De regeeringsverkiaring Donderdag 1 Juni 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9288 in de pers besproken. Nieuw type auto-slede Sensationeele vlucht van elf gevangenen Duitsche leening van een milliard Opgelegde schepen STRIJD OM DE ALKMAARSCHE ZWEMINRICHTING Grijsaard te Venlo mishandeld Het kano-ongeluk op het IJsselmeer Lijkenroof in een Belgisch dorp De ontsporing bij Krommenie Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Bijna overal vertrouwen in een krachtig crisLsbeleid. De N. R. Ct. acht kracht van overtuiging: en toon de kenmerkende eigenschap van de afgelegde Regee ringsverkiaring. Dit is een geluid, aldus het blad. dat in de laatste jaren aan de regeeringstafel zoo dikwijls ontbroken heeft en de wijze, waarop hier de hoofd lijnen van het toekomstig regeeringsbeleid worden getrokken, boezemt vertrouwen in. Het kabinet geeft er blijk van, de volle zwaar te van zijn taak te. beseffen. Het doet niet al leen door den diepen ernst, waarmee de finan- cieele ei) oeconomische toestand onder de oogen wordt gezien, doch ook door het bewustzijn, dat de tijd van halve maatregelen voorbij is. Het blad besluit: Een krachtig regeeringsgeluid heeft geklon ken. Laat dit vleugelen geven aan onze hoop, dat, wat ook de toekomst in haar schoot moge bergen, het roer van den staat met vastere hand bestuurd wordt dan in het jongste verle den het geval was. Kloek en rustig zoo vindt De Maasbode de verklaring en gaarne steunt rij het beroep op de „noodzakelijke oendracht", al achten wij het geschrijf in 'n deel der libe rale pers, aan het adres der katholieken voor die eendracht niet bevorderlijk. Het besef, dat de liberalen tot heden naar hartelust hebben gestemd tegen iederen maatregel, die hun niot beviel, zonder te letten op de harde noodzake lijkheid, moge hun pers tot eenige bescheiden heid manen bij het manoeuvreeren met de ter men lands- en partijbelang. In de regeeringsverkiaring vindt Het Vólk twee al- gemeene lijnen: belangrijke inperking der publieke uitgaven en de nieuwe heffingen. Over de noodzakelijkheid van bezuiniging is ieder, die geen dollemanspolitiek wil voeren, het in dezen hevigen crisisnood eens. De vraag blijft echter natuurlijk: waar te bezuinigen en hoe? Zullen de militaire departement eindelijk krachtig aangepakt worden Zal op den werk- loozensteun besnoeid worden? De termen, waarin over nieuwe belastingen gesproken wordt („nieuwe heffingen"), laten de mogelijkheid open van een heffing-in-eens van het vermogen, die in de crisisrevolutie van on ze partij aangewezen is. Maar elke nadere aan duiding blijft achterwege. Ook wordt niet ge rept van leening tot mede-overbrugging van het begroot i nestekort. „Ordening van het bedrijfsleven", wordt eco nomische noodzakelijk genoemd. Dit is zeker vooral een kolfje naar onze socialistische hand. Zal het echter, gelijk het onzerzijds wordt in gezien, tot ordening van overheidswege komen? De verklaring spreekt slechts van „bevorderen" van overheidswege van die ordening. Wij vree zen. dat hier het privaat-kapitalistische karak ter der regeering haar parten zal spelen en van krachtig ingrijpen zal weerhouden. Ook wat dit betreft moet echter gelden: afwachten. De passage, die zich tegen alle extremisme richt, zal hij ons zeker geen verzet ontmoeten. Onze partij is sedert hare oprichting in haar innigste wezen tegen alle extremisme gekeerd. Het is echter maar de vraag, wat men onder ex tremisme verstaat. En dan keert het blad zich tegen de maatregelen van minister Deckers en noemt deze de barste ter reur De Standaard, het lijfsblad van dr. Colijn, zegt waarschuwend het volgende: Men verwachte niet, dat er wonder-maatrege len bestaan, die op