SPORT De Competitiewedstrijden. Dinsdag 20 Juni 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9297 Amerikaansche roeisport Schagen I—E.D.0. comb. 2—2. DIVERSEN. Uit Alkmaar en Omstreken Een elegant geheel GO AHEAD KAMPIOEN. HENGELO PROMOVEERT. (K.N.V.B.-overzicht van 18 Juni 1933). Hét programma was klein, doch het was buitenge woon interessant. LANDSKAMPIOENSCHAP. Go Ahead's vooruitzichten bij de voorbeschouwingen aan fiet begin der kampioenscompetitie waren niet erg gunstig Dat de Deventenaren een rol van betee- kenis zouden gaan spelen, durfden niet velen vol te houden. Het constante spel van de Oostelijke kampioenen heeft hen evenwel aan den spits van de ranglijst ge bracht. Zij hebben zich evenals eenige jaren geleden het minst vergalloppeerd en daarom de minste verlies- punten geboekt. Wij gunnen het de Deventenaren gaarne, dit kam pioenschap Zij spelen een sympathiek spel, dat niet berust op forschheid. Feijenoord door de meesten als kampioen gedood verfd moet het wel een harde slag geweest zijn, in IJmuiden tegen een Stormvogels-ploeg uitgeschakeld te worden, die wat spel betreft, wel wat minder was. Met zeer velen uit onze omgeving uit vrijwel alle plaatsen van ons rayon hebben wij den strijd in Umuiden gevolgd. STORMVOGELS—-FEIJENOORD. 't Was een spannende voetbalwedstrijd. Dat dienen wij voorop te zetten. Dat was evenwel ook de grootste verdienste van deze match. Het spelpeil was niet altijd even hoog. Het ging veelal te onverzorgd; zenuwen spraken een hartig woordje mee en speelden in het begin de baas over de meesten. Over het geheel genomen was Feijenoord meer in den aanval. Maar, omdat er niet of onvoldoende gescho ten werd, is deze veldmeerderheid niet in een doel- puntenzege uitgedrukt. Stormvogels daarentegen profiteerde na een minuut of tien van een kapitale fout van Pauwe, die den bal voor Van Male wegpikte, juist voor de voeten van Van Rooden. Deze had voor het Inschieten, hetgeen hij niet naliet. In de tweede helft die mooier was dan de eerste helft maakte Feijenoord tegen wind door Burg ge lijk. toen de IJmuider achterhoede een moment geheel de kluts kwijt was (11). Zelfs namen de Rotterdammers de leiding (12). Wij dachten dat dit het begin van het einde was. d.w.z. dat 't nu wel gedaan zou zijn met de Stormvogels. Hoe verrassend was het dan ook, toen de wedstrijd een levendig karakter kreeg als hij nog niet had ver toond. De bal ging van doel tot doel en de aanvallen werden steeds gevaarlijker. Van Rooden maakte uit een dier aanvallen op ele gante wijze de gelijkmaker (22). Dat het daarbij bleef, danken wij aan het prachtige keepwerk van Van Male wat verrichtte de man een schitterende saves! t- en het telkens juist over en juist naast schieten van de Feijenoord-voorhoede. Tegen het laatst ging heel Stomvogels naar voren, maar de Feijenoord-defensie hield stand. 