Plaatselijk Nieuws. TUINBOUWVEREENIGING „DE EENDRACHT", OUDKARSPEL Geestmerambacht. Gymnastiekvereniging „Lycurgus" gekend aan verzorgers van leerlingen der Roomsch Kath. school te Hippolytushoef. Tegen deze besluiten hebben de betrokken verzorgers beroep ingesteld, daar de tegemoetkomingen naar hun meening te laag waren Bij beslissing van Ged. Staten zijn de beroepen onge grond verklaard en derhalve de raadsbesluiten gehand haafd. Aan de beslissing van Ged. Staten was vooraf gegaan een correspondentie met ons College, waarbij wij de verwachting hadden uitgesproken, dat het totaal aantal per autobus vervoerde leerlingen in den loop van 1932 zou dalen. Dit was een belangrijk punt. daar de kosten van vervoer per leerling stijgen, naarmate het totaal Wantnl vervoerde leerlingen daalt en omdat Ged. Sta ten bij -iun beslissing rekening houden met het per- c e n ta g e, dat de gemeente van de totale vervoerkos ten betaalt- Onze verwachting is zooverre niet uitgekomen, dat pas in 1933 een vrij belangrijke daling in het leerlin gen-aantal is ontstaan, die naar alle waasrchijnlijkheid xich verder zal voortzetten. Over 1932 is het getal vervoerde leerlingen vrijwel constant gebleven. Op grond van dit feit, hetwelk wij ter kennis van Ged. Staten hebben gebracht toen de ouders zich intusschen tot de Kroon hadden gewend om vernieti ging van het besluit van Ged. Staten te verkrijgen, wordt thans onze en Uwe medewerking gevraagd om de raadsbesluiten te herzien, zoodanig, dat aan de he rwaren der appellanten wordt tegemoet gekomen. We zijn echter van meening. dat tot een zoodanige wijziging geen aanleiding bestaat. Gaarne toegevende, dat de daling van het leerlingental in 1932 is uitge bleven, hebben wij daarover Ged. Staten reeds als ons oordeel uitgesproken, „dat de omstandigheden te dezer plaatse zoo abnormaal zijn, dat elders als billijk aan te merken normen hier niet toegepast kunnen worden". B. en W. achten de bedragen, die ten laste der ouders komen, in de gegeven omstandigheden alleszins redelijk. B. en W. stellen den raad voor, aan Ged. Staten te berichten, dat de raad geen aanleiding heeft gevonden de bedoelde beslissingen te herzien. Aldus wordt besloten. Commissie tot wering van schoolverzuim. In do vacature J. de Wit worden aanbevolen: 1. de heer N. H. Klomp: 2. de heer H. Wilms. Benoemd wordt de heer Klomp met 10 stemmen, op den heer H. Wilms werd 1 stem uitgebracht De rondvraag. De heer Oden informeert naar het toegezegde rap port over een teerslaghchandeling van den Mekkens tuinweg en de Klieftstraat. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit nog niet onder handen hebben genomen, omdat eerst de spramex- behandeling te Westerland en daarna te Oosterland zou plaats hebben. De heer Oden deelt mede, dat hem bij do laatstge houden verkiezing is gebleken dat van het schoolge bouw te Westerland hot lokaal waar het stembureau zitting had, er buitengewoon slecht verzorgd uitzag. Er is bovendien een afvoerpijp vlak bij de deur en dat schijnt van invloed te ijn op de muren. De Voorzitter zegt toe. dat B en W. een onder zoek zullen instellen. De heer Oden mprkt voorts op. dat een perceeltje bouwterrein midden in Hippolytushoef braak ligt Dat doet afbreuk aan d^ schoonheid van het dorp en spr. zou willen lat hieromtrent overleg werd ge pleegd met den eigenaar. De Voorzitter zal het bespreken. De heer Oden wijst er op dat de waterplaats bij de oude school te Hippolytushoef door een auto is aan gereden. Het is een vervuild ding en het is gewenscht dat er een goed hygiënisch urinoir wordt geplaatst. Ook het schoolplein zelf ziet er haveloos uit. B. en W. zullen ex