Raad Winkel. VLEESCHKEURINGS DIENST Radioprogramma KRING BARSINGERHORN De heer Olie zegt dat de burgemeester van Hoogwoud met zijn berekening ook steeds de verkeerde richting uitgaat Hij maakt geen vergelijking met de kosten van verwarming met brandstoffen, maar met de kosten van de school te Aartswoud en Hoogwoud, scholen die piek fijn in orde waren. Aankoop van grond voor de gasfabriek Verzoek van de Gascommissie om te besluiten tot den aankoop van een gedeelte van den wegberm vóór dé Gafabriek voor den prijs van f 1. Het ligt in de be doeling dit terrein te trekken bij dat der fabriek, waar door men meerdere ruimte verkrijgt voor de berging van materialen. Voorgesteld wordt hieraan te voldoen. Wordt goedgevonden. Volgt de vaststelling van de instructie voor den ge- meentegeneesh Zoowel de Gezondheidscommissie als de gemeente geneesheer gingen met de instructie accoord. Door B. en W. wordt voorgesteld tot wijziging van het besluit tot onderhandsche verhuur van de dokterswo ning aan den heer C. R. N. de Boer in dezer voege, dat vervalt de voorwaarde, dat de huurder de belastingen en verzekering moet betalen. Wordt goedgevonden. Het betreft hier de hoogheemraadschapslasten, de grondbelasting en de brandverzekering van het per ceel. Ingekomen is het verzoek van het bestuur van IJs- en Volksvermaak om van gemeentewege een subsidie te verleenen gelijkstaande aan de helft der in het afgeloo- pen ijsseizoen uitgekeerde arbeidsloonen (totaal f 241.10) Voorgesteld wordt dit tot de volgende vergadering aan te houden, omdat nog geen volledig overzicht van den stand der rekening is ingekomen en tengevolge daarvan nog geen advies van B. en W. kan worden op gemaakt Hiertoe wordt besloten. Tot de volgende vergadering wordt uitgesteld de vaststelling van de rekeningen over 1932 van de Alge- ineene Armenadminlstratie en van de Ned. Herv. Wee- Eenadministratie. Besloten wordt tot wijziging van de begrooting der gemeente, dienstjaar 1932. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt Vergadering van den Raad op Dinsdag 18 Mei 1933, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester; secreta ris de heer A. de Ridder. Aanwezig zijn alle leden. De notulen van de vergadering van 7 April 1933 worden goedgekeurd, zonder op. of aanmerkingen. Installatie nieuw raadslid. Na opening volgt Installatie van het nieuw benoem- ae lid van den raad. den heer A. Raven. De heer Raven wordt door de raadsleden, de heeren Dekker en De Pree binnengeleid en legt in handen van den Voorzitter de belofte af. Voorzitter wenscht den heer A. Raven geluk met Eijn benoeming en spreekt den wensch uit dat de sa menwerking even goed mag zijn als met den voorgan ger van den heer Raven. De heer Raven dankt den Voorzitter voor zijn vrien delijke woorden. Mededelingen. Medegedeeld wordt: Door B. en W. is tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Winkel benoemd de heer H Stobbe te West-Terschelling, nadat aan den heer C. J. Zwart als zoodanig ontslag was verleend. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aange nomen. Ingekomen stokken. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Een besluit van Ged. Staten dezer Provincie, hou dende goedkeuring tot het aangaan van een kasgeld- leening van f 20 000 met de N.V. Nederlandsche Mid- denstandsbank. De onderhandelingen hebben inmiddels tot een gunstig resultaat geleid. Wordt voor kennis geving aangenomen. Ingekomen is de rekening over 1932 van de Gezond heidscommissie te Hoorn. De rekening wordt goedge keurd. Verslag van het Agentschap der Arbeiderebemidde ling 1932; idem van de Commissie van uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn, van de vergadering van 8 April 1933. Deze verslagen liggen ter inzage voor de leden. De begrootlng 1938 en de belastingen. Andermaal Is de begrooting voor 1933 door Ged. Sta ten teruggezonden ter wijziging. Blijkens nadere schatting van den Inspecteur der Directe Belastingen is de opbrengst van de Hoofdsom der Personeele Belasting geschat op f 7.200 en 150 op centen daarop, op f 10 800. totaal f 18.000. De posten waren op de begrooting uitgetrokken als volgt: volgno. 