Polder 't Hoekje. Het mysterie van een nacht Uit ^7-——^ de OMGEVING W E R J N r, F, v De man die met kon chauffeeren Openbare vergadering van stemgerechtigde ingelan den van den polder 't Hoekje op 10 Mei 1933. in het lokaal van den heer H. Schrieken te t Zand. Aanwezig de bestuursleden «Tb. Visser, voorzitter, A. Boontjes en M. P. de Wit. Met kennisgeving afwezig de heer D. Schenk Az., zon- der kennisgeving de heer Joh. Commandeur. Secreta ris-penningmeester de heer A. de Heer. Met deze bestuursleden zijn een vijftai ingelanden aanwezig. Voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Hierna deelt voorzitter mede, het plan te hebben een duiker te verleggen en deze te voorzien van een wachter Hierdoor wordt als 't ware de polder in tweeën ver deeld, een hoog en een laag gedeelte, waardoor de wa terstand beter ten genoegen van ingelanden zal zijn te regelea Een situatleteekening wordt overgelegd en door voor- Bitter toegelicht. Algemeen wordt 't een verbetering ge acht en besloten tot verwezenlijking van dat plan. Bij monde van den heer G. Keijzer brengt de com missie tot nazien der rekening over 1932 verslag uit (De heer C. Hoog is met kennisgeving afwezig). De commissie adviseerde tot goedkeuring onder dankzeg ging aan den secretaris-penningmeester voor zijn goed en nauwkeurig beheer. De rekening sluit met een ontvangst van f 3260.91%. en een uitgaaf van f 2518.42, batig saldo f 742.49%. Aan achterstallige lasten was nog te vorderen f 179.34, waar van intusschen f 129.34 is binnengekomen. Volgt behandeling begrooting. Bij volgnummer 8 der uitgaven sloot en krooswerk. geraamd op f 350, zegt voorzitter dat deze post zoo hoog is in verband met een door B. en W. van Callantsoog gedaan verzoek, om werkgelegenheid in verband met de werkloosheid. De heer Breebaart, burgemeester van Callantsoog, licht dit verzoek nader toe. De heer A. Kos vraagt wat onder krooswerk wordt verstaan. Tusschen den heer Kos en voorzitter ontspint zich een discussie hierover, zonder resultaat. De heer Kos zegt, „volgens de keur moeten aangrenzende Inge landen kroozen." Voorzitter zegt: „als we 't kroozen aan de ingelanden overlaten, komt er nieta van terecht." en raken de duikers enz. verstopt. De heer Breebaart doet nog een bemiddelingsvoorstel Dit wordt verworpen (staking van stemmen). Even- roo een voorstel van den heer Kos. Resultaat: 't blijft zooals 't is, de polder laat kroozen. Volgnummer 13. aflossingen, geeft den heer Breebaart aanleiding voor te stellen de bestaande leeningen af te lossen door het aangaan eener nieuwe leening, con versie dus, op langeren termijn, waardoor de uitgaven zouden worden ontlast, en de omslag zou kunnen worden verlaagd, wat met de tegenwoordige tijdsomstandighe den zeker zeer gewensoht is. Besloten wordt hierom trent inlichtingen in te winnen en zoo deze gunstig zijn later een besluit te nemen. Besloten wordt de polderlasten met f 1 per H.A. te verlagen. Deze worden dan f 7 per H.A. De begrootJng wordt ten slotte vastgesteld ln ont vangst en uitgaaf op f 3757.92% met een post onvoor zien groot f 554.05%. Een aangeboden besluit tot vaststelling van de ze kerheidstelling van den penningmeester wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. De te stellen zekerheid wordt bepaald op f 325. Tot leden der commissie tot nazien der rekening van 1933 worden benoemd de heeren C. Hooij, G. Keijzer en C. Borst. Volgt rondvraag en sluiting. LANGENDIJK De verschillende gemeenten -sturen, aangesloten bij den Vleeschkeuringsdienst met Oudkarspel als centrumgemeente, zijn voornemens zich voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch bij de Ned. Thermochemische Fabrieken te Amsterdam aan te sluiten. We vernamen, dat door