't Was een wedstrijd die we met plezier hebben ge volgd en die het reisje naar IJmuiden wel waard was. De stand van de nu beëindigde competitie is: Go Ah ead 8 5 1 2 23—13 11 Stormvogels 8 3 2 3 16—18 8 Feijenoord 6 2 2 2 11—11 6 P.S.V. 7 3 0 4 15—17 6 Velocitas 7 2 1 4 17—23 5 AFDEELING m. Promotie 2e klasse. Robur heeft zich wel kranig te weer gesteld in Hen gelo tegen de club van dien naam, doch de haar ge stelde taak heeft zij niet kunnen vervullen. Met groot enthousiasme werd door Elfring c.s. be gonnen. De ruststand (20) was voor de Apeldoor- ners alleszins bevredigend. De thuisclub haalde na de ïust evenwel zoo anel op, dat de 20 voorsprong in een 23 achterstand verkeerde. Met de grootste moei te heeft Robur het alsnog tot den gelijkmaker gebracht (33). Hierbij bleef het; hetgeen voor Hengelo vol doende was om te promoveeren. telyko opening van het watersport-stadion in Long- Beuch (Californië) dat speciaal voor de beslissingswed strijden tusschen de roeivereenigingen der Amerikaan sche universiteiten dienen moet. Robur gaat het weer eens in de tweede klasse pro- beeren. Hengelo zal haar eerste klasse-loopbaan na een zesjarige afwezigheid hernieuwen. Hengelo 4 2 1 1 12—10 5 Robur et Velocitas 4 12 1 1311 4 S.CH. 4 112 5-0 3 OVERZICHT PROMOTIE-COMPETITIES. Gaan wij even na wie zich in de promotie-competi ties wisten te plaatsen als nummer één. dan hebben we H.F.C., Excelsior, Hengelo, Middelburg en Fries land. Alleen in het Noorden en Zuiden wisten de num mers laatst zich te handhaven. Een aardige party voetbal. De voorhoe den niet op dreef. Traditiegetrouw opende Schagen de Kermisweek met een vriendschappelijken wedstrijd. Dit jaar was 't een E.D.O.-combinatie uit Haarlem, die het groote feest in luidde. Om twee uur had zich een groot aantal toeschouwers om de lijner. geschaard om den strijd te volgen. De wedstrijd werd geleid door den bondsscheidsrech- ter Anneveldt. die op een enkele vergissing na, den wedstrijd tot een goed einde bracht E.D.O, wint de toss en verkiest eerst met den ster ken, van doel tot doel staanden wind in den rug te spelen. De combinatie telt 5 spelers van het le, 5 van het 2e en 1 van 't 3e elftal. De volgende ploegen stellen zich dan op: E.D.O.: Van Roon Zandstra Boerel Oomen Jansen Dreijer Kelder H. Koene J. Prukel Bos Schultz C. de Moor J. Lutjeharms G. J. Boontjes Jb. Molenaar N. Kossen A, Plakman R. Rus J. Watertor V. Vlottes H. Middelbeek C. Prins SPARTA I Boontjes trapt voor Schagen af en direct onderne men de geel-zwarten een aanval, welke Zandstra onder breekt. Dan is 't woord aan E.D.O. Goed combineerend 't systeem van kort spel huldigend, trekt men op Prins aan. maar ook de eerste aanvallen van de gasten stranden op de verdediging. Geruimen tijd gaat het spel van doel tot doel zonder dat een der partijen een meerderheid kan uitdrukken in een doelpunt of een ge vaarvol schot. De spelmethode van Schagen verschilt veel van die der Haarlemmers. Houden laatstgenoem den meestentijds den bal in 't midden. Schagen opent met forsche trappen op de vleugels. Vooral de midvoor Prukel beschikt over goede voetbalcapaciteiten en le vert ook voortdurend gevaar op voor de S.-verdediging. Rens Rus bewaakt hem echter als een schaduw en zoo zien we tusschen deze spelers dikwijls een feilen strijd ontbranden om den bal. Twee maal achtereen redt Prins op sublieme wijze, wat hem van vriend en vijand een applausje doet verdienen. Maar \de S.-voorhoede werkt zich eveneens los. Boontjes zet keurig door naar den vrijstaanden de Moor, die een hard schot inzendt, welke juist in keeper's veilige handen belandt. Beide aanvalslinies krijgen meerdere malen de gele genheid tot doelpunten, doch 't beslissende schot ont breekt De doelverdedigera zijn in uitstekenden vorm en geven menigmaal staaltjes van hun kunnen. Als de Haarlem-midvoor door de S.