Copaine Motorrijder rijdt tegen den trein Berechting van de muiters in Indie Roosevelt in geraar Bomaanslagen in tal van Spaansche steden Spoorbrug in de rivier gestort „Allen zijn gezond Het water in 't Flevo-meer. Marktberichten. Kort verhaal Doodelyk ongeval bij Teteringen. Gister ls onder de gemeente Teteringen een ongeluk gebeurd, waarbij een motorrijder werd gedood. De heer Veldhuizen, van de militaire politie uit Am sterdam, reed op een motorrijwiel in volle vaart over dezen weg en bemerkte niet dat uit de richting Til burg een trein naderde. Nog trachtte een zich bij den overweg bevindende vrouw den motorrijder op het na deren van den trein opmerkzaam maken, doch dit bleek vruchteloos Reeds was de locomotief den over weg gepasseerd, toen de motorrijder met volle vaart tegen een der wagons opbotste. De ongelukkige was vrijwel op slag dood. „HAAGSCHE POST" VERBODEN. Behalve de reeds verboden buitenlandsche kranten worden thans, naar het W. B. uit Berlijn meldt, tot nader order nog de volgende bladen voor het Duitsche Rijksgebied verboden: de „Haagsche Post", Den Haag. „Argentinische Wochenblatt" Buenos Aires; „La Soci- alisto", Weenen, „La Revolution Proletarienne, Parijs. Wetsherziening gevraagd ln verband met den rechtskundigen bijstand. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Albarda heeft aan de ministers van Justitie en van Defensie de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat de schepelingen van „De Zeven Pro vinciën" niet eerder dan in September voor de krijgs raden zullen terechtstaan? Indien de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord zijn de ministers dan niet van meening, ook gelet op sommige der pleidooien, bij de tot dusver in Ned. Indië gevoerde processen door militaire verdedigers gehouden alsmede op het oordeel voor verschillende juristen hier te lande over de noodzakelijkheid van een onafhanke lijke verdediging uitgesproken, dat het aanbeveling ver dient, alsnog door wetswijziging ten spoedigste te bevor deren, dat de beschuldigde marine-schepelingen die voor een krijgsraad in Ned. Indië zullen terechtstaan, rechts kundigen bijstand kunnen erlangen van rechtsgeleerden, die onafhankelijk zijn van de regeering en van de ma rineautoriteiten? Zijn de ministers bereid, een daartoe strekkende her ziening van enkele wetsartikelen ten spoedigste te be vorderen. zoodat deze nog in September van kracht kun nen zijn? LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Op 15 JonL De in art. 10 der Dienstplichtwet bedoelde loting ter bepaling van den ingeschrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienstplichtige te worden be stemd, geschiedt in het openbaar voor de lichting 1935 op Donderdag 15 Juni des namiddags twee uur te 's-Gravenhage in de „Rolzaal", Binnenhof 8. De loting geschiedt uit een getal genummerde biljet ten, overeenkomende met het getal der personen, ver meldt in het alfabetisch register der gemeente Amster dam van de lichting 1932. DE ITALLAANSCHE VLIEGTUIGEN OP SCHELLINGWOUDE. De aankomst te Schellingwoude van een 20-tal Ita- liaansche Dornier-vliegtuigen onder bevel van den Mi nister voor Luchtvaart Generaal Balbo, op hun door reis naar Amerika, wordt op 6 Juni a.s. verwacht. Zyn jacht een uur lang op de Potomac In een hevigen storm. Het uitstapje, dat president R-oosevelt dezer dagen met minister Woodin en diens vrouw op de Potomac, de 1% K.M. breede riviermonding, waaraan Washington gelegen