Plaatselijk Nieuws. Schaker Handeldriivende en Industrieele Middenstandsrereeniging DE BETALING DER OORLOGSSCHULDEN De Weeldeverteringsbelasting HET VERKEER OVER DEN AFSLUITDIJK Wegen voor rijwielen gesloten Marktberichten. Advertentiën. De heer De Pree Jb 't met den heer Brugman eens. Indien Winkel een Katholieke gemeente was, zou men *t recht hebben de kinderen, desgewenscht naar de openbare school, de staatsschool dus, te zenden. Maar hier is 't een heel ander geval. Katholieke ouders kunnen gerust hun kinderen naar de openbare school zenden. Daar wordt geen godsdienstonderwijs gegeven en niemand wordt er gekrenkt. Wie dan er op staat dat de kinderen godsdienstonderwijs ontvangen, kan dat buiten de school om laten onderwijzen. Wanneer een Katholiek kind gedwongen zou zijn om naar een Christelijke school te gaan, dan zou spreker zich er ook tegen verzetten. Daar worden de kinderen niet ontwikkeld, maar ingewikkeld! De heer Van Zoonen meent dat men in politieke or ganisaties^ deze vraagstukken aan de orde dient te stellen. Wets wijziging is de weg in dezen, t Is een toe stand die in 't leven is geroepen door bepaalde politie ke organisaties. Ageeren in de organisaties, dat is de •weg. De raad dient de wet op te volgen. De heer De Pree zegt stemming te verlangen. Gestemd wordt alzoo over 't voorstel van B. en W., t.w. al of niet bijdragen in de kosten van vervoer voor de kinderen Floris en Klaver. Tegen stemden de hoeren Raven, de Pree en Brug man, zoodat de stemmen staakten, 3—3. Dit agendapunt dient aangehouden te worden tot de eerstvolgende ver gadering. welke, in verband met den vervaldatum van besluit (17 dezer) ten spoedigste dient te worden ge houden. Voorzitter betreurt den uitslag der stemming. Br dient nu een spoedeischende vergadering te worden be legd alleen om in deze quaestie een beslissing te krij gen. Zoo'n vergadering zal weer kosten met zich bren gen. De heer De Pree stelt voor dan geen presentiegelden te ontvangen. Voorzitter zegt, dat dit niet is geoorloofd; wel mogen de heeren die zulks wenschen het aan de gemeente schenken, mits Ged. Staten daaraan hun goedkeuring hechten. Voorzitter zal een vergadering beleggen. De rondvraag. De heer Raven vraagt of de rentekaarten van de ar beiders. werkzaam in de Wieringermeer, ter secretarie liggen en of deze van stond af aan zijn bijgehouden. Voorzitter deelt mede dat dit inderdaad het geval is. Feitelijk behoort deze vraag echter thuis bij 't bureau der arbeidsbemiddeling. Waar niemand meer het woord verlangt, volgt slui ting met een woord van dank voor de gehouden bespre kingen. EEN AANRIJDING. Dinsdagmiddag om ongeveer twee uur heeft op de markt een botsing plaats gehad tusschen een auto en motor. Wonder boven wonder liep deze botsing alleen met materieele schade af. Vanaf de Gedempte Gracht kwam de bestelauto van de fa. M. A. Grunwald uit Den Helder met kalmen gang aangereden. Met het oog op 't verkeer uit het Helder- sche gat gaf de chauffeur signalen. Op dat moment kwam onze plaatsgenoot S., per motor uit het Helder- «che Gat. Ook de motorrijder moet signalen hebben gegeven. Een en ander voorkwam een botsing echter niet en met een hevige klap botsten de voertuigen te gen elkaar op. De motorrijder bekwam geen letsel. Auto en motor werden licht beschadigd. Een en ander trok veel belangstelling. De Schager Handeldrijvende en Industrieele Midden- etandsvereeniging hield op Dinsdag 13 dezer een alge- meene ledenvergadering