De Langendijker Groentenveilingen. Radioprogramma VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. STRAFITTING VAN VRIJDAG 16 JUNL ALKMAARSCH LOCAAL-CHAUVINISME. Het wegwerken speciaal der Italiaansche ijscoverkoopers. Z Italianen, 1 tolk, 2 verde digers en de inspecteur voor den kanton rechter. Het bekende systeem van Monroe: „Amerika voor de Amerikanen" schijnt thans ook te worden voor gestaan door het gemeentebetsuur van Alkmaar. En als slachtoffers van dit plots oplaaiende gemeen telijk Patriotisme vallen niet de bloemenventers van Limmen, broodbakkers van Heiloo, groenteboeren van S.t Pancras of vischventers van Hoorn, Volendam of IJmuiden, maar een paar Italiaansche fabrikanten en detailverkoopers van roomijs in diverse smaakjes. Oorspronkelijk werd aan deze handelaars, die hun zaak tegen groote kosten en overeenkomstig de voor schriften van den Keuringsdienst, tip-top in orde had den gemaakt, geen moeilijkheden in den weg gelegd. Alleeen kon hun geen vaste standplaats worden aan gewezen, doch den verkoop van hun producten was bun toegestaan, zooals ook aan den Italiaanschen con sul door het gemeentebestuur was bericht. Zeer begrijpelijk werd tegen deze invasie van ijsco verkoopers ook uit Bergen en Den Helder, door de bestaande fabrikanten geprotesteerd en als gevolg van deze actie de stilzwijgend verleende mondelinge ver gunning tot straatverkoop van roomijs met ingang van 1 Juni verleend aan de Italianen, ingetrokken. 'Aanvankelijk scheen het plan te bestaan, ook den ijsco verkoop van de V.A.M.I. uit Bergen te verlammen, doch ten slotte waren het dan alleen de Italiaansche handelaars en werden de heeren Mana Valmassoni en A. Talamini geverbaliseerd overeenkomstig artikel 203 der Politieverodening, dat verbiedt het aanbieden van koopwaren aan de huizen of openbaren weg zonder vergunning van B. en W., welke macht ter vereen voudiging is overgedragen aan den comm. van politie. De twee jonge, stevige Italianen stonden dan heden te dier zake terecht. Als tolk fungeerde mej. Adriana Bijleveld, alhier. Ieder der comparanten werd bijge staan door een raadsman en verdediger en wel M. Val- Imassoni door mr. C. Smal en A. Talamini door mr. A. Prins Jr. De inspecteur A. Steenstra was gedagvaard als getuige charge en door de verdediging was nog naar voren gebracht Signor Giacomo Sangrando, de ijsco-fabrikant voor wiens rekening de beide verdach ten opereerden. Deze heer sprak redelijk Duitsch en kon dus goed met de heeren van 't gerecht conferee- ren. Het verwarde gesprek in Italiaansch, Duitsch en Hollandsch, gaf aan deze terechtzitting een sterk exo tisch tintje. De heer Sangrando deelde dan mede, dat de inrich ting van de fabriek pl.m. f 700 had gekost en door den keuringsdienst, blijkens het verleende attest, was goedgekeurd. Op 24 Maart j.1. had getuige zich in Alk maar gevestigd. Nog een andere Italiaan, een vriend van de verdach te ijscoventers was aanwezig, om hen zoo noodig te assisteeren. Hij sprak een weinig Hollandsch, doch daar hij overigens met de zaak zelf niets te maken bad, was zijn rol gauw uitgespeeld De ambtenaar, die zich al direct deed kennen de methode van het Alkmaarsch gemeentebestuur om deze burgers machteloos te maken, niet te bewonde ren, noemde deze zaak zeer merkwaardig, al had men wel eens voor „heeter" 'vuren gestaan dan voor deze ijeco-affaire. Wat de verordening zelf betreft, deze noemde de ambtenaar duidelijk en absoluut verbindend, dooh het ging hier echter uitsluitend om de toepassing. De verordening heeft ten doel, bedelarij en andere onge- wenschte practijken onder het mom van handel, tegen te gaan en was dus als zoodanig zeer te prijzen. Ook het niet-verleenen van een standplaats achtte mr. Tack zeer juist. Maar in het antwoord aan den Italiaanschen consul gaven Burg. en Weth. te kennen, dat aan de Itali aansche ijscohandelaren, niet de vergunning was ge weigerd hun handelsartikel te verkoopen. Maar later scheen dit standpunt te zijn gewijzigd en kregen ver dachten aanzegging, dat na 1 Juni geen vergunning meer zou worden verleend. Maar, vroeg de ambtenaar zich af. waarom kregen alleen Alkmaarders die ver dunning en anderen niet?