eenmaal een anderen toe stand in het leven kunnen roepen. Het is niet zc dat men op een goeden dag. zijn krant ter hand nemend, daarin lezen zal, dat de wereld crisis nu uit.de wereld is. „Het Vaderland" komt het voor dat de pre mier zijn stempel gedrukt heeft op de regeeringsver kiaring. Eenheid van geest en van opzet karakteriseert deze informeele Troonrede, die zich dan ook on gemeen gunstig onderscheidt van haar, in vo rige jaren, op den derden Dinsdag in Sept. uit gesproken formeele voorgangsters. Met forsche hand zijn eenige groote lijnen getrokken. Deze innerlijke samenhang wordt niet weinig ver sterkt door den stijl van de verklaring. Zü is niet een aaneenrijgsel van aphoristische opmer kingen. doch een sluitend betoog. Zij tracht te overtuigen en zij komt ten slotte tot een b aal- de conclusie: men mag voor de diepst ingrij pende maatregelen niet terugschrikken. Het Algemeen Handelsblad (lib.) zegt van de regeeringsverkiaring, dat zij blijk geeft van zelfvertrouwen bij de leiding en op welwillende af wachting aanspraak mag maken. Na een uiteenzetting van den slechten toestand van handel en bedrijf in Nederland en Ned.-Indië, ver volgt het blad: De vraag rijst nu of ons productie-apparaat (in den ruimsten zin) in de wereld waarin wij nu eenmaal leven, en die in haar eigen oecono- mischen waanzin is vastgeloopen, beter dan tot dusver kan worden benut. En of hier, meer dan vroeger, voor de overheid een leidende taak is weggelegd, nu immers, rondom ons heen, de re geeringen met haar tarieven, valuta-regelingen, enz. handel en politiek hebben vermengd, en nu voor een land met een nog betrekkelijk vrij, individualistisch bedrijfsleven, steeds moeilijker wordt, den strijd tegen het beschutte buiten- landsche „overheidsbedrijf" vol te houden. Speciaal voor het hooge Noorden. Uit Charkhof: Hier is een nieuw soort auto-slede ge bouwd die bijzonder goed geschikt is voor de bijna on begaanbare sneeuwgebieden van het hooge Noorden. De slede is voorzien van een goed in gerichte cabine en een plat dak, waarop meer dan 1.5 ton vracht kan worden vervoend. In 5 a 10 minuten kan de slede in een auto worden veranderd en op gewone straatwegen rijden. De slede zal nog dit jaar een tocht ondernemen naar Krasnosjarsk in Siberië. Ook zal het voertuig meegeno men worden op expedities naar het Noordpoolgebied. Vronwen ter dekking op de auto-tree- planken. We twijfelen geen oogenblik of men zal. na lezing van het volgende, dat uit New York wordt medege deeld, moeten erkennen, dat het met de eentonig heid in sommige Amerikaansche gevangenissen nog wel losl )opt en tevens dat zich in het werkelijke le ven dingen afspelen, die men voor een filmscenario zou moeten verwerpen als te onwaarschijnlijk, te on mogelijk. Uit de staatsgevangenis te Lansig dan zijn elf gevangenen ontvlucht. De omstandigheden, waaronder deze massa-ont vluchting heeft plaats gevonden, zullen nauwelijks haar weerga vinden in dc annalen der criminaliteit Tijdens een bashall-match tusschen een aantal ge detineerden overvielen elf der gevangenen eensklaps een suppoost dien zij met behulp van ijzerdraad aan handen en voeten boeiden. Vervolgens dwongen zij drie andere suppoosten de zware deur in den bui tenmuur voor hen te openen, om zich vervolgens in twee gereed staande auto's uit de voeten te ma ken. Tevoren hadden zij echler de drie suppoosten, wien zij de revolvers hadden afgenomen, gedwongen eveneens in de auto's plaats te r.emen, opdat men van de gevangenis uit niet zou durven schieten, we gens het gevaar dat de beambten wellicht zouden worden getroffen. De ontvluchten verwisselden onder weg geregeld van auto's, zoodat het volgen van hen zeer moei lijk werd voor