a j. BUISMAN, spoorboekje ruimt op! I Openbare Vergadering Ongeveer 00.000 Roode Winterplanten. Het nieuwe a 15 cent SCHAGER ROOSJES HoD. Mij. van Landbouw. Witte Kruis, afd. ZijpeCallantsoog. Marktberichten. Advertentiën. j=ISISISiSISISISIS]SiaJËj |U GRETA. Anna Helena. ter bespreking Muziekcorps, li betaalt hier 10 gil minder. Ford= Autobus is vanaf heden verkrijgbaar TRAPMAN Co. WIERINGERWAAPn Woensdagavond vergaderde de afd. Wierlngerwaard *an de Holl. M. v. Landbouw in een lokaal van den heer H. v. d. Woude, onder leiding van den heer Daan Kaan Aanwezig 24 leden. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd vastgesteld. Hierbij feliciteert voorzitter den secre taris nog met zijn herstel en zijn eerste aanwezigheid weer hier als secretaris. Naar aanleiding der notulen zeide voorzitter dat de gehouden lezing door Dr. Huisman zeer vruchtdragend ls geweest De boèkhoudcursus ls met succes beëindigd. Als lid voor de paohtcommissie in de plaats van den heer K. Ziip heeft de heer A. Bakker Az. zich beschik baar gesteld. Het hoofdbestuur heeft per vragenlijst advies ge vraagd over de vraag of de afdeeling voor of tegen een matige veebeperking is. Hiervoor is geen aparte verga dering belegd, doch het bestuur is zoo vrij geweest te antwoorden, dat wij niet tegen een matige beperking zijn. Ingekomen ls een circulaire van de varkenscentrale te den Haag, waarbij aangedrongen wordt om niet al te veel te voederen met mals; dit houdt verband met het nieuwe uitbetalingssysteem. Het hoofdbestuur vraagt adhaesiebetuiging aan een verzoek van diverse schippers, die gedupeerd zijn door het veel mindere vervoer van tarwe, wat nu vanwege de tarwecentrale per groot schip wordt verladen. In het verzoek wordt gesproken over een tegemoetkoming van 10 cent per 100 Kg. van die hoeveelheid, welke in den regel door hen werd verladen. Na uitvoerige toeliohting en bespreking werd besloten adhaesie te betuigen. Dan zeide voorzitter dat het Bestuur zich wederom ln verbinding heeft gesteld met den inspecteur der di recte belastingen over het in te vullen bedrag van de landerijen voor de vermogensbelasting. De heer Jb. Kaan Kz. heeft zich hiermede belast en ls na uitvoerige bespreking met den Inspecteur overeen gekomen dat als norm werd gesteld voor welland met gebouwen f 1900 tot f 1500 (vorig jaar 2000—1800) bouw land f 1600-1300. Zeer uitgebreide en langdurige discussien volgen hi^rop.Over 't algemeen vond men de bedragen v.n. van het weiland nog veel te hoog. Velen namen hierbij 't standpunt in, dat het als verbruikswaarde vooral te hoog was. Toegelicht werd dat de wet verkoopwaarde voorschrijft. Onder applaus werd den heer Jb. Kaan Kz. door Voorzitter dank gebraoht voor zijne bemoeiingen in deze. Volgend punt ls bespreking zomerpeil ln dezen pol der. De heer P. Blaauboer Cz., als vooreteller ls van oordeel, dat het zomerpeil niet ideaal is en zou het zomerpeil willen laten vervallen. Ook hierover breedvoerige besprekingen. Dijkgraaf lichtte toe, dat er in den winter geen vast peil ls. Het Polderbestuur heeft aangenomen om geleidelijk lager te gaan. Bij de besprekingen komt sterk naar voren, dat de bouwboeren voor verlaging zijn. De heer P. Saai zag liever dat er pogingen gedaan werden om het tarief voor de waterleiding verlaagd te krijgen. Applaus. Ten slotte gaat de heer Blaauboer accoord met de mededeellng van den Dijkgraaf dat het zomerpeil niet hooger wordt en dat geleidelijk lager wordt gegaan. Als afgevaardigde en plaatsverv. naar de te houden vergaderingen van de H. M. van Landbouw en Holl. Noorderkwartier werden gekozen resp. de heeren P- Visser Az -en Daan Kaan Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd besloten tot vrij mandaat. Rondvraag. D#» beer P. Saai zeide, dat vorig jaar door de Crisisruivelwet in uitzicht werd gesteld 5 cent voor de melk, terwijl spr. ter oore is gekomen, dat morgen slechts 8 ct. zal uitbetaald worden. Is die wet er nu om meer ambtenaren in 't leven te houden? Voorzitter ia het niet met den heer Saai eens en lichtte toe, dat onvoorziene omstandigheden hiervan de oorzaak zijn. O.m. is de wereldmarkt ontzet tend omlaag gegaan. Spr. ls het met den heer Saki eens, dat het een tegenvaller is, doch als afdeeling zullen we er weinig aan kunnen doen. De heer Jb. Sleutel zou gaarne zien, dat er niet meer op Woensdagavond werd vergaderd ln verband met de gewone repetitie der Zangvereenlging. Veel van 't gesprokene is niet te verstaan. Voorzitter zegt toe. hiermede rekening te zullen houden. Hierna sluiting. Alhier worden pogingen in 't werk gesteld om te ko men tot oprichting van een muziekcorps. Een oproep heeft althans dit resultaat gehad, dat eenige liefheb bers zich hebben aangemeld. Wanneer het financleele gedeelte geen al te groot bezwaar is, zal 't wel los ioo- pen. Eenige jaren geleden hadden we hier een heel aardig muziekcorps. We wenschen de ondernemers goed suc ces. Z IJ P E T ZAND. Woensdagmiddag geraakte het T-jarlg zoontje van den heer G. Zwaan te Kolksluis, al spelende van den steiger aan den loswal, in het Noord-Hollandsch Ka naal. Op het hulpgeroep van een vriendje kwam de heer G. Bos toegesneld en mocht het dezen gelukken den drenkeling, die reeds bewusteloos was, op het dro ge te brengen. De hierna geroepen geneesheer, Dr. Oterdoom, slaagde er daarna spoedig ln de levens geesten weder op te wekken, zoodat dit ongeval, dank zij de directe handeling van B., zeer goed afliep. Algemeen® vergadering van de afdeeling „Zijpe— Callantsoog" van het Witte Kruis, op Dinsdag 16 Mei 1933, des avonds te 8 uur, ten huize van mevr. wed. J. Broer te Schagerbrug. Tegenwoordig 16 leden. Voorzitter de heer J. de Moor. Secretaris de heer J. A. de Boer. Na opening der vergadering door den Voorzitter, volgt lezing en goedkeuring der notulen. De begrooting voor het dienstjaar 1933 wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f 3812.68, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 838.68. Vastgesteld wordt het jaarverslag der afdeeling „ZijpeCallantsoog" over 1932, benevens het verslag der plaatselijke t.b.c.-commissie der Witte Kruisafdee- ling over 1932. Aan het afdeelingsverslag ontleenen wij het volgen de: Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1932 1052 en verminderde in den loop van het jaar tot 1022. In 1932 werden 1 bestuurs- en 2 algemeene verga deringen gehouden. In den winter 19311932 werd te 't Zand een her halingscursus in eerste hulp bij ongelukken gehou den, onder leiding van Dr. Oterdoom. In den zomer van 1932 werd te Burgerbrug een moedercursus gege ven. De cursus werd gevolgd door 24 leerlingen. Het onderwijs werd gegeven door mej. A. Leegwater te Alkmaar. Voor de tuberculosebestrijding zijn 2 huisbezoek sters werkzaam, n.1. de dames Meurs en Kuilman, Leiden wijkverpleegsters. Het magazijn verkeert in zeer goeden staat. Van het materiaal werd in 1932 180 maal gebruik gemaakt. Vaststelling statuten der afdeeling. Aan de orde komt de vaststelling van de statuten der afdeeling. De ontwerp statuten worden gelezen, terwijl mededeeling wordt gedaan van de berichten, welke zijn ontvangen van de adviseerende leden om trent eventueele wijziging der statuten. D heer Oterdoom sfelt voor in artikel 1, waarin het doel der afdeeling wordt omschreven, onder lo. het woord „huisverzorging" te schrappen. Spreker zegt, dat