*Het was zeer zeker geen [handeling in den geest van dit democratisch gemeen tebestuur. Deze grensafscheiding noemde spreker het zaaien van haat en uitlokken van een eventueele boy- 'cot als represaille-maatregel in andere gemeenten. [Wil men deze verordening consequent doorvoeren, dan dient iedere venter of koopman op straat, melk- en groentehandelaars, kortom ieder, vallende onder deze categorie, voorzien te zijn van een vergunning en zoo niet, dan is hij strafbaar en dient proces-verbaal tegen hem te worden opgemaakt. Ten slotte wees de ambtenaar er met klem op, dat deze verdachten geheel ter goeder trouw waren ge weest, in verband met het schrijven van het gemeente bestuur aan den Italiaanschen consul en adviseerde spreker den kantonrechter ernstig om, bijaldien de verdachten werden veroordeeld, hen geen staf op te leggen. Mr. Smal, opponeerende voor den heer Valmassoni, betoogde, dat het optreden van het Alkmaarsche ge meentebestuur niet door den beugel kon. Eerst ont vingen zij alle mogelijke vrijheid en opeens werd hen de vergunning onthouden. Het motief, zoo zegt men, was, dat men bevreesd was, dat wanneer deze vreem delingen met hun bedrijf werden getolereerd, men dezen winter meer steungeld zou moeten uitkeeren. Pleiter noemde een dergelijk motief een schandaal! Wel Alkmaarders en Bergers! Als het zoo doorging, jjvas een formeele razzia te wachten bij alle vreemde lingen! Pleiter vroeg zich af. of hier niet alle aanlei ding bestond om tegen het gemeentebestuur een civiele actie in te stellen wegens verbreking van goeden .trouw en onrechtmatige overheidsbemoeiing! Pleiter .vermeende, dat de uitvoering van dit artikel alle rede lijke grenzen overschreed en onderschreef volkomen de opvatting van het openb. ministerie, dat geen straf moest worden opgelegd. Mr. Prins, verdediger van den heer Talamini, opende het vuur met een spreuk van Vader Cats, die zoo snedig zegt, dat tusschen doen en zeggen, vele mijlen leggen. Pleiter heeft de politieke kleur van het ge meentelijk kabinet eens bestudeerd en was tot de re kening gekomen: 1 Vrijheidsbonder en 2 Sociaal-de- imocraten! Wat was in den verkiezingsstrijd niet ge vent met het Vrijhandel-beginsel! En wat zien we nu? Dat het den Duitsch nationaal-socialistischen kant uit gaat! Theorie en practijk, zeide pleiter. Hij heeft nog getracht in een overredenden brief aan B. en W. van Alkmaar zijn cliënt van den ondergang te redden, maar het antwoord was een afwijzend, dictatoriaal briefje, niets anders behelzende, dan de mededeeling, Hat B. en W. geen termen hadden gevonden om terug te komen op het genomen besluit. Zonder eenig motief dus afgewezen! Vervolgens trachtte pleiter op ver schillende juridische gronden aan te toonen, dat aan de verbindbaarheid der verordening misschien nog wel te tornen viel, om zich ten slotte aan te sluiten bij het requisitoir van den ambtenaar, om geen straf toe te passen. Op enkele punten van pleiters betoog, voornamelijk betreffende de verbindbaarheid, volgde nog eenig de bat en bracht mr. Smal nog even ter sprake, hoe keu rig de ijscofabriek van G. Sangrando was ingericht. Alles was in de puntjes opgepoetst en glom als 'n sp-?1zelfs de eieren! Schriftelijk vonnis 30 Juni a.s. de OMGEVING HEERHÜGOWAARD VRIJZ. DEM. JONGEREN. Vrijdagavond hield de Vrijzinnig Democratische Jon- gerenrOrganisatie een propaganda-avond in het lo kaal van den heer Rus. Daar de voorzitter der ver- eeniging verhinderd was, leidde de adviseur, de heer Kostelijk, deze bijeenkomst. De heer Kostelijk zei bij de opening