Een VELO wascht schoon en wringt droog DAAN POOL Tommy Bouman Plaatselijk Nieuws. Theater Royal JbeKenamakingen. Ingezonden Stukken. EEN WATERSCHAP VOOR DE WIERINGERMEER Geen vrouwelijk personeel m de Alkmaarsche bars Liefdesdrama in de hoofdstad Noorsch schip op ijsberg geloopen Marktberichten. Onderwijzeres in de handwerken U.L.O.- schooL B. en W. bieden den Raad de volgende voordracht voor het doen van eene benoeming aan: No. 1. Mej. P. A. Visser te Schagen. No. 2. Mej. J. Barkman te Schagen. No. 3. Mej. C. Roos te Alkmaar. Nadat de raad in comité is geweest wordt tot benoe ming van een onderwijzeres overgegaan. De stemming heeft 't volgende resultaat. Mej. Visser vereenigde 7 stemmen op zich en de da mes Earkman en Roos ieder twee stemmen, zoodat Mej. Visser is benoemd. Verbetering van Lange en Korte Snevert. Aan de orde is het voorstel tot het verleenen van een bijdrage in dc kosten van verbetering van Lange en Korte Snevert. Zooals bekend had de Raad verworpen het voor stel om een jaarlijksche bijdrage van f650.— te ver leenen. De daarop gevolgde besprekingen met het Pol derbestuur en deskundigen van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier, hebben er toe geleid, dat de gevraagde jaarlijksche bijdrage terug gebracht is tot f 600.of tot f 487.50, indien het weg nemen van de flauwe bocht in de Lange Snevert wordt nagelaten. B. en W. stellen voor tot het verleenen van een jaarlijksche bijdrage van f487.50 te besluiten. De Voorzitter deelt mede, dat hoewel deze zaak reeds maanden aanhangig is, dit punt per aanvullen de agenda aan den Raad is toegezonden, doordat Maandagmorgen nog geconfereerd is met een lid van Ged. Staten. B. en W. zien zich nu echter genood zaakt om het punt terug te nemen, omdat er ter elf der ure een kink in den kabel is gekomen. De heer Do Vries en spr. oordeelen dat toelichting in comité dient te geschieden, de heer Blaauboer oordeelt dat het in openbare vergadering dient te geschieden. Enkele raadsleden zijn van meening dat het moei lijk is te zeggen of comité-vergadering al dan niet gcwenscht is. De Voorzitter deelt dan mede bezoek te hebben ge had van den Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap, die opmerkte dat door B. en W. gesproken wordt over een tweede plan, doch voor het Hoogheemraadschap is er sprake van één plan. van het groote plan. De handhaving van de flauwe bocht is een plan van B. en W. Spr. licht toe dat deze bocht afzonderlijk in de berekening voorkwam voor f225 en B. en W. wilden dien post schrappen, wat dus een bezuiniging gaf voor de gemeente van f 112.50. Het Hoogheemraad schap wil echter het geheele plan uitvoeren of niets. De heer Van Nuland vraagt of na deze toelich ting geen comitévergadering meer noodig is. Voor spr. is de eeuwigdurende verplichting het allergroot ste bezwaar. Besloten wordt toch nog in comité te gaan. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. hun voorstel terugtrekken en andermaal de zaak onder de oogen zullen zien. De rondvraag. De heer Van Erp vraagt of B. en W. reeds gedacht hebben een naam te geven aan de nieuwe straat ach ter de Veldstraat. De Voorzitter deelt mede, dat waar haven noch ka naal er op 't oogenblik zijn, moeilijk een daarmede verband houdende naam kan worden vastgesteld. Er wordt op gewezen dat waar er 16 gezinnen in die straat wonen, een naam dient te worden vastge steld. De heer Van Erp wijst op den toestand voor de onderwijzerswoning van het hoofd der school op de Loet, daar waar de demping van de Loet is opgehou den en waar spr. later eenzelfde toestand vreest, wan neer de Loet verder wordt gedempt tot den nieuwen Provincialen weg, vraagt spr. of B. en W. demping willen overwegen tot een plaats waar een goede door strooming is. De Voorzitter acht het beter om deze kwestie ge lijk met de andere plannen onder de oogen te zien. De heer Van Nuland heeft er zich over verwon derd dat voor diverse werken arbeiders uit andere ge meenten, ja zelfs uit andere provincies te werk wor