is, heeft gemaakt, was bijna op noodlottige wijze geëindigd. Zondagmiddag, even voor men aan tafel zou gaan, stak een storm op, zoo hevig, als men In jaren niet had beleefd, gepaard met een geweldig onweder. Het regeeringsjacht Sequoia, dat niet zeer vast op het water lag. wa3 een uur lang in zoo ernstig gevaar, dat men den maaltijd in den steek Het, Woodin vertelde later, dat hij nog nimmer zoo in angst had verkeerd, daar men voortdurend vreesde, dat het vaartuig naar de ondiepten zou worden gedre ven en daar zou omslaan. Organisatie van terroristen ontdekt. V.D. verneemt uit Madrid: In geheel Spanje zijn weer tal van terreurdaden ge pleegd. In de steden Gijon, Ferrol. Granada en Alcala de Guadeira bü Sevilla zijn bommen ontploft. In laatst genoemde plaats werden zes huizen ernstig beschadigd. In Madrid, Saragossa en Cijon zijn tal van leden van links-radicale partijen gearresteerd, nadat de politie een wijdvertakte organisatie van terroristen had ontdekt. Zes arbeiders gewond. Wolff meldt uit Chemnitz: Tusschen Bermersdorf en Hainichen is gistermiddag een spoorbrug In de Striegis gestort. Zes personen werden gewond en moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. De fundament der brug moesten sedert eenigen tijd gerepareerd worden; ten einde dien ar beid mogelijk te maken, moest de brug iets verschoven, met het gevolg, dat zij van haar basis schoof en in de rivier stortte. De zes arbeiders, die op de brug ston den, vielen in de diepte; drie hunner zijn zwaar, de andere lichtgewond. ZIJ WILDEN HET VAK NIET VERLEEKEN. Valsche mimterïj in de gevangenis Reuter meldt uit Belgrado: In de gevangenis van Zabeli Pozjarevtaz zijn drie gedetineerden betrapt op het maken van valsche mun ten. Tijdens den arbeid in de gevangenlswerkplaatsen wisten zij zich het noodlge materiaal te verschaffen Des nachts, als de andere gevangenen sliepen, werkten zij aan de valsche munten, en het gereedschap verbor gen zij onder den vloer van hun cel. Zij hadden stukken van 10 en 20 dinar gemaakt en ■waren er in geslaagd om hiermede de cipiers tabak, bier en andere versnaperingen voor hen te laten koo- pen. De vevalsching was zoo goed, dat de cipiers het la het geheel niet bemerkt hadden. Heden GELARDEERDE KALFSLEVER Gebr.Kweldara, Schagen. Tel. 64 Massa-suggestie te Zagreb door een 80-jari gen architect. Reuter meldt uit Belgrado: Een 80-jarige architect. Baud genaamd, die te Zagreb woonachtig is, beoefent de geneeskunde door massa-sug- gestie. Een groot aantal zieken pleegt bijeen te komen voor zijn huis; Baud stapt dan het balcon op en roept met een vreemde, hooge stem: „Nu zijt gij allen gene zen. Gaat weg. Allen zijn gezond. Gaat" De honderden zieken gaan dan naar huis in het vaste geloof, dat zij genezen zijn. De verhalen van Baud'a geneeskracht worden steeds fantastischer. Een man, die tien jaar kreupel is ge weest heeft naar het heet zijn krukken weggegooid en liep; een vrouw, die tien Jaar lang niet kon slapen van de hoofdpijn, heeft weer geslapen als een kind. De toeloop naar Baud wordt steeds grooter en het is hem sinds eenigen tijd niet meer mogelijk allen afzon derlijk te ontvangen. De ernstige gevallen helpt hij ech ter persoonlijk; verder verschijnt hij elk kwartier op het balcon. De menigte ontbloot het hoofd, valt op de knieën, buigt het hoofd in het stof en roept: „Zegen ons. opdat wij genezen worden." „Gaat, gij zijt genezen" antwoordt de architect en de honderden gaan naar huis, zwerend, dat zij geen pijn meer voelen. Slechts de politie en de doctoren blijven sceptisch. Schietpartij te Innsbruck Heftige botsingen tusschen nat.