Barbara Worth Dinsdag 13 Juni 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9293 Duitseh jacht bij Ameland gestrand Benauwde uren Merkwaardige vondst bij Oss Eea kerkdief en inbreker gearresteerd Nachtelijke wraakneming Felle brand te Hillegersberg Loos alarm van de natuur? Zomer sproeten SPRUTOL Chineesch kruitmagazijn in de lucht De Ltalianen over den Oceaan Treinramp in Turkije Brand in een celluloid-fabriek FEDERATIE VOOR VRIJE ZIEKENHUIS- VERPLEGING IN NOORDHOLLAND. -»« het ophalen van het anker de ketting gebroken en de kapitein en zjjn vrouw over boord geslagen. Noodlottig einde van een pleziertocht Zaterdagmorgen is op het Noordwesterstrand bij Ame land het Duitsche jacht „Stela Maris» astgeloopen. Omtrent dit ongeval vernemen wij nader dat dit jacht, aan boord waarvan zich vier personen bevonden, van Dusseldorf was vertrokken voor een tocht door Ne derland. Het heeft, na den Rijn tot Lobith te zijn afge varen, de route langs den IJsel en de Drentsche Hoofd vaart genomen, om vervolgens langs het Damsterdiep Delfzijl te bereiken. Vandaar is de tocht verder gegaan naar Norderney. De opvarenden waren kapitein Mari- annes. zijn echtgenoote mevr. Marinnes Gedauer. mevr. Wolfgang Daute en de heer A. Dietiel Zaterdagmorgen te acht uur he.eft de ..Stella Maris" koers gezet in de richting Terschelling. Volgens de laatste mededeelingen is het jacht op Bornrif ten anker moeten gaan, waarna bij het ophalen van het anker de ankerketting is ge broken en de kapitein en zijn vrouw overboord zijn ge slagen. Daar hun lichamen tot nu toe niet zijn gevon den, moet men wel aannemen dat zij verdronken zijn. Het jacht is nah et breken van den ketting afgedreven en zooals gemeld op het Noordwesterstrand van Ameland vastgeloopen, waar men het heeft kunnen bergen. De beide overige opvarenden, die diep onder den Indruk van het gebeurde waren, hebben voorloopig te Hollum onderdak gevonden. Het lük van Mevr. Mariannes te Terschei* ling aangespoeld. Terschelling. 11 Juni. Het lijk van Mevr. Ma riannes, de echtgenoote van den kapitein van het op Terschelling gestrandde Duitsche zeiljacht „Marestella" rs hedenmorgen bij paal 16 op het Nbordzeestrand te Terschelling aangespoeld. Men zal heden trachten het Jacht vrij te maken en naar Harlingen te versieepen. Finsch schip krijgt een zware zee over. In den Helderschen haven is binnengeloopen het Finsche houtschip „Alca", welks voorpiek geheel vol water stond. Bii Ameland had het schip een zware zee ©vergekregen, tengevolge waarvan het geheele voorschip volliep, zoodat de bemanning niet bij het logies kon komen. Met zeer groote moeite is het schip er na 36 uur inspanning in geslaagd in den Helder binnen te loopen. waar men oogenblikkelijk begonnen is de voorpiek ieeg te pompen. t Steen van ruim 3000 Kg. in den grond. Gedeeltelik van marmer. Oss, 11 Juni. In de steenbakkerij van den heer Zeegers te Schaik nabij Oss werd Zaterdagmiddag een een zeer merkwaardige steen opgegraven. Bij nader onderzoek bleek deze steen gedeeltelijk uit marmer te bestaan en een gewicht te hebben van ruim 3000 Kg. Jlii was 2 meter groot en had een dikte van 1.50 M. De steen is overgebracht naar notaris- Bijvoet te Ber oem, welke hem nader zal onderzoeken. Goede vangst van de politie te Weert. De gemeentepolitie te Weert blijkt Zaterdag een goede vangst gedaan te hébben, door de hand te leg gen op een berucht Duitsch inbreker. In het Hotel ,,J." alhier, bood de man kleingeld aan tegen bank papier. De hotelhouder vertrouwde de zaak niet en 6telde de politie van één en ander in kennis. Onmid dellijk vertrok deze er per auto op uit en kreeg het individu een half uur buiten de stad op weg naar Roermond te pakken. Hij gaf voor Th. Fiete te hee- De man had pas noch andere papieren. Wel be schikte hij over inbrekerswerktuïgen en gummihand schoenen. Inmiddels vernam de politie, dat er te Ste- vensweert bij Roermond een kerkinbraak had plaats