Noordermarktbonil. Dc Langendijker Groentenveilingen. Holland=België. N.H.V.B.-U i t s I a g e n, Meifeest der S.DAP. en Vakcentrales 7 MEI 19S& 3E: H.R.C. 6-^DOSKO. 2 15—0; Held. Boys 1—D.E.S. I 8-0; Sparta 3—B.K.C. 2 0—5. 4G: Succes 4Callantsoog 1 43. Adsp. R: Succes aHelder c 31. OVERZICHT. Heldersche Boys kampioen. De mannen uit de Oude-Helder hebben hun eerste optreden in den NH.V.B. met een kampioenschap be kroond. Met 30 sloegen Oostendorp en zijn mannen D.E.S. Schagen 3 verloor onverwacht van B.K.C. 2, terwijl H.R.C. 6 met een vreeselijk slecht DOSKO. 2 geen moeite had. Held. Boys 14 13 0 1 74-16 26 Helder 5 15 10 3 2 73—34 23 Succes 3 14 8 1 5 54—32 17 DEB. 13 6 2 5 30—sa 14 H.R.C. 6 14 6 1 7 48—54 13 B.K.C. 2 15 5 2 8 33-61 12 Kolhorn 14 5 1 8 18-33 11 Sparta 3 15 4 1 10 29—49 9 DOSKO. 2 16 1 4 11 27—85 6 Vierde klasse. Callantsoog Is er nog niet! Zondag kon zij het op Wierlngen tegen Succes 4 niet halen en nu moet de laatste wedstrijd tegen Racing 7 in Den Helder persé gewonnen worden. Anders loopt een ander met den buit weg. Callantsoog 15 11 0 4 5231 22 J.V.C. 2 16 10 2 4 49—28 22 Wieringerwaard 2 14 9 1 4 51—32 19 Petten 2 16 8 2 6 52—84 18 Succes 4 13 8 0 5 45—34 16 H.R.C. 7 12 5 4 3 35—29 14 HB.V. 2 14 3 2 10 20—48 6 H.R.C. 8 11 2 1 8 26—59 5 B.K.C. 3 13 1 0 12 13—40 2 Adsp Iran ton R. Alleen de wedstrijd Succes aHelder c kwam tot zijn recht' De Wieringers wonnen met 31. Bepaald stelt Helder geen prijs meer op het kampioenschap. Of heeft zij de verachtelijke werkwijze, zooals wij de vorige week uitvoerig beschreven, manmoedig laten varen? J.V.C. a 10 9 0 1 405 18 Succes a 11 8 1 2 36—14 17 Helder c 13 8 0 5 55—14 16 H.R.C. c 8 6 0 2 35—13 12 H.R.C. d 10 3 2 5 18-32 8 D.ES. a 9 3 1 6 14—29 5 Helder d 13 2 1 9 8-53 5 Sparta b 10 1 1 8 9—34 3 ANNA PACLOWNA. B.K.C. 2 was het eenige elftal dat zich weerde. En goed weerde! Zaterdag won het van de Chr. V.V. A.D.O. met 41. Zondagmiddag ging het naar Schagen en versloeg daar buiten verwachting Sparta 3 met 5—0. Zondag: B.K.C. 3Held. Boys 2 en daarna B.K.C. R.C.B. AARTSWOUD - Ons eerste voetbalelftal zou bezoek krijgen uit Kol horn. Kolhorn kwam echter niet op, zoodat dit niet doorging. Het tweede ging naar Hoogwoud, om een vriend- echappelijken wedstrijd te spelen tegen L.V.C. II. We derom kon onze ploeg winst boeken, n-1. 121. A. Hl ging naar Sijbekarspel en speelde tegen een DEB.-comblnatle, waar ze niet tegen waren opgewas sen, zoodat ze verloren met 05. OOGONDERZOEK INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 Tel. 26. SCHAGEN. OOGONDf R70EK GEHEEL' GRATIS. De tuinders en hnn actie. De motie van den N.B. De groep- Veillngen en retorsiemaatregelen. Wat zal de nieuwe regeering brengen? Met de groote aan voeren ls het gedaan. Voor roo- de kool werden nog mooie prijzen besteed. Zakten later echter In. Ook gele kool was aan vankelijk vrij goed In prijs. La ter echter sterk achteruit loo pend. Deensche witte bleet sleoht. Uien nog slechter. Peen, weinig aanvoer, lage prij zen. Bleten onverkoopbaar. Weinig rabarber aangevoerd. Aanvoer tomaten. Lagere prlj- zij dan verleden laar. Moties, boycot, represaillemaatregelen, ze zijn tegen woordig aan de orde van den dag en het teekent niet slechts de bijzondere omstandigheden, waarin de tuin bouw verkeert, maar ook de mentaliteit van hen. die aan dit allee meewerken. Zoo is nu de laatste dagen een motie bekend geworden