Raad Wieringerwaard. DE MOOISTE FOTO Uit de Twentsche textiel-industrie Aankoop Geversduin door Noord-Holland Donderdagmiddag 8 uur vergaderde de Raad onder leiding van Burgemeester Haringhulzen, tevens secre taris. Afwezig Wethouder Koster. Voorzitter stelt allereerst aan de orde de beëediging van het nieuwe raadslid den heer H. Sijbrands. De geloofsbrieven werden bereids nagezien, terwijl tot toelating werd besloten. Nadat de heer Sijbrands de vereischte eeden heeft afgelegd, zeide Voorzitter: Ik wensch U geluk, dat U weer als raadslid hier aanwezig is. U is hier geen vreemdeling. Vanaf 1913 tot 1922 was U raadslid. In die jaren heeft U met am bitie en belangstelling de zaken behartigd; ik wil de hoop uitspreken, dat U in de nu komende jaren de be langen van Wieringerwaard zal voorstaan en dat U uw functie tot uw eigen genoegen zult vervullen. De heer Sijbrands dankte voor die woorden en be looft zijn best te zullen doen, om de belangen der ge meente zoo goed mogelijk te behartigen. De notulen werden hierna voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelde Voorzitter mede, dat de tuingrond bij de begraafplaats verhuurd ls aan A- Braaf voor f5.Het genomen besluit hieromtrent werd door Ged. Staten goedgekeurd. De heer W. J. Los ls per 1 April als gemeente ontvanger in functie getreden, nadat de borgstelling was geregeld. De kosten van timmerwerk in de dokterswoning door N. Eriks hebben bedragen f288.— en het schil derwerk door F. Zwaag f 64.totaal f 352. Dan deelt Voorzitter mede, dat op 25 April in de openbare school een herdenking heeft plaats gehad van den Willem de Zwijger-dag. De kinderen werden onthaald, terwijl aan de kinderen van de twee hoogste klassen een plaat werd uitgereikt. Verder, dat bij 't Dag. bestuur bericht werd ontvan gen van den Minister van Financiën, dat de uitkeering ingevolge de wet financieele verhouding is verhoogd met f 248.95 en dat die uitkeering nu bedraagt f 10991.94. Het proces-verbaal van de gehouden kasve- rificatie gaf de volgende cijfers: ontvangsten f82930.34. uitgaven f 82.118.36, zoodat in kas moest zijn en ook aanwezig was f 811.98. Bij de Boerenleenbank ls ge- p'aatst f 17479.36. Van het kasgeld staat f 468.52 op de Postgiro. Aan contanten f 333.46. Van Ged. Staten werd goedgekeurd terug ontvangen de rekening, dienstjaar 1930. Tevens werd goedgekeurd de aanvullende politie verordening, wat betreft keuring electriflcatle. B. en W. stellen nu voor, t.z.t tot schouwing over te gaan. Dit werd goedgevonden. Op een verzoek van den heer P. van der Lippe, om gedeeltelijke afschrijving hondenbelasting, werd gun stig bschikt. Aan den heer A. Keesman, die Inmiddels uit de ge- 1 ult de OMGEVING EEN NIEUWE ATTRACTIE VOOR BERGEN. Bergen zal zich er weldra op kunnen beroemen een attractie te bezitten, die tot heden wel in enkele an dere provincies te vinden is, maar voor Noord-Holland geheel nieuw zal zijn. Wij bedoelen het attractieterrein „De Bedriegertjes" gelegen aan den Bergerweg, tus- schen Alkmaar en Bergen dus. in de onmiddellijke na bijheid van de bosschen en niet ver van de duinen. Op een terrein van 10.000 M2. is hier een ontspannings inrichting gekomen, die een „volksvermaak" in den goeden zin van het woord genoemd kan worden. Men zal er in de eerste plaats vinden een grooten dwaaltuin, verder een apenkooi, en dan een hooge rodelbaan, op welks platform men meteen van een schitterend uitzicht over Bergen en de omgeving kan genieten. Ook is er een kettingbrug, en is er te be wonderen een zeer natuurgetrouwe nabootsing van den Alkmaarschen Waagtoren. Bij de