gehad op Vrijdag 9 Juni. De man is ter confrontatie haar Stevensweert gebracht en door den veerman aan de Maas pertinent herkend. Hij bleek over ongeveer f 1000 papiergeld bij zich te hebben. De man zal ter beschikking van den Officier van Justitie te Roermond worden gesteld. FEUILLETON. Door HAROLD BELL WRIGHT 11. „Wat Is uw indruk van dit plan van het Konings dal?" vroeg de bankier. „Ik heb werkelijk nog niet de gelegenheid gehad het te bestudeeren", antwoordde hij. „Mijnheer Greenfield heeft mij verzocht hierheen te gaan, omdat h\j en zijn vennooten van meening waren..." hier hield hij stil, misschien zou het beter zijn niet te veel te zeggen van de meening van mijnheer Greenfield en zijn vrienden vdat ik met mijn ervaring in verband met groote onder nemingen in een bepaalde faze van het werk nuttig zou kunnen zijn." Hij vroeg zich af, of de man die daar zoo scherp zat te luisteren, die ieder wooi-d zorgvuldig scheen te wegen, wien niets bleek te ontgaan van wat achter de woorden ligt, ol tot dien man ook was doorgedrongen wat hij op het punt was geweest te zeggen. Jefferson Worth wachtte en Holmes vervolgde: „Mijn heer Greenfield en zijn vrienden verlangen er zeer bij zonder naar met u tot overeenstemming te komen aan gaande de oprichting van deze maatschappij, althans \vanneer het plan uitvoerbaar blijkt te zijn. Zij hebben mij opgedragen hun voorstel in uw bijzondere attentie aan te bevelen en u te verzoeken, in elk geval, bij die expeditie hun belangen waar te nemen. Zij geven er zich ten volle rekenschap van dat een man van uw erkende bekwaamheid en positie in de finantieele wereld, spe ciaal hier in het Westen, steeds in de nauwste aanraking mot het kapitaal en met de algemeene belangen van het land, zonder twijfel ook met het groote werk van de Landontginning, dat uw medewerking, mijnheer Worth, een aanwinst van beteekenis voor hen zou zijn. Ik behoef u wel niet te zeggen dat zij blindelings zouden afgaan op uw oordeel aangaande de zakelijke mogelijkheid van een plan dat door hen overwogen mocht worden. U zult mij zeker wel toestaan u op het voordeel te wijzen dat er voor u gelegen kan z:jn in een verbintenis met Recht opstaande spijkers tusschen het gras gelegd, die de messen der maaimachines ka pot sloegen. Bij een tweetal boeren in de buurtschap Meijl bij Bodegraven werden Zaterdagmorgen, toen men met maaimachines het hooiland introk een groote hoeveel heid lange rechtopstaande spijkers tusschen het gras gevonden, waarop de messen van de maaimaohines kapot sloegen. Verleden jaar werd bij een anderen boer hetzelfde gevonden. Men verdacht hiervan een in de nabijheid wonenden boer. doch het bleef bij verdenkingen, daar geen bewijzen te vinden waren. De boeren hebben nu zelf de zaak in handen ge nomen en eigenhandig een wraakoefening gehouden. In het holst van den nacht zijn zij in grooten getale naar de kleine boerderij van Sch. getrokken en met een regen van steenen hebben zij alle ruiten vernield. De bewoner loste, om zich te verdedigen, eenige schoten, doch ook de aanvallers Heten zich niet onbe tuigd en schoten met jachtgeweren Ten slotte trokken zij af. De politie stelt een onder zoek in. Landbouwschuur in vlammen opgegaan. Vier paarden omgekomen. Zondagnacht, even na middernacht is te Hillegers berg, aan de grens van de gemeente Rotterdam, brand uitgebroken in een groote schuur, staande op het 3000 M2. groote emplacement van den zand- en grindhandel van den heer A. H, H. de Man aan de Rechter Rottekade. Alle opstallen benevens de schuur zijn afgebrand. In een stal bevonden zich 14 paarden, waarvan er elf gered konden worden. Een daarvan had echter zulke brandwonden bekomen, dat men het dier moest afmaken. Een groote partij turfmolm en hooi is een prooi der vlammen geworden, terwijl, een aantal wagens grootendeels vernield is. Op het terrein bevond zich een groote benzinetank waaraan de brandweer alle aandacht moest besteden, teneinde