de politie. Aldus arriveerden de elf ontsnapten met de sup poosten ten slotte te Leavenworth, waar zich de fe derale gevangenis bevindt. Opnieuw verwisselden zij van wagen en toen bleek, dat dit was opgevallen en men hen wilde achtervolgen, maakten zij zich meester van een vrouw en haar 17 jarige dochter, bc nevens van nog een 17-jarig meisje. De vrouw en de beide meisjes werden door de schavuiten onder be dreiging met revolvers gedwongen op de treeplank te gaan staan, terwijl de drie suppoosten met een deel der ontsnapten in den tweeden wagen volgden. In woesten ren ging het daarop langs de federale gevangenis, waarbij dc doodelijk beangste vrouwen op dc treeplank en de drie suppoosten in den tweeden wagen als leuende schilden voor de bandieten dien den. Inderdaad durfde men ook nu Van de gevange nis uit het vuur niet te openen, zoodat de elf mannen met hun gijzelaars opnieuw kans zagen zich uit de voeten te maken. Zig-zag ging het daarop door het Oosten van Kan sas. tot men ten slotte het spoor der vluchtelingen bijster raakte. Een groote politiemacht was den ge heelen nacht in de weer, om het gezelschap weer op te sporen. Naar verluidt zouden de ontsnapten zich thans hebben verschanst in een op 10 K.M. van Pin- chero in den staat Oklahoma gelegen huis. Een keur korps militairen is reeds onderweg, om de bandieten te overmeesteren. De vrouwen vrijgelaten. De drie vrouwen, die door ontsnapte gevangenen als „levende schilden" waren meegevoerd ter bescher ming tegen de kogels der hen achtervolgende politie, zijn aldus Reuter, thans door de bandieten vrijgela ten. De vrouwen waren ongedeerd. Ten bate der werkloosheid. Dinsdagnamiddag heeft, zoo meldt Wolf uit Berlijn, het Duitsche Rijkskabinet zich urenlang bezig gehouden met de oplossing van het werkverschaffingsvraagstuk. Het kabinet keurde een voorstel goed van den minister van financiën, waardoor deze gemachtigd wordt „notes" uit te geven tot een bedrag van een milliard R.M., voor de werkverschaffing in den geest als door Hitier op 1 Mei aangegeven, dus: reparatie aan openbare gebou wen en particuliere woningen, kolonisatie en werken aan de openbare bedrijven als gas. waterleiding en eiec- triciteit. Voorts behelst het wetsontwerp bepalingen over be lastingvrijheid van voorloopige werken, voor een vrij willig op te brengen arbeidsfonds, voor de wegneming van vrouwelijke arbeidskrachten uit de bedrijven en plaatsing daarvan in de huishouding en voor de bevor dering van huwelijkssluiting door leening aan jongge huwden. De Rijkskanselier drong er op aan om spoedig te be ginnen met een groot werkverschaffingsprogramma, in de eerste plaats door een groot bouwprogramma en herstel van het landeigenaar- en woningwezen door een nieuwe regeling der belastingen, voor wegenaanleg. GEVOLG VAN GANDHI'S VASTEN. Uit Bombav: Gi.ndhi's vasten heeft tot resultaat ge had, dat verscheidene Hindoe-tempels geopend zijn voor de onaanraakbaren. Ook uit Nairobi, in de Afri- kaansehe kolonie Kenia, wordt gemeld, dat daar voor de eerste maal een tempel der Ilindoegomeente voor de paria's is opengeseld. In de Amsterdamsche haven. Per 1 Juni 1933 waren in de Amsterdamsche ha ven opgelegd 36 schepen, waarvan 33 van Nederland- sche nationaliteit. De drie andere schepen waren resp. van Italiaansche, Engelsche en Grieksche nationali teit DE ZAAK TEGEN L. DE VISSER EN ROESTAM EFFENDL Het Openbaar Ministerie in hooger beroep. Uit Tiel: Het O. M. bij de Arrondissementsrechtbank te Tiel heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van genoemde rechtbank van 26 Mei j.1., waar bij het Communistische Tweede Kamerlid L. de Vis ser werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde beleediging van President Von Hindenburg, en even eens tegen het vonnis, gewezen togen Roestam Ef- fendi, n.1. 