Turnkring Hollands Noorderkwartier. Dinsdag 16 Mei 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9279 Een vaste prijs voor de consumptiemelk in Den Helder Door den bliksem getroffen Een motorrenner gevallen DE STRIJD IN N.-CHINA. Rosenberg uit Londen vertrokken Incident in het Londensche Panopticum Nieuwe hevige aardschokken op Chaicidice Het turnpeil steeds hoogor In het Noordhollandsch Koffiehuis van Mevrouw JSv/aag werden Zondag door den turnkring „Hollands Noorderkwartier" de groote gymnastiekwedstyden, die dit jaar weer zullen worden gehouden, ingezet. Reeds vroeg gaf dat op de Gracht een gezellige druk te, want reeds om negen uur zouden de wedstrijden voor de adspiranten beginnen. Zoowel de meisjes- als de jongensadspiranten van de verschillende deelnemende vereenigingen gaven met hunne oefeningen blijk van een ernstig streven naar verbetering van hunne gymna stiek en het was een lust om te zien hoe zij zich in spanden om dit vandaag te demonstreeren. Jongens en meisjes eerste en tweede graad werkten met veel animo op paard en brug, terwijl ook vrije oefeningen de be langstelling vroegen. Te ruim 11 uur begonnen de wedstrijden voor heeren 1ste, 2de en 3de graad, en des middags die voor dames 3ste, 2de en 3de graad, voor heeren op paard, brug, en vrije oefeningen, op rek en aan ringen en voor dames op paard en brug cn in vrije oefeningen. Uitmuntende gym nastiek gaven zoowel de turnsters als de turners te zien. Goed georganiseerd als de wedstrijden wederom waren, met een jury wier leden met groot enthousiasme hun taak vervullen, dat alles maakte dezen turndag tot een succesdag. En de Voorzitter van den Turnkring, de heer T. Kemp, gewaagde dan ook na afloop van de wedstrijden van de goede resultaten, van de mooie cijfers, die wa ren toegekend, wat een bewijs was dat de jury, die haar taak steeds zeer ernstig opvat, oordeelde, dat de cijfers verdiend waren. Met vreugde constateerde spreker dan ook dat het turnpeil steeds omhoog gaat en waardoor deze wedstrijddag aan zijn doel heeft beantwoord. Im mers het doel van deze wedstrijden is om na ernstig oefenen door do vereenigingen, het resultaat daarvan bij deze gemeenschappelijke wedstrijden tot uiting te doen komen, werkelijke gymnastiek te laten zien. Niet al leen de groote deelname, maar ook de verhooging van het peil stemt dan ook tot tevredenheid. Spr. brengt dank aan de juryleden, die in het belang van de lichame lijke oefening hun vrijen Zondag hebben opgeofferd, ju ryleden waaronder er zijn. die zich reeds herhaaldelijk van deze taak hebben gekweten, en waaronder er ook zijn die vandaag voor 't eerst als zoodanig fungeerden. Op spr.'s verzoek weerklonk een driewerf hoera voor de jury. Ook den bestuursleden en den technischen commissie komt echter een woord van hulde toe, voor de vele werkzaamheden, die zij zich voor en tijdens dezen wed strijd willen getroosten. Door den Voorzitter werd daarna de uitslag van de wedstrijden medegedeeld en uit de cijfers bleek wel, dat de turnsters en turners hun uitsterste best hadden ge daan zoodat b.v. de prijzen aan de vereenigingen toege kend. een gring puntenverschil vertoonden. Hieronder geven wij den uitslag. Personeele uitslagen: M. Strijbis. 