ten. huize van Mevrouw de wed. L. Zwaag, onder presidium van den heer Ch. H. Th. Schmalz. Om half negen opent de voorzitter de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Daarop verkrijgt de 2e secretaris de gelegenheid de ®otulen der laatst gehouden vergadering te lezen, welke onveranderd vastgesteld worden met dank aan den sa mensteller. Mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat 't gratis vervoer uit de Wie ringermeer ter hand is genomen door een commissie, samengesteld uit middenstanders. De pogingen slaag den. Over de belastingreclame is op bevredigende wijze met den heer Nachtegaal gesproken. Vijf en veertig le den voeren actie tegen te hooge personeele belasting en eenige resultaten zijn bereids bereikt. Het feest der Paaschtentoonsteling is volkomen geslaagd. Aan de ver eeniging is hulde gebracht, welke wel verdiend was. Ingekomen stukken. Ingekomen is van 't gemeentebestuur van Schagen mededeeling dat 't voorstel tot heffing van een precario belasting is ingetrokken. Voorzitter wenscht de ver- eeniging daarmee geluk. Voorts doet voorzitter mededeelingen over een rabat- zegelsysteem, welke ageert tegen warenhuizen etc. Ingekomen is een adres'om tegen 't rabatzegelsysteem te willen ageeren, waartoe het bestuur kon besluiten. Voorzitter stelt de vergadering de vraag of ze een proef genomep wenscht te zien of dat men tegen ac tievoering is. Voorzitter noemt een kortingssysteem uit den booze. Straks waohten nieuwe belastingen, als omzet en weeldeverteeringsbelasting. Het bestuur is daarom van meening dat er tegen geageerd dient te worden. De heer J. H. Schene is 't met deze zienswijze geheel eens. Men is nu van deze ellende af en men moet zich niet zelf de lasten op den hals halen. De heer M. C. Tuinman is t daarmee eens. De ver gadering verklaart zich tegen een rabatzegelsysteem en zal men er ook tegen ageeren. Ingekomen ls een schrijven van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, inhoudende medeeeling dat een lid moest worden benoemd als afgevaardigde in de kascommissie van den bond. De heer J. J. de Vries heeft zicht daartoe bereid ver klaard en heeft inmiddels ln Den Haag zich van een •n ander op de hoogte gesteld. De heer De Vries, ter vergadering aanwezig, deelt mede, dat het onderzoek is verricht en dat de omvang rijke administratie in volkomen orde werd bevonden. Voorzitter dankt den heer De Vries voor zijn werken to deze. Ben resolutie kwam in van de weeldeverteeringsbe lasting. Het nieuwe ministerie heeft plannen in dezen ontworpen, waartegen middenstandsvereenigingen met verontwaardiging meenen te moeten protesteeren. De resolutie wordt door den secretaris, den heer W. D. Niestadt, gelezen. Eenige brochures kwamen voorts in. Benoeming afgevaardigde. Overgegaan wordt tot benoeming va,n een afgevaar digde naar het Bondscongres, dat te VUssingen zal wor den gehouden in 't begin der maand Juli. De heer J. J. de Vries stelt zich beschikbaar om de vereeniglng op het groote congres te vertegenwoordigen en wordt benoemd. Jubileum Harddraverij. De Harddraverijvereeniging bestaat dit jaar 50 Jaren en de vereeniglng wensch dezen dag: niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Het bestuur wil in verband daarmee een winkelweek georganiseerd zien. Het jubileum zal dan op zeer luis- teriike wijze worden gevierd. In verband nu met het houden van een winkelweek heeft het bestuur zich in verbinding gesteld met de andere plaatselijke