den gesteld, terwijl Schager arbeiders in de Wierin- germeer werken. Spr. vraagt geregelden aandrang op de werkgevers. De heer Orsel deelt mede, hoe op zijn aandrang door B. en W. aan een aannemer is verzocht arbei ders uit onze gemeente te werk te stellenen met succes. De heer De Vries en ook de Voorzitter deelt mede. dat B. en W. alle mogelijke moeite blijven doen en de heer Blaauboer wijst er op dat in de bestekken staat dat 25 der arbeiders uit de gemeente wor den betrokken, het kost allé moeite dit gedaan te krij gen en verder dan 25 gaan de aannemers zeker niet. B. en W. zullen alle moeite blijven doen. De heer Orsel informeert naar een adres van ou ders van 't Wad om vervoer van hun kinderen naar de openbare school. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. trachten een regeling te treffen met een autoverhuurder, dat is de goedkoopste oplossing. De heer Orsel zegt dat bij de waterplaats bij het station een bank is geplaatst. Spr. verzoekt verplaat sing van die bank. Zal geschieden. De heer Bakker wijst op den desolaten toestand van de Veldstraat, als gevolg van het bouwen ach ter die straat. Zijn de kosten van herstel geheel voor rekening van de gemeente en houden B. en W. toe zicht er op hoe de straat in dat nieuwe gedeelte wordt aangelegd. De Voorzitter deelt mede, dat er een klinkerbestra ting zal komen met trottoir en rioleering. De heer Klaver bespreekt de hinder die bewoners van 't Hoog ondervinden doordat de menschen uit de Hale water bij hen komen halen. Als een kraan wordt ge plaatst, wil de heer Spaans zich gratis met afgifte van water belasten, maar dan op bepaalde uren. De Voorzitter zegt dat de menschen maar een kik behoeven te geven en er wordt water gebracht. B. en W. zullen de oplossing door den heer Klaver aan de hand gedaan onder de oogen zien. De heer Klaver noemt enkele voorbeelden, waaruit zou blijken dat door automobilisten en motorrijders veel te snel wordt gereden. De Voorzitter zal het met de politie bespreken, maar klachten heeft spr. niet meer gehoord sedert de maximum snelheid van 20 op 30 KM. is gesteld. De heer Van Erp noemt enkele nummers van auto's waaraan de politie bijzondere aandacht zou kunnen schenken. De heer Mr. Buiskool zegt dat het bevreemding heeft opgewekt, dat het gemeentebestuur niet aan wezig was bij de inwijding van het contact tusschen Friesland en Noordholland en dat zelfs de gemeente na dc uitnoodiging, niets van zich heeft laten hooren. Spr. deelt mede, dat spr. juist verzocht had Schagen in deze inwijding te willen betrekken. De Voorzitter zegt dat niet het gemeentebestuur was uitgenoodigd, maar spr. zelf. Als men op spr.'s tegenwoordigheid prijs heeft gesteld, spijt het spr. er niet geweest te zijn. DeU.L.O.-schooL De heer Mr. Buiskool heeft gehoord dat er ver schil van mcening is bij B. en W. of de U.L.O. school al of niet moet worden uitgebreid. Aanvankelijk zou wel het plan hebben bestaan om de school uit te breiden, maar later is dat afgekitst. Door ouders is over den toestand geklaagd, de school zou onhy giënisch zijn. Spr. heeft een onderzoek ingesteld en in een lokaal zaten 47 kinderen. Toen spr er ed deur open deed, deinsde hij terug van de lucht. Spr. heeft toen gevraagd of B. en W. er waren geweest om zich op de hoogte te stellen, maar dat was niet het. geval. Spr. raadt het college aan om er om een uur of elf eens heen te gaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. niet in een lokaal zijn geweest om naar de lucht te ruiken, wel zijn ze op het schoolplein geweest om te kijken naar den mogelijken aanbouw. De aanbouw stuit af op de kosten. Wel is er nu een groote toevloed van leerlin gen, maar dat kan verband houden met de tijdsom standigheden. B. en W. blijven hun aandacht schen ken aan deze kwestie. De heer Mr. Buiskool zegt dat er 119 leerlingen zijn, in één lokaal 47, ook een ander lokaal is te klein. Spr. heeft gezien hoe een der kinderen aan de tafel van den onderwijzer zat, omdat er in de banken geen plaats meer was. Geen enkel raam functionneerde. De Voorzitter vindt dat erg overdreven. Aan de U.L.O. school wordt veel ten koste gelegd, veel dingen zijn er op verzoek van den heer Visser verbeterd. Maar in dezen tijd moeten er wel meer dingen uitge steld worden. B. en W. hadden reeds een plan voor uitbreiding laten maken. De heer Mr. Buiskool gelooft niet, dat de stijging zal verminderen en zclfs bij een gemiddeld aantal leerlingen van 99 zal aanbouw noodzakelijk zijn. De kosten van aanbouw zijn door iemand begroot op f8000, een belangrijke uitgaaf, doch noodzakelijk, omdat we een U.L.O.