hun aandacht aan schenken. De heer Boersen deelt mede dat de waterplaats in de school te Oosterland niet in orde is. De Voorzitter zou het op prijs stellen ais de hoofden der scholen dergelijke dingen aan het gemeentebestuur berichtten. De heer Bakker merkt op, dat het kan zijn, dat het hoofd der school te Oosterland er niet mee op de hoogte is, omdat er twee lokalen leeg staan. De heer Oden zegt, dat de heer Cornelissen het reeds een paar maal tot den opzichter had gezegd. De Voorzitter wist dit niet. maar vindt het uitstekend dat zulks geschiedt, want de opzichter moet tooh weei een onderzoek instellen. Hierna sluiting. Dinsdagavond vergaderde de tuinbouwvereeni- gtng „De Eendracht" ten huize van den heer C. Vis, alhier. De opkomst der leden was goed. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende de ver gadering met een woord van welkom, en dankte daarbij den heer Timmerman, voor het vele werk dat hij heeft verricht. Ingekomen een schrijven van C. Dekker, uit Hens broek, betreffende de boycot der firma Haijtema, waarin verzocht wordt deze boycot te handhaven. De Voorzitter deelt mede, dat d«> boycot door het bestuur is opgeheven, omdat het van oordeel was, dat het niet gewenscht was een concurrent uit te sluiten. Een discussie volgt over de vraag of het be stuur daartoe het recht had en of het ook wel ge wenscht was. Geoordeeld werd, dat bedoelde firma achter de broek gezeten moet worden. Het besluit van het bestuur wordt afgekeurd met 23 stemmen tegen, 20 voor en 10 blanco. De Voorzitter constateert, dat het bestuur een slag in het gezicht heeft gekregen. De leden zullen de go volgen hebben te dragen. Deze agenda wordt nog afgehandeld. De Voorzitter deelde mede, dat het niet heeft mo gen gelukken dat de Heidemaatschappij de ingehou den week loon van de tuinders voor het baggeren niet mag uitkeeren. De heeren hebben verzekerd dat ze niet vooruit zijn gewaarschuwd. Het was een ge wone rondgang. Hierna wordt de beschrijvingsbrief van de ver gadering van den Noordermarktbond behandeld, de vergadering die heden, Woensdagmiddag wordt ge houden en waarvan in ons volgend nummer een uit voerig verslag zal verschijnen en waarnaar we dus kunnen verwijzen. Collectief arbeidscontract. Voorzitter deelde mede, een conferentie te hebben bijgewoond voor een collectiel contract. De loonen zuilen merkbaar hooger zijn, nl. f 18 per week, in den drukken tijd f21 per week Spr. vroeg zich af, of de vereeniging er we Ihet recht toe had een contract af te sluiten. Spr. was van meening, dat een aparte werkgeversvereniging wenschelijk was. Het loon zou worden verdisconteerd in de steunwet 1933. Na eenige besprekingen beslout men geen contract af te sluiten, omdat de vereenigmg niet capabel werd geacht een contract if te sluitpn. Men besloot verder collectief steenkool in te koo- pen. Benoemd werden in deze commissie de heeren L. Kal- verdijk, E. Vlug en J. Kramer Pz. De poterbewaarplaats. Voorzitter deelde mede, dat het bestuur een omslag heeft moeten heffen om het tekort te dekken. Spr. sprak zijn spijt uit, dat nog verschillende quitanties niet zijn betaald, waarbij sommigen van onwil waren. Spr. drong aan, te betalen. Men blijft aansprakelijk tot tn met 1934. Het bestuur werd gemachtigd om de noodige maat regelen te nemen, met de onvvilligen en onmachtigen. Voorzitter hoopte, dat zoo veel mogelijk poters in worden gebracht Het bewaarloon werd gesteld op f 0.10 per bak voor de leden en f0.15 voor de niet- leden. Voorzitter stelde voor de contributie op f0.04 per snees te stellen. In tweeën op te vorderen. Aldus be sloten. Bij de rondvraag werd door den heer J. van Hout