24%. U.d.I., Dirkshorn. T. v. d. Molen, 24, idem: J. Tauber. 23, Hercules, Oudkarspel; A. Sleu tel, 23, Lycursus Schagen. Vereeniglngspryzen (Diploma's) 1. U.d.I., Dirkshorn, 112 punten; 2. Hercules, Oudkars pel, 103 punten. Personeele uitslagen Meisjes le graad: C. de Betue. 28, Sparta. Winkel; N. Ludeke, 2614. Her cules, Oudkarspel; A. Wit, 2614. Sparta, Winkel; R. Schenk, 26, D.O.K.E.V., Anna Paulowna; A. chenk, 26, idem. Vereenigingspryzen (diploma's) Meisjes le gTaad 1. D.O.K.E.V.. Anna Paulowna 125 p.; 2. Hercules. Oud karspel 122 p.; 3. Sparta, Winkel 12014 p.; 4. Lycurgus, Schagen 119 p. Personeele uitslagen Meisjes 2e graad: C. v. Oeveren, 2414-, D.O.K.E.V., Anna Paulowna; T. Harder, 2314, idem; G. Bas, 2314. idem; M. v. d. Vlies 2314, Z.S.C., Burgerbrug; R. de Heer. 2214, idem; C. Houtlosser, 2214, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. Vereeniglngspryzen (diploma's) Meisjes 2e graad. 1. D.O.K.E.V., Anna Paulowna 11514 p.; 2. Idem 10714 p.; 3. Z.S.C., Burgerbrug 10714 p.; 4. Hercules, Oudkars pel 106 punten. Personeele Heeren 3e graad: le prijs: P. Burger. Z.S.C., Burgerbrug 4114 P-T P. de Boer, idem 40 p.; G. W. Waiboer. D.O.K.E.V. Anna Pau lowna 40 p.; C. Honing, Sparta, Winkel 41 p.; A. Butter idem 39 p.; K. Keetman, idem, 41 p.; A. Willemse, Ly curgus, Schagen 4114 p.; P. Kistemaker, U.d.I., Kolhorn 39'4 p.; H. Kistemaker. idem. 3814 p.; C. Groet, idem 38 p.; J. Berkhouwer, U.d.I., Dirkshorn 40 p.; D. Brak idem 38 punten. 2e prijs: C. Stammes, Lycurgus, Schagen 37 punten; 'J. Dekker, idem, 3714 pt; J. Oud, Hercules, Oudkars pel 36 p.; A. v. Vuren, idem 3714 p.; P. Manneveld, U.d.I. Dirkshorn 36 p.; K. Stammes, Olympia, Wieringerwaard A. Schenk, de Westfries, Barsingerhorn 36 p.; N. Kil jan P.P., Den Helder 36 p.; N. Konijn, idem, 3514 p.; J. Groot O.KJC,, Den Helder 36 p.; J. Swart, idem 3514 p.", v. Loo, idem. 36 p.; P. Bart. Sparta. Winkel. 3714 p.; P- Vink, idem 3614 p.; S. Kuiper, U.d.I., Kolhorn 3614 p.; D. v. d. Klooster, idem 37 p. 3e prijs: Jb. Molenaar, Lycurgus, Schagen 34 p.; G. A. Bosman, idem, 3314 p.; Jb. v. Hout. Hercules. Oud kars pel 3414 p.; Jb. Zilver. Hercules-Hebe. N. Niedorp 34 p.; Jb. Kater, Olympia, Wieringerwaard 3414; C. Broersma, de Westfries, Barsingerhorn 33 p.; H. Grin, idem, 3314 •p.; Joh. Vergouwen, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 34 p.; W. v. d. Voorden. O.K.K., Den Helder, 34 p.; C. de Swart, Wieringen, Wieringen. 34 p.; Joh. Brouwer, Z.S.C. Burgerbrug, 3414 p.; C. de Geus, Sparta, Winkel, 3414 p. L. de Betue, idem, 33 p.; C. Bregman, idem, 33 p.f A. v. Aalteren, U.d.I., Kolhorn, 33 p. 2e Graad: le prijs: P. Kramer. Z.S.C., Burgerbrug. 39 puntei a prijs: A. dc Geus, Hercules. Oudkarspel. 37 p.: K. Manneveld. U.d.I., Dorkshorn. 37 p.; B. de Zee. O.K K. Den Helder. 