beschouwing daarvan, zal men meteen leeren begrijpen, waaraan het terrein zijn naam „De Bedrie gertjes" te dank heeft. Dit vertellen we dus ook niet, en raden onze lezers aan dit zelf maar te gaan onder zoeken. De onderneming wil in de eerste plaats den tuin maken „voor allen" en daarom Is de consumptie die niet verplicht is, men betaalt eelchts een kleine entree zeer goedkoop. Op de uitgestrekte bljbehoo- rende grasvelden zal de jeugd nog naar hartelust kunnen ravotten en is dan ook wel aan te nemen dat schoolfeestcommissies ed. „De Bedriegertjes", waar voor men anders b.v. heel naar Arnhem moest reizen, in hun reisplannen zullen opnemen. Er ls ruimte genoeg want 300 auto's kunnen er parkeeren. De inrichting zal Hemelvaartsdag des mor gens half elf geopend worden. CAILANTSOOG ZESTIGJARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar D. VosMooy herdacht Woensdag 17 Mei den dag, waarop het vóór 60 jaar in het huwelijk trad. Beide oudjes genieten een redelijke gezond heid; de oude heer kan zelf zonder bril lezen, ondanks zijn 84 jaren; zijn vrouw is 86 jaar. Hun talrijke kin deren, kleinkinderen en achterkleinkinderen hebben hun bij deze gelegenheid opgezocht en daartusschen maakte de jubilaris werkelijk een aartsvaderlijken in druk. Hoewel het echtpaar Vos, door den hoogen leef tijd zich natuurlijk niet meer in het dorpsleven bege ven kunnen, zijn zij zeer gezien en algemeen geacht Beiden kunnen terugzien op een leven van moeite en harden arbeid. DIRK VOS ALS OUD-REDDER. Gedurende een 17-tal jaren, van 18701887, is de heer Vos roeier geweest in de strandboot der Noord en Zuid-Holandsche Redding Maktschappij. In 1887 nam hij als zoodanig ontslag, maar bleef toen gedurende langen tijd bij de Maatschappij als vuurpijlrichter, in dienst. In de periode van 18701887 heeft Vos deelge nomen aan acht reddingen met een totaal aantal ge redden van 88! Bovendien moest de reddingboot tal rijke keeren terugkeeren, óf door de hevige zeeën, óf doordat de bemanning van het gestrande schip wei gerde de hulp te aanvaarden. Dat deze mislukte toch ten ook zeer gevaarlijk waren, blijkt wel uit het ge beurde met de „Mars" der K.N.S.M., bij welke reddings poging Vos uit de boot sloeg. GROOTE BELANGSTELLING. In den namiddag hield het bruidspaar receptie, wel ke o.a. bezocht werd door de voltallige commissie van plaatselijk bestuur der N.Z.H.R.-Mij. De voorzitter van deze commissie, Mr. D. Breebaart, burgemeester van Callantsoog, richtte een hartelijk woord van waardee ring tot de oudjes. Namens de commissie biedt hij hen een keurige fruitmand aan. Telegrafisch had het hoofdbestuur der N.Z.H.RMij. te Amsterdam van zijn belangstelling doen blijk en als teeken van waardeering een prachtig bloemstuk gestuurd. Des avonds huldigde bestuur en leden van de Hel- dersche vereeniging van oud-redders „Moed, Volhar ding en Zelfopoffering" het diamanten paar, Met niet minder dan 25 luxe-auto's waren zij van Den Helder gekomen om hun makker en zijn vrouw een werkelijk grootsche ovatie te brengen. Hierbij verleende het Callantsooger Fanfarecorps onder leiding van den heer A. Vriesman zijn belangelooze medewerking. De meente ls vertrokken, werd op zijn verzoek eervol ont slag verleend als armvoogd en als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. De heer Koster komt ter vergadering. B. en W. stellen tevens voor den heer Keesman dank te betuigen voor de uitnemende wijze waarop hij zijn functiën heeft vervuld, in 't bijzonder als administra teur- armvoogd. De heer Keesman heeft blijk gege ven van tact en goede kennis van zaken. Hij