-verdediging is heengebro ken, staat hij alleen voor Prins, die nog op wonder baarlijke wijze redt. Zoo gaat 't spel heen en weer. Beurtelings verkeeren de doelen in gevaar, maar tot doelpunten komt het in eerste instantie niet. Nadat de paal bij Schagen nog éénmaal redding heeft gebracht en Lutjeharms en Boontjes aan de andere zijde juist langs hebben geschoten, kondigt de scheidsrechter de rust aan. Na de thee komt er meer gevaar aan beide zijden. De aanvallen zijn gevaarlijker en Haarlem betrekt nu ook meer de vleugels in 't aanvalsspel. Prins moet di verse malen handelend optreden, wat hem goed afgaat Vlottes en Middelbeek krijgen 't nu ook zwaarder te verantwoorden. Als de tweede speelhelft 15 minuten oud is breekt Prukel plotseling door en schiet uit den ren hard en onhoudbaar in. 01. Een prachtig doel punt Maar Schagen zal zich niet zonder meer gewon nen geven. Heftig vallen de geel-zwarten aan en eenige malen ontkomt 't E.D.O.-doel aan een ware doorboring Hard wordt er aan beide zijden gewerkt voor een doel punt. Het succes komt dan aan Sohager zijde. Goed combineerend trekt de voorhoede ten aanval. De Moor zet rustig door naar Boontjes, die den vrijstaanden Lut jeharms aan het werk zet. Deze zwenkt naar binnen en geeft met een zuiver geplaatsten bal den vallenden keeper het nakijken, (11). Nog een kwartier is te spe len. Van beide züden wordt alles gedaan om een voor sprong te behalen. Razend snel gaat 's spel heen en weer. De E.D.O.-midvoor passeert Rus, waarna hij den linksbuiten gelegenheid geeft te doelpunten met een hard. hoog schot (12). Dat is Schagen te kras. Hard wordt er gewerkt om 't verloren terrein te herwinnen. Vooral Boontjes toont zich in de laatste oogenblik- ken een gevaarlijk tegenstander. Menigmaal passeert hij de achterhoede, maar ook zijn schoten hebben geen succes. Toch komt de gelijkmaker van zijn voet. De Moor geeft een voorzet, welke Boontjes opvangt en vrij speelt. Even meet hij den afstand tot 't doel om dan in 't uiterste bovenhoekje den bal te doen verdwijnen langs den springenden keeper (22). Als nog een enkele aanval is ondernomen, kondigt de scheidsrechter 't einde aan van dezen in zeer goede ver standhouding gespeelden wedstrijd. De gasten bleven nog vele uren in Schagen en ver maakten zich in de diverse gelegenheiden, die allen ter eere der kermis hun beste beentje voorzetten. Dinsdagavond speelt een Schagen-combinatie tegen Petten I op 't terrein aan de Loet. De E.C. stelde voor Schagen de volgende ploeg samen: Arnoldus Vlottes Middelbeek Blaauboer K. Rempt J. Koomen De Moor S. Paulusma Beers R. Rempt Lutjeharms Reserve: J. Weeland (1), P. Ruig (2). Het aanvangsuur is gesteld op half acht. Vrijdag ontvangen de veteranen een veteranenploeg van Alcmaria. terwijl Zondag waarschijnlijk een Alc- mariacombinatie tegen Schagen I zal spelen. ANNA FAULOWNA. O verschrijvingen. Verzocht door: J. Roos van Texel naar Al km. Boys I, A. J. Verhoef van S.V.S. (overleden Held. ver.) naar Held. Boys; G. P. Mientjes van H.R.C. naar M.L.D. Verleend aa.n: O. A. Keijzer van V.V.V. (Venlo) naar M.L.D.; A. Pieterse van Rood Wit naar Alk. Boys; A. J. Verhoef van S.V.S. naar Held. Boys: C. Loots van West Frisia naar Andijk; F. Clowting van Helder naar Held. Boys; G. P. Mientjes van H.R.C. naar M.L.D.; H. Ran