Pakhuisbrand te Haarlem Droevig ongeval te Den Haag Duitschland en de Sport De frauduleuze handel in cocaïne w.c.van geelem Plaatselijk Nieuws. J. P. ROEP. t Predikbeurten. UlT de OMGEVING Paard met eigen levensgevaar gered. Uit Haarlem, 17 Mei: Hedenavond heeft een felle brand gewoed in een pakhuis van den heer J. C. L. op den Burgwal. Gelijkvloers is een vetsmelterij en een paardenstal gevestigd en op de bovenverdieping een opslagplaats van papier. De brand werd om ongeveer half 10 ontdekt door voorbijgangers, die de brandweer waarschuwden. Toen deze verscheen had het vuur zich reeds door het geheele pakhuis verspreid. In den stal stond een paard, dat reeds bijna geheel door het vuur was in gesloten. Een der omstanders, de heer V. wist met eigen levensgevaar den stal te bereiken en het dier naar buiten te brengen. Met zeven stralen tastte de brandweer het vuur aan, dat gretig voedsel vond in de voorraden vet en papier. Het duurde ruim een uur eer men de brand meester was. Het geheele pakhuis brandde uit. De vetsmelt installatie en eenige worstmachines gingen verloren. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met ze kerheid bekend. Des middags had men nog vet ge smolten. Vermoed wordt, dat het vuur onder den smeltketel niet geheel gedoofd is en dat een weg springende vonk de brand veroorzaakt heeft. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Duitsch meisje onder de tram en op slag gedood. Op den Ouden Scheveningschenweg te Den Haag kwam Dinsdagavond om tien uur eon 21 jarige Duit sche dienstbode, in betrekking bij een familie in de Willem de Zwijgerlaan, uit het Hiuwslaantje, van den hoogen weg afloópen en lette in de duisternis niet op de trambaan, waarop met gewone snelheid een motorwagen van lijn 8 uit de stad reeds zóó dicht was genaderd, dat zij door de tram werd ge grepen en een eind meegesleurd Ondanks onm»ddel lijk remmen was het onheil niet meer te voorkomen Het slachtoffer, dat deerlijk verminkt was, bleek op slag te zijn gedood. De G G. D heeft het stoffelijk overschot, dat eerst met behulp van den kraanwagen na opvijzeling van hei trammotorrijtuig kon worden verwijderd, naar het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. DE COLLECTE VOOR DE JOODSCHE VLUCHTELINGEN. Ongeveer f20.000 opgebracht. Uit Amsterdam, 17 Mei. Naar men ons mede delete, mag de opbrengst der collecte voor de Jood sche vluchtelingen worden geschat op f 20.00b Te middernacht was het juiste bedrag nog niet bekend. Als bijzondei beid kan nog worden gemeld, dat 1400 aan bankpapier in de busjes werd gevondene waaronder zelf een biljet van f 1000. Onaanneembare elschen gesteld aan den Noordelijken Athletiekbond te Groningen. De Noordelijke Athletiekbond te Groningen, die 17 en 18 Juni naar Varel en Wilhelmshafen te Duitschland zou gaan, om er een Internationalen athletiekwedstrijd te houden, tegen den Kreis Nord-West van het Weser- Jade-Verband heeft van het bestuur van den Duitschen bond een mededeeling ontvangen, dat aan twee voor waarden moet worden voldaan, zal deze wedstrijd door gaan. Ie. dat geen enkel Marxist zal meekomen noch als afehleet, noch als begeleider; 2e. dat geen Joden aan den kamp zullen meedoen en evenmin als begeleider zullen deelnemen. Het bestuur van den N.A.B. zoo lezen we ln het „Alg. Hsbl." heeft deze uitnoodiging in een buitengewone ver gadering behandeld. Daar heeft de voorzitter, de heer J. F. de Jager, gewezen op de onmogelijkheid om deze uitnoodiging aan te nemen. De door de Duitschers ge- etelde eischen kunnen, meende hij, niet worden aan vaard, op grond dat de inmenging van derden in onze interne aangelegenheden niet kan worden geduld; voorts omdat het bestuur zich in de tegenwoordige omstandig heden niet gerechtvaardigd acht zijn