Landbouwtentoonstelling te Opmeer. N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n. Uit Alkmaar en Omstreken. nis had kunnen gebeuren, daar de boomen gewoon mis handeld zyn. Naar wij vernemen zijn de eigenaars, in dit geval de woningbouwvereniging, voor onderhoud van het snoeien aangewezen. Maar waarom niet even gewaarschuwd OUD KARSPEL. Door een aanrijding met een wielrijder kwam het 3- jarig dochtertje van den heer P. Feller op een zooda nige manier te vallen, dat zij haar beentje brak en op neming in het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk bleek. WIEKfNGEN Onze vroegere plaatsgenoote Mej. Tr. Klare, leerlinge verpleegster te Hoorn, in „de Villa", is geslaagd voor verpleegster. Zondagavond tegen middernacht is de heer J. Koster te Oosterland alhier met zijn motorfiets in botsing ge komen met de autobus van M. Geel, op den Hoofdweg, nabij Smerp. De motorfiets werd geheel vernield, de heer K. liep een hoofdwonde en een lichte hersen schudding en ontvellingen op, en is per auto naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd, na alhier door den dokter verbonden te zijn. De oorzaak der botsing licht daarin dat op den weg groote hopen basalt liggen, zoodat het passeeren moei lijk gaat. Den autobusbestuurder treft geen schuld. Motorongeval. In den nacht van Zondag op Maandag, pl.m. 1 uur, ia de heer J. Koster te Oosterland met flinken vaart met zijn nieuw motorrijwiel tegen èen autobus aange reden, zulks als gevolg van den toestand van den weg ter plaatse. Met een hersenschudding, hoofd- en kaak- wonden is het slachtoffer naar het Marinehospitaal vervoerd. Het motorijwiel werd flinrk beschadigd. Ingekomen personen: R. Nauta uit Rauwerderhem; A. J. en J. S. Bruynooge uit Schoondyke; J. J. H. v d Pol uit Zuidscharwoude; J. Zeldenrust en gezin uit Hemelumer c.a.; C. de Beer en echtgen. en N. de Beer «n echtgenoote uit Hoorn; Mw. W. Berkeveld uit Wol- phaartsdijk; Mw. L. Roossien uit Wildervank; Catha^ rina A. Kooij uit Amsterdam; H. Plaggenberg uit Oude Pekela; A. de Wit en echtgen. uit Harlingen; A. Meijer uit Norg; Mw. J. Hoogesteger uit Anna Pau- lowna; Tj. Vlas uit Workuro; J. J. Vinke en echtgen. uit Den Helder; Mw. W. Stoop uit Made c.a.; P. Pau- lusse uit 's Heer-ArendskerkeMw. J. M. de Vries, geb. van Teulingen uit Anna Paulowna; P. Nieman en gezin uit Winkel. Vertrokken personen: Mw. J. Kuut, geb. Baastra n. Bloemendaal; C. M. de Dreu en gezin naar Medem- Iblik; J. Fijnheer naar Schagen; Mw. E. M; Groen naar Alkmaar; H. J. ter Hall naar Rijswijk; R. Wessenbeek en gezin naar Ossendrecht; J. Stins en gezin naar Vel- sen; J. J. Groffen en gezin naar Rotterdam; J. K. v. d. Heuvel en gezin naar Sliedrecht; Wed. Joh. Zijl naar Oude Pekela; W Volkman en M. Kloptek naar Duitsch land; M. Oosterbeek en gezin naar Schagen;; Jac. Vliet land naar Oudorp; M. A. de Dreu naar .s-Gravenpolder; B. J. v. d. Bemen naar Medemblik; P. F. Huijsmans n. Steenbergen;; S Tillema naar Groningen Bals en gezin naar Steenbergen; G. de Haan en ge zin naar Medemblik: E. Hesselink naar Amersfoort; A Westerlaken naar