206 hoofdsom pers. belasting f 8200, volgno. 207 opcenten pers. belasting f 12300, totaal f 20500, derhalve f 2500 hooger als thans kan worden toegestaan. In deze f 2500 zal op andere wijze moeten worden voorzien. Uit den post voor onvcoorzlene uit gaven is niet meer te putten. Ingrijpende nieuwe lasten of wijziging van bestaan de heffingen, als bijv. overgaan naar de 2de of 3de klasse der Gemeentefondsbelasting laat het thans ge vorderde dienstjaar niet m«er toe. doch worden wel ernstig overwogen voor een^volgend dienstjaar. Het komt B. en W. gewenscht voor. deze f 2500 te brengen op de Personeele belasting als noodmaatregel en daarvoor voor te stellen de opcenten te brengen op 185, waardoor zal worden verkregen: op volgno. 206 Hoofdsom personeele belasting f7200. «P volgno. 207 Opcenten pers. belasting f 13320, totaal l €r Was uitgetrokken op de begrooting I -*0500; meerdere opbrengst f 20, welk bedrag wordt gebracht op den post onvoorziene uitgaven, waardoor deze post wordt gebracht op 1 1019.26. Ged. Staten wenschen vervolgens post no. 193a ..Bij drage van het Rijk ln de kosten van werkverschaf fing en steunverleening" geraamd op f 750 geschrapt te zien, indien er nog geen overeenstemming Inzake werkverschaffing met den Minister te verkregen. Dit verschil slaat nog op het werkverschaffingsplan met den Oosterpolder, doch dit werk is. nadat de voor waarden van den Minister niet konden worden aan vaard, op andere wijze uitgevoerd, n.1. door den polder alleen, bij openbare aanbesteding. Thans bestaat er tusschen den Minister en de ge meente geen verschil meer. inzake werkverschaffing en worden de werkloozen op de door den Minister gestelde voorwaarden tewerk gesteld bij de werkver schaffing in den Wieringermeerpolder. Het voorstel van E. en W. luidt dan nu, om de op- centen te brengen op 185. De heer Kamp zegt. dat het genoegzaam bekend is. dat soreker een groot tegenstander is van verhooein gen. Het is aan te voelen dat hier weer een heffing WOr~.*, benlelt °P een soort belasting, welke nergens op lijkt Spreker heeft al zoo vaak gezegd: „men hale bet, waar 't te halen is". Maar hier Is 't juist weer andersom. Men wil 't hier halen, waar 't niet is te vinden. Spreker spijt het, dat de overweging om naar een andere klasse te gaan. niet eerder ls genomen. Nu fit men in de misère. Winkel zit in de ellende en spr- is van meening, dat dit niet zóó erg zou zijn geweest, wanneer tijdig in een andere klasse zou zijn gegaan. Wanneer men naar andere naburige gemeenten ziet. blijkt 't dat de kleine man niet zoo getroffen werd als men eerst vermoedde. Do heer Dekker merkt op, dat aan de begrooUng 1933 zoo langzamerhand een heele geschiedenis komt Diverse wijzigingen heeft de begrooting al moeten on dergaan en nu zit men er nog steeds mee. De post onvoorzien kwam ln 't gedrang, mede door de hooge uitgaven, die moesten worden gedaan voor werkloos heidsbestrijding en werkloozenkassen. Er werd tenslotte, na de laatste wijzigingen, weer gehoopt op een goedkeuring door Ged. Staten. Maar weer komt de begrooting terug, met de bemerking, dat ze te hoog ia Spreker wijst op de opgaven door den Inspecteur der belastingen, die na blijken niet juist te worden gevonden. Er kan geen ruimte meer worden gelaten, daar leent den tijd zich ook absoluut niet voor. 't Spijt spr. dat de Inspecteur nu weer met dit opvoeren der opcenten aan komt. 