-school moeten heben die vol doende ruimte biedt en hygiënisch is. De Voorzitter zegt, dat niet volstaan kan worden met den aanbouw, ook de kosten van inrichting ko men er bij. Bovendien op andere wijze kan de zaak ook opgelost worden, als er maar een beetje inschik kelijkheid was. Spr. noemt als voorbeeld dat de 2 klassen van het voorbereidend onderwijs naar de UL.O.-school werden verplaatst, en dan zouden er met inbegrip van het vergaderlokaal in de open bare school 4 lokalen voor het U.L.O.-onderwijs dis ponibel zijn. Ook zou een gedeelte van de U.L.O.- school naar de openbare schoo' kunnen. Het gaat niet op steeds de uitgaven maar omhoog te bren gen. Jan zegt, de Snevert moet goed, Piet zegt de li.L.O.-school moet in orde. De heer De Vries zegt, dat B. en W. eenstemmig van oordeel zijn. dat het U.L.0 -onderwijs zoo goed mogelijk gehuisvest moet zijn. Maar het hoofd vond den toestand voor dit jaar niet zoo erg, als volgend iaar weer zoo'n toevloed van leerlingen kwam dan was uitbreiding noodzakelijk B. en W. hebben toen gezegd, het dit jaar nog aan te zien. en dan zou volgend jaar tijdens de verbouwing het U.L.O.-on derwijs in de oude openbare school ondergebracht kunnen worden. Het is niet verantwoord om thans met een dergelijke uitgaaf aan te komen. De heer Mr. Buiskool wijst er op, dat maanden geleden reeds besloten is de bergplaats van rijwielen te vergrooten. Zooals spr. den toestand aantrof, was het gewoon een schandaal. De Voorzitter zegt, dat dit ook is uitgesteld, om dat aanbouw van de school werd overwogen. Nu zal de vergrooting, der bergplaats spoedig in orde wor den gemaakt. De heer Orsel wijst ook op de noodzakelijkheid van uitbreiding der school, het onderwijs aan de U.L.O -school staat hoog aangeschreven en waar de school niet gezond is, dienen er maatregelen worden getroffen. De Voorzitter vraagt, waar rente en aflossing van daan moet komen voor een uitgaaf van f 10.000. En het kan toch geschikt worden. De heer Van Nuland zegt, dat toch ook een paar klassen in de openbare lagere school ondergebracht zouden kunnen worden. De heer De Vries wijst op de moeilijkheden daar aan verbonden, omdat de onderwijzers van de eene klas naar de andere moeten. De Voorzitter zegt, dat dit, komt omdat de school een beetje H.B.S.'ig is geworden, er zijn geen klasse onderwijzers meer. maar vakonderwijzers. We zul len al reeds met heele hooge belasting straks moe ten zien uit te komen. De heer Blaauboer vindt, dat de zaak sterk wordt opgeblazen. Bij B. en W. heeft de meening postge vat, dat de U.L O-school uitgebreid moet worden, echter als de groei blijvend blijft De Voorzitter zal het advies eens vragen van den Inspecteur. Te 12 uur volgt sluiting. EN EEN AVOND VAN EENVOUDIGE KLEINKUNST SIARKTO VERZICHT. Beste vette koeien waren er Donderdag J.1. aange voerd. De handel was vlug, tot 30 ets. is er besteed. De handel ln kalf- en geldekoeien was zeer matig; de aanvoer was tamelijk. In pinken was weinig te doen. De pinkstleren liepen er weer vrij goed uit Nuchtere kalveren voor de slacht tot 11 gld., voor de fok tot f 20. de handel goed. Vette kalveren van 2040 gld., deze handel was stil. Oude slachtschapen 1017 gld., stugge handel. Overhouders stug. Lammeren voor de slacht tot 11 gld. ©n voor de weide tot 7 gld. De handel had beter kunnen zijn. Er waren er heel wat aangevoerd, ongeveer 1600 stuks. Dat was een heele drukte. De aanvoer