Zuilichem; J. H. van Strlen naar Medemblik; K. J. Visser naar Sliedrecht; R. J. Sohip- per en gezin naar Amsterdam; H. W. Sitser en gezin naar Rotterdam; J. van Dijk en gezin naar Genemui- den; J. C. Jacobs en gezin naar Ossendrecht; P. W. K. Dekker naar Den Helder; P. C. de Wit naar Schagen;^ J. Snepvangers en gezin naar Rotterdam; G. Vlot en ge zin naar Rozenburg; R. Luis en gezin naar Onstwedde; Sj. Por en gezin naar Medemblik; G. v. Asperen en gezin naar Sliedrecht; G. J. van Wely en gezin naar Ïs-GravenhageH. Lubbers en echtgen. naar Voorburg; W. Sitser en gezin naar Brummen; J. Ludema naar Ma- rum: P. Kindts naar Schoondijke; J. Gons naar Lands meer; "S. A. Bambach naar Harlingen; J. Roos naar Wognum; Mw. M. T. Roos geb. de Vries naar Wognum. Hinéerwetsvergunning. Door B. ,en W. is aan den heer A. Veltman alhier vergunning verleend tot het oprichten van een benzine pomp bij het perceel aan den Koogerweg; Ged. Staten van Noord Holland verleenden vergun ning aan C. Koorn te Slootdorp voor een electrische bakkerij aldaar. Overwerkvergnnning Aan de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede Is over- werkvergunning verleend van 13 Juni tot en met 15 Juli a.s. ten behoeve van het verrichten van wegverbeterin- gen in den Wieringermeerpolder, onder de gemeente Wieringen. HOOGWOUD Schoolreisje op 9 Juni j.1. met de kinderen van de 0. L. Scholen te Hoogwoud, Aartswoud en Langereis. Aftocht 's morgens half acht met twee bussen van 'de W.A.C.0. plus eenige luxe auto's. Over Hoorn, Purmerend naar Amsterdam. Hier rondvaart door de havens en grachten. De opgelegde schepen van de Mij. Nederland en de Kon. S. M. trok ken veel belangstelling, evenals de vroegere rijke koopmanshuizen aan de grachten. Ieder vol lof. Vanaf Amsterdam ging de tocht via Haarlem, Bloe mendaal, Velsen, Beverwijk naar Wijk aan Zee. Veel pleizier bij het pootje baden. Door den regen gedwongen veel vroeger te vertrek ken dan oorspronkelijk de bedoeling was, natuurlijk tot grooten spijt van de kinderen. Nu naar Alkmaar waar de herten, vooral de apen veel belangstelling trokken. Over Heerhugowaard en Oude Niedorp werd de te rugtocht weer aanvaard. Vroolijk zingende kwam de stoet 's avonds om 8 uur weer te Hoogwoud aan. Onze plaatsgenooten K. Toereppel en J. Zander, beiden aan de Gouwe alhier, zijn toegelaten tot de le klasse van de Lagere Landbouwschool voor Hoorn en Omstreken. Onze plaatsgenooten Simon Kort, J. Bakker, J. Helder en P. Donker, allen alhier, werden bevorderd naar de 3e klasse van de Lagere Landbouwschool voor Hoorn en Omstreken, terwijl Adriaan Donker voorwaardelijk werd bevorderd naar de 2e klasse dier school. BARSINGERHORN KOLHORN. Het jaarlijksche schoolreisje is vastgesteld op Woensdag 21 Juni. De kleine kinderen gaan naar Schoorl en Bergen, de grootere naar Den Haag en Scheveningen. LA N GE N T) hJ K BROEK OP LANGENDIJK. Maandagmiddag botste de arbeider J. Vink met zijn rijwiel tegen een van de andere richting aankomende auto in de bocht op het Zuideinde. Door krachtig te remmen wist de chauffeur erger te voorkomen, zoo dat het ongeval alleen