vervulde zijn taak niet alleen om de baten, doch hij deed dit met toewijding. We willen 't dan ook niet alleen bij een dankbetuiging laten, doch hem een foto van het Pol der- en Gemeentehuis geven als aandenken. Allen voor. Volgt aanbieding rekening Burgerlijk Armbestuur 1932. De ontvangsten hebben bedragen, met inbegrip van f 12000 subsidie van de gemeente f 12502.25; de uitgaven f 12614.71%, alzoo een nadeelig saldo ad f 112.56%. Wordt in handen gesteld van de te benoe men commissie met nazien belast Een beredeneerd verslag Volkshuisvesting wordt ter visie gelegd. Voorzitter licht toe, dat er weinig bij zonderheden in voorkomen en weinig afwijkt bij het vorig jaar. Benoeming Armvoogd. Aanbeveling: no 1 de heer C. Rezelman Jz., no. 2 de heer L, Nicolai. Eerstgenoemde werd met 5 stemmen tegen 2 op den heer Nicolai gekozen. Voorzitter sprak den wensch uit, dat de heer Rezelman 't zal aanvaarden en dat hij de voetstappen zal drukken van zijn voorganger. Benoeming lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Voordracht: no. 1. de heer K. Rol, no 2. de heer F. A. Tauber. Gekozen de heer Rol met 6 stem men. Beide benoemingen gaan heden In. Als vertegenwoordiger voor 't bijwonen der vergade ring van de N.V. Spoor-Tramweg WieringenSchagen werd bij de tweede stemming gekozen de heer P. Vis- ser Az. Punt 7 ls wijziging begrooting 1932. Deze is ln to taal overschreden met een bedrag van f 4192.54. De verschillende posten, welke daarvan aanleiding zijn, werden door Voorzitter uitvoerig toegelicht en tevens op welke wijze deze gedekt kunnen worden. Door den heer C. J. Blaauboer werd opgemerkt, dat de overschrijding voor verwarming en verlichting der O.L. school hem zeer hoog voorkomt. Dat wordt zoo al met al een groot bedrag. Voorzitter ls dit met den heer Blaauboer eens, doch lichtte toe, dat er vorig jaar tweemaal brandstoffen ge kocht zijn, omdat er ln 1931 een tamelijk tekort was. Punt 8, voorstel van B. en W. tot verlenging akker bouwersvoorschot Punt 9, voorstel van B. en W. Inzake verhaal ver- pleegkosten; en punt 10, vaststelling kohier honden belasting, waarvan de opbrengst f 258 is, zullen in comité worden behandeld. Bij de rondvraag vestigde de heer Sijbrands de aan dacht op groote plassen op 't schoolplein.' gaten bij de woning en op teervaten die daar liggen en z.i. beter ergens anders gelegd hadden kunnen worden. Voorzitter zeide, dat het ophalen der tegels reeds in bewerking is en men nog ln onderhandeling is met den aannemer. In ieder geval is er iemand mee belast om in orde te brengen. Wat de vaten met teer betreft zal Voorzitter in gedachten houden. Hierna sluiting. vlag van de Redding-Mij. wapperde van het Dorps- Koffiehuis, waar intusschen de feestgangers zich ver zameld hadden. Als het paar buiten heeft plaats geno men en het vaandel der Heldereche vereeniging ach ter hen geplaatst is, schoon symbool van hetgeen de heer Vos heeft volbracht neemt de voorzitter, de heer J. van Dok, het woord en spreekt bruid en bruidegom hartelijk toe. Spr. wenscht mevr. Vos her stel van gezondheid toe, dankt allen die aan de hul diging hebben meegewerkt en eindigt met het voor stel een driewerf hoera op het diamanten paar uit te brengen. (Daverende ovaties). Vervolgens overhandigt hij den heer Vos een enveloppe met inhoud. Hierna neemt de heer L. Coltof het woord en biedt namens de feestcommissie een bloemenhulde aan, den wensch er aan toevoegende: Moge U met Gods hulp nog een lang en gelukkig leven beschoren zijn met allen, die U dierbaar zijn. Het Fanfarecorps speelt een „Lang zullen ze le ven!" dat door