van vette varkens had grooter kunnen zijn, de handel was vlug. De noteering gaf aan 16 ets., maar later werd er 17Vé ets. besteed, dus dat was best De handel in biggen en schrammen was goed. Bokken en geiten stug. Op de kippenmarkt bij 't oude, geen verhooging in prijzen. Deze week brengt Theater Royal het bioscoop- minnend publiek een leuke amusante, maar niette min hoogst spannende sportsensatie-film nl. „De Voetbalkampioen'' als hoofdnummer van een wel verzorgd programma. In deze hoofdfilm ven-uit Ra- mon Novarro, de lieveling der dames, de hoofdrol. Als Tony Amatto, de zoon van Italiaansche land verhuizers, werkt hij in een staalfabriek van den industrieel Stone, tot groote tevredenheid van zijn superieuren. Wanneer hij zich een studiebeurs toegewezen ziet, geeft hij de voorkeur aan een universitaire oplei ding boven het zware werk in de fabriek. Met den vasten wil, zich bij de studie door niets te laten af leiden, gaat hij naar de hoogeschool, waar echter aan de sport een voorname plaats wordt ingeruimd. Spoedig heeft Tony zich door zijn afsgeslotenheid vele vijanden gemaakt, waarvan Tom Stone, de zoon van zijn vr«»egeren directeur, wel de voornaamste is. Langzamerhand begint Tony zich aan te passen. In zijn tweede studiejaar weet zijn kamergenoot Pidge hem enthousiast voor het voetbalspel te maken. Hierdoor groeit zijn populariteit ten koste van die van Tom Stone. Wanneer bovendien Tom's zuster groote bewondering voor Tony blijkt te koesteren en ook Tom's eigen verloofde. Barbara, hem niet on welgevallig is, bereikt de vijandschap haar hoogte punt. Doordat Tony plotseling in het middelpunt der al- gemeene bewondering geplaatst werd, raakt hij een beetje uit het evenwicht, daardoor stelt hij zich in het bijzijn van Rosalie Stone onhandig aan, die hem te verstaan geeft, op zrijn vriendschap niet langer prijs te stellen. Gedurende het derde studiejaar spant Tony zich in, om te leeren zich behoorlijk te gedragen en nog beter te gaan voetballen. Bij den beslissenden wedstrijd krijgt hij op het laatste oogenblik van den dokter de mededeeling, dat hij onmiddellijk geopereerd moet worden voor een ernstige blindedarmontsteking Hij wil echter de eer der school niet in gevaar laten brengen en blijft door spelen. Op het nippertje wordt de Yale Universiteit voor verliezen behoed, waarna Tony de held van den dag is en ookvan Rosalie's hart, die hem al lang zijn vroegere domheid vergeven heeft Ook Tom Stone ziet in, dat zijn antipathie volko men misplaatst is geweest hij vraagt Tony excuus voor al zijn tegenwerking, zoodat we aan het slot een gelukkig gezelschap zien en de thans afgestu deerde Tony, Rosalie als verloofde aan zijn ouders kan voorstellen. MARKT HEMELVAARTSDAG. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter algemeene kennis van belanghebbenden, dat wegens den Hemelvaartsdag op 25 Mei 1933 de gewone Don- derdagsche markt aldaar ln die week zal worden ge houden op Woensdag. Schagen, 19 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CO RN KLISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Oud karspel. 19 Mei 1933. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een kleine plaatsruimte ln Uw veelgelezen blad naar aanleiding van het Ingezonden stuk van den heer Jb. de Boer, ln uw blad van 17 Mei, waarin hij schrijft dat het hem een raadsel is, hoe ik aan het hooge bedrag van 40 gulden kom voor dra- gerekosten bij de begrafenisvereeniging, waarvan hij voorzitter is. Welnu, mijnheer de Boer, ik heb gezegd dat het draagloon met het loon van den voorlooper bij uwe vereeniging tezamen f20.50 bedraagt, maar als iemand, die geen lid uwer vereeniging is, een begrafenis aan uwe vereeniging opdraagt, wordt hiervoor 40 gulden voor draagloon ln rekening gebracht. Ongeveer een maand geleden heb ik zelf aan uwen penningmeester nog opgaaf hiervoor gevraagd, en deze heeft mij ook dit bedrag opgegeven. Dus noem ik nu eerlijke cijfers of niet? Nu is het onze bedoeling om deze hooge dragerakos- ten