Raad Wieringen. Waarnaar men luistert Vergadering van den Raad op Dinsdag 23 Mei 1933. des middags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; secre taris de heer C. F. v. Duin. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, ze worden on veranderd vastgesteld. Mededeellngen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede. dat de winst, gevallen op den verkoop van het gemaald zeegras, oogst 1931 heeft bedragen f 3048.88 (1930: f 6625.37), uitmakende per pak van 50 Kg. f 0.31044 (1930: f 0.53594). Ingekomen zijn: van den Rijksveldwachter H. J. de Jong een dank betuiging voor de verleende gratificatie; de maandsta ten der Zeegras-exploitatie over de maanden Februari en Maart 1933; verkocht zijn in Februari 937 en in Maart 1000 pakken; diverse verslagen over 1932. De heer P. Kooij merkt naar aanleiding van het bere deneerd verslag van de Volkshuisvesting op. dat dit verslag vermeldt dat er 78 gebouwen gereed zijn geko men. Spr. herinnert aan het afgewezen bouwplan van „Beter Wonen", dat nog geen woningen op Wieringen leeg staan en spr. hoopt dat als het plan opnieuw wordt ingezonden het een beter onthaal zal krijgen. Toepassing welstandsbepaling. In de vergadering van 17 Maart jl. drong het lid. de heer P. Kooij. er op aan, dat in het vervolg aan de bouwers, wat betreft het uiterlijk aanzien der gebou wen niet meer de vrije hand werd gelaten, doch hen te binden aan de adviezen, uitgebracht door de Advies commissie. die B. en W. in deze zaken bijstand ver leent. Door hen is tot nu toe steeds gehandeld in over eenstemming met het standpunt van den Raad. destijds ingenomen, n.1. dat de bouwers niet moeten worden ge dwongen de adviezen der Commissie op te volgen. In zonderheid niet indien deze verhooging van de bouw kosten medebrengen. B. en W. wijzen op de gunstige resultaten door het optreden der commissie verkregen, aan wier opmerkin gen bet meerendeel der bouwpatroons steeds een willig oor leent, doch dat de bezwaren in den regel van de rijde der opdrachtgevers komen. Een dwingende bepa ling achten B. en W. ongewenscht en stellen zij voor de tegenwoordige handelwijze te blijven volgen. De heer P. Kooij zegt dat het bindend advies zou zijn voor de onwilligen en voor hen vindt spr. een dwingen de bepaling noodig. De heer Kaan merkt op dat het niet altijd onwil is. maar dikwijls onmacht De Voorzitter wijst er op dat ook nog al eens verschil van smaak valt te constateeren en daarover valt moei lijk te spreken. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten Van den Minister van Binnenlandsche Zaken bericht dat het uurloon voor de werkverschaffing door hem nader is vastgesteld op f 0.30; van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten een schrijven, waarin wordt aanbevolen, alvorens tot het verzenden van een adres met verzoek om adhaesiebetuiging door andere leden, over te gaan, eerst bij de vereeniging te informeeren. wat omtrent de aanhangige zaak door haar is gedaan; van den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken be richt. dat vermoedelijk in 1934 uitgifte van terreinen voor het vestigen van industrieën langs de werkhaven te Den Oever kan worden overwogen; van de afdeeling Wieringen van het Instituut voor arbeidersontwikke ling verslag en afrekening van den cursus voor de rij pere jeugd. Van het maximum toegestaan subsidie is een bedrag van f 155.39 niet besteed. Verzocht wordt goed te keuren dit bedrag te bestemmen voor de op initiatief van den heer N. Kaan in het leven geroepen onderwijsgelegenheid voor schipperskinderen, die thans te De Haukes wonen en graag iets willen inhalen van het vroeger ontbeerde onderwijs. Voor de bestrijding van deze kosten is ook een beroep gedaan op de mede werking van schippers- en dergelijke vereenigingen niet zonder resultaat, doch