verschillende leden, aan gesloten bij de kolfclubs aan den Langendijk, zal worden deelgenomen aan de wedstrijden van den Noordh. Kolfbond. Er zullen er zoowel in de tweede en eerste als in de superieure klasse die meespelen. Men verwacht in totaal een 200-tal kolvers. Men deelde ons mede, dat de inschrijving voor het te velde keuren van aardappelen niet vlot gaat. Er ls nog maar weinig tijd om opgave te doen. Tot heden is zeer veel minder opgegeven dan verleden jaar. Een en ander zal zeer zeker wel in verband staan met de resultaten van den handel in goedgekeurde poot- aardappelen van verleden jaar. Dinsdagavond hield de Langendijker Bridge-club een bridge-drive in het lokaal van den heer C. Vijzelaar te Broek op Langendijk. Er waren 28 deelnemers. De heer J. Deutekom opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot hen die van buiten Langendijk waren gekomen om aan de zen wedstrijd deel te nemen. De wedstrijd heeft een aangenaam verloop gehad en werd gespeeld volgens een nieuwe puntentelling, ter wijl de einduitslag niet werd verkregen door het totaal aantal punten, doch volgens de rangnummers aan de verschillende tafels, welke werden samengesteld. De uitslag was als volgt: Oneven nummers: Eerste prijs de heeren P. de Boer en T. Leek te Obdam met 21 punten; tweede prijs de heeren W. Visser en Jb. Boldewijn te Koedijk met 27 p.; derde prijs de heeren P. Beers en C. Jes te Noordschar- woude met 28 p.; vierde prijs de heeren G. Kooy te Noordscharwoude en A. v. d. Welle te Zuldscharwoude met 28 p.; 5. de heeren P. IJfs en P. Stam te Koedijk met 29 p.; 6. de heeren P. en Abr. van der Welle te Zuldscharwoude 30 p.; 7. de heeren C. Vijzelaar te Broek op Langendijk en P. Bierman te Zuldscharwoude 33 p Even nummers: 1ste pr. de heeren G. en J. Deutekom te Noordscharwoude 23 p.; 2e pr. de heer en mevr. M. Wagenaar te Broek op Langendijk 24 p.; 3e prijs de heeren A. Kroon en P. Pronk te Warmenhulzen 26 punten; 4e pr. de heeren G. Sevenhuijzen en L. Kalver- dijk te Warmenhuizen 28 p.; 5. de heeren P. Schagen te Broek op Langendijk en P. Deutekom te Noo-dschar- woude 30 p.6, de heeren P. van der Molen en C. Smit te Broek op Langendijk 31 p.; 7. de heeren J. Swan en J. Vlam te Warmenhuizen 34 punten. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mee dat slechts 2 houders van luxe- auto's het verzoek hebben afgewezen, om hun auto voor den autotocht voor de Ouden van Dagen be schikbaar te stellen. Zij zijn van aeeuing, dat het nu geen tijd is, om feest ie vieren. Het dagelijksch Bestuur van het Comité, dat op de laatste vergade ring vrij mandaat kreeg, om de voorbereidingen te treffen, heeft dit echter niet aangedurfd, nu de Bur gemeester van Broek vergunning heeft geweigerd voor het houden van een collecte tot dit doel. Het heel comité is nu weer bijeen geroepen, ten einde nader te overwegen of de tocht al of niet zal door gaan. In het laatste geval zou dit voor de oude men- schon, die er zich reeds zoo veel van hadden voor gesteld, een groote teleurstelling zijn. Enkele comité leden deelden ons echter mee dat zij er ten sterkste zouden op aandringen, dat de p:annen worden door gezet. N.V. SPOORLIJN STATION—DORP-NOORD SCHAR WOUD E. Bovengenoemde N.V. hield Woensdagmiddag hare al- gemeene jaarvergadering ten huize van den heer G. Hop te Noordscharwoude. De Voorzitter, de heer G. Barten, opende de vergade ring met een hartelijk woord van welkom. De ongunst der tijden zal zich ook aan de N.V. doen gevoelen, al zal het dit jaar nog niet direct op de exploitatiereke ning te zien zijn. In de toekomst zal het zich echter wel doen gevoelen. Spr. herinnerde aan een bezoek bij de Spoorwegen, waarbij verzocht werd, het laadterrein te willen