Raad Noordscharwoude. UIT AII«OPWI Waarom verder sukkelen? de berucht© poldervergadering tot uiting ia gekomen. Spr. zal over die vergadering niet veel zeggen, maar wil er op wijzen, dat B. en W. het toezicht over d« wegen hebben en bovendien dat deze polderweg op het provinciaal aanvullend wegenplan staat. B. en W. zou den het nu deze richting willen uitaturen, dat de ver betering en verbreeding van den weg door polder en gemeente geschiedt, en dat de verbetering door het Hoogheemraadschap wordt uitgevoerd. Spr. wijst erop, dat het grootste gedeelte van de kosten door de pro vincie zal worden gedragen. Het gaat moeilijk, dat de gemeente-straatweg goed wordt verbeterd en dat daaraan grenst een zeer slechte polderstraatweg. De heer Jimmink zegt dat het grootste bezwaar Is, dat de weg te smal is, buitengewoon slecht is de ge meente-straatweg niet. De heer Kruit laat hierover een ander geluid hooren. De heer Weij vindt het onbillijk, dat de polder den straatweg in onderhoud heeft. De Voorzitter zou het dan ook billijk vinden, dat de gemeente een grooter gedeelte van de kosten bijdroeg dan de polder en 't beste zou zijn als de weg, zoowel van de gemeente als van den polder werd overgedragen aan het Hoogheemraadschap. Goedgevonden wordt een onderzoek naar de koeten «n naar de voorwaarden voor overdracht aan het Hoogheemaadschap in te stellen, maar de raad wenscht zich nog niet te binden. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze, wordt besloten, wegens uitloting van een obligatie ten laste van den Staat der Nederlanden, opnieuw te koopen een schuldbewijs ten laste van den Staat der Nederlanden. De te betalen arbeidsloonen. B. en W. stellen voor de door de gemeente te beta len arbeidsloonen als volgt vast te stellen: a. gewone werkzaamheden 35 cent per uur; b. arbeid in werkverschaffing door tegen de gevolgen van werkloosheid verzekerden. 30 cent per uur; c. arbeid in werkverschaffing door niet als zoodanig verzekerden 25 cent per uur. Het onder a genoemde gjval komt zelden voor. De heer Vries vraagt of deze loonen ln overeenstem ming zijn met de loonen van het rijk. De Voorzitter zegt dat als een werkverschafflngs- werk met steun van het rijk wordt uitgevoerd, het rijk de loonen bepaalt en de gemeente niets heeft te rege len. Het voorstel wordt door B. en W. gedaan om de verhouding met de loonen ln particulier bedrijf. Tot nu toe waren de loonen 40. 35 en 30 cent. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. Bel astingverordening. B. en W. stellen voorts voor vast te stellen een nieu we verordening tot heffing van een belasting op too- neelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden en tot heffing van gelden voor staanplaatsen op ker missen en tijdens andere feestelijkheden en voor staan plaatsen op het strand tijdens het badseizoen in de ge meente Callantsoog. Voor uitvoeringen, voorstellingen enz. bedraagt de belasting 15 pet. van den prils der en- treekaarten, voor- bals enz. ais voren, minimum f 4, (was f 5); als geen entree wordt gegeven f 5; voor bale na uitvoeringen f 2.50, voor harddraverijen enz. f 2. Verder bepaalt de verordening de diverse belasting bedragen, voor kermlsetaanplaatsen, zoomede die voor de tenten enz. die staanplaats hebben genomen op het strand. Ook wordt vastgesteld wanneer geen belasting De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond 8 uur ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer Jbr. A. L- van Spengler. burgemeester. Secretaris de heer K. G. Reindera Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld onder dankzegging aan den samensteller. Ingekomen stukken. Ingekomen waren de verslagen van den toestand van de provincie Noordholland, de vereen, voor Ned. Ge