van Texel naar Succes; J. v. d. Feer van Olbe- boorn (Friesl.) naar M.F.C. Strafrapporten. De strafcommissie van den N.H.V.B. heeft besloten de vereeniging Heldersohe Boys een berisping te geven naar aanleiding van het onordelijke gedrag harer leden in Sohagen. na afloop van den wedstrijd Schagen 3 Heldersche Boys 1. Naar aanleiding van het voorgevallene in den wed strijd Petten 2Sparta 4, gespeeld den 19 Februari 1933 te Petten wordt besloten: J. Eriks. lid van Petten te schorsen voor 4 maanden zulks wegens het verstrekken van onjuiste mededeelin- gen aan den secretaris zijner vereeniging, waardoor formulieren frauduleus werden ingevuld; A. Eriks, lid van Petten te schorsen voor 4 maanden, zulks wegens het met opzet verstrekken van onjuiste mededeelingen aan den secr.-penningmeester van den N.H.V.B.; J. Lutjeharms, lid van Schagen te schorsen tot 1 Jan. 1934. zulks wegens het waarnemen van een functie in tijd dat hij geschorst was en het frauduleus invullen van formulieren. Toelichting: Scheidsrechter K. W. Bauts was niet opgekomen om Petten 2Sparta 4 te fluiten. Lutje harms was met Sparta mee. Hij bleek de eenige te zijn die de leiding op zich kon nemen, hetgeen geschiedde. De wedstrijd was inmiddels al druk aan den gane toen men tot de ontdekking kwam dat L. geschorst was en dus niet mocht fluiten. Geen bezwaar, we zetten „Eriks" op het formulier, dachten Petten en Schagen. Eriksen zijn er genoeg op Petten. Geen haan zou er naar kraaien Het is blijkbaar toch uitgekraaid, vandaar de schorsin gen. Sportred.) Klaas van 't Hof. De bekende oud-keeper van K.F.C. I en. thans van K.F.C. 3 en 't- N.H.V.B.-elftal gaat naar Wieringen. Aan de Zaan wisten ze al te vertellen dat hij naar Succes overgaat Alkmaarsche Boys I—Succes I, 7—1. On verwacht groote Allanaatsche zege en de vijfde overwinning In successie. Alk maarsche Boys a-adspiranten eindelijk kam pioen van hun afdeeling. Dat de Alkmaarders op de Wieringers zulk een groo te overwinning zouden behalen, had stellig wel nie mand verwacht en-.- vooral niet tijdens de rust, die met blanken stand inging. De Alkmaarders speelden voor rust weer in hun zelfden slechten vorm van vorige week en,... waar Succes stellig een kleinen voorsprong verdiend had, omdat haar spel beter was, waren de Alkmaarsche harten nu niet bepaald optimistisch gestemd en men vreesde de eerste nederlaag. Het spel der Alkmaarsche Boys was jveer even doorzichtig en waar de rechtervleugel nog bovendien schandelijk verwaarloosd werd, stond de Wieringer verdediging nu niet bepaald voor een zware taak. In het doelgebied van de Alkmaarders was het heel anders gesteld en naast het bekende stugge verdedigen was het maar zeer goed, dat v. d. Horst in prima conr ditie was, hij verwekte dan ook enlkele malen „open doekjes". Hoe geheel anders was het karakter van den wed strijd na de rust. Niet minder dan inriotaal acht doel- punben, waarvan het overgroote aantal het gevolg was van open, gevaarlijke onberekenbare Alkmaarsche aan vallen en de Wieringer doelman werd mede door 't uit vorm zijn van den linksback voor een ondank bare taak gesteld. Zoowel van links als van rechts dreigden evenveel gevaar en de doelpunten volgden el kander somtijds vlug op. Door een kleine wijziging, O'.ivier was niet van de party, zag de aanvalslinie er als volgt uit: Indri, Brou wer, Nol Boots en de Grand. Bjj de Wieringers ontdekten we op de midvoorplaats den ex-Texel-speler Ran, terwy'1 in de halflinie ook thans de provinciale vertegenwoordiger, Rijkers, van de partij was. De wedstrijd. Bij enkele wederzijdsohe aanvallen zien we Ran tot tweemaal toe een geweldig hard schot op doel lossen, doch v. d. Horst weet even zooveel malen op onberis pelijke wijze het schot te keeren. Nadat Nol een goede kans mist en een tweetal keeren overkopt, mist aan de andere zijde Ran eveneens een goede scoorlcans. Hoe beide ploegen ook zwoegen, de verdedigers geven geen kans en zoo blijven doelpunten nog steeds uit. Bijna heeft Succes geluk als v. d. Horst een lastig schot slecht kan verwerken en het leder juist via den paal corner gaat. Enkele wederzijdsche corners leve ren ook al niets op. evenals een gevaarlijke doorbraak van de Grand. Reeds zijn enkele spelers gepaseerd, dan talmt de kleine linksbuiten met schieten of voorzetten en een prachtige kans gaat verloren. Na rust krijgen we een geheel ander spelbeeld te zien Reeds in de eerste minuut geeft Boots zijn club de leiding en nog geen minuut later maakt Nol er 20 van Het doelpunt moet wegens hands geannuleerd worden. Het beteekent echter uitstel van executie, want een minuut later constateert de arbiter een overtreding voor het Wieringer doel en Indri zet de strafschop in een doelpunt om. Nog binnen het kwartier hebben Indri en Boots den stand op 40 gebracht en Succes is een ge slagen ploeg, hoewel zij hard zwoegt om de eer te red den. Bijna had Ran geluk, doch v. d. Horst werkt het verradelijke schot voor de rechter bovenhoek tot corner Aan dan anderen kant gaat het beter. Indrie en de Grand brengen den stand op 60 en na goed combina tiewerk van Brouwer-Indri maakt laatstgenoemde er 10 van. Toch weet Succes de eer te redden, zoodat het einde een geflatteerde Alkmaarsche 71 zege brengt Scheidsrechter Visser leidde goed en hield de teugels strak. Daar Andijk I de Andijkera stonden aanvankelijk met 23 en vervolgens met 34 achter ten slotte met 74 van het bezoekende Westzaan I wist te win nen, is de stand thans: Alkm. Boys 5 5 0 0 23—6 10 Andijk I 3 2 0 1 13—9 4 Succes I 5 1 1 3 18—26 3 Westzaan I 5 0 1 4 15—28 1 Het bovenstaande elegante geheel versloeg op het rultertournoo! te Hannover verscheidene mededingers. Het is de bekende Duitsche paardrijdster Irmgard von Opel met haar lievelingsdier Nanuk. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN A.VA.O. Van de Zondagmiddag door Avac te Amsterdam ge houden wedstrijden noemen wij de volgende resulta- taten. 200 M. 1. Beenz (A.V. 1923) 23 sec.; 400 M. 1. Oostermeijer (A.V. 1923) 51.3; 5000 M. 1. J. Zeegers (A.A.C.) 15 min. 55.1 seo. Verspringen: 1. Peters (P.E.C.) 6.79; 10 X 100 M. estafette: 1 A.V. 1923, 1 min. 40.8 «ec. (Nieuw Ned. Record). BERGER HEEFT SUCCES. Zondag heeft Berger (A.V. 1923) te Berlijn zoowel de 100 als de 200 M. gewonnen. De 100 M. in 10.6 voor Borchmeijer (Jonath deed niet mee!) de 200 M. voor Jonath in 22 seconden! DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Naar de „Crt." meldt, zullen dit jaar de volgende athleten naar de Engelsche kampioenschappen ver trekken, die in begin Juli als gewoonlijk te Londen worden gehouden. Berger, Houtman, Benz en Mesman Schultz (allen A.V. 1923) loopen in de estafette