Overname van het G.E.B. door 't P.E.N. Predikbeurten. OOGONDERZOEK-INRICHTING GRÓÓTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS Schagen. In ons nummer van 17 December 1932 hebben wij uitvoerig meegedeeld op welke voorwaarden en tegen welk bedrag het Prov. Electr. Bedrijf ons Gemeente- lyk Electr. Bedrijf wenschte over te nemen (n.1. o.m. f 176.000) en voor welk bedrag en onder welke voor waarden de Commissie uit Schagen's Raad dit bedrijf wenschte af te staan (n.1. o.m. f309.500.—). In een nader uitgebracht rapport, nadat over ver schillende punten een uitvoerige gedachtenwisseling reeds heeft plaats gehad, komt het P.E.N. eerstens tot een uitvoerige critiek op het standpunt der Gem. Commissie, om daarna haar eerstgedaan voorstel in te trekken en een nieuw aanbod te doen. Waar dus blijkbaar het eerste aanbod geen punt van overleg meer uitmaakt, meenen wij ons te kun nen bepalen tot het meedeelen van het nieuwe aan bod van het P.E.N. In vertband met den economischen toestand van dit oogenblik, tengevolge waarvan het heffen van hoo- gere bedragen voor de electrische energie zonder twijfel met groote moeilijkheden gepaard zal gaan, willen wij U thans een nieuw aanbod op andere basis doen, waarbij dus onze aanbieding, vervat in ons schrijven A.8747 d.d. 7 Juli 1932 komt te vervallen. Dit aanbod is zoodanig samengesteld, dat de thans aangeslotenen in Uwe gemeente, die een vol jaar stroom hebben afgenomen, bij een zelfde stroomver bruik als in het jaar 1932 bij provinciale exploitatie evenveel moeten opbrengen als zij bij gemeentelijke exploitatie volgens het in het jaar 1931 geldende tarief zouden hebben opgebracht. Wij zijn dan bereid aan Gedeputeerde Staten voor te stellen het electriciteitsbedrijf Uwer Gemeente met ingang van 1 Augustus 1933 op de volgende voorwaar den over te nemen: 1. De Provincie krijgt op dien datum in eigendom de laagspanningsdistributienetten, de straatver lichtingslantaarns, de huisaansluitingen, de me ters, kortom den geheelen technischen aanleg van Uw bedrijf; 2. De gemeente blijft in het bezit van het bank saldo, het kassaldo en de vorderingen, terwijl de gemeente daartegenover de schulden incl. de lee ningen voor haar rekening neemt; 3. De Provincie keert op 1 Augustus 1933 aan de gemeente een bedrag uit van f 130.000,—; 4. De algemeen geldende tarieven van stroomleve- ring aan kleinverbruikers der Provincie worden ook vanaf 1 Augustus 1933 in Uwe gemeente in gevoerd, met dien verstande, dat voor de eerste maal de vastrcchthedragen voor licht en huis houdelijke doeleinden voor afnemers, die min stens een vol jaar bij gemeentelijke exploitatie op normale wijze stroom betrokken hebben, vol gens dit stroomverbruik zullen worden vastge steld; 5. De meterhuur voor éénphase lichtmeters zal wor den vastgesteld op 35 cent per maand; 6. Naast de Provinciale kleinkrachttarioven zal bij wijze van overgangsmaatregel een kleinkrachtta- rief worden ingevoerd, waarhij geen stroom zal mogen worden afgenomen in den tijd, waarin bij het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf Uwer ge meente een spertijd geld voor de kleinindustrie en waarvan de stroomprijzen gelijk zijn aan onze geldende tarieven voor afneming buiten den spertijd. Dit tarief blijft tot 20 October 1914, behoudens buitengewone economische omstandigheden, van kracht; 7. De Provincie neemt de verplichting op zich vóór 1 Augustus 1934 veranderingen en verbeteringen in den bestaanden technischen aanleg aan te brengen voor een totaalbedrag van rond f28.000: 8. Verder zijn wij bereid den meteropnemer-incas- seerder in provincialen dient te nemen. Hierbij is iiitgegaan van de gedachte, dat de monteur dan eventueel na overneming geheel voor het gasbe drijf beschikbaar kan komen, waarbij de lasten aan loonen voor het gasbedrijf geen verande ring ondergaan. 9. Wij zijn bereid aan den Directeur een wachtgeld uit te keeren, zooals in het rapport van de Com missie is aangegeven. 