Plaatselijk Nieuws. Bad-en Zwemvereeniging „De Wiel" Ouderavond 0. 1. School. Ü1T de OMGEVING De landbouwende bevolking protesteert Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. VOOR HET CRISIS-COMITé. Door onderwijzers en leerlingen der U.L.O. school te Schagen, werd dezer dagen een bedrag van f 11.30 afgedragen aan het Plaatselijk Crisiscomité. Ten lokale van den heer Ph. Roobol werd Dinsdag avond 30 Mei de algemeene ledenvergadering gehou den, onder voorzitterschap van den heer Ch. H. Th. Schmalz. Na opening leest de secretaris, de heer G. Kouse band, de notulen, ze worden onder dankzegging goed gekeurd. Naar aanleiding van de notulen deelt de Voorzitter mede, dat een sportvereeniging is gesticht maar nog niet bij den bond is aangesloten. Het bestuur zal ech ter nu de sportvereeniging animeeren zich bij den bond aan te sluiten. Het aanbreneen van balken en vlot is achterwege gebleven in verband met de finan tiën. Door den heer Immers ls een zwemcursus gehouden en met goed succes. De nieuw opgerichte zwemvereeniging „Paal 13" te Callantsoog, noodigt uit tot samenwerking bij even- tuëele wedstrijden. Ook bij dit punt komt weer ter sprake de vraag of men al of niet zal aansluiten bij den Ned. Zwemhond. De vereeniging zal zich tot den Bond wenden om na dere inlichtingen over de vraag of alleen de leden van de sportvereeniging beschouwd worden als leden van den Bond, of dat door aansluiting van de sportver eeniging alle leden van „De Wiel" als leden van den Bond beschouwd worden. Ingekomen is van hdf gemeentebestuur een circu laire over de ziekte van Weil. Tor voorkoming van de ziekte dienen de ratten eewered te worden en daar toe verdient het aanbeveling geen voedsel resten ach ter te laten. Zoowel den heer De Jong als den bad meester is verzocht hierop streng toe te zien. Door den Secretaris wordt het jaarverslag gelezen De finantieele resultaten waren gunstig. Regelmatig maakten 2Cd personen gebruik van de inrichting, ter wijl 195 badkaarten werden verstrekt. Aan den zwem cursus namen 31 personen deel. 25 diploma's werden uitgereikt. Do cursus redden van drenkelingen kon. dank zij den steun van het Roode Kruis, weer wor den gehouden en zoowel het Roode Kruis als Dr. Van der Sluijs werd hartelijk dank gebracht. Gememo reerd werd het uitmuntend slagen van het zwemfeest en de goeie prestaties der leden. Aan den Secretaris wordt dank gebracht voor zijn keurig verslag. Door den heer J. H. Schene, penningmeester, wordt rekening en verantwoording gedaan. De rekening be gon met een batig saldo van f 212.58. De totale ont vanesten waren f 1164.83. de uitgaven f946.19, batig saldo f218.6-4. Afgelost werd de schuld aan de Boe renleenbank f 100, aan obligaties werd afgelost f50. De schuld bedraaet thans nog: Roerenleenbank f700, obligatieleoning f2430, totaal f3130. De rekening werd nagezien door de heeren Ander- son en Koordes en accoord bevonden en onder dank zegging aan den penningmeester wordt deze gede chargeerd. De begrooting wordt vastgesteld tot een bedrag van f733. Door den badmeester, den heer Immers, zal streng toezicht worden gehouden en de leden dienen hun lidmaatschapskaart mee te brengen als ze gebruik \vi en maken van de inrichting. Om de controle zoo goed mogelijk te doen zijn, wordt de medewerking van de leden gevraagd. In het badhuis zal oen leden lijst worden bevestigd. De aftredende bestuursleden de heeren G. Kouse hand en J. H. Schene worden bij acclamatie herbe noemd. Besloten wordt ook dit jaar weer een zwemcursus te houden, de kosten bedragen voor le.!cn f2.50, voor niet-leden f 4.