tot heden door de afdeeling niets aan huis verzorging is gedaan en dat di' instituut zoo kost baar is, dat er hier op dit gebied ook in de toekomst niets valt te bereiken. Opdat de afdeeling later te dezer zake geen statuaire verplichtingen heeft, lijkt het spreker gewenscht deze bepaling niet meer in de statuten op te nemen. De heer C. Smit is van meening, dat het niets hin dert wanneer de bepaling blijft cehandhaafd. Ook de heer G. van der Sluijs acht het beter, huis verzorging in de statuten te handhaven, er kan een andere tijd aanbreken, waardoor het mogelijk wordt op dit gebied ietc tot stand te brengen. Het voorstel van den heer Oterdoom om het woord „huisverzorging" in artikel 1, lo., der ontwerp-statu- ten te schrappen en in verband hiermede de noodige redactioncele wijzigingen aan te brengen, wordt in stemming gebracht en met 11 tegen 4 stemmen aan genomen. De heer Breebaart brengt hierna ter sprake, dal volgens artikel 1 der statuten de afdeeling zich o.m. ten doel stelt het helpen bevorderen van de wijkver pleging. Aangezien de afdeeling tot heden niet op dit terrein werkzaam is, zou ook deze bepaling uit de statuten dienen te worden geschrapt. Na eenige besprekingen wordt door den heer Van der Sluijs voorgesteld in artikel 1, onder lo., der ont werpstatuten het woord „wijkverpleging" te laten vervallen. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stem men. De statuten worden hierop vastgesteld. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van het Bestuur op de vastgestelde statuten de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Allen voor. Goedkeuring rekeningen, dienst 1932. Door den penningmeester, den heer Blaauw, wordt vervolgens rekening en verantwoording gedaan. Over het dienstjaar 1932 hebben de ontvangsten be dragen f3403.57, de uitgaven f 1435.89, batig saldo al zoo f 1907 68. Een commissie, bestaande uit mej. G. Kuilman en de heeren G Veuger Gz Jr. en D. de Leeuw, had een en ander nagezien en alles in de beste orde bevonden, waarom tot goedkeuring wordi geadviseerd. Allen voor. Vervolgens wordt de rekening van de plaatselijke tuberculosecowmissie over 1932 ter tafel gebracht. De ontvangsten bedragen f2936.77, de uitgaven f2944.56, batig saldo f42.21. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer Oterdoom zegt, dat reeds meermalen is ge sproken over de wensch-dijkheid om de woning van den Rijksveldwachter te 't Zand aan het Rijkstele foonnet aan te sluiten, ln verband met de vele on gelukken, die langs het Noordhollandsch Kanaal ge beuren, acht spreker het noodzakelijk dat tot tele fonische aansluiting wordt overgegaan Bij het ver leenen van medische hulp aan slachtoffers van ver keersungevailen, is de aanwezigheid van politie noodzakelijk om nieuwsgierigen e d. op een afstand te houden. Bij het Departement van Justitie werden reeds eerder pogingen in het werk gesteld om tot telefoonaansluiting van de politiewoning te t Zand te geraken, tot dusverre echter zonder resultaat. Spr. vraagt, of het niet op den weg van de Witte Kruisafdeeling l.gt om deze telefoonaansluiting te bevorderen. De Voorzitter is van meening, dat de bedoelde wo ning op Rijkskosten aan het telefoonnet behoort te worden aangesloten. Na nog eenige besprekingen wordt besloten, dat bet Bestuur deze zaak nader onder oogen zal zien. De heer Bijl brengt naar voren, dat in verschil lende deelen der gemeente verbandtrommels zijn ge plaatst voor eerste hulp bij ongelukken en wel bij menschen, die niet op de hoogte zijn van eerste hulpverleening Spr. brengt in hyrinnering, dat er in dertijd door de Witte Kruis afdeeling alhier een cur sus in eerste hulp bij ongelukken is