meenten, de Gezondheidscommissie en den Vleeschkeu- ringskring Barslngerhorn. Goedkeuring van God. Staten op het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening van f 10.000. Van de Ged. Staten de goedkeuring op de suppletoir» begrooting voor de verstrekking van f 4000 aan de Llchtbedrijven voor de kabileerlng. Van den Minister van Financiën een mededeeling over de financieele verhouding tuschen Rijk en Ge meente. Afwijzende beschikking op verzoek raadslid Kwadijk. Van Ged. Staten was verder bericht Ingekomen, dat op het verzoek van het raadslid Kwadijk, om het geno men raadsbesluit ter verlaging van de salarissen van het personeel der Lichtbedrijven, afwijzend is beschikt. Van het Hoofd der school verslag van den cursus voor de leerplichtvrije jeugd. Restitutie vergunningsrecht. Van de heeren K. Langend ijk en P. de Moei waren verzoeken ingekomen om ontheffing van vergunnings recht. Volgens de drankwet is het vergunningsrecht voor een nieuwe vergunning de eerste maal f 100. De redac tie van dit artikel was op dat punt een weinig ondui delijk. Dit geldt namelijk voor nieuwe zaken, wat bij deze belde zaken niet het geval ie. Voorzitter stelde voor het te veel betaalde te reetl- tueeren. Aldus werd besloten. B. en W. actief. Van de zangvereenlgingen „St. Ceacilla", „Crescen do" en „Gemengd Koor" was bericht Ingekomen, dat alhier een concours van den Noordhollandschen Zan- gersbond wordt gehouden. Men verzocht het gemeente bestuur hiervoor een medaille besohikbaar té stellen. B. en W. stelden voor hierop goedgunstig te beschik ken en f 20 beschikbaar te stellen. De heer Kwadijk vroeg of er een uitzondering werd gemaakt, omdat het een concours van den NJL Zan- gersbond was. Bij andere concoursen wed meer ba- schikbaar gesteld. De Voorzitter antwoordde, dat dit laatste wel waar was. Op vorige concoursen werd f 40 gegeven. Met het oog op de gemeentefinantien en den slechten toestand heeft men het bedrag verminderd. Het voorstel werd aangenomen en bleek reeds te zijn uitgevoerd, want de medaille circuleerde reeds bij de raadsleden. Het verzoek van het huldigingscomité A.N.W.B. om een bijdrage van f 5 werd ingewilligd. Adree Neutralen Bond van Kunstmest Van de afd. van den Neutralen Bond was een ver zoek ingekomen om voor de tuinders van gemeentewege kunstmeststoffen beschikbaar te stellen. Verleden jaar heeft men de kunstmest ln dank ontvangen. Voorzitter stelde namens B. en W. voor om dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Er schijnt een mis verstand te zijn. De kunstmest Is verleden jaar niet verschuldigd is, het crisiscomité zal voor zijn uitvoerin gen geen belasting behoeven te betalen, evenmin het fanfarecorps, wanneer het in zijn tent een uitvoering geeft De verordening geeft geen aanleiding tot bespreking. De verordening op de invordering van deze belasting wordt vastgesteld. De meerderheid van B. en W. oor deelt dat als aan donateurskaarten vastzit de facili teit van toegang tot uitvoeringen als anderzins, een ont duiking van de belasting plaats vindt De beer Kooger was het met die zienswijze niet eens, de vereenigingen hebben die kunstlievende leden noodig en de gemeente moet die vereenigingen steunen, maar ze niet aan banden leggen. Spr. noemt b.v. de voetbalvereeniglng, een vereeniglng die de gemeente geen cent heeft gekost De Voorzitter zegt dat waar de gemeente dus belas ting heft dan ook een billijke belasting geheven moet worden. Staat men daarentegen op het standpunt dat de vereenigingen gesteund moeten worden, dan zou men heelemaal geen belasting moeten heffen. Mocht een nuttige vereeniging in finantleele moeilijkheden zijn. laat de gemeente haar dan subsidie geven. De heer Weij zegt dat er donateurs zullen zijn die de