beperkt bleef bij vernieling van het rijwiel. De schuld is in deze aan V., welke in gedachten aan den verkeerden kant van den weg reed. ALKMAAR Ernstige aanrijding op het Varnebroek. Meisje gewond. Gistermiddag omstreeks 1 uur had op het Varne broek een blijkbaar ernstig schijnend auto-ongeval plaats, waarvan een meisje het slachtoffer was. Men had haar binnen gedragen in het naburige weeshuis. De politierechter wachtte ons, dus ontbrak gelegen heid voor verdere informatie. Morgen volgt vollediger bericht H.F.C. en Excelsior terug In de eerste klasse. Gelijke spelen in de kampioens competitie. K.N.VJ3.-Overzicht van 11 Juni. In tegenstelling tot Pinksteren was het echt voetbal- weer, ondanks het feit dat we al bijna aan den langsten dag toe zyn. LANDSKAMPIOENSCHAP. In Rotterdam wist Go Ahead bet tot een gelijk spel te brengen (1—1). Van Feijenoord-zijde werd beneden het middelmatige gespeeld; Go Ahead wist zoodoende door enthousiast spel een gelijk spel te behalen, wat haar aanzienlijk dichter bij het landskampioenschap bracht. Feijenoord kan indien Go Ahead Zondag a~s. P.S.V. in Deventer slaat de koekmenschen nog eve naren, maar de Rotterdammers hebben twee wedstrijden minder gespeeld! Stormvogels en Velocitas waren Zondag in Groningen volkomen aan elkaar gewaagd. Wel liep Stormvogels dermate snel van stapel, dat 't een nederlaag voor de thuisclub dreigde te worden, maar voornamelijk door toedoen van Bonsema Meulema speelde niet mee werd het steeds maar gelyk. De stand is: Go Ahead 7 4 1 2 28—13 9 Stormvogels 7 3 1 3 14—16 7 P.S.V. 6 3 0 3 15—14 6 Feyenoord 5 2 1 2 9—9 5 Velocitas 7 2 1 4 17—23 5 AFDF.ELTNG I. Promotie 2e klasse. H.F.C. heeft in het Stadion haar meerderheid over Zeeburgia bewezen. Met 2O bleven Van der Meulen c.s. de overwinnaars. Het Stadion was heelemaal gevuld! De Haarlemmers keeren terug in hun oude milieu. Blauw Wit degradeert, 't Is bijna niet te gelooven: Blauw Wit tweede klasser. Amsterdam. Neerland's hoofdstad, blijft één eerste klasser houden terwijl Rot terdam er bijv. 4 heeft. Wat mankeert aan het Amster- damsche sportleven? H.F.C. Blauw Wit Zeeburgia 4 3 0 4 2 0 4 10 AFDEELING II. 9—5 6 8—8 4 4—8 2 Promotie 2e klasse. De Enkhuizers moeten weer in hun oude afdeeling spelen. Excelsior heeft zioh n.1. in Den Haag tegen H.V.V. niet laten imponeeren door de traditie dat de thuisclub wint. Hoewel H.V.V. met 20 heeft voorge staan, bezat de Rotterdamsche ploeg de veerkracht die ontmoediging te dragen en energiek den achterstand in te loopen. En meer dan dat. In hun uitbundig enthousi asme werd de geheele Haagsche ploeg onder de voet geloopen en de stand op 53 gebracht. Waarmee de wederentrée van Excelsior een feit is, en H.V.V. er niet in geslaagd ls om haar zustervereeniging H.F.C. na te doen. Excelsior West Frisia H.V.V. 4 3 0 1 4 2 0 2 4 10 3 AFDEELING IIL 1T—10 7—6 8—16 Zooala we verleden week opmerkten had Robur haar lot in eigen hand. Van de waarheid van dit woord ble ken de Roburmenschen doordronken. Want met 51 ging S.C.H. er aam De beslissing zal nu a.s. Zondag in Hengelo vallen in* de matoh