gehouden en nu zou men verwachten, dat de verbandtrommels bij oud-leerlingen van dezen cursus zouden zijn ge plaatst. Nu dit echter niet het geval blijkt te zijn. zou spr. willen, dat er invloed werd uitgeoefend om te bereiken, dat de trommels worden geplaatst bij menschen die op de hoogte zijn van eerste hulpver leening. De Voorzitter zegt. dat de Witte Kruisafdeeling hierover niets heelt te zeggen. De trimniels zijn ge plaatst door de vereeniging „Het Oranje Kruis De heer Bijl is van oordeel, dat de afdeeling te dezer zakt toch wel invloed zal kunnen uitoefenen. De Voorzitter zegt, dat misschien in 't vervolg met den wensch van den heer Bijl rekening is te houden. Sluiting. NIEUWE N I E 1)0 IIP Het bestuur der algemeene armenadmtnlstratie alhier heeft heden uit hun midden als voorzitter van genoemd college benoemd den heer C. Groot SCHAGEN, 18 Mei. 15 Pinkstieren f 50150, 73 gelde koelen (magere) f 80—140. 53 idem (vette) f 140—225. 30 kalfkoeien f 120 —180, 6 pinken f 20—50, 121 nuohtere kalveren f 3—20. 179 overhouders f 812, 1627 lammeren f 411, bokken en geiten f 410, 20 varkens (magere) f 1220, 12 id (vette) per Kg. f 0.300.32, 78 biggen f 813, konijnen f 0.301, 16 kippen f 0.501, haantjes f 0.251. EIERVEILING SCHAGEN. 18 Mei. Aangevoerd waren 123 partijen, 150.000 stuks kip eieren; 19 partijen, 8000 stuks eendeieren. De prijzen liepen voor: kipeieren f 1.802.30, eendeieren f 1.70— 1.90, alles per 100 stuks. De veiling duurt voort Zie voor volledig bericht het nummer van a.s. Zaterdag. AMSTERDAM, 17 Mei 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 393 vette kalveren: le kw. 4654, 2e kw. 3644, 3e kw. 2535 ct. per Kg. levend gewicht; 72 nuchtere kalvren f 24; 894 varkens: vleescbvarkens (90—110 Kg.) 3840 ct. zware varkens 3637 ct., vette varkens 3335 ct. per Kg. slachtgewicht Aan het abattoir werden aangeoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken- AMSTERDAM, 17 Mei 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.752.80, ld. bi. f 1.752.80, id. eigenheimers 5060 ct., IJpolder bra- vo'a f 1.80—2, id. Roodstar f 1.201.80, ld. Bevelanders f 11.20, Anna Paulowna zand f 1.251.60, Hiliegom- mer zandaaardappelen f 1.251.60, Texelsche roode f 11.20 per 70 Kg.; Westl. muizen f 2225, id. kleine muizen f 2225, Winter Malta f 14.5015, Zomer malta f 9100 per Kg. ALKMAAR, 17 Mei. Aardbeien per doos 835 cent andijvie f 3.207.30. bloemkool I f 18—27, H f 10—16, kropsla f 1—3.50, kom kommers f 1016 per 100 stuks, prei f 1.103.40, ra barber f 13, raapstelen f 0.301.30, radijs f 0.804.10. selderie f 1.803.40, wortelen f 812.50 per 100 Kg., pos telein f 0.561.01, spinazie f 0.331.12 per bak, tomaten f 25 per 100 pond, uien f 3.50 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Mei. Aanvoer: 400 Kg. uien f 1, grove f 1.30, 320 bos ra barber f 1.20. NOORDSCHARWOUDE, 17 Mei. Aangevoerd: 4500 Kg. uien f 1.401.70, drielingen f 0.800.90, grove uien f 1.601.90, 700 Kg. peen f 0.60 20000 Kg. D. witte kool f 0.601. Doorgedraaid: 2700 Kg. D. witte kool, 700 Kg. peen. Zuidpoo I-vlieger te Amsterdam De Noorsche vlieger Bernt Balchen over zijn plannen voor een nienwe vlucht naar de Zuidpool. Met het K.L.M.