verslag uitgebracht van de ku.i^tmestoommissie. De heer W. Jonker stelde voor een verzoek aan den raad in te dienen om de tuinders in den aankoop van kunstmest te steunen, waarop de Voorzitter ant woordde, dat hem hedenavond is medegedeeld, dat het absoluut niet zal gaan. Toesiag is verboden. In zijn sluitingswoord sprak Voorzitter zijn spijt er over uit dat de meerderheid der leden de handel wijze van het bestuur heeft afgekeurd. Spr. richtte zich t"t de blanco-stemmers, waarmee spr. zich niet kon vereenigen. (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN). Dinsdagmiddag vergaderden bestuur en Hoofdinge landen van dezen polder met een commissie uit den Ringpolder, in het Huls de Brederode, te Oudkarspel. De Voorzitter, de heer Jb. Swan, opende de vergade ring met een woord van hartelijk welkom, in het bij zonder tot de heeren Jb. Kroon Jbz. en G. Schoorl Gz., die gekozen zijn in de plaats van wijlen de heeren G. Hart Hz. en G. Schoorl Jz. Voorzitter herdacht met enkele woorden de overle denen en schetste hunne verdiensten in het belang van den polder. Zij hebben steeds hun allerbeste krachten gegeven. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer K G. Reinders, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen werden eenige opmer kingen gemaakt over de verdeeling der arbeiders aan den weg door het Geestmerambacht over de verschil lende bannen. De heer P. Slot, Broek op Langendijk, vond het niet juist, dat de verdeeling werd gemaakt volgens de grootte der bannen, waarop de secretaris toelichtte, dat men het eerst geleidelijk had verdeeld, doch dat daarop geen goedkeuring was verkregen van Ged. Sta ten, die voorstelden om het op de thans toegepaste wijze te doen. Medegedeeld werd, dat voor de banne Oudkarspel ln de plaats van wijlen den heer G. Hart Hz. Is benoemd de heer Jb. Kroon Jbz. en voor Eenigenburg ln de plaats van den heer G. Schoorl Jz. de heer G. Schoorl Gz. De geloofsbrieven der beide heeren werden hierna nagezien en ln orde bvonden, waarna tot de toelating werd besloten. Voorzitter complimenteerde de beide heeren met hun benoeming en sprak den wensch uit, dat een prettige samenwerking zal plaats vinden. Vervolgens werd overgegaan tot de benoeming van een molenmeester ln de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer G. Schoorl. Benoemd werd met 9 van de 13 stemmen de heer P. Borst te Haren karspel die deze benoeming aannam, dankzeggend voor het in hem gestelde vertrouwen. Rekeningen 1932. Hierna werden de rekening over 1932 behandeld. De commissie rapporteerde, alles ln de beste orde te hebben bevonden en adviseerde tot decharge. Aldus besloten. De rekening van het motorgemaal sloot ln ontvang sten op f 68.926 07 uigaven f 68.018-81, batig saldo f 907.76. De rekening van den Oosterdk In ontvang sten op f12.236.84, uitgaven f 7703.08, batig saldo f 453 81. Die van de Molengeerzen ln ontvangsten op f 5799.38. uitgavenf 4656.99, batig saldo f 6583.96. Begrootingen 1933. Daarna werden de begrootin gen voor 1933 behandeld. De begrooting van het mo torgemaal ln ontvangsten op f 22335.60, uitgaven f 21.941.45, vermoedelijk batig saldo f 394.15. Die van den Oosterijk in ontvangsten op f 8408.12, uitgaven f 6167.65, vermoedelijk batig saldo f 2235.47, terwijl die der Molengeerzen op f 5738.03 in ontvangsten en op f 5466.33 in uitgaven werd vastgesteld. Vermoedelijk batig saldo f 271.70. De Voorzitter deelde mede, dat men f 0.75 per HA. had kunnen verlagen, hoewel de kosten der bemaling eenigszlns hooger zijn geraamd dan verleden jaar. De lasten werden vastgesteld op f 3.50 voor het ge maal, f 075 voor den Oosterdijk en op f 