10. De gemeente Schagen verplicht zich voor den dyur van 5 jaar een straatverlichtingscontract met de Provincie aan te gaan volgens gebrui kelijk model voor de bestaande 6 electrische straatlantaarns. Ter toelichting van de wijze, waarop de vastrecht- bedragen voor afnemers, welke reeds een vol jaar stroom hebben afgenomen, zullen worden bepaald, deelen wij I_ het volgende mede: Nemen wij an, dat het vastrecht van een afnemer te Schagen is vastgesteld naar een stroomverleden van 100 kWh., terwijl deze afnemer in het jaar 1932 200 kWh. heeft afgenomen, dan zal deze verbruiker volgens het tarief 1931 bij gemeentelijke exploitatie hebben betaald: Vastrecht 100 X 17 cent f 17.— Stroomverbruik 200 X 7 cent f 14. Meterhuur f 4.20 Totaal f35.20 Bij provinciale exploitatie zal deze afnemer moe ten opbrengen: Vastrecht f21 Stroomverbruik 200 X 5 cent f 10. Meterhuur ..f 4.20 Totaal f 35.20 Het meerdere stroomverbruik zal hij dus tegen 5 cent per kWh. kunnen afnemen. Bij invoering van het bijzondere kleinkrachttarief zullen ook de kleinkrachtafnemers bij provinciale exploitatie niet meer betalen dan bij gemeentelijke exploitatie. t Voor nieuwe stroomverbruikers in woonhuizen, die dus geen stroomverleden hebben, wordt de bijdrage vastgesteld naar het vloeroppervlak, zooals aange geven in een bijgaand exemplaar van de algemeen geldende tarieven voor stroomlevering aan klein verbruikers. Hetzelfde geldt voor afnemers in woonhuizen, die na overneming een ander perceel betrekken. Voor nieuwe stroomverbruikers in andere perceelen dan woonhuizen, als winkels, boerderijen, werkplaatsen, cafés e.d. zal de maandelijks verschuldigde bijdrage worden vastgesteld aan de hand van de vloeropper vlakte van het betreffende perceel, verhoogd of ver laagd met een zeker percentage, dat verband houdt met het geschat verbruik in het perceel, dan wel aan de hand van het geschat verbruik Wij doen U toekomen een staat, waarop is vermeld het bedrag, hetwelk onze afnemers voör licht en huishoudelijke doeleinden in het jaar 1932 ge middeld per kWh. hebben botaald. Wanneer wij deze aanbieding in het licht beschou wen van de becijferingen, opgenomen in het rapport der Commissie, komen wij tot de volgende opstel ling: Uitkeering boekwaarde volgens onze bereke ning f83.000.- De jaarlijksche winst bedraagt volgens de Commissie f12.000, Vermindering jaarlijksche kos ten stroorainkoop f 3.000.— Jaarlijksche kosten straatver lichting f 185.— Kosten stroomlevering aan gemeente-instellin gen voor licht en huis houdelijke doeleinden, welke tot dusver gratis stroom betrokken f700. f 15.000.- f 885'.— Kapitaalslasten aanschaffings waarde der activa en kosten van verbetering en verandering: vol gens annuiteitensysteem, le vensduur van 20 jaar en rente voet van 5 Aanschaf waarde f 114.172. Kosten van veran dering en verbete ring f 28.000. 8.02 van f 142.174.— f 11.400.— Contante waarde gedurende 20 jaar van een bedrag van f 4.485.f55.900.- Contante waarde uitkeering wachtgeld Directeur f 3.400.- Totaal f 142.300.- De gemeente ontvangt van de Provincie, zooals hiervoren aangegeven een bedrag van f 130.000.—, ter wijl wij aangenomen hebben, dat na liquidatie van het electriciteitsbedrijf de gemeente minstens een be drag van f12.000.ter beschikking van de gemeente kas zal houden. Op de gehouden vergadering werd overeengeko men, dat de nieuwe aanbieding nogmaals een punt van bespreking tusschen Uw College van B. en W. benevens Uw Commissie eenerzijds en de ambtenaren van ons bedrqf anderszijds zal uitmaken. Wij zien een uitnoodiging tot deze vergadering gaarne tege moet. Wij doen de in dit schrijven vervatte aanbieding gestand tot en met 1 Juli 1933 en verzoeken U be leefd ons Uw antwoord vóór of op dien datum te doen toekomen. De Directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland, ÜT de OMGEVING IJ P E 