uitbreiden. Als men daaraan eens terugdenkt, kan men een groot verschil opmerken. Toen was men van gedachte, dat onze producten, al zouden de prijzen dan altijd niet even hoog zijn, toch altijd per spoor zouden worden vervoerd. Ze worden thans wel ver voerd, maar niet per spoor. Ze woden thans aan het vee vervoerd. Spr. ziet er nog geen gat in. De huidige toestand brengt mee, dat de productie wordt beperkt, waardoor de N.V. minder vervoer zal hebben, waardoor de exploitatierekening ongustig zal worden beïnvloed. De notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer G. Deutekom, werden vastgesteld. De rekening van den penningmeester, den heer P. Deutekom werd, nadat de heer J. Ootjers namens de commissie had medegedeeld, dat alles in orde was be vonden, goedgekeurd. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een totaal van f 12.175.21. Het café met inventaris en erf stond op de balans voor f 0.aangegeven, terwijl een reservefonds van f 1000 aanwezig is. De balans sloot in totaal met f 201.790.21. Het bestuur stelde voor een dividend uit te keeren van 2% pet, waarmee de alg, verg. accoord ging. Tot nazieners der rekening werden voor het volgend jaar de heeren J. Ootjers, J. Kliffen en K. Opperdoes aangewezen. Van den pachter der scheersalon was een verzoek om reductie van huur Ingekomen. Het bestuur werd ge- roaohtigd, met den pachter der scheersalon en die van het café in onderhandeling te treden en naar goeddun ken te handelen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het aftredend bestuurslid, de heer Jb. de Boer te Oudkarspel, met bijna algmeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag merkte de heer J. Kliffen op, dat er in een vorige alg. verg. op is gewezen, dat er zeer vele ringen aan de laarplaats ontbreken. Spr. heeft er dit jaar weer heel wat gemist. Zijn er wel nieuwe aan gebracht? De heer P. Deutekom antwoordde, er met den heer Langendijk over te hebben gesproken, die hem mededeelde, er reeds over te hebben geschreven. De heer J. Ootjers vroeg hoe het stond met het uit diepen van de vaart bij het spoor. Is dat voor rekening der N.V.? De heer Deutekom antwoordde, dat «dit laatste niet het geval was. Er zal nog eens op worden aangedrongen. Spr. ried den heer Ootjers aan, om namens den Noordermarktbond bij de Spoorwegen aan te dringen. Hierna sluiting.- NOORDSCHARWOUDE. De aanbesteding van (ie Mossolenbrug zal binnen eenige dagen plaats vinden. OUDKARSPEL. De plannen om een nieuwe begrafenlsvereeniging op te richten, nemen vaste vormen aan, daar bin nenkort een oprichtingsvergadering zal plaats vin den. 't Amstelbad te Wieringen. Ook te Wieringen aan het strand van het Amstel- meer (aan lutje), even naast den grooten afsluitdijk Van Ewijcksluis—Wieringen, is men druk bezig met den bouw van een badpaviljoen, hetwelk den naam zal dragen van 't Amstelbad. Do bedoèlinff Van derv. ondernemer is aldaar te exploiteeren een gemengde bad- en zweminrichting, een theehuis, alsmede een verhuurinrichting van booten, cano's en waterfiet sen. Ook de jeugd wordt niet vergeten. Een aardige speeltuin met zweefdraaimolen, schommels, wippen, enz. is in aanbouw, terwijl een gedeelte van het strand beschikbaar blijft voor kampeerders om hun tenten op te slaan. Het Amstelmeer dat een grootte heeft van onge veer 700 H.A., leent zich schitterend voor de water sport en zal dan ook zeker de aandacht trekken van de Wieringer bevolking en de vele Friezen en Gronin gers, die dezen zomer via den afsluitdijk eens in mooi Holland gaan kijken en omgekeerd van de Hol landers, die 't Friesche meerenland, Groningen en Drente gaan bezoeken. Het Amstelbad lijkt ons dan ook een groote aan winst niet alleen voor Wieringen en den