Plaatselijk Nieuws. Hedenavond: Schagen comb.-Petten I Verboden staanplaats Schagen Veteranen=Alcmaria Veteranen. DE ROOFOVERVAL TE TEGELEN Auto-ongeval Geheimzinnig geval te Oldebroek De man die de klappen kreeg Uitvoering Zuiderzee- steun wet Overval te Amsterdam DE KERMIS. Reeds eerder hebben wij er op gewezen hoe het be zoek aan onze kennis zich in den loop der jaren heeft gewijzigd. Vroeger een zeer stille „eerste Zondag", ge volgd door een drukken paardenmarktdag, dito Donder dag en dan. de klap op den vuurpijl, de laatste Zondag. Die drukke laatste Zondag heeft zich tot nu toe weten te handhaven, maar de Maandag en Donderdag zijn heel wat stiller geworden. Daarentegen is langzamerhand de eerste kermiszondag tot een waren kermisdag ge worden. Zóó was het voor zoover wij dan tot nu toe hebben kunnen constateeren, ook dit jaar. Het was Zondag langs de straat een gezellig vertier, de kermlsinrichtin- gen hadden al waren er op dezen eersten dag heel wat kijkers de belangstelling van velen, terwijl vele danslustigen in de verschillende dansgelegenheden ver toefden. Zoowel de dancing van den heer C. Boontjes op het Noord, die van den heer Igesz, alsd e danszalen in Noordhollandsch Koffiehuis en Cérès, de Moriaan enz. waren uitstekend bezocht. Bijzonder groote belangstel ling bleek te bestaan, daar waar orkest of strijkje zich liet hooren. De Hamburger Dames Stimmungskapelle onder leiding van den humorist-kapelmeester Walter Adams, trok b.v. in Cérès veel publiek. Dat was ook het geval met de rutsbaan met mechani sche golven „the Cateract", die zooals onze lezers we ten voor het eerst op onze kermis aanwezig ls, op het Torenplein standplaats heeft en een bij uitstek verma kelijke kermis-inrichting blijkt te zijn. Onder hartelijk gelach van de toeschouwers kwamen reeds vele „Cate- ract-bezoekers" naar beneden. Theater Royal. De eerste film van het kermisprogramma „Kaiser- walzer" bleek een film te zijn die aller belangstelling verdient. Een film. rijk aan aardige melodieën, mooie zang van Martha Eggerth. terwijl het gebeuren op het doek steeds de belangstelling blijft vragen. In ons nummer van Zondag j.1. hebben wij reeds den inhoud van deze amusementsfilm vermeld. Ook het bijprogram ma was. als steeds, van een hoog gehalte. Dinsdag, hedenavond, begint dus de tweede kennis film, n.1. „Bet naar de Olympiade", een film. die Me vrouw Adrienme Solser zelf met zang en woord zal be geleiden. Schinkel's Bioscoop was Zondag bij een doorloopende voorstelling goed be zocht. De goede naam. die deze inrichting in onzen wij den omtrek heeft, deed dat trouwens ook wel vermoe den. „Das Made! von Montparnasse" brengt ons in aan raking met het kunstenaarsleven in dit Parijsche stads gedeelte. met het wel en wee. de vreugde en de armoe de van het Parijsche leven daar. En in het bijzonder dan met de vreugde en smart van Nicolette en André. Het is een zeer mooie film. Ook de bijfilms waren bui tengewoon aantrekkelijk; tranen hebben we ons ge lachen om de heeren musici, w.o. de groote Max Schul- ze. die zich uitgaven voor violisten eerste klas. maar in 't geheel geen violisten bleken te zijn. Vanavond. Dinsdag: Het Verboden Paradijs; terwijl deze week dan nog volgen: Klnk-Kong en Johnny steelt Europa. AUTO SKOOTER RADIO O AR. Onze Kermis heeft, nu Enkhuizen uitgefeest ia. nog een aanvulling gekregen van verschillende inrichtin gen, w.o. de Auto-Skooter Radio-Car. Deze heeft zijn standplaats gekregen op de Markt en zal daar, evenals vorig jaar wel weer een enorme drukte