8T. MAARTENSBRUG. Dinsdag vierden de kinderen van de laagste klassen hun schoolfeest. Liet het. weer zich des morgens niet mooi aanzien, later op den dag klaarde de lucht op en kwam de zon door de wolken te voorschijn. Een paar goed ingerichte autobussen van de fa. Kok en Tuinman waren op tijd aan de afritplaats, de school, present Eerst even appel houden, toen instappen en niet lang daarna werd het sein tot vertrek gegeven. De eerste gebruikelijke pleisterplaats was het wrak bij de Hondsbossche Zeewering, waar de eerste brood jes werden verorberd. Vandaar ging de tocht over Schoorl naar Bergen, waar de speeltuin van Bruin bezocht werd. Hier kwam het jonge volkje al dadelijk goed los. Een aan genaam uurtje werd er doorgebracht, waarna nog een wandeling volgde door het Reigerbosch. Toen werden de bussen weer geladen en van hieruit ging het weer in vroolijke stemming aan Egmond aan Zee. De leiding, die zooals gewoonlijk in uitstekende handen was, zorgde hier voor werkverschaffing met behulp van een 60-tal schopjes, waarmede de rakkers zich uitstekend vermaakten. Ook hier werden de hon gerige magen en dorstige kelen terdege verzorgd. Tenslotte werden er nog wedstrijden op het strand gehouden in hardloopen. Het komische hiervan was, dat deze werden uitgevoerd door de leiders zelf, tot groot vermaak der kinderen. Van hieruit vertrok men over Heiloo naar Alkmaar, alwaar een bezoek gebracht werd aan de Hertenkamp. Volière en Apen kooi. De grimassen en sprongen van deze laatste die ren vermaakten jong en oud. Vervolgens ging het naar Schoorl, waar het spcelduin tot 'n bezoek aan lokte. Hier bleek eerst duidelijk, dat de kinderen nog van geen vermoeidheid wisten. Vooral de grooten moesten het hier ontgelden. Er werd gerold, getui meld en gestoeid, dat het een lust was. Natuurlijk werd ook de speeltuin niet vergeten. Eindelijk brak het oogenblik aan, waarop de thuis reis aanvaard moest worden. Het in- en uitstappen bij de bussen, bood steeds een welkome gelegenheid voor het uitdeelen van versnaperingen. Hoogst voldaan over het genotene, kwamen de kin deren in opgewekte stemming circa half negen op het dorp terug, waar ze van alle kanten hartelijk werden verwelkomd. Zoo is dan deze „fijnste dag van het jaar", zooals herhaalde malen gezongen werd, weer voorbij. Een woord van hartelijken dank in de eerste plaats aan de dames en heeren geleiders en verder aan al len die aan het welslagen van dit heerlijk kinderfeest hebben bijgedragen. LANGEND ÏJK Het baggeren in werkverschaffing loopt nu ten einde. Daardoor komen een aantal arbeiders vrij, die, gezien den stand der werkgelegenheid, ongetwijfeld wel werk zullen vinden. Met het aannemen van ar beiders voor het aardappels rooien gaat het echter nog niet hard, doch doordien de werkzaamheden aan den weg door het Geestmerambacht volgende week sterk zullen toenemen, mag met zekerheid worden verwacht, dat daar voor een flink aantal werk zal worden gevonden. Dat werk wordt geprefereerd boven dat in de Wieringermeer, omdat meer kart worden verdiend. Mochten bovendien de aardappelprijzen wat op peil blijven, dan is het te verwachten, dat ook daarvoor meer arbeiders in dienst zullen worden ge nomen. Daar komt bij, dat ook voor de transportar beiders vrij veel werk komt, door den grooteren aan voer op de veilingen. De visschers in het Geestmer Ambacht klagen steen en been over de slechte vangst en wat er nog gevangen wordt, brengt heel weinig op. De uitvoer naar het buitenland, die vroeger van beteekenis was. wordt zeer bemoeilijkt, zoodat de financieele toe stand onzer nijvere visschers verre van rooskleurig is. BROEK OP LANGENDIJK. AUTO MET TWEE PERSONEN VAN DE BRUG GESTORT IN DE RINGSLOOT BIJ OUDORP. Dinsdagmorgen gingen .4 jongens van omstreeks 17 jaar J. G., A. v. 