uitvoeringen niet eens bijwonen. De Voorzitter zegt dat in zoo'n geval donateurskaar ten verstrekt zouden moeten worden, die niet ais toe gangskaart dienen. Spr. wijst er op dat het om een billijke regeling gaat, niet om de vereenigingen te plukken. De heer Kooger voorziet moeilijkheden voor de ver eenigingen als de door den Voorzitter gedachte regeling wordt uitgevoerd. De heer Vries zou de sportvereenigingen buiten de belasting willen houden. Ais dergelijke vereenigingen subsidie van de gemeente kregen, ls spr.'s bezwaar echter opgeheven. De heer Kooger zegt, dat de door den Voorzitter ge noemde onbillijkheid alleen zit ln de zangrvereeniging, die geen kunstlievende leden heeft Ook de heer Kruit wil geen belasting van donateurs- kaarten, op die wijze zou geen belastingverlaging plaats vinden maar -verhooging. Besloten wordt belasting op de donateurskaarten t© heffen, tegen stemden de heeren Kooger, Krult en Wetj. Voor de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand, wordt een rüeuwe verordening op de invordering ervan vastgesteld. De gemeentebegrooting, dienst 1932, wordt gewijzigd, ln ontvangst tot f 4.56, in uitgaaf tot f 128.83. Uit den post onvoorzien zal f 124.27 worden geput Vaststelling lnstructien. Vastgesteld worden nieuwe lnetructlën voor den ge meentesecretaris, voor den gemeente-ontvanger, voor den ambtenaar ter secretarie en voor den gemeente- bode. De Instructiën geven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen, De rondvraag. De heer Kruit vraagt of de muziektent dit jaar nog geschilderd wordt. De Voorzitter zegt dat opdracht tot bijschilderen ls gegeven. Ook de opzichter vond geheel eohilderen niet noodig. De heer Krult vraagt of grint ls besteld voor den Nieuweweg en gedeelte Gemeenteweg. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Vries dankt voor de attentie van den raad bö spr.'s 25-jarige echtvereeniging. Hierna volgt te 3 uur sluiting. door de gemeente, maar door het Nationaal Crisisco mité aangekocht. Het voorstel werd aldus aangenomen. De suppletoireb egrootlng 1931 werd vastgesteld voor den gewonen dienst met een totaal ln ontvangsten en uitgaven van f 9352.55. Voor den kapitaaldlenst Op f 76.954.48. Dit hooge bedrag is een gevolg van de groots lee ningen en verleende tuinderecredleten. Het kohier Hondenbelasting werd vastgesteld op f 236, voor 76 honden in de eerste en 6 in de tweede klasse. Hierna werden nog eenige reclames voor de hon denbelasting behandeld en aan de heeren D. Bakker en A. Boot een halfjaar vrijstelling verleend. Op een ver zoek van mej A. GroenTrompetter werd afwijzend beschikt De rondvraag leverde niets op. Alleen had de heer Kansen nog iets te vragen ln de comitévrgadring, zoodat wij, hoewel nieuwsgierig, naar deze belangrijke vraag, de zaal moesten verlaten. oe OMGEVING SCBOORl De Bond tot Bevordering van de Pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Noordholland, heeft Donderdag zijn jaarlijksohen pluimveedag gehouden in Sdhoorl. Uit alle hoeken van de provincie kwamen enkelingen en gezelschappen opdagen, zoodat te 10 uur in den voormiddag de vergaderzaal van de Roode Leeuw flink bezet was met leden van dezen bond met hunne damee. De voorzitter, de heer Dros. burgemeester van Kwa dijk, opende de bijeenkomst met een toespraak, met humor doorweven, zoodat al spoedig de gezellige stem ming er inkwam. In het bijzonder werden welkom ge- fa eeten de burgemeester en een drietal leden van het gemeentebestuur, alsmede de gemeentesecretaris, .verte genwoordigers van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf ln Noordholland en de heeren van Asperen en Dr. ten Hennepe. Medegedeeld werd dat de beide V.V.V.'a en de afd. Schoorl van den Bond, onder leiding van den