athleten naar Duitschland te zenden daar het bestuur er niet van Overtuigd is dat de zaken er een sportieve behandeling zullen ondervinden en ten derde, dat het bestuur het in den tegenwoordigen toestand noodzakelijk acht in de naaste toekomst geen wedstrijden in Duitschland te houden. De heer De Jager, die voorzitter ls van de K.N.A.U. deelde mede dat op het oogenblik wedstrijden met Duitschland op grond van de gestelde eischen geen doorgang moeten vinden, dat geen toestemming kan worden verleend aan Nederlandsche bonden of ver- 'eenigingen om wedstrijden tegen Duitsche vereenigin- 'gen of bonden te houden, dat de reeds verleende toe stemmingen gehandhaafd moeten worden, maar dat de betrokken vereenigingen erop moeten worden ge wezen, dat het niet in het belang van de sport moet geacht worden, om die wedstrijden te houden en den besturen wordt daarom in overweging gegeven deze wedstrijden af te lasten. Wat de individueele deelneming van Duitsche ath leten aan wedstrijden in Nederland en van Nederland sche athleten in Duitschland betreft, staat de heer De Jager op h$t standpunt, dat den menschep volle dige vrijheid moet worden gelaten al of niet deel te nemen. OPSTAND IN TANSBAIKALGEBIED. 5000 Kozakken in opstand tegen het Sov jet Regime. Uit Moekden wordt vernomen, dat in het Transbaikal- gebied 5000 Kozakken in opstand gekomen zijn tegen het Sovjet-régime en hun onafhankelijkheid geprocla meerd hebben. UIT ONZE OOST De verdronken veldpolitie-agenten. Aneta seint uit Medan: De „Deli-Courant" bevat een nader bericht van 'den assistent-resident van Bengkalis, meldende dat de agenten Ardjo en Si&met drie gevangenen naar Tandjong Kedaboe overbrachten. Onderweg hebben zij, zonder det zij daartoe op 'dracht hadden, een heilong doorzocht om verdere overtreders van de immigratie-bepalingen op te sporen. Daar zijn zij overvallen en in zee geduwd. De detachementscommandant, die zich onmiddel lijk hierheen begaf, achterhaalde een sampan met één gevangene. Twei sampans met vermoedelijk zes personen wisten te ontkomen. Mysterie over den groothandel. Een leven dige smokkel in dit menschenmoordend snuifje. Omtrent den frauduleuzen handel in cocaïne lezen we in 't „Alg. Hsbl." eenige interessante gegevens, welke wy hier laten volgen: Cocaïne is een duur genotmiddel; er wordt enorm op verdiend, daardoor beschikken de handelaars in dit vergif over een ruime beurs, dus meteen over handlan gers, list en geweld. Politie en justitie moeten zich hou den binnen de grenzen der wetten, kunnen noogstens gebruik maken van spionnen, werkzaam in vasten dienst of tegen provisie. Het fabriceeren van cocaïne en het verhandelen er van is aan onbevoegden verboden. De weinige fabrie ken die dit geneesmiddel vervaardigen staan onder strenge controle. Hoe komt het witte goedje dan onder de menschen? Vermoedelijk bestaan er clandestiene fa brieken in het Verre Oosten of in Zuid Amerika. Mis schien worden er partijen uit Europa op weg naar an dere werelddeelen, gestolen en frauduleus weer inge voerd. De politie weet het niet met zekerheid. Ze gist er naar, verklaarde een bekend specialist, wie de lei ders van den groothandel zijn. Marseille geldt als een der voornaamste importhavens. Ook over Antwerpen zou veel binnenkomen. Doordat cocaïne een uiterst duur product is, geschiedt de handel in zóó kleine hoeveelheden, dat de Invoer practisch niet geconstateerd kan worden. Het zou van douanebeambten bovendien wel wat groote kennis op chemisch gebied vergen. Doordat de frauduleuze invoer per gram. in flaconnetjes en allerlei onopvallende ver pakkingen gesohiedt, moet de grenswacht dezen strijd tegen smokkelarij vrijwel geheel aan de politie overla ten. Aanhoudingen geschieden dan ook niet zoozeer aan de grens