De Langendijker Groentenveilingen. Uit TENNISSEN BEVERWIJKS.T.C. 3L voor M.L.D., die wel verdiend was, doch misschien Iets geflatteerd. Scheidsrechter Metselaar leidde op rustige en correc te wijze, vooral de buitenapelgevallen (voor rust liep M.LD. n.1. steeds weer in de opgezette val) werden goed waargenomen. M.L.D. heeft ook nu weer een zeer sympathieken indruk achtergelaten en wij zouden deze ploeg gaarne nogmaals op het D.E.S.-terrein aantreffen. AARTSWOUD. Zondag ging het tweede elftal naar Blokker om zijn laatste competitiewedstrijd te spelen. En door hun goed spel en een beetje geluk, wisten ze den ruststand te brengen op 3—0. Na de rust kwam Blok ker onvermoeid opzetten, doch ondanks dat ze nog twee pinalty's kreeg, welke op kemige w'ize door den A. keeper werden gestopt, bleven de doelpunten uit, terwijl onze jongens nog eenmaal scoorden. Eind stand 4—0 voor Aartswoud. Bravo jongens; eind goed al goed. CALLANTSOOG. H.R.C. VII—CAJ.LANTSOOG I, 4—0. Zondagmiddag heeft Callantsoog het moeten aan zien, dat haar laatste kans op het kampioenschap verloren ging. Inderdaad moeten aanzien, want of schoon de heeren werkten als karrepaarden, konden ze niet over den middenlijn heen komen: H.R.C. VU is een sterke ploeg. Een oogenbllk beeft het geschenen alsof ln ieder geval de eer gered zou worden, maar ook de aanval van den C.-midvoor liep op niets uit; de H-R.C.-doelman had geen last van het zacate rol- lertje en de rest van den tijd was hij aandachtig toe schouwer. Viermaal wisten de H.R.C.-ers te scoren en va nde C.-zijde geen tegenprestatie. Gelukkig verloren de heeren den moed niet; zij droegen den nederlaag met sportieve gelatenheid. Scheidsrechter Mol Sr. leid de den wedstrijd uitstekend. Zoo strandde een schip in 't gezicht van de haven op de harde Noorder-rotsen. PETTEN Petten 1Schagen 2. Voor 't Gouden Kruis •bonden deze ploegen, elk met eenige invallers, den strijd aan. De scheidsrechter schitterde weer eens door afwezigheid. Gelukkig dat in den heer C. Vries man een behoorlijk plaatvervanger gevonden werd. Sparta verkoos voor den vrij sterken wind te spe len, doch slaagde er niet in, dit oordeel uit te buiten. P.'s aanvallen daarentegen waren zeer gevaarlijk. Uit een dezer 9coorde A. Eriks met een formidabele kogel P.'s eerste doelpunt. Daarna ontsnapten beide doelen aan een doorboring, toen keiharde schoten tegen de lat belandden. Een vrije schop, goed door P.'s links half genomen, stichtte voor 't S.-doel zooveel verwar ring, dat een der verdedigers zelf den bal Ln 't net deponeerde. Aan de andere zijde vond een goede aanval zijn belooning in een doelpunt van J. Paulusma. P.'s omidvoor slaagde er nog in voor de rust den voor sprong te vergrooten, 31. Na de thee vonden we 't spelpeil wat gezakt. In 't bijzonder bij P. verliep het combineeren minder vlot. Niettemin heeft P. tal van kansen gehad, echter 't slechte schieten der aanvallers en ook 't goede verde digingswerk van 't S.-achtertrio waren oorzaak, dat de ecore lager bleef dan tegen wind. P.'s spil en mid- voor waren de eenigen, die het doel wisten te vinden. De aanvallen van Schagen hadden evenmin succes. Meestal werden deze door 't backstel resoluut afge slagen in 't bijzonder de r.-back onderscheidde zich hierbij en de enkele keeren, dat de keeper er aan te pasm oest komen, deed hij dit op de van hem be kende wijze. Eindstand 5—L WIE RIN GEN. Kampioenswedstrijd Succes IAlkm. Boys I, 34. Zondag had bovengenoemde wedstrijd plaats op het Succesterrein onder leiding van scheidsrechter K. Buntsma van Krommenie. Grensrechters waren de hee ren Anneveld en Dekker. Om ruim half drie laat Buntsma beginnen. S. wint de toss en A B. brengt den bal teg enwind in aan t rollen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel en aan beide kanten komen de doelen in gevaar. De keepers met achterhoede weten voorloopig doelpunten te voor komen, doch na een kwartier moet de S.