hebben. Immers deze kermisvermakelijkheid heeft overal bijval van oud en jong. Het la een amusement eerste klas, waar men lachen en genieten kan en bovendien heeft men de illusie zijn eigen auto te besturen, dus nog een sport- attractie op den koop toe. Wij twijfelen niet of het be zoek zal weer groot zijn. Zaterdag zijn eenige woonwagens, waarvan er tal rijke op de Schager kermis zijn afgekomen, door middel van den „sterken arm" naar de plaats gediri geerd/ die daarvoor door de gemeente is aangewe zen, nl. aan de Halen, wat roet het. oog op de vuil nisbelt daar dit dient erkend te worden zeer zeker niet tot de meest aanlokkelijke plaatsen be hoort. Enkele van deze Nomaden meenden dan ook een betere staanplaats te hebben gevonden op een particulier terrein in de Nieuwstraat, doch hiermee kon het hoofd van de pol-tfe niet accoord gaan en dus volgde een waarschuwing om naar de Halen te verhuizen. Aan deze waarschuwing werd niet goed schiks gevolg gegeven, en in dat geval blijft de po litie nog maar één middel over en dat is; kwaad schiks. Gelukkig hebben zich hierbij geen incidenten van beteekenis voorgedaan, al ging het uit den aard der zaak niet bepaald gewillig. De gemeente-auto werd aan één der rollende „buitenhuizen" gekoppeld en zoo ging het met een matig gangetje paar de „frissche" dreven aan de Halen. De anderen, wel in ziende dat verdere tegenstand toch niet zou helpen, en misschien ook bevreesd dat anders een algeheele uitwijzing uit de gemeente zou dreigen, volgden toen maar uit zich zelf. Het is natuurlijk niet de bedoeling om de gemeente op extra kosten te iagen, daarvoor is het geen tijd, maar zonder dat men nu in alle opzichten een ideale verblijfplaats schept voor dergelijk* menschen, rust o.i. toch op het gemeentebestuur de verplichting vooral ook uithygiër.'scb oogpunt een plaats aan te wijzen die aan redeiijke eischen vol doet. En aan zullen we eerlijk moeten bekennen, dat Schagen in dat opzicht niets doet Men volstaat er mee, om zoo te zeggen, dat men ze hier naar de „mesthoop" verwijst. Nog eens, het behoeft geen ideaal oord te zijn, zoodat de bewoners van hun tijdelijke een vaste verblijfplaats maken. Men kan deze bezoeken als een noodzakelijk kwaad beschouwen, als zeer ongewenscht. enz. enz., maar dat neemt niet weg, dat de overheid in deze een plicht heeft te vervullen en men hierbij ook op de belangen van eigen burgerij moet letten. Immers, het gevaar is, gezien de schadelijke omgeving waar in deze menschen verplicht worden te verblijven zóó, dat het niet denkbeeldig is. dat een besmette lijke ziekte zou kunnen uitbreken. De verantwoor delijkheid zou dan toch zeker komen op de schou ders van ons gemeentebestuur, dat in deze zeer na latig is. Ook in andere gemeenten heeft men verschillen de maatregelen moeten treffen en voor alles gezorgd voor een behoorlijke omgeving, een goede water voorziening en een voldoende inrichting om zijn na tuurlijke behoeften te kunnen doen. Schagen kan in dit opzicht niet als voorbeeld wor den gesteld, integendeel. Wellicht dat onze Gezondheidscommissie ons ge meentebestuur eens een ernstige waarschuwing zou kunnen geven. KERMIS LIEF EN -LEED. Zondagnacht om drie uur, zoo tegen het sluiten der café's en vermakelijkheidsinrichtingen, raakten eenige matrozen, die zich den geheelen avond kostelijk hadden geamuseerd op de kermis, slaags met eenige burgers op de Markt. De politie was direct ter plaatse en scheidde de vechtenden. Zoo bleef 't bij eenige rake klappen. IN DE EXAMENCOMMISSIE. De heer J. Visser, hoofd der U.L.O.