3714 p.: B. Ox. Idem. 36 p.: J. Lensen. Z.S.C.. Burgerbrug, 3514 p.; C. Keetman, Sparta, Winkel 351*; p.; 3e prijs: J. Wit. Hercules. Oudkarspel. 35 p.: H. Lont. Hercules-Hebe, N. Niedorp. 3414 p.; G. Kant, U.d.I., Dirkshorn. 3314 p.; K. Planken. O.K.K., Den Helder, 35 p.; H. de Boer. idem. 3314 p.; M. Hoorn, idem. 33 p.; G. pianje. P.P. Den Helder, 35 p.; J. Renses. T.A.V.E.N.U., Heerhiugwaard. 35 p.; A. Kossen. Sparta, Winkel, 35 p.; Lycurgus, Schagen, 35 p.; A, C. Raap, D.O. K.E.V., Anna Paulowna, 35 p.; Uitslagen Personeel Heeren Ie Graad: le prijs: P. de Geus. Hercules. Oudkarspel. 40 pt.; B. Hofman. U.d.I., Dirkshorn. 4314 pt.: A. Dolfijn, O.K.K. .en^^er' 4014 Pt; P Bandt- PP- Den Helder, 4214 pt; W. Keetman. Sparta. Winkel, 3814 pt. 2e pnjs; L. Eiland, Hercules, Oudkarspel. 37 pt.: P. Langedyk. idem. 3614 pt.; A. Kieft. idem. 3514 pt.- J. v. Dort U.d.I.. Dirkshorn, 3714 pt.; A. Oudendijk. Olym pia Wieringerwaard. 36 pt.; H. Romijn. O.K.K.. Den pt: A' dG Boer' idem- 36,4 Pt- K- Kossen. Z.S.C., Burgerbrug. 3514 pt.; A. Nottelman. idem. 37 pt.; •i' «,V,, no1, LycurSu* Schagen. 37 pt.; A. Winkel, pt; K Waiboer. D.O.K.E.V., Anna Paulow na, 36% pt. 3e prijs S. Wormsbecker, Hercules, Oudkarspel, 33 pt. Verecnigingsprijzen Heeren: le prijs Sparta, Winkel, 230 punten; 2e prijs U.d.I., Dirkshorn, 228 pt.; 3e prijs Z.S.C.Burgerbrug, 227% pt. Uitslagen Personeel Dames 3e Graad: 3e prijs; M. Rus, Lycurgus, Schagen ,21 pt.; G. Doves Pd., „Wieringen". Wieringen. 20% pt.; G. Doves, idem, 20% pt.; C. Nierop, U.d.I., Dirkshorn 21 pt.; A. Breg man, idem, 21 pt.; T. v. d. Kolk. Olympia. Wieringer waard 20% pt.; M. Rezelman. idem. 20 pt.; A. Kaan, idem, 21 pt.; G. v. Twuivcr. idem, 20 pt.; T. de Waard, Hercules, Oudkarspel, 21 pt.; J. Molenaar. S.S.S.. St.- Maartensbrug, 21 pt.; B. Korver, Sparta, Winkel, 21 pt.; T. L. Akkerman, Z.S.C., Burgerbrug, 20%.'" pt.; H. Bre- mer, idem, 21 pt.; N. Snor. P.P., Den Helder, 20% pt.; L. Jullens, idem, 20% pt.; L. Mandel, O.K.K., Den Hel der, 21 pt.; C. Groot, idem, 21 pt.; G. Kooij, Hercules- Hebe, Nieuwe Niedorp, 21 pt.; M. de Groot, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 21 pt.; R. Waiboer, idem, 20% pt.; E. Molanus, idem. 21 pt. 2e prijs; G. Kistemaker, U.d.I., Kolhorn, 21% pt..; G. BlokdijkGroot. idem. 22 pt.; C. SlikkerGroot, idem, 21% pt.; T. Dirks, „Wieringen", Wieringen, 21% pt.; C. de Vries, U.d.I.. Dirkshorn, 22 pt.; T. Rens, idem. 22% pt.; A. Jimmink, Olympia, Wieringerwaard, 21% pt.; M. Bakker. Hercules, Oudkarspel, 22% pt.; G. Keeman. idem, 21% pt..; M. van Die. idem, 22 pt.; G. Pool, S.S.S.' St. Maartensbrug, 22% pt.; A. Wit, idem, 22% pt,; N. Smak, Sparta, Winkel, 21% pt. Personeel 3e Graad: 2e prijs: T. Doorn, Sparta, Winkel, 22 pt.; T. Lange- reis, idem. 22% pt.; G. Leijen. idem, 21% pt.; G. de Boer, Z.S.C., Burgerbrug, 22 pt.; S. M. S. Eriks, ide-m, 22% pt.; H. Daalder, P.P., Den Helder, 22% pt.; W. Hul- pusch, idem. 22 pt.; I. Kaaij, Hercules-Hebe, Nieuwe Niedorp, 21% pt.; T. Pik, De Westfries. Barsingerhorn, 21% pt.; G. Nobel. idem. 21% pt.; C. Blom, D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 22% pt.; M. Geluk, idem, 21% pt; N. Postma. idem 21% pt. le prijs: G. Visser. U.d.I., Kolhorn, 23% pt.: A. Blaau- boer, Lycurgus. Schagen, 23 pt.; N. Kok, „Wieringen", Wieringen 25% pt.: Jo. Idema, idem, 24% pt.; A. Smit, idem, 26 pt; T. Strijker, Olympia, Wieringerwaard. 