Plaatselijk Nieuws. Een kwaadaardig oudje Een raadslid gearresteerd Het slechte weer Ergerlijke roekeloosheid Hevige SNIJW0ND IN DEN VINGER KLOOSTERBALSEM Het lot van de Spaansche vliegers Botsing tusschen tram en auto WERELDTENTOONSTELLING TE CHICAGO Geslaagde proef bij de Spoorwegen N.V. Spoor-(Tram-)weg Wieringen—Schagen Marktberichten. Moordaanslag te Breda. Oude man slaat een 26-jarige vrouw met een ha mer. Donderdagmiddag heeft, een 70-jarige wafelbakker in een café in de Bergenstraat te Breda een moord aanslag gepleegd op de 26-jarige vrouw van den ca féhouder. De oude man bracht, vermoedelijk uit wraak over een geschil van financieelen aard, de vrouw onver wachts met een zwaren hamer een slag op het ach terhoofd toe. Hevig bloedend uit een zware hoofdwonde liep de vrouw gevolgd door den man de straat op. Op haar gegil nam de man de vlucht. Door eenige voorbijgangers werd hij gegrepen en aan de politie overgeleverd. De vrouw werd door den geneeskun digen dienst verbonden. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Na een scheldpartij in de raadszaal. In de gehouden vergadering van den gemeente raad van Heesch (N.-Br.), waar de verhouding tus schen den burgemeester en do raadsleden zeer ge spannen is, kwam het tot hevige incidenten, schrijft het „Handelsblad". De discussies ontaardden, zooals gewoonlijk, in een hevige scheldpartij, waarbij den burgemeester de grofste beschuldigingen naar het hoofd geslingerd werden. Toen het raadslid Van der Ven den burgemeester verweet, dat hij de strafwet herhaaldelijk schond, sloot de voorzitter de vergadering. De heer Van der Ven bleef daarna woedende verwijten tot den bur gemeester richten. De burgemeester gelastte daarop de in de raads zaal aanwezige maréchaussee den heer Van der Ven te arresteeren. Onder hevige protesten werd deze daarop weggevoerd en in het arrestantmlokaal opge sloten. Cycloon boven Noorwegen. In vervolg op het bericht elders in dit nummer, over het slechte weer, dat op het oogenblik aller- wege in Europa heerscht, wordt nog uit Noorwegen gemeld, dat een hevige cycloon en een waterhoos Donderdagavond de bosschen ten Noorden van Oslo hebben geteisterd. Ongeveer 200.000 boomen werden ontworteld. Een blad te Oslo schat de schade op 100.000 a 200.000 Kronen. Boven ons eigen land. Donderdagmiddag ontlastte zich een kort onweer hoven Middelburg, dat gepaard ging met een bijzon der hevige regenbui, waarbij ook flinke hagclsteenen vielen. In ongeveer een kwartier was er meer dan 10 m.m. water gevallen. Donderdagmiddag omstreeks half vier brak bo ven Goes een hevig onweer los, gepaard gaande met een wolkbreuk en hagelbuien. De regen hield onge veer een uur aan. De Groote Markt en verschillende straten stonden blank. In de Korte Nieuwstraat (in het noord-ooste lijk deel der stad) stond het water in de aan de noordzijde dier straat gelegen woningen ongeveer 20 c.M. hoog. De rioleering ter plaatse werkte niet of onvoldoende, zoodat men om zes uur nog druk doen de was met het zoeken naar een uitweg voor het wa ter, dat toen nog door de roosters van onder de vloe ren der huizen liep en in de straat nog een hoogte had van ongeveer 20 c.M. Om half zeven kon het ver keer door genoemde straat weer pyaats vinden. Ook in Nieuw Goes stonden enkele straten blank. Na de bui was het water in de vesten belangrijk ge stegen. Boven Sittard klonk gistermiddag omstreeks half- zes een hevige donderslag, waarop slechts een kleine regenbui volgde. Radio- en telefoontoestellen geraakten door den bliksem defect. In de woning van den heer J. G. Sastra werd het radiotoestel van den muur geslin gerd, waarbij een meisje brandwonden opliep. In de Paterskerk werd de lichtleiding stukgeslagen waardoor een vlam ontstond, die langs het hoofdal taar opsloeg. De vlam kon spoedig gedoofd