HengeloRobur. H.'s kans is grooter: eigen terrein is een groot voordeel en... een gelijk spel is voldoende! Hengelo S.C.H. Robur 1 9—7 2 5—9 1 10-8 11 JunL Kampioenswedstrijd: SuccesWestzaan 5—5. In dezen wedstrijd was Rijkers weer van de partij, doch Albert Schmidt was door het clubbestuur voor drie wedstrijden op non-activiteit gesteld. Of het door de afwezigheid van dezen midvoor kwam dat het slecht boterde in de Wieringer ploeg, wij weten het niet, maar een feit is dat S. onder haar kunnen heeft gespeedl Het zag er slecht uit voor Succes. Westzaan stond eerst geducht voor (30, later met 41) en door uiterste krachtsinspanning slechts wisten de Wieringers het tot 55 te brengen. Van de volhoudende Westzaanploeg viel de rechtsbuiten op door snelheid, tactiek en schot vaardigheid. Al km. Boys Succes And ijk Westzaan 2 2 0 0 12—4 4 112 17—13 1 1 0 0 6—3 3 0 12 10—19 Alkmaarsche Boys IAndyk I, 20. De vierde Alkmaarsche zege in de kamploens- competitle. Brachten de Alkmaarsohe Boys vorige Donderdag avond een bezoek aan Westzaan I, waarbij zij een ma gere 21 overwinning wisten te bevechten, thans kre gen zy bezoek van Andyk I en ook nu moesten nog heel wat krachten worden ingespannen om de winst punten te incasseeren. Met een kleine 20, doch ver diende overwinning, heeft men inmiddels in deze aan trekkelijke kampioenscompetitie reeds de vierde zege te pakken en indien de Alkmaarders bij hun thuiswed strijd op a.s. Zondag tegen Succes opnieuw weten te winnen, zal stellig ook het kampioenschap van Noord- Holland naar de kaasstad verdwijnen. Maar... zoover zyn we nog niet en in de beide laatste ontmoetingen speelden de Boys nu bepaald geen overtuigende partij. Ook thans was het spel fei telijk weer veel te kort en vooral van den aanval ging niet de gewenschte kracht uit. Een groot voordeel is echter, dat deze rood-witte Alkmaarders over een stug ge, soliede verdediging en halflinie beschikken, zoodat vaak een enkel doelpunt reeds voldoende is. De Andijkers vielen ons ook niet bepaald mee en slechts hun doelverdediger, de oud-stadgenoot Van Beek. trok den aandacht. Na een kwartier spelen gaf Brouwer uit een pass van Olivier zijn club de leiding en nadat Indri nog een strafschop overschoot, kwam de rust zonder verandering. Na ï-ust was het wederom Brouwer, die er 20 van maakt en opnieuw krijgen de Boys een strafschop te verwerken. Houtkooper plaatst zich achter den bal, doch Van Beek weet het harde lage schot tot corner te verwerken. Nog maakten de Boys een derde doelpunt, dat echter wegens buitenspel werd geannuleerd en zon der verandering kwam het einde. Daar Succes I met het bezoekende Westzaan I de punten deelde (55), is de stand thans: Alkm. Boys I Succes I Andijk I Westzaan I 4 4 0 0 16—5 8 4 112 17—19 3 2 10 1 6—5 2 4 0 13 11—21 1 JULIANADORP. Zondag stond het J.V.C.-terrein In het teeken van de Heldersche Boys. Deze kwamen met niet minder dan drie elftallen een bezoek bij J.V.C. brengen. 'a Morgens half elf speelde het B.