't Begint te lijken op een voetbalwedstrijd, 't Speelveld ligt tusschen Winkel en Haarlem. In Haarlem staat v. d. Meulen. de beste keeper, die de begrooting steeds retour zendt! Spreker wil alsnog pogingen aangewend zien om de begrooting goedgekeurd te krijgen, zoo deze werd In gezonden. De heer De Pree merkt vervolgens op, dat zeker niemand blij zal zijn met deze 185 opcenten. De vraag rijst nu, hoe 't groote gat te stoppen. De werkloosheid kost veel geld. de tuinderscredieten eischten veel geld van de gemeente. In verband met een en ander wijst spreker op de arbeidsbemiddeling. Spreker is van meening. dat indien alle werkgevers in de gemeente zouden gebruik maken van plaatselijke arbeidskrach ten, die de arbeidsbemiddeling kan geven, dit een stap zou zijn in de goede richting. De gemeente zendt nu werkloozen naar de Wieringermeer, waarvoor 40 pet. of meer bijdrage in de loonkosten zal moeten worden verleend, terwijl menschen van elders als werknemer in de eemeente worden aaneenomen. Spreker noemt 't een plicht van de werkgevers om de gemeente in deze ie helpende hand te reiken. Als alles zóó doorgaat, kunnen we nog wel tot 200 opcenten moeten besluiten! De heer Brugman zegt noodgedwongen met het voor stel te moeten meegaan. Reeds eerder heeft spreker er op gewezen, dat 't teruggaan naar een andere klasse en een kleine salarisverlaging der loonen van de ambtenaren verstandiger zou zijn geweest. De heer Van Zoonen vindt, dat een en ander maar nakaarten is. Oorspronkelijk had de gemeente een kloppende begrooting, en dit mag niet vergeten worden. De berekeningen werden gemaakt naar de opgaven van de inspectie. Den raad mag men dus geen schuld geven. Hier is te spreken van overmacht. Spreker heeft nog gepleit voor de inrichting van een sportterrein en voor huizenbouw, daarmee beoogende het versohaffen van nuttig en productief werk. Dan zou men al niet zooveel mensohen naar de Wieringermeer hebben behoeven te zenden. Voorzitter ls deze verhooging ook verre van sympa thiek. De raming van de inspectie der dir.. belastingen wijkt af van de opgave, maar spr. noemt dit niet zoo'n groot wonder. Ged. Staten hebben, geregeld de vaststel ling der heffingen gestagneerd. Dit is in vele gemeen ten merkbaar en heusch niet alleen in Winkel aan te treffen. Voorzitter zegt dat men zich nog gelukkig mag prij zen. dat Ged. Staten er op hebben gewezen dat de in geslagen weg niet de juiste was. 't Blijft natuurlijk minder aangenaam steeds tot ver hooging te moeten overgaan. Al zou de gemeente naar een andere klasse zijn overgegaan, dan nog zouden da resultaten niet geheel anders zijn geworden. B. en W hebben de zaak ernstig overdacht en spr. geeft den raad ernstig in overweging het voorstel goed te keuren. Dit is Inderdaad momenteel de eenigste weg. Er zijn ge meenten waar de opcenten zelfs 220 bedragen, waartoe men moest besluiten om dekkend te komen. Over wat betreft de aanneming van vreemde werk krachten zegt Voorzitter ook jammer te vinden dat niet de werkgevers zonder uitzondering gemeentenaren la ten voorgaan. Wat betreft de 40 pet. bijdrage voor de in de Wie ringermeer te werk gestelde arbeiders, spr. vreest, dat 't zelfs wel meer kan worden. Er zijn gemeenten die 50 en 60 pet bijdragen, de Zijpe zelfs 65 pet Wanneer een of twee belangrijke werken werden op- De resultaten van 1932. Toena me van het aantal slachtingen. - Lagere meel- en vetprijzen. - Winst van den keuringsdienst, maar verlies van noodslachtplaats en verwerkingsinrichting. Verschenen is het jaarverslag over 1932 van den Vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn. Allereerst wordt er in behandeld de keuring van vee en vleesch. Het aantal keuringen van geslachte en gestorven dieren bedroeg in 1932 9704, n.1. 