van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, waarin de arme boeren en tuin ders. zooals het daarin heet, fel protesteeren tegen het regiem van Hitier—Hugenberg c.s., dat Hollandsohe zoo wel als Duitache arbeiders en tuinders naar den onder gang brengt, dat de oorlogsvoorbereidingen ondersteunt en de volkenbond aankweekt om dan ten slotte nog te protesteeren tegen de grenzenlooze onderdrukking en ver volging van allen, die zioh niet volledig willen onderwer pen, arbeiders, boeren, tuinders, kunstenaars en Joden. Bij het lezen van deze ontboezemingen vraagt men zich toch af, of de N.B. nu heusch geen beter werk kan ver richten en zich te houden op het terrein van de actie voor betere levensvoorwaarden zijner leden. De hooge tol muren, die voor Duitschland waren opgericht om den in voer van Nederlandsche tuinbouwproducten te belemme ren, is Iets, waartegen met kracht moet worden opgeko- We hadden 't van tevoren niet gedacht, Dus kwam de nederlaag vrij onverwacht, En klinkt 't hoera wat luid in cnze ooren. De Belgen dansten uit het Stadion, Nu ze van verre weer hun voetbal-zon, En nieuwe glorie hoopvol zagen gloren! Ik weet niet of het aan ons elftal lag, Misschien had Voorhoof z'n bizond'ren dag, Enfin, dat is niet nader uit te leggen, Maar tóch, het werd in stilte wel vermoed: Was zóó dit „Hollandsch" elftal sterk en goed? En maar een enk'le wist het juist te zeggen! Dit was de zaak: Hoe groot is Nederland, Ontstaat er niet een pijnlijk misverstand, Heeft het alleen een Westen en een Zuiden, Of is er nog een Oosten en een Noord, Bijvoorbeeld Deventer, of Feyenoord, Waar Go Ahead zeer goed de klok liet luiden! Daar groeit wel inderdaad de boerenkool, Maar ook ons voetbal maakt er aardig school, En weet ons vaak op prima spel te fuiven! Daar woont Jan Halle, die Van Heel bedwong, En Bonsema, die steeds naar voren drong, Terwijl De Kreek de bal wel weet te schuiven! Meneeren, maakt ons elftal nationaal, Zóó is 't gezegd in duidelijke taal, Een „Neerlandsch" elftal moet weer naar de velden! Herstelt het oude, zeer sportief gebruik, Was vroeger soms Oranje minder puik? Ook DE PROVINCIE telt haar voetbalhelden!! Mei 1933. KROES. (Nadruk verboden.) Tegelijk met den beschrijvingsbrief voor de Alge- meene vergadering op Woensdag 24 Mei a-s. ls versche nen het jaarverslag over het afgeloopen jaar van den secretaris, den heer J. Kliffen. De Secretaris begint zijn overzicht met de mede- deeling. dat het 22 October a-s. 20 jaar geleden zal zijn dat de Noordermarktbond werd opgericht en dat even veel jaren door hem een overzicht over het afgeloopen jaar zal zijn verstrekt. Veel schommelingen vielen er waar te nemen, maar het overzicht was steeds bemoe digender en hoopvoller gestemd dan in de laatste 3 jaren en in het bijzonder van het afgeloopen jaar 1932. Al is de geldelijke omzet van het verloopen jaar nog wel ruim eens zoo groot, als de begrooting op de eer ste algemeene vergadering, n.1. f 500.000, toch Is dit geen bewijs, dat een stuk brood zou zijn verdiend. Toen werden speciaal zomerproducten geveild, nu echter alle producten en de omzet is dan ook bij lange na niet toereikend geweest om in het onderhoud der tuin ders te voorzien. In het verslag wordt dan nagegaan, hoe het met de gewassen en den afzet ervan is gegaan en waarover we, evenals over de Inventarisatie der stapelproduo- ten, reeds meerdere malen mededeelingen hebben ge daan. Dank wordt gebracht voor den provincialen steun en