tot heden wel zonder vol doende resultaat. Dertien jongens profiteeren van dit onderwijs aan schipperskinderen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, in dien langs anderen weg te weinig gelden mochten bin nenkomen. Aldus wordt besloten. Van het Comité Huldeblijk A.N.W.B. 1933 een verzoek om. in verband met het feit, dat de bond dit jaar een halve eeuw bestaat, een bedrag van f 5 beschikbaar te stellen voor het aan te bieden huldeblijk. Op advies van B. en W. wordt het verzoek ingewil ligd. Van het Centraal Archief en inlichtingenbureau in zake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Amsterdam het verzoek om als lid der vereeniging toe te treden. De contributie bedraagt f 5 per jaar. B. en W. deelen mede. dat op die toetreding ook door de Regeering reeds meermalen is aangedrongen. Tot dusver namen zij daartegenover echter steeds een af wachtende houding aan. maar waat het aantal verzoe ken om in deze gemeente te mogen collecteeren toeneemt meenen B. en W. dat toetreding der gemeente haar nut kan hebben, ook al, omdat de lage contributie geen bezwaar kan opleveren. Aldus wordt besloten. Van 29 automobilisten het verzoek om het ijzeren hek rond het schoolplein en voor de woning van den Brlga dier der Rijksveldwacht zodanig achterwaarts te ver plaatsen, dat het ongebruikt liggende schoolterrein ten goede komt aan het verkeer, dit in verband met het feit, dat de viersprong ter plaatse een der gevaarlijkste verkeerspunten is der gemeente. B. en W. deelen mede. dat hiertegen momenteel be zwaar bestaat, daar het gebouw nog wordt gebruikt voor het geven van onderwijs aan een gedeelte der Teerlin gen van de Roomsch Katholieke school. Door het ach teruit zetten van het hek zou niet alleen een gedeelte van de speelplaats worden ontnomen, doch bovendien zou het onderwijs van het zeer drukke verkeer op dien hoek, dat dan dicht langs de ramen zou paseeren, ern stige hinder ondervinden. Met deze bezwaren dient na drukkelijk rekening te worden gehouden. B. en W. ge ven in overweging tot die verplaatsing thans niet over te gaan. doch dit te doen, zoodra het schoolgebouw niet meer voor onderwijsdoeleinden ten behoeve van de R.K school zal worden gebruikt Ook met dit advies van B. en W. gaat de raad zon der discussie accoord. Stichting noodslachtplaats. In de vergadering van 21 December jl. werd dooi den Raad als zijn meening uitgesproken,, dat bet niet gewenscht was de werkplaats achter het perceel van den heer R. Tijsen in de Beltstraat als noodslachtplaats in te richten, doch wel, dat een zelfstandig gebouwtje, tot dat d^el zou worden neer gezet, waarbij de heer Boersen berekende, dat inge val van stichting op gemeentegrond bij de school in de Elft, de bouwkosten niet meer dan f 1250.zou den bedragen. De gemeente-opzichter deelde B. en W. mede, dat hij daarover overleg had gepleegd met den hulpkeur meester van den vleeschkeuringsdienst, die adviseer de, de slachtplaats zoodanig in te deelen, dat naast de localiteit voor de slachtingen een koelkamer ont worpen werd waar het voor de consumptie goedge keurde vleesch zou kunnen worden geborgen, alzoo afgescheiden van het ondeugdelijke vleesch. Ook acht te de vleeschkeuringsdienst de aanwezigheid ge wenscht van een afzonderlijk vertrekje, ten gebruike als waterstokerij en darmwasscherij. De kosten wor den geraamd op f2800. Hoewel dit bedrag dus door genoemde oorzaken beduidend liooger is dan dat waartoe de heer Boer sen kwam, maken B. en W. er opmerkzaam op, dat, naar de meening van den opzichter het plan van den heer Boersen niet voor het door hem genoemd be drag kan worden uitgevoerd, maar zeker niet min der dan f 1500 zou kosten. Naar de meening van B en W. zou een plaatsing van het gebouwtje in den Kremereweg meer ge- eigend zijn dan naast de schoo. in de