worden. Vrachtauto zonder licht midden op den weg laten staan. Motorfiets er boven op gereden. Twee gewonden, waarvan later één overleden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, omstreeks kwart voor eenen is een motorrijder op den Haarlem merweg tegenover de tramhalte Bark nabij het kruit huis tegen een vrachtauto opgereden. De vrachtauto, die defect was, stond onverlicht op den weg. Er was geen bestuurder bij. Het was een wa gen van een transport-onderneming, die tusschen Amsterdam en Rotterdam geregeld diensten onder houdt. Bij de botsing is de motorrijder, een 28-jarige Am sterdammer, vrij zwaar aan het hoofd gewond. Een achttienjarig meisje, dat op de duo had geze ten, is eveneens gewond; maar niet levensgevaarlijk. De G.G.D. heeft beide slachtoffers naar het Binnen gasthuis gebracht. De 28-jarige Amsterdammer, die bij de botsing bij het Kruithuis zwaar is gewond, is in den afgeloopen nacht overleden. Omtrent het ongeluk verneemt men nog nader: Dc chauffeur van de vrachtauto heeft, toen hij ge dwongen werd zijn auto door bandenpecht te doen stoppen, deze vrachtwagen op den weg neergezet en is daarop, zonder voor- of achterlicht van de auto te hebben ontstoken, naar huis gegaan. Het obstakel op dezen drukken verkeersweg leverde te grooter gevaar op, daar het zwaar mistte. De bestuurders van ver scheiden auto's en motorrijwielen ontsnapten dan ook ternauwernood aan een hevige botsing. Een automobilist, die bij den vrachtauto gestopt was en poging deed de lichten te ontsteken, hoorde plotseling het was toen ruim één uur een zwaren slag achter zich, onmiddellijk gevolgd door een hevig gegil. Ofschoon hij zeer was geschrokken, stelde hij dadelijk een onderzoek in, waarbij hem bleek dat een motorrijder met een duo-rijdster met den vrachtwa gen in botsing waren gekomen. De motor, die nog werkte, lag op den grond en temidden van glasscher ven lagen de twee slachtoffers, die inmiddels buiten kennis waren geraakt. De politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg heeft, het onderzoek ter hand genomen. De motorrij der is, als gemeld, overleden, de toestand van de duorijdster was gisteren redelijk. De vrachtauto is afkomstig uit Hilversum. RUSSENDUIN GAAT OPEN. Op 1 JulL De stichting Bio-vacantieoord is voornemens op 1 Juli haar huis „Russenduin" te Bergen aan Zee officieel te openen. BLOEDT VERSCHRIKKELIJK Verband met KLOOSTERBALSEM geneest de wond In 24 uur wAla moeder van een groot gezin, had ik het ongeluk mij b\J 't brood sneden een flinke jaap in den wijsvinger te geven. Het bloedde verschrikkelijk. Een van mijn kinderen bracht dadelijk den Kloosterbalsem, die in mijn huisgezin met kinderen telkens van pas komt. Na een doekje met dezen geneeskrach- tigen balsem op mijn vinger te hebben gedaan, hield het bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mi/n ver bazing in 24 uur geheel geheeld en Alf |f CP'C ORIIINIIL TIN INZAQI „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfl brand-en sn^J wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel b{J Rheamatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1. LUCHTVAART Tegen een berg gevlogen. Coll&r bjj het ongeluk gedood. Thans blijkt dat het Woensdag In Mexico tegen een berg gevlogen vliegtuig van de Spaansche vliegers Barbaran en Collar geheel vernield is. Met het toestel „Quattro Viendos", waarmee zij den Atlantischen Oce aan hadden overgestoken op een der breedste trajecten, waren zij via Havanna naar Mexico gevlogen. Luitenant üollar werd by het ongeluk op slag gedood, terwijl ka pitein Barbaran stervend is. Het vernielde vliegtuig werd door Indianen gevonden. Een gewonde. Op het Daniën Willinkplein bij de Rijnstraat te Am sterdam, zijn Donderdagmiddag te ongeveer kwart voor drie een luxe auto en een tramwagen van lijn 