-elftal der J.V.C. adsp. tegen de Heldersche Boys a. Dit was voor onze jongtse adsp. een zware kluif, maar ze hielden zich goed, als was de stand ten slotte 70 voor de Hel dersche Boys a. Daarna kwam het nieuwe J.V.C. m tegen Helder^- sche Boys II in het veld. Dit waren meer gelijkwaar dige ploegen en de strijd ging dan ook tot de rust gelyk op. De stand was toen 33. Na de rust wist J.V.C. in er nog 5 doelpunten bij te maken, waartegen de tegenpartij er maar 2 wist te stellen, zoodat de eindstand 85 in het voordeel van J.V.C. m werd. Nu kwam de clou van den dag, de nederlaagwed strijd tegen Heldersche Boys I. Dat dit een zware tegenstander zou zijn, was algemeen bekend. Maar J.V.C. II had het voornemen haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen en tot de rust ging dan ook de strijd gelijk op. Toen was de stand 22. Na d€ rust begon Heldersche Boys echter uit een ander vaatje te tappen en toen de scehidsreohter het eind signaal liet hooren, was de stand 83. WIERINGEN. Succes I—Westzaan I, 55. Succes speelde Zondag een kampioenswedstrijd tegen Westzaan, kampioen van afd. A. Het is Succes gelukt met een drietal invallers een 04 achterstand in een ge lijk spel te doen eindigen. Om half drie laat de heer J. Augustein beginnen. W. wint de toss en verkiest windvoordeel. Direct gaat W. ten aanval doch wordt door de S.-achterhoede afgesla gen. Na vijf minuten spelen neemt W. de leiding en langzaamaan vergroot ze haar voorsprong. De aanval len van S. worden steeds afgeslagen of belanden in de veilige handen van den W.-keeper. Het liep S. alles te gen, totdat de rust aanbrak en W. een veilige 04 voorsprong had. Na de rust krijgt S. den wind in den rug en pakte goed aan, en met succes. De achterstand wordt geleide lijk ingehaald en wanneer Augustein inrukken blaast, kunnen de elftallen de punten broederlijk deelen. A.s. Zondag naar Alkmaar om tegen Alkim. Boys den strijd aan te binden. AARTSWOUD. Zondagavond speelde het 1ste elftal een vriendschap- pelyken wedstrijd tegen een N.V.V.-combinatie. Hoewel onze jongens in het begin een voorsprong van 2—1 be werkten, ging de rust in met 32 voor de gasten. Na de rust was N. Niedorp verreweg in de meerderheid. Het einde kwam dan ook met een nederlaag van 36. Er was weinig animo voor dezen wedstrijd, waaraan de koude en de kermis wel niet vreemd waren. ATHLETIEK- WEDSTRIJDEN VAN HAARLEM. Zondag vonden te Haarlem wedstrijden plaats, geor ganiseerd door de H.A.V. „Haarlem". Van de resultaten noemen we: 100 M. Berger (A.V. 1923) 10.6; 8.00 M. J. v. d. Booren (Haarlem) 2 m. 3 sec.; 110 M. horden: W. Kaan (Haarlem) 15.5. Speer werpen: W. Coster (V. en L.( 50.81. Discuswerpen: G. Eijker (Haarlem) 40.38; 4 keer 100 M. estafette: A.V. 1923 (Veldman, Houtman, Bene en Berger) 43.5, BERGER WIELRENNER, De Tel. weet te melden, dat Berger er over denkt, zich aan de wielersport te gaan wijden. Dit zou even wel pas in 1934 geschieden. Door de Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Op meer en Omstreken, werd Maandag 12 Juni de jaarlijk sche tentoonstelling en keuring van hengsten, paaiden en veulens gehouden. Mocht de inzending van de diverse afdeellngen bevre digend zijn, het bezoek, vooral aan de