-vliegtuig uit Malmö arriveerde gis termiddag te Amsterdam de bekende Noorsche Pool vlieger Bernt Balchen, die door zijn vluchten aan de Zuidpool groote vermaardheid heeft verworven. De heer Balchen is tusschen de voorbereidingen voor zijn groote Zuidpool-expeditie, waarvoor hij reeds over twee maanden uit Noorwegen vertrekt er nog even met zijn echtgenoote tusschen uit getrokken om te gelijkertijd nog eenige besprekingen te voeren met de Fokker-fabrieken en eenige der nieuwste model len der Nederlandsche Vliegtuigfabrieken te zien, ver moedelijk met het oog op andere plannen, waarvoor hij groote verkeersvliegtuigen noodig heeft doch waaromtrent hij zich nog niet wenscht uit te laten. Wel wilde Bent Balchen uitvoerig inlichtingen ge ven over de komende expeditie, die ditmaal meer als een verkenningstocht, dan als een tocht voor het doen van wetenschappelijke waarnemingen moet worden beschouwd. Gebleken is namelijk, dat het pakijs in de Wedel- zee het voor een schip practison onmogelijk maakt, ver in deze Poolzee door te dringen. Tijdens Bal- chens laatste expeditie met Byrd stuitte men in het Oosten op een hooge bergketen, waarvan men niet kon nagaan waarheen deze liep, terwijl men ten Wes ten een uitgestrekt hoogland aantrof Dit was in het Poolgebied ten Zuiden van Nieuw Zeeland. Het ge bied ten Zuiden van Zuid Afrika, dat men tot nog toe voor vasteland heeft gehouden, schijnt te bestaan uit uitgestrekte eilanden. Het Poolgebied ten Zuiden van den Atlantiscben Oceaan tusschen Zuid Afrika en Zuid Amerika zal onderzocht worden door een Noorsche expeditie, waar o.a. de bekende vlieger Larssen aan zal deelnemen. De Elsworth expeditie waaraan Balchen deel neemt, heeft zich in hoofdzaak lot taak gesteld na te gaan of de Wedelzee ook verbonden is met de Ross- zee. Zou men dit per hondenslee willen doen van de plaats uit, tot waar men in het pakijs kon door dringen, dan zou de actie radius van een dergelijke expeditie van ongeveer 1600 mijl onvoldoende zijn. Daarom zal dit geschieden met een vliegtuig, dat slechts door een piloot en een of twee waarnemers bemand behoeft te zijn om de gewenschte waarne mingen te kunnen doen. Dit vliegtuig behoeft niet groote te zijn, doch muet vooral een groote snelheid hebben. Bernt Balchen zal hiervoor gebruik maken van een Amerikaansch Northrop-vliegtuig, dat met volle belasting bestaande uit brandstof, voedselvoor raad voor twee maanden, tenten, slaapzakken en ex tra kleeding dit alles voor het geval dat men door een noodlanding tot een verblijf op het ijs ge dwongen wordt een actie-radius heeft van 6 a 7 duizend K.M., terwijl de af te leggen afstand onge veer 5000 K.M. bedraagt. Balchen zal op zijn vlucht zoo goed als zeker vergezeld worden door den lei der der expeditie Lincoln Elsworth. Het expeditie schip, de robbenvanger „Fanefjord" zal met een bemanning van 16 koppen, alleen No ren, tusschen 15 Juli en 1 Augustus a.s. uit Bergen in Noorwegen vertrekken en gaat dan via Southamp- ton, de Azoren en Kaapstad naar Nieuw-Zeeland, waar het schip gedokt wordt en opnieuw geheel wordt nagezien. Tegen 20 November hoopt men uit Nieuw-Zeeland te vertrekken naar Walvischbaai, waar men tusschen 8 en 10 December hoopt aan te komen en door te drin gen zoo ver het ijs het toelaat. Van deze plaats af zal de verkenningsvlucht ondernomen worden, waarvoor het toestel is uitgerust met ski's en vangkleppcn, waardoor het bij het dalen slechts geringe uitloop- ruimte noodig heeft. Het vliegtuig is uitgerust met een korte en een lange golf radio-zendinslallatie. CHsbL) HEIL HITLER. Nederlandsch gezin over de grens gezet. Men schrijft uit Klazienaveen aan het „N. v. d. N."t' In Hesseper Twist (Dl.) nabij de Nederlandsche grens woonde het Hollandsche gezin Kappen. Eenige weken geleden passeerden daar eenige Duitschers, die het in Duitschland thans zooveel gebezigde: heil Hitier al« groet riepen. De Hollander schijnt omtrent Hitier woor den te hebben gebezigd, die niet door den beugel konden, rlthans eenige dagen later werd hij gearresteerd, wegens beleediging van Adolf Hitier. Thans, een paar weken later, is het geheele gezin met hebben en houden