bonds- secretaris, den heer Klelstra, de belangrijke voorberei dingen hadden verzorgd. De voorzitter van de afd. Schoorl. de heer H. van Lia nen, sprak vervolgens de aanwezigen toe. Spr. hoopte dat de aanwezigen bij hunne thuiskomst, de herinnering aan mooi Schoorl zouden bewaren. Deze, ln dlchtvonn uitgesproken rede kreeg luid applaus. Als laatste spreker, de burgemeester van Schoorl, welke het voor ons dorp een eer achtte, den bond In ons midden te zien. Namens het gemeentebestuur daarvoor dank. Gaarna zou hij zien dat, vooral bij de excursie», Schoorl evenveel natuurschoon zou te zien geven als vo rige excursieplaatsen. Voor ons Vreemdelingenverkeer en natuurschoon zal echter gewenecht zijn, dat de tal rijke kippenhokken in Schoorl een met het groen har monieerend kleurtje zouden krijgen. Ook wit met een geel blesje, de kleur van het el, zou al welkom zijn. Hierna kreeg Dr. ten Hennepe het woord, die er op wees, dat de Rijksvoorlichtingsdienst do dingen voor komt, en dus allang op het oorlogspad ls, als gevaar voor allerhande besmettingen dreigt Met dezen voor lichtingsdienst staan we vooraan in de geheele wereld, en ais we steeds doorgaan met te zorgen dat besmet tingen in de kiem worden gesmoord, dan beteekent dit dat we er slechts een schepje op doen, en dat de zaken thans zoo staan, dat de firma Holland (laten we ons altijd zoo beschouwen) tegenover het buitenland staat met een buitengewoon sterke hoenderwereld, en zoo moet het ook. Zeker, we zitten natuurlijk 'n de misère, en loonend ls ons bedrijf vaak niet dooh dit ls de econo mische zijde, dit doen de buitenlandsche tariefmuren. Niet alleen Duitschland, maar ook Italië doet zijn best om zicb zelve te redden. Vervolgens werden een tweetal besmettelijke ziekten besproken, t.w. pulorum en cocclduose, alsmede de be strijdingsmiddelen welke daarop worden toegepast. Over verkeerde practijken werd gesproken, over na doelen van slecht voedsel en onoordeelkundig voeden en wat niet al. Hierna werd onder leiding van Mevrouw Boersch Semeijne met hare helpers door het P.E.N. een demon stratie gegeven van electrisch koken. Met veel vaardig heid werden tal van heerlijke gerechten toebereid, na tuurlijk werden de gebraden kip en de eierengerechten niet vergeten Na dit zakelijke gedeelte, dat tot 1.S0 had geduurd, trokken velen naar de „duinzaal" waar de koffietafel welbereid gereed stond en zich goed deed simaken. Daarna deelde het groote gezelschap zich in twee ongeveer gelijke helften. De eene helft toog ln auto- busen naar het fokbedrijf an den heer M. Beet», waar met belangstelling de dingen werden besproken en be keken. Het andere gedeelte stelde zich op, om onder leiding van den heer W. Greup, boschwachter le klasse bij het Staatsboschbeheer, 'n korte duinwandeling te maken. Deze leiding was uitstekend. Aangenaam causeur als de heer Greup is, vertelde hij wandelende voort, van het ontstaan van de duinen, van den plantengroei enz., en wees op de mooie plek ken en vergezichten. Langs een nieuw aangelegden duinweg werd gewandeld, hoog over de duintoppen van de mooie voorduinenrij tusschen Schoorl en Catrijp Vol bewondering was men over het machtig mooie ver gezicht over het Noordhollandsch landschap, over de mooie duinen naar de zee met schepen, In het nieuwe café-restaurant van den heer Minkema werden de gasten voorzien van thee, sigaren en koek, aangeboden door de beide V.V.V.'s, welke bewezen, gaarne te willen en te kunnen samenwerken. De heer Kos, voorzitter van V.V.V. GroetKamper duin riep hier weder het welkom toe en na het geno- tene was het de Bondsvoorzitter, die op hartelijke manier het officleele gedeelte afsloot. Ale slot van dezen bijzonder best geslaagden dag een bezoek aan het strand. LANGEND