er verheugd over te zijn, dat hier in dezen tijd met het groote fascistische gevaar een dergelijke vereeniging is opge richt. die zich ten doel stelt, de democratische ge dachte hoog te houden. Spr. hoopte, dat nog vele jon geren als lid zullen toetreden, om te strijden voor de democratie en tegen het fascisme. Verder dankte spr. het strijkje, dat geheel belangeloos zijn medewerking tot het doen slagen van dezen avond had toegezegd. Na een paar nummertjes van het strijkje, was het woord aan den heer Geluk, die zou spreken over het onderwerp: „Onze beginselen in het licht der democratische gedachte". Spr. begon met eerst iets te zeggen over de democratie zelf. waarbij hij er op wees, dat democratie de aanduiding ÏS voor een volksregeering. Het grondbeginsel der democrati sche gedachte is, dat alle menschen wel niet gelijk, maar toch wel gelijkwaardig zijn. Vervolgens ging spr. er toe over de punten van de beginselverklaring van de vereeniging afzonderlijk te behandelen. De democratie aldus ging spr. verder, wordt be dreigd van twee kanten, aan den eenen kant door het communisme, aan den anderen kant door het fas cisme; van den kant van het laatste is de bedreiging het grootste. De volgende punten zijn, dat zooveel mogelijk leder in de maatschappij gelijke kans op ontwikkeling moet hebben, man en vrouw met erkenning van verschel- denheid als gelijkwaardig beschouwd moeten worden, men moet streven naar opheffing van maatschappen lijke misstanden, de gemeenschap beschermd meet worden tegen economische overheersching van instel lingen en groepen, de internationale samenwerking bevorderd dient te worden tot waarborg van den vre de, waarbij natuurlijk nationale ontwapening de voornaamste rol speelt, en tenslotte moet het beleid over Indië gericht zijn op de ontwikkeling van de In dische landen en de Indische bevolking, zoowel soci aal als staatkundig en dit met steeds toenemende medewerking der inheemschen. Hierna had nog eenige gedachtenwlsseling plaats met de aanwezigen, waarna de heer Kostelijk onder dankzegging de bijeenkomst sloot. 0ÜnE NIEDORP BANNE. De hoofdingelanden en Dag. Bestuur der Banne Ou de Niedorp kwamen Zaterdag des ipiddag te 3 ure, in vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden van het Dag. Bestuur en alle hoofdingelanden. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd vastgesteld. Als gemachtigde voor de in dit jaar te houden verkiezingen en eventueel noodige tusschen- tijdsche verkiezingen voor het hoogheemraadschap Noordholl. Noorderkwartier, werd met algemeene stem men benoemd de heer D. Kriller. voorzitter der banne. Over de vraag, of aan den gemachtigde blanco dan wel gebonden mandaat zou worden gegeven, ontspon zich eenige discussie. Na ampele bespreking werd zonder hoofdelijke stemming besloten, om aan den gemachtig de vrij mandaat te verleenen. De hoofdingeland, de heer J. Waiboer Hzn. verzocht aanteekening, dat hij ge acht wilde woïden te hebben tegengestemd. Ingevolge een schriftelijk verzoek van heeren B. en W. der gemeente Oude Niedorp, werd besloten, om het vanwege het gemeentebestuur aan te leggen nieuw weg gedeelte ten noorden van het perceel-Wynker te Zijde wind, wel werk ter verruiming van den wegbocht ter Meer leven en bedrijvigheid aan de veilin gen de actie van handelaars en exporteurs tegen het Duitsch-Nederlandsche douane- verdrag de aardappelprijzen afwisselend stijging op het laatst der week ra barber onverkoopbaar de prijs der toma ten loopt belangrijk omhoog ondanks En- gelsche invoerrrechten bleten onverkoop baar aanvoer van Bloemkool, geen hoo- gen prijs nog aanvoer van Deensche witte kool boswortelen lager sla, sterk In prijs achteruitloopend. Er komt nu weer meer leven en bedrijvigheid aan onze veilingen, in het bijzonder aan die van de Langen- dijker Groentencentrale te Broek op Langendijk. Te