-socia]isten en Heimwehr-lieden. Tientallen gewon den. De ..Neue Freie Presse" meldt volgens een Wolff-be- richt uit Weenen. dat het gisteravond op verscheidene plaatsen in Inssbruck tot heftige botsingen kwam tus- ■*chen nat. socialisten en Heimwebrlieden. In de Mu seumstrasse en de Erlerstrasse schoot de Heimwehr in het wilde weg, omdat eenige van haar leden aange vallen zouden zijn door nationaal-socialisten. die hun een pak ransel zouden hebben toegediend. Er werden zeven personen gewond, ofschoon de Heimwehr beweert slechts met losse patronen te hebben geschoten. Onder de gewonden bevond zich een Duitsoher, die eerst des middags in Innsbruck was aangekomen. Hij liep een ernstige wende aan den hals op. De an dere gewonden kregen schotwonden in de beenen of in het onderlijf. Drie compagnieën soldaten zetten de binnenstad af en de orde werd toen hersteld. Behalve bij de schieparty werden bij andere charges in verschillende stadsdeelen 36 personen gewond door sabelhouwen. Officieel wordt over de schietpartij te Innsbruck medegedeeld, aldus een later Wolff-bericht. dat het na een conferentie tusschen een delegatie van studenten en den rector der universiteit over de academische vrijheid tot natlonaal-socialistinche demonstraties kwam, welke gericht waren tegen de Heimwehr. Daar bij zou uit de rijen der nationaal socialisten een schot gevallen zijn. SCHIJNBAAR onverschillig slenterde Henri do Waart langs den Brusselschen trein, welke weldra zou vertrekken. Toen liep hij de tweede klasse-compartimenten door om een rustig hoek plaatsje te vinden. Hij hield er niet van door heeren op de vingers ge keken te worden en was liever in gezelschap van dames. Eindelijk vond hij een geschikt hoekje. Tegen over hem zat een jonge dame met een knap uiterlijk. Hij schatte haar twee en twintig. Zij stak juist een sigaret op, beantwoordde met een kort hoofdknikje zijn groet, zag hem een oogen blik onderzoekend aan en sloeg daarna de drukte op het perron gade. In het bagagenet boven haar, lag een valles en naast haar stond een koffertje. Henri zag aanstonds, dat het een kleine schrijfmachine was, een zoogenaam de „portable". Hij zelf had een dito thuis, hoewel er eenig verschil tusschen deze en de zijne bestond, zooals hij onmiddellijk opmerkte. Hy maakte het zich gemakkelijk, trok zijn overjas uit, welke hij ophing, vle.ide zich in zijn hoekje en stak een sigaar op. De dame rookte, dus hoefde hy haar niet eerst te vragen of rooken haar soms hinderde. Het tafeltje aan het raam was al opgeklapt. Er la gen tijdschriften, een sigarettenkoker en een aansteker op. Henri bestudeerde in stilte zijn reisgenoote en be peinsde wie en wat zij kon zijn. In geen geval gevaar lijk. meende hij, en wellicht prettig gezelschap. De trein zette zich in beweging en René Vandevelde doofde haar sigaret in het aschbakje. Toen zei ze met een glimlach tot haar overbuur: Ik mag zoo gaarne die drukte bij het vertrek van een trein zien. Er vallen dikwijls zulke grappige scènes voor. Ik begrijp niet, waarom menschen, die op reis graan, zoo zenuwachtig moeten zijn. Ik sommige gevallen kan ik me dit voorstellen, was Henri van meening. Bij een lange afwezigheid of zoo. Zoo samen babbelend, had zij de schrijfmachine uitge pakt en voor zich neergezet. Hij bewonderde haar vin