een ontploffing te voorkomen. Van een voorraad benzine zijn er echter twee vaten ontploft. Amsterdam door een hevigen slag opgeschrikt Zondagavond omstreeks negen uur werden vele Am sterdammers, die zich op straat of in hun woningen bevonden, opgeschrikt door een hevigen slag, welke tal van ruiten heeft doen dreunen. Van verschillende kanten werd bij politie en brandweer geinformeerd naar de herkomst van dit zware geluid, waarbij de veronderstelling werd geuit, dat de kruitfabriek te Muiden in de lucht was gevlogen. Deze bleek echter allerminst schuld aan het gebeurde te hebben. Doch wat dan wel de oorzaak is geweest, is niet met ze kerheid komen vast te staan. Het sterkst bleek de slag aan de overzijde van het IJ gehoord te zijn en daar enkele hoofdstedelingen ook een lichtstraal heb ben gezien, lijkt het alleszins waarschijnlijk, dat de natuur deze wijdvertakte consternatie op haar gewe ten heeft gehad en na de gemoedelijke Zondagavond stemming door één feilen donderslag te hébben ver stoord, zich weer in de stilte teruggetrokken heeft... LIJK IN STAAT VAN ONTBINDING GEVONDEN. In een Amsfcerdamsche vyonhig. Zaterdag werd ln perceel Transvaal kade 97 te Am sterdam het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van M., een man van middelbaren leeftijd, gevonden. De buren waren door den reuk opmerkzaam geworden. De man leefde zeer eenzaam, er zijn in de kamer couranten van 16 Mei gevonden, zoodat mag worden aangenomen, dat het lichaam reeds van dien dag af in het vertrek heeft gelegen. Het lijk is door den G.G. en G.D. naar het Binnen gasthuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in, doch er is geen reden om aan misdrijf te denken. /erdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. zulk een machtige groep van kapitalisten die sterk ge noeg is om ook de grootste onderneming te financieren. Onze belangen hebben reeds buitengewone afmetingen aangenomen... Het spreekt dan ook vanzelf, dat wan neer het eindonderzoek het voorloopig rapport mocht bevestigen, de onderneming voor alle belanghebbenden zeer aanzienlijke winsten zou afwerpen." De,koude, doffe stem van Jefferson Worth scheen door een volstrekt onaandoenlijke machine te worden voortgebracht. „Ik heb mijnheer Groenfield geschreven dat ik zijn voorstel rijpelijk zou overwegen. Hebt u Abe Lee al gesproken?" „Ik heb hem onlangs ontmoet en bij die gelegenheid hebben wij over het een en ander gesproken. Ik moet bekennen dat ik een weinig verwonderd ben geweest." „En wat was de reden daarvan?" „Het heeft mij verbaasd dat de leiding aan hem is opgedragen. Zooals u waarschijnlijk weet, heb ik order ontvangen mij met hem in verbinding te stellen. Ik ben tot de ontdekking gekomen dat hij hoegenaamd geen wetenschappelijke opleiding ontvangen heeft dat hij niets anders is dan een opzichter, die zichzelf in de praktijk gevormd heeft. Ik twijfel er volstrekt niet aan dat hij een deugdelijk en bruikbaar man is, maar het dunkt mij toch min of meer onverantwoordelijk hem op een post te plaatsen, waarvan zooveel kan af hangen," Jefferson Worth antwoordde niet dat hijzelf geen beter en hooger opleiding ontvangen had dan de rechter hand van den Profeet. Misschien was het ook beter daarover niet uit te wijden. Hij antwoordde alleen: „Hier in het Westen, hebben wij maar één. maatstaf, mijnheer Holmes." :..En die is?" „Wat je kunt uitriohten!" zoo klonken de woerden, koel en hard als ijzer. ZEVENDE HOOFDSTUK. Holmes en de Woestijn. Het noenmaal was afgeloopen en, In navolgir..: tl de andere gasten, zocht Willard Holmes een beschaduwd plekje in de booggalerij voor het hotel. Het gelukte hem zich meester te maken van een stoel, en op eeni- gen afstand van de meerderheid van het gezelschap, genoot hij van zijn sigaar en liet daarbij zijn indrukken en zijn wedervaren van de laatste uren aan zijn geestes oog voorbijgaan- 22 Man om het leven gekomen. Peking, 11 Juni (V.D.) In de provincie Tsjatsjar is een Chfneeseh kruitmagazijn in de lucht gevlogen. De uit 22 man bestaande wacht is om het leven gekomen. Morgenochtend het sein voor de start. Rome, 11 Juni (V.D.) In de Italiaansche marine- vlieghaven Orbetell is thans alles in gereedheid voor den start van het groote eskader voor den tocht naar Noord-Amerika. 