—. Er wordt door een der leden op gewezen, dat het diploma vooral liet al te gemakkelijk worde uitge reikt. Het verdient wellicht aanbeveling ae proef te verzwaren. Opgemerkt wordt dat als de vereeniging bij den Bond aansluit, bij het af te leggen examen een afge vaardigde van den Bond aanwezig zal zijn. Bij aan sluiting zal ook wel door de gediplomeerden opnieuw een proef van bekwaamheid afgelegd moeten worden. Wederom zal een zwemfeest worden gehouden. Als de sportvereeniging een feest of wedstrijd wenscht te organiseeren, zal zij de beschikking over de inrichting van „De Wiel" krijgen. Uitgeloot worden de obligaties nos. 1, 95, 214, 29 en 138. r Het salaris van den badmeester wordt vastgesteld op 35 cent per uur of f 12.60 per week, plus 25 cent per cursist. Bij de rondvraag worden een paar wenschen t.a.v. de inrichting naar voren gebracht en nader besproken de uren waarop de zwemgelegenheid voor dames, hee ren en kinderen zal zijn. Besloten wordt dat deze uren zullen zijn: voor dames en heeren tot 's morgens elf uur, voor dames van elf tot 5 uur. voor jongens van 5 tot 7 uur en na 7 uur n.m. voor dames en heeren. Daarna werd de vergadering gesloten. De Oudereommissie der O. L. School had tegen Dinsdagavond j.1. een Ouderavond belegd in een der lokalen der openbare lagere school. Aan den oproep had een 30-tal ouders gehoor gegeven, welke zich om 8 uur hadden verzameld in een der groote lokalitei ten. De scheidende zon speelde door de groote ruiten en gaf aan de met bloemen keurig aangekleeds klas een prettig aanzien. De vergadering werd geleid door den heer D. Brou wer. hoofd der school. De Oudercommissie was voltallig, terwijl het raadslid de heer Van Erp, mede van zijn belangstelling blijk gaf. Om ruim 8 uur opent de heer Brouwer de Ouder avond met een woord van hartelijk welkom. We hou den. aldus spreker, onze traditioneel geworden voor jaarsvergadering, niet ten onrechte vaak genoemd de schoolfeest-vergadering, want immers op dezen avond zullen de plannen worden ontvouwd voor het jaar lij Usche schoolfeest der kinderen onzer openbare la gere school. Voor de agenda te behandelen, wil de heer Brou wer een en ander mededeelen omtrent den toestand van de school. De laatste jaren is het leerlingen-aantal steeds da lende geweest, maar met vreugde kan thans worden gemeld, dat een stijging nu is waar te nemen. Dat het leerlingen-aantal dalende was. wil spreker wijten aan geringere toename van het kinderaantal in de ge zinnen. Maar waar den laatsten tijd het inwoner aantal der gemeente steeg, nam ook weer het leerlin gen-aantal der openbare lagere school toe. Momen teel bezoeken 315 kinderen deze school. Deden zich in den beginne tengevolge van een nieuw K. B. eeni- ge moeilijkheden voor bij wat betreft het leerlingen aantal per klas, door splitsing werden deze overwon nen. Er zijn nu twee 5e klassen met elk 35 leerlingen. De vierde klas telt 48 leerlingen, de zesde 47 en de andere klassen tusschen 30 en 40 leerlingen. Na deze mededeeling leest de heer G. Rempt Sr.. voorzitter, tevens tijdelijk secretaris der Oudercom missie, de notulen van de laatst gehouden Ouder avond (20 Dec. 1932). Deze worden zonder op- of aan merkingen onveranderd, onder dank aan den samen steller goedgekeurd. Zwijgen in alle talen. De heer Brouwer deelt mede, dat door B. en W. dezer gemeente was toegezegd, dat de quaestie der scheiding bij de schoolreisjes bij de begrooting af zonderlijk zou worden behandeld. Maar van deze be handeling is al bitter weinig gemerkt. Alleen was merkbaar, dat B. en W. overstag zijn gegaan. Maar van dit college kwam over dit punt geen schrijven zelfs in. Het beste zal nu wezen om maar te rekenen dat B. en W. volledige toestemming