voor die personen, welke geen lid uwer vereeniging zijn, en vooral die personen welke geen lid meer van uwe vereeniging kunnen worden wegens ouderdom - 50 jaar en die niet ln staat zijn om deze hooge kosten te betalen, om voor die menschen onderling een be grafenis uit te voeren, en zoodoende de kosten onder ling voor elkander te verdienen. U, Mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, F. MOETJES Fz„ Secretaris Onderlinge Begrafenis vereeniging „Helpt Elkander" te Oud karspel. WIJNKOOP WEER VRIJ. Omtrent de arrestatie van Wijnkoop te Tiel, (zie ook elders ln dit nummer), vernemen wij nader, dat hij gistermorgen om 11 uur voor den rechter-commlssaris mr. A. Terwlndt ls geleid. Na het verhoor is hij gister middag om 1 uur weer op vrije voeten gesteld. Commissie van voorbereiding ingesteld. De Wlerlngermeerpolder heeft uiteraard verschillen de belangrijke waterbouwkundige werken,welke lnande re polders onder beheer van een waterschap zijn ge steld. Historische wording, meestal van eeuwen her, heeft tot zoodanig publiekrechtelijk waterschapsvetv band geleid. Naar de „Tel." verneemt, wordt nu ook voor den jongen Wlerlngermeerpolder oprichting van een wa terschap overwogen. Onder waterschapsverband zullen dan vermoedelijk worden gebracht dijken, gemalen, kanalen, wegen enz. Deze zijn alle gesticht of aange legd onder leiding van den waterbouwkundigen dienst der Zuiderzeewerken. De bedoeling is deze werken binnenkort in een afzonderlijk beheer samen te bren gen, ten einde geleidelijk de waterschapsvorming voor te bereiden. Het waterschap zal mettertijd niet alleen voor het behoud van den polder hebben te waken, maar ook groote algemeene belangen ©n landbouwbelangen in den polder te behartigen krijgen. Aanvankelijk zal de staat als grootste Ingeland, het leeuwendeel in de water schapslasten hebben te dragen. De minister van Waterstaat heeft thans een com missie van hoofdambtenaren van het rijk en van de provincie Noord-Holland ingesteld, welke deze aange legenheid verder zal voorbereiden. Raadsbesluit echter ter vernietiging voor- gedragen. In de gisteren gehouden zitting van den gemeente raad van Alkmaar werd medegedeeld, dat Ged. Staten van Noord-Holland Je op 16 Februari vastgestelde wij ziging der politieverordening aan de Kroon ter vernie tiging hebben voorgedragen wegens strijd met de wet. Het betreft de bepaling, waarin de burgemeester ge machtigd wordt vrouwelijke bediening in verlofzaken te verbieden, in zooverre deze vrouwen niet tot het ge zin van den verlofhouder behooren, een bepaling, welke met het oog op de toestanden ln vele zoogenaamde bars ter plaatse in het leven was geroepen. De voorzitter deelde mede, dat het de wensch was van Ged. Staten, in dat geval art. 58 van de Drankwet toe te passen en hij verwachtte, dat dit ook wel de op vatting van de Kroon zal blijken. Spr. zag nadere be sprekingen hierover tegemoet. De Raad kan alsdan in den door de hoogere autoriteiten gewenschten geest een besluit nemen. (Hsbl.) Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 769 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 14 gr. C. is 57 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzljde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Man door een jeugdige vrouw met een met ln het hoofd gestoken. Gisteravond stond op de Weteringschans te Amster dam een 32-jarige man, die voor het gebouw van de Vrije Gemeente collecteerde of iets te koop aanbood met het oog op een vergadering, welke daar gehouden werd. Terwijl hij daar stond, kwam plotseling een jeugdige vrouw aanloopen, die hem heftige verwijten maakte. Met deze vrouw had hij te Den Haag geruimen tijd sa mengewoond. doch had ten slotte de relatie verbroken. Om van haar af te komen, had hij te Amsterdam zijn intrek genomen. Gisteravond is de vrouw naar Amster dam gereisd en heeft haar vroegere relatie weten op te sporen. Na een korte ruzie nam zij plotseling een dolkmes en stak daarmede den man In het hoofd. Hier door ontstond