-keeper zwich ten voor een onhoudbaar schot 01. S. ziet wol in dat het geen zacht eitje is en begint er flink op te zitten, doch ze hebben geen geluk, als Kuiper hard inschiet brengt de paal redding, ook de A.-keeper staat steeds op zijn plaats. Na een half uur weet A. er 02 van te maken, doch voor rust weet Kuiper er 12 van te ma ken. Na rust maken de Boys er spoedig 13 van, doch ge raken uitgespeeld, waar S. dankbaar gebruik van maakt en de stand wordt op 23 gebracht. Dan valt de S.- rechtsbinnen uit waarvoor een invaller wordt toege staan. Toch weten de Boys er weer 24 van te maken. S. geeft den moed nog niet op en als de S.-midvoor weet door te breken, wordt hij op ongeoorloofde wijze gevloerd, en krijgt S. terecht een penalty te nemen. Rij kers plaatst er zich achter en de stand is 34. Nu van beide zijden nog eenige aanvallen en dan wordt het eindsignaal gegeven en heer A. B. verdiend gewonnen. Succes 3Watervogels I, 25. S. 3 speelde voor het gouden kruis, doch kon tegen de Watervogels niet op. Met rust was de stand 13. doch de einduitslag was 25 voor Watervogels, zoodat S. 3 meteen uitgekruisd is. Succes 2 was voor het gouden kruis op bezoek bij Dosko te Oudesluis en wist een 61 overwinning te be halen, zoodat zij in de tweede ronde zijn geplaatst. BE OMGEVING ALKMAAR Droog leverlijder had pech. In den nacht van Zaterdag slingerde een beschon ken burger tegen een agent op. Deze ambtenaar heeft zijn diagnose in zijn verbaal verwerkt De politie hield strafpredicatie. n Paar bengels, die 'n weiland onveilig maakten en 'n paar nog evaarlijker rekels, belust op de een deneieren uit de Hertenkamp, zijn onthaald op een ernstige terechtwijzing. Het nog meer verdiende pak voor hun broek, kon wegens de slapte der kinderwet ten niet worden geëxecuteerd. Jan de Wit's mosterdmolen opgeblazen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een felle brand uitgebroken in de voormalige mosterdfabriek vanouds beroemd door het onovertrefbare fabrikaat van wijlen wethouder Jan de Wit. Als gewoonlijk was de brandweer veel te vlug en brandde het per ceel gedeeltelijk af en uit. De Zondagmorgenwande- delaars konden zich verlustigen in de expositie van een lading dakpannen, geknapte mosterdpotjes, ge schroeide etiketten, gepafte bruine boonen en geweek te rog. De schade wordt door verzekering gedekt, dus: liebst Vaterland kanst ruhig sein. Aan die parfumeriezaak kleeft een ver dacht luchtje. De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het in relatie treden met Andries Wilhelm Benard Lecke, geboren te Amsterdam, 27 Septem ber 1883, wonende Brederodestraat 44 te Amsterdam, die handel drijft onder den naam Parfumerie „Lo tus of „Latherus". Hij plaatst advertenties, waarin betrekkingen in zijn onderneming aanbiedt, doch eischt van de gegadigden storting van een waar borgsom. Zondag j.1. speelde de Schager Tennis Club een com petitiewedstrijd te Beverwijk tegen T.O.P. Schagen wist met 1 punt verschil de overwinning te behalen. Hier volgen de uitslagen der gespeelde partijen: Dames enkelspel; Schagen wint met 61, 63. Heeren enkelspel: Schagen wint: a 68, 63, 62; b. 6—3. 2—6. 6—2. Dames dubbel: Schagen verliest van T.O.P. met 64, 2—6. 