Noordscharwoude zal het nog wel een paar weken du ren. eer men daar den polsslag van handel en tuinbouw wat hevige voelt kloppen. Men leeft dus nu in afwach ting van de dingen, die komen zullen, doch blijkens de veilingen van de Groothandelaars in groenten en aard appelen, de exporteurs, vereenigd in den Noordholland- schen bond, is met weinig gerust in de toekomst en In het bijzonder vreest men de ernstigste gevolgen van een ratificatie van het Nederlandsoh-Duitsche douane verdrag. Volgens hen zou het dan met den Langendij- ker tuinbouw gedaan zijn. Wie van meer nabij bekend is met den toestand onzer kooplieden, en exporteurs, kan dien bitteren, sceptischen toon begrijpen. Hun za ken liggen zoo goed als stil, hun personeel wordt of is geheel of gedeeltelijk ontslagen, orders komen niet meer binnen, het is den dood in den pot. Waar vroeger de telefoon bijna geen oogenblik stil stond, de telegram men elkander in snel tempo opvolgden, hun auto's van de eene veiling naar de andere snorden, offertes werden verspreid in honderden exemplaren, daar is het nu met deze opgewektheid, met het echte handelsleven en stre ven gedaan. Er is voor vele kooplui, en in het bijzonder de groote zakenmenschen onder hen, bijna geen cent te verdienen, sinds het buitenland voor hen afgesloten ge bied werd. Be grijpelijk is het alzoo, dat vooral van die zijde met klem wordt aangedrongen op het niet- accep teeren van het verdrag, welks bepalingen tot gevolg zul len hebben dat de miserabele toestand, waarin de tuin bouw en in verband daarmee, ook de handel verkeert, zal voortduren. De toekomst ziet er dus nog niet rooskleurig uit en het is dus alleszins te billijken, dat de verschillende tuindersorganisaties op een krachtiger steun voor den tuinbouw aandringen. De resultaten vam hun actie blij ven echter uit en het is helaas te verwachten, dat, ge zien den toestand van 's Rijks finantiën. er nog heel wat zal moeten gebeuren, eer aan het billijk verlangen zal zijn tegemoet gekomen. Het verloop op de veilingen deze week geeft nog wei nig positiefs. De prijzen der aardappelen gaven nog al wat afwisseling te zien. Zette de markt aanvankelijk vrij gunstig in, daar de prijs hooger was dan in het begin der vorige week, nl. een prijs voor groote van f 78.50, voor drielingen van f 7—8.70 en voor kleine van f 4.90 7.20, al spoedig kwam daarin een aanmerkelijke ver slechtering. zoodat de groote gemiddeld ruim f 5, de drielingen ongeveer f 4.50 en de kleine f 3.50 opbrachten. plaatse ln werkverschaffing zal worden uitgevoerd, in onderhoud over te nemen na verloop van een jaar, na dat dit nieuw weggedeelte op kosten der gemeente zal zijn verhard. De rekening over het dienstjaar 1932, aangevende in ontvangst f 12.059.24 en in uitgaaf f 10.595.83 (batig slot f 1463.41), werd conform het advies der commissie van hoofdingelanden, die de rekening met bijlagen had onderzooht, op vermelde bedragen vastgesteld. Besloten werd, cm den Moerbeekerweg binnenkort te doen tee- ren overeenkomstig het procédé, hetwelk wordt toege past in den polder Waard en Groet en ter bestrijding der kosten, welke worden geraamd op f 1600, eene vaste geldleening aan te gaan van ten hoogste f 2000, aflosbaar in tien jaar en rentende ten hoogste 5 pet met een koers van tenminste 99. De door het Dag. bestuur aangeboden begrooting voor het dienstjaar 1933, werd onveranderd vastgesteld op een bedrag van f 11.423.53 in ontvangst en in uitgaaf met eene post voor onvoorziene uitgaven van f 777.53. De watersohaps- of bannelasten werden hierbij voor 1933 bepaald op f 7 per hectare (vorig jaar f 8.) De levering van de voor 1933 benoodigde grint en basalt voor het onderhoud van wegen werd voorloopig aangehouden, nadat de vergadering had beslist, dat uit sluitend Nederlandsch riviergrint zal worden gebruikt, ten einde dit product van eigen bodem te steunen. De