allen uit volle borst wordt medegezon gen. Het was een Indrukwekkend moment; de stoere zee- mansfiguren, de borsten gesierd met medailles, geestr driftig zingend; de beide oudje3, overbluft en aange daan, in de bloemen. Een zoon van het echtpaar Vos dankt allen voor de spontane hulde. Daarna stappen de Helderschen weer In en nadat de lange file van auto's een eere-ronde om het plein heeft gereden, ver trekken de blauwe ridders. Hiermede kwam tevens het einde van dezen, èn voor het echtpaar Vos èn voor de Callantsooger burgerij zoo gedenkwaardige dagen. Plaatselijk Crisis-Comité. In een een dezer dagen gehouden vergadering van het P.C.C. te Callantsoog is besloten geen verdere ult- keeringen in geld of natura meer te verleenen. Vanaf 25 Dec. 1932, het begin van haar werkzaamheid in dit seizoen, tot op heden heeft het Comité een totaal be drag van f 816.85 uitgekeerd, aan totaal 28 gezinnen. Dit bedrag ls bijeengebracht door de leden van het co mité, met uitzondering van f 150, die ontvangen werden van het Nationaal Crisiscomité. Voorwaar een flinke prestatie ln een gemeente van even meer dan 1000 in woners. ALKMAAR HANDWERKEN In alle genres - In alle prijzen. Wed. STAMMES - Loet - SCHAGEN. schouwing over dezen wedstrijd, wat door de leden zeer op prijs werd gesteld. Herhalingsoefeningen. Tj. Terpstra, lichting '28, op 4 September a.s. te Amsterdam voor 19 dagen bij de Kustwacht; R. J. Blaauboer en R. Schouwvlieger, lichting '27, op 11 September a.s. te Amersfoort bij het 21e Regiment Inf. voor 13 dagen en E. Slkkema op ge noemden datum eveneens voor 13 dagen te Assen bij het le Regiment Inf. GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke Stand van 5 tot en met 18 Mei 1933. Geboren: Dirk Hendrik, zoon van J. D. Kooij en van C. G. Goeree; Agatha Margaretha, dochter van K. Blokker en M. Moerbeek; Hendrik Johannes, zoon van D. Oosterveld en H. M, Peeman; Reinoutje Goverina. dochter van N. Metselaar en P. Reijerse; Albert Wil lem, zoon van L. Noorden en T. de Vries; Sijbren, zoon van P. Kuiper en R. Hlemstra; Jan, zoon van Jan Metselaar en A. Wiegman; Geertje Gerda, doch ter van P. ten Bokkel en M. Hoogesteger; Hinderkien, dochter van F. H. Slik en H. A. Mol; Siebe, zoon van Jac. Schachtschabel en A. de Wit. Ondertrouwd: C. Maars en G. Kort; W. Pijlman en M. Nieuwenburg; J. de Jong en R. Sikkema. Gehuwd: J. Roos en M. T. de Vries. Als levensloos aangegeven: kind van P. op 't Holt en M. A Bettenbroek (te Barsingerhorn). DEN HELDER Tot directeur van den pas ingestelden dienst voor Sociale Zaken, waarin de vroegere diensten van de Arbeidsbeurs, het Burgerlijk Armbestuur, het Wees huis, de Werkloosheidsverzekering enz. zijn opgenomen, is de heer L. Bandsma, directeur van den dienst van de Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering benoemd. Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat - DEN HELDER. 0 U D E N I E D 0 R P Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. de Boer. is voor den L.T.B., afd, 't Veld alhier, gekozen tot afgevaardigde en be stuurslid van den Noorder Marktbond, de heer Th. Wijn- lter Dz. te 't Veld, Zwarteweg. Publieke veiling. Dinsdag 16 dezer werd ten lokale van A. W. Feijs al hier ten overstaan van notaris Mr. C. J. de Lange, ten verzoeke van de erven A de Geus, publiek verkocht het woonhuis met erf, staande en gelegen in den kom van het dorp, samen groot 1 Are 23 centlaren. Kooper werd de heer D. Wonder te Rustenburg, gemeente Ursem, voor de „kapitale" som va# f 210, Ter voorziening ln de vacature, ontstaan in het be stuur van den L.T.B. afd. t Veld ten gevolge van het overlijden van den heer C. de Boer, is benoemd de heer Jn- Wit Jr. te t Veld (Zwarteweg). W.O.L.