er op gewezen, dat in veel mindere mate steun werd verleend door het rijk. Alle pogingen van de organisaties en van de Westfriesche gemeentebe sturen om de 5 millioen verhoogd te krijgen, mochten niet baten, met den verleenden steun heeft men de mond open kunnen houden, maar voldoende om er op nieuw mee te beginnen, daarvan is, althans voor de meesten onzer, geen sprake. Dan zouden de gestelde richtprijzen eerst dienen te worden uitbetaald. Gewezen wordt op de vele bemoeiingen aan de steunregeling verbonden, voor betaalmeester en diens personeel, en een woord van erkentelijkheid is dan ook wel verdiend. Gememoreerd wordt het overlijden van den heer C. de Boer, iemand die steeds blijk gaf een goed inzicht in den gang van zaken te hebben, terwijl mede met men. Als dit geschiedt, moet het gemotiveerd gebeuren. Als nu 't regiem HitierHugenberg wordt aangevallen dan kan dit niet ten aanzien daarvan gebeuren, omdat de voor onzen tuinbouw doodende invoerrechten reeds wer den geheven, toen Hitier noch Hugenberg iets hadden te zeggen. En een afkeuring van het stelsel van eoonomi- scben opbouw lijkt ons niet op den weg te liggen van een organisatie als deze. Beter en meer in overeenstemming met het doel der organisatie bleef de Groep Veilingver- eenigingen van het Centraal Bureau binnen de perken van haar gevechtsterrein, toen haar vergadering deze week een voorstel aannam, om met alle mogelijke midde len te bevorderen, dat de invoer van Amerikaansch fruit belast wordt met invoerreohten even hoog als onze in voer van kool in Amerika belast is of wordt. Ook in deze vergadering werd er op aangedrongen bij de regeering op maatregelen aan te dringen tegen den nog steeds toe- nemenden invoer van bultenlandsche vruchten en met die dringende verzoeken niet te wachten tot het te iaat ia. Zoo wordt verder maar steeds gehamerd op het denkbeeld van stopzetting der veilingen, als de steun der regeering niet meer afdoende wordt en worden scherpe maatrege len van verzet aangekondigd, als de tuinbouw aan haar lot wordt overgelaten, ten einde zijn wissen ondergang te gemoet te gaan. Te midden van al deze agitatie zien de tuinders met be langstelling uit naar den „sterken man", die straks als leider van het kabinet ook de belangen der tuinders in de sfeer zijner bemoeiingen zal betrekken. Blijft de steun zoo gering, als tot nu toe, dan gaan veis tuindertjes hun ondergang tegemoet: het ls dan weldra met ze gedaan. Met bijzonder veel zorg wachten wij op de daden der nieuwe regeering, doch de verwachtingen zijn bijzonder laag gespannen. De groote aanvoeren aan onze vellingen behooren nu tot het verleden en al werd er, in aanmerking genomen den vergevorderden tijd, nog heel wat verhandeld, zooveel als verleden jaar was het niet. De zoogenaamde stille tijd zal ongetwijfeld wel niet lang duren, daar de nieuwe aard appels wel spoedig zullen verschijnen, nadat de winter- producten van de veilingen verdwenen zijn. Het vorige jaar werd op 24 Mei de laatste roode kool en op 28 Mei de laatste Deensche witte kool geveild. De hoop op betere prijzen speelt bij dien laten aanvoer een rol. De omstan digheden voor het bedingen vaa hoogere prijzen schijnen dit jaar wel eenigszins gunstiger te zijn dan het vorige: de roode en gele kool althans liepen meer in prijs op dan in 1932. Vooral in den aanvang der week konden voor roode kool nog vrij hooge prijzen worden bedongen, dit „hoog" echter opgevat in