2—6. Heeren dubbel: T.O.P. wint van Schagen: 36, 63, 83. Gemengd dubbel spel: a Schagen wint van T.O.P.: 10-8, 5—7, 7—5; b. T.O.P. slaat Schagen: 8—6, 1—6, 33. Totaal uitslag T.OJP.Schagen 34. H-O C K E Y. NEDERLAND—DUITSCHLAND 4—4. Na de fraaie resultaten tegen Frankrijk en België had het Ned. Elftal de groote krachtproef te leveren om Duitschland te kloppen. Het is zoover niet gekomen, hoewel we 5 minuten voor het einde nog met 42 voor stonden. De Duitsohers maakten evenwel gelijk (44). Onze roidvoor Van den Berg scoorde drie maal. Een nieuwe gast voor het rusthuis. Te Rhenen werd ingepikt een strafschuldig burger, die alhier de politie had verlakt door het opgeven van een fantasienaam. Hij werd tevens in de gelegenheid gesteld nog 'n dag liklogies uit te brommen. Het vreemdelingenverkeer neemt steeds toe. Door de politie is Zaterdag in een logement al hier zekere A. v. H. aangehouden en overgebracht naar het Huis van Bewaring alhier tot het onder gaan van 5 dagen hechtenis. Een renze schandaal. Zaterdagmiddag te omstreeks 3 uur geraakte op het Waagplein een onbeheerd staande vierwielige wagen bespannen met een paard en beladen met 14 lammeren, waarvan de eigenaar, zekere J. H., zich in een café aldaar bevind, in het water van den Voordara. Het paard was vermoedelijk geschrokken voor een aldaar spelend muziekcorps. Door toege schoten markthelpers zijn de lammeren en het paard mot behulp van een vuilnisschuit op het droge ge bracht, terwijl de wagen door een kraanwagen van de firma Met is geborgen. Het paard bleek verdron ken te zijn en is door vrachtrijder Beemsterboer naar het slachthuis gebracht. De politie stelt een na der onderzoek in. Het paard was vermoedelijk blauw! zoo men zegt! Die was ook weer onder dak. Door het uitwijken voor een auto gqraakte Zater dagmiddag de 10-jarige H. v. d. M. tegen den trot toirband van de Karsenmakersgracht, waardoor hij kwam te vallen. Dr. Dijkhuizen verleende de eerste hulp en bleek zijn rechterenkel te zijn gebroken. De jongen is per ziekenauto van de garage Met naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht, Door de po litie zal nog een nader onderzoek worden ingesteld. Nog een gevallen strijder. In den Hout had Zaterdagmiddag eveneens een on geval plaats, doordat de 18-jarige P. G., tegen een paaltje was gevallen, waarbij hij zijn rechterknie schijf ernstig verwondde. Door de politie is de jon gen bij Dr. Hoogenboom binnengebracht,, die over- .brenging naar het Centraal Ziekenhuis noodzakelijk achtte, waarheen hij per auto van dien dokter is ver voerd. Behoort bi] de mosterdfabriek. In den nacht van Zaterdag op Zondag te om streeks drie uur werd de politie telefonisch gewaar schuwd, dat er een uitslaande brand woedde in het graanpakhuis van Igesz, gelegen aan den hoek Fnidsen-St. Jacobstraat, De brandweer is onmiddel lijk gewaarschuwd en rukte deze met vol materiaal uit. Door krachtig optreden wiat zij het vuur te be strijden, doch kon niet verhinderen, dat het pakhuis geheel uitbrandde. De oorzaak is onbekend en wordt de schade door verzekering gedekt Er ontbreekt nog iets aan de opvoeding van die „schoffies". Terzake het verstoren van vogelnestjes in den Hout en het Victoriapark alhier is door de politic op Zaterdag en Zondag weder een zestal jongens ernstig onderhouden. De vraag naar slappe thee was niet groot. Tegen een drietal personen heeft de politie in den nacht van Zaterdag op Zondag terzake openbare dronkenschap proces-verbaal opgemaakt WARMENHUIZEN Centrale Veillngsvereeniging „Warmenhut- zen en Omstreken." Vergadering van het Centraal Bestuur. Afwezig de heer A. Tesselaar. De voorzitter, de heer P. Slot, opent de vergadering en zet de redenen uiteen waarom reeds weer zoo spoe dig wordt vergaderd. De secretaris leest de notulen van de vorige vergade ring, welke onveranderd worden goedgekeurd. De Voorzitter stelt voor de voorgenomen statutenwij ziging uit te stellen tot een volgend jaar, daar dit nog niet spoedig kan gebeuren en het zaak la de algemeene vergadering, welke toch reeds iets later moet worden gehouden, zooveel mogelijk op den gewonen tijd te hou den. Allen gaan hiermee accoord. Als datum voor de algemeene vergadering wordt be paald 2 Juni 1933. De voorzitter geeft een uitvoerig ver slag van de vergadering van de Groep Veillngsvereeni- gingen. De secretaris