-Folder. Dinsdag jj. werd in dit waterschap de jaarlijksche dijkenschouw gehouden. De rekening 1932 en begrooting 1933 zullen in behandeling komen op de te houden be stuursvergadering. Dinsdag 23 dezer ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel. L 4 N C E N D IJ K Voor de tweedaagsche kolfwedstrijden van den Noord- hollandschen Kolfbond zyn 115 kolvers ingeschreven. Er is een superieure klasse gevormd, waarin 13 van de beste kolvers zijn geplaatst. Blijkens De Ontwaking, het orgaan van den Neu tralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, ls de bekende motie tegen het Hitler-regiem in Duitschland aangenomen met 46 stemmen voor, 25 tegen en 7 blan co, terwijl het heele hoofdbestuur er tegen was, omdat „dit politieke terrein niet op onzen weg ligt" Weldra zal het met het modderen, dat gedurende en kele maanden zoovele arbeiders in de werkverschaffing heeft kunnen onderbrengen, gedaan zijn. De gemeente besturen zullen wel geen verlenging meer aanvragen, daar de bouwers geen modder meer noodig hebben, nu het land voor den koolbouw ln orde moet worden ge bracht. Voor gemeentebesturen en werkloozen is dit modderen intusschen een mooie veriiohtlng geweest van de moeilijkheden, waarin onze tuinbouwende bevolking verkeert. Volgende week zullen weer enkele arbeiders gedaan krijgen bij de werkverschaffing in de Wieringermeer, daar dan alleen kostwinners en hoofden van gezinnen in die werkverschaffing zullen worden opgenomen. Het is wel jammer, dat voor den weg door het Geestmer Ambacht zoo weinig arbeiders noodig zijn, terwijl men aanvankelijk had verwacht, dat dit werk de werkloos heid practisch voor Langendijk zou opheffen. SPORT. MOTORCLUB WIERINGERWAARD EN O. Toertocht door Friesland op Zondag 21 Mei 1933. Vertrek 10 uur v.m. Deelname ook voor niet-leden. Aanmelden bij garage C. Bakker, Wieringerwaard. TENNISSEN. Zondag a.s. ontvangt S.T.C. voor een competitiewed strijd Krommenie I. z VOETBALLEN. Schagen 1 reist naar Zaandijk voor het spelen van haar eersten Rauchbeker-wedstrijd tegen de club van dien naam. Schagen m zal D.E.S. ontmoeten in haar laatste competitiewedstrijd. PROGRAMMA-WIJZIGING N-H V3. Van de aangekondigde kampioenswedstrijden komt niets. Voor den Rauchbeker krijgen we: Q.S.C.Hollandia 2; Zaandijk—Schagen; D.T.S.—Uitgeest; I.V.V.Zaan- landia; Texel—West Frisla 2; HH.C, 2—K.V.V. 1; Ver kade—Z.F.C. 3. Gouden Kruis: District Den Helder, 2e ronde: Suc ces 2M.L.D.; PettenWieringerwaard; Watervogels- Helder 3. District Alkmaar en Omstr le ronde: Strandvogels Hollandia 3; AndijkWest Frisia 3 (het toeval brengt hen tegen elkaar voor 't Gouden Kruis, juist een week voordat de officieele beslissingswedstrijd te Hoogkar- spel op neutraal terrein zal uitmaken, wie kampioen van IC wordt). 2e ronde: N. Niedorp 1Hollandia 4. (Alg. Sportblad), K. N. V. B.: Ingelascht: W.F.C.—T.O.G.; D.E,C.-^ Hollandia; BaarnU.V.V.; PurmersteijnBeverwijk. AJDSPIRANTENDAG ALKMAAR. De Jaarlijksche adsplrantendag van den NH.V.B. zal naar 't Alg. Sportblad waarschijnlijk op den der den Zondag ln Juni (hetgeen dus de 18e wordt) op de terreinen van Alcmaria Victrix worden gehouden. ANNA PAULOWNA. Ter gelegenheid der harddraverij op a^. Zondag gaan alle elftallen uitwedstrijden spelen. Het eerste gaat vriendschappelijk naar J.V.C. en speelt om 2 uur in de volgende opstelling: V. d. Burg M. v. Teulingen M. v. Teullngen V. d. Burg B. Wiggers Tauber Jn. Steenvoorde De Boer Post Jb. Wiggers Huisman