VARIA. Gandhi geniet Hoe het in Miinchen gaat NOG STEEDS: TOET-ANK-AMEN Algemeene staking in Spanje Een rundree-centrale Over den Oceaan De dienstweigeraars bij de Marine Italiaansch vlieg-eskader naar Chicago Met den sterken arm er uit gezet Een 3-j rige Adonis Hij gebruikte zijn ontbijt: een glas water. Gandhi is voor de zooveelste maal het middelpunt der wereldbelangstelling. Reuter seint uit Poona, dat hij (Gandhi) gisterochtend vroeg is opgestaan. Na zijn gebeden verricht te heboen, gebruikte hij zijn ontbijt: een glas water. De mahatma stond verbaasd ever de luxe, waar mede hij thans is omringd en schepte er zichtbaar behagen in. Ook genoot hij van het prachtige land schap, dat voor hem openlag. Hij is thans weer bezield met het verlangen om te leven. Zijn standpunt over het vasten schijnt zich ietwat te wijzigen en zijn vrienden toonen minder bezorgdheid. Ongehoorzaamheidscampagne uitgesteld. Poona, 9 Mei (R.O.). Officieel wordt aangekon digd, dat de president van het congres het voorstel van Gandhi om de burgerlijke ongehoorzaamheids campagne voor zes weken uit te stellen, heeft aan genomen. Gandhi licht ongesteld. Uit Poona wordt gemeld: Gandhi heeft vandaag teekenen van ongesteldheid vertoond, die een zekere bezorgdheid deden ont staan Geneeskundige hulp is ontboden, maar in den loop van den avond is zijn 'oestand veel voor uit gegaan. Het verzoek van den mahatma om de politieke gevangenen in vrijheid te stellen en de speciale or donnanties af te schaffen is door de regeering van Britsch-Indië niet ingewilligd. De regeering is niet van plan, onderhandelingen met de Congres-partij te voeren over een definitieve stopzetting van de on gehoorzaamheidscampagne. De sociaal democratische fractie door de Nazi's uit de raadszaal verwijderd. Wolff meldt uit Munchen: De sociaal-democratische leden van den gemeente raad, die geen gevolg wilden geven aan het verzoek van den burgemeester om in hun eigen belang de zaal te verlaten, zijn door de nat.-socialistische gemeente raadsleden verwijderd. By het begin van de zitting legde wethouder Ammers namens de nat.-socialistische gemeenteraadsleden een verklaring af, waarin hij o.a. zeide- „De soc^-democrati- sche fractie heeft in de vorige zitting bij het hulde betoon, bewezen aan rijkskanselier Hitier en rijksstad houder generaal von Epp. demonstratief de zaal ver- laten. Dit optreden beteekent een onbeschaamde pro vocatie, niet alleen van onze fractie, maar van de ge- heele bevolking van Munchen. Wij weigeren daarom verder met de Marxistische arbeidersverraders samente werken en eischen de sociaal-democratische fractie voorgoed uit den gemeenteraad te verdwijnen". Toen de wethouder uitgesproken was, begonnen de nat.-socialisten te roepen: „Er uit". Burgemeester Fie- hler sloot de zitting en spoorde de sociaal-democraten in hun eigen belang aan, de zaal te verlaten. Daar de sociaal-democraten hieraan geen gevolg gaven, werden zij door de nat.-socialisten uit de zaal verwijderd. De kamer van de soc.-democratische fractie werd verzegeld en door een S.A.-post bewaakt. WAARAAN STIERVEN DE ONDERZOEKERS? Nieuwe theorie: vergiftige rozendorens. Sedert eenige jaren geleden de bekende expeditie van Lord Carnarvon het graf van den Egyptischen koning Toet-ank amen ontdekte, heeft die belangrijke ge beurtenis reeds weder aan actualiteit ver loren. Zelfs het geheim van den „vloek van Toet-ank-amen". waaraan 18 leden der expeditie, ook Carnarvon. ten offer zouden zijn gevallen, raakte in vergetel heid. Op dit mysterie werd thans op nieuw de aandacht gevestigd door een opzienbarende lezing, die Tom Terris, een der leden van de expeditie, te Parijs heeft gehouden en waarvan een Fransch blad het volgende verslag geeft „Op snelle wieken moge de dood hem achterhalen, die met misdadige hand het graf van den Pharao berooft!" Dat