als in de grenssteden. Vooral ln het lndustri- eele complex AkenLuikMaastrichtHeerlen wordt cocaïne versjacherd. Niet alleen „koks" overigens, ook heel wat waardeloos wit poeder, talk, salicyl, gips. Zelfs ln een wereld van misdrijf en misdaad heeft men met bedriegerij, namaak, oplichterij met oriminaliteit te kampen! Bij den handel ln cacaïne zien we hetzelfde verschijn sel als we bij de smokkelarij van vuurwapens waarne men: de sluikers opereeren bij voorkeur ln een dichtbe volkt gebied, waarin veel vreemdelingen wonen, dus te midden van een vlottende bevolking, die zeer moeilijk door de politie gecontroleerd kan worden. Dan biedt de aanwezigheid van rijksgrenzen geschikte gelegenheid om aan vervolgingen te ontsnappen, want, hoe goed de samenwerking tusschen db politie van Zuid-Limburg, Aken en Luik ook weaen moge, de scheidslijnen door OOGOHDERZOEK-iWRICHTlNG CPOOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJOE B 40. TEL.,26. SCHAGEN. OOGONOFOTÓEK GEHEEL* GRATIS. VONNIS IN HET LLNDBERGH-DRAMA Means tot 15 Jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Gaston Means. die onder de valsche voorspiege ling, dat hij den ontvoerden baby van Lindbergh zou terugbezorgen geld probeerde Io«s te krijgen, is schul dig bevonden en tot vijftien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID IN AMERIKA Werkverschaffingsprogram door congres aangenomen. Uit Washington. 17 Mei. Het Amerikaansche con gres heeft thans definitief de voorstellen betreffende reguleering van de Tennessee rivier het bouwen van een eiectrische centrale M<jsclesh<>als aangenomen. De voorstellen zijn Roosevelt reeds ter ondertee- kening toegezonden. Op de algemeene begraafplaats vond gistermiddag de ter-aarde-bestelling plaats van het stoffelijk over schot van Johan Paul Roep, ln leven adjunct-commies bU de P.T.T. alhier. Een groot aantal collega's, vrienden en bekenden waren aanwezig om den nog jeugdigen overledene de laatste eer te bewijzen en een laatste groet te brengen. Als teeken van rouw werd op dezen dag aan het postkantoor halfstok gevlagd. De lijkbaar werd gedragen door heeren postbestellers van het kantoor Schagen en van de onder dit kantoor reasorteerende hulpkantoren, terwijl bij den ingang van het kerkhof de directeur en het personeel van het postkantoor Schagen, oud-collega's, kantoorhouders enz. zich achter den droeven stoet schaarden. Een groot aantal bloemstukken dekten de baar. o.a. van de afdeeling Schagen van den C.B.P.T.T. en van de Supportersvereniging van de voetbalvereeniging. Aan het graf werd allereerst het woord gevoerd door den heer Slingerland, directeur van het postkan toor alhier, die het een goede gewoonte en een eer biedwaardige traditie vond, dat wanneer één hunner voorgoed was heengegaan, hij uitgeleide werd gedaan door zijn medewerkers. Spr. wees erop. dat Roep op te jongen leeftijd van ons heen ls gegaan en spr. her dacht hem op deze plaats als ambtenaar, doch tevens als mensch. De overledene wordt geschetst als een goed ambtenaar, een trouwhartige kameraad, die de vriendschap en sympathie van velen wist te verwerven. Hfj had een open en eerl'jk karakter en ondervond dan ook niet alleen ten kantore te Schagen. doch ook ln wijder kring veel waardeering. Veel vriendschap en medewerking hadden wij nog van hem mogen ver wachten, indien hij niet was heengegaan. Maar ten slotte weet ieder redelijk mensch. dat wat een begin had. ook een einde heeft. Roep. aldus eindigt spr., we hebben je gewaardeerd, vooral om je zuiver mensoh- zljn. iets dat ook bij ons ambtenaren als het hoogste blijft aangerekend. De heer Joh. de Nijs gewaagt van de ontsteltenis, waarmee het overlijdensbericht van hun collega en bra ven makker is vernomen. Wel gaf het lange ziekbed weinig