tentoonstelling was gering, wat ook ten deele wel aan het regen achtige weer moet worden verweten. Ook de aanvoer op de paardenmarkt was goed, doch de handel in mineur. De bekroningen. We vermelden van de tentoonstelling de volgende be kroningen: Driejarige paarden: le prijs R. Jongens Pz., Noord- Beemster; 2e, prijs Jn. Schouten, Oosterblokker; 3e prijs D. Koning. Spanbroek. Tweejarige paarden: le prijs H. Wessels, Sijbekarspel 2e prijs F, A. Melohior, Winkel; 3e prijs W. Droog, Beem- ster. Eenjarige paarden: le prijs C. Stoop, Wogmeer-Spier- dijk; 2e prijs K. Reijne, Barsingerhorn; 3e prijs J. A. Groot, Ursem. Merrie met veulens: le pr. J. A. Groot, Ursem; 2e prijs C. Stoop, Wogmeer-Spierdijk; 3e prijs S. Broers, Wadwaij-Wognum. Automobielen: N.V. Met en Luytlng, Alkmaar—Hoorn met Pontiac Sedan, idem 2e pr. met Chevrolet Sedan de luxe. idem 3e pr. met Chevrolet Cabriolet. Wolvee: ger. Texel sche melksohapen: le prijs Jn. Wa- gemaker, Weere, Abbekerk; 2e prijs C. Wijdenes, Sijbe karspel. Idem geregistr. Texelsche ooilammeren: le prijs Jn. Wagemaker, Weere, Abbekerk; 2e prijs G. Glas, Gouw, Hoogwoud. Idem, niet ger. lammeren verkoopklasse: le prijs Jn. Schouten, Oosterblokker; 2e prijs J. Stapel Sz., Sijbe karspel. Idem niet-ger. éénjarige fokschapen, verkoopklasse: le prijs Jn. Stapel Gz., Sijbekarspel; 2e prijs D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. Idem ger. Texelsche rammen: le prijs Jn. v. Berkel Cz., Wognum; 2e prys C. Wijdenes, Sijbekarspel. Idem, ger. Texelsche rammen van 1 jaar: le prijs Jn. Wagemaker, Weere, Abbekerk; 2e prijs G. Stapel Jr„ Sijbekarspel. Idem. ger. Texelsche rammen, ouder dan 1 jaar: le prijs W. Kool, Hauwert; 2e prijs P. Kooijman, Wognum. Varkens, geregistreerd Groot-Yorkshire zeug met minstens 6 biggen: le prijs P. Borst, Heerhugowaard; 2e prys N .G. Stuijt, Nibbixwoud; 3e prijs N. de Vries, Opmeer. Idem, ger. drachtige zeugen: le prijs D. Schoen, Ben- ningbroek, le prijs P. Borst, Heerhugowaard; 2e prijs G. Vlaar, Benningbroek, 2e prys S. v. d. Wal, Weere, Winkel. Idem ger. Groot-Yorkshire beeren: le prijs N. de Haan, Beemster; 2e prijs P. Nooij Cz., Midwoud. Idem ger. beeren jonger dan 1 jaar: le prijs Jn. Stuijt, Berkmeer, 2e prijs P. Brakeboer, Berkmeer. Geiten: le prijs: A. Blanken Jr., Spanbroek; 2e prijs H. Niele. Noordeinde, Weere; 3« prijs A. Blanken Jr., Spanbroek. Pluimvee en konijnen, hoenders, toornen 1 haan en 4 hennen: le prijs R. Hoogland, Hoogwoud, C. Houten, Benningbroek, als voren; Jn. Smit, Spanbroek; 2e prijs: D. Wit, Cz.. N. Niedorp; A. Groot Gebrz., Hoogwoud; R. Hoogland, Hoogwoud; D. Wit Cz.. N. Niedorp. 3e prys: P. Bruin, Hauwert; KI. Groot Klz., Hoogwoud. Idem, broed 1933: le prijs: R. Hoogland, Hoogwoud; als voren, C. Houten, Beningbroek, A. Groot Gebrz., Hoogwoud, KI. Groot, Spanbroek; 2e prijs: R. Hoogland Hoogwoud, KI. Groot Kz., Hoogwoud, S. Langedyk, Weere. Idem Krielen, 12: le prijs: A. Arts, Langereis, N. Niedorp, Jr. Smit, Spanbroek, als voren, D. Pijper, Op meer; 2e prijs: H. Bood Az., Langereis, Hoogwoud, Jr. Smit, Spanbroek. S. Langedijk, Weere. Idem