middenstandsvereenigingen en om medewerking verzocht. De Hanze zond een schrijven in met mededeeling dat het verzoek principieel werd' goedgevonden. Algemeen Belang zal nader definitief antwoord Inzenden. Voorzit ter deelt mee dat er twee dagen harddraverij zal wor den gehouden. De vergadering is unaniem vóór 't houden van een winkelweek. De winkelweekcommissie. Overgegaan moet worden tot de benoeming van een winkelweekcommissie. De heer Tuinman wil 't bestuur machtigen eenige personen daartoe aan te zoeken. De Voorzitter oordeelt het beter dat de vergadering de commissie benoemt. De heer Kosöen meent dat 't op den weg ligt om uit de vergadering een commissie te benoemen. Mocht men niet slagen, dan kan 't voorstel van den heer Tuinman nog worden overwogen. De heer Van Erp is 't met de zienswijze van den heer Tuinman eens, gezien de opgedane ervaringen op dit gebied. Het voorstel van den heer Tuinman in stemming komend, wordt aangenomen met meerderheid van stemmen. Twee heeren stemden tegen, terwijl twee stemmen blanco bleven. Voorzitter hoopt op aller medewerking, ook van de niet. aanwezige leden. Spreker hoopt dat. indien de lijsten zullen worden aangeboden, de offervaardigheid groot zal zijn. In het bestuur zijn stemmen opgegaan om een extra prijs beschikbaar te stellen voor de harddraverij. De heer Schene, secretaris van de Harddraverijver eeniging, deelt mede, dat 't liefst als hoofdprijs gesteld zou worden f 1000. Waar de kas der vereeniging een zoo hoogen prijs niet kan uitloven zonder steun, hoopt spreker op aller medewerking. Voorzitter hoopt dat Inderdaad de hoofdprijs op f 1000 kan worden gesteld, iets wat afhankelijk is van de offervaardigheid der leden. De heer J. Schenk vraagt of 't niet mogelijk is. dat de winkelweekcommissie daarvoor tevens zorg draagt. Voorzitter deelt mede. dat het in de bedoeling ligt, met twee lijsten te circuleeren, n.1. 1 voor aanvulling van den kampioensprijs en 1 voor de winkelweekfesti viteiten. De heer Schene bespreekt de mogelijkheid dat de 3 middenstandsvereenigingen gezamenlijk kunnen maken, dat de hoofdprijs op f 1000 kan worden gesteld. De heer Van Erp ziet niet veel heil in 't preaentee- ren van twee lijsten. Voorzitter ziet daar niet zoo'n bezwaar in. De een steunt dit, de ander dat. De middenstand en Schagen in 't algemeen heeft van den harddraverijdag geprofi teerd en nu op 't gouden feest moet men dankbaar heid toonen. De heer J. H. Schene wil één lijst presenteeren, waarop voor belde doeleinden kan worden geteekend. De heer J. Schenk meent dat 't beter is, dat de Win kelweekcommissie alleen met een lijst rondgaat en dan van de ontvangsten f 250 aan de hardraverij vereeni ging afdraagt. Van het restant kan dan een winkel week worden gehouden. De heer K. Kerkmeer vraagt of 't zoo noodzakelijk is. dat de kampioensprijs van f 750 op f 1000 wordt gebracht. Spreker gelooft dat dit wel gaat boven de draagkracht der vereeniging. Bovendien is 't crisis. Voorzitter vindt dat men nu eens moet vergeten dat het crisis is. Een kampioensprijs van f 1000 in dit speciale geval acht spreker niet te buitensporig. Bo vendien is 't een reclame voor Schagen. Voorzitter heeft vertrouwen in de offervaardigheid der burgerij, maar meent te moeten aanraden, twee Risten te l°ten circuleeren. Waar de meeningen hierover verschillen, komt ln stemming of met 1 of wel met 2 lijsten zal worden rondgegaan. Twaalf leden stemmen voor 1 lijst, 7 leden voor twee lijsten, terwijl 