IJ K Bij het vastleggen van zijn motorboot sloeg een schip per dwars door de hoogspaningskabel, waardoor Lan- gendijk gedurende enkele uren van licht verstoken was. Het kostte heel wat tijd en moeite, eer de storing gevonden was, daar de eigenlijke oorzaak aanvanke lijk niet bekend -was. De ambachtslui klagen steen en been over het weinige werk. Er zijn timmerlieden en metselaars, die letterlijk niets t© doen hebben. Een en ander is het natuurlijk gevolg van de slechte uitkomsten in den tuinbouw. Voor het saneeringsplan van het bloembollenbedrijf moeten opgaven worden verstrekt van de geteelde bol len. Hierbij wordt 6chter wel eens vegeten, het bij goed, zooals gladiolen enz. ook op te geven. Velen zijn n.1. van meening, dat het alleen voor tulpenbollen zal gelden. Om moeilijkheden tevoorkomen, zal het wen- sehelijk zijn, ook de hiergenoemde soorten op te geven. OUD KARSPEL. Men meldt ona dat het one gezonden bericht als zou de kapperszaak van den heer Th. Beenken door den heer C. Langendijk zijn gekocht, geheel onjuist ia. -- ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering, waartoe de schoolfeestcommissie de burgers had bijeen geroepen voor de jaarlijksche werkzaamheden, drukte de voor zitter in zijn openingswoord de hoop uit, dat, ondanks de slechte tijdsomstandigheden, de schoolkinderen toch weer hun jaarlijksch schoolfeestje zouden mogen heb ben. Vooral de nieuw te benoemen commissie-leden wees hij op hun verantwoordelijke taak. Van de mogelijkheid om het reglement, dat geheel werd voorgelezen, te herzien, werd geen gebruik ge maakt. In plaats van de aftredende commissieleden de da- mee Sohrijver, De Boer, de heeren W. Keppel. D. Berk hout en J. Kostelijk,, was alleen de laatste herkiesbaar. Deze werd herkozen, terwijl gekozen werden de dames J. Dlrks, Van Dordt, H. Dirks, Van den Meele en de heeren P. de Geus Jr. en J. Th. Kunnen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat ontvangen was f 303.03, uitgegeven f 279.74, zoodat er een voordeelig saldo was van f 23.87. Bij monde van den heer Kunnen werd meegedeeld, dat de commissie tot nazien der rekening alles in orde had bevonden. Nadat bij de rondvraag nog met ontstemming over de afwezigheid van het onderwijzend personeel gesproken waa, ln het bijzonder het hoofd der school, die zelfs nooit zijn medewerking aan het schoolfeest verleent, werd de vergadering met dankzegging voor de mede werking gesloten. Wegens zijn vertrek naar Amsterdam heeft de heer J. Glas bedankt als voorzitter van de Coöperatieve Verbrulksvereenlging .Nieuw Leven" en als bestuurs lid van het fanfarecorps. BIJ de Donderdagavond gehouden verkooplng van 17 snees land ln den Kerkmeerpolder en een huis, boet en erf aan de Westzijde van de Voorburggracht te Zuidséharwoude, welke verkooping gehouden werd ten overstaan van notaris K. W. Smit alhier voor de erven van wijlen den heer G. Glas, bracht het land f 27.50 p. snees op en het huls, boet en erf f 1645. Kooper van het eerste werd de heer J. Commandeur te Zuidschar woude, van het tweede de heer G Gutter te Noord scharwoude NORDSCHAHWOUDE. Door de wlelersportvereeniglng .Onderling Genoegen" werd een sprinrit gehouden over pl.m. 400 meter voor A en B klassers. De uitslag was: A klasse: 1. A. Wlllemse, 2. C. Jongsma, 3. C. Kos. B klasse: 1. J. Smit, 2. D, Leeuw, 3, A de Vries. Bij de te Zaandam gehouden grasbaanwedstrijden wist het lid van Onderling Genoegen, de heer Jan Langedijk, den lsten prijs in de wacht te sleepen, ter wijl door het lid Joh. Renaud, die deelnam aan het Indlvldueele kampioenschap van Nederland over een afstand van 176 K.M., welke afstand alleen gereden werd door de 68 beste rijders, de 18e plaats werd in genomen met een tijd van 5 uur 40 