Wieringer- meerpolder, maar ook voor het Holland bereizend pu bliek.. Verwijzende naar een in dit blad voorkomende advertentie over de vertooning van de bekende film: „Fakkelgang", zij vermeld: „Het Volk": „Fakkelgang' is een film geworden die in vele opzichten geslaagd mag heeten, artistiek zoowel als propagandistisch! „De Telegraaf: In deze oorspronkelijke Neder landsche filmkunst blijkt levendig en geestdriftig ta lent te schuilen. „Utrechtsch Dagblad": Deze kleine, maar reine film staat op Europeesch peil en kan wedijveren met de beste films uit de buitenlandsche studio's. Bij een tweede maal zien, bleek de film zelfs te winnen iets, wat bij een filmwerk maar zelden voorkomt. „De Gr. Amsterdammer (Jordaan): Speciale at tentie verdienen in dit geval de inderdaad prachtige brokken leven die in de verschillende kroegscènes zijn vastgelegd. Dit doet in soms meesterlijke obser vatie van karakter-expresse en gebaar voor geen bui- tenlandsch werk onder. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Mei J.1. benoemd tot Heemraad van den polder Waard-Nieuwland op Wieringen, de heer J. Tijsen Mzn„ alhier. ALKMAAR Ging alles maar zoo glad! Dinsdagmorgen had op den hoek Laat-Vlaander- hof een aanrijding plaats tusschen een driewielige melkfiets en een aangespannen voertuig. De bestuur der van de melkfiets, T. v. d. K., reeds vanaf het Vlaanderhof naar de Laat, terwijl de bestuurder van het voertuig C. K in tegenovergestelde richting wil de rijden. Het transpoitrijwiel werd beschadigd en ging een hoeveelheid melk verloren. Een en ander is aan een samenloop van omstandigheden te wij ten. De schade is onderling geregeld. Dat wordt een ziekte. Op den Westerweg voor het café van Verberne is Dinsdagmorgen een lantaarnpaal door een vracht auto aangereden en beschadigd. Dat was leelijker. Woensdagmiddag te omstreeks half vier had aan de werkverschaffing aan den Bergerweg een onge luk plaats. De grondwerker J. M., wonende alhier, geraakte met een zijner beenen bekneld tusschen twee kipkarren en kon hij daardoor niet meer op dit been staan. Per auto is hij natir zijn woning ver voerd om zich daar onder dokters behandeling te stellen. Z IJ P E SCHAGERBRUG. De heer A. Bakker, ambtenaar ter secretarie al hier, is geslaagd voor hot sennflelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van be kwaamheid in de gemeente-administratie. door ARMAND DE GARONNE. DE oude mevrouw Laronne was sinds jaren ziekelijk geweest, haar dood zou geen ver wondering gebaard hebben, als die niet zoo onverwacht was gekomen, juist in een tijd perk, toen het haar beter ging en zij energieker dan ooit haar familie en omgeving tyranniseerde. En die verwondering bleek weldra bewaarheid te worden, de dokter constateerde dood door vergiftiging met strychnine. Daarmee begon het mysterie. Want alhoewel er veel personen waren, die voordeel konden hebben bij haar dood, of die haar een slecht hart toedroegen, het leek onmogelijk, dat één dier personen den dood der lastige, heftige vrouw had veroorzaakt. Want zij had de deur van haar slaapkamer aan den binnen kant gesloten, er waren luiken voor de vensters, die met knippen van binnen dicht gingen en men moest, toen het dienstmeisje 's morgens vergeefs klopte, de deur openbreken, om bij de doode te kunnen komen. Het politie-onderzoek bracht dan ook niets aan het licht en men bleef in twijfel, of er sprake was van een misdaad, dan wel van zelfmoord. Het laatste bleek psychologisch onaannemelijk. Mevr. Laronne was, in weerwil van haar ziekelijkheid, een bijzon der levenslustige vrouw geweest, ijdel, graag jon ger lijkend dan ze was, vervuld van pretjes en non sensdingen. Haar grillen waren een voortdurende last voor iedereen in haar omgeving en dat