hebben gegeven om de scheiding te behouden. Bestuursverkiezing. Thans is aan de orde de verkiezing van drie be stuursleden, wegens periodiek aftreden van de da mes mevr. Helder en mevr. Klerk en den heer G. Rempt. De aftredenden zijn niet herkiesbaar, daar hun pupillen de school hebben of zullen verlaten. Na eerste stemming wordt gekozen de heer J. Bel, die onder applaus de benoeming aanneemt. Na 2e stemming blijkt te zijn gekozen mevr. J. de Vries, die zich eveneens onder luiden bijval de benoeming laat welgevallen. De derde stemming heeft tot resultaat, dat mevr. Slot wordt uitverkoren, die echter de be noeming niet accepteert Haar tegencandidate mevr. Roobol wordt thans bereid gevonden het lidmaat schap der Oudercommissie te aanvaarden (Applaus.) Hulde aan den kindervriend. Na deze verkiezingen wil de heer Brouwer een te rugblik werpen op de geschiedenis der Oudercom missie. De heer G. Rempt is 12 jaren onafgebroken voorzit- t c der Commissie «reweest in welke jaren hij vaak nog secretaris daarnevens was. Toen in 1920 de Ou de commissies werden ingesteld van hooger hand. zat men met de handen in het haar. De wet bepaalde wel dat een Oudercommissie in het leven moest wor den geroepen, maar over hetgeen zoo'n commissie moest doen, zei de wet niets. In vele plaatsen is dan ook de Oudercommissie niet tot bloei gekomen. In Schagen was dat echter anders. Reeds op den eersten Ouderavond, in October 1921. werd besloten te strij den voor den schoolartsendienst. Nu. na 12 jaren is men daarover nog niét uitgepraat Maar daar bleef het niet bij. In den loop der jaren werden vele beslui ten genomen. Spr. herinnert aan den strijd om den vrijen Donderdagmidag, aan de schoolbibliotheek, de ijsvacantie, de actie tegen de stichting der oijzondcre school, voor aanvulling en verbetering van leermid delen, huisvlijtbevordering, terwijl de commissie steeds op de bres heeft gestaan voor behoud van her- halingsonderwijs. Aan alle acties heeft de heer Rempt daadwerkelijk deelgenomen en hij droeg steeds het leeuwenaandeel. En zich meer tot den heer Rempt wendend: We zijn u, geachte heer Rempt, voor al wat u deed in het belang van onze openbare lagere school en in het belang onzer kinderen, grooten dank verschuldigd. U is de groote kindervriend, de man van het school feest, Alles heeft u er voor over gehad, geen moeite was u te groot. Nooit werd tevergeefs bij u aange klopt Namens de kinderen zeg ik u voor al wat u deed, hartelijk dank. (Langdurig applaus.) De heer Van Erp doet het voorstel uit het batig saldo voor den heer Rempt een blijvend aandenken te koopen als huldeblijk voor zijn onvermoeid wer ken. (Applaus.) De Oudercommissie zal dit punt ver der uitwerken. Nadat de heer Brouwer den aftredenden dames dank heeft gebracht voor al wat zij hebben gedaan als lid der Oudercommissie, neemt de heer Rempt het woord De heer Rempt brengt dank aan alle ouders van oud-leerlingen en leerlingen en aan de leden der Oudercommissie voor het vertrouwen in hem steeds gesteld en voor de aangename wijze waarop steeds werd samengewerkt. Ook hen, die in vorige jaren met den heer Rempt hebben samenge werkt, wil spr. niet vergeten. Met weemoed gedenkt spreker één, die door den dood uit ons midden werd gerukt, maar ook hem zal spr. niet vergeten. Een spe ciaal dankwoord richt de heer Rempt tot den heer Brouwer en spreekt deD wensch uit, dat de heer Brouwer nog vele jaren voor de kinderen der open bare school mag gespaard blijven. Het schoolfeest. De besprekingen worden thans geopend over de te houden schoolreisjes. Na bespreking in de commissie doet de heer Brou wer het voorstel om met de klassen 2 t.m 6 weer een dagje naar Schoorl te gaan, terwijl dan de 7e klas naar Amsterdam kan gaan. Bestond aanvankelijk het plan om met de 5e en 6e klas een grooter reisje te maken, b.v. naar IJmuiden, gevreesd wordt, dat de financiën de uitvoering van deze plannen niet zullen toelaten. De gemeente heeft de bijdrage terug gebracht op f 100.