minuten. Voorwaar zeker goede prestaties. Z IJ P E Wij vernemen, dat de werkverschaffing in de Wie- ringermeer voor zoover de tewerkstelling van werklooze arbeiders uit deze gemeente betreft met ingang van 2 Juli a.s. zal worden stopgezet. De Minister van Sociale Zaken heeft besloten de werkverschaffing bij het Staatsboschbeheer met in gang van 2 Juli a.s. stop te zetten. T ZAND. Burg. en Weth. van Zijpe hebben aan de voetbal ver eeniging „Geel—Zwart" alhier vergunning verleend tot het houden van een verloting. De bedoeling is 1500 loten a f0.25 uit te geven. Hoofdprijs is een radio toestel. OUDE SLUIS. Aan de afd. „Oudeshlis" van den Ned. Arbeiders sportbond is toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting. De prijzen zullen uit boek werken bestaan. SCHAGERBRUG. Naar ons wordt medegedeeld, zullen de A.N.W.B. en de K.N.A.C. op den Rijksweg ter weerszijden van het kruispunt bij de Stölpervlotbrug en op den zijweg waarschuwingsborden doen plaatsen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 16 tot en met 22 Juni 1933. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Willem Zwaan, oud 27 jaar. landarbeider, en Gerardina van der Vlies, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende belden alhier. Overleden: Pieter van Eeten, oud 92 jaar, weduw naar van Duifje Huiberts. Voelt gij u terneergeslagen, vermoeid en afgemat ,hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urinestoornissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheumatische pijnen?, Zoo ja, hebt gij er dan over nagedacht, wat de oor zaak van uw noodeloos lijden is? Als uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande lederen dag uit stel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen, Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheu matische pijnen, waterzucht, urinestoornissen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd. F 1.—, f 1.75 en f 3.per doos, bij alle drogisten, enz. WIER!NGERWAARD De heer P. Zeeman alhier is door Kerkvoogden be noemd ais koeter der Ned. Herv. Kerk. HARENKARSPEL WAARLAND. Op Zondag 2 Juli 1933 zal ons R.K. Fanfarecorps „Sin.t Gregorius" onder leiding van haar dirigent, den. heer Jac. Beemsterboer, deelnemen aan het groot Nat. Muziekconcours, hetwelk gehouden wordt te Koog aan de Zaan. Als verplicht werk moet in den concertwed strijd „L'Amour Filial", fantasie van G. Gadenne, wor den uitgevoerd. Als vrij nummer is gekozen „Une Soiree 4 Trianon", fantasie van O. Coquelet. Naar wij vernemen heeft onze R.K. Gemengde toe- neelvereen. „Ons Genoegen" wederom een groot blijspel in studie genomen, n.1. „De Sociëteit Onder Ons", vroo- lijk spel in drie bedrijven, door Gerard Nielen. De too- neelvereen. is voornemens dit stuk op den tweeden kermisdag op te voeren. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Oprichting afd. N. B. G. Dinsdagavond was In het gebouw voor Maatschappe lijk werk alhier een vergadering belegd teneinde te ko men tot oprichting eener afdeeling van het Ned. Bij bel-Genootschap. De leiding van dezen avond was in handen van De. Boeke van Haarlem, Secretaris voor het Binnenland. Na opening met gebed zette spr. op zeer duidelijke en bevattelijke wijze het werk, doel en beteekenis van den arbeid van het N.B.G. uiteen. Zoowel hier te land# als in Indië. Voor Indië wordt de bijbel, zoo zeide spn thans gedrukt in 30 talen. In Nederland kent men 24S afdeelingen die in eigen kring de verspreiding van bij bels en gedeelten van bijbels bevorderen. Voor slechte een luttel bedrag kan men een bijbel koopen en alzos wordt de Heilige Schrift die den weg wijst tot Zaligheid, tot het volk gebracht. Tot hen, die velen die in hun. kindsche jaren nog wel uit dien bijbel hoorden lezen en