gervlugheid. Onophoudelijk typte ze door, het gesteno grafeerde lezend uit een schrift. Ze scheen geen tijd meer te hebben voor een praatje. Eindelijk staakte ze haar werk en zei: Ziezoo! En nu ga ik even in den restauratiewagen een kopje koffie drinken. Ik heb er waarlijk trek in. en heb het wel verdiend, dunk me. Ze sloot zorgrvuldig de papieren in een actetasch, welke ze onder haar arm meenam. Henri bekeek de schrijfmachine en grijnslachte. Met half gesloten oogen begluurde hij even de reizigers in het andere gedeelte van den wagen. Hij keek op zijn horloge en sloeg dan een krant open. Toen René terug kwam. scheen hij in slaap gevallen te zijn. Zij waren nu alleen, daar de andere passagiers eveneens naar den restauratiewagen gegaan waren. Haar eerste blik ging naar de schrijfmachine. Toen liet ze hem rusten op het gelaat van den sla pende. Ze dacht: „Hij is een koopman of iets derge lijks. Waarom zou ik me ongerust maken? En wie kan er erg in hebben dat in deze schrijfmachine 'n geheim vak is? Wie kan daar de cocaïne in ontdekken. Als ik de grens over ben, heb ik een flinke som verdiend, Nog HET WERELD VERBRUIK VAN KININE. Geraamd op 2.5 mlllloen pond Sterling. Volgens Engelsche medische bladen wordt het ge bruik van kinine over de geneele wereld geschat op ongeveer 2.5 millioen pond Sterling per jaar. Het Brlt- sche Rijk gebruikt voor ongeveer 450 000 pond per jaar. Naar bekend is de kinineproductie vrijwel geheel af hankelijk van onze Ned. Indische kinacultuur, daar deze bijna de heele wereldproductie omvat MASSA-AFTREDEN VAN FRANSCHE GEMEENTERADEN. Actie van wijnboeren. Reuter meldt uit Montpellier (Fr.): Als protest te gen het door de regeering ingediende wetsontwerp in zake de nieuwe regeling van den wijnbouw, heb ben in het departement Gard (Zuid-Frankrijk) 99 ge meenteraden besloten en bloc af ta treden. VERWACHTE PINKSTERDRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN. 122 extra treinen. Pinksteren stelt aan de Spoorwegen hooge eischen. 122 extra treinen zijn dan ook voor den Zaterdag, Maandag en Dinsdag op de groote lijnen ingelegd, waaronder verscheidene buiten de dienstregeling. Een w^ziging in de samenstelling. Men schrijft aan de N. Rott Crt,: Het is thans net een vol jaar dat de Vlieter gedicht werd een door de Flevomeervisschers is reeds opge merkt, dat het water geleidelijk verzoet. Vooral langs den Zuid- tot Zuidoostwal is het verschijnsel van iets hooger zoetwaterpercentage aantoonbaar, aangezien in deze strook het meeste rivierwater den ouden zee boezem bereikt: de Eem als afwatering der Gelder- sche Vallei, de Veluwsche heken en de IJssel als tak van den Rijn. Nog een andere oorzaak is echter op de verzoeting van de kuststrook Gooi-Veluwe-Kamper- eiland van invloed: de heerschende windrichting N. en N.W. In Nederland drijven nl. d" bovenste waterla gen naar genoemde kustlijn toe en deze bovenste laag is door kleiner soortelijk gewicht zoet water, afkomstig van genoemde rivier. Zout en zoet water vermengt zich niet innig. Voegt men hierbij de loo- zing van het Flevomeer in de Waddenzee als regel, terwijl geen zout water omgekeerd terugvloeit, dan is daarmee het wijzigingsproces voldoende verklaard. Aanwijzingen voor afneming van het zoutgehalte in den gordel: Pampus tot de IJsselmonden zijn er vele. Nu de koude van de eerste Meihelft voor betere tem peratuur heeft plaats gemaakt is de kuil van de Hui- zer- en Spakenburger vloot geregeld in de weer; de