0.25 voor de Molengeerzen. Op voorstel van het bestuur werd den opzichter voor verrichte extra-diensten bij de verbouwing van het ge maal een vergoeding van f 750 ggeven. Hierna sluiting. ult de OMGEVING L4NGEND1.1K OUDKARSPEL. Tengevolge van het bedanken van den heer Groen als secretaris-penningmeester van den Dieps- en Moorsmeerpolder, is in diens plaats benoemd de heer F. Moeijes te Oudkarspel. BROEK OP LANGENDIJK Blijkens een besluit van B. en W. der gemeente Broek op Langendijk, worden alle werkgevers, zoowel tuin bouwers als anderen verzocht, voor het bekomen van arbeiders (die thans bij een werkverschaffing geplaatst zijn of onder een steunregeling vallen, of als werkloos staan ingeschreven) zloh ten deze te vervoegen bij den agent der arbeidsbemiddeling. In overleg met deze worde bepaald, welke arbeider in verband met het werk. het geschiktst is, terwijl de betrokken arbeldeT ver plicht is het aangeboden werk te aanvaarden. Ten overvloede worden de werkgevers dringend ult- genoodlgd hieraan te voldoen, opdat het uitgesloten is dat een arbeider het hem aangebodene werk niet aan neemt en zoodoende ten onrechte in één of andere vorm steun geniet In een gehouden conferentie tusschen het bestuur der afd. Broek op Langendijk van den Chr. Boeren- en Tuindersbond en vertegenwoordigers der gecombineer de landarbeidersbonden werd door laatstgenoemden ge tracht een collectief contract af te sluiten ln het tuin bouwbedrijf. Bij de gehouden besprekingen werd echteT van werk geverszijde opgemerkt dat in verband met den nood in den tuinbouw en de daaruit voortvloeiende flnantieele moeilijkheden voor de tuinbouwers, men aan de leden der afdeeling geen bindende bepalingen op kon leggen daar het bij den nog steeds grooter wordende nocd practisoh onmogelijk zou zijn gedane beloften uit te voeren. Naar aanleiding daarvan kon in deze geen overeenstemming worden bereikt OUDKARSPEL. Hengelsport. Dinsdagavond hield de hengelclub „Oudka repel" haar jaarlijksche vergadering ln het lokaal van den heer C. Vis. alhier. De opkomst der leden was goed. De heer A Timmerman opende de vergadering met een hartelijk welkom, waarna de secretaris, de heer G. Prijs, de notulen der vorige vergadering voorlas, welke onder dankzegging aan den samensteller werden goed gekeurd en vastgesteld. Dinsdagavond 23 dezer, hield de plaatselijke gym- nastiekvereeniging „Lycurgus" haar jaarvergadering, ten huize van mevr. de wed. L. Zwaag. Als het zoo traditioneel geworden Schager half uurtje verstreken is, opent de voorzitter, de heer A. H. J. Knol om half 9 de vergadering. Spreker heet de aanwezigen welkom, zijn spijt er over uitsprekende, dat niet meerdere leden aanwe zig zijn. Ht aanvangsuur, dat in verband met den zomertijd wel wat vroeg is gesteld, zal wel een der oorzaken hiervan zijn. Spr. wijst op een bloeiend vereenigings leven en op bevredigende resultaten. Na opening worden de notulen der laatst gehouden vergadering (20 December 1932) door den secretaris, den heer J. Molenaar gelezen, welke onder dankzeg ging ongewijzigd worden vastgesteld. Aan de orde is thans de behandeling der ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen zijn reglementen der openluchtspelen der K.N.G.V. Van de vereeniging Sparta te Winkel werd een uitnoodiging ontvangen tot deelname aan de wedstrij den, welke zullen worden gehouden op 16 Juli e.k., ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Over dit laatste wordt verder op de agenda teruggekomen. Jaarverslag. Daarop leest de secretaris, de heer J. Molenaar, het jaarverslag 1932. Dit verslag ademt een opgewekte geest Gememoreerd wordt de in gebruikname van