't R.. R. K. en J. v. d. M. allen te Broek op Langendijk, een eindje toeren in een auto, welke buiten voorkennis der ouders voor dat doel was afgehuurd van garagehouder Bosman te Broek. De tocht werd aangevangen over Heerhu go waard langs den Middenweg, waar men om beurten verwisselde met het sturen. Ter hoogte van de brug bij het Hengelaartje gekomen zijnde, stapten J. G. en R. K. uit de auto, waarna v. 't R. het stuur over nam om de auto over de brug te geleiden. Plotseling zag v. d. M. dat het niet goed ging, greep het stuur en gooide het in plaats van den goeden kamt, den verkeerden kant op. zoodat de auto door de leuning der brug te water schoot. Gelukkig stond er een raam open, waar v. 't- R. dadelijk wist door te kruipen, terwijl v. d. M. na drie maal de auto in het rond gekropen te zijn, gelukkig ook het open raam wist te vinden, waarna beiden zich zwemmende wisten te redden. De auto, welke geheel onder water zat, is door een kraanwagen op het droge gebracht. Dat de ontsteltenis der respectieve ouders groot was toen het gebeurde hun ter kennis kwam, laat zich den ken. Voor de 4 vrienden zal dit autotochtje nog lang in het geheugen voortleven, temeer daar volgens de auto-verhuurder de schade f 300 bedraagt, hetwelk de heeren uit hun portemonnaie moeten betalen. ZÜIDSCHARWOUDE. Het lid van de kolfclub „Op Maat", A. Schoenmaker, leverde gisteren de schitterende prestatie in één partij punten te slaan en de volgende partij weer met 3 twaalven voort te zetten. De heer Schoenmaker kolfde tot nu toe in de derde klasse. We vernemen dat de onderhandelingen tusschen de besturen van de Ned. Herv. Kerk te Noord- en Zuid- scharwoude over combinatie nog altijd gaande zijn en dat nog getracht wordt, overeenstemming te vinden omtrent enkele voorstellen voor deze vereeniging. HOOGWOUD AARTSWOUD. De kermis is weer achter den rug. Dit oude tradi- tioneele volksfeest wordt door bijna alle dorpsbewo ners nog in hooge eere gehouden. Zondagsmiddags ziet men ze gaan, eerst de kinderen om een bezoek te brengen aan de kramen met lekkers en de zweef. Heel spoedig volgen de jongedames en heeren om zich te verlustigen op den dansvloer en daarna de ge huwde dames om de nieuwe japonnetjes en hoedjes te bewonderen of ze zelf te laten zien, want voor ker mis worden toch de noodige inkoopen gedaan, om goed voor den dag te komen. Eenige heeren volgen om een speletje biljart te spelen of er naar te zien als twee goede spelers elkaar bekampen. Weer ande ren gaan ter kermis om goede oude bekenden te zien en te spreken die bij familie te gast of om de thee zijn. Ook worden er onder de jongelui vele nieuwe kennismakingen gemaakt, oude verbeterd of her nieuwd, waaruit later weer huwelijken ontstaan. Van de uitvoering der nieuwe drankwet, in casu de dansvergunning, bemerkten we hier weinig. Maandagavond gaf de tooneelvereeniging De Hoop het successtuk van dezen tijd: „De Ridder van den Kouseband". De opkomst had heter kunnen zijn. De thuisblijvers hebben echter veel gemist. Hoewel wij er zelf niet bij tegenwoordig konden zijn, hoorden wij algemeen de uitvoering, alsmede de keuze van het stuk roemen. Nu, daar twijfelden wij niet aan, want daar staat De Hoop met haar eminenten leider den heer Maij ons wel borg voor. Na afloop volgde natuur lijk een gezellig bal na. Dinsdag weer een herhaling van den Zondag. Al leen zijn er dan weinig vreemdelingen. Wij hoorden dat er 's avonds zeer veel gezelligheid heerschte, waaraan de muziek van Gebr. van Meurs wel het hare toe bijdroeg. Die heeren weten er den moed wel in te houden. We beluisterden ook nog dat de vertering wel min der was dan andere jaren, als gevolg van den tijd. Opmerkelijk is het dat er hoe langer hoe meer fruit- stalletjes verrijzen, waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt. En als dan de ouderen na het ge bruikelijke vischje te hebben gekocht, huiswaarts gaan, volgen spoedig, dank zij den sluitingstijd de jon geren en "de rust keert weer in het dorp terug. W1ED1NOEN De jaarlijkèche rijkspremie-paardenkeuring zal