—Dit is een groote teleurstelling, maar er dient rekening mee gehouden te worden. Mevrouw Slingerland meent, dat steed6 naar Schoorl reizen wat monotoom wordt en vraagt of daarin niet wat verandering kan worden gebracht. Voorzitter merkt op, dat de commissie ook over een reisje naar Bergen heeft gedacht, maar dat brengt extra kosten met zich brengt. Bovendien biedt Bergen lang niet aan de kinderen, wat Schoorl biedt. Mevrouw Slingerland noemt een uitstapje naar Callantsoog, maar de vergadering toont daarvoor niets te gevoelen. De heer Brouwer vindt hot niet geheel verant woord om met ongeveer 200 kinderen naar zee te trekken. Mevrouw Slingerland stelt dan voor om, gezien de hooge kosten, de reis naar Amsterdam te doen ver vallen. Ook hier is de vergadering niet voor. Een tochtje naar Amsterdam is voor de ouderen zeer interessant en leerzaam. Mevr. Slingerland wijst er voorts op, dat er een batig saldo is van i 130.Dit geld kan toch besteed worden voor de reisjes. De Voorzitter deelt die meening niet. Het hebben van eenige reserve is altijd gewenscht. Bovendien, men weet niet, hoe groot de offervaardigheid van de burgerij zal wezen Misschien zal van het batig saldo wel wat moeten worden gebruikt Besloten wordt ten slotte om met de leerlingen van de klassen 2 t.m. 6 naar Schoorl te gaan, terwijl de leerlingen van het 7e leerjaar naar Amsterdam zullen trekken. Zoo mogelijk zal met het 6e'leer jaar een verdere reis worden gemaakt. De verdere regeling blijft aan d. Oudereommissie. De reisjes zullen niet op één dag worden gemaakt. Dé data zullen nader worde», vastgesteld. Voorkeur wordt gegeven aan dagen in het begin van Juli. De rondvraag. Do heer De Groot wekt allen die nog geen lid zijn van „Volksonderwijs" op, zich ten spoedigste op te geven. Deze vereeniging strijdt voor de belangen der openbare school Spr. wijst er op, dat het leden tal in eenige maanden tijds is gegroeid tot 127. (Ap plaus.) Mevr. Slot doet het voorstel, dat de kinderen uit bezuinigingsoogpunt op de reisjes zelf hun boter hammen zullen mee nemen. De heer Bel is daai tegen. Het zal niet prettig aandoen als de eene boterham beter is belegd dan de andere. Juist op zoo'n dag zijn allen gelijk. Het voorstel van Mevr. Slot vindt geen onder steuning. Mevr. Roobol stelt voor, dat de heer Rempt in den vervolge zal blijven meegaan met de schoolreisjes. De kinderen willen hem niet missen. (Luiden bijval.) De heer Rempt antwoordt gaarne aan deze uitnoo- diging te willen gevolg geven. Waar er niets meer aan de orde is, sluit de heer Brouwer met woorden van dank voor de opkomst en de aangename besprekingen. Onnoodig te zeggen, dat de dames de aanwezigen onthaalden op een heerlijk kopje thee met koekjes, iets wat de Ouderavonden telkens weer zoo'n intiem karakter schenkt. WIELINGEN Dinsdag ls aanbesteed het aanleggen weggedeelte Pompstee-g tot aan den Slingerweg. Ingeschreven is als volgt: P. van Dok te Oudesluis f 2750; W. H. Klos. Wlerin- gen f 2840; A. Doves. Wlerlngen f 2124; KI. Blokker. Wieringen f 1989; Gebr. Bügel, Wieringen f 1953.80; R. Pais. Wieringen f 1764; F. Brakenhoff, Wieringen f 1650; C. de Wit, Kolhorn f 1600; O. J. Bosker, Wieringen f 1590. Aan den laagsten Inschrijver, den heer O. J. Bosker is het werk gegund. Ten locale van den heer Lont was Maandagavond een groot aantal