1 stem blanco is. Alzoo zal er één lijst circuleeren. Ter sprake komt of een extra prijs aan de Hard draverijvereeniging moet worden aangeboden. Na uitvoerige besprekingen besluit de vergadering een prijs van f 50 beschikbaar te stellen voor het be stuur der Harddraverijvereeniging. Den winkelweek commissie wordt een bedrag van f 100 beschikbaar gesteld. Voorzitter feliciteert de vereeniging met de genomen besluiten en spreekt den wensch uit, dat de dagen suc cesvol zullen zijn. Met algemeene stemmen worden als leden der ver eeniglng aangenomen de heeren K. Roggeveen Dz., J. Roggeveen Kz. en J. de Vos. Rondvraag. De heer Kruit vraagt of de toekomstige winkelweek- commisie verplicht ls om f 50 voor de extra prijs uit te trekken of dat dit zal afhangen van de opbrengst der lijst. Vooreltter deelt mede. dat een en ander afhankelijk blijft van de offervaardigheid der burgerij. Aan de hand van eenige opmerkingen, geplaatst door den heer Kruit, in verband met de reductiebons op autobusvervoer van inwoners van de Wieringer meer, die ln Schagen hun inkoopen doen, wordt beslo ten nog een extra reclame te maken voor deze gele genheid. De heer Krimp zou gaarne zien dat het bestuur aan dacht besteedde aan 't vraagstuk „inning van kleine posten". Voorzitter zegt alle hoop te hebben, dat de nieuw benoemde minister van financiën er in zal slagen, in deze een regeling tot stand te brengen. De heer J. H. Schene hoopt, als secretaris der Hard- draverijvereen. dat spoedig beslist zal kunnen worden of de kampioensprijs voor de groote draverij kan wor den gesteld op f 1000. Zulks in verband met de rege ling van de draverijen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met dank voor de aanwezigheid en de pretige wijze waarop de discussies zijn gevoerd, de vergadering. LANGEND UK BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd. Dinsdag slaagde te Alkmaar voor onderwijzeres onze plaatsgenoote mej. W. van Ameide. WINKET. Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend voor het bouwen van een woning, aan den heer C. Koomen Jzn. en voor het bouwen van een boet aan wed. A. Korff. De heer B. Span, hoofd der school voor lager- en uitgebreid lager onderwijs alhier, is aangewezen om zitting te nemen in de commissie v h. afnemen van examen ter verkrijging van het M.U.L.O.-diplo- ma. NIEUWE N 1 EDO RP Dinsdagavond had bij den heer Kossen een verga dering plaats van de pas opgerichte afdeeling van den Bond voor Staatspensioneering ter bespreking van een eventueel te houden autotocht voor de ou den van dagen. Een 12-tal personen was aanwezig. De heer Borst opende de bijeenkomst. Algemeen blijkt men de wenschelijkheid te gevoelen dat voor de ouden van dagen, evenals voor eenige jaren terug, wederom een autotocht wordt gehouden. Men besloot met lijsten ter inteekening bij de burgerij rond te gaan om de benoodigde gelden voor een dergelijken tocht te krijgen. Men had algemeen het vertrouwen dat ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden voor een dergelijk sympathiek doel stellig giften uit de burgerij zullen komen en dat er zeker auto-bezit ters zullen zijn die hun auto hiervoor beschikbaar willen stellen. Alle personen vanaf 65 jaar zullen in de gelegen heid worden gesteld aan den tocht deel te nemen. Volgende week zullen de lijsten ter inteekening worden aangeboden, tenv'jl men tevens zal trachten leden voor de afdeeling te werven. De tocht zal eventueel gehouden worden na 