200 gulden boete, subs. één maand hechte nis wegens opruiing. DRIEHONDERD GRIEKSCHE SOLDATEN DOOR VISCHGEBRUIK VERGIFTIGD. Een sterfgeval. Te Piraeus zijn bij driehonderd soldaten na het eten van vlsch vergiftigingsverschijnselen opgetreden. Zij werden naar dc milltuire hospitalen te Piraeus en Athe ne overgebracht. Een hunner is inmiddels overleden. De toestand van twintig anderen is zorgwekkend. Zal het een open of een overdekt bad worden? Een strijd, dien de Alkmaarders met belangstelling gadeslaan. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Ongeveer twee maanden geleden heeft de meer derheid van den Alkmaarschen raad besloten een overeenkomst aan te gaan met een Amsterdamsche onderneming om te Alkmaar een open inrichting voor baden en zwemmen annex restaurant te bou wen voor een bedrag van f 110.000. De minderheid van den raad heeft zich daartegen krachtig verzet ten eerste omdat men de combinatie waarmede B. en W. in zee wilden gaan niel kende en deze heeren tot dusverre slechts springplanken en reddingsha ken gefabriceerd hadden en van het bouwen en ex- ploiteeren van zwembaden geen ondervinding had den en ten tweede omdat de financicele opzet h.i. niet zeer solide was Daarbij was o.a. aangenomen, dat men vijf maanden per jaar in de open lucht zou kunnen zwemmen, dat door deskundigen ernstig in twijfel werd getrokken. Reeds eerder bestonden te Alkmaar plannen tot het oprichten van een zooge naamd Sportfondsenbad en het bestuur van Het Wit te Kruis, dat destijds de plannen daartoe in handen had genomen, heeft bij het gemeentebestuur krachtig aangedrongen het riskante plan van een openlucht- bad te laten varen en een inrichting te bouwen, die zomers en 's winters geopend z»u kunnen zijn. In don raad werd een en ander uitvoerig besproken en B. en W. gaven ter verdediging van nun project ver- gelijkingscijfers, waarbij zij evenwel voor het over dekte zwembad de cijfers van drie jaar geleden ga ven, zoodat de vergelijking wat den financieelen op zet betreft in hun voordeel uitviel. Nadat met 11 te gen 10 stemmen in den raad een voorstel was ver worpen om beide projecten nog eens te bezien en het plan van B. en W. was aangenomen, heeft de burgerij zelf het initiatief voor de stichting van een Sportfondsenbad genomen. Er werden vergaderingen belegd, waarop jhr Bierenbnodspot als spreker is opgetreden en er werd een comité van actie gevormd om alsnog te Alkmaar tot een overdekte inrichting te kunnen komen. Thans is het gelukt binnen veertig dagen tweehonderd spaarders voor een sportfondsen bad in te schrijven. Aan Ged Staten was reeds ver zocht het raadsbesluit, ais zijnde strijdig met het a.1 gemeen belang, niet goed te keuren. Ged. Staten hebben bericht, dat zij hun beslissing daarover heb ben verdaagd. Na een uitvoerig adres met memorie van toelichting aan Ged. Staten, heeft het comité van actie thans een adres aan den raad gezonden met het verzoek, om zoodra de afdeeling Alkmaar der N.V. de Sportfond sen uit eigen middelen f 15.000 voor den bouw be schikbaar kan stellen, de gemeente garant te doen zijn voor de betaling van rente en aflossing over de door de op te richten N.V. te sluiten leening van f 135.000 en aan de N.V. een terrein in erfpacht te ge ven tegen een nader te bepalen canon, welk terrein de N.V. later zal kunnen koopen. Naar verluidt zijn B. en W. niet bereid hieraan me de te werken en rekenen zij er op, dat er uit soc.