hoop op herstel, maar juist de laatste berichten waren van dien aard dat ln een langzaam herstel kon worden geloofd. Namens de afdeeling van den C.B. P.T.T., voor welke vereeniging de overledene al zijn krachten gaf. dankt spr. om zich daarna tot de fami lieleden te wenden de verzekering gevende, dat de overledene als trouwe en eerlijke kameraad in hun her innering zal blijven voortleven. grenzen gevormd beteekenen toch Immer tijdverlies en overgang van bevoegdheden. Vooral Aken is een centrum, zoowel van handel in cocaïne als van de bestrijding ervan. De Akensche po lltle beschikt zelfs over specialisten op dit gebied, over een aparten cocainecommlsaris. Over Luik Maastricht de mijnstreek komt het doodende poeder binnen, van Aken uit gaat het verder naar de groote centra waar de verslaafden thuis of ln een soort cocaïne-kitten het verderfelijke opwekkingsmiddel genieten. De Duitsche politie werkt veel met spionnen. Spit- zels, die zich tusschen de handelaars moeten dringen en het zoo moeten zien te schipperen dat die. op hee- terdaad, betrapt kunnen worden. Dat ls niet alleen soms een moeilijk maar ook een gevaarlijk werk. In de Aachener General Anzelger heeft zoo'n Spltzel weer eens een verhaal gedaan van zijn bemoeiingen ln een bekend cocaïneschandaal. Die vertelling gaf wel een beeld van het elendelooze geduld en de verfijnde listen van zoo'n politie-spion. Twee middenstanders uit Hu- ckelhoven bij Roermond traden als tuschenpersonen op voor de, als gewoonlijk, onbekend blijvende leveran ciers. Het duurde langen tijd eer de wantrouwende winkeliers over te halen waren om zaken te doen. Ze stonden doodsangsten uit. die met moeite en onder vooruitzicht van groot gewin overwonnen werden. Ten slotte won de Spitzel en daarmee de politie het spel van listen en lagen. Dit gebeurt niet Immer, want ook de handelaars hebben hun verklikkers, naar ze bewe ren zelfs onder de politie. Niet altijd opereeren de sluikers met talent. Ze be gaan soms ook blunders. Niet lang geleden werd in ons Zuiden een verdacht uitziende Chinees gearres teerd, die niet minder dan kilo's cocaïne vervoerde, -^en „handelswaarde" vertegenwoordigende van eenige duizenden guldens. De aanhouding geschiedde een beetje op goed geluk af. Maar wie zendt er nu ook zoo'n Oosterling zonder Pinda-doos! op uit, naar een hem onbekende omgeving, waar hij zeker in het oog loopt! Straks sturen ze den voorwereldlijke reuzenaap uit Kig Kong nog erop uit met een cente naar „Koks". Hoewel de verboden handel In cocaïne upperten en onderwereld omvat, geschiedt de distributie toch voor namelijk door nette dames en heeren met goede rela ties door elementen die niet te zeer de aandacht trek ken. Veel menschen uit ons Zuiden zijn niet er bij be- troken. noch bij den handel noch bij het verbruik. De ze zaakjes, met hun waas van misdaad en over-cul- tuur liggen den gemoedelijken gezonden Limburger niet Al wordt ook wel eens eens naam gefluisterd van Iemand uit stad of streek het zijn toch vooral tijdelijk hier neergestreken vreemden die het zenuw moordenden poeder verhandelen. De politie controleert wel speurt en spiedt, maar het witte vergif vergt zoo weinig ruimte, het kan zoo gemakkelijk en onopvallend vervoerd worden. Alleen list en verraad kunnen af doende helpen! Handelsbl. De jongste broer van den overledene dankt namens de familie voor de belangstelling, hij dankt Da van der Veen voor de woorden van troost thuis gesproken, de heeren Slingerland en De Nijs voor hunne treffende en waardeerende woorden. Ds. van der Veen spreekt ten slotte de bede uit, dat de overledene moge rusten ln dc liefde van Hem die het heelal omvat D ES,—SPARTA 8. Zondag moet alsnog Sparta 3 spelen en wel tegen D.E.S. 1. Hier laten we 't derde elft-»* volgen: Bijlsma; A. Slikker T. Brantenaar: C. Tjalkens, M. Slikker, J. Broer; H. Ultterdijk, J. Weeland, C. Beers, G. Lem, P. Ruig. Reserves: 1. C. Kossen; 2. A. Oos- terbaan. ZONDAG 21 MEI 1933. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10% uur, Ds. v. Mullem. v. A'dam. Barslngerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt Callantsoog, voorm 10% uur Ds. Eikema. Dirkshorn, nam. 8 uur. De. de Leeuw. Onderwerp: Thuis. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Burgerbrug, geen dienst St Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm .10 uur, De. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10% uur. Ds. Seulijn. St. Pancras, nam. 7% uur Ds. Seulijn. Winkel, geen dienst. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Nieuwe Niedorp nam. 7% uur, Ds. Van Dijk. Den Oever nam. 2% uur. Ds. Van Beek. Heerhugowa&rd, geen dienst. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Rijkx. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barslngerhorn, voorm, 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Ha&rs. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hlppolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Deen. Schagen, voorm. 10% ur, Ds. Roscam Abblng, van Am sterdam. Voorbereiding H.A. Nam. 5% uur, de heer v. d. Kaal v. Amsterdam. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 6.45 uur, de heer Sevensma. Z IJ P F. Voetbal van j.1. Zondag. G.Z. 1R.W. 1 3—2, waardoor de gasten ln het bezit kwamen van de be schikbaar gestelde medaille. Daar de korfbalclub van Warmenhuizen niet was opgekomen, ging deze wedstrijd tegen de club van hier niet door. De slager J. A van Callantsoog ls te Kolksluls bU het z.g. blauwe hek door verblindende autoverlich ting met zijn paard en dresseerkar te water geraakt. Nadat met vereende krachten een en ander op het droge was gebracht, bleek dat alleen de kar was be schadigd. De man is er met den schrik en een nat pak afgekomen. De automobilist C. J. te Koegras heeft j.1. Maan dag, toen een tweetal fietsrijders zich aan zijn auto mee hadden laten trekken, deze op eigen houtje eens op hun nummer gezet, door de eene een flinke op stopper tegen het hoofd te geven, waardoor hij zoo tegen den ander opstoof, dat deze ook van de fiets rolde. Hoewel het vasthouden aan een auto wel niet is toegestaan, mag toch ook datgene wat de onbesuisde chauffeur deed. weer niet, althans, de politie stelt een onderzoek in! Barometerstand-op Donderdagm rrgen 8 u.: 772 m.M, Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur: 11 gr. C. is 52 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR ROTGANS. Booqztjde G 193. Schagen, (ie«lipl Opticien - Kelrdi tmnist. Hel oogonderzoek doen wij grHtis. We vernamen, dat door de Gemeente Alkmaar aan de Aannemersfirma Doedens en Schilder alhier den bouw is opgedragen van een 24-tal arbeiderswoningen. XV I E R I N (i F. V Woensdag en Donderdag 17 en 18 Mei is alhier in Hotel De Haan tentoongesteld een miniatuur-wereld stad, vervaardigd door den heer H. T. Huizinga te Veendam, welke haar in zijn vrijen tijd van 21 jaar vervaardigd heeft. Als we de zaal binnen komen, zien we dadelijk de heele stad in werking. Daar is te zien een kathedraal waar mcnschen uit komen, een koningspaleis met klokkenspel, een school, een sigarenwinkel, een meel fabriek, een scheepstimmerwerf, een houtzaagmolen, fietsende menschen, een fontein, orgeldraaier, kapper, postbesteller, tram en treinen. Ja zelfs de Zeppelin zweeft door de lucht. De winkels en straten zijn ver licht. In het bloemenpark voor het raadhuis zijn springfonteinen met eigen waterleiding. De smederij zien wij evenals de meubelmakerij in volle werking. Kortom, alles in dit miniatuur-woreldstadje getuigt in zijn rustige