22 Juli. Naar de kosten zal in naburige gemeenten worden geïnformeerd en men zal binnenkort wederom bij elkaar komen ter bespreking van de route die men zal houden, mede in verband met de op te loopen giften. Hierna sloot voorzitter de vergadering met den wensch dat met deze vergadering het beoogde doel mag worden bereikt. CALLANTSOOG Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. de Haan, die als brievenbesteller was overgeplaatst naar Haarlem- Noord, wordt thans overgeplaatst naar Egmond a. den Hoef. Aldaar wordt zijn vrouw, Mevr. T. de Haan Visser, met ingang van 17 dezer weer Stationhoudster, welke betrekking zij voorheen ook te Callantsoog ver vulde. WIERINGERWAARD Kermis. Onze kermis heeft het dit jaar weer niet best ge troffen met het weer. Guur koud weer met regen buien. Toch viel het bezoek Zondags nog al^ mee. Vooral 's avonds waren de dansgelegenheden^ goed bezet. Maandags kon men overdag niet zien, dat het kermis was, 's Avonds was het evenwel in de volle zaal van den heer Schenk een gezellige boel. Het duo Daan Pool en Tommy Bouman heeft de aanwezi gen een gezelligen avond bezorgd. Tommy heeft blijk gegeven een uitstekend partner var; Daan te zijn. Daan begon dezen keer met een muzikale inlei ding, waarvan de muziek was gemaakt door Jo Stipriaan. Deze met zijn collega Klaas Bakker kre gen daarvoor een mooi bloemstuk. Als eerste num mer een ernstige voordracht: „Het Paardje", daarna een 2 persoons revue-met diverse tairetlen, o.a. de directrice van de Kattenbak, A.K.O. de couranten jongen, een werklooze, een boer, een gauwdief, een moderne detective, Manus de tooneelknecht, een rechter, een eenpersoons huwelijk, een gentelman en 0 Trijn. Met deze nieuwe revue heeft het duo een mooi succes te boeken. De lach was niet van de lucht. Na de pauze een potpourrie 1933' met als slotnum mer Daan's succesnummer „Prikkeldraad". Ook hier- vor een daverend applaus. Tooneel. decors, enz. wa ren tot in de puntjes verzorgd. Voegen we hierbij dat de pauzes op schitterende wijze werden aange vuld door het danstrio Ctes Aart en Lou met hun grappen en gijn dan kunnen we zeggen, dat het een goed geslaagden avond is geweest. Dinsdagmiddag ofschoon toen heel mooi weer, was het zeer stil. Voor Dinsdagavond had de heer Van der Woude een cabaret- en variété-gezelschap ge- engageerd onder leiding van den impressario Jac. Smits van Haarlem. Dit is een avond geweest van echten humor en hooge kunst. Ontzettend jammer dat, hoewel er tamelijk veel publiek was, de zaal'niet geheel uitverkocht was. Zooiets hebben we hier sinds lang niet gehoord en gezien. Allereerst Pauline Hervé, voordracht-kunstenares, die ons liet hooren vier diverse tango's, Een brief van juf Kwebbel en Dorpsmuziek. Deze dame wist er direct de stemming in te brengen. Daarna Poor Billy, de muzikale Jantje van alles, die overal muziek uit wist te halen. Als no. 3 Laparello, die ons verbaasd heeft doen staan met Chineesche Rapsodie. Max Salvaro was een uit stekend humorist Van hem hoorden we een pot pourri van flauwe kul. De Post en een halve idioot. Hij heeft het publiek doen schaterlachen. Na de pauze hebben we met bewondering Mr. San to gehoord met zijn ondeugende clown. Deze heeft zich doen kennen als een le klas buikspreker. Pau line Hervé zong daarna een filmsterpotpourri, waar voor ze ook weer een welverdiend applaus ontving. Tot slot nogmaals Max Salvars, nog enkele leuke nummers doorspekt met geestige humor. Summa Sumarum