een sterk bloedende wond. Van de consternatie er waren voorbijgangers te hulp gekomen maakte de vrouw gebruik om hard weg te loopen. Niemand zag waarheen zij vluchtte. De gestokene werd. ondersteund door omstanders, naar het politiebureau Leldscheplein gebracht. Hier legde men een snelverband. waarna hij naar het nabije Tes- selschadeziekenhuls gebracht werd. Daar werd een ver band aangelegd: redenen om tot opname over te gaan was er, gezien de kwetsuur, niet. HIJ ging terug naar het politiebureau om daar ge hoord te worden. Toen hij in het wachtlokaal was, zeeg hij plotseling ineen, vermoedelijk ten gevolge van de emotie. Hierdoor moest hij opnieuw naar genoemd ziekenhuis vervoerd worden, waar hij ditmaal werd op genomen. Het mes, dat van groot formaat moet geweest zijn. is niet gevonden. Waarschijnlijk heeft de daderes het mee genomen. De politie vermoedde, dat de vrouw naar Den Haag per trein zou terugkeeren, en heeft de politie van de residentie verzocht om tot haar aanhouding over te gaan. De toestand van het slachtoffer ls niet ernstig. Bemanning ln veiligheid. Lloyds meldt uit Londen: Het Noorsche stoomschip „Seirstad" is het eerste slachtoffer in dit seizoen van de ijsbergen, die tegen den zomer uit de Pool zee naar het Zuiden afdrijven. Het schip, dat in 1921 is gebouwd, 6633 bruto register ton meet en toebehoort aan de reederij A. F. Klave- ness en Co. te Oslo, was op weg van Wabana (Belle Island) naar Rotterdam. Nabij kaap Francis (New Foundland) is het schip op een ijsberg gestooten en direct gezonken. De bemanning kon zich echter met de eigen booten in veiligheid brengen. Ken gedeelte der mannen is op Belle Island aangekomen, de ka pitein en de andere leden der bemanning gaan naar New Foundland. EIERVEILENG SCHAGEN, 18 Mei 1933. Aangevoerd: 150.000 kipeieren: 5254 Kg. f 1.90, 55—57 Kg. f 1.90—2.10, 58—60 Kg. f 2—2.30, 61—63 Kg. f 2.10—2.30, 64—67 Kg. f 2.40—2.60, klein f 1.70; 8000 eendeieren f 1.701.90 per 100 stuks. HE3LDERSCHE EIERVEILING, 18 Mei 1933. Aangevoerd: 24687 kipeieren: 5254 Kg. f 1.902, 55—57 Kg. f 2—2.20, 58—60 Kg. f 2—2.30, 61—63 Kg. f 2.302.40, 64—67 Kg. f 2.40—2.50; 681 eendeieren f 1.651.85, alles per 100 stuks. HOORN, 18 Mei 1933. 16 stapels kleine Fabriekskaas f 25, 13 stapels kleine Boerenkaas f 23.50, 4 stapels Boeren Comm. Kaas f 20. Aanvoer 3 stapels, wegrende 30517 K.G. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 18 Mei 1933. Deensche witte kool, le kw. 6070 ct.. bleten 60 ct. Aanvoer: 3800 Kg. D. witte kool, 500 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE. 19 Mei. Aangevoerd: 1400 Kg. uien f 1.89—2.20, grove uien f 2.10, 6200 Kg. kroten f 0.60, 7900 Kg. D. witte kool f 0.602.25, Doorgedraaid: 6200 Kg. kroten; 2000 Kg. D. witte kool. AMSTERDAM. 19 Mei. Zeeuwsche bonten f 1.502.80, id. blauwen f 1.50— 2.80, id. Bevelanders f 0.801, IJpolder bravo's f 1.802, idem Roodstax f 1.20—1.40, id. Bevelanders f 0.801, Anna Paulowna zand- f 1.101.60, Hillegommer zand- f 1.101.60 per 70 Kg.; Westl. muizen f 1824, id. kleine muizen f 2025, Winter Malta f 89, Zomer Malta f 1314 per 100 Kg. ALKMAAR, 19 Mei 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren ln totaal 81 stapels, wegende 183000 Kg. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 46 stapels kl. t 28. 6 st, commissie R. f 23.50, B. f 2L50, 2 sta pels Middelbare f 21. Boerenkaas: 7 stapels kleine f 24; 2ü stapels Commissie f 25.50. Alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR. 15 Mei 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 307 H.L.'s aangevoerd, als: 16 H.L. voertarwe f 4.25; 166 H.L. gerst chev. f 2.75—4.35, 81 H.L haver f 3.60— 4, 13 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen f 8—9, citroen boonen f 811, witte boonen f 1112, 20 H.L. karwij- zaad f 25; 11 H.L. erwten w.o.: groene erwten (kleine) f 1013, idem (groote) f 18, grauwe erwten f 7—9 en vale erwten f 86. Alles per 100 Kg. Handel vlug.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14