al hier worden gehouden op Vrijdag 16 Juni a.s., des middags om 12 uur. ANNA PAD T.GWNA Loop der bevolking. Ingekomen K. Pijper van Callantsoog; R. Renses van 's Gravenhage. Vertrokken: G. Hillo en gez. naar Wielingen; mej. S. Broers naar Bergen en D. Broers naar Schoorl; mej T. Slothouwer naar Noordscharwoude; A. Wallen- stein naar Koblenz (Duitschland);. mevr. N. Goed en gez. naar Zijpe; M. Groenendijk naar Den Helder; G. L. Walch cn gez. naar Den Helder; mej. A. v. Teulingen naar Den Helder; mej. A. Zeeman naar Barsingerhorn. Burgerlijke Stand. Geboren: Otto Gerardus, zoon van R. Oltmans en D. A. Philipsen. Hendrikje, dochter van H. C. Voort- huijsen cn A. Koens. Getrouwd: C. H. van den Berg en A. C. Veul. Overleden: J. van Dijke, oud 53 jaar. J. Dekker, oud 89 jaar. R. Waiboer oud 50 jaar. Politie. Gevonden: een vulpenhouder; een damestaschje met inhoud. Verloren: een rijwielplaatje. Smokkelhandel in geld Duitsche relscheques als winstobject. 17 Nederlanders in Duitschland vastgehouden De Nederlandsche banken hébben bij Duitsche ban ken oude oredit-saldi in marken, dio met 46 48 cent in rekening gesteld zijn. Daarop kunnen reischeques wor den afgegeven en nu heeft zich daarop in de laatste zes weken een smokkelhandel in deviezen ontwikkeld, die steeds grooter afmetingen aannam. Men vroeg een reischeque en haalde daarop marken in Aken en elders en bracht deze over de grens. De uitvoer van 200 mar ken in grensverkeer is vrij. Er vormden zich daarom heele reisgezelschappen en men verkocht het papier weer in Nederland voor 55 tot 56 cent. Men verdiende zoo op iedere duizend mark ongeveer 80 a 90 gulden. De Duitsohe banken hebben, geprobeerd dezen handel te bemoeilijken door zilver af te geven, dat dan eerst .op een of andere wijze in Duitschland moest worden ge wisseld. Gisteren heeft de grenswacht ingegrepen en in Vaals en elders werden 7 auto's in beslag genomen met in zittenden, die een pas hadden, waarop het rfterk voor kwam, dat de deviezencentrale hij afgifte van marken op een reischeque in den pas plaatst. Deze personen werden naar het politie-presidium gebracht, waar gis teravond 17 Nederlanders werden vastgehouden. Er is tot dusver geen bericht of zij vrijgelaten zijn. Inbraak in de R.K. kerk te Druten Via d© pastorie in het gebouw binnengeko men. f 1000 aan bankpapier buitgemaakt. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben on bekende personen ingebroken in de R.K. kerk en pastorie te Druten. Aan den achterkant van de pastorie hebben zij een deur geforceerd. De pastoor heeft wel eenig gerucht gehoord, doch daaraan geen aandacht geschonken. In de zitkamer is een brand kast opengebroken. Daaruit is een bedrag van f 1000 aan bankpapier en een pakje effecten gestolen. Daar na zijn de inbrekers tot in de kerk doorgedrongen, waar zij hebben getracht een kluisdeur te forceeren. Uit een kast in de eetkamer is een partij tafelzilver gestolen. Toen de pastoor gistermorgen de inbraak ontdekte heeft hij aangifte gedaan. Het tafelzilver is in den tuin gevonden, waar de dieven het waarschijnlijk heb ben verloren. Een effect lag in den tuin. Bq het voortgezette onderzoek naar de daders is door de politie nog geconstateerd, dat de dieven in de kerk ook de offerblokken hebben opengebroken en geledigd. Daar deze evenwel eerst kortgeleden waren leeggemaakt neemt men agn, dat de buit niet bijster groot geweest kan zijn. In den tuin heeft men voorts voetsporen gevonden van twee personen. Met behulp van een speurhond heeft men in den loop van den ochtend de omgeving afgezocht. Dit heeft echter tot dusver nog geen resultaat opgeleverd. In den tuin heeft men tevens een gestolen effect ter waarde van f1000 teruggevonden. Blijkbaar heb ben de inbrekers dit bij hun terugtocht verloren. Ook heeft de politie in den hof naast de pastorie nog een paar sokken gevonden, die de dieven bij hun inbraak waarschijnlijk over hun schoenen