan het loket van de ondergrondsche verliefd is geworden, maar haar tot zijn spijt het geld voor zijn kaartje schuldig is gebleven. Dan komt het jaarlijksche uitstapje van het personeel van de on dergrondsche; een groote picn c die besloten wordt met een vroolijken fuif buiten. Annie die ook aan het feest deelneemt, is het middelpunt van het ge zelschap. Doch midden in de vroolijkheid valt een hevige regenbui, die vergezeld gaat van zware don derslagen. Allen haasten zich om in een uitspanning een schuilplaats te zoeken. Annie is den verkeerden kant opgeloopen en is genoodzaakt onder een boom te schuilen. Het toeval wil, dat juist voor dezen boom het toestel van Hans een noodlanding moet maken. Een hartelijke begroeting volgt en dan krijgt Hans gelegenheid zijn schuil te betalen. Hevige bilksemstralen vergezeld van rollende donderslagen brengen de natuur in opstand, o'och daaraan storen Hans en Annie zich geen zier. Ze zitten heel dicht bij elkaar en al spoedig bemerken zo dat de liefde een woordje mee gaat spreken In zooverre is alles mooi. Ze zouden zelfs wol kunnen trouwen, want ze verdienen allebei, maar er is toch Iets dat hun ge luk in den weg staat. Beiden beklagen zich, dat zij het blauw van den hemel haast nooit kunnen aan schouwen; Annie, als employee van de ondergrond sche en Hans, omdat hij nachtvlieger is bij de pos terijen en dus overdag moet uitslapen. Zoodoende vinden ze alleen des morgens vijf minuten om el kaar te ontmoeten. Reeds lang heeft Annie er over nagedacht, hoe er verandering in dezen onmogelijken toestand te brengen zou zijn. Doch dan komt deze tenslotte nog heel plotseling en onverwacht, door dat Hans zijn ontslag krijgt wegens herhaaldelijk te laat komen. Maar Annie rust niet voor ze een baan tje heeft gevonden voor haar Hans, als reclame vlieger. Op een goeden dag riskeert hij een landing dicht bij de ondergrondsche, neemt Annie in de machine en overgelukkig vliegen beiden het blauw van den hemel tegemoet. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was tamelijk Donderdag j.1., de handel was wel niet wild, maar de goede kwa liteit was er toch gauw uit. prijzen tot 26 ets. De handel in kalf- en geldekoeien was redelijk. Veel kalfkoeien waren er aangevoerd. De handel in pinken en graskalveren was aan den stuggen kant. De plnk- stieren brachten op 50150 gld. Voor éen stier met papieren werd 185 gld. gevraagd, dat zijn hooge prij zen. Nunchtere kalveren iets duurder, handel vlug. In bokken en geiten was wel wat handel. Oude slachtschapen werden goedkoop verkocht, 10— 17 gld, dus minder. Het warme weer schijnt hier direct al Invloed op uit te oefenen. De handel in overhoudera wil den laatsten tijd maar niet, de handel was nu ook al heel stug. Lammeren voor den dood tot 11 gld., dat ging nog, maar voor de weide stropt het, deze golden niet hooger dan 7 guld. Vette varkens prijshoudend, de handel was niet druk. De handel in biggen en schrammen was goed; iets duurder verkocht- Op de kippenmarkt waa het heel gewoontjes. Paarden niet aangevoerd. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat de zitting van de Tarwe-organisatie voor het invullen der inven taris-formulieren zal worden gehouden op Woensdag 10 Mei a.s., des voormiddags van 912 uur in café C. Boontjes alhier. Schagen, 4 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. BOUWEN. Door den heer W. F. J. van Erp zal binnenkort een bottelarij met bovenwoning worden gebouwd op het Oude Slotplein, achter het pand van mevr. wed. P. Rog geveen Pz. (naast bioscoopzaal van den heer J. Igesz) De woningbouwvereeniging „Schagen" hield Vrijdag avond hare jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Schmalz, in het lokaal van den heer J. K. Boontjes. De notulen van den secretaris, den heer Tj. de Jong, werden goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen werd medegedeeld, dat de verkochte grond C. Bok>- straat aan de HA.B.O. was overgedragen voor de som van f 1162.50. Op een verzoek van de Puiglasverzekering Schagen om de spiegelruiten van 8 B-woningen in de C. Bok- straat te mogen verzekeren, werd afwijzend beschikt. De Staatsspoorwegen vroegen of er reeds huurverla- ging had plaats gehad, of in overweging was. Geant woord zal worden, dat huurverlaging niet mogelijk is en dat de huurprijzen in vergelijking met soortgelijke woningen niet hoog zijn te noemen. Daarna brengt de penningmeester, de heer G. Kouse band, het Jaarverslag uit met de financleele jaarstuk ken. Daaruit vermelden we, dat in 1932 de bouw van 16 woningen C. Bokstraat gereed kwam. Kostprijs met inbegrip van grond en straataanleg enz. totaal f 59.120.80. Met den verhuur der woningen werd geen moeite ondervonden. Huurdervlng had niet plaats. Ach terstand in de huurbetaling was niet van emstigen aard Het