- dem. en de katholieken een meerderheid gevormd zal kunnen worden ter handhaving van het reeds genomen besluit tot bouw van een open inrichting. Het ligt in de bedoeling van het comité van actie tot opriqhting van een sportfondsenbad om, wanneer de medewerking der gemeente alsnog zal verkregen worden, een inrichting met het zoogenaamde serre systeem te bouwen, zoodat de gesloten inrichting in de zomermaanden in een open inrichting kan worden veranderd. Te Alkmaar wordt de uitslag van den strijd om de nieuwe zweminrichting met groote belangstelling tegemoet gezien. Is hij aan de gevolgen overleden? Uit Venlo wordt aan de „Tel." gemeld: In den nacht van 21 op 22 Mei j.1. kreeg de 82-jarige A. S.. wonende aan de Bartelsplaat alhier, die bij zijn sohoonzoon, diee en vischhandel drijft, inwoont, bezoek van een drietal 'opgeschoten jongens uit Tegelen. Het bleek echter, dat de vischhandelaar en zijn vrouw nog niet thuis waren, zoodat de oude man alleen in de wo ning was. Nadat de nachtelijke bezoekers, die de wo ning waren binnengegaan, wat lawaai hadden gemaakt, vertrokken zij weer. De oude man volgde hen tot onder aan de trap, om de voordeur achter hen te sluiten. Een van het drietal heeft toen den ouden man mishandeld; zelfs werd de grijsaard met een steen in het gezicht geslagen. Hoewel aangifte van deze mishandeling werd gedaan, meende men aanvankelijk dat het slachtoffer er nog betrekkelijk goed was afgekomen. Later echter zwol het gezicht zoodanig op, dat S. bijna onherkenbaar meer was. J.1. Zaterdag zijn de vermoedelijke daders met hun slachtoffers geconfronteerd en wees de oude man hierbij zonder aarzeling onmiddellijk den 24-jarl- gen Th. M. uit Tegelen als den dader aan. die hem op den bewusten avond de slagen had toegebracht. S., die eerst enkele dagen na de aanranding zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen, Is gister ech ter overleden. De justitie stelt een onderzoek In. De politie heeft beslag op het lijk gelegd. Vrijdag zal de sectie door dr. Hlust worden verricht. INVAL VAN BOEREN OP EEN LANDGOED. Naar bladen uit Boekarest melden, zijn 80 boeren te Cogeasca ,in het district Jasy, het landgoed van prin ses Maria Cantacuzino, binnengedrongen, waar zij het huis vernield, het vee geslacht en het personeel mis handeld hebben. Schuren en opslagplaatsen zijn door de boeren in brand gestoken. De aanleiding tot dit voorval schijnt een twist over de landmeting te zijn. Ook het lijk van het tweede slachtoffer ge vonden. In de nabijheid van Elburg is het lijk opgevischt van den heer H. Stekelenburg, die met zijn vriend, den heer Scheen uit Loohem, tijdens een kanotocht op het Flevo- meer sinds Zaterdag 20 Mei j.1. was vermist. EGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Overvolle vrachtauto. De politie te Winterswijk heeft gister een vrachtauto aangehouden, waarin 29 levende vette varkens wer^ den vervoerd, terwijl er slechts ruimte was voor vijf. De dieren lagen in de auto boven elkaar en waren alle min of meer ernstig gewond, terwijl enkele reeds be wusteloos war^n, Tegen den vervoerder werd proces verbaal opgemaakt en zal dit ergerlijke geval van die renmishandeling wel gevolgen met zich mee brengen. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 765 m.M» Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 12 gr. C. is 53 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractfbnist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De verkeerde kist door de dieven meege nomen. Te Kanne In Belgisch Limburg, niet ver van Maas tricht, waar in 1917 twee Duitsche officieren werden be graven, hebben onbekend gebleven personen een paar: nachten geleden twee lijken ontgraven en vermoedelijk per auto over Nederlandsch Limburg naar Duitschland getransporteerd. Bij de ontgraving werd echter een ver gissing begaan en nu is het stoffelijk