hébben gedragen. In den loop van den morgen arriveerde het parket uit Tiel. De justiieambtenaren stelden zichter plaatse van het misdrijf op de hoogte. Algemeen wordt verondersteld, dat hier dezelfde inbrekers aan den arbeid zijn geweest, die ook een maand geleden vrijwel op dezelfde wijze in de RH. Kerk van het nabijgelegen dorpje Afferden hebben ingebroken. Al les wijst erop, dat de daders beroepsinbrekers zijn geweest. Het onderzoek duurt voort. De verduistering te Groningen Goedgeloovige slachtoffers. Van een mooi pratend oplichter. In verband met de aanhouding van den Groning- schen assuradeur K. B., waaromtrent gisteren het een en ander is meegedeeld, wordt nader gemeld, dat ge bleken is, dat B. reeds eenige jaren geleden met be- driegelijke handelingen moet zijn begonnen. Een Leeuwarder koopman, met wien hij in relaties stond, maakte hij wijs. dat hij vertegenwoordiger was voor een Rotterdamsche firma, die levensmiddelen ver zond naar Duitsche havenplaatsen. Voor de verzending van eenige wagons was echter geld noodig en omdat de assuradeur dit niet had, vroeg hij f 1000 te leen. De Leeuwarder ging hierop in en toen B. later nog maals kwam met prachtige voorstellen over te maken winst enz. wist hq een bedrag van f 1800 van den koop- man los te krijgen. Van terugbetaling kwam natuurlijk niets. De Fries legde hem na verloop van tijd echter het vuur aan de schenen en om hem gedeeltelijk tevreden te stellen en een aanvraag om faillissement ongedaan te maken nam B. zijn toevlucht tot een ander slacht offer, dat hij te Groningen had gevonden: een dame van welke hij een groot aantal effecten kreeg om ze te gebruiken bq' het afwenden van zijn faillisement. De effecten werden echter verzilverd. Dezelfde dame had al vaker geld aan B, verstrekt, den eenen keer opdat hij zich een positie zou kunnen verzekeren in Leeuwarden, een anderen keer om zijn „positie by de Red Starline" te kunnen verbeteren. Hij wist een net van leugens te weven, die de dame aannemelijk voorkwamen en ook ontzag hij zich niet zijn leugens ingang te doen vinden met behulp van ver- valschte brieven. Daardoor zag hij kïtns het eene bedrag na het andere los te krijgen, zonder ooit iets terug te betalen. In het geheel wist B. zoo meer dan f 12000 los te kloppen, welk geld geheel door hem is gebruikt. Eenige dagen geleden heeft de Leeuwarder koopman 's mans faillisement aangevraagd en bij het in verband daarmede ingesteld onderzoek kwam een en ander aan het licht. VRIJDAG 16 JUNI. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 7.45 uur, de heer Sevensma. ZONDAG 18 JUNI 1933. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, geen dienst, Callantsoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Reddingius. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek, Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Nieuwe Niedorp, nam. 7% uur, Ds. de Leeuw. Oudkarspel, geen dienst. Warmenhuizen, voorm 10% uur, Ds Seulqn DoojL Winkel, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. v. d. Poel. Huisduinen, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onder* werp: Vloed en ebbe. Groet, voorm. 10% uur. Ds. Boeke. Noordscharwoude, nam. 8 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur Jeugddienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R, van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10% uur, de heer Hofmeester. Nam. 5% uur, de heer Hofmeester. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O, Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10% uur, de heer W. Akse, van Beverwijk. Nam. 7% uur. de heer W. Akse. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 6.45 uur, Da, J. J. Ruys. Kólhorn (bij den heer D. Knook), Dinsdagavond 8 uur, Ds. J. J. Ruys. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 10 uur, cand. H. v. d. Veen. Nam 3 uur, cand. H. v d Veen

Schager Courant | 1933 | | pagina 7