6600 be trekking hebbende op normale Keuringen en 3104 op noodslachtingen. In 1931 bedroeg het aantal bedrijfs- slachtingen 5430. in 1930 3972 en over 1932 dus 6600. Vooral het aantal runden n en nuchtere kalveren is 9terk toegenomen, dat der eenhoevige dieren aan merkelijk gedaald. Ook het aantal noodslachtingen steeg, in 1930 2198, in 1931 2602, in 1932 3104. In 111 gevallen vond bacte riologisch vleeschonderzoek plaats, 91 dieren wer den goedgekeurd. Het aantal huisslachfingen bedroeg 103, meeren deel varkens. Tuberculose w?rd geconstateerd bij 213 runderen, 3 graskalveren, 1 nuchter kalf, 158 varkens, 5 schapen en 1 geit. Het aantal open vor men van tuberculose bedroeg 77 runderen, 1 graskalf, 4 varkens, en 1 geit. Wegens tuberculose werden afgekeurd 41 runde ren, 1 pink, 1 graskalf, 12 varkens, 5 schapen en 1 geit. Voor sterilisatie kwamen in aanmerking 10 run deren en 15 varkens. Miltvuur is in het afgelnopen jaar niet geconsta teerd Alle slachtplaatsen en vleeschwinkels vol doen thans aan de wettelijke eischpn Aan keurloon en invoer is ont-angen f13528.34. ver deeld als volgt: Wieringer.vaard f911.—; Barsinger hom f2130.30. Winkel f1509 35, Oude Niedorp f618.35. Nieuwe Niedorp f 679.70 Schagen f3969.95. Zijpe f2446.40. Sint Maarten f588.60, Callantsoog f526.10, Invoer f 148.59 K. Noodslachtplaats. Het aantal particuliere noodslachtplaatsen is sinds 1930 van 13 teruggebracht op 5. Zooveel mogelijk wordt voorkomen dat dour de nondlslacers ook be drijfsslachtingen worden verrient In 1930 werden in de centrale noodslachtplaats geslacht 104S dieren, in 1931 1496 dieren, in 1932 2119 Bijna zonder uitzon dering werden de dieren door eigen ophaaldienst van de boerderijen weggehaald Vooral het ophalen van al het kleine materiaal is een gruote schadepost voor het destructiebedrijf, doch verwacht wordi, dat deze ophaaldienst door de veehouders wordt gewaar deerd, omdat zij ontheven worden van de moeite zelf het gestorven of zieke dier te vervoeren naar een noodslachtplaats. Bovendien wordt door de nood slachtplaats voor de huid uitbetaald als de opbrengst meer dan f 0.50 bedraagt. Uit eigen kring werd gesteriliseerd 16 runderen 15 varkens en 72 Kg. vet voor onliggende keurings diensten werden 5 runderen en 9 varkens gesterili- DONDERDAG 18 MEI. HILVERSUM (236 M AVRO.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Kamermuziek door het Hofstad-Strijkkwartet; 11.00 Knippen van Klnderklee- ding; 11.30 Vervolg concert; 12.00 Lunchconcert door het Omroeporkest; 1.00 Goodwil-Day-vlering; 1.20 Om roeporkest; 2.30 Vioolrecital door Borls Lensky; 3.00 Naaicursus door Mevr. de Leeuw van Rees; 3.45 Gra mofoonmuziek; 4.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Zangvoordracht; 5.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor groote kinderen; 5.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Omroeporkest; 7.30 Causerie door E. B. W. Schultema: „De sociale functie van de re clame"; 8.00 Vaz Dias 8.05 Lezing vanwege de ver* eenlging voor Volkenbond en Vrede; 8.20 Aansluiting met de Buurkerk te Utrecht- Orkest, koor en solisten; 9.15 Radio-tooneel: „De Spooktrein"; 10.00 Kovacs La- jos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.00 Kovaos Lajos; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l v. Marinus van 't Woud; N.C.R.V.: 2.00 Fraaie hand werken; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Zenderverzorging 4.00 Bijbellezing, daarna concert; 5.00 Vioolrecital; 5.45 Cursus handenarbeid; 6.15 Onze Ned. Monumenten; 6.45 Knippen en Stof versieren; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Weekoverzicht door A. Crayé; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 Strijkorkest o.l.v. P. v. Hurk; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.20 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Symphonisch concert; 8 30 Causerie over een actueel onderwerp In het Duitsch; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten; 9.10 Lichte gramofoonmuziek; 9 45 Nieuwsberichten; 9.55 Dansmuziek. gezet zou al dat geld komen geheel ten bate van inwo ners. terwijl