overschot van één der Duitsche officieren, alsmede het lijk van een naast hesm begraven veldwachter van Kanne meegenomen. De weduwe van den veldwachter heeft bij het parket te Tongeren een klacht wegens lijkroof ingediend. Een. streng onderzoek is door het gerecht ingesteld. Spoorwegverkeer Amsterdam—Uitgeest, Het opruimingswerk bij het spoorwegderaillement bij Krommenie is gisteren den geheelen nacht voort gezet. Woensdagmorgen was dit zoover gevorderd, dat de lijn van Amsterdam naar Alkmaar vrij is ge komen en weer bruikbaar voor den den dienst. De treinen vertrokken weer op tijd. De treinen van Uitgeest hebben nog vertraging, omdat op het gedeelte bij Krommenie op verkeerd spoor wordt gereden en de electrische treinen daar op een gedeelte getrokken moeten worden door een locomotief. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelius Antonius, zoon van Jacobus Koopman en van Cornelia Maria Sjerps. Trijntje Neeltje, dochter van Pieter Smit en Aaltje Kos. Overleden: Albert Pool, oud 80 jaren. POLITIE. Gevonden: een dekzeil. Verlóren: een kindertaschje. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen enkele ingezonden stukken over het wegzenden van een Oude Vrouw uit het R.-K. Lief desgesticht. alhier. Wij kunnen die niet anders plaat sen dan met den vollen naam onderteekend. DE RED. r SCHAGEN, 1 Juni 1933. 14 paarden f 160—350, 4 pinkstieren f 65110, 37 gel- dekoeien magere f 80—130, 45 idem vette f 140—220. 14 kalfkoeien f 120—170, 6 pinken f 40—65. 221 nuchtere kalveren f 412, 92 overhouders f 8—14.50, 814 lar»- meren f 411, 3 bokken en geiten f 36, 20 varkens magere f 13—22, 33 idem vette per Kg. 30—32 ct., 116 biggen f 712, 6 konijnen 2575 ct., kippen f 0.751.25. EIERVEILING SCHAGEN. 1 Juni. Aangevoerd zijn: 104 partijen 135000 kipeieren, 14 par tijen 8000 eendeieren. De prijzen bedroegen voor kip eieren van f 1.502.10, voor eendeieren van f 1.401.60. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van a.s. Zaterdag. ALKMAAR. 31 Mei. Aardbeien per doos 1241 ct., andijvie f 1.207.30, bloemkool I f 14—22.50, II f 9—12, kropsla f 0.50-^1.80, komkommers f 411 per 100 stuks, asperges f 1535, prei f 1.103.80, rabarber f 14.50, raapstelen f 4.90, radijs f 0.503.50, selderie f 5.509.20, wortelen f 4 10.50 per 100 bos, postelein f 0.130.35, spinazie f 0.77— 1.26 per bak; snijboonen f 39. tomaten f 16 per 100 pondj BROEK OP LANGENDIJK, 31 Mei. Aangevoerd: 11000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 7.40—9, drielingen f 7.60—10.70, kriel f 7.30—7.80. 5800 Kg. tomaten: A f 27.60, B f 26.20—26.50, C f 25.80, CC f 16.70, 5300 Kg. rabarber f 0.50. AMSTERDAM, 31 Mei 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 384 vetta kalveren, le kw. 4452 ct., 2e kw. 3442 ct., 3e kw, 2532 ct., per Kg. levend gewicht; 153 nuchtere kalve ren f 2—5; 479 varkens vleeschvarkens (90110 Kg.) 3840 ct., zware varkens 3638 ct., vette varkens 33— 35 ct, per Kg. slaqhtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 6 wagons geslachte runderen, uit Dene marken. AMSTERDAM, 31 Mei 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 0.50—2.50, id. bl. f 0.502.50, idem bravo's f 1.501.80, id roodstar f 1.20 1.40, idem Bevelanders 7080 ct, IJpolder bravo's f 1.802, idem roodstar f 1.201.40, idem Bevelanders 70—80 ct. per 70 Kg.; Langendijkep muizen f 12—13, Rijper muizen f 12—13, idem drielingen f 10—15, West- landsche muizen f 1315, idem kleine muizen f 1215, Winter Malta f 8—9, Zomer Malta f 14—15, Italiaan sche f 1314 per 100 Kg, NOORDSCHARWOUDE, 31 Mei 1933. Aangevoerd: 2000 Kg. kroten f 0.60, 400 Kg. D. witte kooi f 0,70, Doorgedraaid. 2000 Kg. kroten. y V-y y

Schager Courant | 1933 | | pagina 5