vergelijking met wat tot nu toe werd besteed. Het mooiste goed van de eerste kwa liteit werd nog tot t 8.80 per 100 Kg. verkocht, terwijl waardeering gewag gemaakt wordt van de werkzaam heden, door den heer Jac. Gutter verricht. Als een der meest belangrijke besluiten wordt ge noemd de nieuwe regeling, die met den marktmeester werd getroffen inzake zijn honorarium. De garantie, indien de veilingsomzet beneden het vastgestelde mini mum is gebleven, zal niet meer worden uitgekeerd, om dat een dergelijke waarborg voor de organisatie te zwaar begon te drukken. De geldelijke omzetten over de laatste 4 jaren bedroegen 1929 f 4 436.953.99, 1930 f 2.382.587.68, 1931 f 2-273.747.35 en 1932 f 1J17.453.59. De aangevoerde producten in 1932 waren: 18880064 Kg. roode kool, 6344081 Kg. gele kool, 15847635 Kg. Deen sche witte kool, 3971010 Kg. witte kool, 2915050 Kg. uien. 256892 Kg. peen. 387500 Kg. kroten, 13535364 Kg aardappelen, 470187 Kg. zilveruien, 340823 Kg. slaboo- nen, 1425 Kg. rapen, 530 Kg. spruitkool, 432 Kg. peulen, 4320 Kg. tuinboonen, 2200 Kg. rammenas, 4500 bos peen, 43210 stuks bloemkool. De samenwerking met het geheele personeel is goed geweest en dank wordt gebracht aan den keurmeester voor de verrichte werkzaamheden tijdens de ziekte van den nummer-af gever. Ook nu weer wordt er op gewezen, dat het aanvoe ren der producten nog veel te wenschen overlaat, vooral wat de wlnterkoolsoorten betreft. Wil men zich zelf en ook anderen bevoordeelen, laat men dan zijn kool op tijd en goed doorschieten. Ook het ongeregeld aanvoeren neemt elk jaar groo- ter afmetingen aan, zoodat practisch gesproken maar 3 6 4 dagen wordt geveild. Het verslag eindigt met de beste wenschen voor 1933. De rekening over 1932. De balans en exploitatierekening sluit met een na- deelig saldo van f 4999.64*4. Op bouwkosten betaal- kantoor werd 214 afgeschreven, op veilinggebouwen en terreinen nihil, op Inventaris 714 Per 31 Decem ber 1932 bedroeg de schuld aan de Boerenleenbank te Oudkarspel f 21.579.88, aan idem te Noordscharwoude f 25.000. De reserveering van marktgeld ten be hoeve van het In- en Verkoopbureau bedroeg f 740.33. Uit de exploitatierekening blijkt nog, dat behalve het nadeelig saldo van f 4999.64% nog uit de reserve is ge put f 756.83. U'T DE OMGEVING ALKMAAR KEGELEN. Zondagavond vond ln een der bovenzalen van „De Unie" te Alkmaar de prijsuitreiking plaats, welke het slot vormde van de groote, welgeslaagde wed strijddagen van den Alkmaarschen Kegelbond. Om ruim 8 uur opende de heer Joh. van Diepen, de voorzitter van den Bond, den avond en kon een hartelijk welkom toeroepen aan zeer veel belang stellenden. We zagen kegelaars uit Alkmaar, Den Helder en Schagen. De heer Van Diepen wees in zijn openingswoord er op, dat dit groote concours volkomen was ge slaagd. Er is met veel succes en met groote animo aan deelgenomen. Diverse prestaties zijn geleverd, waaruit wel de ernst blijkt, waarmede is gegooid. Daarop ging spreker over tot de uitreiking der tien tallen prijzen, bestaande uit bekers, lauwerkran- zen, takken, plaquettes, medailles en kunst- en ge bruiksvoorwerpen. We zullen alle prijswinnaars niet noemen, waar ln een der vorige nummers van ons blad deze reeds vermeld zijn. Genoeg te zeggen, dat de overhandiging der prij zen telkenmale met een hartelijk speechje vergezeld ging, welke even welgemeend werden beantwoord. Na dit officieele deel bracht voorzitter dank aan allen die