vertellen, doch thans ver van de Heilige Schrift af le zen en zeer velen zien er nooit meer naar om. Ook in Noordholland, zoo zegt spr., kennen zeer vele menschen den bijbel niet meer. Dien bijbel terug naar ons volk. dat wil het N.B.G. en stelt dat zich tot taak en roeping. In de pauze werden diverse Bijbeluitgaven enz. be zichtigd. Daarna werd een afdeeling opgericht met de omliggende dorpen Midden meer en Kolhorn met aan vankelijk 20 leden en draagt den. naam .,De Wierin- germeer". Hierop kwamen de actieve werkzaamheden in eerste Instantie en wel bestuursverkiezing. Gekozen werden: tot voorzitter Cand. v. d. Veen, Hulpprediker bij do Geref. Kerk te Kolhorn, J. Smit, Slootdorp, se cretaris; Herm. Thalen, Middenmeer, penningmeester en Ds. K. O. Finkensieper te Middenmeer bibliotheca ris. Den heeren Ds. Fischer, Slootdorp, cand. C. v- Vliet, Hulpprediker te Slootdorp en de heer Boeserooij te Wieringerwaard zal gevraagd worden eveneens rit ting te willen nemen in het bestuur der afdeeling. Het rayon der afd. omvat dus: Slootdorp, Middenmeer, Kolhorn Barslngerhorn, Wieringerwaard, Aartswoud, Winkel. Voor aanvagen om bijbels en Inlichtingen ka» m.en zich vervoegen bij Ds. K. O. Finkensieper, Toren straat 9, Middenmeer (Wieringermeer). Nadat Ds. Boeke zijn blijdschap had uitgesproken» over het welslagen van dezen avond, sloot deze de zeen geanimeerde vergadering met dankgebed. MIDDENMEER. Eerste steenlegging Ger. Kerkgebouw A.s. Zaterdag 24 Juni te 3.30 uur zal de eerste steen legging plaats vinden voor de hier in aanbouw zijnde Ger. kerk. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten en genood Igden zal deze plechtigheid worden verricht door Ds. Schoenmakers te Kampen, voorzitter der Ger. Zui- derzeedeputaten. De verwachting is, dat velen deze bij zondere gebeurtenis zullen willen bijwonen. Verhuring Iocaliteit. Door de combinatie J. C. Klein en anderen te Hippo- lytushoef is het voor dat doel gebouwd- hotel alhie* onderhands verhuurd aan zekere Smid te Groningen. Voor onze plaats wordt daarmede dan in een groote behoefte voorzien, waar alsdan de vele cursisten die al le dagen komen, een gezellig zijtje kunnen worden ge boden. Wij wensehen den nieuwen exploitant volgaarne veel succes. Naar wij vernemen, hoopt de directie van Hotel Smit te Slootdorp, zeer binnenkort het nieuw gebouw* de Hotel te Middenmeer te openen. Wij zijn er van overtuigd, dat dit in een behoefte zal voorzien. WIERINGEN De kinderen van de hoogste klassen der R.K* school alhier, zullen hun schoolfeest hebben op Vrij dag 7 Juli a.s. Het reisje gaat evenals vorig jaar, door Kennemerland per autobus. Sportnieuwe. Zondag a.s.: J.V.C. II—Succes III. Vertrek om 1 uur. Rijvereeniging Wieringen: Rijles om half 10. A.s. Zondagavond speelt Succes I en Andijk I een wedstrijd des avonds om 7 uur op het S. terrein. De baten zijn ten gunste van „Herwonnen Levens* kracht", afd. Wieringen (T.B.C.-best rij ding). Hiervoor is beschikbaar gesteld een massief zilveren beker. Des middags om 1 uur beginnen kinderwedstrijden, terwijl de muziekvereeniging „Harmonie" alhier om half 3 en om half 7 een concert geeft. Alles voor hetzelfde doel als boven vermeld. GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke stand van 16 tot en met 22 Juni. 1933. Geboren: Hermanus Theodorus, zoon van H. Boe*- sen en E. Krommedam; Maria Gerda, dochter van P, Rotgans en A. Smid; Bregtje Cornella, dochter van J. Nieuwenburg en G. Kieft; Willemijntje, dochter van P. Bons en C. J. Visser; Martje, dochter van C. Visser e» C. Wagemaker; Cornelis Hendrik, zoon van J. H. Kor st an je en E. v. d. Schans. Gehuwd: A. v. d. Welle en L. Westerbeke; J. Bedcker en M. Bakker.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15