24 Vliegtuigen en 96 man bemanning wachten op het signaal voor de start. Er heerscht een koortsachtige stemming van afwaohting en spanning. Naar verluidt zal, wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn het sein voor de start waarschijnlijk Woensdagmorgen 7 uur gegeven worden. Vele dooden en vermisten. Istangboel, 10 Juni (V.D.) De Tauras-expresse Ada- na—Angora is bij Eskisjehir ontspoord. Twaalf passa giers werden gedood. Men vreest, dat 50 personen, die vermist worden, zijn verdronken. Het ongeluk zou zijn veroorzaakt doordat de spoorbaan door uitgebreide over stroomingen was ondermijnd. Verscheidene dooden en talrijke gewonden. In een celluloidfabriek te North Arlington in den Amerikaanschen staat New Yersey is brand uitgebro ken, welke met verscheidene ontploffingen gepaard ging Vijf personen, waaronder 2 kinderen, zijn om het leven gekomen, terwijl er 75 gewond werden. De fabriek, die geheel verwoest werd. was gelegen aan een rivier, waar juist een 25 jongelui aan het baden waren. Ook deze liepen brandwonden op. daar vonken van het brandende celluloid op hen neervielen. Negen dooden, 182 gewonden. Nader uit New York De brand in de celluloidfa briek te North-Arlengton (New Yersey) heeft, naar tot nu toe kon worden vastgesteld, 9 dooden geëischt, ter wijl 182 personen werden gewond, van welke vele ernstig GEZONKEN DUIKBOOT GEVONDEN. Op de Oostzeekust. Riga. 11 Juni (V.D.) Letlandsche visschers hebben met behulp van duikers tuschen Windau en Michel- sturm een tijdens den wereldoorlog in de Letlandsche wateren vergane, nog goed geconserveerde duikboot op 20 M. diepte aangetroffen. In Letlandsche militaire kringen onderstelt men, dat het de Duitsche duikboot C 26 of 57 betreft. Dezer dagen zal het schip worden gelicht. SPOORWEGONGELUK IN TSJECHO-SLOWAKIJE. 14 Gewonden. Uit Praag: Tijdens een spoorwegongeluk in Turnau (Noord-Bohemen) zijn 14 personen gewond. POOLSCH DORP DOOR BRAND GETEISTERD. 27 Boerenhofsteden verbrand. V.D. verneemt uit Warschau: In het Poolsche plaatsje Mikolow bij Kielce zijn 27 boerenhofsteden door brand verwoest Het sprak vanzelf dat hij daarbij vergelijkingen maak te dat hij de menschen en dingen beoordeelde naar de begrippen die zich nu eenmaal in zijn hoofd hadden vastgezet. Zoo werd Abe Lee door hem gemeten met de maat van -de vele vrienden die hij onder de „gestudeer de" ingenieurs had en stelde hij aan den opzichter die in de woestijn opgegroeid en opgeleid was den eisch dat hij de kennis zou bezitten van. den ingenieur die met glans de academie van Boston bezocht had. En dien gedachtengang vervolgende, vergeleek hij Jefferson Worth met de studievrienden van zijn vader, met mijnheer Greenfield en met de zakenmannen die de school van het New-Yorksche beursleven doorloopen hadden, alsof men in billijkheid verwachten kon dat de bankier die in het Westen pionierswerk verrichtte, de zelfde hoedanigheden aan den dag zou leggen die het kenmerk waren van de hoogbeschaafde kapitalisten wier over-over-grootvaders in hun tijd pioniers waren geweest,. Hij liet zijn oogen gaan over de eigenaardige en tee- kenachtige groepjes die daar in de schaduw van den zuilengang zaten gekleed of ook niet gekleed en wier uiterlijk al de ongedwongenheid verried van een land dat nog te jong was om aan overeengekomen vormen te hechten. Hij dacht aan de hotels van zijn voorkeur en met een glimlach stelde hij zich voor wat er gebeu ren zou, wanneer een van dezen in zijn zonderlinge kleederdracht daar plotseling onder de gasten versoheen Het was hem blijkbaar niet bekend dat sommigen van hen, in die