5 met elkaar in botsing gekomen. De auto kwam uit de rich ting van de Berlagebrug; de bestuurder wilde op ge noemd punt, evenals de voor hem rijdende auto beide wagens maakten deel uit van een terugkeerende begra fenisstoet had gedaan, de rails van de trambaan oversteken, zonder te letten op een tramwagen van lijn 6, die uit de remise Lekstraat was gereden om ln dienst gesteld te worden. Er volgde een hevige botsing, waarbij tram en auto vrij ernstig werden beschadigd en de tram zelfs uit de rails werd gedrukt. Een der inzit tenden van de auto liep kwetsuren op en ls door den Geneesk. Dienst naar een ziekenhuis vervoerd. SCHEEPSRAMP BIJ SJANGHAI. Fransche boot op een klip geloopen. Het Fransche stoomschip Aramis, een vaartuig van 17.000 ton, van de Messageries, is 50 mijl bezuiden Sjang hai op een blinde klip gestooten. Ofschoon er een flink lek ls, bestaat er geen gevaar dat het stoomschip zal zinken. Er is een sleepboot gestuurd om de ongeveer 100 passagiers van boord te halen. Een bericht van Lloyds behelst, dat het schip op eigen kracht naar Sjanghai zal gaan om daar te worden hersteld. PROFESSOR TURCHINL Acht maal geopereerd Professor Turchin!. het hoofd van den radiologlschen dienst ln het ziekenhuis der Charité en hoogleeraar aan de geneeskundige faculiteit te Parijs, is voor de achtste maal geopereerd. Zijn linkerhand is sinds twee jaar door z.g. radiologen-kanker aangetast. Zevenmaal had de chirurg reeds ingegrepen. Gisteren ls de duim van de linkerhand onder het mes genomen. EEN WANHOOPSDAAD. Zakenman springt uit de veertigste ver dieping. George Bachelder, chef van een makelaarsfirma, heeft zich Woensdag op schokkende wijze van het leven beroofd. Hij was al eenigen tijd neerslachtig als gevolg van een slechte gezondheid, die weer teweeg gebracht was door de malaise. Hij had zijn kantoor op de veertigste verdieping van het Kenry L. Doherty torenhuis te New York. Toen Woensdagavond laat een bediende het kantoor binnenkwam om op te rui men, stond Bachelder op het kozijn. De bediende trachtte den verdwaasde over te halen weer naar bin nen te komen en ging, toen hij daarin niet slaagde, hulp halen. Inmiddels sprong Bachelder en sloeg te pletter op het dak van een uitbouw ter hoogte van de tiende verdieping. „Een eeuw van vooruitgang". Eenige reuzencijfers: 130 kilometer moet men loopen, als men alle be zienswaardigheden der tentoonstelling to. oogenschouw wenscht te nemen. 50.000 dollars en het werk van vele jaren kost de maquette der stad San Francisco, die daar te zien ia 500.000 dollars ls de beroemde Indische diamant, de „Nassak", waard, die in de afdeeling mijnwe zen. te bezichtigen is. 50.000.000 bezoekers worden verwacht. 40.000 bivaks zijn op een afgesloten terrein der ten toonstelling ingericht, daar de logeermogelijk- heden der stad Chicago geenszins de stroom der gasten zullen kunnen herbergen. 1.100 gidsen wachten op de bezoekers van „al! over the world", om ze rond te lelden en ze, in hun eigen taal, de bezienswaardigheden te ver klaren. Vrije Zaterdagmiddag voor sommige per soneelsgroepen. Het Volk meldt: De bij wijze van proef ingevoer de regeling inzake het geven van den vrijen Zater dagmiddag aan het personeel op de bureaux der in specteurs van vervoer en ingenieurs van tractie van de Nederlandsche Spoorwegen, die om beurten voor de helft vrij kregen en het des Zaterdags na 1 uur des middags vrij geven aan personeel, werkend in de locomotiefloodsen, zijn naar de directie der Neder landsche Spoorwegen mededeelt, als geslaagd te be schouwen. Zij zal daarom tot defintieve invoeoring van de vrije Zaterdagmiddagregeling overgaan. THEATER ROYAL. De eerste voorstelling van A Bedtime Story is gister avond in het Theater Royal gegeven. En het kon niet anders of deze film wordt ook in Schagen een suc