brengt verslag uit van de door hem bij gewoonde vergadering van het U.C.B. Speciaal hetgeen in die vergadering Is opgemerkt ten aanzien van de koolvelllngen, betreffende ongeregelden aanvoer en de wensohelijkheid om de kool onder de landbouwuitvoer- wet te brengen, lokt eene uitvoerige discussie uit Ingekomen zijn: L Een schrijven van de vereen. „De Koophandel" be treffende da Nederlandsch-Duitsche handelsovereen komst Door versohillende leden wordt de wensohelijk heid betoogt dat ook de Vierbond tegen dit verdrag pro testeert. De secretaris wijst er op dat het Centraal Bureau in deze reeds stappen heeft gedaan. 2. Een schrijven van het Centraal Bureau betreffende het jaarboek 1933. Besloten wordt voor ieder der be stuursleden een exemplaar te bestellen. 3. Een rapport van de Commissie voor selectie van bewaarkool. In verband hiermede wordt de subsidie be sproken. Hoewel het een nuttige zaak is acht het Cen traal Bureau het met het oog op den flnancieelen toe stand der vereen, niet langer verantwoord om subsidie te verleenen. Het Bestuur zal aan de algemeene vergadering de sanctie vragen op het besluit om van den uitgekeerden toeslag de gewone aftrek van 2.7 pet. toe te passen, zoo dat het pet, dat anders voor fondsvorming wordt aangewend ten bate van de kas der vereenlging komt. Thans komen de voorstellen voor de algemeene verga dering aan de orde. Van de vereen. „Ons Belang" te Krabbendam is een voorstel ingekomen om de extra-heffing voor onderh. verkoopen van 5 pet. terug te brengen tot 2 pet. De „briefjes" voor de belasting aangifte. Schrikbarend lage in komsten. Cijfers van den om zet aan den Noordermarktbond wijzen in dezelfde richting. Zoo kan het niet blijven. Mindere aanvoeren. Lagere prijzen. Weinig roode kool. Geen betere prijzen. Gele kool loopt sterk ln prijs achteruit. Deensche witte kool onverkoopbaar. Ge ringe aanvoer van peen. Lage prijs. Meer tomaten aange voerd. Lagere prijzen dan ver leden jaar. Rabarber slecht. De tuinbouwers, aangesloten bij den Noordermarkt- bond en de Langendijker Groentencentrale, werden de zer dagen in de gelegenheid gesteld, hun „briefjes" te halen voor de belasting. Deze briefjes worden n.1. afge geven door de betaalmeesters en vermelden het bedrag, dat door hen over de veiling is verkocht. Daar de tuin ders zoo goed als alles over de veiling verhandelen, wijst dat bedrag dus ook de som gelds aan, die zij in het af- geloopen boekjaar van hun bedrijf hadden ontvangen. We zijn in de gelegenheid geweest,, een aantal van*die briefjes te zien en ook de uitgaven, die daar tegenover stonden. Zoo troffen we er een aan met een totale ont vangst van f 327 en een uitgaaf van rond f 700; een ander van f 2400 en een uitgaaf van f 2700; een derde ontvangst van f 1990 en een uitgaaf van f 2490 enz. Uit deze cijfers is wel duidelijk, hoe slecht het afgeloopen jaar is geweest. De opbrengst per snees wisselde af tus- schen de f 6 en f 9, waaruit al dadelijk te besluiten ls, dat zoo met verlies moet worden gewerkt. Dat de be scheiden regeeringssteun niet voldoende is geweest, om nog een draaglijke uitkomst te verkrijgen, behoeft geen nader commentaar na al wat daarover reeds is geschre ven. Het jaarverslag van den Noordermarktbond spreekt in deze ook boekdoelen. Een normale omzet aan die veiling is geweest een bedrag van f 4.437.000 in 1929, het afgeloopen jaar was de geldelijke omzet f 1.117.000. In 1929 werd in de maand Maart omgezet voor een bedrag van ruim 1 millioen, in Maart van 1932 slechts f 172.000. Deze cijfers moesten onzen regeerders toch duidelijk maken, dat er Iets anders voor den tuinbouw zal moe ten gebeuren dan tot nu toe ls geschied,, want op het oogenblik zijn er velen, die het niet lang meer zullen kunnen bolwerken. Het aantal ondersteunden zal dan al weer grooter worden en het ls de