eenden: le prijs: Jr. Smit, Spanbroek, J. Deken Pz., Hoogwoud, Jr. Smit, Spanbroek, als voren; 2e prijs: P. Groen, Langereis, C. Timmerman, Aartswoud, Jrrf Smit, Spanbroek. Idem Doffer met duif: le prijs: J. Bosman, Opmeer, Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs: R. Zilver, Binnenwijzend, Jt. Smit, Spanbroek. Konijnen: le prijs: S. Buis, Weere, Winkel, VI. reus wit, W. Delissen, Opmeer, Lotharinger zw. bont, C. Soholten, Spanbroek, Weener wit, W. Delissen, Opmeer, Havana, J. Ham Sr., Lutjewinkel. Hollandsche zwart, P. Kok, Schagen, middengrijs klein zilver; S. Buis, Weere Winkel, VI. reus wit; W. Delissen, Opmeer, Lo tharinger zw. bont; C. Wit Dz., N. Niedorp, Holl. voed ster; P. Wit, Bobbeldijk, VI. reus geel met jongen; Jr. Smit, Spanbroek, Holl. voedster met jongen; G. Sj. Pa trouille, Binnenwijzend, Brack and tan met jongen; Th. v. d. Gracht, Schagen, nest jonge blauwe Weeners; Yke de Boer, Opmeer, nest jonge witte VI. reuzen; 2e prijs: C. Timmerman, Aartswoud, VI. reus wit; P, Wit, Bobeldijk, VI. reus geel; W. Delissen, Opmeer, Lotharinger zw. bont; Th. v. d. Gracht, Schagen, Wee ner blauw oud; G. Sj. Patrouillie, Binnenwijzend, Black and tan; P. Kok, Schagen; middengrijs klein zilver; G. Meervelt, Wognum, de Bourgogne; Th. v, d. Gracht, Sohagen, VI. reus wit; P. Wit, Bobeldijk, VI. reus geel; P. Kok, Sohagen, Russische brandneus, als voren mid den grijs, klein zilver; E. Loos. Spanbroek, Chincilla; J. Kaaij, Weere, Winkel, blauwe Weener met jongen; P. Kok Schagen, voedster met jongen middengrijs zil ver klein. Verschillende firma's uit onze omgeving waren voorts weer met hunne inzendingen ter opluistering, zooals de heer J. Tysma, Schagen met landbouwwerktuigen; A. Peerehoom, N. Niedorp met zadelmakersartikelen; A. Rentenaar, Venhuizen, landbouwwerktuigen; J. Moejes, Heerhugowaard, motoren; N.V. Met en Luyting, Alk maarHoorn met automobielen; De Reus en Groene- woud, Winkel met New Imperialmotorrijwielen. De paardensport. De middag stond weer in het teeken van de paarden sport, n.1. het concours-hippique en de diverse wedstrij den van de landelijke rijvereenigingen. De gestadige regen deed hier vooral afbreuk. Was het anders een fleurige aanblik, de leden der rijvereenigingen met ba nieren enz. te zien aankomen, vandaag was dat niet het geval. Wel kwamen er tegen het aanvangsuur van het concours-hippique nog talrijke bezoekers opdagen, maar de belangstelling bleef verre beneden de verwachting, en den wensch van het tentoonstellingsbestuur. Het concours-hippique A. spannen betuigde laridbouw- paarden; 10 deelnemers, gaf tot resultaat: le prys f 40 met verguld zilveren medaille van den heer A. Commandeur, burgemeester van Spanbroek en Opmeer; J. A. Groot, Ursem met Jursa I en Nellitta I; 2e prijs f 20 met zilveren medaille van den heer M. de Jong te Spanbroek; Gebr. Hoed Alkmaar met N.N. en N.N.; 3e prijs f 10, C. Kuiper Jr., Heerhugowaard Noord met Astor en Hans. Voor het best betuigde landbouwpaardle prijs f 50 met zilveren medaille van den heer P. Pluister, Opmeer: A. Schagen, Aartswoud met Emanuel; 2e prijs f 30, Jn. Schouten, Oosterblokker met Napoleon; 3e prijs f 15, Wed. J. W. Klaver, Heerhugowaard Zuid met Comman dant, De dressuurproef voor. achttallen had tot uitslag: le prijs f 75 met verguld zilveren medaille van den heer G. C. van Balen Blanken, eere-voorzitter „West- friesland te Slhagerbrug; 2e prijs f 40 met verguld zilveren medaille van de Landb.afdeeling, „Bucephalus" te Barsingerhorn. 