Reserves: Jb. Hendriks en Joh. Sasburg. Het tweede gaat naar Held. Boys. Speeltijd 2 uur, met het volgende elftal: Koster Steenvoorde De Jong Bakker Steenvoorde De Schipper Van Duin Blom De Schipper Harder Van Loon Reserve: De Ridder. Het derde gaat naar H.R.C. 8 en speelt om 12 uur als volgt: Van der Burg Baartman Kaan Rezel Kapitein Post Blaatfbroek Keijzer Post Blaauboer Kommer Res.: Ooele. Jongens, denk er om, hoe zwaarder de strijd, hoe schooner de overwinning. WIERINGEN. Voor Zondag: L. Rijvereen. „Wieringen", rijles om half tien. Succes nM.L.D. I, Gouden Kruiswedstrijd. Succes 3HH.C. 6. H.R.C. 7Succes 4. Dreigend massa-ontslag te NyverdaL Een beroep op de regeering. Bijeenkomst van de heele bevolking. De Chr. Ned. textielarbeidersbond heeft Donderdag te Nijverdal waar hij de voornaamste vertegenwoordiger der werknemers is, met de arbeiders een bespreking gehouden over de plannen van de Kon. Stoomweefgoe- derenfabriek (K. S. W.) om het aantal arbeiders belang rijk in te krimpen. Zooals bekend heeft de firma het voornemen successievelijk ruim 300 arbeiders te ont slaan. Hierbij is inbegrepen een aantal arbeiders van de K.S.B. (bleekerij). Ook zou in de spinnerij voorloo- pig slechts om de andere week worden gewerkt. Aan het einde der bespreking werd met algemeene stemmen besloten het initiatief te nemen voor een bij eenkomst van de geheele burgerij van Nijverdal met de bedoeling een krachtig beroep te doen op de regeering om onverwijld maatregelen te treffen, waardoor het in het vooruitzicht gesteld massa-ontslag alsnog zou kunnen worden voorkomen Deze bijeenkomst, waarop ook de burgemeester het woord zal voeren, zal heden (Zaterdagmiddag) op het marktplein plaats hebben. Aanneming door de commissie uit Prov. Staten geadviseerd. Het voorstel van Ged. Staten om tot aankoop van het Geversduin bij Castricum over te gaan is door de com missie uit Prov. Staten met instemming ontvangen. Enkele leden waren van oordeel, dat de som van f 625.000 aan den hoogen kant was. Zij vergeleken den prijs por H.A. met dien, welke nog onlangs voor de in Egmond aangekochte gronden was besteed; deze laat ste was lager, hoewel de provincie bij dien koop in het bezit kwam van stukken waardevollen cultuurgrond, terwijl dit hier niet het geval ls en zij zelfs meenden te weten, dat sommige gedeelten zeer verwaarloosd zijn. Over de wijze, waarop het duinencomplex der pro vincie in de toekomst zou worden geëxploiteerd, hebben Ged. Staten zich nog geen meening gevormd. Het ligt niet in de bedoeling hiervoor een aparten dienst in te stellen, evenmin hiermede den Provincialen Waterstaat t« belasten. ANGSTIG ONTWAKEN. Kindergeschrei redt gezin van den dood. Te Bladel is de boerderij van den landbouwer G. V. totaal afgebrand. De moeder werd des nachts door ge schrei van het kleinste kind gewekt en zag, toen zij de oogen opsloeg, de zoldering boven zich in vlammen staan. Zij wekte haar man, die hun overige drie kinderen welke in een ander vertrek sliepen, uit bed rukte. Nau welijks waren zij de trap af, of reeds stortte het bran dende dak in. Huis en stal gingen in de vlammen op, terwijl alle landbouwwerktuigen verloren gingen. Het vee was in de weide. Verzekering dekt de schade. GEHEEL DE WERELD ZAL KONING GEORGE'S REDE HOOREN. Bij opening eeon. conferentie. Bij de opening van de economische wereldconferentie op 12 Juni a.s. te Londen, door koning George, zal de geheele wereld zijn rede kunnen hooren. Het Londen- sche hoofdpostkantoor treft maatregelen, dat door de draadlooze telefoon draadloos-telefonisch en telegraaf de reda direct