de gemeente by die werken zou zijn ge diend. De heer Van Zoonen zal. aldus Voorzitter, nog wel meer met voorstellen in dezen zin komen. De heer Brugman wil een waarschuwend woord laten hooren over wat 't uitvoeren van groote werken betreft. Het kon dan wel eens zóó gaan. dat de gemeente een leening moet sluiten om de rente en aflossing te beta len van geleende gelden. Spr. vindt dat men dan in elk geval een beteren tijd dient af te wachten. We weten nog niet waar 't eind is! De heer Van Zoonen vindt dat dit voorloopig wel kan rusten. Als spr. met eventueels voorstellen komt, zal de raad uitspraak doen. De heer Dekker merkt op, dat deze opcentenverhoo- ging niet de juiste weg is. Men zal 't toch uit de in komsten dienen te betalen, 't Slot zal zijn, dat de ge meente komt te staan voor een groote post „onvoor zien". De heer Van Zoonen: Maar de begrooting moet toch worden goedgekeurd! De heer Dekker: Zeker, dat bereiken we er alleen mee! De heer Kamp zegt dan, dat uit de besprekingen blijkt, dat allen niet sympathiek staan tegenover deze belas tingheffing. Dit nu doet spr. genoegen, waar hij er al lang tegen heeft geageerd. De begrooting werd steeds maar geslikt, maar nu denkt men er anders over. Men Is hier op den verkeerden weg. Eerst de inkomsten belasting, dan de personeele belasting, dat is de ma nier. Op deze wijze komt alles weer neer op een kleine seerd Het vleesch uit de centrale noodslachtplaats wordt geregeld vrij goed verkocht en indien een groote voorraad aanwezig is. bewijst de koelruimte goede diensten. Aan de centrale noodslachtplaats is in 1932 aan vleesch verkocht voor f9720.15. De baten bedroegen f3838.26. Aan de inbrengers is uitbetaald f6515.80. De Verwerkingsinrichting. In het afgeloopen jaar werd het afgekeurde mate riaal verwerkt uit den kring Barsingerhorn en uit de gemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Wie- ringen. Vorige jaren is ook verwerkt voor Alkmaar en en kele gemeenten tusschen Alkmaar en Schagen. De capaciteit der inrichting is groot genoeg om voor alle gemeenten ten noorden van het Noordzeekanaal, met uitzondering van die gemeenten die zijn aangesloten bij de destructoren te Purmer nd en Midwoud en de wensch wordt dan ook geuit dat door nader over leg een overeenkomst gesloten zal kunnen worden met bedoelde gemeenten Het wordt toch niet moge lijk geacht, dat verwerking van het materiaal uit deze gemeenten meer economisch zou geschieden op 'n plaats in Zuidholland dan in de naaste omgeving. De hoeveelheid verwerkt materiaal is in 1932 be langrijk minder geweest dan in 1931, vooral doordat de keuringskring Alkmaar zijn materiaal hier niet meer liet destrueeren. In totaal werd pl.m. 192000 K.G. materiaal verwerkt, en hieruit werd verkregen 49790 K.G. diermeel en 23488 K.G. vet. De meel- en vetprijzen zijn dit jaar nog weer lager geweest dan vorige jaren en hei is dan ook niet te verwonderen, dat het bedrijf een belangrijk verlies heeft opgeleverd Waar ook de ophaaldienst een be langrijk verlies oplevert, wordt gewezen op de wei nige medewerking, die door de veehouders bij het opladen wordt verleend, De eigenaar is echter ver plicht zijn noodslachting te brengen naar een nood slachtplaats in den keuringskr.ng en dient dus ze ker zijn hulp bij het opladen te verleenen. In het afgeloopen jaai is ook de Wieringermeer bediend De gestorven paarden, pinken en schapen zijn vanaf de boerderijen weggehaald en na afkeuring in de inrichting verwerkt. Voor het jaar 1933 is een zelfde overeenkomst gesloten, als die met den keu ringsdienst Den Helder en waarbij is vastgesteld dat groote dieren van elke plaats worden weggehaald, terwijl kleinere dieren vanweg* de directie van de Wieringermeer op een bepaalde plaats worden ver zameld. Aan meel is ontvangen f 4078.12, aan vet f3115.26. Aan inbrengers is aan huiden uitgekeerd f 