waren de eerste woorden aldus vertelt Tom Tor ris -die Howard Carter, de trouwe vriend van Lord Carnarvon, ontcijferde op een Oud-Egyptische vaas, die dicht bij den ingang van hef koningsgraf stond. Van de uitwerking, die deze woorden hadden, kan men zich nauwelijks een voorstelling vormen. Daar stonden nu de leiders der expeditie dicht bij de ver vulling van hun schoonste verwachtingen en droomen, vlak voor het resultaat van jaren langen wetenschap- pelijken en practischen arbeid. En nu begroet ze hier, het voorvertrek van het na zeldzame moeite gevonden graf, de geest van een duizenden jaren geleden gestor ven koning. Men verwonderde zich en wachtte, terwijl Howard Carter langzaam den tekst van het inschrift op de vaas ontcijferde. Daarna haalde Carnarvon glimlachend de schouders op, vastbesloten, zich niet te laten weerhou den door de boodschap van een schim. Hij gaf het tee- ken, met de werkzaamheden voort te gaan. Toen sloegen niet veel later de belde onderzoekers voor het eerst een blik in het binnenste van een Egyp tisch koningsgraf, dat door een gelukkig toeval gespaard •was gebleven voor roofovervallen van vreemde stam men dat als volkomen ongeschonden gold. Zij beefden van ontroering en bleven verbaasd staan, toen de fabel achtige rijkdom dezer grafkamers zich aan hen voor deed. Lord Carnarvon stak een lucifer aan en verlichtte de omgeving. Hü nam een albasten vaas op en bekeek haar bij het licht van een tweeden lucifer, die zijn vriend Carter aanstak. De wanden van de vaas waren zóó dun, ■dat men er door kon zien en prachtige kleuren gade sloeg. Een geheimzinnige zoete geur steeg uit de vaas op. Naar Carter meende, had men hier te doen met den overgebleven vluchtlgen geur van rozenolie, die hier 3700 jaar was bewaard. Om de vaas te onderzoeken, trok Lord Carnarvon de handschoen uit, die hij bij het werk pleegde aan te heb ben en stak zijn hand in de urn. Met een lichten kreet trok hij haar onmiddellijk terug. Aan zijn vingers ver toonden zich eenige bloeddruppels. Carnarvon lette daar •bijna niet op) bracht de hand aan zijn lippen en zette het onderzoek voort Carter echter ondekte op den bo dem van de vaas een aantal naaldscherpe doornen, die, naar Terris meent mogelijk met opzet vergiftigd waren of door het zich over duizenden jaren uitstrekkende ontbindingsproces der rozen vergiftig waren geworden. Een feit is, dat Lord Carnarvon drie weken na dit voorval stierf, zonder dat men tot dusverre de oorzaak van zijn dood onomstootelijk heeft kunnen vaststellen. Een nieuwe oplossing van het probleem, en, naar het sohijnt, toch nog niet een in ieder opzicht bevredigende. Bomaanslagen te Madrid. De anarchistische en syndicalistische organisaties in Spanje hadden gister een algemeene 48-urige werksta king aangekondigd, om te protesteeren tegen de houding der regeering ten opziohte van den algemeenen bond van vakvereenigingen. In de buitenwijken van Madrid zijn verscheidene hel- sche machines ontploft, waardoor schade werd toege bracht aan de electrische geleidingen. De autoriteiten hebben groote voorzorgsmaatregelen getroffen, om de beweging te doen mislukken. Ook te Barcelona houden de terroristen huis. In een fabriek aldaar zijn 2 bommen ontploft. Ongeregeldheden te Barcelona, Jativa, Ali- c&nte en Madrid. Reuter meldt uit Madrid dat de staking die overal, waar de nationale conferentie van arbeid eenige macht bezit, uitgeroepen is, een normaal verloop heeft, met uitzondering van enkele streken. In Barcelona draalde de staking op een complete mis lukking uit, in Saragossa werd zij gedeeltelijk doorge voerd. In Jativa, in de provincie Valencia, hadden bot singen plaats tusschen de stakers en de politie; twee agenten werden gewond drie stakers gedood, meerdere personen gewond. Te Alicante werd sabotage gepleegd op den spoorweg van Madrid naar Alicante, maar de schade is niet van blang en 't verkeer is weer hersteld Dit veroorzaakte weer een botsing tusschen stakers en politie, waarbij een agent gewond, een staker gedood en verscheidene anderen werden gewond. Te Madrid ontploften bommen in de Al cal astraat, waarbij een agent en twee syndicalisten gedood en zeven personen gewond werden. In den voorstad van Madrid vond een botsing plaats tusschen agenten en extremisten; door een ex plosie te Granada werden drie personen gewond. Bomaanslag op een politie-auto. 1 Doode en vüf ernstig gewonden. Een V.D.