levering van de voor 1933 benoodigde straatklinkers voor onderhoud der klinkerwegen, werd opgedragen aan de firma Carel de Wild en Zonen te Alkmaar. Aan het Dag. Bestuur werd machtiging verleend, om de onderhoudswerken in 1933 in eigen beheer uit te voeren. Na de gebruikelijke rondvraag, welke geen meldens waardige besprekingen opleverde, werd te pl.m. 5 ure, de vergadering door den voorzitter gesloten. Tot controleur voor de registratie van bloembollen (saneeringsplan- bloembollenbedrijf) ia door het ge meentebestuur aangesteld de heer C. Bakker, wonende aan de Weel alhier. De werkzaamheden voor den aanleg van den pro vincialen weg, beoosten Zijdewind, vorderen goed. Thans zijn wederom eenige arbeiders tewerk gesteld, hetgeen de werkloosheid ten goede komt. WARMENHUIZEN GEMEENTE WARMENHUIZEN. Burgerlijke stand over April en Mei 1933. Geboren: Petra Jeltina. dochter van Hugo Martinidus Laurman en Maartje Gutker; Margaretha Wilhelmina, dochter van Willem- Heman en Margaretha Wilhelmina ter Burg; Gerardus, zoon van Jacob Meyer en Johan- na Jonker; Cornelia Christina, dochter van Petrus Mar- tlnus Pronk en Lucia Anna de Groot; Maria Jannetje, doohter van Klaas Blankman en Maartje Biersteker; Maria Anna, dochter van Johan Burger en Johanna Jonker; Cornelis Lourentius en Hendrikus Antonius, zoons van Cornelis Mosch en Anna Sophia Woestenburg Ida Maria, doohter van Andreas Boekei en Catharina de Groot; Margaretha Maria, dochter van Nicolaas Nannes en Anna Molenaar; Elisabeth Adriana, dochter van Frans Stam en Johanna Punt; Johannes Cornelis, zoon van Cornelis v. d. Berg en Guurtje Molenaar; Ca tharina Wilhelmina Maria, dochter van Johannes Kok en Jacoba Elisabeth Alberta Breed; Simon, zoon van Jan Rol en Jannetje Kuiper. Ondertrouwd: Simon Schoon, oud 32 jaar, en Maar tje Vos, oud 32 jaar, wonende alhier; Jozef Olgers, oud 30 jaar, van Akersloot en Margaretha Maria Ooyevaar, alhier; Arie Giltjes, oud 27 jaar en Aafke Been. oud 26 jaar, wonende alhier; Pieter Tijsen, oud 27 jaar, wonende te Harenkarspel en Maartje Dekker, oud 20 jaar, wo nende alhier; Petrus Jacobus Tieble, oud 26 jaar, van Akersloot en Geertruida Mekken, oud 24 jaar, wonende alhier. Getrouwd: Simon Schoon, visscher te Harenkarspel en Maartje Vos, zonder beroep, alhier; Jozef Olgers, fa brieksarbeider te Akersloot en Margaretha Maria Ooye vaar, zonder beroep, wonende alhier; Arie Giltjes, manu- facturier, wonende alhier en Aafke Been, zonder beroep, wonende alhier; Pieter Tijsen, winkelier, wonende te Harenkarspel en Maartje Dekker, zonder beroep wonen de alhier. Overleden: Johannes Jonker, oud 72 jaar. Gelukkig kwam er weer wat meer vraag, waar schijnlijk als gevolg van de warmte, waardoor de kwaliteit der oude aardappels bedenkelijk had gele den, zoodat Vrijdag gemiddeld ruim f 7 voor de groote werd betaald en de drielingen tot f 5.80 a f 7 opliepen. Voor kleine was de prijs echter sterk achteruitgeloo- pen en kon toen slechts f 1.503.20 worden bedongen. Zaterdag brachten groote slechts weinig minder op, de drielingen liepen weer met f 1 achteruit en voor de kleine werd slechts f 0.751,90 betaald. De groote vraag zal nu zijn, of bij den grooteren aanvoer die in de volgende week te verwachten is, de prijzen voor groote en drielingen gehandhaafd zullen blijven. Het vorige jaar werden in de overeenkomstige week iets hoogere prijzen besteed, waarbij in aanmerking dient te worden genomen, dat de aanvoeren toen nog klei ner waren, doch toen op 16 Juni en volgende dagen de aanvoer al grooter werd, zakten de prijzen zooda nig in, dat van een loonende opbrengst niet meer kon worden gesproken. "Waar de buitenlandsche handel nog met dezelfde moeilijkheden heeft te kampen als toen, ia de vrees niet denkbeeldig, dat straks de prij zen nog wel wat zullen achteruit loopen. Aangevoerd werden 30 spoorwagens vroege