het gymnastieklokaal der nieuwe openbare school. De heer S. Keesman belastte zich opnieuw met de lei ding, iets wat met blijdschap vermeld staat. Den secretaris werd met applaus dank gebracht voor het keurige verslag. Financieel verslag. De penningmeesteresse, mevr. Van Huit, geeft een financieel verslag over het jaar 19311932. Hieruit memoreeren we, dat de totaal uitgaven bedroegen f 1215.64, de totaal ontvangsten f 1217.45. Alzoo een na- deelig saldo van f28.19. Opgemerkt wordt, dat de vereeniging voor extra uitgaven werd gesteld, zoodat uit het cijfermateriaal niet mag worden a.'geleid, dat de financiën der ver eeniging zorgen baren. Balans per 1 Blaart 1933. Per 1 Maart 1932 was in kas f 111.12. Per 1 Maart 1933 f58.59. De begrooting19331934. De begrooting 1933—1934 is geraamd op totaal f 1331.80. Aan leerkrachten is geraamd ruim f900.—, aan bondscontributie f 75.terwijl voor „onvoorzien" staat aangegeveen een bedrag van f 183. De heer J. Winkel vraagt aan de hand der begroo ting of de post contributie dames seniores van f221 niet wat te hoog is genomen. Voorzitter stelt den heer Vinkei dienaangaande tevreden. Do heer Winkel maakt de leden van het dagelijksch bestuur een compliment voor de samenstelling der begrooting. Het jaarverslag wordt vervolgens goedgekeurd on der dankzegging aan de penningmeesteresse. Bij monde van mevr. De Boer wordt medegedeeld, De penningmeester, de heer J. Bruin bracht hierna rekening en verantwoording uit over het jaar 1932. Uit dit verslag bleek, dat er een batig saldo was, waarmee de vergadering zeer ingenomen was. Nadat de heer C. Vis eenige inlichtingen had ingewon nen over een bepaalde post werd de rekening ter con trole gegeven aan de heeren Aarts en Plakmaai, die al les ln orde bevonden. De Voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Hierna volgde bestuursverkiezing. De heeren A. Timmerman en C. Langendijk waren bij loting aan de beurt van aftreden. Zij stelden zich we derom herkiesbaar en werden met algemeene stemmen herkozen. Vervolgens kwam de contributieverhooging ter tafel. Na eenige discussie nam men het om de contributie op f 2.50 per jaar te stellen, met de wedstrijden vrij. aan. De heer P. van Dam drong er sterk op aan, dat ach terstallige wedstrijdgelden over 19321933, hoofdzake lijk van de thuisblijvers, nog geind wordt. Het bestuur zegde toe, dat dit met alle ten dienste staande middelen zal wordengetracht, dergelijke mis standen zullen met de nieuwe contributieregeling niet plaats kunnen hebben. De heer A. van Dam vond het noodig, dat dan ook de nu niet aanwezige leden bericht krijgen van de hier genomen besluiten. Dit werd echter door de meerder heid niet noodig geoordeeld. Vervolgens werd tot de bepaling van den eersten wed strijd overgegaan. Deze zal 18 Juni worden gehouden. De heer J. Kuilman wensch te dan nog van te voren te zien vastgesteld, hoe de tijdsindeeling op een wed strijd zal zijn. Velen zijn het met hem eens, dat een bindende regeling noodzakelijk la Men besloot dan ook bij acclamatie zich aan een van te voren vastgestelde tijdregeling te zullen houden. „Al regent het hooivorken of oude wijven.' Daarna werden nog eenige vergunningen uitgereikt Z IJ P E SGHAGERBRUG. Naar wij vernemen heeft de heer H. Stip, haltechef bij de Ned. Spoorwegen alhier, als zoodanig met in gang van 1 Juli a.s. ontslag aangevraagd wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. BURGERBRUG. Politie: Gevenden een rijwielbelastingmerk in étui; een zakmes. ALKMAAR Eerbied voor de reddingshaken, vraagt de Commissaris. De Commissaris van Politie te Alkmaar doet een 'jcroep op de medewerking van het publiek