Elft. Gebroe ders S. en N. Kaan zij" bereid tot dit doel een ge deelte af te staan van hun grond, gelegen aan de uostzijde van genoemden weg Indien de gemeente er toe zou kunnen overgaan hiervan aan te koopen eene oppervlakte van 10 M. breed en 40 AI. diep, dan zou de koopprijs bedragen ongeacht de overdrachtskosten f 1000, overeenkomen de met een prijs van fi>.50 per M2. Weliswaar zou met aankoop van een minder groot stuk kunnen worden volstaan, doch een grooter terrein heeft het voordeel, dat het achterste stuk zou kunnen worden benut als opslaglerrcin van diverse materialen, zoo als klinkers, puin, buizen e.d 'lot nu toe moest tot dit doel een perceltje worden geouurd, zoodat de uuurprijs ad 115 per jaar hiermede kan worden be spaard. De Gezondheidscommissie wij«t er op, dat de voor gestelde afvoer van het spoelwater der inrichting uedenking ontmoet. In veroand hiermede berekent de opzichier, dat de doortrekking van het gemeente riool tot de noodslachtplaats over eene lengte van circa 30 Meter, met innegrip van een halverwege te plaatsen beton straatkoik, ongeveer 190 zal kos ten. B. en W. stellen voor tot stichting van de nood slachtplaats overeenkomstig het hiervoren omschre ven plan over te gaan en ten behoeve daarvan aan te koopen een terrein aan den lvremeisweg, mede niervoren aangeduid. De heer Boersen zegt, dat vorig maal uitgegaan is naar het gebouwtje van Tijsen Spr. staat er borg voor, dat voor een eenvoudig gebouwtje de kosten niet hooger dan f 1200 zouden bedragen. De Voorzitter zegt, dat als de gemeente een derge lijk gebouwtje gaat stichten, eerst geïnformeerd wordt bij deskundigen en zoo is een duurder plan netje ontworpen, dar aanvankelijk was gedacnt Er is nu ook rekening gehouden mei de tot komst De heer Bakker vraagt, of niet met een eenvou diger gebouwtje kan worden volstaan. Er wordt zoo weinig gebruis van gemaakt De Voorzitter meent dat er toch geen overdreven dingen in het plan voorkomen. De heei F. Kooij vindt den grondprijs nogal hoog, ook voor een terrein dat daarnaast disponibel is, ui aar welk perceel 14 metei breed is, ook 40 meter diep. Dat terrein is dus ltK) M2. grooter en kost maar f 175 meer. De inrljbreedte van het perceel dat B. en VV. voorstellen is niet groot De heer Doves onderschrijft die laatste opmerking vooral waar de breedte van de noodslachtplaats acn ter 6.40 meter is. De heer Lont vindt, dat in dezen tijd steeds reke ning genouden wordt met de eischen des tijds, maar het is beter rekening te houden met de eischen van de wet. Spr. en ook de heer Bakker hebben niet zoo n bezwaar tegen het bouwen bij de school. De heer Kaan wijst op het bezwaar van de Ge zondheidscouimissie. De Voorzitter merkt op, dat dan de keuze van het terrein nader onder de oogen kan worden gezien in verband met de opmerking van den heer P. Kooij. De heer Lont wil een guedaooper gebouwtje en waar dit idee door meerdere eden wordt onder steund, merkt de her P. Kooij op, dat we ten aan zien van deze kwestie ondeskuudig zijn. De heer Lub zegt dat naast de bouwkosten ook de exploitatiekosten komen Spr. wordt geantwoord, dat de exploitatiekosten zullen meevallen. Het voorstel van B. en W., bouwen van een nood slachtplaats volgens het aangeboden plan, wordt aangenomen met 7 stemmen voor en 4 stemmen te gen. Tegen stemden de üeeren Doves. Bakker, Boer sen en Lont. Over aankoop van grond zal nader worden beslist. Wijziging verordening tot beperking van het- aantal vergunningen en verloven A. Ingekomen is een verzoek van A. Veltman. garage houder alhier, waarin deze vraagt te bevorderen, dat het maximum-aantal verloven A voor het dorp Hippoly tushoef worde verhoogd van 2 op 3. ten einde in de gelegenheid te zijn eene aanvrage in te dienen tot het bekomen van een verlof A voor een door hem te ves tigen moderne garage