ene zeer gezellige avond. De heer v. d. Woude heeft een zeer goede keus gedaan. We kunnen dit gezelschap voor de nog ko mende kermissen ten zeerste aanbevelen,. Daarna nog bal en hiermee was de Slikker-kermis weer afgeloopen. Aanbod van Engeland door Amerika aanvaard? Op 15 Juni wordt een mll- lioen aan de V.S. betaald. De „Daily Tel." verneemt van gezaghebbende zijde, aldus de Londensche corr. van de „Telegraaf", dat president Roosevelt het aanbod van de Britsche re geering heeft aanvaard om een gedeeltelijke betaling te doen op den schuldentermijn, die den 15den Juni a.s. vervalt. Verklaard wordt, dat betaling van een bedrag van ongeveer een millioen pond sterling voorgesteld is. Minister Chamberlain heeft gisteravond in het La gerhuis de toegezegde verklaring afgelegd. Hij begon met de mededeeling, dat hij nog niet in staat was een volledige verklaring te geven. „Reeds hebben, zoo zei- de hij, „uitvoerige gedachtenwisselingen plaats ge had tusschen de Engelsche en de Amerikaansche re geering en de Engelsche gezant te Washington heeft als gevolg daarvan aan den Amerikaanschen minis ter van Buibfilandschc Zaken een nota, overhandigd, waarin de Engelsche voorstellen zijn vervat nopens den Juni-termijn. Wij verwachten", aldus minister Chamberlain, „het antwoord van president Roosevelt morgen en wij hebben geen reden te onderstellen, dat het anders zal zijn dan bevredigend." Chamberlain voegde er nog aan toe, dat het antwoord hem nog niet had bereikt en dat hij derhalve nog niet in staat was het bekend te maken. Hij zal morgenavond een volledige verklaring over deze aangelegenheid af leggen. Betaalt België niet? V.D. verneemt uit Washington: De Belgische gezant heeft Dinsdag een bezoek ge bracht aan het staatsdepartement. Ondersteld wordt dat hij daar heeft medegedeeld, dat België niet in staat is de vervallende schuldentermijn te voldoen. Het wetsontwerp ingetrokken. De minister van financiën heeft aan den voorzit ter der Tweede Kamer medegedeeld, dat hij, daartoe door de Koningin gemachtigd, het wetsontwerp be treffende heffing eener weeldeverteringsbelasting intrekt. De Tweede Kamer kwam gistermiddag voor een korte openbare zitting bijeen. Allereerst werden de nieuwbenoemde leden, de heeren J Schilthuis en D. Kooiman, na resp. belofte en eed te hebben afgelegd, geïnstalleerd. De Kamer besloot om in de heden te houden afdee- lingsvergadering te onderzoeken o.a het wetsont werp in zake heffing van een Omzetbelasting. Met 1 Jnü definitief open voor alle ver keer. Ook geen betaUng voor het cri siscomité. Naar wordt meegedeeld, zal de weg over den Af sluitdijk naar Friesland op 1 Juli definitief voor alle verkeer worden opengesteld. Tot nu toe kon men slechts gebruik maken van dezen weg tegen betaling van een bijdrage, welke bestemd was voor het Cri sis-comité. De minister van Waterstaat heeft in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer en voor het algemeen rij verkeer herstemd gedeelte van een aan tal rijkswegvakken gesloten verklaard voor het be rijden met r ij w i e 1 e n in beide richtingen. Zoo o.m. op: den weg HaarlemVelsenAlkmaarVan Ewijck- sluisWieringenZurigHarlingen Leeuwarden, gedeelte Velsen—Alkmaar, van km. 16,955 tot Ion. 17.855, van Ion. 21,240 tot km. 22,640, van km. 25.730 tot km. 26.855 en van km. 27.840 tot km. 30.880; den weg StolpenDe KooijDen Helder van km. tot km. 67.860 en van km. 67.960 tot km. 69.280 AMSTERDAM, 13 Juni 1933. Zeeuwsche bonten f 