24% pt.; N. Kroon, Hercules, Oudkarspel 25% pt.; N. Langedijk, idem, 25% pt.; G. Veuger. S.S.S.St. Maar tensbrug, 25 pt.: A. Jansen, Sparta, Winkel, 26 pt; V. Kossen. Z.S.C,. Burgerbrug, 25 pt.; ld. v. Egmond, idem 23 pt.; M. Kout, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard, 24% pt.: T. Beers. idem, 24 pt.; M. Reine, idem. 26% pt.; M. Jaarsma, P.P., Den Helder, 24% pt; A. Tijssen, idem. 24% pt.; G. Ox. O.K.K.. Den Helder. 25 pt.; J. v. Leeu wen, idem. 23 pt.; N. Brinksma, idem. 25 pt.; J. Fijn heer, Hercules-Hebe, Nieuwe Niedorp, 24% pt.; A. D. Waiboer. D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 25 pt.; G. Wits- meer, idem, 25 pt. 2e Graad: 3e prijs: T. de Vries. U-d.ï., Dirkshorn. 20% pt.; M. Kos, Hercules, Oudkarspel, 20 pt.: L. de Wit, Hercules- Hebe, N. Niedorp, 20 pt.; Mevr. Slob, O.K.K.Den Hel der. 20% pt.; J. de Graaf. idem. 20 pt.; B. Thijssen. P.P., Den Helder, 21 pt.; C. Oostmeijer. T.A.V.E.N.U., Heer hugowaard, 21 pt.; M. Bakker, idem 20% pt. 2e prijs: A. Gijsbertsen, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 22% pt.; N. Hoogestegen, idem 21% pt.; A. Tiel, idem. 21% pt.; T. Nap. Hercules. Oudkarspel. 21% pt.; M. Kriller idem, 21% pt.; C. Rezelman. Olympia. Wierin gerwaard, 22 pt.; A. Bakker, O.K.K., Den Helder, 22 De eerste vergadering van de Heldersche Crisis-melk-commissie. Groote belang stelling. Waarschijnlijk volgende week de definitieve beslissing. Voor eenige weken terug is in de bovenzaal van café „Centraal" te Den Heider, een gecombineerde vergadering belegd van veehouders en mclkslijters, met het doel te komen tot een vaste prijsregeling voor de consumptiemelk. In principe werd besloten tot de instelling van een Heldersche Crisis-Melk- Commissie. Dat men de noodzakelijkheid van een dergelijke commissie voelde bewijst het feit dat nu reeds de zaak in kannen en kruiken is; dc commis sie benoemd is en een reglement is samengesteld be treffende de taak, werkwijze en bevoegdheden van deze commissie. Gisteravond was wederom een vergadering in „Centraal" belegd, waar de inwerkingtreding der vastgestelde minimumprijzen van melk en melkpro ducten besproken zou worden. Voor deze vergadering was zeer groote belangstelling, zoowel van de zijde der slijters als van de boeren. Ook uit den omtrek waren veel belangstellenden gekomen, zoodat, toen de voorzitter van de H.C.M.C (Heldersche Crisis- Mclk-Commissie) de vergadering opende, de zaal meer dan vol was. Tot voorzitter van deze commis sie is benoemd ir. de Waal, van dc afd. Alkmaar van de Crisis-Zuivelcentrale. Dr. \Ioll, de directeur van Keurings- cn Warendienst te Alkmaar, die als ad viseur aan de commissie is