wordt verspreid, Preeken is goed, maar men moet ze ook psalmen leeren zingen op de maat van den mattenklopper Door de politie werd wederom ernstig onderhouden, terzake het plegen van baldadigheden in een leegstaand huis aan den hoek Westerweg-Lamoraalstraat, een drie tal jongens, en zal de aangerichte schade door de ouders worden vergoed. Balken-bandleten. Voorts werden ambtelijk gekapitteld een tweetal jon gens, die bij een houthandel aan den Friescheweg een chaos wisten te scheppen door de balken ln de balken- haven aldaar los te gooien. Dat klinkt meer ernstig! Door de politie zijn een tweetal jongens, resp. 15 en 17 jaar oud, aangehouden en in arrest gesteld, die bij een tabaksfirma hier ter stede door middel van valsche sleutels poogden in te breken, doch hierin niet zijn ge slaagd. In aansluiting op dit berioht betreffende de arrestatie van een tweetal jonge menschen, die gepoogd hadden door middel van valsche sleutels bij een tabaksfirma alhier ln te breken, kan worden medegedeeld, dat gis terenmiddag door de politie nog een derde dader, een 15-jarige jongeman, is gearresteerd. Alweer zoo'n Apache uit de kinderkamer Woensdagmiddag zag een jongen kans om op het Ver- dronkenoord uit baldadigheid een lantaarnglas te ver nielen. De dader is door de politie ernstig onderhanden genomen. IV E R I N r, F. v L. Rjjvereen. „Wieringen." Donderdag hebben de leden der L. R. „Wieringen" een onderlingen individueelen wedstrijd gehouden in haar buitenmanege. De heer W. Slob, secr. van de Ned Fed. v. L. R. beoordeelde dezen wedstrijd, welke bij zeer mooi zomerweer plaats had. Deze beoordeeling was niet één van de gemakkelijkste, zoo deelde de heer Slob mede, omdat de uniformiteit groot was. Over het alge meen js veel vooruitgang te constateeren. In punten aangegeven was de uitslag als volgt: L Jb. Mulder Dz. 7%; 2. Mej. B. Dekker 7%; 3. Alb. Russelman 7; 4. W. Kooij 6%; 5. P. Dekker en Mej. Annie Bruul beiden met 6%. Bij het einde gaf de heer W. Slob een critlsche be- HARENKARSPEL Tot lid van het Dag. Bestuur van de banne Harenkars pel is herbenoemd de heer W. Strooper, alhier. Donderdagavond 7 uur brak brand uit in de boeren woning van C. B. In de Slootgaartpolder, De vlammen grepen zoo snel om zich heen, zoodat haast niets gered kon worden. Huis en inboedel waren verzekerd. Oor zaak onbekend. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door H. B., aan de Vennlk. De bewoners moesten in nachtgewaad met medeneming van de daagsche kleeren vluchten. Ook hier kon hoegenaamd niets gered worden. De oorzaak is onbekend. BRAND. Donderdagavond omstreeks 8 uur la de boeren woning van den heer C. Boekei, staande den Slootgaardsweg tot den grond toe afgebrand. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Politie. Gevonden: een zilver medaillon, met kinderportret, en ketting. Inl. bij de Politie DIRKSHORN. Alhier gevonden: een heerenrijwiel, merk Newton- Cycle, zwart gelakt, kettingkast, bandrem met vrijwiel, Nortb-licht en geldig belastingmerk. Inlichtingen bij de politie. Z IJ P E GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 12 tot en met 18 Mei 1933. Geboren: Johanna, dochter van Johannes Jacobus Kabel en Cornelia Alida Janson; Anna Helena, dochtei van Jan Klaver en Aafje Hollander. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Antonius Mors en Maria Bierman. Ondertrouwd of getrouwd: Geene. KERKELIJK BEROEPINGSWERK. Ned. H e r v. Kerk. Bedankt voor HuisduinenJulianadorp door E. Post- ma, cand. te Heerlen; voor St. Pancras door Ds. G. J. G. de Bel te Warmond,

Schager Courant | 1933 | | pagina 15