ces, alle eigenschappen als ze er voor heeft. Maurice Chevalier en de Baby zij stelen ieders hart, hoe ver hard dat ook moge zijn, je kunt je niet losmaken van de groote bekoring die er van dit tweetal uitgaat. De film is in alle opzichten af en biedt veel vroolijkheid bovenal. De zaal kan niet anders dan in breeden lach uitbarsten, als de twee mannen alles en nog wat aanwenden om de baby zoet te houden. En deze kleine tyran speelt zijn rol als een echte baby en het is een wonder, maar niet minder een waagstuk, om een kind van een jaar de hoofdrol in een film te la ten spelen. Maar het waagstuk ls geslaagd, want T is al echt en natuur wat ons geschonken wordt Werkelijk, het is een schat van een baby, ook een schat van een film. En Chevalier èn de baby gaan zoo prachtig sa men en Maurice Chevalier is op zijn best. Deze film is ook door wat verder in de geschiedenis is verwerkt en de wijze waarop het gespeeld wordt, een kostelijk amusement. En wij kunnen niet anders zeggen dan: Gaat dit zien, het zal u een ongekend ge noegen schenken. KING KONG IN SCHINKELS BIOSCOOP. Deze veel besproken als een wonder geprezen film, heeft Donderdagavond voor een volle tent gedraald in Sohinkels Bioecoop Theater. En van het begin tot het eind hield de film de vele aanwezigen gevangen In de machtige bekoring van huiveringwekkende grootach- heid en ongewone romantiek. Na het reeds geschrevene willen we over den inhoud der film niet uitweiden, men ga deze buitengewone film zien en zal zich zijn gang naar Schinkel niet beklagen. REVUE: „DAT MOET JE ZIENI" Het kermisprogramma van het Noordhollandsch Koffiehuis bestaat voor twee avonden uit Alex de Meesters Revue „Dat moet je zien!" Het is een di- lettanten-reveuj opgevoerd doro een gezelschap di lettanten uit Amsterdam. Wij woonden Vrijdagavond de opvoering gedeeltelijk bij en hebben ons een paar uur uitstekend geamuseerd. Het is een revue als allo revues, met populaire liedjes en moppen en grap pen, en aardige scènes, waarin toestanden op goed moedige wijze aan de kaak worden gesteld enz., ver dienstelijk door den heer De Meester geënscèneerd en gegroepeerd. Alles met eenvoudige middelen, maar de deelnemers geven zich geheel aan hun taak en zijn er voor berekend en dat maakt dat elk tooneel- tje goed slaagt en het geheel bijzonder vlot loopt. Een heel goed orkestje begeleidt en luistert op, op werkelijk muzikale wijze. En al is het dan geen revue k la Ter Hall of Bouw meester het ding „doet" het, schenkt plezier en vermaak en dèèr is het per slot van rekening toch om begonnen. Hedenavond herhaling. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN -/erkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C NIEUWLAND BERGEN. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. Dekker, slaagde bij de te Alkmaar gehouden examens voor het diploma Handenarbeid. De N.V. Spoor (tram) weg WieringenBehagen, geves tigd te Wieringerwaard, hield op Vrijdag 23 dezer ln „Vredelust" te Schagen de 26e gewone algemeene ver gadering van vennooten. Na opening door den Voorzitter, den heer H.' K. Kos ter, worden de notulen der laatste vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Het verslag 1932 memoreert dat 1932 geen vooruitgang bracht, integendeel: het be drag der opbrengsten ls in vergelijking met vorig Jaar lager en de uitkomsten zijn dientengevolge minder gunstig. Voor een Juiste beoordeeling wordt de aandacht er op gevestigd, dat het nadeelig saldo op den staat van berekening (zie verder) der ultkeering van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Mij. niet aangeeft het tekort op de exploitatie van de lijn, maar het bedrag hetwelk die Mij. nog van de opbrengsten zou mogen inhouden vóór zij aan de Vennootschap een deel van het overschot zou moeten uitkeeren. Echter valt op te merken, dat