aal vangst is thans voor den visscher behoorlijk loo- nend. Veel beter dan andere Jaren om dezen tijd. De omgeving van den Eemmond was nooit ongunstig; nu vorm de Eem-afglooiing een merkbaren halven cir kel in het Flevomeer. Een aanvoer van 6 a 7000 pond kuilaal te Spakenburg op één dag behoeft dan ook geen verwondering te wekken, In de tweede plaats is het geen toeval, dat de uit zetting van „pootgoed" door de desbetreffende afdee- ling der Nederl Heidemaatschappij (10.000 jonge edel- karspers) geschiedde vóór de IJselmonden, op do daar aanwezige ondiepte. In den driehoek: de Voorst- Schokland-Keieldiep monden een 5 tal fcoet water-loo- pen tn het meerbekken uit. zoodat, gelijk de visscher het uitdrukt, „een wal van rivierwater langs de Kam- pereilandkust staat van Zwolsche Diep tot Ketel- diep", Deze uithoek mag een goede teeltplaats voor een kwartier en we zijn er". Ze huiverde even: „niets laten merken", dacht ze, „je natuurlijke houding vooral niet laten varen. Geen achterdocht wekken. Ze stak weer een sigaret op sloeg het eene been over het an dere en bleef droomend voor zich uitstaren. Even meende ze„ dat Henri door zijn wimpers heen, naar haar keek. Angst beving haar: als hij eena van de po litie was? Henri ontwaakte en René begon weer te typen, tikte vooral druk door toen de douane verscheen. Neen, niets aan te geven, knikte ze. Ja, dat is mijn koffer! Zal ik hem openmaken? De beambte keek oppervlakkig naar de schrijfma chine en keek vervolgens in haar valies. Henri had bij den aanvang van zijn reis met angst het onderzoek der douane tegemoet gezien. Nu echter zat hij met een gezicht te kijken, alsof de gansche we reld hem niets aanging en alsof hij wilde zeggen: wie doet me wat? Alles was in orde. Onwillekeurig loosde René een zucht van verlichting. Even een benauwd oogenbllk gehad, juffrouw? plaagde Henri. Ik? Weineen! Waarom denkt U dat? vroeg ze met een beklemd gevoel. Ik heb niets bij me waar over ik me angstig hoef te maken. Dus waarom zou ik...? Ze had een kleur gekregen en werkte weer voort. Na eenigen tijd noodigde Henri René uit met hem te dineeren, hetgeen zij aannam. Na het diner verontschuldigde hij zich om een after- dinner uit zijn Jaszak te halen, welke hij wilde opste ken. Ik heb mijn valiesje maar meegebracht, fluisterde hij bij zijn terugkomst Ik handel in diamanten en heb een paar steenen ln de voering van mijn hoed gesmok keld, maar nu liggen ze hier ln als ln een veilige haven. Is U bang voor diefstal? Voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast, hè? fluisterde hij lachend. Daarna keerden zij weer terug naar hun plaats en brachten verder den tijd onder gezellig gekout door. Op de plaats van bestemming namen zij met een handdruk afscheid van elkaar. Toen spoedde zij zich naar een hotel. Alles was gelukkig naar wensch afgeloopen. Van avond nog werd het gesmokkelde gehaald. Op haar kamer deed ze de deur op slot en maakte haar schrijf machine open. Voorzichtig draaide ze haar op het voet stuk... Met van schrik uitpuilende oogen staarde ze naar het leege vak van den dubbelen bodem Leeg! Alles was weg. Hoe kan dat? Zelf had ze de tubetjes cocaïne er in geplaatst! Vertwijfeld doorzocht ze haar bagage. Niets! Al haar geld weg! „Hij heeft het gestolen!" mompelde zfe. „Hij bleef zoolang weg om een sigaar te halen. En hij bracht zijn valies mee. Daar waren diamanten in. O! stomme rik, die ik ben! Bandiet! Roover! Schurk!" Ze vond een briefje, met