toegevoegd, was mede ter vergadering aanwezig. Ir. de Waal opende met een woord van welkom de bijeenkomst en deelde mee, dat het reglement van de H.C.M.C. door dc Crisiszuivelcentrale in Den Haag was goedgekeurd, doch dat omtrent de prijszetting nog geen definitieve beslissing was afgekomen, zoo dat de prijs Maandag a.s. nog niet kon ingaan en er waarschijnlijk zou moet worden gewacht tot Maan dag over een week. Ir. de Waal lichtte vervolgens punt 8 al. 3 van het reglement toe, waarover bij enkele leden misver stand was ontstaan In dit punt wordt gezegd dat de H.C.M.C. kan Jïopalen dat do aanvrager (bedoeld wordt de slijter) niet meer dan .een nader te noe men hoeveelheid per dag verkoopt en alleen in de door de commissie aangewezen plaatsen. Men vrees de nu dat de commissie misbruik zou kunnen maken van haar bevoegdheid. Dit ligt echter geenszins in de bedoeling zoo zeide de. voorzitter. Dc bedoeling toch is dat de prijs wordt vastgesteld af boerderij en ook die voor dc straatventers of slijters. Wanneer iemand zich niet aan dezen vastgestelden prijs houdt, dan kan deze persoon aangepakt worden. Wanneer ieder zich er echter aan onderwerpt, dan is er geen sprake van dat de commissie iemand zou hinderen in de uitoefening van zijn bedrijf. Ook ten opzichte van het vraagstuk der ventver gunningen hcerschte eenig misverstand. Men moet goed begrijpen zoo zeide de voorzitter dat de regeling, die in Den Helder getroffen wordt een vrijwillige regeling is. omdat Den Helder nog niet is opgenomen in den kring van de Crisis-Zuivcl-Cen- trale. Van ventvergunningen zal nu geen sprake zijn, als ieder zich houdt aan deze vrijwillige rege ling. Gebeurt dat echter'niet en zijn er b.v eenige onwilligen dan zullen ventvergunningen worden uit gereikt. Ook zonder dat Den Helder tot het kringgc- bied behoort van de C.Z.C. heeft men daartoe de be voegdheid. De voorzitter dringt er tenslotte op aan, dat waar de voorstellen bij een groote groep van melkslijters pt.; M. Borst. Lycurgus, Schagen 21% pt.; N. Hoog land, idem, 21% pt.; A. Metselaar, „Wieringen", "Wie ringen. 22 pt.; B. Ruitenberg, idem, 22% pt.; M. de Vries, idem 21% pt.; le prijs: G. Witlok, S.S.S., St. Maartensbrug, 23% pt.; N. Thijssen, P.P., Den Helder. 23 pt.; W. Snijders, idem, 23 pt.; J. Schoorl, Lycurgus, Schagen, 23% pt. Personeel le Graad: lo prijs: B^Blaauboer D.O.K.E.V., Anna Paulowna. 23 pt.; M. Kranenburg, idem, 23% pt.; A. Witlok, S.S.S., St Maartensbrug. 24 pt.; G. Ens. Hercules, Oudkar spel. 23 pt.; R. Coppens, O.KJC., Den Helder, 23 pt.; T. Speets, Sparta, Winkel, 23 pt.; N. Zwaag, Lycurgus, Schagen. 26 pt.; A. Rus. T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard. 23 pt.; J. Swart, Z.S.C., Burgerbrug. 23% pt.; G. Snoojj. „Wieringen", Wieringen 24% pt. 2e prijs: J. Nierop, U.d.I., Dirkshorn. 