annex theehuis-restaurant aan den Rijksweg, thans in aanleg, bij het kruispunt met den Koogerweg. Ofschoon B. en W. in het algemeen geen voorstan ders zijn van het aanbrengen van wijzigingen in een nog zoo kort geleden vastgestelde verordening, moeten zij erkennen, dat de ontworpen inrichting voor het door gaand verkeer van belang is en nu blijkbaar het drank gebruik niet op den voorgrond staat, is er bij B. en W. geen bezwaar tegen inwilliging van het verzoek. De Gezondheidscommissie te Schagen kan zich hier mede vereenigen. Wordt goedgevonden. B. en W. stellen voor tot aanleg van gedeelten rio leering in aansluiting met de rioleering onder den primairen weg. De kosten worden geraamd op f250. De heer Doves merkt op, da' onder het voorstel ook is begrepen een gedeelte rioleering onder de spoorbaan door. Spr. meent, dat het rijk daarvoor dient te zorgen. De Voorzitter zegt, dat in dat. geval de kosten f 150 minder zouden worden Besloten wordt te doen rioleeren tot den rijksgrond. Ook wordt besloten tot rioleering onder den Holle balgweg door, in de nabijheid van het Doopsgezinde kerkgebouw, Smidsteeg, tot verbetering van afwate ring in den Poelweg bij de heeren Russelman en Jb. Duinker. De heer Oden wijst ook op onvoldoende afwate ring bij hei land van Mostert 'n Westerland. De Voorzitter denkt, dat in de volgende vergade ring met een voorstel daaromtrent zal worden ge komen. Verbreeding Viervoetspad. Met de betrokken eigenaren van gronden aan het Viervoetspad en de Pompsteeg zijn B. en W. in onder handeling getreden ten aanzien van de overdracht van de gronden, benoodigd om tot verbreeding van dit pad te geraken. Zij bleken bereid tot medewerking op zoo billijk mogelijke voorwaarden. Zij wenschten echter niet de aan te leggen bestrating voor hun rekening op groo ter dan de voorgenomen breedte van 3.80 te zien ge maakt B. en W. stellen daarom voor. aan te koopen: van den heer O. J. Bosker 568 cA., in totaal, terwijl 5 cA. door de gemeente aan hem wordt afgestaan, tegen toegift van de gemeente van f 1. van Mw. G. Klein Jd., gehuwd met C. de Jongt! 158 cA., eveneens voor f L van Armvoogden ongeveer 242 cA., ook tegen toegift door de gemeente van f 1. Overdrachtskosten en kosten van afhekking z|jn voor gemeenterekening. Aldus wordt besloten. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. Op 1 Juni a.s. loopen af de kasgeldleeningen, groot respectievelijk f42000,f25000,— en f20000.Van deze leeningen zal die van f20000.— niet verlengd worden. B. en W. stellen daarom voor, met aflossing uiter lijk op 31 December a.s., de loopende kasgeldleenin- gen van f42000— en f25000,— (beide tegen 4Vfe rente) te verlengen en in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten op te nemen ten hoogste f 80.000,— tegen een rente in debet van hoogstens 1V2 boven het promesse-disconto der Nederland sche Bank en in credit van ten minste 2 beneden dat disconto. Allen voor. Herstelling torenspits te Hippolytashoef. In verband met de overhelling van den haan op den toren te Hippolytushoef, heeft de gemeente-op zichter een onderzoek ingesteld. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het aanbeve ling verdient de gemetselde wanden op een flinken af stand van boven af, of indien dit noodig mocht blij ken over de volle hoogte, uit te hakken en opnieuw te voegen. Ook het bovengedeelte van het houten spil, en de schuine gebinten vanaf het vlaggeluik naar boven zijn in niet te besten staat., zoodat het wenschelijk zal zijn een klein gedeelte, b.v. een meter hoogte van den top af te breken en opnieuw op te metselen. De opzichter begroot de kosten van een en ander, met inbegrip van steigerwerken, op circa f750,— doch deelt in zijn hierover uitgebracht rapport mede, dat een juiste raming moeilijk is te geven. Daar dit werk, waarvan de