tot het welslagen van het concours had den medegewerkt. Ook de kegelopzetters werden niet vergeten 35.000 ballen waren er gegooid, zoo dat we veilig mogen vaststellen dat meer dan 200.000 kegels moesten worden opgezet! Toen de heer Van Diepen zijn taak op de hem eigen, prettige wijze had volbrachte zette de mu ziek in en brak een gezellig bal aan. Nog vele uren bleven de aanwezigen bijeen en de toon welke er heerschte was wel de beste getuigenis dat hier één groote familie was vereenigd, nl. de Alkmaarsche Kegelbond. De juiste manier om er den moed ln te houden! Terzake openbare dronkenschap is Zaterdagavond door de politie tegen een vijftal personen proces-verbaal opgemaakt- voor kool van ongeveer 5 pond ongeveer f 5 werd be taald. De vraag naar deze kool was toen nog bevredigend, doch met het verschijnen van meer jonge groenten op de markt, zakte de belangstelling zoodat kool van 2 pond of iets zwaarder nog maar ruim f 6 opbracht. Groote bracht toen f 3.504 op. Tweede kwaliteit of doorschot bracht voor het mooie kleingoed ln den aanvang nog boven f 6 op, later f 22.80, terwijl voor de grootste 60 cent tot f 1 werd betaald en sommige partijen moeilijk een kooper konden vinden. De aanvoer beliep nog ongeveer 10 spoor wagens, tegen 60 in de overeenkomstige week van het vorige jaar, toen de prijzen de helft lager waren dan de deze week bestede. Aan de veiling te Noordscharwoude werd de meeste gele kool aangevoerd: De prijzen vielen niet tegen. Het meest gezochte goed van 2 6 3 pond was weer gewild, al thans aanvankelijk, zoodat er prijzen van f 55.80 voor werden betaald. Dit betrof dan eerste qualitelt. Voor groo te kool. eerste soort werd van f 23.80 betaald, doch we gens verminderde vraag kon ze later slechts f 1.50 meer opbrengen. Ook voor tweede kwaliteit was aanvankelijk nogal belangstelling, zoodat zelfs voor het kleingoed nog f 5 is betaald. Later liepen de prijzen sterk terug en wer den er nog voor 80 cent voor kleine en 60 cent voor groote verkocht. Het kwam zelfs voor. dat ze onverkoopbaar was. De aanvoer was 13 spoorwagens, tegenover 30 ver leden jaar. Geen verbetering was te bespeuren ln de prijzen der Deensche witte kool. Mocht er al eens een heel enkel - partijtje t 1 opbrengen, sommige 70 oent, bijna alles werd voor 60 cent verkooht, ongerekend dan de onver koopbare partijen, die terecht kwamen op de vuilnis belten van Zuid- en Noordscharwoude en Broek op Lan gend ijk. Er werden nog 25 spoorwagens aangevoerd te gen 60 I ndezelfde week van het vorige jaar, toen de prijzen eohter minder slecht waren. Voor de uienhouders wordt het al slechter. Behalve, dat er veel meer afval begint te komen, worden de prijzen zelfs nog slechter. Ze waren dit trouwens op 't laatst der vorige week reeds geworden. Ze zijn zoo goed als niets waard. Voor drielingen werd 80 cent betaald; verschillende partijtjes gele uien brachten dienzelfden prijs op. alsmede een deel der grove uien. Van deze laatste soorten werden sommige partijen voor 90 cent en f 1 verkooht, terwijl er ook nog onverkoopbaar waren. Het was een zeldzaamheid als een bijzonder mooi partijtje bieten kon worden verkocht voor 60 cent. Het overige was onverkoopbaar. Klein was ook de aanvoer van peen. Er was trouwens ook geen vraag. Voor de mooiste werd f 1.101.50, be taald. de andere brachten 60 cent tot 80 cent op. Voor rabarber werd f 1.402.10 betaald. Daar ze hier echter eigenlijk onverkoopbaar is, wordt