zij nog fami lie en vrienden bezat, die met haar wilden leven, kwam uitsluitend door haar reusachtig vermogen. Er woonden in haar huis, behalve ettelijke bedien den, een huishoudster van middelbaren leeftijd, juffr. Ousic, een achterneef, Jehan genaamd, een jong meisje, dat zoo'n beetje als pleegdochter door de oude dame was aangenomen, Arlette geheeten en de verpleegster, die sinds een tijdje was aangenomen. Zooals gezegd, had de oude dame zich sinds eenigen tijd veel beter gevoeld. Ze kreeg een medicijn voor haar hart en soms poeders-bromi de voor slapeloosheid. Van beide dingen scheen zij echter weinig last meer te hebben De verpleegster sliep in een kamer naast de hare. Er was geen ver bindingsdeur, wel een bel, die riep, als de ou de vrouw haar noodig had. De bel was dien nacht niet gegaan. Hoe mevrouw Laronne de strychnine binnenkreeg was een raadsel. Er stond weliswaar een half vol glas water bij het bed, doch bij chemisch onderzoek vond men geen spoor van strychnine. Voor het slapen gaan had zij ook een kop thee ge dronken, dat haar door Arlette was gebracht op haar kamer. Ze scheen echter het kopje te hebben laten vallen, het lag in scherven op den grond en bij de ontdekking van haar dood had iemand er on achtzaam op getrapt. Het testament werd geopend en het groote vermo gen bleek gedeeltelijk te komen aan Jehan, die al tijd een lieveling van de oude vrouw was geweest, gedeeltelijk ook aan Arlette. Verder waren er vele legaten voor familieleden en bedienden. Ook een le gaat voor de verpleegster, doch van niet veel betee- kenis. Zij was dan ook nog niet lang in dienst ge weest. - Ze heette Jeanne Marton en was een stil, donker, knap meisje, dat zwijgend haar plicht deed en het lastie humeur der patiënte gelaten droeg. Ze verdween kort na het mysterie, dat onopgelost scheen te zullen blijven. Er waren menschen, die fluisterden, dat Jehan op één of andere wijze zijn tante vergiftigd had. Anderen beschuldigden Arlette, die het moeilijk had gehad bij haar pleegmoeder en nu door haar dood een rijke erfgename was gewor den. Ze deed dan ook weldra een uitstekend huwelijk en ook Jehan trouwde, een opvallend mooie actrice, waar hij plotseling hevig verliefd op werd. Drie maanden later belde de hoofdverpL "•gster van een ziekenhuis de politie op. Er was een stervende, die iets wenschte mede te deelen. De stervende was Jeanne Marton. Ze had vergif in genomen en was nauwelijks meer bij machte iets te zeggen. Men verstond slechts, dat zij zichzelf er van beschuldigde, mevrouw L-ronne te hebben vermoord. Zij had blijkbaar in relatie gestaan met Jehan, op wien zij zeer verliefd was. Om hun huwelijk mogelijk te maken, besloot zij de oude vrouw, die nooit haar toestemming zou willen geven, uit den weg te rui men. Doch toen zij dood was, was Jehan een rijk man en dat veranderde veel. Hij kon nu kiezen uit de mooiste meisjes, hij kon genieten van zijn rijk dom en had genoeg van de eenvoudige, kleine ver pleegster. Dat bracht haar tot vertwijfeling en zijn huwelijk deed haar geheel en al het verstand verlie zen. Men vroeg haar, hoe zij dan de oude vrouw ver giftigd had. Bezat zij een sleutel op de kamer der oude dame? Was zij heimelijk binnengekomen? Ze schudde op alles ontkennend en fluisterde slechts: „De bromide poeders De inspecteur, die de zaak behandeld had, ergerde zich gruwelijk, dat de kwestie nu toch half onopge lost bleef. Hij peinsde zich suf en kon toch de betee- kenis van de laatste woorden der stervende vinden. Had zij vergif vermengd door de bromide poeders?, Maar het scheen vast te staan, dat mevrouw Laronne, die al dagenlang niet meer gebruikte. Ze waren op, men had het leege doosje gevonden en niet nabe steld. De inspecteur sloeg