aardappels. Voor de rabarberkweekers bleef het treurig gesteld. De handel in dit artikel is totaal dood. Bijna alles draaide door, zoodat het In en Verkoopbureau weer een belangrijke hoeveelheid tegen den minimumprijs van 50 cent per 100 KG. moest overnemen. Daar niet voor alles afzet kon worden gevonden, moest een deel worden vernietigd. Met de tomaten liep het naar wensch. Werd aan %-ankelijk een prijs besteed, die weinig afweek van dien der laatste dagen van de vorige week, weldra liepen de prijzen dermate op, dat men weer van dure tomaten sprak Van gemiddeld f 21, voor A besteed, liep deze Vrijdag op tot f 3.2033.80. De B.-soort, die in 't begin der week voor f 16.80 werd verhandeld, werd Zater dag voor f 29.2030.20 verkocht. C. steeg van f 18.30 tot f 32.50 en CC. van f 11.40 tot f 21.10. De Engelsche invoerrechten hebben hier dus blijk baar hun invloed gemist en andere factoren hebben deze nadeelen ongetwijfeld gecompenseerd. De aanvoer was belangrijk, n.1. 90.000 K.G. Bieten draaiden weer alle door, zoodat er voor den tuinder 60 cent den minimum-prijs voor terecht kwam. Een nieuw aangevoerd artikel was bloemkool; ze bracht f 7.70 op. Ze schijnt vrij wat concurrentie van buitenlandsche bloemkool te ondervinden. Uit handelskringen deeld men ons mede, dat vrachtauto's die van hier tuinbouwproducten naar België vervoeren, op den terugreis Belgische bloem kool meebrengen van gcede kwaliteit, die daar voor een prijsje kan worden gekocht. Tegenover dit nieuwe aritkel stond het oude, Deen sche witte kool, die op 7 Juni nog aan de veiling te Noordscharwoude werd aangevoerd en nog f 44.50 opbracht. De prijs der boswortelen bleef laag, werd zelfs nog lager dan de vorige week. Mooie partijtjes brachten nog wel f 5.206.10 op, doch voor de laatste aanvoeren werd f 3.104.30 betaald. Met de aangevoerde sla liep het ook niet naar wensch. Werd in het begin der week nog f 0.701.40 betaald, later kon per 1C0 krop slechts f 0.50 worden bedongen. De telers van dit product maken dus geen beste zaken. WOENSDAG 14 JUNI. HILVERSUM (296 MJ V-A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 Orgelspel door Cor Steun; 8.45 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven; 12.00 VARA-Orkest o.l. v. Hugo de Groot; 1.15 Orgelspel door Joh. Jong; 1.45 Zenderverzorging; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; 6.30 VARArKinderkoor; 7.00 S.D.A.P.-kwartier- tje; 7.20 Gramofoonmuziek; 7.59 Herhaling S.O.S.- berichten; 8.00 De Vakbeweging; 8.20 VAR£.-orkest 9.00 VARA-tooneel o.l.v. Willem van Capellen; 9.30 Orkest; 10.00 Vaz Dias; 10.15 Orkest; 11.00 Gramofoon muziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 815 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmonium- bespeling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert door Kwartet; 2.00 Landbouwuurtje; 2.45 Verzorging zender; 3.00 Lezen van Chr. lectuur; 3.30 Kinderkoor* zang; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Pianorecital; 6.30 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Declamatie door L. de Ruiter; 8.00 Strijkorkest met begeleiding van het studio-orgel; 10.00 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M.) 7.00 Gramofoonmuziek: 7.45 Weeroverzicht; 7.50 Sym- phonieconcert; 8.30 Causerie; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten; 9.10 Voortzetting concert; 9.55 Dansmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Omroeporkest; 1.30 Concert; 5.20 Orkestconcert; 7.05 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.20 Omroeporkest; 8.55 Concert; 9.35 Idem; 10.45 Gramofoonmuziek. I KALUNDBORG (1164 M.) 12.20 Strijkorkest; 2.50 Orkest: 8.20 Volksmuziek; 10.30 Moderne muziek; 1120 Dansmuziek. BERLIJN (419 MJ 4.50 Concert; 9.00 Populair concert; 1020 Idem; HAMBURG (872 M.) 11.50 Middagconcert; 1.35 Gramofoonmuziek; 4.20 Con cert; 10.55 Populair concert door kamerorkest. KONTGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.20 Concert; 9.30 Idem; U.20 Idem. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.20 Kamerkwintet; 4.50 Con cert; 10.55 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmu ziek; 3.50 Gramofoonmuziek; 5.05 Orgelconcert; 10.00 Symphonieconcert; 11.25 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1445 BL) 8.50 Concert o.l.v. E. Flament. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.35 Orgelrecital; 1.25 Concert; 7.40 Populair con cert; 9.06 Operette-uitzending. MILAAN (881 MO 8.00 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 5.50 Omroeporkest; 9.05 Concert; 10.20 Populaire Ita liaansche liederen; 10.50 Dansmuziek. WEE NE N (517 MO 5.40 Muziek van hedendaagsche Oostenrijksche com ponisten; 7.55 Gevarieerd programma; 10.30 Dansmu ziek. WARSCHAU (1412 M.) 7.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Populair concert; 9.43 Concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Concert. ALKMAAR Onberaden reis van een onstulmlgen klepper Zaterdagmiddag werd voor de stalhouderij van Kees de Graaf in de Breedstraat door dien stalhouder en zijn helper een paard voor een vierwieligen kapwagen be spannen. Toen dit was geschied, liep het paard plotse ling weg de Pastoorsteeg in, alwaar de wagen tegen den muur en een stoepje botste, waardoor de wagen om viel. De helper wist het paard te grijpen. De kapwagen is licht beschadigd, doch vond geen persoonlijk letsel plaats. Lastige belangstelling! Door de politie is Zaterdagmiddag een persoon aan gehouden op den Baansingel die gesignaleerd stond en nog enkele dagen te goed had. Hij is overgebracht naar het huis van bewaring alhier. Leve de dierenbescherming! Aan het bureau van politie werd Zondagmorgen ken nis gegeven dat in de rioolput aan de Oudegracht een poes zat, die onmogelijk vandaar weg kon komen. Door den inspecteur der dierenbescherming, den heer Ver- wer, werd met het reddingstoestel genaamd: de ladder Jacob Fel lx de Kater bevrijd. Flauw gevallen kerkbezoekers. Zondagmorgen zijn in de R.K. kerk aan de Laat tij dens den kerkdienst twee personen onwel geworden en zijn zij toen door kerkgangers naar buiten gebracht. Eerste hulp is toen verleend door een agent van politie en een kerkganger, terwijl de patiënten verder zijn be handeld door een in die kerk aanwezig zijnden dokter. Per auto zijn zij naar hun woning vervoerd. Niets is voor hun vernieldzucht veilig Zondagmiddag is door den bewoner uit d? Krelage- straat aan het bureau van politie kennis gegeven dat zijn roeiboot, gemeerd liggende aan het Hoe e: ^ad, al hier. vermoedelijk door de jeugd is beschadigd nn be draagt de schade, veroorzaakt door deze baldadigheid, ongeveer f 20. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. De mannenclub van de Oosterstraat zal op Zaterdag 17 Juni a.s. haar jaarlijksche reisje maken, ditmaal naar 't Gooi met bezoek aan Utrecht, Bilthoven, de bekende Pyramiden, Soesterberg en via Amsterdam naar huis terug. Dat belooft een gezellig dagje te worden! De werkzaamheden aan de Mosselenbrug zijn dezer dagen aangevangen. De twee perceelen welke verdwij nen moesten zijn reeds gesloopt. Men is begonnen met het maken van een noodbrug voor voetgangers, zoodat het afsluiten voor het rijverkeer eerstdaags is te ver wachten. Met het mooie weer dat wij de laatste dagen gehad hebben, komt men wel tot den indruk hoe mooi het buiten is. Alles staat in vollen bloei, zoowel op de ak kers alsmede de boomen langs den weg. Aanhet snoeien van boomen dankt geen mensch, behalve de menschen van de telefoon.... Zaterdag zijn er op de Oosterstraat van eenige boomen radicaal de kruin afgezaagd, omdat de takken in aanra king kwamen met de telefoondraden. Wij vragen ons af of dit niet met wat meer vakken-

Schager Courant | 1933 | | pagina 6