de meeste naar Am sterdam gezonden. De aanvoer van tomaten ia nog niet groot. Voor A- kwaliteit werd f 4455 betaald, voor B f 44, voor C f 40. De prijzen zijn alweer lager dan het vorige jaar. En rekent den uitslag niet, doch telt het doel alleen. Bij de politie werd Zaterdagavond om 9 uur kennis gegeven dat er een brand woedde in de boerderij van J. Leegwater aan den Bergerweg alhier. De brandweer is terstond gealarmeerd en bleek dat de brand was in het stookhok bij deze boerderij. De brandweer behoefde niet op te treden en was de brand gebluscht met eenige emmers water. De kluts kwijt geraakt Zondagavond had op den Westerweg nabij den Kalk- ovensweg een aanrijding plaats waarbij een vrachtauto, bestuurd door N. L., tegen een boom aanreed, waardoor het motorrijtuig aan de linkervoorzijde werd bescha digd. De bestuurder was door de duisternis en de stroo- mende regen misleid. 5 Ontvluchte gevangenen gearresteerd. Door de politie zijn Zaterdagavond een vijftal losge broken sohapen, welke in den Bergerhout liepen te gra zen en waarvan de eigenaar onbekend was. naar het Slachthuis overgebracht. De schapen zijn later door den eigenaar C. R. alhier afgehaald. Onze lieve jeugd ln Zondagsstemming. Door enkele jongens zijn Zondagmiddag in een leeg staand huis aan den Nieuwlandersingel baldadigheden gepleegd, waarbij zij een achterdeur wisten open te bre ken en andere deuren losmaakten. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. CALL .4 NTS000 Zaterdagavond jl. belegden de besturen der afdeel in- gen van de S.DAP., Landarbeidersbond en Bouwvak ar beidersbond een openbare vergadering in het Dorpskof fiehuis. Deze vergadering was bedoeld als viering van het Meifeest De heer S. Kooger, voorzitter der afdeeling der SD.- A.P. opende de vergadering met een woord van wel kom. Hij wees er op, dat het Meifeest eigenlijk behoor^ de gevierd te worden op 1 Mei. Op Zaterdagavond past het de meeste arbeiders beter om een vergadering te bezoeken, vandaar dat de datum van het feest werd vastgesteld op 6 Mei. Het programma dat geboden wordt aldus spr., is geheel opgemaakt door het Vara- bestuur. Aanvankelijk zou als spr. optreden de heer A. de Vries, voorzitter der Vara. Wegens ziekte was hij eohter verhinderd. In zijn plaats zal nu spreken de heer Van der Vaart, wethouder te Den Helder. Na het openingswoord geeft het Fanfarecorps „Cal lantsoog" een drietal nummers ten beste. Hierna werd opgevoerd: „Hel", tooneelstuk in 1 bedrijf, van Mllea Malleoon. Dit aangrijpende stuk werd goed gespeeld. De rollen zaten er goed ln. Alleen het gebarenspel van „Harold" was wel een beetje zwak. Door een zeer luid applaus toonde het publiek het eens te zijn met de tendenz van het stuk. In de pauze werd een door den heer J. Beun ge schonken taart Amerikaansch verkocht. De gelukkige winnaar was de heer W. Zwaan. De opbrengst bedroeg f 7.80. Na de pauze was het woord aan den heer Van der Vaart. Spr. wees er op, dat het Meifeest is een dag van vreugde en ook van strijd. Vreugde over hetgeen door de arbeiders reeds is verwezenlijkt en strijd, door af te spreken samen te zullen strijden voor verwezenlijking van nog meerdere idealen. Spr. wees er op, dat elk jaar eenige leuzen naar voren worden gebracht, n.1. sociali satie, 40-urige werkweek, ontwapening. Spr. staat ver volgens stil bij de afgeloopen verkiezingen. Hij wijst er op, hoe allo hoop der rechtsche partijen was geves tigd op een debacle