-school alhier, ia benoemd tot examinator bij de U.L.O.-examens te Alk maar. Aanvang 7.30 uur. Terrein Loet. Vrijdagavond: Aanvang 7.30 uur. Terrein Loet. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN.... Het gebeurde Zondagnacht, dat een caféhouder, die in zijn standje druk werk had, door een tweetal Alk- maarsche heeren werd opgetrommeld. Dat deze kermisgasten meer op hadden dan goed voor hen was, kon men bij den eersten oogopslag wel waarnemen In een lang niet vlot gesprek werd dan mededeeling gedaan dat hun auto voor 't café stond, maax niet voor- of achteruit wilde. De caféhouder, zelf beoefenaar van de autosport ging. gehoor gevend aan hun uitnoodiging. mee naar buiten. Inderdaad, daar stond midden op de Gedempte Gracht een nieuwe Chevrolet. De heeren deelden mede, dat zij den contactsleutel hadden verloren, wat dan 't euvel moest beteekenen. Natuurlijk wist de kastelein daar geen raad op. Maar weldra bleek uit de zich in den auto bevindende pa pieren, dat de wagen 't eigendom was van een bewo ner van Wieringen. Wat bleek al ras? De beide onthouders van leege glaasjes hadden den wagen voor een ander café zien staan en deze over het kermisterrein geduwd. DE WEEL. De sportzwemvereeniging „De Wiel" vergaderde Zon dagmorgen, teneinde de aansluiting bij den Ned. Zwem- bond en diverse interne aangelegenheden te bespreken. De voorzitter de heer J. Visser, deelde naar aanleiding van de notulen mede. dat het nieuwe bestuur de func ties als volgt heeft verdeeld: J. Visser, voorzitter. G. Kouseband, secretaris. L. Anderson. penningmeester, P. Koordes en F. Tolle. commissarissen. De aansluiting bij den Ned. Zwembond ls nu een feit geworden, waardoor het mogelijk is voor onze leden om voor genoemden bond te starten. Er ls reeds een uitnoodiging ontvangen van de zwem- vereen. Nereus te Zaandijk. Besloten werd om met de beste zwemmers(sters) te Zaandijk uit te komen. Aangezien deze wedstrijd op Zondag 2 Juli a.s. gehou den zal worden, moet er nog flink geoefend worden. Ook werd nog het werven van nieuwe leden besproken Alle aanwezigen verklaarden zich bereid, hieraan mede te werken. Aangezien de contributie slechts f 0.10 per week bedraagt, is toetreding voor iedereen mogelijk. Toen wij hedenmorgen naar ons bureau tuften, vonden wij aan den Lagedijk tegen een boom een verlaten auto, die de sporen droeg al op zeer on zachte wijze met een paar boomen in aanraking te zijn geweest. De Chevroletwagcn was zoo ontzet dat een achter wiel naast de auto lag. een achterspatbo-d totaal af gescheurd, het stuurrad in einden, treeplank afge rukt, kortom alles toonde dat hiei roet flinke snel heid moest zijn gereden. Trouwens de plaats waar het ongeval had plaats gehad, wa> wjer de bekende bocht even over het bruggetje En wie daar niet be kend is en dus niet weet hoe gemakkelijk het is daar van den weg te schuiven, moet wel tegen de boomen botsen, als de snelheid niet ze-r beperkt is. Een paar boomen droegen trouwens de onmisken bare teekenen hoe de auto er tegen was gevlogen en door een dezer boomen behoed om in de weg sloot te tuimelen. Nader onderzoek wees uit dat een viertal Ijscoven- ters van Den Helder. Firma Laan dit auto-ongeluk hadden gehad. De auto werd bestuurd door een ze keren W., die zich bij het ongeval zeer ernstig had gewond Zijn bovenarm was nl gebroken en inwendig gekneusd. De andere drie inzittenden bekwamen hoofdwonden en vleeschwonden. De Wed. Kerk meer, daar wonende en die reeds ter ruste was, hoorde, evenals haar zoon, ongeveer te 