hooggeprezen hotels evenzeer thuis waren als hijzelf. Meest van al deed zijn houding denken aan die van iemand die uit het venster van zijn club neer ziet op de menschemnenigte in de straat. Die jonge vrouw, bijvoorbeeld, met dien breedgeran- den hoed en dat wijduitstaande zadel, die daar kwam aangereden op een paard, waarvan de pooten nauwelijks den grond schenen te raken, dat naar links en naar rechts op zijde sprong en in speelsohe dartelheid zich door elk voorwerp aan den weg verschrikken liet. Wat. zouden de menschen thuis daar wel van zeggen! Zoo veel is zeker, dat zij volleerd was in de rijkunst. Hij bewonderde de krachtige en sierlijke gestalte die daar troonde op dat bewegelijke en onberekenbare paard, even gemakkelijk en even ongedwongen als een van zijn vrouwelijke bekenden in zijn vaderstad in een geriefe- lijken stoel zou zitten. Toen de amazone naderde, vroeg hij zich af wie zij zija mocht. Zou zij over iets anders kunnen spreken dan Bovengenoemde federatie vergaderde Zaterdagmid dag in Hotel De Boer te Alkmaar. 16 afdeelingen waren vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer A. Schuur van Sint Pancras, opende met een wooid van welkom. Spr. betreurde het, dat op verschillende plaatsen nog geen afdeeling was opgericht, daar de Ziekenhuisverpleging zoo'n goed werk verricht. Spr. deed eenige mededeelingen omtrent de aansluiting bij de Federatie Nederland. Mede aanwezig was de voorzitter van laatstgenoem de federatie. De secretaris, de heer H. G. Rijs van Warmenhui- zen, las de notulen, welke werden goedgekeurd Medegedeeld werd dat bericht is ontvangen van de bonden van vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Friesland. Drente en Groningen en van de federa tie Nederland, dat zij bereid zijn de leden onzer fede ratie over te nemen. Het contract met de N.V. Jacob Met's automobiel bedrijf is gewijzigd. Ingekomen "was een schrijven van het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar, dat zij geen vrijhied kunnen vinden den raad der gemeente Alkmaar voor te stel len voor de leden der bij de federatie aangesloten, vereenigingen een lageren verpleegprijs vast t.e stellen. Ht ledental van de O.O.K. bedraagt thans 936 boven 16 jaar en 341 leden beneden 16 jaar. Alzoo totaal 1277. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het ledental stabiel is gebleven, ondanks de pogingen, van het bestuur om meer afdeelingen te vereenigen in onze federatie. Nog steeds zien vele vereenigingen het nut van het Federatief verband niet in. Het totaal aantal leden bedraagt 19118, waarvan 2088 niet beta lende. De statistieken geven aan, dat het bedrag der ontvangen controbutie's van de afdeelingen f 30391 heeft bedragen. Het aantal verpleegden is toegenomen van 391 tot 443. wat 2.3 pet. van het aantal leden is. Aan verpleegkostcn werd uitgegeven f 23809 of ge middeld f 53.84 per patiënt en f 2.84 per ligdag. Aan. vervoerkosten f 2027.20, gemiddeld f 4.Ó0 per patiënt. De totale onkosten hebben f 30495.09 bedragen, het geen ongeveer neer komt op f 0.03 per week per lid. Het aantal verpleegdagen bedroeg 8441. per patiënt gemiddeld 19 dagen. Het aantal verpleegde personen bedroeg per 1000 leden pl.m. 23. Een der afgevaardigden merkte op. dat men zich op gevaarlijk terrein zou begeven als men van elk geval opgeeft, wat de patiënt heeft gescheeld. De heer Bruin. Oudkarspel, zeide, dat zijn afdeeling niet met de in het jaarverslag genoemde 3 cent per week toe kon. De secretaris antwoordde den eersten spreker, dat het hem niet zoo bezwaarlijk voorkwam. Medewer king van den dokter zal men niet noodig hebben, daar bij afgifte aan de aanvragers kan worden ge vraagd waarvoor de patiënt weggaat. De afgevaardigde van Noord-ZijpeCallantsoog had ook bezwaren tegen het invullen van het betreffende. Voor die afd. zou het moeilijk zijn, omdat men z'n le den in zooveel verschillende plaatsen heeft. Spreker zegde medewerking toe. Andere