1232.67. De verhouding tusschen goedgekeurde en afgekeur de dieren was wederom ongeveer als 1 3. De meerdere afschrijving van f2000 boven de jaar- lijksche afschrijvingen van f4857 is dit jaar achter wege gebleven, daar door de slechte uitkomsten een dergelijke ruime afschrijving niet zou zijn te verant woorden. Door d? aangesloten gemeenten werd aan de verwerkingsinrichting een bijdrage verleend van 10 cent per inwoner, totaal f2014, door den kring Den Helder zal f 1000 worden bijgedragen. De verdeeling van baten en Kosten was zoodanig, dat de keuringsdienst een winst opleverde van f 2882.22, de noodslachtplaats een verlies van f 1048.07, de verwerkingsinl ichting een verlies van f7247.49. De geheel dienst leverde een verlies op van f 5407.34, welk verlies volgens de gemeenschappelijke regeling mag worden overgeschreven, daar de verlie zen van de eerste vier bedrijfsjaren mogen worden overgeschreven ten laste van de daarop volgende vier dienstjaren. De rapporteurs, de heeren P. de Boer en Joh. de Veer, eindigen hun verslag met den wensch dat het in betere tijden zal mogen gelukken, deze verliezen in te halen. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Gramofoon muziek; 6.35 Gramofoonmuziek; 8,20 Concert; 9,20 Idem; 10.30 Gramofoonmuziek KALUNPBORG (1153 M-) 12.20 Strijkorkest 3.20 Omroeporkest; 8-20 Finsche mu ziek door het Omroeporkest; 10.10 Gramofoonmuziek; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (4J9 M.) 4.50 Populair concert; 8.30 Oud-Berlynsche dansavond. HAMBURG (372 M.) 11.50 Concert; 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.50 Concert; 9.30 Populair concert; 10.30 Kamerorkest. RONTNGSWUSTERHAUSEN (1635 M. 2.20 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 11.20 Populaire en dansmuziek. LANGEND ERG (472 M.) I.20 Concert; 8-50 Concert; 10.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.f 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Idem; 4.25 Conr eert door het Metropole-orkest; 5.05 Concert; 9.55 ld.; II.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1724 M.) 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.30 Populair concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Populair concert; 10.20 Gra mofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.35 Gramofoonmuziek; 9.05 Populair concert, WEENEN (517 M.) 5.35 Kwartet; 7.20 Populair concert; 9.20 Concert door het Weensch Symphonie-orkest; 10.55 Gram.muziek. WARSCHAU (1412 M.) 6.20 Populaire en dansmuziek; 8.20 Populair concert; 9.50 Concert; 10.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.50 Mandolinmuziek; 9.30 Ka mermuziek; 10.15 Concert. groep van menschen. maar waarvan moet 't worden betaald? De personeele belastingen zullen lang niet be taald kunnen worden, ook in andere gemeenten niet. Wat betreft 't te werksteden van vreemde arbeidskrach ten, spr. noemt dit niet erg, 't zijn maar een paar per sonen en deze zullen den toestand niet redden. Om hierop te wijzen noemt de heer Kamp reclame maken. De heer Van Zoonen is van meening dat de crisis oor zaak der moeilijkheden ls. De gemeenten zijn aan gren zen gebonden. Het Rijk schrijft de wetten voor, maar geeft geen middelen aan om aan de opgelegde verplich tingen te kunnen voldoen. Als er een schuld heeft, is 't wel zeker de rijksregeering. Deze behoort de zorg op zich te nemen voor de werkloozen en zoodoende de ge meenten te ontlasten. De heer Kamp: Hier geeft de heer de Pree wel de schuld aan de werkgevers, maar men vergete niet dat er ook in den afgeloopen winter niets is gedaan voor de werkgevers. Een baggerregeling zooals in andere ge meenten. kwam niet tot stand. Er waren legio kleine tuinders en boeren die gaarne hulp hadden gehad. De heer De Veer merkt op, dat na alle discussies nog niet is gebleken waar die f 2500 gehaald zal moeten worden, anders dan door