-bericht meldt nog dat volgens mededeelin- gen van het ministerie van binnenlandsche zaken gis terochtend in een der drukke straten van Madrid een auto van de crimineele politie door een groep syndi calisten werd aangevallen. Bij dezen aanslag was een vrouw betrokken, die in een mand verscheidene bom men had verborgen, welke op den politiewagen werden geworpen, waar zij ontploften en 'n auto vernielden,Van de zee inzittenden werd een gedood en vijf ernstig ge wond. In het vuurgevecht dat volgde, werd een man gedood en tal van personen gewond. 40 Personen zijn gearresteerd. Overigens is het in Madrid rustig geweest. 5 Dooden bij daden van sabotage. Madrid, 9 Mei (VJ>.) Stakende syndicalisten heb ben in Alicante eenige daden van sabotage gepleegd, O.m. hebben zij rails opgeblazen, terwijl zy botsingen met de politie veroorzaakten. Daarbij werden twee arbeiders gedood en een groot aantal personen gewond. Ook in Bilbao hebben demonstratnen politiebeambten beschoten Bij incidenten in Jotiva zijn drie personen gedood en verscheidene gewond. Die de beperking van den rundveestapel ter hand zal nemen. Men herinnert zich de radiorede, die de heer L. Büokmann, regeeringscommissaxis voor den steun aan de melkveehouders, onlangs heeft gehouden en in wel ke hij heeft gewezen op de wenschelijkheid van beper king van den rundveestapel. Hij sprak ervan, dat er Z.L wel 200.000 runderen zouden moeten worden afgeslacht Deze rede was te beschouwen als preludium op een maatregel, die in voorbereiding is, t.w. de instelling van een rundveecentrale, welke een beperking van den rundveestapel ter hand zal hebben te nemen. De bedoe ling zou zijn den heer Büokmann als regeeringscommis- saris en den heer S. van Zwanenberg, directeur van de Varkenscentrale, als directeur van het nieuwe instituut aan te stellen. HAGELSLAG. Schade te Finsterwolde. De Vrijdag door den hagelslag aan de tulpenvel den in den Carel Coenraadpolder te Finsterwolde, aangerichte schade wordt alleen voor de boerde rijen van de gemeente Groningen op f25.000 ge schat Men is begonnen verscheidene perceelen om te ploegen met de bedoeling er koolzaad op te zaaien. De vlucht van den Poolschen vlieger ge» lukt Uit Buenos Aires: De poging van den Poolschen vlieger, kapitein Skarzynski, om den Zuidelijken Atlantischen Oceaan over te vliegen, is met succes bekroond. Skarzynski, die Maandag te San Louis, in Senegal, vlak boven Kaap Verdi aan de West-Afrikaansche kust was opgestegen, bereikte na ca, 19^ uur vlie gen veilig den anderen kant van den Atlantischen Oceaan, en landde te 18 uur 30 Greenwichtijd te Ma- ceio, aan de kust van Brazilië, ten Zuiden van Per- nambuco. Het vliegtuig, waarmede hij den tocht heeft vol bracht, is van het één-persoons sporttype, van Pool- sche constructie, met een Wright Mayor motor van 135 P.K. Hij had 750 liter benzine aan boord, vol doende voor een vlucht van 30 uur. Skarzynski droeg een gewoon colbert-costuum met slappen hoed en had, behalve eenige levensmiddelen, waaronder extract van Afrikaansehe kolauooten, eenige tablet ten chocolade en 2K liter water met sinaasappelsap vermengd, geen bagage bij zich. UIT ONZE OOST Achttien Europeesche matrozen veroor deeld. Aneta seint uit Soerabaja: Gisteren stonden voor den Zeekrijgsraad 18 Europeesche