de bijzonderheden nog eens na en verdiepte zich erin. Hij las en herlas het re cept van de medicijn, waarvan een leege flesch naast het bed was gevonden en die mevrouw Laronne sinds weken innam. Het was een medicijn, waarin zich wat strychnine bevond, doch in zoo geringe*hoeveelheid, dat er geen sprake van kon zijn, dat dit den dood had veroorzaakt Verder was er potasch bromide in en water. De inspecteur peinsde en peinsde. Volgens het kamermeisje en den dokter was de drank dien mid dag van den moord bijna op geweest, dus was het niet mogelijk, dat mevrouw Laronne de flesch geheel en al had leeggedronken, wat ook vrijwel onaanne melijk was, of zij moest eensklaps het verstand ver loren hebben. Doch zelfs al had zij dat gedaan, dan zou het effect niet zoo zijn geweest. De inspecteur stond op het punt het op te geven, toen eensklaps een lichtstraal door zijn gedachten ging. Hij herinnerde zich 'n pharmaceutisch boek, waarin hij verschillende vergiften bestudeerd had en in verband met strychine zweefde hem vaag iets voor, dat een oplossing leek. Hij zocht het boek op en vond den sleutel van het mysterie van dien nood- lottigen nacht. Ja, de ongelukkige verpleegster had mevr. Laronne vergiftigd en vermoord, doch zonder in haar nabij heid te komen. Zij had alleen door den drank bro mide-poeders gemengd, wetend, dat de bromide in enkele uren de strychnine die in den drank aanwe zig was, zou doen neerslaan, op den bodem van het fleschje. Zij behoefde dan slachts af te wachten, tot dat de medicijn bijna was opgebruikt en wist tevo ren, wanneer de ongelukkige vrouw die altijd innam voor het slapen gaan, de laatste rest zou nemen, die haar moest dooden. De pleegzuster was, uit den aard der zaak, bijna altijd degene, die haar den drank in gaf en zij zorgde er voor, dien nooit te schudden. Zoodoende vergiftigde mevr. Laronne zichzelf, onbe wust ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: C. Kaptein van Heerhugowaard; P. Balk van Wijdenes: J. Klaaren van Barsingerhorn; G. Quist van St. Philipsland; J. Keijzer en echtg. van Leeuwarden; Mej. E. Hoffman van Den Helder; Mej. F. Lindenberg van Kruiningen; P. Schermerhorn en gezin van Wieringerwaard; B. en C. Straathof van Den Helder; Mej. J. v. d. Haag van Den Helder; J. Broers en gez. van Schoterland. Vertrokken: C. en A. Huijsman naar Den Helder; H. D. Janssen en echtg. naar Den Helder; J. Postma naar Kollumerland; J. Wijngaard en echtg. naar Den Helder; H. Duwel naar Hillegom; P. Schuur naar Zijpe; J. H. v. d. Berg en gez. naar Den Helder; Mej.» A. A. Smit naar Wieringerwaard. Burgerlijke Stand. Geboren: Michiel, zoon van A. A. Schouten en M. Overdorp; Ali Pieternella, dochter van G. Tiel en P. Wiggers; Jan zoon van W. J. C. Brokken en A. Glasbergen. Ondertrouwd: S. Wilms en T. Knol. J. Doef en A. C Dekker. Politie. Gevonden: ee i nummerolaat van een auto. WIERINGERWAARD Bij Kon. Besluit is met Ingang van 1 Juli 1933 tot Heemraad van den polder Wieringerwaard benoemd de heer K. Zijp Kz., alhier. DE SCHIETPARTIJ TE GRONINGEN. Een der gewonden verdwenen. Gisternacht is door de Groningsche politie gearres teerd zekere D., die Dinsdagavond met een revolver eenige schoten loste op zijn tegenstanders, de gebr. L. De eene man, die aan den Dols werd gewond, is in het ziekenhuis verbanden maar de andere, die ook naar het ziekenhuis vervoerd werd, in verband met schotwonden in den buik en in een been, heeft het blijkbaar raadzamer geacht, voor dat hij behan deld werd, er van door te gaan. Hij is gisternacht nog in een café te Groningen gesignaleerd, maar heeft zich niet meer aan het ziekenhuis gemeld. TAXI DOOR TRAM AANGEREDEN. Een ernstig en drie licht gewonden. Dinsdagavond om kwart over 11 reed op