mee. Berger boven dien op de 110 yards (pl.m. 100 M.) en met Benz op de 220 yards. Blankers (A.V. 1923) hinkstapsprong, v. d. Booren (Haarlem) 440 en 880 yards. Oostermeijer (A.V. 1923) 440 yards. Kans bestaat dat of H. de Boer of Jansen (beiden V. en L., den Haag) uitkomt op de 110 yards of ver springen en W. Peters (P.E.C.) op hinkstapsprong. DE OLYMPISCHE DAG OP ZONDAG 25 JUNI. Ten bate van het fonds ter uitzending van Ned. deelnemers naar de Spelen van '36 te Berlijn, organi seert een door het Ned. Olympische Comité onder voorzitterschap van Karei Lotsy ingestelde commissie in het Stadion een Olympischen dag. Het programma mag er zijn: 1.30 Wielerwedstrijden (amateur-matches tusschen Van Egmond, B. Leene, v. d. Heuvel e.a.); 1.45 Atletiekwedstrijden (populaire loopnummers met deelname van Berger, Mej. Schuurman e.a.) 1.55 Wielerwedstrijden. 2 tot 3.45 Voetbalwedstrijd Ned. BondselftalHon- gaarsch elftal. De Hollandsche ploeg is samengesteld uit: Van der Meulen; Weber en Van Run; Pellikaan, Anderiessen, Breitner; Adam, Vente, Lungen (.AF.C.), Bonsema, en Mulders. Over Van Heel kon wegens de kampioenscompetitie niet worden beschikt. Mogelijk over Bonsema ook niet. Alles wijst er op, dat het een prachtige sportmiddag wordt. Hopen wij dat het festijn vooral financieel mo ge slagen! JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmiddag ontving J.V.C. III bezoek van A.D.O. uit Den Helder, voor het spelen van een vriendschap pelijken wedstrijd. Tot de rust wogen de beide partijen mooi tegen el kaar op. De stand was toen 0—0. Na de rust kreeg J.V.C. III er zin in en maakte al spoedig drie doelpunten. A.D.O. liet het er echter niet bij zitten en de eindstand was tenslotte 54 in het voordeel van J.V.C. De volgende Zondag ontvangt J.V.C. II bezoek van Succes III voor de nederlaagwedstrijden, terwijl de adspiranten naar Alkmaar gaan voor den adspiran- tondag. PETTEN. Voetbalvereeniging Petten. Algemeene Vergadering. Na opening door den heer S. Bakker, las de secreta ris de notulen, die zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd. In zijn jaarverslag gaf de secretaris een beeld van een opgewekt vereenigingsleven. Het tweede elftal voor het eerst in competitieverband spelend, heeft een goed figuur gemaakt, terwijl ook 't debuut van het eerste elftal in de hoogste klasse van den N.H.V.B. uitstekend genoemd kan worden. Het ledental bleef op hetzelfde peil, terwijl nog steeds donateurs worden ingeschreven. Ook de financieele positie der vereeniging is ge zond, bleek uit de mededeelingen van den penning meester. Als algemeene oefenavond koos' men Donderdag avond. De heer J. Vriesman Jr. werd gekozen tot lid van de elftalcommissie, terwijl de heeren M. Tiessen en W. de Waard als nieuwe bestuursleden zullen optre den. Na eenige discussies over de gesteldheid van het terrein, sloot de voorzitter met woorden van dank voor de aangename besprekingen. Voor het Gouden Kruis was H.R.C. 4—B.K.C. inge- lascbt. Onze mannen wonnen met 51. B.K.C 2 en 3 speelden gecombineerd tegen R.C.B. 2 te Breezand. Uitslag 4r—3 voor BJK.C, Eindelijk dan is in de adspirantenafdeeling H de laatste competitiecntmoeting Alkmaarsche Boys a— Uitgeest a ger,:eeld en bracht met een Alkmaarsche 2—0 zege eindelijk in deze afdeeling het kampioenschap

Schager Courant | 1933 | | pagina 5