matrozen terecht wegens dienstweigering. Tegen een der beklaagden werd een gevangenisstraf van een jaar geëischt, tegen twee beklaagden 10 maanden en tegen de 15 anderen acht maanden, al len met aftrek van den tijd, doorgebracht in preven tieve hechtenis. Bovendien werd voor acht beklaagden verwijdering uit den militairen dienst geeisch* Deelname aan de wereldtentoonstelling. De toestellen gaan via ons land. Naar het Haagsche Corr. Bureau verneemt, vertoeft sinds enkele dagen te 's-Gravenhage de heer A. A. R. Senzadenari, luchtvaartattaché bij de Italiaansche ambassade te Berlijn. Het bezoek van den heer Sen zadenari houdt verband met een voorgenomen reis van 24 vliegtuigen der Italiaansche luchtmacht naar de V.S. van Noord-Amerika, waar zij deel zullen ne men aan de wereldtentoonstelling die te Chicago ge houden wordt. Op hun doorreis naar Chicago rullen de Italiaan sche vliegtuigen in ons land landen. Tegen het einde dezer maand of in het begin der volgende maand worden zij te Schellingwoude bij Amsterdam ver wacht. Ook op de terugreis van Amerika naar Italië zul len de vliegtuigen Schellingwoude aandoen. De Ita liaansche minister van Luchtvaart, generaal Balbo, zal de reis medemaken. De heer Senzadenari is verge eld van den kap. der Italiaansche luchtmacht Babbi, die te Amsterdam zal blijven, ten einde een en ander te regelen. Gistermiddag heeft de heer Senzadenari een bezoek gebracht aan den chef van den marinestaf, schout-bij nacht de Graaf. Incident ln den gemeenteraad van Finster- wolde. In de Maandagavond te Finsterwolde gehouden ver gadering van den gemeenteraad is het tot een incident gekomen. Tijdens het debat over een algemeene huur- verlaging noemde het communistische raadslid, Sie- monds. den raad een poppenkast, waarop het s.d. raads lid B. Tuin zeide, wel te weten wie dan voor Jan Klaas- sen speelde, waarop de communist Siemons den sociaal democraat Tuin een lakei van het kapitalisme en een schurk noemde. Daar de communist weigerde de belee- diging terug te nemen, stelde de voorzitter voor S. uit de vergadering te verwijderen, welk voorstel met 5 te gen 3 stemmen werd goedgekeurd. De heer Tuin ont hield zich van stemming. Toen S. zich naar het oordeel van den voorzitter niet snel genoeg verwijderde, werd hij door de aanwezige politie uit de zaal gezet HET MOTOR-ONGELUK TE OIRSCHOT. Het slachtoffer overleden. De student der R.K. Handelshoogeschool te Til burg de heer J. W. M. Daalderop, die Zondag te Oir- schot met zijn motor tegen een muur reed, waarbij hij een bekkenfractuur en een schedelbreuk be kwam, is in het Sint Elisabeths Ziekenhuis te Til burg overleden. Barnums eerste attractie. Hoe de „Hubugkonlng" begon. Op een avond van het jaar 1819 trad de schoolmeee- ter het logement van een dorpje ln den Amerikaan- echen staat Connecticut binnen en zei: „Ik zoek Phi neas. Slaapt hij al? Maak hem dan wakker en zeg hem, dat ik op hem wacht Ik heb om tien dollars gewed, dat hij ln minder dan vijf minuten van een grooten stapel houtblokken, welke men vanmiddag bij mij thuisgebracht heeft precies de maat en gewicht zal uitrekenen." De knaap verschijnt, wrijft zich de oogen uit en verklaart: „Ik ga met u mee, maar als u wint krijg ik er vijf dollars van. Afgesproken? Vooruit dan maar!" Phineas Taylor Barnum was destijds negen Jaar oud. Al was hij dan ook niet de beste leerling op echool met getallen kon hij zoo vlug omspringen, dat niemand hem volgen kon. Op bovenbedoelden avond kon hij zijn eerste vijfdollarbiljet als winst boeken, want de schoolmeester won zijn weddenschap. Men moet zich voorstellen, hoe Amerika er destijds uitzag. Onontgonnen land, jong volk. In weinige weken 9choten om pas ontdekte petroleumbronnen steden als uit den grond op, de eerste spoorwegen liepen dwars door het kolossale continent. De tijd van de pioniers was