eenvoud van kunstzin tevens, dat de bewerker hiervan de heer II. F. Huizinga, zeker wel een taai geduld mag gehad hebben. Hier ziet u wat in verloren tijd en vrije uren ge maakt kan worden. Wij raden dan ook aan. bezoekt de tentoonstelling, zij is een bezoek ruimschoot* waard. HARENKARS PE L DIRKSHORN. Woensdagmiddag sloegen twee voor een dricwielde kar gespannen paarden van den heer D. Hoogland bij het neerrijden van de brug to Dirkshorn, op hol. De voerman, de jonge arbeider Boersma, deed zijn uiter ste best, de woest rennende dieren ivcder in bedwang te krijgen, doch tevergeefs. Al slingerende over den weg, ging het in snelle vaart door den Voorpolder en de Schagenvaard in. Hier, in de bocht bij de wo ning van den heer J. Paarlherg, stiet de kar tegen een steunpaal van het „Pen", welke afknapte. Door den hevigen schok schoof de kar met den berijder in de sloot en daar de voerman nog steeds de teugcis stevig vast hield, kwamen de rossen al steigerende tot stilstand. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Met een nat pak van den voerman, een gebroken paal en een beschadigd rijtuig liep het ongeval af. WINKEL Door tot nu toe onbekende oorzaak ls ln den mor sen van Woensdag brand ontstaan in een onbewoonde boerderij aan den Westfrieschen dijk, van den heer A Strljbis alhier. De boerderij is tot den grond afgebrand. ANNA P A V l O XV V 4 INSCHRIJVING DRAVERIJ. Voor de draverij, die a.s. Zondag op het sportter rein aan de KJeinesluis gehouden wordt, zijn 13 paar den ingeschreven. Dat het aantal niet zoo heel groot is, lijkt ons geen nadeel. Het duurt anders wel eens wat heel lang eer men aan de beslissingsritten toe ls. De Ingeschreven paarden zijn erkend goede dravers, zoodat een spannende strijd verwacht kan worden. De nummers 3, 4, 5, 8, 10 en 13 draven voor het eerst in Anna Paulowna. De prijzen zijn f 200. f 75, f 25 en f 10. Ingeschreven zijn: 1. Pleternel van W. Vessies, Be verwijk; 2. Sally Harvester van M. Hofland, Bever wijk; 3. Lady Bond, van Van der Veen, Haarlem; 4. Quick G. en 5. WIndspiel, belden van P. van Leeuwen, 3akkum; 6. Madrigal van C. Weehuizen, Purmerend; 7 Premier van H. Delver, Schagen; 8. Petltion van J. laan Jz., Wormer; 9. Gretch H, van N. J Silver, Oudesluis; 10. Peter Kerrigan 11. Odessa. 12. Unt- 'orm, allen van J. W. Borst, Bakkum; 13. Stormlooper van J. Vergaij, Purmerend. In de, bij den heer W. Kossen gehouden, vergade ring van de afd. A. P. van den Bond voor Staats- nensionneering ls besloten ook dit jaar een autotocht voor de ouden van dagen te organlseeren. Burgemees ter Lovink en de heeren C. D. Rezelman en D. Stam mes zullen worden verzocht hun medewerking te vei* leenèn, o.a. ter verkrijging van een voldoend aantal auto's. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Me], M. C. van Nuland van Apeldoorn; H. J. en J. S. M. van Kerkhof van Baarn; H. Bittgef van Dinslaken Hiesfeld (Duitschland). Vertrokken: J. Kies naar Wieringen; Mej. J. Hooge- steger naar Wieringen; Mej. M. G. v. d. Goes naar Den Helder: Mej. A T. Barneveld naar Naarden; S. Dellstra en gezin naar Den Helder; H. Bulder naar Schoorl; Mej. J. M. van Teulingen naar Wieringen; C. J. v. d. Eerg en gezin naar Den Helder; C. Heerschap naar Alkmaar. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Maaike, dochter van C. Splgt en J. Oele; Petrus Albertus Anthonlus, zoon van H. Win- nubst en G. C. Klaver; Jacobus Hendricus, zoon van J. J. v. d. Berg en C. WinnubstD; Geertje, dochter van D. J. Mosk en N. J. Kooij. Ondertrouwd; P. Meijlink en A. v. Teulingen; P. Mosk en D. M. den Das. Getrouwd: B. de Vries en J. M. v. Teulingen. Politie: Gevonden: een rijwielplaatje. Aan -komen vliegen: een postduif (gemerkt Holland 2443.)

Schager Courant | 1933 | | pagina 2