boeren aanwezig in een protestvergade ring. De heer Doves leidde de vergadering. De bijeenkomst had tot doel uiting te geven aan ver schillende grieven en allereerst dan tegen de heffing In den vorm van boterm'erken. De opbrengst der heffing wordt voor een zeer groot deel verwerkt ln salarissen van administreerend en con troleerend personeel, speciaal door dit lichaam aange wezen, voor een ander gedeelte gestart in een fonds, welks bestemming niemand sohljnt "re weten; men spreekt reeds van een „potje" tot dekking der kosten verbonden aan de vermindering van den veestapel), en de rest dient tot toeslag op de melk, die door de boe ren aan de Zuivelfabrieken wordt geleverd. Dat die toeslag het nul-komma-nul-punt begint te na deren. na al deze aftrekken, spreekt vanzelf. Wanneer de fabrieksbesturen hunne boekhouders behoorlijk zou den betalen voor al de administratie aan het uitbetalen van dezen „toeslag" verbonden... dan bleef er in het geheel geen toeslag meer over. Ook de heffing werd heftig onder de loupe genomen. Zij, die Inderdaad de wetten en geboden als eerlijke en ordentelijke menschen wenschen te eerbiedigen, worden hier het slachtoffer. Zij, die de risico, verbonden aan saboteeren en ontdui ken, wenschen te loopen, varen er wel bij. De heer Bosker trachtte de gemoederen wat te kal- meeren en wees er op dat het niet de eerste maal ls dat men ln opstand komt. Op de vergaderingen van den Hollandsche Maatsohappij van Landbouw, die hij bijwoonde in den Haag, Amsterdam en Alkmaar, hoor de men precies dezelfde klachten. Wat echter ls het geval. De besten onzer bonds-bestuurdera hebben be taalde baantjes gekregen in welken vorm ook, en spa ren voor het meerendeel het heilige huisje, waarin de ..man van het laadje" zit van waaruit ln de eerste plaats de kosten worden gedekt van het legertje „admi nistratief en „controle", de laatste catagorle pas nog vóór verleden week doord en minister van revolvers voorzien, zeker om recalsitrante boeren te kunnen neer schieten. Spr. is zelf geen zuivelproducent, maar, als hij het was, zou hij de kosten, verbonden aan het toepassen van boterbonnen, zich getroosten en zioh niet scharen aan de zijde van hen die boeten, die wanneer blijkt dat de ontduiking reeds langen tijd gaande was, in de honder den zullen loopen en zelfs hechtenis niet tot de onmo gelijkheden behoort, maar zonder meer risceeren. Dit dagelijks te risceeren moet in dezen tijd van druk Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 764 m.M, Vooruitzichten: Waarschijnlijk eenige regen. Temperatuur: 11 gr. C. is 53 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagea Gedipl. Opticien Refractionist Het oogonderzoek doen wij gratis. en ellende» aldus spr„ tot den ondragelijksten last worden. De heer Kooij wil die menschen die ontduiken met rust laten, al past hij zelf de merken nauwkeurig toe. De heer Bosker zegt, dat de heer Koo(J tot de be leggers dezer vergadeing behoort en zich in dezen nu niet moet terugtrekken. Allen merken toepassen of niemand merken toepassen. Het laatste echter levert voor de kleine massa, die dit enbloc zou gaan toe passen, veel te veel gevaar op. Hiertoe moet men de geheele zuivelwereld in Holland in het geweer roepen opi te trachten deze bedroevende en totaal mislukte maatregel zoo spoedig mogelijk uit den weg genomen te krijgen. Men moet zich wenden tot den bond waar bij men is aangesloten. Ter vergadering blijkt echter, dat de fabriek te Wee- terland bij geen enkelen bond is aangesloten. Dus wéér parasiteeren op de kosten van anderen. Het niet aangesloten zijd van een fabriek bij een der zuivelbonden geeft het zelfde beeld van „het anderen laten betalen" als de ontduikende botermerkers Langs welken weg moeten deze protesteerende leden dezer fabriek nu protesteren? Het bestuur begrijpt nog niets van het teeken des tijds, waarin het nog slechts mogelijk ls in vereeniging op te trekken. De heer Bosker zegt toe, een en ander bij het Hoofde beeetuur van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw aanhangig te zullen maken. Het is zeer ge wenscht, dat de wel-aangesloten fabrieken zich zoo spoedig en zoo gedocumenteerd mogelijk wenden tot hunne bonden. He4 blggen-merken. Daarna komt aan de orde de „biggen-merkerij-misè- re" Ook hier komen weer tal van klachten naar voren omtrent de weinig soepele toepassing der wet, Ook hier schijnt weer de brutaalste mensch de halve we reld te bezitten. Het zijn de heeren Lont en Koorn en nog vele anderen die inderdaad tot de gedupeerden schijnen te behooren. De heer Bosker merkt op, dat bij de afdeeling zoo juist een schrijven is ingekomen van den gewestellj- ken controleur, den heer Bohmer uit Koegras, waarin medewerking wordt verzocht, tegen de weinig mede werkende boeren. Spr. heeft echter den indruk dat het meer ligt aan de houterige wijze waarop men hier de wet vermeent te moeten toepasens, dan aan de tgen- werking der boeren, al kan niet worden ontkend, dat hier elementen rondloopen, die ln totaal alles tegenr werken. En dit gaat ook niet. De gedupeerden moeten zich opnieuw met hunne grieven wenden tot het land- bouw-secretariaat, dan zal worden overwogen wat voor deze menschen is te doen. Spr. zal niet aarzelen, wanneer de boeren inderdaad „geplaagd" worden, bierm aan op afdoende wijze een eind te maken Ingesloten landerijen. Tenslotte komen tal van boeren, vooral in Wester- land en Hippolytushoef, met klachten naar voren om trent de behandeling van de aanemers der wegen door de hoogte van Westerland. Hunne landerijen zijn ge durende meer dan een half jaar ingesloten geweest door geheele dijken van graszoden en eenvoudig „ver zopen". Wie betaalt hier de sohade, vraagt men zioh af. Even wel vragen geeft niets. De opziohter maakt er zich maar wat van af en de aannemers lachen je nog uit op den koop toe. De een krijgt een hek, dat eigenlijk voor een villa behoort, de ander krijgt een ondeugdelijk hek. Aanstonds gaan de aannemers weg, aldus de heer Rot gans, en wij zitten met de gebakken peren. Spr. dringt er op aan, dat de afdeeling iets doet. Waarom, aldus de heer Kooij, doet het Hoogheem raadschap niets? Men wordt steeds bedreigd ln de meest elementaire uitoefening van zijn bedrijf. Waarom gaat de heer Bos ker bier niet meer achter? De heer Boeker antwoordt, dat hier door sommige landeigenaren zelf veel ia bedorven geworden. Door dat sommigen niets wilden, is van een systematische toe passing van het aanbrengen van scheidingen, dammen enz., zoo goed als niets terecht gekomen. De betrokken ingenieur bij de Spoorwegen was Inder daad geneigd de zaak in behoorlijke banen te leiden en te zorgen voor behoorlijke toegangen, afrasteringen, enz. Toen kwam van zekere zijde het sein tot het voeren van oppositie die zoo ver werd doorgedreven, dat de sfeer waarin wederzijds kon worden getracht om te ko men tot een redelijke oplossing geheel werd veranderd in een strijd tot het uiterste. Spr. heeft dat betreurd, want aooiets loopt altijd uit op een tegenstelling van bevoorrechten en gedupeerden en ten slotte een einde looss ontevredenheid. Laat dit de altijd oppositie voerenden nu eens tot een les zijn. Het bestuur z&l echter des-niet-te-mln een onderzoek Instellen wat er te doen ls. De heer Lont brengt hierbij nogmaals ter sprake den toestand van den afrit