begonnen. Onder hen nam Phineas Taylor Barnum een plaats is, eenig in zijn soort. Deze man, die slechts weinig schoolkennis had, kon millioenen winsten binnen zelfvertrouwen was, kon millioenen winsten binnen halen, omdat hij de kunst verstond, de sensatie Indu strieel uit te buiten. Op zijn 25ste jaar slentert Barnum door de straten van Phtladelphia. Het is een zware tijd voor hem; hij lijdt honger maar hij heeft zichzelf gezworen tot eiken prijs zijn eigen meester te blijven Op de markt staat een armzalige kermistent die zich met veel groot spraak het „Museum van het zwarte eeuwfeest" noemt. Hij treedt er nieuwsgierig binnen; een vleze leelijke oude negerin zit gehurkt op een sofa en de spullebaas verklaart; „Deze vrouw hier is zoo oud, dat zij de zoogmoeder van generaal Washington zou geweest kunnen zijn". Dat was de groote inspiratie voor Bar num. In geestdrift roept hij uit: „Zij zal Washingtons zoogmoedër zijn! Ik koop haar van u. 500 dollars!" De koop wordt gesloten en Barnum bezit zijn eerste groote attractie. Overal, in alle vier windstreken, ziet men zijn handig opgestelde aanplakbiljetten. Een geheel nieuwe soort reclame, verlichte transparanten verkondigen de bezienswaardigheid: „Tante Joyce, de zoogster van ge neraal Washington, 161 jaar oud." Biografische artike len ln de dagbladen beschrijven haar eerwaardige, na tionale persoonlijkheid. Barnum zet alle registers der propaganda open. Hij bezit ook humor: „Een vrouw van 161 jaar, die den moed heeft voor haar leeftijd uit te komen!" Hij wordt stichtelijk: „161 jaar! Welk een les voor de groote geesten! Kunnen zij nu nog den langen leeftijd der patriarchen huichelen?" Zelfs we tenschappelijke bladen leenen zich ertoe de echtheid dezer overlevende der 18de eeuw te bevestigen. Men schreef toen 1835; de vrouw had dus bij Washingtons geboorte 60 (zegge zestig jaar) jaar oud moeten zijn, to enzij als m i n n e ra o e d e r bü de familie ln dienst trad. Een jaar daarna stief tante Joyce; zij had Bar num 11.000 dollar Ingebracht, het aanvangskapitaal waarmee hij zijn verdere „attracties" populair kon maken en den grondslag voor zijn vermogen leggen. De „haarmenschen". de oerbewoners van Japan. Omtrent de Ainoe's ,de oudste bewoners van Japan, is in Europa zoo goed als niets bekend. De Ainoe's zijn van Arischen, d w.z. Indo-Germaanschen oorsprong. Lichamelijk wijken de Ainoe's van het Mongoolsch- Japansche ras af. Doordat zij zoo zwaar behaard zijn, niet alleen op gezicht en hoofd, maar over heel het lichaam, worden zij dikwerf met den naam van „haar menschen" aangeduid. In hun uiterlijke verschijning herinneren zijn aan zekere Russische boerentypen. Zoo als de Indianen van Noord-Amerika, zijn de oerbewo ners van Japan lui, worden door zekere ziekten gede cimeerd en zijn zoo goed als aan het uitsterven. Zij bewoonden, vóór het Maleische ras uit het Zuiden en de Mongolen van Korea uit, naar Japan gekomen waren, het gansche land, maar werden door de andere, in het land gekomen volken, hoe langer hoe meer te rug gedrongen. Nu leven zij nog maar in kleine dorpen. De kleine Jean Pénissard, een 3-jarige Jon gen, werd uit talrijke deelnemers tot het mooiste kind van Montmartre de kunste- naarsvvijk van Parijs gekozen. In hem steekt dus vermoedelijk een toekomstige Maurice Chevalier. AMERIKA's BEZUINIGING. De begrooting van marino. Uit Washington: Staatssecretaris Swanson he-.ft bekend gemaakt, dat de Amerikaansche begrooting van marine ver laagd wordt van 308 tot 270 mUIloen dollar. Ten gevolge van deze bezuinigingen zal ongeveer een derde van de Amerikaansche vloot overgaan naar de vlootreserve, d.w.z. wordt zonder beman ning opgelegd in de reservehavens. Verder zal de werving van manschappen tijdelijk worden gestaakt, terwijd tal van officieren zullen v orden ontslagen. De tabakspijp. Kent u Evert? Mijn vriend