vraag, of de alge meene toestand daarmee meer zal gediend zijn dan met een beteren steun aan de bedrijven. Met de bloembol len, die hier de laatste jaren vrij veel worden geteeld, ls het vanzelf ook misère. Het bestuur der Langendijker Groentencentrale heeft ongetwijfeld goed gedaan met het stelsel van contante betaling in te voeren, zoodat de volle 100 pet. kan worden uitbetaald, doch, dit kleinere voordeeltje weegt natuurlijk niet op tegen de groote na- deelen, ook ln het bloembollenbdrijf geleden. Nog slechts een paar weken en dan zal het met den aanvoer van stapelproducten gedaan zijn. De Interna tionale toestanden op handelsgebied worden er nog maar niet beter op en zoo was de voorspelling die we In verband met een ingekomen schrijvén van de plaatselijke afdeeling van „Koophandel" stelt het Dag. Bestuur voor de extra-heffing terug te brengen tot pet Het dag. bestuur meent, dat geen regeling kan worden gemaakt die een gelijkmatlgen aanvoer bevor dert Het afgeven van bonnen voor onderh. verkoop lijkt den aangewezen weg om den koopman voldoende ln de gelegenheid te stellen aan de vraag van de afnemers te voldoen. Een extra-heffing van 5 pet. werkt volgens het Dag. Bestuur te belemmerend, vooral in verband met de voorgenomen verhooging van de gewone veilingskosten Het voorstel van het Dag. Bestuur vindt geen beval bij het Centraal Bestuur. Met 14 tegen 2 stemmen wordt besloten het voorstel van „Ons Belang" tot een verlaging tot 2 pet. te steunen. Betreffende het voorstel van „Groenteteelt" om de agenda voor de vergaderingen van den Provincialen Veilingsbond voortaan door de aangesloten tulnbouw- vereenigingen te laten behandelen, wordt besloten dat er niets tegen ls om de agenda van bedoelde verga deringen aan de tuinbouwvereenlglngen toe te zen den. Indien gewenscht kunnen deze ze dan bespreken. Besloten wordt een afwijzend prae-advies te geven bij het voorstel van „Samenwerking" om de functies van marktopzichter-keurmeester en schoonmaker gebouw te combineeren. Ook het voorstel van de afd. L.T.B. Tuitjehorn om de salarissen van alle functionarissen met uitzonde ring van den marktbetaalmeester en den secretaris penningmeester met 10 te verlagen, vindt geen in stemming. Wel wordt salarisverlaging met het oog op de tegenwoordige omstandigheden wenschelijk geacht en zal worden voorgesteld de salarissen als volgt te bepalen: Marktopzichter-keurmeester f 165, Telefonist f 300, Schoonmaker gebouw f 300, Veilingleider f 300, Voorzitter-veilingleider f 300, Secretaris-penningmees ter f 270. Aan de algemeene vergadering zal worden voorge steld de veilingskosten met 0.8 te verhoogen en dus te brengen op 3.5 pet Aangenomen dat een omzet wordt bereikt van f 400.000, kan ook na deze verhooging de rekening nog niet sluitend worden gemaakt De uitgaven worden begroot op t 9298.53, de ont vangsten op f 8551; alzoo wordt een nadeelig saldo be groot van f 747.53. Daar de rondvraag nieta meer oplevert, aluit de voorzitter de vergadering. W JE RJ N QEV Zondagavond had in de zaal van den heer S. Halfweeg de opvoering nog eena plaata van de succes reveu: „Dat moet je meemaken", voor een stampvolle zaal, met medewerking van de Mandolineclub O.K.K. onder lei ding van den heer P. Jongkind. Om even over achten opent de heer Oden de bijeen- komst. Dan gaf de mandolineclub vier nummers muziek, welke zeer in den smaak vielen, en buitengewoon goed werden weergegeven. Verder had de opvoering plaats der revue, die op schitterende wijze werd vertolkt en wel zeer in den smaak viel. Om half elf werd de uitvoe ring mete en toepasselijk woord gesloten en tot 1 uur gezellig gedanst. De Holl. Mij. van Landbouw, afd. Wieringen, houdt midden September van dit jaar een landbouw tentoonstelling. Zoo onze lezers zich zullen herinne ren, hing het doorgaan van deze tentoonstelling