voor de S.D.A.P. Wel is de S.D.A.P. in stemmenaantal achteruit ge gaan, doch dit is te wijten aan het meer revolutlonnai- re deel der arbeiders. De ellende door de crisis en werkloosheid teweeg ge bracht, doet de vertwijfelden hun heil zceken in meer directe actie. De ondersteuning van industrie en land bouw wordt afgewenteld op de arbeiders. Het algemeen kiesrecht zal de groote massa, dus de arbeiders, den macht geven op den duur! Voor de ontwapening zal de S.D.A.P. steeds blijven strijden. Een terreur, zooals thans in Duitschland heerscht, steunt niet op geestelijk overwicht, doch op machtig geweld! De arbeiders moeten eensgezind door solidariteitsge voel gedreven, den strijd voortzetten. Zij moeten elkaar beloven op het Meifeest, om schouder aan schouder la de komende dagen te strijden, om het volk over de gansche aarde vrij te maken. Een hartelijk applaus beloonde den spreker voor zijn gloedvolle rede. Vervolgen» werd opgevoerd ,,'t Mannelijke dienst meisje", een klucht ln één bedrijf. Het stukje werd vlot gespeeld en bracht de lachspieren danig in beweging. Een dankbaar applaus was de blooning voor de speler». Als laatste nummer werd ten tooneele gebracht „Een praatje bij de pomp" Teun en zijn dorpsgenoo- ten zelfs Jaantje ontbrak niet lieten rake zetten hooren over verschillende kwesties. Dat dit nummer tje in goede aarde viel, werd wel bewezen door het spontane applaus. De heer Kooger sloot de vergadering met een woord van dank. Hij sprak zijn voldoening uit over den goed geslaagden avond. Spreker bracht dank aan allen, die bet hebben mogelijk gemaakt dat deze feestvergadering zoo vlot en gezellig is verloopen. Een gezellig bal besloot den avond. ANNA PAULOWNA Een dankbetuiging. Als antwoord op het telegram van gelukwensch dat tijdens de Willem de Zwijger-herdenking op 1 Mei jl. aan Prinses Juliana is verzonden, mocht Burgemeester Lovink dezer dagen namens Hare Koninklijke Hoogheid een brief ontvangen waarin het comité dank wordt gebracht voor de gelukwen- schen Hare Koninklijke Hoogheid ter gelegenheid van de herdenking van Haren geboortedag aange boden. „Kunst c:: Eer". Ten gerieve van het publiek, dat daardoor in de gelegenheid was eerst nog door de radio-uitzending te hooren hoe Holland met 1—2 het onderspit moest delven tegen België, had de mandolineclub „Kunst en Eer" haar matiné zoo laat gesteld, dat mis schien juister van een vooravoadconcert gesproken kon worden. Niettegenstaande het ongewone uur, was nog vrij veel publiek in de tent, achter de lokaliteit van den heer Slikker, bij deze uitvoering tegenwoordig. Het met veel toewijding spelende clubje, dat sindi de vorige uitvoering een paar leden, door vertrek uit de gemeente, moest missen, gaf blijk ernstig ge studeerd te hebben, vooral op de nummers, die ook gespeeld werden op het concours te Amsterdam en waarmee „Kunst en Eer" toen een tweeden prijs behaalde. Ter afwisseling speelde de heer Overweg van Anv sterdam accordeonmuzie-k, die aller waardeering ge noot. Ons compliment voor de keuze van nummers! Een paar mooie ouvertures en gedeelten uit opera's werden wel afgewisseld met wat lichtere muziek, maar ook deze was niet zóó uitbundig, dat daardoor schade gedaan werd aan het programma in zijn ge heel. Na afloop van de niet lange, maar goed geslaagde uitvoering, was er bal. waaraan de heer Overweg eveneens muzikale medewerking verleende.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6