22 pt.; A. Man neveld, idem, 22% pt.; N. de Vries, idem, 21 pt.; Mevr. EooneJoustra, O.K.K.. Den Helder, 21% punt; M. Pietersen, O.K.K.. Den Helder, 22 pt.; T. Metse laar, „Wieringen", Wieringen, 22% pt.; G. Kuut, idem, 22% pt.; J. Groen, P.P., Den Helder, 22 pt.; M. Kraan, idem, 21% pt. 3e prijs: G. Langendijk. Hercules, Oudkarspel, 20 pt.; A. Truiman, Olympia, Wieringerwaard, 21 pt.; A. Kee- zer, Hercules-Hebe. N. Niedorp, 20 pt.; M. Kuut, „Wie ringen", Wieringen, 20 pt.; M. Delver, Z.C.S., Burger brug, 21 pt. Vereeniglngspryzen Dames: le prijs Wieringen"^Wieringen, 145 pt.; 2e prijs D.O. K.E.V., Anna Paulowna, 140 pt.; 3e prijs T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard. 139% pt.: 3e prijs P.P.. Den Helder, 139% pt.; 3e prijs Hercules, Oudkarspel, 139% pt. DE EERE-AVOND. Voor een uitverkochte zaal, ja zelfs verscheidene be zoekers konden niet worden toegelaten, werd 's avonds de eere-avond gehouden.Ongetwijfeld was deze bijzonder groote belangstelling toe te schrijven aan het feit, dat ditmaal tusschen de toch reeds zoo aantrekkelijke pro grammapunten waren ingelascht de wedstrijdoefenin gen tusschen de dames van D.O.K.E.V.. van Anna Pau lowna en Sparta van Winkel, benevens de onderlinge wedstrijd tusschen 4 heeren-leden van Hercules van Oudkarspel. En het was goed gezien, dat door het Be stuur de door de dames en heeren behaalde punten onmiddellijk door middel van een bord ter kennis wer den gebracht van het upbliek, dat op deze wijze met groote spanning en belangstelling den vreedzamen strijd volgde. De uitslag van de wedstrijden was: Dames; Vrije oefeningen, paard en brug, A. Bakker, DOKEV., 43% pt.; M. den Das, DOKEV.. 47% pt.; C. van Eeten, DOKEV., 49 pt.; J. Geerligs DOKEV., 47 pt.; P. de Ja ger, DOKEV., 50 punten; M. Kossen. Sparta, 47% pt.; M. Plantinga, Sparta. 51% pt. No. 1. kampioene voor 1933, werd dus Mej. M. Plantinga, Winkel; no. 2 Mej. P. de Jager, Anna Paulowna en no. 3 Mej. C. v. Eeten, Anna Paulowna. Heeren: Vrije oefeningen, paard, rek, ringen en brug, W. van Hout, 74% pt., C. Langedyk 81% pt.. J. Molenaar 79 pt., en G. Ens. allen van Hercules. Oudkarspel 87% pt. No. 1, kampioen voor 1933 werd hier dus de heer G. Ens, no. 2 de heer C. Langedijk. Ook de overige programma-punten werden tot in de puntjes verzorgd met groot succes uitgevoerd; algemeen werd schitterend werk geleverd en herhaal delijk klonk dan ook een hartelijk applaus. Het was een waardig slot van een mooien turndag. En daarna bleef men nog enkele uurtjes gezellig op het bal. ingang hebben gevonden, ook de anderen de overeen komst zullen teekenen. De heer Isaksson deelt nog mede, dat dc mogelijk heid bestaat dat reeds Maandag of Dinsdag de prijs regeling afkomt. Is dat het geval dan zal de rege ling direct een dag daarna in werking treden. Dc heer v. d. Blom vraagt of »r. dc Waal er zeker van is dat de voorstellen betreffende den prijs door de C.Z.C. zullen worden goedgekeurd. Ir. de Waal zegt, dat dat nog niet kan worden meegedeeld. Men hoopt natuurlijk van wel, doch momenteel is alleen de regeling in zijn geheel aan genomen en dus moet nog op dc prijszetting worden gewacht De heer v. d. Blom .Tr. vraagt of tegen personen, die niet willen teekenen. direct na de inwerkingtre ding maatregelen kunnen worden genomen, waarop ir. de Waal antwoordt, dat dan oogenblikkelijk vent vergunningen zullen worden ingesteld cn hij, die zich niet onderwerpt, geen ventvergjnning zal krijgen. Daar verder geen vragen worden gesteld, sluit de voorzitter, met dank voor de belangstelling de ver gadering. 