af van de daaraan te verbinden verloting, welke ook zal doorgaan. De L. Rij vereenlging „Wieringen" zal voor deze ge legenheid een paardendag organiseeren in samenwer king met de afd. Wieringen der H. M. v. L. Op Zaterdag hield de afd. Wieringen van de Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoholische Dranken, in C.oncordia een openbare bijeenkomst. De heer J. Boon, voorzitter, opende met een toepasselijk woord deze onlangs deden, niet gewaagd, nJ. dat de laatste weken niet die hooge prijzen zouden worden gemaakt, welke in dezen tijd wel eens bedongen zijn. De afgeloopen week was daarvan weer de bevesti ging. De aanvoer van roode kool was heel wat kleiner geworden, vooral aan de Broeker veiling, waar het met deze koolsoort zoo goed als gedaan is. Aan de veiling van den Noordermarktbond, welks leden door gaans de langste overhouders zijn, werd meer verhan deld. Voor de eerste kwaliteit werd de heele week f6— 6.30 betaald en dit alleen voor de allermooiste kool van 2 tot 3 pond, welke nog altijd de meest gewenschte is. Voor de grootste werd f 3 tot f 4 betaald, terwijl kool van daar tusschen liggende grootte met f 4 tot f 5 werd betaald. Tweede soort of doorschot bracht aan merkelijk lagere prijzen op, zoodat de maximum-notee ring tot slechts f 3.80 liep. Voor groote kool van die kwaliteit werd f 1.102 bedongen. Vergeleken met het vorige jaar zijn deze prijzen aanmerkelijk lager: toen werd op 13 Mei voor eerste soort van f 79 betaald, en dat. terwijl de aanvoer aanmerkelijk grooter was. Deze week werden maar 5 spoorwagens geveild, toen 20* De prijzen van de gele kool, die voor dezen tijd al veel te wenschen overlieten, liepen sterk achteruit Aan vankelijk scheen het dat de prijzen der vorige week gehandhaafd zouden kunnen worden, doch al spoedig bleek, dat de aanvoer, die toch eigenlijk al niet groot was, werd overtroffen door de vraag, zoodat de mooi ste kool, die toen nog f 5 opbracht nu voor f 2 moest worden verkocht. Voor groote kool, eerste kwaliteit kon niet meer dan f 11-50 worden gemaakt en voor doorschot nog geen gulden. Gelukkig werd nog alles, in 't geheel 8 spoorwagens, verkocht. Het laatste kan helaas weer niet gezgd worden van de Deensche witte kool, die weer voor het grootste ge deelte onverkocht bleef en naar de vuilnisbelten moest worden vervoerd. Al kwam het voor, dat enkele partij tjes f 1 of iets meer opbrachten, het grootste deel, wat werd afgenomen, moest voor 60 cent worden ven- kocht, of werd aangekocht voor het Bureau. De aan voer aan belde veilingen beliep 27 spoorwagens. Uien werden wat meer geveild dan de laatste week. De prijzen waren weer slecht. Op dagen, dat de aan voer zeer gering was, werd voor drielingen f 11-40 betaald en voor gele uien f 1-602.70, doch niet zoodra werden de aanvoeren wat grooter, of de prijzen werden nog slechter, zoodat gele uien f 0.801.30 opbrachten, grove, die nog voor f 2.60 waren verkocht, nu voor f 0.901.30 werden afgenomen. Bedenkt men hierbij, dat bij het uitzoeken, de helft moet worden weggewor pen als waardeloos, dan is het duidelijk, dat de ar- beidsloonen nauwelijks door de opbrengst werden goed gemaaktAanvoer aan beide veilingen 5 spoorwagens Geen enkele verbetering trad in voor de bletenprij- zen. Ze zijn onverkoopbaar en worden dus tegen den minimumprijs van 60 ct. opgenomen door het Bureau. Peen ls er slechts weinig meer. "Wat aangevoerd werd, bracht f 1 op. De aanvoer van tomaten neemt toe; uit verschillends kassen wordt afgeleverd. Wat aangevoerd wordt, be hoort natuurlijk tot de stooktomaten, waarvan de pro ductiekosten zeer hoog zijn. Voor A-kwalitelt werd f43 tot f 48 betaald, B bracht f 4446 op, C f 3943 en CC f 21.90—26. Deze prijzen lijken wel hoog, doch ze zijn voor de eerste 3 soorten nog f 10 lager dan verleden jaar, toen de aanvoer in