12 uur een hevige klap en luid hulpgeroep. De zoon snelde naar buiten en zag toen wat was gebeurd en vond een der inzittenden op den weg lig gen. Hulp werd direct geboden en politie en dokter gewaarschuwd. Dr. v. d Sluijs was spoedig ter plaat se, evenals majoor Holema en twee politie-agonten. De gewonden waren inmiddels bij de Wed. Kerk meer binnengebracht, die hen liefderijk behandelde Politie nam een verhoor af en uit de verklaringen kon weinig worden opgemaakt, evenmin over de snelheid waarmee was gereden. De zwaarst gewonde werd, nadat Dr. v. d. Sluijs de eerste hulp had verleend, per auto naar het zieken huis te Den Helder vervoerd. De drie anderen zijn eveneens per auto naar huis gebracht. Het schijnt wel vast te staan dat de hoofdoorzaak aan het on geval te wijten is aan te veel drankgebruik. Landbouwerszoon zou In het naohtelljk duister neergeslagen zijn. Zondagavond omstreeks half twaalf wilde de 25-ja- rige landbouwerszoon L. van de Put, wonende te Ol debroek, nadat hij zijn meisje, dat bij den landbouwer W. S. in betrekking is, naar huis had gebracht, zich naar de ouderlijke woning begeven. Op het moment dat hij buiten kwam, werd hij door iemand, die hem buiten de deur had staan opwachten met een of ander hard voorwerp een slag op het hoofd toege bracht. De getroffene zeeg onmiddellijk in een. Na dat het meisje haar patroon geroepen had. ontbood deze onmiddellijk dokter H., die een schedelbreuk constateerde. Van de P. werd hierop per auto naar de ouderlijke woning vervoerd, waar hij eenigen tijd later zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed. De rijks- en gemeentepolitie stellen een onderzoek in. De dader of daders zijn nog niet bekend. De oorzaak is vermoedelijk minnenijd. Een verzonnen verhaal? Later wordt echter gemeld, dat de toedracht der zaak geheel anders blijkt te zijn. Het meisje werd nog maals aan een verhoor onderworpen. Zij bekende thans een en ander te hebben verzonnen en deelde mede, dat haar verloofde gisteravond van een zolder in de schuur bij de woning van den boer, waar het meisje in betrekking is, door een zolderluik op den betonnen vloer was gevallen, zoodat schedelbreuk met doodelijken afloop het gevolg is geweest. DE NIEUWSTE SMOKKELTRUC. Koffie in autobanden. In een garage te Aken deden Zaterdagnacht beamb ten een inval. Ze legden beslag op een Limburgsche personen-auto, die al minstens 20 keer koffie frau duleus over de grens had gebracht. Telkens werden 250 pond koffie gesmokkeld, verborgen in de auto banden. De Hollandsche chauffeur en de Akensche koopman, die beiden in arrest zijn gesteld, werden op heeterdaad betrapt bij het ledigen van de autobanden. De smokkelaars zijn verraden. Hoe de overval heeft plaats gevonden. Vrij groote zekerheid, dat men den dader te pakken heeft. Omtrent den roofoverval te Tegelen, waarbij een al leenwonende weduwe door een inbreker, die tot op haar slaapkamer was doorgedrongen, werd gewond, verneemt de ..Msb." nog de volgende bijzonderheden: Zaterdagnacht omstreeks half één werd de inspec teur van politie te Tegelen. de heer W. A. v. Vuuren. telefonisch bericht gezonden, dat de buren een hevig gegil hoorden in het huis van de weduwe Burgers aan de Kerkstraat te Tegelen. Onmiddellijk begaf de politie zich naar het betreffende huis aan de Kerkstraat, waar de weduwe een winkel houdt in baby- en kinderklee- dingartikelen. Enkele buren waren bet huis reeds bin nengedrongen om de schreeuwende vrouw ter hulp te komen. Hier trof men Mej. Burgers hevig bloedend aan. De vrouw