op Dam. Deze wordt nog hoe langer hoe slechter. Ook hiernaar zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Bosker leest een schrijven voor, opgesteld om aan de zuivelbonden het oordeel der vergadering kenbaar te maken en dat onmiddellijk zal worden af gezonden. De vergadering wenscht nogmaals in de gelegenheid te worden gesteld op deze punten verder in te gaan. Hierna volgt sluiting. LAN G END IJ K BROEK OP LANGENDIJK. De levering van plukkisten voor de Langendijker Groen ten Centrale is na gehouden aanbesteding opgedragen aan den heer J. Pluister voor 21 cent peT stuk. ALKMAAR De glazenmaker lacht en knikt: volhouden, kinderen! Bij een bewoner ln de Uienboschstraat la een ruif stuk gegooid door de voetballende jeugd. De daden zullen door de politie worden gepitjit. De misdadiger ln zakformaat Ongeveer een drietal weken geleden werd uit de por tiek van een speelgoedmagazijn in de Langestraat eer autoped vermist. Het ls aan de politie mogen gelukken deze gisteren wederom op te sporen en 'werd er mede gereden door een zesjarig Jongetje, die de autoped had ontvreemd. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Dinsdag had in café Borst, ten overstaan van de no tarissen C. L. van den Bergh te Schagen en A. van Pelt te Llsse, de verkooping bij toeslag plaats van de eigendommen van den heer H. C. Brouwer, bestaande uit twee woonhuizen met erf en schuur, bloembolleiv- schuren met centrale verwarming, bloembollenland en weiland, gelegen aan den Zwarteweg en Stoomweg en groot 14.20.26 c.a. De inzet bedroeg f 29.400. Nadat deze bij de velling in perceelen met f 7800 was verhoogd tot f 37200, werd bij veiling van de geheele combinatie op f 300 gemijnd door den heer A. Berbee, aan wlen dus het geheel overging voor f 87.500. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 30 Mei. Uitspraken van 23 MeL Cornells C., chauffeur-machinist te Wieringen, hoo ger beroep vonnis overtreding art. 22 motor- en rijwiel- wet, f 26 boete of 25 dagen hechtenis. Rleko de R., arbeider, Barsingerhorn, poging tot op lichting van het steuncomité, vrijgesproken. Verdedi ger Mr. de Groot Willem C., caféhouder en expediteur, Bakkum, gem. Castricum, hooger beroep vonnis overtr. art. 22 mo tor- en rijwlelwet, f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Verdediger Mr. C. A. de Groot. Nicolaas Gr., chauffeur Helder, als voren, vonnis be vestigd- Adrianus R., havenarbeider, Breda (thane gedetin.), diefstal, gepl. In een volkslogement te Den Helder, 6 maanden gev. Jan V., arbeider, Enkhulzen (ln voorarrest) zeden misdrijf, art. 249. wetb. van strafrecht, 8 jaar gevan genisstraf. Eisch 2 jaar. Jacobus Johannes v. d. K., caféhouder, Alkmaar, ze denmisdrjjf art. 250 bis wetb. van strafrecht, 6 mnd. gev. voorw. met 3 proefjaren. HET SLOT MET DEN TREUKMARSCH. Geheime zender te Deventer verdwenen. De Deventer geheime radiozender, genaamd de Ama teur, is thans uit den aether verdwenen In een ,aif- scheidsrede" heeft de omroeper medegedeeld, dat zulks gesehiedt, omdat anderen van zijn liefhebberij last on dervinden, o.w. iemand, bij wien reeds huiszoekingen zijn gedaan en de opsporingsambtenaren, die week aan week rusteloos den zender trachtten op te sporen zon der succes. Want, zoo zeide de spreker, het is geen kleinigheid, omdat de zender werkte van 5 tot op zelff 40 K.M. van Deventer af en zelfs van uit hooibergen, De omroeper vertelde verder, hoe de opsporingsambte naren door medewerkers tijdig met behulp van rood» seinlampen werden „gemeld". Na dit afscheidswoord' speelde een „eigen orkest" o.m. ten afscheid een treur- marscb.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7