de verhooging der opcenten. De heer de Pree wil er op wijzen dat de heer Kamp, lid zijnde van de commissie der Arbeidsbemiddeling, zelf vreemde arbeidskrachten te werk stelt De heer Kamp. Dat doe ik niet privé. Onze zaak ls een N.V.! De discussies worden gesloten. De heer Dekker wil de begrooting ongewijzigd retour sturen en dan zien wat er van komt Voorzitter: Dan hebben we deze de volgende week weer hier. De heer de Pree: Denk om van der Meulen! Daarop komt 't voorstel van B. en W. in stemming en wordt aangenomen met 61 stemmen. Tegen stem de de heer Dekker. Ontheffing van schoolgeld. Door N. Stammes te N. Niedorp wordt verzocht: le. ontheffing van schoolgeld voor een leerling der U.L.O.- sohool, die na 4 maanden de school heeft verlaten; 2e. verlaging van zijn aanslag wegens minder inkomen. B. en W. stellen voor: le. gunstig te beschikken en 8 maanden ontheffing te verleenen: 2e. afwijzend te be schikken, aangezien verzoeker niet heeft kunnen aan- toonen door een beschikking van den inspecteur der Dir. belastingen, dat zijn aanslag is verlaagd. Door P. Band te N. Niedorp wordt verzocht, onthef fing van schoolgeld voor een leerling der U.L.O.-school, die na 3 maanden de school heeft verlaten. B. en W. stellen voor op het verzoek gunstig te be schikken en voor 9 maanden ontheffing te verleenen. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. besluit de raad. Grond voor de gasfabriek. Doot de Commissie van Beheer der Gasfabriek voor de gemeente Winkel en N. Niedorp, wordt voorgesteld, aan te koopen het gedeelte aan den Niedorper weg, dat door omlegging van dien weg is vrijgekomen en dit te voegen aan het fabrieksterrein waardoor een belang rijke verbetering voor opslagruimte kan worden verkre gen. De grond is thans eigendom van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier en dit is be reid den grond af te staan voor f 1, terwyi omtrent af scheiding enz. enkele voorwaarden worden gesteld. B. en W. stellen voor tot aankoop te besluiten. Aldus wordt besloten. Benoeming. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het ver trek van den heer L. van Wijk is door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur het volgende dubbeltal ingezon den: No. 1 de heer C. Faber te Lutjewinkel; No. 2. de heer Tj. Posthumus. B. en W. hebben dit dubbeltal overgenomen. Na stemming blijkt benoemd te zijn de heer C. Faber te Lutjewinkel met 6 stemmen. De heer Posthumus verkreeg 1 stem. Vastgesteld wordt de zesde suppletoirs begrooting voor den dienst 1932. Goedgekeurd wordt 't kohier der hondenbelasting tot een aantal van 94 dieren. De rondvraag. De heer A. Raven vraagt of de commisie tot toe zicht op de arbeidsbemiddeling nog in tact is. Er wordt niet meer vergaderd. De secretaris legt uit, dat door invoering van de wet op de arbeidsbemiddeling deze commissie fei telijk overbodig ls 'geworden. B. en W. besloten echter wel een commissie te handhaven, maar 't ledental te rug te brengen van 6 op 4. Binnenkort zal een nieuwe samenstelling plaats vinden. De heer Kamp zegt dan, geen deel meer te willen uitmaken van bedoelde commissie, zulks in verband met hetgeen de heer De Pree hem in de schoenen heeft geschoven. Spreker wenscht vry te blqven bij de aanstelling van personeel. De heer Dekker drukt zijn spijt er over uit, dat aan de openbare lagere school zoo vaak van leerkracht wordt gewisesld. Spreker vreest dat het onderwijs daaronder zal lijden. Voorzitter zegt toe, hierover ln bsloten vergadering piededeelingen te zullen doen. Een motie van afkeuring over wat er op stemmingsdag t» Lutjewinkel gebeurde. De heer De Pree wil naar aanleiding van 't voor gevallene tijdens de verkiezing voor leden van de Tweede Kamer, waar door leden van 't stembureau Lutjewinkel, propaganda, welk door de S.D.A.P. bover.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7