Evert? Niet? Jammer. Zoo'n nette vent. Dat wil zeggen, met één voorbehoud; en dit voorbehoud is zijn tabakspijp. Want een man, wien ge in al zijn gaan en staan, en waken of droo men den pijp niet uit zijn mond kunt krijgen, is geen honderd procent net mensch. En dat ls het geval met Evert. „Piet", zegt zijn werkelijk knappe vrouw, Coba, op ze keren dag tegen me: „Piet, je moest toch eindelijk eens je invloed als vriend doen gelden." Dat deed ik, of beter, dat beproefde ik. Ik liet hem kiezen tusschen zijn pijp en onze vriendschap. Hij ging heen met zijn pijp en zonder groet Per telefoon hoorde ik van Coba, dat mijn invloed niets uitgericht had. Ik raadde haar aan hun huisdokter In den arm te nemen. De dokter trok zijn voorhoofd in diepe rimpels, stak waarschuwend zijn wijsvinger op en zeide: „Evert, als je doorgaat met zooveel te rook en, als je nu doet, dan verkort je je leven met minstens twintig jaar! Nu moet je het zelf maar weten!" „Bestaat niet dokter." zegt Evert vriendelijk, „giste ren heeft een collega van u me gezegd, dat ik op z'n hoogst veertig jaar oud word. Ik ben nu drie en der tig. Dus u ziet: de cijfers kloppen niet erg." En hij vertrok zwaar dampend. Toen greep Coba naar het laatste middel. „Evert" zei ze, met bevende stem, „je hebt drie dagen om een beeluit te nemen, óf ik of de tabakspijp. Als Je... dan zie je me nooit weer terug!" Den vierden dag verscheen Evert bij mij ten tooneele Hij rookte niet en zag er bleek en erg verstoord uit „Nou." zei ik, „begin nu maar eens met te gaan zitten. Natuurlijk zal het Je in het begin zeer zwaar vallen, maar mettertijd.. „Ja, denk jij dat ook?" Hij stond, zichtbaar verlicht op. „Maar je weet hoe ik aan Coba gewend was..." En toen haalde hij zijn tabakspijp voor den dag... De eetlust van een mol. De .JDimanche illustrée" verhaalt het volgende: De heer Bourret wilde eens door een proef nagaan, wat een mol, die 77.5 gram woog, in een kist vochtige aarde en gaf hem niets anders te eten dan regenwormen. Twintig dagen daarna had de mol 2997.5 gram wormen verslonden en was hij zelf 6 gram zwaarder geworden. Het bleek bij ontleding, dat de wormen 21.6 percent aam aarde bevatten. Dus had de mol ln die twintig da gen 1802.16 gram dierlijk voedsel gebruikt, dat is 90 gram per etmaal; hij gebruikte dus dagelijks meer dam zijn eigen gewicht aan voedsel. Wat menigeen niet weet. De het hoogst bewogen zeegolven zijn 12 meter hoog, maar slechts zelden zijn ze hooger dan 6 meter. Van de 300.000 bewoners, die ten tijde van Columbua het eiland Haitl bevolkten waren er na 40 jaar nauwe lijks 5000 meer in het letfen. Het is dus niet te verwon deren. dat men negerslagen moest invoeren. Bulgarije heeft reeds sedert 10 jaar verplichten ar beidsdienst, waaronder de vrouwen begrepen zijn. Met geld echter, kan men dien dienst afkoopen. De nieuwste berekeningen hebben aangetoond, dat de zonsverduistering tijdens de Kruisiging op den 3den April van het jaar 33 plaats vond. Sommige geleerden zijn van meening, dat het geen zona- maar een maans verduistering was. Het Fransohe parlementslid de Monzie ls een snelle redenaar met zijn 200 woorden per minuut. Op hein volgen Daladier met 195 en Tardieu met 175 woorden. De Amerikaansche dominé Cadman heeft de grootste gemeente der wereld. Deortig millioen luistervinken hooren des Zondags naar zijn preeken. De mensch kan een koortstemperatuur van 45.6 gra den Celsius verdragen. Maar daarom kan men nog niet van lederen koortslijder dit weerstandsvermogen ver wachten. Een paar strepen boven de 42 graden bren gen in de meeste gevallen den dood. Zweden heeft slechts 150.000 werkloozen; daarvan zijn 350 vrouwen. Steun trekken slechts 73.390 personen. In Tsjechoslowakije is den automobilist, die achter het stuur zit het rooken verboden.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6