had een gapende hoofdwonde en meerdere enij- wonden ln het gezicht en op de armen. Zij had zich omstreeks 11 uur Zaterdagavond ter ruste begeven en is vrij spoedig ingeslapen, toen zij eensklaps een gewel dige pijn aan haar hoofd voelde, waardoor zij wakker werd. Half versuft als zij was, kon zij niet direct rea- liseeren wat er gebeurd was. doch toen zij de oogen opende, zag zij vóór zich ln de geopende deur van haar slaapkamer plotseling het licht van een kleine dieven lantaarn en onderscheidde zij de gestalte van een mans persoon. Meteen voelde zij hoe het bloed over haar ge zicht liep en begon zij luidkeels te gillen en om hulp te schreeuwen. De indringer is toen gevlucht langs de achterzijde van het huis. door den tuin. Het bed waarin de vrouw gelegen had was geheel met bloed bedekt en bezaaid met scherven van geglazuurd aardewerk. Hier uit bleek, dat de aanvaller, toen bij in de kamer van de vrouw is binnengedrongen, de nachtspiegel heeft genomen, waarmede hij de vrouw een hevigen slag op het hoofd heeft toegebracht De politie onder leiding van inspecteur van Vuuren begon onmiddellijk het onderzoek. De sporen in den tuin waren nog zeer versch en goed te onderscheiden, temeer, waar de indringer in zijn vlucht eenige bessen- struiken geheel had stuk geloopen. Over enkele tuin muren heen leidde het gevolgde spoor naar de woning van v. E. eveneens in de Kerkstraat te Tegelen wo nende. Deze 24-jarige jongeman ls een goede bekende van de politie en heeft zich reeds enkele malen als ver dacht van brandstichting te verantwoorden gehad. Na bij de woning vond de politie een tafelmes, hetgeen door de wed. Burgers als haar eigendom werd herkend. De woning van v. E. werd onder politiebewaking gesteld, waarna het onderzoek met behulp van een politiehond verder werd voortgezet De hond volgde precies hetzelf de spoor, dat te voren door de politie reeds was ontdekt en bleef tenslotte voor de achterdeur der woning van v. E. staan. Een en ander was voor de politie aanlei ding om van E. uit zijn bed te lichten en te arresteeren Hij ontkende iets met den overval te maken te hebben doch zijn kleeren. die ln beslag genomen werden, toon den tal van scheuren terwijl zijne handen en armen bloedige schrammen vertoonden, vermoedelijk tengevol ge van de klimpartij over de met glas bedekte tuinmu ren. Zondagmorgen werd v. E. tusschen eenige andere personen geplaatst en werd opnieuw den politiehond een spoor gegeven. Onmiddellijk heeft ook toen de hond v. E. als de gezochte aangewezen. Hoe de dader het huis der wed. Burgers is binnen gekomen, is tot heden niet komen vast te staan. De mogelijkheid bestaat, dat hij reeda vroeger in den avond, toen mej. Burgers nog bezig was in haar win kel, de klanten te bedienen, langs den achterkant van het buis is binnengekomen en zich heeft laten Inslui ten. Wij hadden nog een onderhoud met de wed. Bur gers. De dame. die hoewel ernstig aan het hoofd ge wond ls haar gezicht is bovendien blauw en dik gezwollen heeft zich nadat zij door dr. Lebesque uit Tegelen verbonden was, spoedig van den hevigen sohrik hersteld. Zij gaf nog eens uitvoerig het relaas van het gebeurde. Vermoedelijk heeft zij zich, toen de dader op haar kamer was en zich voor de linnen kast bevond, waarin een bedrag van c a. f 800 voor de betaling van enkele wissls, was opgeborgen in haar slaap bewogen en heeft de aanvaller uit angst dat zij wakker zou worden, haar met den nachtspiegel een slag op het hoofd toegebracht. Dank zij het feit dat mej. Burgers met haar hoofd op een