42-jarig man gedood. Uit Laren: Op den Rijksweg, tegenover het café-restaurant „De Witte Bergen"' is Zaterdagmiddag te ruim twee uur de 42-jarige, in Duisburg wonende Hollander J. de Waal, door den bliksem getroffen en bijna op slag gedood. De ongelukkige was werkloos cn was bij zijn familie in de Haarlemermeer gelogeerd. Per fiets zou hij terug gaan naar Duitschland, hij was in ge zelschap van zijn neef, den Duitschei- Karl Lank. Op het rijwielpad t.o. „De Witte Bergen" werden zij door een donderbui overvallen. Ook de Duitscher wej'd van zijn fiets geslagen, na eenige oogenblikken kwam hij weer bij bewustzijn en klaagde over doofheid. Dr. Hollmann uit Laren die spoedig ter plaatse was, constateerde, dat Lank verder geen nadcelige gevolgen had. Het. lijk van De W. werd naar het St. Jans Ziekenhuis te Laren ver voerd. Ernstig ongeval tijdens de motorwedstrij den te Hilversum. Zatcnlamiddag is bij de te Hilversum gehou den grasbaan-motorwedstrijden, de nieuweling J. L. Stuivenberg, uit Rotterdam, een zeer ernstig ongeluk overkomen. In de tweede ronde van den wedstrijd kwam hij, nadat hij de tweede bocht had gepasseerd, te vallen, waarop hij eenige salto's maakte en roer loos bleef liggen. Tijdens den val was zijn valhoed in dc lucht gevlogen, zoodat bij onderzoek bleek, dat hel slachtoffer een hersenschudding cn zware schaaf wonden had opgcloopen. In hoogst zorgelijken toe stand is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij na langen tijd nog niet tot het bewustzijn was terug gekeerd. VAN DE TWEEDE KAMER. De geloofsbrieven van den heer Sneevliet in orde bevonden. De ltuv. Soc. Partij heeft telegrafisch bericht, ont vangen van de griffie der Tweede Kamer, dat de ge loofsbrieven van den heer H. Sneevliet in orde zijn bevonden. Japansche bommen verwoesten een school gebouw. 15 dooden. Uit Peking, 14 Mei (V.D.): Op de stad Toen zijn eenige bommen uit Japansche vliegtuigen terecht ge komen. Een schoolgebouw werd verwoest. Vijftihn personen zijn gedood en 35 min of meer ernstig go- wond. Russische fortificaties in het Verre Oosten. Uit Tsjangtsjoeng, 14 Mei (V.D.): Van toon aangevende zijde van het ministerie van Oorlog van Mandsjoekvvo wordt verklaardt, dat de chef van het Itoode Leger in het Verre Oosten, Blucehcr, onlangs een bezoek heeft gebracht aan Wladiwostok, waar hij persoonlijk de troepen heeft geïnspecteerd. Wladi wostok is aan zeezijde versterkt, evenals de Russisch Mandsjoerijsche grens in de richting van Pogranit- sjnaja. Meer dan 60.000 man troepen, welke gesteund wer den door de Komintern, bevinden zich in het kust gebied. De Japanners op 23 K.M. van Tientsin. Uit Moe k den, 14 Mei (V.D.): Het Japansche hoofdkwartier