potlood geschreven, dat ze gejaagd las. „Mejuffrouw, Ik dank U voor Uw waardevol geschenk. Wij zijn bondgenooten of concurrenten, zoo U wilt Ik heb m ij n cocaïne, toen gij 'n kopje thee waart gaan drin ken, aan Uw schrijfmachine toevertrouwd. Ik behoefde dus niet bang te wezen voor de douane. Maar de ge legenheid om Uw cocaïne er bij te nemen was zoo ver leidelijk, dat ik deze benut heb. Met hartelijken dank, Uw reisgenoot". O! die... ellendeling! hijgde René. Als ik hem ooit ontmoet, zal ik hem... zal ik hem... Wat ze hem wilde doen, ging in haar gesnik verloren. J. v. d. MEERE, genoemde vischsoort geacht worden, vooral als de kuil het jonge gord maar met vrede laat. (Mettertijd zullen wettelijke beperkingsmaatregeler tegen „Je kuil" van den voormaligen Zuiden-eevisscher niet te vermijden zijn, als het Flevomeer op groote schaal zoetwatervisch-terrein zal zijn!) Een derde aanwijzing is het vroegtijdig sterven van eenige roovers in de vroegere Zuiderzee-vischwereld. Zeehonden waren voor den visscher een schrik en menigmaal in den natijd spoelde een gedood exem plaar op de Gooi- en Êemlandkust aan. Thans too- nen nu reeds aangetroffen dieren geen verwonding Ze zijn blijkbaar in de afgesloten zet achtergebleven; door wijziging in hun water of voedingsmiïieu kon den ze het niet bolwerken. Blijkens een mededeelinp m het visscherijorgaan zijn op de ondiepte Pampus cwee cadavers van robben gevonden en nabij den vuurtoren van Durgersdam zelfs een doode bruin- visch. Deze vondsten wijze ai'e op zuidelijke gedeel ten van het oude bassin. BOOMAANSLAG TE SOFIA. Wegens schending van vertrouwen. Eén vrouw gedood, een ander zwaar ge* wond. Revolutionnair gezinde personen uit het district Tsarinerod in Bulgarije hebben, zoo meldt Reuter, een bom geworpen in een huis waarin twee vrou wen woonden, die eenige geheimen van de opstan delingen verraden hadden. Een der vrouwen werd gedood, de andere zwaar gewond. Later op den morgen werd een communistische lei der, Popandof, in een der hoofdstraten van de stad doodgeschoten. In verband hiermede zijn twee personen gearres teerd. STOOMWALS RAMT EEN HUIS. Vele overtredingen. Een stoomwals die van Zaandam naar Goes ge* transporteerd zou worden, reed Maandag in de Em- maatraat een gevel van een winkelhuls in elkaar. De bestuurder kreeg procesverbaal wegens onvoldoende stuurinrichting, het ontbreken van twee remmen, als mede van een nummer op het voertuig en wegens het niet hebben van een rijbewijs en een nummerbewijs, omdat ln den zin van art. 1 van de Motor- en Rijwiel- wet een stoomwals als mechanisch voortbewogen voer tuig valt onder de bepaling van wat een motorrijtuig is. FURMEREND, 30 Mei 1933 Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 22 stapels Fabriekskaas f 22 en 30 stapels Boerenkaas f 25, per 50 Kg In totaal 5? sta pels wegende 83000 Kg. Handel stug; 2489 Kg. boter f 1.45—1.60 Vee: 620 runderen, w.o- 280 vette, 5458 ct. per Kg., handel stug; 315 melk- en geldekoelen f 80180, han del stug; 25 stieren; 52 paarden f 70160, handel stug; 162 vette kalveren 5576 cent, handel stug; 517 nuch tere kalveren, slacht f 315, fok f 615, handel vlug; 280 vette varkens, voor de slacht 2933 ct per Kg., handel matig; 60 magere varkens f 7—18, handel stug; 292 biggen f 713, handel stug; 361 schapen f 7—17, handel stug; 1019 lammeren f 410, handel vlug; 6P bokken; kipeleren f 1.902.30, eendeleren f 1.40; piep kuikens 5065 cent Eierveiling: 10796 stuks kipeieren a f 1.702-30 en 14667 eendeleren a f 1.40. Coop. Centr. Eierveiling. Aangevoerd: 16500 eend eieren f L45—L75. 