met dons gevuld kussen sliep, is de slag eenigszins gebroken. Ook In de winkellade in het benedenhuis bevond zich nog een aanzienlijk bedrag aan geld, doch ook dit heeft de indringer niet kunnen bemachtigen. Slechts een tafelmes heeft de dader meegenomen, waarmede hij zich vermoedelijk zou verdedigd hebben, als hij op zijn vlucht werd aangehouden. Zondagmiddag was bet parket uit Roermond ter plaatse om een en ander in oogenschouw te nemen. Dank zij de buitengewone activiteit der Tegelsche politie kon men binnen een tijdsverloop van twee uren, nadat de overval had plaats gehad, den vermoedelijken dader reeds arresteeren, welke naar de gevangenis te Roermond zal worden overgebacht. Nachtelijk avontuur van een echtgenoot. Ramen werden open geschoven, terwijl overal half gekleede bewoners van den Nieuwen weg te Loos duinen de straat opsnelden toen te middernacht dooi de anders zoo stille straat een kreet om hulp werd geslaakt, een zeer benauwde kreet nog wel van iemand, die in doodsgevaar scheen te verkeeren. De buren togen op onderzoek uit en troffen hun buurman op een stukje grond bij zijn woning, waar hij intusschen tot bedaren gekomen zijn. li- chaamsdeelen met pijnlijke gebaren zat te raassee- ren. Met een benauwd gezicht vertelde de man die een Ietsje onder den invloed van sterken drank bleek te verkeeren dat hij bij zijn thuiskomst de deur op slot had gevonden en ten einde raad langs de af voerpijp naar boven was geklauterd om via het dak van een zolderraampje zijn woning te betreden. Met moeite had hij het zoover gebracht, toen op het verdachte geluid van voetstappen op het dak zijn vertoornde vrouw als een moderne Kenau, naar bo ven was gestoven en zekere edele deelen van haar wettigen man, die achteruit door het zolderraam trachte te komen, met een stok van een zeilzwabber had bewerkt. Van twee kwade kansen had de getuchtigde de beste gekozen, hl. terugkeer langs den weg vanwaar hij kwam. Onder luid hulpgeroep schoof hij lang zaam maar zeker, meedoogenloos door het houten wapen bewerkt, naar buiten, viel op het dak. tuimel de over de goot heen en kwum zeer on .acht in het bleek veldje terecht, waar tk buren hem jammerend aantroffen Het zou onbeschr-ulen zijn te verhalen, op welke wijze hij later via de voordeur door zijn vrouw werd verwelkomd. (N.R.Crt.) Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 750 m.M, Vooruitzichten: Waarschijnlijk nog eenige regen. Temperatuur: 13 gr. C. is 56 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schageiv Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De geldeliike tegemoetkomingen. Zaterdag is in werking getreden het Kon. besluit, van 12 Mei tot wijziging van het Kon. besluit van 19 Mei 1932. regelende de geldelijke tegemoetkomin gen volgens art. 13 der Zuiderzecsteunwet. De rege ling is thans als volgt vastgesteld: f20 per week, indien de belanghebbende, hoofd van een gezin of kostwinner zijnde, vóór de inwer kingtreding van dit besluit eigenaar of hoofd van een grootbedrijf was; f 13 per week indien de belanghebbende hoofd van een gezin of kostwinner is; f 10 per week indien hij niet hoofd van een ge zin is; f 1 per week voor ieder kind beneden den leeftijd v n 14 jaar, alsmede voor kinderen van 14 jaar en ouder, die wegens ziels- of lichaamsgebreken niet in hun onderhoud kunnen voorzien. In gemeenten der derde klasse bedraagt de tege moetkoming f2 per week minder; f6 per week voor belanghebbenden, die weduwe en nog geen 65 jaar oud ziin; fo per week voor weduwen van 65 iaar of ouder. Van