hoeveelheden eigenlijk niet goed zijn te bepalen, bezwaarlijk is aan te besteden, geeft hij in overweging het werk uit de hand op te dragen aan een aannemer te dezer gemeente, welke hiervoor het best is uitgerust. B. en W. stellen voor hiervoor machtiging te ver- leenen. De heer P. Kooij zou den plaatselyken aannemers in de gelegenheid willen stellen, naar dit werk in te schrijven. De heer Boersen acht dit in dit geval moeilijk. Het dient goed ondernomen te worden. Het is een zaak van vertrouwen. De heer P. Kooij zegt dat als de willekeur maar wordt weggenomen. De Voorzitter zegt, dat prijsopgave zal worden ge vraagd aan hen, die voor dergelijk werk in aanmer king komen. Wordt goedgevonden. Verordening op de winkelsluiting. De op 28 Octoberr 1932 nader vastgestelde veror dening op de winkelsluiting, heeft tot enkele opmer kingen aanleiding gegeven. B. en W. hebben een nieu we verordening doen ontwerpen, waarbii met de wen schen van den Minister is rekening gehouden. Hoewel de vorm is veranderd, is de strekking der bepalingen dezelfde gebleven. Zeegrasmaalen. In verband met de nadering van het maalseizoen van het zeegras, deelen B. en W. het volgende mede: Volgens betrouwbare gegevens schijnt de stand van het zeegras alles te wenschen over te laten. Het weinige zeegras, dat op de waarden werd aangetroffen, blijkt weer grootendeels te zijn afgestorven. De vraag of ook de Zuiderzeewerken aan den slechten stand van het gewas schuld hebben, is niet opgelost. Het is zeer te hopen, dat dit niet het geval is, omdat de oorzaak dan van blijvenden aard zou zijn en er nu nog eenige hoop bestaat, dat de ziekte op de een of andere wijze zal kun nen worden bestreden of wegblijft. In de gegeven omstandigheden Is het dus wel zeer moeilijk een oordeel te vormen of er al dan niet ge maaid zal worden, resp. kan worden. B. en W. zijn de meening toegedaan, dat de gelegenheid daartoe In elk geval dient te worden opengesteld, omdat er in dit op zicht ook verplichtingen tegenover het Rijk als ver- DONDERDAG 25 MEI. HILVERSUM (296 M.) AVRO.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.30 Ochtendconcert door het Omroeporkest; 10.15 Voordracht; 10.35 Concert; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.45 Orkest; 12.30 Gramofoonmu ziek; 1.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.00 Zender verzorging; 2.15 Kamermuziek door het Haagsch Trio; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Orgelspel door Frans Has selaar; 4.00 Mevr. Ant van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Vioolrecital door Frits Kok; 5.00 Voor grootere kinderen; 5.30 Concert door het Ensem ble Rentmeester; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Ensemble Rentmeester; 7.30 Lezing; 8.00 Vaz Dias; 8.10 Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.30 Zangvereenl- glng; 9.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Kovacs Lajos en rijn orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1870 M K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V: 8,30 Morgenwij ding; K.R.O.: 9.30 Hoogmis; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Orkest oJ.v. Johan Gerritsen; N.C.R.V:. 2.00 Ge deeltelijke uitzending van de bondsvergadering van het Ned. Jongelingsverbond, uit de Nieuwe Kerk te Mid delburg; 3.00 Concert door Harmonie-orkest; 5.00 Or gelspel; 6.00 Dubbelmannenkwartet; 7.00 Populaire gramofoonmuziek; 8.00 Concert; 10.15 Gramofoonmu ziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Symphonisch concert; 8.30 Causerie 8.40 Lichte gramo foonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten in het Duitsch; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.55 Dansmuziek. RAI.UNDROBG (1154 M 12.20 Instrumentaal ensemble; 2.50 Gramofoonmuziek; 3.40 Omroeporkest; 10.55 Poolsche liederen; 11.25 Dansmuziek. BERIJJN (419 M 4 40 Concert door de Berlijnsche Concertvereeniging: 8.25 Concert door het Omroeporkest; 9.40 Concert; 10.20 Dansmuziek. LANGENBERO (472 M i 1.20 Concert; 2.20 Gramofoonmuziek; 4.30 Concert; 11.20 Populaire en Dansmuziek. DAVEVTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Idem; 4.25 Idem; 9.55 Concert; 11.05 Dansmuziek. VRIJDAG 28 MEI. HILVERSUM (296 M VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10 00 Mor genwijding; VARA.: 10.15 Jan Lemalre draagt voor; 10.30 Gramofoonmuizek; 11.