uitgewezen en te Zwartemeer over de grens gezet. STEUN AAN DE ZUIDERZEEVISSCHERS. Een nieuwe regeling, Naar vernomen wordt kan dezer dagen de publicatie worden verwacht van een nieuw Kon. Besluit, dat een herziening van het Zuiderzeesteunbesluit inhoudt ,in overeenstemming met verklaringen, door Minister Rey- mer afgelegd in de Staten-Genraal. GEMEENTE SC/HAGEN. Overleden: Christiaan Keesman, oud 71 jaren, w» duwnaar van Ariaantje Olie; Johan Paul Roep, oud 35 jaren, echtgenoot van Trijntje Bregman. POLITIE. Verloren: een sjaal; een portemonnaie met eenig geld. Gevonden: een pakje met boorden. Heden is ontslapen, in haar Heer en Heiland, onze innig geliefde Zuster, TRIJNTJE ERIKS, in den ouderdom van bijna 77 jaar. Uit aller naam, C. ERIKS. M. ERIKS—Hoogland. Wed. S. KLAVER—Eriks. Kolhorn, 17 Mei 1933. L RECLAME-AANBIEDING ln Heeren=Costumes in FORTUIN's Kleedingmagazijn Langestraat, hoek Houttil, ALKMAAR iï=2j3JEEfiEL Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte onzer dochter lb. BI|VOET. T. BIIVOET—Grin. Van Foreestweg 2, Julianadorp. 17 Mei 1933. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, Jn. KLAVER. A. KLAVER—Hollander. St. Meartensvlotbrug. '6 Mei 1Q33 ÖOÖOÖOOÖÖOÖOGOÖO Op den 21 Mei hopen onze Q q geliefde Ouders q g P. WILMS 3 en t g C. A. WILMS-Buis g o hunne 25 jarige Echtverecni n a ging te herdenken 'X Q S. WILMS en Bruid. n A P. WILMS. q A. WILMS—Schröder. <j Anna Paulowna, Mei 1933. Q O O OÖOSOOSOCÉOOOQOOiOOSO Getrouwd: Mr. T. K. KREMER en T. BAKKER, 21 Mei 1933. De Heer en Mevrouw KREMER— Bakker betuigen hiermede hun har telijken dank voor de ter gelegen heid van hun Huwelijk betoonde be langstelling. Adres: Stationsweg 407, Olst. Wieringer waard. op ZATERDAGAVOND 20 MEI, bij den heer P. Schenk. Aanvang 9 uur Z.T. Bij N. J PLOEGER, Noord, is weder verkrijgbaar: lste kw. SCHAPENVLEESCH. Beleefd aanbevelend. Prima soort, van ontsmet zaad. Te bevragen in P. DE GEUS' Sigaren- handel, Dorpsstraat B 87, Noord- scharwoude. Oude Niedorp, Verlaat, Koopt uw fiets aan dit adres Voorziet U dus vóór Pinkster nog vroegtijdig van een goede fiets. Ik sta niet onder dwang van eenige bond. Kan zelf dus mijn prijs regelen, en daarom be neden alle concurrentie. Te koop, voor elk aannemelijk bod Een in goeden staat verkeerende H. HEEMAN, Huisduinen, gem. Den Helder. of 50 cent in den BOEKHANDEL Uit de hand te koop: Een BURGERWOONHUIS, zoo goed als nieuw, met tuin, aan den Koningsweg. Te bevragen bij COR KOOIJ, Koningsweg 72, Wie- ringen AUTO te koop, 4-persoons, ruime wagen, schitterend in orde, bij D. BROERTJES, Wagen- wakerij, Schagen. Te koop EEN ARIëL, als nieuw en :n keurige conditie. Proefrit toeges-aan. Voor weinig geld. Te bevragen bij JAC. BREG MAN, Burgerbrug. Te bezichtigen Garage J Kok Burgerbrug. TE KOOP: een Radiotoestel, alles ingebouwd in een Salonkast. Te bevragen bij H. van Riesen, Mo lenkade, Lutjewinkel N.H. „PONTIAC" (Luxe), mooi en goed, met wegenbelasting f300.— M. SMIT, Oudkarspel. Te koop. 9 ZWARE BIGGEN, bij P. LIGTENDAG, Molenvaart 291, Anna Paulowna. TWEE JONGENS gevraagd, J. VETHMAN, voor vuilplukken. Lutjewinkel. 7-persoons AUTO'S te huur, R. BREED, Wieringer-* waard, Tel. 2. JONGENS gevraagd, om te wieden, door N.V. j. ONDER WATER Co., Breezand. Gevraagd: Een NETTE LEERLING, bij J. HOLTZ, Kapper, Schagen. SPOED! S.O.S. SPOED! De Yo-Yo-club vraagt van sym pathiek particulier 10 k 15.000 GULDEN TER LEEN, om per luxe Oldsmobile een reis naar Monte-Carlo te ondernemen. Brieven aan den Penningmeester der Yo-Yo-club C. J. THOMASZ, A 120, Zuidscnarwoude. P.S. Groote bedragen worden inge wacht.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3