afgvaardigden zagen geen bezwaren tegen de invulling van de verschillende kwalen. Na nog eenige besprekingen volgde vaststelling van het jaarverslag onder dankzegging. Vervolgens bracht de commissie tot het nazien der rekening verslag uit van het gehouden beheer van. den penningmeester, den heer Van der Sluis. Alles was in orde bevonden en werd de rekening goedge keurd. De ontvangsten hebben f 263.46. de uitgaven f 185.06 bedragen, alzoo een batig saldo van f 78.40. De heer Klerk. St. Maartensbrug, stelde voor, het salaris van den penningmeester te verhoogen van f 2.50 op f10, waartoe men besloot. Aansluiting by de Federatie Nederland. Het bestuur stelt voor over te gaan tot aansluiting bij de Federatie van vereenigingen van ziekenhuisver pleging in Nederland. Uit het toegezonden verslag van de gehouden sa- menspreking met het bestuur der Fed. van Ver. voor ziekenhuisverpleging in Nederland op 25 Februari 1933, is door ons bestuur met algemeene stemmen besloten aan de bij de Fed. aangesloten verenigingen te ad- viseeren zich aan te sluiten bij genoemde Federatie. Reeds hebben verschillende vereenigingen besloten aan te sluiten en het bestuur zou het op prijs stellen indien alle aangesloten vereenigingen hiertoe zouden overgaan. De bestaande federatie kan in haar bestaan- den vorm gehandhaafd blijven, doch zal dan als streekverband optreden. De contributie verschuldigd aan de Fed. van Ver. voor ziekenhuisverpleging in Nederland bedraagt als volgt: 11000 verzekerden f 5 jaar, 10012000 verzekerde f 10 per jaar, 200013000 f 20 per jaar enz.. De secretaris lichte een en ander nog eens toe en' las het verslag van de gehouden besprekingen voor. over de huiselijke bijzonderheden van haar eigen al te eenvoudig leven? Hij haalde zijn schouders op en in zijn verbeelding hoorde hij haar onbeholpen pogingen om een gesprek te voeren, haar onbeschaafde taal, de ruwe uitdrukkingen waarvan zij zich bediende... Het meisje reed naar den ingang van het hotel. Toen zij dichtbij gekomen was, zag hij dat zij, in den gewonen zin, niet mooi was. Haar mond was te groot, haar ge laatstrekken te sterk ontwikkeld, haar huid te zeer ge bruind door weer en wind. Toen zij het verhoogde voetpad genaderd was, sprong zij uit het zadel, legde de teugels over den kop van het paard met een beweging die de lijnen van haar ge stalte te beter deed uitkomen en liet het rustelooze, trappelende paard onbeheerd en in vrijheid staan, met een verzekerdheid alsof zij het dier aan een staljongen in keurige uniform, had overgedragen. Neen, mooi was zij niet... zij was vorstelijk. Dat woord drong zich van zelf aan hem op. Allen, die daar in de galerij waren, begroetteen haar, de mannen lichtten den hoed. Twee cow-boys bleven een oogenblik stilstaan. „Dat nieuwe paard mag er we gen". zeide een van hen, met zijn hoed in zijn hand. Het meisje glimlachte en Holmes zag de schittering van een rij volmaakte tanden. „Ja, hij wordt wel goed, Bob, ik moet er nog eerst wat de hand aan houden." Zij ging de deur in van het hotel, door allen nage staard, ook door den ingenieur, die in het bijzonder door haar welluidende stem getroffen was. De New- Yorksohé gast had zich inmiddels weer omgekeerd en was geheel aandacht voor een troepje Indianen die in de straat voorbijtrokken, toen hij diezelfde stern naast hem hoorde vragen:„Neem mij niet kwalijk. Is U mijn heer Holmes?" Hij keerde zich snel om en rees overeind. Zij glim lachte om de verbazing die uit zijn trekken sprak. „On ze kantoorbediende heeft mij u aangewezen. Ik ben Bar bara Worth. U hebt vanmorgen mijn vader aan de bank gesproken. Texas Joe en Pat vertelden mij dat u hier was en ik heb het verlangen naar een ontmoeting met u niet kunnen bedwingen. Ik ben bang dat u ze gister avond een weinig ruw gevonden hebt. maar dat is nu eenmaal hun manier van schertsen. Zij hejjben een hart van goud." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9