128000 kipeleren: 70—80 Kg. f 2.70— 3.60. 6566 Kg. f 2.40—2.60, 63-84 Kg. f 2.10-2.40. 60— 62 Kg. f 2—2.30. 58-59 Kg. f 1.85—2. 56—57 Kg. f 1-70— 1.90. 53—65 Kg. f 1.601.80. 50—52 Kg. f 1.60—1.70. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Mei. Aangevoerd: 9000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 7.16—0.90. drielingen f 8.50-9.90. klein f 7.70—8.60. tomaten: A f 29.10—30. B f 27.90—30.10, C f 27.20—28.20 CC f 17.30; 24000 Kg. rabarber f 0.50. NOORDSCHARWOUDE, 30 Mei. Aangevoerd: 4500 Kg. rabarber f 0.50. 3900 Kg. uien f 0.80, grove uien f 0.90, 15500 Kg. kroten f 0.60, 350 Kg. D. witte kool f 2. Doorgedraaid: 15500 Kg. kroten. WARMENHUIZEN. 30 Mei. Aangevoerd: 23200 Kg. rabarber f 0.50. AMSTERDAM. 30 Mei. Zeeuwsohe bonten f 0.702.50. ld. blauwen f 0.70 2.50. id. roodstar f 1.201.40. Id. Bevelanders f 0.700 80 IJpolder bravo's f 1.80—2, id. roodstar f 1.20—1.40. id Bevelanders f 0.701 per 70 Kg., Andijker muizen f li 15. id. kl. muizen f 1013. Langendijker muizen f 13 —15. Rijper muizen f 1315. per 100 Kg.. Anna Paulow- na zand f 0.400.70, Hillegommer zandaardappelen f 0.400.70, per HL Westl. muizen f 13—15. kleine mui zen f 1215. winter malta f 8. Zomer Malta f 1415, Itallaansohe f 1213 per 100 Kg. Navekoroen Berichten. LANnENDIJK NOORDSCHARWOUDE. De kwestie van de Mosslenbrug waarover zooveel woorden zijn gewisseld, is dan eindelijk definitief ten einde, doordat het bouwen van een nieuwe brug is op gedragen aan de Gebr. Boekei te Veld voor f 13.240. Zoo als men misschien nog zal weten, werd in Juni 1927 door den gemeenteraad besloten om f 2500 voor de vernieuwing van het brugdek beschikbaar te stellen, waarin ook door het Geestmerambacht zou moeten worden bijgedragen. Het Geestmerambacht wilde toen niet medewerken, zoodat de plannen niet konden wor den uitgevoerd. In beroep gegaan bij Ged. Staten kreeg het Geest merambacht ln hoogste Instantie gelijk, waarna het bannebestuur besloot, tot de algeheele vernieuwing van de Mosselenbrug over te gaan. Het gemeentebestuur ging daarmee accoord In een daarna -gehouden gezamenlijke conferentie besloot men de doorvaart 51/é meter breed te maken, doch nadat inlichtingen waren ingewonnen kwam men op dit besluit terug en zal de brug n ueen doorvaart krijgen van 8 Meter. De bouwkosten worden voor een derde gedeelte door de gemeente en voor twee derde door de banne gedragen terwijl het onderhoud van den bovenbouw voor reke ning der gemeente en dat van den onderbouw voor re kening der banne. Voor verschillende werkloozen zal de verbouwing werkgelegenheid scheppen, daar ln het bestek staat op genomen. dat 50 pet. van het benoodigde personeel uit deze gemeente zal moeten worden betrokken over het gemeentelijk bureau van arbeidsbemiddeling. Ook voor degenen, die van de doorvaar', gebruik ma ken, zal de verbouwing een verbetering zijn, want bij sterk stroomend water als het motorgemaal werkt, is het moeilijk om door de opening, welke veel te nauw is, te komen. W1ER1NGERWAAFD Dinsdagavond werd ten overstaan van notaris J. Koo- men publiek gepresenteerd een woon- en winkelhuls met schuur aan de Groote Buurt en eigendom van den heer W. Haverkorn. Het perceel werd in bod gebracht door den heer D. Kooij Cz., c.s., op f 2800 en bij afslag niet gemijnd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2