den Glip- perweg, te Heemstede een taxi, welke de trambaan aldaar wilde oversteken juist toen een tram van den dienst HaarlemLeiden naderde. De chauf feur van dp taix vergiste zich in den afstand tus schen beide voertuigen, waardoor een hevige bot sing ontstond. Van de vijf inzittenden der taxi, werd een ernstig gewond, terwijl do chauffeur en twee anderen, voor namelijk snijwonden bekwamen De ernstig gewonde werd naar de woning van een familielid te Heem stede overgebracht. De taxi werd geheel vernield, terwijl de tram ruim een half uur vertraging had. Proces-verbaal werd opgemaakt. Voor een melkfabriek aan de LIndehovenstraat onder de gemeente Alphen a. d. Rijn stopte Dinsdagmiddag een groote transportauto, beladen met zes runderen en terugkeerend van de veemarkt te Rotterdam. De eigenaar van den wagen moest bij de melkfabriek een rund afleveren. Een veekoopman uit Alphen, die mocht meerijden en lichtelijk onder den Invloed van sterken drank verkeerde, meende van deze sohoone ge legenheid gebruik te moeten maken om toe te geven aan zijn verlangen, ook eens een auto te besturen. Het feit, dat hij nog nooit achter het stuurraad van een auto had gezeten, kon hem daarvan niet weerhouden. Inderdaad slaagde hij er in den wagen aan het rijden te krijgen, maar nauwelijks had de auto zich in bewe ging gezet, of hij reed al tegen den muur van de melkfabriek, waardoor een groot gat ontstond. Eenige meters verder botste de wagen, waarin zich nog vijf koeien bevonden, tegen een houten sohuur, welke grootendeels vernield werd. De man achter het stuur moest ervaren, dat het gemakkelijker is een auto aan het rijden te krijgen, dan hem tot stilstand te brengen, want na de schuur werd een handwagen getorpedeerd, welke in de sloot terecht kwam, vervolgens werden kort na elkaar een knotwilg en een lantaarnpaal om ver gereden en nadat hij eindelijk nog in botsing was gekomen met een uit tegenovergestelde richting geko men vrachtauto, welke ernstig beschadigd werd, ste venden veewagen, bestuurder en vee recht op de sloot af, waar het heele zaakje in verdween. Toen de eige naar, die „even" een koe afleverde, terugkeerde, zag hij zijn eigendom met de wielen omhoog uit het water ste ken! Met vereende krachten werden de man, die zoo graag wou rijden, en de vijf koelen op het droge ge bracht. Man en vee bleken er met lichte verwondingen te zijn afgekomen, maar de aangerichte schade zal den overmoedigen veekoopman waarschijnlijk niet meeval len. EEN VOSSENHOL. BIJ Ermelo h«eft de gemeenteopzichter en zijn helpers een vossennest uitgegraven waarin zich 5 jonge vossen bevonden. De verdwijning van vele eenden en kippen was oorzaak, dat men naar de daders een onderzoek ging instellen en bij het vos sennest, dat 4J4 M diep in den grond zat, terecht kwam. De oude vossen loopen nog vrij rond. Zij had den voor een flinken voorraad voedsel gezorgd, want in het nest vond men 12 eenden, 1 korhoen, 3 kip pen, 1 konijn en 4 eekhoorns. VERBODSBEPALINGEN VOOR WARENHUIZEN. In diverse Duitsche steden. V. D. meldt uit Frankfurt a. Main: Als gevolg van een overeenkomst tusschen de oi* ganisaties van den kleinhandel in Frankfurt am M. en omgeving, en de warenhuizen en eenheidsprijzen- magazijnen in dit gebied, is thans besloten, dat bin nen acht dagen de verkoop van brood en gebak in de warenhuizen zal worden gestaakt, binnen veer tien dagen de verkoop van worst- en vleeschwaren en vóór 30 Juni a.s. de verkoop van alle andere le vensmiddelen, eetwaren en delicatessen. Met ingang van 1 Juli zullen alle luncnroams en restaurants in warenhuizen gesloten worden. Deze rpgeling geldt voor Frankfurt am Main, Offenbach, Wiesbaden en Fulda.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7