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 11-45 Leo Fuld zingt; AVRO.: 12.00 Lunchcon cert; 2.00 Causerie; 2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; VARA.: 4.00 Orgelspel door Johan Jong; 5-00 Voor de kinderen; 5.30 Orkest oJ.v. Hugo de Groot; 6.00 Gra mofoonmuziek; 6-15 Orkest; 7.00 Dr. W. Banning be spreekt ..Mein Kampf" van Adolf Hitier; 7.20 VARA- Orkest; V.P.R.O :.8.00 Prof. Ir. W. Schermerhorn: „Onze houding in het maatschappelijk leven"; 8.30 Concert; 9.00 Causerie; 9.30 Concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.45 Causerie; 10.45 Gra mofoonmuziek; VARA.: 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8-00 Schriftlezingen meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Concert; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Trio v. pachter der wierwaarden bestaan. Zij stellen daarom voor daartoe te besluiten en het pakkengeld, de maai- loonen en de verkoopsprijzen vast te stellen op dezelfde bedragen als in het vorig jaar. Het begin van het maai seizoen zal in elk geval door B. en W. worden be paald. B. en W. voegen hier nog aan toe, dat de oogst 1931 geheel en de oogst 1932 op een kleine hoeveelheid na, is verkocht. De heer Oden vraagt den heer Tijsen als deskun dige of zeegras gemaaid zal kunnen worden. De heer Tijsen zegt dat volgens inlichtingen moei lijk 100 kilo zeegras aangevoerd zal kunnen wor den. Spr. zou daarom het voorstel willen wijzigen door te spreken van „tijdelijk". Spr. deelt mede dat er wierwaarden zijn verzand, de wortels onder het zand zijn verdwenen, elders spoelen de wierwortels mee. De Voorzitter zegt dat de Raad evengoed kan be sluiten tot zeegrasmaaien. Aldus wordt besloten. Verlenging aanstelling zeegraskeurmeesters. Op 1 Juni a.s. loopen af de aanstellingen van B. Kat en W. Vlas Mz. tot keurmeesters van het zeegras, res pectievelijk te Wieringen en Texel. Hoewel In de perspectieven van de zeegrasmaaierfj tot heden nog zeer weinig teekening is gekomen, zullen de diensten der keurmeesters toch vermoedelijk niet gemist kunnen worden. Een andere vraag is of we gens de mogelijkheid van vermindering hunner werk zaamheden verlaging der jaarwedden onder de oogen dient te worden gezien. B. en W. zijn van meening, dat er in de bestaande onzekerheid nog geen aanlei ding bestaat met een voorstel tot zoodanige verlaging te komen, evenmin als dit is geschied in 1915, toen er in het geheel niet is gemaaid. Zij stellen daarom voor de aanstelling van de beide keurmeesters met één jaar, dus tot 1 Juni 1934. te verlengen. De heer M. Kooij zegt dat als een paal hoven wa ter staat, dat geen gras gemaaid zal worden, want zeegras en wier houden gelijken tred. De heer Oden oppert het idéé om de keurmeesters voor een half jaar te benoemen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dan hun voorstel wijzigen, en vooretellen ze te benoemen tot 1 Januari 1934. De heer M. Kooij zegt dat de wiermaaiers de volle strop hebben. En waarom zouden de keurmeesters dan een halve strop hebben. We moeten ons alle maal aanpassen bij de bestaande toestanden. De Voorzitter merkt op dat een keurmeester geen ander bedrijf mag uitvoeren. De heer Oden denkt dat den keurmeester Kat door zijn aanstelling een strop is bezorgd. Er wordt op gewezen dat hij de benoeming toch heeft aangenomen. De heer P. Kooij wil een paar maanden met de aan stelling wachten en blijkt er dan geen zeegras te zijn, dan op wachtgeld stellen. Besloten wordt voorloopig de aanstelling te doen gelden tot 1 Januari 1934. Tegemoetkoming vervoerkosten leerlingen R.K. school te Hippolytushoef. B. en W. schrijven den Raad: Bij een aantal besluiten van Uw college van 6 Nov. 1931 en latere data zijn tegemoetkomingen, als bedoeld In art 13 der L.O.