de overeenkomstige week nog veel grooter was. De aanvoer van rabarber had niet veel te beteekenen en daar slechts zeer lage prijzen worden besteed, f 1— 1.90, wordt ze voor eigen risico naar Amsterdam gezon den. bijeenkomst en betreurde bet, dat zoo weinigen waren opgekomen en gaf daarna het woord éan den spreker van dezen avond. Spreker memoreerde over den aan vang der vereeniging. In 1842 werd de grondslag ge legd door eenige heeren. die veronderstelden dat door het stichten van een vereeniging, tot afschaffing van alcoholische dranken, paal en perk zou worden ge steld aan het veelvuldig en overmatig gebruik hier van. Alhoewel een stap in de goede richting, scheen dit toch niet de bevredigende resultaten op te leveren welke men hiervan had verwacht. Ongeveer begin 1900 werd deze vereeniging geheel omgezet en in an dere banen gelegd, door meerdere propaganda en uit* breiding in de verschillende deelen van het land, zoo- dat het ledental gestaag toenam en in 1929 ongeveer 20.000 bedroeg. Als modern middel voor propaganda was door een commissie een film geschonken, die op zeer vele plaatsen van ons land werd vertoond en aantoonde hoe de toestanden in 1900 waren, toen bij alles de jeneverflesch een hoofdrol speelde cn in 1930 deze bij zeer veel gebeurtenissen vervangen werd door een kopje koffie of thee. Vooral in de arbeidersklas se kwamen deze contrasten zeer duidelijk uit, b.v. vroeger bij de landarbeiders, welke voor opfrissching een borrel namen, evenals in de fabrieken, vooral bij feesten, optochten, kaatsen enz., was het nemen van zeer vele opfrisschingen een algemeen gebruik. Thans nu bij verscheidene dezer gelegenheden een kop koffie of thee werd gebruikt, en de in verschillen de plaatsen opgerichte consumptietenten deze ge legenheid boden, bleven de hoofden koel en werd evengoed plezier en jool gemaakt als vroeger. Hierna werd een filmpje gedraaid over meetings te Leeuwarden en Haarlem van de Blauwe Week, welke meetings elk door ongevetr 1000 personen wa ren bezocht en waar verschilende hoofdfiguren als sprekers optraden. Toen nog een filmpje welke aan toonde dat de gelegenheden waar alcoholische dran ken werden geschonken, nog lang niet waren ver dwenen, o.a. een straat te Rotterdam, waar bijna huis aan huis proeflokalen gevestigd zijn. Daarna kwam de hoofdfilm „Fakkelgang", in 3 deelen, welke in beeld gaf de toestand en contrasten als voren omschreven, alsmede enkele jeugdherber gen en grepen uit het kampleven. Na nog een woord tot opwekking om lid te worden van deze vereeni ging, en een aansporing aan ieder in eigen kring om propaganda te maken, werd deze bijeenkomst door den voorzitter onder dankzegging aan spre ker en publiek gesloten. Tevens werd er nog aan herinnerd, dat op a.s. Hemelvaartsdag gelegenheid bestaat tot het in club goedkoop te reizen naar Leeuwarden, waar alsdan een groote meeting gehou den zal worden. De architecten Peters en Baanders hebben Zater dag aanbesteed het schilderswerk voor garage, lunch room, van den heer A. Veltman alhier. Ingeschreven werd door de heeren: Jb. en S. C. Lont voor f1432. en G. v. d. Wal f 1317.—, beiden te Wieringen; Boom- sma en Geertsma f 1088.— te Slootdorp. LANGEND IJ K Bij den secretaris van Commissie tot keuring van aardappels zijn de laatste dagen nog verschillende aan vragen ingekomen. Toch is de oppervlakte der te keuren akkers veel geringer dan de vorige jaren. Dit is alle s- zins begrijpelijk, als men zich herinnert, welk een strop de bezitters van goedgekeurde poters hebben ge had, daar ze totaal onverkoopbaar waren, aangezien uit het buitenland algeheel® afwezigheid van vraag naar Z IJ P E BURGERBRUG. Politie. Gevonden: een radiateur-dop van auto; band, wit lint; ledige geldzak. Verloren: Bruine Alpina-muts.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7