de inkomsten over 1932 niettegenstaande de bedroevende tijdsomstandigheden toch nog bleven boven de jaren 1912—1018 en vrijwel gelijk aan die over het jaar 1926. Het jaarverslag vermeldt de betreurende omstandig heid dat de lijn, welker voortbestaan voor deze streek van zoo groot belang blijft, wat betreft het personen vervoer, zoo'n geduchte, ondermijnende concurrentie heeft te verduren, van autobusdiensten, In 1932 werd ontvangen voor 't vervoer van reizigers f 12476.93. voor goederen i 13725.37, voor diversen f 595.11. De totale opbrengst beliep een bedrag van f 26797.41. Aftrek volgens exploitatieovereenkomst in totaal f 99000. Hierdoor mede ontstond een nadeelig saldo groot f 72202.59. De bedragen van Inbreng der Vennootschap bleef ongewijzigd 511.674.55)die der Holl. IJzeren Spoorweg Mij. zijn Iets verhoogd en nu als volgt samengesteld: uit rollend materiaal f 51932.90, roerende inventaris f 5343.48, totaal al zoo f 57276.38. De winst- en verliesrekening geeft aan een winst saldo van f 1045.13. Er zal geen divldend-uitkeering plaats vinden, terwijl geen renteloos voorschot aan het rijk behoeft te wor den gerestitueerd. Het winstsaldo wordt gereserveerd. Het verslag memoreert voorts, dat in 1932 voor de Vennootschap de volgende werken werden uitgevoerd: het maken van een koplading te Van Ewijcksluls en een spoorversterking. De rekening 1932 werd nagezien door de heeren G. J. Lovink en K Breebaart Dz. Genoemde heeren vonden de bescheiden in volmaakte orde, zoodat op hun advies de rekening werd goedgekeurd. In het bestuur werd herkozen de heer J. Breebaart Kz., die periodiek aftrad. In de commissie van onderzoek voor 1933 werden be noemd de heeren G. J. Lovink, K. Breebaart Dz. en P. Visser Az.; tot plaatsvervangende leden de heeren P. J- Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 753 m.M. Vooruitrichten: Waarschijnlijk nog eenige regen. Temperatuur: 14 gr. C. i3 57 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzljde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Blaau/boer, Jb. Bakker Jz. en C. Rezelman Dz. Bij de rondvraag informeerde de heer Jb. Bakker Jz. of er nog iets bekend is over de opheffing van den tramweg in verband met het maken van een kanaal. Spreker zou een opheffing ten zeerste betreuren, waar de lijn voor deze streek van zoo groote beteeken is is. De Voorzitter antwoordde, dat officieel van opheffing nog niets bekend is Uit de hieruit voortvloeiende discussies bleek alge meen het gevoelen, dat de lijn, In 't bijzonder wrat be treft het goederenvervoer, van zeer groote beteekenis is. De tijd waarin handel en export vrijwel geheel stil liggen, maakt het moeilijk, om te beoordeel en of do tramlijn recht van bestaan heeft Tenslotte gaf voorzitter te kennen, dat alle pogingen zullen worden aangewend om het voortbestaan te ver zekeren. Waar er niets meer aan de orde was, volgde sluiting. SPARTA VETERANEN—ALCMARIA VETERANEN. Vrijdagavond speelden de veteranen van Schagen te gen de dito's van Al cm aria. Tegen het aanvangsuur be gon het flink te regenen, wat als gevolg had dat eenige spelers afwezig waren toen de scheidsrechter liet be ginnen. De jongere garde kwam toen te hulp. De publieke belangstelling was ook gering. In een vriendschappelijk gespeelden wedstrijd, welke goede momenten bevatte, wisten de Alcmarianen met 52 te zegevieren en alzoo beslag te leggen op de uit geloofde medaille. De ruststand was 2—2. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag be duidend; de handel was heel goed, er waren veel sla gers en grossiers, waaronder oude hekenden uit Am sterdam, Haarlem en Den Helder vertegenwoordigd. Hoogste prijs was 26 ct., liep tot f210. De handel in kalf- en geldekoeien was matig. Pinkstieren aan den stuggen kant. Pinken niet aangevoerd. De nuchtere kalveren waren duurder, een heel goede handel. Vette kalveren golden van f35—f50, handel stug. De vette schapen werden ook duurder verkocht, de duur- sten golden 13gld. Zoo men beweerde waren ze wel door elkander f2.50 duurder dan de vorige week. Lammeren dat wilde niet vlotten, de handel was stug. De handel ln vette varkens was vlug, daar was veel vraag naar, ze golden 16—17 ct.; over den prijs was men over het geheel tevreden. De handel in biggen gold ook iets duurder. Voor een kennismarkt viel de aanvoer nogal mee; de handel was niet ongunstig. EIERVETLING SCHAGEN. 22 Juni. Aangevoerd: 108.000 kipeieren 5254 Kg. f 1.80, 55— 57 Kg. f 1.80—2.20, 58-60 Kg. f 2.10-2.40, 61—63 Kg. f 2.20—2.40. 64—67 Kg. f 2.40—2.50. klein f 1.70, 5000 eendeteren f 1.30—1.40, 20 kalkoeneieren f 3.10. EIERVEIUNG DEN HELDER, 22 Juni. Aangevoerd: 16466 kipeleren 52—54 Kg. f 2.20—230. 56—67 Kg. f 2.202.40, 58—60 Kg. f 2.30—2.60. 61—63 Kg. f 2.60—2.70; 318 eendeieren f 1.45—1.60. HOORN. 22 Juni. Aangevoerd: 43 stapels kaas. wagende 30936 Kg. n.1. 14 st. kleine fabrlekskaaa f 25, 25 st. kleine boerenkaas f 21.50, 4 st. boeren comm. kaas f 26. Handel vlug. MEDEMBLIK, 23 Juni. Schotsche muizen 1 0.700.85, kleine f 0.400.56 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 23 JunL Aangevoerd: 20269 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.80-2.60, id. grove f 0.75, ld. drielingen f 0.75-1.50. ALKMAAR 23 Juni. Aardappelen f 1.903.10 per 100 Kg., aardbeien 25— 31 ct per slof, andijvie f 0.50—2.30. bloemkool f 6—10.50 II f 2.504. kropsla f 0.501.60. komkommers f 1.506, per 100 stuks, doperwten f 59, peulen f 815, snijboo- nen f 20—29, dubbele spercieboonen f 2529. tulnboo- nen f 23.50, tomaten f 1218 per 100 pond, asperges f 15—40. wortelen f 1.50—6. rabarber f 3.50—6.50, radijs f 0.501.50, selderie f 0.502.60 per 100 bos, postelein f 0.520.62, spinazie f 0.511.35 per bak. BROEK OP LANGENDIJK 23 JunJ. Aangevoerd: 225000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.90—4.40. drielingen f 0.75—2. klein f 0.2O—0.7<\ 4800 Kg. tomaten A f 30.6a B f 27.70—29.70. C f 18.10, CC f 18.60. 400 Kg. roode kool f 4. 1150 stuks bloemkool f 3.40—3.90. 7500 bos peen f 1-30—2. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juni. Aangevoerd: 73400 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 1.50—3.80. drielingen f 0.80—1.40, kleine f 0.30— 0.50 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 23 Juni. Aangevoerd: 66000 Kg. aardappelen: groote schot f 2, schotsche muizen f 0.753.40. drielingen f 0.751.40, kleine f 0.4O—0.70, 65 Kg. tuinboonen f 1.70, 240 stuks kropsla f 0.5a ALKMAAR, 23 Juni 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 173 H.L.'a aangevoerd, als: 35 HL voertarwe f 3.554, 1 HL rogge; 23 HL gerst chev. f 3.854, 26 HL haver f 3.254.25, 13 HL boonen, w.o.: bruine boonen f 10 12, duivenboonen f 9, witte boonen f 13, 60 HX. karwij zaad f 3032, 2 HX. blauwmaanzaad f 50, 10 H.L. diversen; 3 HX. erwten, w.o. grauwe erwten f 4,25— f 13, alles per 100 K.G. Handel goed. ALKMAAR, 23 Juni 1933. Op de heden gehouden kaasmartk waren 103 stam peis, wegende 156000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 4i8 stapels kleine f25. 5 stapels Commissie r. f 22.50, Bi. f 20. Boerenkaas: 18 stapels kleipe f 22.50, 37 stapels commissie f 26. Allel met rijksmerk. Handel goed. AMSTERDAM, 23 Juni 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten 20—75 ct., Frleschl Rood star f 1.201.40 per 70 Kgv IJpolder Muizen f 2— 3; Andijker muizen f 2—3, kleine idem f 1.60—2, Lan- gendijker muizen f 2—3, Noordholl. blauwe elgenh. f 6—7, Rijper muizen f 23, drielingen f 1.60—2, Westl. kleine muizen f 23, Winter Malta f 2.504, Zomer I<L f 0-11, Italiaansche f 7-8 per 100 Kg.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6