0-601.50, id .blauwen f 0.60 1.50, id. rood star f 1.20—1.50, Friesche roodstar f 1.40— 1.50, LJpolder bravo's 1 .501.89 Per ^0 Kg Andijker muizen f 88,80, idem kleine muizen 4.404.80, Lange- dijker muizen f 89, Rijper muizen f 88.60, Westl. muizen f 1012, idem kleine muizen 910, Winter malta f 78, Zomer mal te f 12.5014. MEDEMBLIK, 13 Juni Schotsche muizen f 33.10, kleine f 1.401.55. NOORDSCHARWOUDE, 13 Juni. Aangevoerd: 2400 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 5.90—7, drielingen f 3.10—4.10, kleine f 0.75—1.80, 90 stuks bloemkool f 3.504. WARMENHUIZEN. 13 Juni. Aangevoerd: 6000 Kg. rabarber f 0.600.75. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Juni. Aangevoerd: 90000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 6.10—7.20, drielingen f 3.40—5.60, kriel f 0.75—1.80, 30600 Kg. tomaten A f 29.60—30.60. B f 29.20—29.80, C 1 29.70, CC f 24.40, 11900 Kg. peen f 4.10—4.70. PURMEREND, 13 JunL Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 23 st. fabriekskaas f 22, 30 st. boerenkaas t 23, 3 st. Goudsche f 24 per 50 Kg., in totaal 56 st., wegen de 89500 Kg. Handel goed; 2872 Kg. boten f 1.40—1.60. Vee. 495 stuks runderen, w.o. 280 vette 5458 ct. per Kg., handel matig; 180 melk- en geldekoeien f 80170, handel stug, 35 stieren; 57 paarden f 70160. handel stug, 161 vette kalveren 5070 ct., handel stug, 497 nuchtere kalveren, slacht f 313 en fok f 625. handel stug, 195 varkens vette voor de sl. 2933 ct., per Kg. handel matig; 22 magere varkens f 1118, handel stug, 201 biggen f 712, handel stug, 496 schapen f 616, handel stug. 616 lammeren f 49. 25 bokken, kipeieren f 2.101.50, eendeieren f 1.30, piepkuikens 5060 ct. Eierveiling: 10602 kipeieren a f 1.40—2.70. 476 kip- eieren b f 1.40, 8837 eendeieren a f 1.35. Coop. Centr. elerveiling G.A.: 150000 eendeieren f 1.30, —1.55; 110000 kipeleren: 70—80 Kg. f 2.80—3.50. 65—66 Kg. f 2.50—2.70, 63—64 Kg. f 2.40—2.60, 60—62 Kg. f 2.30 —2.50, 58—59 Kg. f 2.20—2.40, 56—57 Kg. f 2.10—2.30, 53—55 Kg. f 2—2.20, 50—52 Kg. f 1.90—2.10. Oude kip pen f 0.601.30, jonge hanen f 0.041.20. Heden overleed, onze ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer C0RNEL1S WEU, in den ouderdom van ruim 61 jaar. Wed. A. WEIJ—Deutekom. C. MUNTJEWERF—Weij. P. MUNTJEWERF. Oudesluis, 12 Juni 1933. De teraardebestelling zal olaats hebben te Schagen op Donderdag 15 Juni a.s., des pa- middags 2 uur. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter CORNELIA. H. W. ÏIMMINK. C. JIMMINK—Pluister. Julianadorp, Schoolweg, 13 Juni 1933. Schager Roosjes. 10.000 Herfstwitte Koolplanten 20.000 Roode Dorschkoolplanten plukklaar, bij Wed. G. STOOP, Waar land. Te koop: Een VA tons goed on derhouden FORD, zeer geschikt voor kruidenier of groenten. C. VISSER, Molenweg, Wieringerwaard- Te koop: Pl.m. 10.000 ROODE BEWAAR- KOOLPLANTEN. D. RUITER, Langereis, Hoogwoud. Te koop: FORD VRACHTWAGENTJE, open laadbak, beste banden (drie als nieuw) prijs f90. P. AARSEN, Anna Paulowna, na bij Oudesluis. Te koop: Ongeveer 15.000 prüca WINTER ROODE PLANTEN, billijke prijs k contant, bij Jb. KRA MER, bij de Sluis, te Oudkarspel. Te koop: WITTE KOOLPLANTEN, bij C. GOOTJES, Tjallewal, Scha gen. Er biedt zich aan: GedipL KRAAMVERZORGSTER, C. KWANTES, Keern, Kolhorn. Biedt zich aan: NET EERLIJK ?ERSOON, om met kermis of andere gelegen heden te bedienen of markeuren. Fr. br. lett. B, Hulppostkantoor Dirkshora.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3