3e prijs f 30 met zilveren medaille van den heer Van de Ree te Spanbroek, „Amstelruiters", Bovenkerk; 4e prys f 15 met bronzen medaille van de Landbouwaf- deeling, „Beyaert", Purmerend 5e prys „Broek op Langendijk" te Broek op Langen- dijk. Individueele Dressuurproef: le prys f20, G. Griffioen Amstelruiters, met Wilfried; 2e prijs f 15, A. C. v. Nieu- wenhuizen, Kapt. v. d. Wal met Nadali; 3e prys f 10, J. Petrie, Kapt. v. d. Wal met Kunetta; 4e prijs f 7.50, Jac. Mooij, Westfriesland, met Black Ben; 5e prys f 5, C. v. Splunter, Rossinant; 6e prys f 2.50, J. Schenk, Bucephalus, met Nyleska. Met groot succes werden door „Westfriesland" als attractie-nummers uitgevoerd 1. De Hongaarsche Post en 2. Gymnastieknummer te paard. Het handicap-gehoorzaamheidsspringen werd gewon nen door: le prijs f 40 met verguld zilveren medaille van den heer G. Stapel, voorzitter der afdeeling, J. Petrie, Kapt. v. d. Wal met Kunetta; 2e prijs f 30, met verguld zilveren medaille van de Landbouwafdeeling S. Verdegaal, Amstelruiters -met Blao Boy; 3e prys f 20, met zilveren medaille van den heer P. Koomen Jr., Spanbroek, door G. Griffioen, Amstelrui ters met Wilfried; 4e prys f 10 met bronzen medaille van de landbouw afdeeling, J. Petrie Kapt. v. d. Wal, met Erna. 5e prys f 5 met bronzen medaille van de afdeeling: Mevr. Burger—<Rens, Westfriesland met Marie. 6e prys J. Schoorl, Westfriesland, met Lady. 7e prys J. Saarloos, Amstelruiters met Jans. 8e prijs G. Petrie, Kapt. v. d. Wal, met Grieda. Hierna volgde patrouille-springen: le prys f 30, „Am stelruiters" te Bovenkerk; 2e prys f 20, „Westfriesland" te Schagerbrug; 3e prys f 10, „Bucephalus" te Barsin gerhorn. B O E R D E R IJ- DE INKRIMPING VAN DEN VEESTAPEL. Een veetelling over heel ons land. In verband met de plannen om te geraken tot inkrim ping van den veestapel zal, ter verkrijging van de noo- dige gegevens omtrent de uitgebreidheid van den vee stapel, binnen korten tijd over het geheele land een veetelling plaats hebben. Voor de vrees dat ruw ingrijpen het door de fokkers opgebouwde veebestand in gevaar zal brengen, be staat geen grond. In tegendeel zal er rekening mede worden gehouden dat de te nemen bijzondere maatregelen zoovel mogelijk ten goede zullen moeten komen aan de verbetering van de hoedanigheid van den Nederlandschen veestapel in het algemeen. Overigens zal de bedrijfsvryheid worden voorgestaan. Doch deze zal uitsluitend mogelijk zyn en blijven, indien de veehouders en de betrokkenen by met de veehouderij samenhangende bedryven zonder uitzon dering hun volle medewerking verleenen bij de ten uitvoerlegging der te nemen maatregelen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7