-wet 1920 (in de vervoerkosten) toe- d. Horst; 2.00 Zenderverzorging; 2.30 Lezen van Chr. Lectuur; 3.00 Huishoudelijke raadgevingen; 3.30 Con cert; 4.30 Voor Amateur-fotografen; 5-00 The Colum- bia Three; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Zomerperk- en bakbeplantlng, door A. J. Herwig; 7.00 Politiebe richten; 7.30 Literair halfuurtje; 800 Orgelconcert door Jan Zwart; 9.00 Lezing; 9.30 Kon. Utr. Mannenzang- vereenlging; 10.40 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1101 M.) 7 00 Gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Sym- phonieconcert; 8.30 Causerie in het Nederlandsch; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten i het Fr.; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.45 Nieuwsber. In het Duitsch; 9.55 Dansmuziek; koorsen en sportberichten. LANGENBERG (472 M.) 12.25 Populair ooncert; 1.20 Concert; 4.50 Vesperconcert; 9.50 Kamermuziek; 11.05 Dansmuziek. DAVENTRT (1554 M.) 12.20 Orgelrecital; 1.05 Concert; 2.30 Gramofoonmu ziek; 3.50 Concert; 8.20 Idem; 9.55 Idem, 11.10 Dana- muziek. ZATERDAG 27 MEI. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.PJR..O.: 10.00 Morgen wijding; VAA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 12.45 Orgelspel door Cor Steijn; 1.15 Klein-or kest; 2.00 Zenderverzorging; 1.25 Gramofoonmuziek; 2.50 Causerie door M, W. v. Garde: „Breng uw va- cantie in eigen land door"; 3.10 VARA Kinderkoor; 3.50 Samenwerking tusschen huiskamer en studio, o.l. v. Piet Tiggers; 4.30 Arbeiderssport; 4.50 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins; 5.40 Literair overzicht door A. M. de Jong; 6.00 Volksliederen door de Wielewaal; 6.30 Uitzending voor het platteland; 7.00 Orgelspel door Joh. Jong; 7.30 Mandoline-ensemble; 7.59 Herha ling S.OB.-berlchten; 8.00 De Flierefluiters; 8.30 Toe spraak door A. de Vries; 8.45 De Flierefluiters; 9.00 Hetty Beek draagt voor; 9.15 VARA-Orke;-; 10.00 Vaz Dias en Varia; 10.15 Orkest 11.00 Gramofoonmuziek; 11.15 Klein-Oorkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (Uftó M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Zangspel; 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Plet Lustenhouwer; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuurtje; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.45 De K.R.O.-boys oJ.v. Piet Lustenhouwer; 5.15 Sportpraatje; 5.30 De K.R.O.-boys; "5.45 Causerie; 6.00 De K.R.O.-boys; 6.20 Journalistiek Weekoverzicht; 6.40 K.R.O.-boys; 7.00 Politieberichten; 7.15 J. M. van f5as: „Woekerberirijding"; 7.35 Gramo foonmuziek; 7.45 Microfoonvertelsel; 8.00 Fr. Walker en zijn Intern. Radio-Cctet; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBOUBG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Concert; 8.30 Causerie; 8.40 Lichte gramofoonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten; 9.55 Dansmuziek. RALUNDBORG (1158 M.) 12.20 Strijkorkest; 2.50 Gramofoonmuziek; 3.50 Om roeporkest; 8.20 Bachmuziek; 9.20 Instrumentaal en semble; 11.25 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M> 12.20 Populair concert; 1.20 Concert; 4.50 Vesperconcert 8.25 Populair concert; 11.00 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.05 Concert; 2.05 Gramofoonmuziek; 4.05 Concert; 7.50 Idem; 10.05 Idem; 11.05 Dansmuziek»

Schager Courant | 1933 | | pagina 6