voor toe zicht op het gebruik der bekende reddingshaken, aan gebracht langs brugleuningen en langs het openbaar water op tal van plaatsen in de stad. Deze reddings haken genieten een populariteit, die welverdiend is. Gelukkig komt het slechts zelden voor dat verdrin kingsongevallen plaats vinden, dank zij de aanwezig heid van dit gemeentelijk reddingsmateriaal en be wijzen deze haken daarnaast veelvuldig goede dien sten bij het aan den wal halen van te water geraakte hoeden en andere voorwerpen, tegen welk gebruik niet het minste bezwaar bestaat, mits men zorg draagt, dat de haak na de hulpverleening weer op zijn vaste plaats wordt teruggebracht. Dit gebeurt niet altijd, met het gevolg dat de haak zoek raakt en op oogenblikken dat hulpverleening aan een drenke ling het publiek naar den haak doet grijpen, men door vroegere achteloosheid en gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel een mcnsch zou moeten laten verdrinken. Dit is dezer dagen gebleken, toen een dat de kascontrolecommissie de boeken en bescheiden in de beste orde heeft bevonden. Mevr. Van Huit wordt onder applaus décharge ver leend. Verkiezingen. Aan de orde is thans de verkiezing van een nieuw bestuur. Herkozen worden de dames Mevr. van Huit, mevr. Roggeveen, en de heeren A. Knol, J. Mole naar. S. Jimmink en C. Rol, die hunne benoeming accepteeren. Niet herkozen wordt de heer J. Winkel. In diens plaats wordt gekozen mevr. De Boer—de Moor, die zich de benoeming niet laat welgevallen. Daarop wordt herkozen de heer J. Winkel. In de kascontrolecommissie worden benoemd de heeren J. de Boer en Jb. Stammes, terwijl mej. Blaauboer zitting blijft houden. De benoemden nemen hunne functie aan. Tot vaandeldraagster en -drager worden reep. be noemd mevr. Knol en de heer A. Willemse. Mevr. Knol neemt hare benoeming aan, den heer Willemse zal bericht van zijne benoeming worden gezonden. De Voorzitter reikte aan diverse prijswinnaarsters en -winnaars van laatst gehouden wedstrijden herin neringsspeldjes uit met woorden van gelukwenschen. Werkprogram 19331934. Een werkplan voor het jaar 19331934 wordt ver volgens vastgesteld. In verband met een en ander wijst spr. op de beoefening van het handballen. Eenige afstandsmarschen zullen worden uitgeschre ven. Atletiekwedstrijden staan eveneens op het pro gramma. In of omstreeks November zal weer een uitvoering worden gehouden. Een feestavond is te wachten in het winterseizoen. De commissie welke het feest in den afgeloopen winter voorbereidde, brengt Voorzitter dank. Binnenkort zal een feestdag worden georganiseerd naar Callantsoog. Besloten wordt om deel te nemen aan de groote wedstrijden te Winkel op 16 Juli. Voorzitter dringt in verband hiermee op ernstige, serieuze training aan. Op voorstel van het bestuur wordt besloten tot op richting van een vaandelfonds en de helft der bezit tingen te beleggen in het vaandelfonds en een helft in een z.g. jubileumfonds, behoudens een kleine reserve. De rondvraag. In de rondvraag worden eenige quaestles van in ternen aard besproken. De heer C. Rol doet het voorstel tot aanschaffing van vereenigingsmsignes. Het bestuur zal zich hier over doen inlichten en den vergadering de uitslag mededeelen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter met woorden van dank aan de aanwezigen en een op wekking om trouw te blijven oefenen, deze geani meerde jaarvergadering. MINIATUIJR-WEKELD6TAD. Per advertentie wordt in dit nummer aangekondigd de komst van de Miniatuur-wereldstad, een complex van huisjes, straatjes, grintwegen, grachten en fabrie ken, tezamen een oppervlakte beslaande van ongeveer 18 vierkante meter, maar weergevende het leven en de beweging van een hedendaagsche stad. Het geheel werd vervaardigd door den heer H. T. Hulzinga te Veendam. Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie. WERK GEGUND. De bouw van een bottelarij met woning aan het Oude slotplein voor rekening van den heer W. F. J. van Brp is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer K. Kreijger te Oudesluis. Architect is de heer Chr. Dekker, alhier. te water geraakt meisje met een deken ternauwer nood uit het water kon worden gered van den ver drinkingsdood, omdat de reddingshaak aan den Stee- nenbrug verdwenen bleek. Wanneer het publiek in het algemeen en omwonen den van de plek waar zoo'n haak voor hulp gereed hangt, in het bijzonder door toezicht op het gebruik en de terugbezorging mee wil werken aan een alge meen belang, daarbij bedenkende dat de politio niet bij elk ongeval aanwezig is of het gebruik van het apparaat kan controleeren, kan men rekenen op een ieders waardeering. Achter de woning van een bewoonster aan het Hei ligland is een kano komen aandrijven. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen aan het bureau van politie. Een nat gat gehaald. Maandagavond te omstreeks 7 uur, geraakte op het Zeglis, ter hoogte van de le Kanaalstraat een vracht auto bij het achteruit rijden voor het laden van zand uit een aldaar liggende lichter, te water. Doordat de auto op die lichter bleef hangen, bleven de voorwie len op den wal en kon hij met een anderen auto op het droge worden gebracht Persoonlijk letsel noch materieele schade werd toegebracht De oorzaak van een en ander was het te laat aanzetten van de hand rem door den bestuurder. Een nieuw gevaar op den rijwegI Krachtige politiemaatregelen tegen deze dreigende plaag noodzakelijk. De keus van onze lieve, maar helaas steeds tot bal daad geneigde Alkmaarder jeugd, is op een nieuw vermaak? gevallen en wel door het zonlicht te mis bruiken tot oogenverblinding door middel van zak- spiegeltjes. Niet alleen is deze oogenkieteling zeer onaange naam, doch wanneer bestuurders van motorrijtuigen of wielrijders daardoor worden getroffen, bestaat de mogelijkheid voor de grootste verkeersongelukken, maar het is reeds helaas duidelijk gebleken, dat de speelsche om nu maar niet te zeggen misdadige jeugd, daar geen aandacht aan schenkt. De politie zal dus bij de vele strafwetbepalingen, die haar bezig houden, ook aan dit soort baldadigheid haar aan dacht moeten schenken. Laat ons hopen, dat in de toekomst de bevoegdheid der politie om in dergelijke ergerlijke gevallen krachtig in te grijpen, worde uit gebreid. Eenige uren afzondering in de politiecel en het toedienen van een gevoelige lichamelijke kastij ding aan de steeds meer degenereerendo jeugd, zou den misschien de radicale middelen zijn, om den on- houdbaren toestand te verbeteren. ANNA P AH 10 W N A VOETBALVEREEN. B.K.C. Voor a.s. Donderdag, Hemelvaartsdag, zijn geen com petitie- of gouden kruis-wedstrijden vastgesteld. Toch worden op het B.K.C.-terrein nog een paar in teressante wedstrijden gespeeld. Om half 2 speelt het tweede tegen A.D.O. I in de volgende opstelling: Koster; Sasburg. De Jong; Bakker, Steenvoorde, De Schipper; Van Duin, Steenvoorde, De Schipper, Jb. Post, Van Dijk. Om 3 uur speelt het eerste tegen R.C.B. I, de lang verwachte plaatselijke ontmoeting, met de volgende opstelling: De Schipper; Van Teulingen, Van Teulin- gen; v. d. Burg, Wiggers, Steenvoorde; Tauber, De Boer, Post, Harder of Jac. Wiggers, Hulsman. Het derde is vrij en kunnen dus als reserves present zijn. Jongens, weest op tijd en doet je best.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7