deelt mede, dat dc Japansche troepen Zondag de stad Peischi op 28 K.M. ten zuiden van Tientsin hebben bezet. Het hoofdkwartier is van mee ning, dat de bezetting van Tientsin ten laatste Maan dagavond zal plaats vinden. Uit Tokio: Zondag zijn 200 Japansche marinieis in Lancho in dc golf van Laodoen aan land gezet. De Chineezen hebben vrijwillig de stad qntruimd, na dat zij tevoren alle militaire magazijnen iu de lucht hadden geblazen. Een Japansche vloot voor Maudsjockwo. Uit Tsangtsjoen, 14 Mei (V.D.): Tusschen d?n vertegenwoordiger van het Japansche ministerie van Marine, admiraal Kabajasi cn den Mandsjoerijschen minister van Oorlog, is een overeenkomst tot stand gekomen over de vorming van een Mandsjoerijsche vloot. Japan stelt hiervoor een aantal torpedojagers, een kruiser en verscheidene watervliegtuigen be schikbaar, die de staatsvloot van dc Republiek Mandsjockwo zullen opvoeren. De geheele 'staf zal echter uit Japanners bestaan, die weliswaar in Mandsjocrijje in staatsdienst treden, doch hun Japan sche nationaliteit behouden. Demonstraties op het station. Uit Londen: Alfred Rosenberg is Zondagochtend uit Londen naar Berlijn vertrokken. Een attaché van de ambassade deed hem uitgeleide. Op het perron had zich een aantal communisten verzameld, die een roode vlag hadden meegenomen en vlugschriften verspreidden. Zij riepen: Weg met Hitier! en „Weg met het fascisme!" De politie had uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen. „Weg met Hitier". Uit Londen: Zaterdag hebben de drie communisten die Vrijdag het beeld van Adolf Hitier in het Panopticum van Madame Tussaud hadden besmeurd, voor den Lon- denschen politierechter terecht gestaan. Do daders zijn van beroep resp. journalist, schrijver en han delsreiziger. De vrouw van den schrijver, die een de tective had aangevallen, was eveneens, gedaagd. De schrijver verklaarde dat de bezoedeling van het beeld een protest was geweest tegen het feit, dat Ro senberg als vertegenwoordiger van llitler naar Londen was gekomen. Daarna riepen de vier aange klaagden in koor: „Weg met Hitier, weg niet het fascisme', waarop een ernstig handgemeen ontstond tusschen hen en een half dozijn politic-agenten. Een politie agent, werd tegen den grond geslagen. De zaak werd een week uitgesteld. Vele huizen ingestort. Uit Athene: Op het schiereiland Chaicidice in Griekenland, zijn in den nacht van Vrijdag op Zater dag opnieuw lievige aardschokken waargenomen. Verscheidene huizen stortten in cn meer dan honderd woningen werden zwaar beschadigd. De bewoners van het geteisterde gebied zijn gevlucht. REUSACHTIGE BRAND IN EEN POOLSCH DORP. Negentig huizen verbrand, aoht men- schen gedood. Uit Krakau wordt gemeld, dat in hel dorp Huszyïi een reusachtige brand heeft gewoed, waardoor ne gentig boerenwoningen in de asch werden gelegd. Acht tnenschcn moeten in de vlammen zijn omgeko men, terwijl eenige personen zware, brandwonden opliepen. Ruim vierhonderd meuschen zijn dakloos.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9