onderhoud heeft f 4926.20 gekost. Door deze be langrijke kosten zal het onderhoudsfonds terugloopen met circa f1200 enb edragen f 6381.95%. Na een gunstig rapport van de heeren J. H. Schene en K. Kerkmeer, die de boeken en bescheiden hadden gecontroleerd, werd alles goedgekeurd en vastgesteld en aan bestuur en penningmeester décharge verleend. Penningmeester en rekeningcommissie wordt hartelijk dank gebracht voor hun werk. Bij bespreking der rekening bleek de vergadering van oordeel dat bij een bezit van 96 woningen het onder houdsfonds aan den lagen kant was. en dat derhalve nu, na het vele onderhoud der laatste paar Jaren, alleen het strikt noodige onderhoud moet worden gedaan. Een wensch van huurders moest dan ook worden afgewezen. Als flnantieele commissie voor 1933 worden dezelfde heeren benoemd als voor 1932. De aftredende bestuursleden de heeren G. Kouseband, W. F. Gorter en J. K. Boontjes, worden herkozen en nemen de functie weer aan. Na toelichting en bespreking werd besloten als lid toe te treden tot den Nationalen Woningraad (eens lande lijke federatie van wonlngbouwvereenlglngen). Vervolgens werden nog eenige zaken van internen aard besproken en afgedaan, waarna de Voorzitter de vergadering sloot. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende April 1933. Weduwe Dirk de Boer (A. M. Edel), C 75, van Alk maar; Willem Rudolf Klaasing, C 206, van Amers foort; Anna Spaans, C 177a, van Heerhugowaard; Hendrikje van der Klok. C 61, van Wreststellingwerf; Albertus van Doorn, C 61, van Medemblik; Wilhel- mina Alijda Danzglock, C 94, van Driebergen-Rijsen- burg; Klara Senheim, B 35, van Essen; Luise Schwarz, D 134, van Erle; Johanna Kotala, E 38, van Dortmund; Selma Pfeiffer, D 160, van Gelsenkirchen; Hildegard Krause, B 8, van Herten; Bernardina Mensink, E 27, van Osterfeld; Johannes Frederik Brantenaar, A 101; Anthonia van Schoneveld-Bran- tenaar, E 150, van St Maarten; Johannes de Vos en gezin, E 102, van Bergen, N.-H.; Willem Johannes Lindhout en gezin, C 112, van Wieringen; Johannes Buter, H 42, van Twisk; Harm van den Berg, F 75, van Maartensdijk; Adrianus Cnr. Ranke, en gezin, A 81, van Amsterdam; Wieger Elzinga, D 33, van Dantumadeel; Albert Pool, C 81, van Sint Pancraa. Vertrokken personen; Adrianus Johannes Groot, naar Wieringen, Sloot- dorp, Kamp 5; Cornelis Weij en gezin naar Zijpe, Oudesluis H 87; Bernardus Haïsema en gezin naar Jutphaas, Kanaalweg 2; Cornelis Bakker, naar Oude Niedorp, bij K v. d. Oord; Heronimus Roobeek, naar Alkmaar, Keizerstraat 18; Jouke de Jong, naar Ber gen, N.-H., Kerkedijk 27; Jannetje de Leeuw-Stevens en kinderen naar Amsterdam, le Conradstraat 881; Johannes Cornelis de Wit, naar Koedijk, Sint. Pan- cras; Margarete Heinrici naar Amsterdam, Waa- ningstraat 10; Maria Grietje Schram, naar Zijpe, Schagerbrug, bij Bleek; Rensje de Boer naar Noord- scharwoude, Dorpsstraat B £7; Weduwe Klaas Slik lJ. E. Bakker) naar Barsingerhorn; Catharina Maria Komen, naar Zuidscharwoude, bij ouders; Johanna Holema naar Zijpe, 't Zand; Pieter Sikkema, naar Callantsog, Groote Keeten, bij K. Tensen; Dirk Bogers en gezin naar Hilversum, Dr P J. H. Cuypersplein 31; Sijtske Hellinga, naar Hilversum, Dr. P. J. H. Cuypersplein 31; Anna de Beer naar Zijpe, St. Maar tensbrug bij Jb. Bruin; Wilhelmus Theodorus de Ruwe, naar Bloemendaal, Iepenlaan 70; Jan Aiko de Raaf en gezin naar Appingedam, Jukwerderweg 23. Een premie op de oneerlijkheid. Een ambtenaar bij de Posterijen die zich niet eer lijk had betoond en als gevolg daarvan veroordeeld werd tot 3 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf, welke straf doqr het Hof te Amsterdam werd beves tigd, ie thans onder zachten drang van de directie der Posterijen uit het dienstverband gezet. En de wijze waarop dit geschiedde, is werkelijk roerend van zorg zaamheid. De bewuste is nJ. eervol ontslagen, zooale het heet door verandering van het dienstvzk waarin hij werkzaam was, met toekenning van wachtgeld voor een groot aantal jaren. Zorgzamer en vriendelijker kan het, dunkt ons, toch al niet. Maar wij vragen ons nu toch af, of men in Den Haag een premie gaat stellen op oneerlijkheid. Ons dunkt, waar de directie der Posterijen zoo vx'Ient- delijik en hulpvaardig, zich zoo royaal toont voor baar oneerlijke ambtenaren, dat het beter was en ook be grijpelijker, ala plichtgetrouwe werkers wat beter wer den beloond. Wij huldigen nog steeds het wellicht wat ouderwetsche ldée, dat straf en belooning in nauw verband moeten staan met de gedragingen van den mensch. Dit geldt niet het minst voor ambtenaren der poste rijen en wordt deze stelregel niet gevolgd, dan kweekt men een geest en opvatting die niet anders dan scha delijk kan zijn voor het postbedrijf.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14