bovengenoemde bedragen wordt het volgende afgetrokken": 1. het werkelijk of geschatte inkomen uit het bedrijf of uit loondienst van den belangheb bende; 2. het inkomen, niet uit bedrijf of loondienst; 3. inkomsten uit hoofde van ouderdoras- of inva liditeitswet; 4. fl per week wegens het bewonen van een eigen huis; 5. een deel van het bedrag dat het gezin ten goede komt uit inkomsten van inwonende kinderen. Die korting wordt berekend als volgt: bij een inkomen van een inwonend kind f6 per week of minder, nihil; bij een inkomen van meer dan f6 per week voor minderjarige kinderen de helft en voor meerderjarige kinderen een derde, van het inkomen bovenfG per week. Aan belanghebbenden die bun bedrijf op 1 Mei 1932, niet al direct gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee, reeds hadden verlaten en 65 jaar of ouder zijn, wordt f5 per week verleend. Dr. tr. H Wortman tot voorzitter van den Zalderzeeraad benoemd. Volgens de Staatscourant is dr. ir. H. Wortman, oud-directeur-generaal der Zuiderzeewerken, be noemd tot voorzitter van den Zuiderzeeraad, als op volger van dr. H. Colijn. De heer Wortman was ondervoorzitter van den Raad. Raadselachtige gebeurtenis. Niets van eenige beteekenis gestolen. Door de vrouw van een loodgieter, wonende Derde Oosterparkstraat Tl te Amsterdam, is bij de politie aangifte gedaan, dat er gisterochtend, toen zij alleen thuis was, een overval op haar gepleegd is. Zij ver loor het bewustzijn en toen zij weer bijkwam, waren de daders verdwenen. Of er iets gestolen is, staat nog niet vast. Wel schijnt de boel overhoop te zijn ge haald. Omtrent dezen overval wordt nader gemeld: In den bewusten loodgieterswinkel verscheen op een gegeven moment drie mannen, die aan de vrouw van den eigenaar, die alleen thuis was, verlof vroe gen, even te telefoneercn. De vrouw stond dit toe en bleef in den winkel, terwijl een der drie mannen de telefoon opnam. Eensklaps stond een der mannen voor haar, greep haar vast en hield haar een doek of een fleschje zij kon het zich zelf niet meer herinneren met een bedwelmende vloeistof onder den neus. De eerste opwelling van de vrouw was. zich te ver zetten, en te schreeuwen, doch de tweede man verze kerde haar, dat hij zou schieten, als ze lawaai maakte. Het volgende oogenblik was de vrouw reeds bewuste loos. Toen zij na eenigen tijd weer bijkwam, waren de in dringers verdwenen. Het huis vertoonde de sporen, dat zij er een onderzoek hadden Ingesteld, doch de vrouw vermiste niets, uitgezonderd haar bril, dien zij op den neus had, toen zij werd overvallen. De vrou'W heeft daarop de politie van het bureau Liniiarusstraat opgebeld en deze is thans druk doende, de daders op te sporen. UIT ONZE OOST. VECHTENDE SCHOLIEREN. Drie dood en en twee zwaar gewonden. Aneta meldt uit Padang Sidempoean: Zondagavond had nabij Soemoeran in een auto met Inlandsohe soholieren als passagiers een steekpartij plaats. Vijf dezer scholieren werden zwaar gewond, drie hunner zijn later overleden. De oorzaak van deze steekpartij moet gezocht worden inplagerij. ARRESTATIES WEGENS VERSPREIDING VAN CHINEESCH COMMUNISTISCH PAMFLET. De politie te Soerabaja en in andere plaatsen. o.a. Malang, heeft 19 Chtneesche onderwijzers en onderwij zeressen gearresteerd, verdacht van de verspreiding in geheel Indië gedurende maanden, van een communis tisch pamflet in Chineesche karakters, genaamd De roode vloed in den vorm van een maandblad. Bij huiszoekingen is veel materiaal in beslag genomen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6