Plaatselijk Nieuws. Camera wereldkampioen. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9304 Zaterdag 1 Juli 1933. Sharky door knock- out geslagen. Koper in plaats van zilver Ruim 14000 werkloozen in Indië „RUSSENDUIN" Vrij van zorgen VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Officieel afscheid van Mr. Bastert te Alkmaar Versaille herdacht i I Carnera, de Italiaan- sche boksreus, is wereld kampioen zwaargewicht. In een wedstrijd tegen Sharkey sloeg hij Don derdagavond zijn tegen stander in de-zesde ron de knock-out. Omtrent het verloop van den wedstrijd verneemt V.D. nog het volgende uit New York: In het Stadion van Long Island heeft Donderdag avond de wedstrijd plaats gehad tusschen Jack Sharkey en den uitdager, den Italiaan Primo Car nera. Carnera slaagde erin zijn tegenstander reeds in de zesde ronde knock-out te slaan. Nadat de zesde ronde, 2 minuten en 27 seconden had geduurd, plaat ste Carnera een rechtschen upper out op de kin van Sharkey en deze hevige slag vloerde den Amerikaan. Er werd tot negen geteld en toen trachtte Sharkey op te staan, doch hij viel weer op den grond. Carnera won hiermede den titel van wereldkampioen. Sharkey woog 201 pond, terwijl Carnera het tot niet minder dan 260*4 pond bracht. Het gevecht. Zestigduizend toeschouwers woonden den wedstrijd bij; onder hen bevonden zich de vroegcro wereldkam pioen Gene Tunney en Jack Dempsey. In de eerste ronde wist Carnera eenig voordeel te behalen. Sharkey moest door de aanvallen van zijn tegenstander de touwen opzoeken. In de tweede ronde heeft Sharkey het tempo ver sneld, terwijl Carnera zich verdedigen moest. Deze ronde was voor Sharkey met een geringen punten- voorsprong. Ook in de derde ronde was Sharkey het meest aan vallend en bewerkte het lichaam van zijn tegenstan der met harde slagen, zonder dat dit echter eenige uitwerking scheen te hebben. Ook in deze ronde be haalde Sharkey meer punten. Sharkey, die den hoogsten bokstitel aan Carnera verloor. In de vierde ronde droeg de strijd een spannend ka- rakter. Sharkey moest heel wat incasseeren, o.m. eenige linksche en rechtsche en op het eind van de ronde plaatste Carnera wederom twee harde linksche op het hoofd van zijn tegenstander. In dc vijfde ronde heeft Sharkey zich hersteld. Het gevecht was zeer hard geworden en beiden deel den zware slagen uit. Het incasseringsvermogen van beide boksers was uitstekend en zoo eindigde deze ronde met een kleinen voorsprong van Sharkey. De zesde ronde bracht dc beslissing. Sharkey begon met een linksche te plaatsen, doch Carnera nam den aanval over. Sharkey werd geblesseerd, doch scheen daar geen hinder van te hebben. Carnera kwam steeds steeds meer in den aanval en plaatste een goe den linkschen treffer op het hoofd van Sharkey. Bij een rechtsche ging Sharkey op den grond, doch stond snel weer op. Met een harden linksche op het lichaam ging Sharkey wederom neer. De fatale slag. Met een enorm harden upper-cut op den kin van den wereldkampioen werd deze gevloerd. De scheids rechter telde tot negen, Sharkey trachtte nog op te staan, doch viel plat op den grond. Carnera had ge wonnen door knock-out. De nederlaag van den Amerikaan kwam al zeer onverwacht. De toeschouwers namen de zege van den Italiaan zeer gemengd op en veel bijval verkreeg deze niet. De upper-cut van Carnera had Sharkey geheel ver doofd en het duurde geruimen tijd voor en aleer de ex-wereldkampioen in staat was het terrein van den strijd te verlaten. Het is zeer waarschijnlijk, dat de nieuwe wereld kampioen Primo Carnera in het najaar tegen den Amerikaan Max Baer zal uitkomen, die onlags van Max Schmeling heeft gewonnen en daarmede het recht had verkregen den winnaar van het gevecht van heden uit te dagen. Primo Carnera, de nieuwe wereldkampioen zwaargewicht. UIT ONZE OOST Fraude bij de Indische Escompto Mij. Totaal 30 mille verduisterd. Aneta seint uit Jogjakarta. Bij het kantoor van de Ned.-Indische Escompto-Mij., alhier, is een fraude ontdekt. Deze was gepleegd door vervanging van zil vergeld in zakken door kopergeld. Het totale bedrag der fraude bedraagt f30.000. De schuldigen zijn nog niet definitief bekend. Waarschijnlijk is de fraude ge pleegd door een der Chineesche kassiers. Het groot ste deel der schade wordt gedekt door borgstelling. In de maand Mei werd meer dan f 50.000 uitgekeerd. Aneta seint uit Batavia: Het Kantoor van Ar beid meldt in zake de werkloosheid over de maand Mei, dat in totaal 14.422 werkzoekenden bij de arbeids beurzen zijn ingeschreven. Ongeacht de bedragen uit gekeerd aan het Leger des Heils en het werk van de A.M.V.J., werd een totaal bedrag van f53.761.38 uitge geven, verdeeld over 3.055 steuntrekkers. Woensdag; a.s. wordt het Bio-vacantie-oord door 00 kinderen betrokken. Een ge bouw dat aan de-hoogste eischen voldoet. Het voormalige kasteel op het Russenduin te Bergen aan Zee is thans als Bio-vacantie-oord gereed gekomen en Donderdag is de pers in de gelegenheid gesteld om het een en ander in oogenschouw te nemen. Het ideaal op den hoogen duintop te Bergen aan Zee gelegen gebouw, vanwaar men ten Westen een blik werpt op de Noordzee, ten Noorden een oneindige duinenreeks aanschouwt, ten Oosten de Langendljken en Alkmaar, ziet liggen en ten Zuiden Egmond aan Zee in de duinen verscholen ziet, is thans, nu de ver bouwing volgens de plannen van architect Elte gereed zijn gekomen, wel de mooiste gelegenheid in het land voor de verpleging van het zwakke kind, waarvan er in het gebouw gelijktijdig honderd kunnen worden ver pleegd. De stichting Bio-Vacantie-oord beeft voor haar reke ning de verpleging van de kinderen opgedragen aan het Centraal Genootschap voor vacantiekolonies. Woensdag a.s. komen de eerste 90 kinderen, waarvan 30 uit Am sterdam, 20 uit Den Haag, 18 uit Rotterdam, 10 uit Haarlem, 10 uit Utrecht en 2 uit Zaandam. Na 34 da gen komen er weer 90 andere kinderen, verdeeld over 25 plaatsen in ons land. Bij een rondwandeling door het gebouw bleek ons, aldus het „Hsbl." dat het hygiënisch aan de hoogste eischen voldoet; de eetzaal is voorzien van tafels met gepolijst marmeren bladen, ieder kind heeft de beschik king over een keurige vaste waschtafel met stroomend water; de noodige voetbaden, waarvan de kleinen ge bruik maken, voor zij 's avonds naar bed gaan, ontbre ken niet. Voor hun aankomst worden de kinderen ge- wasschen en voorzien van schoone kleeding, die zij ge durende hun verblijf dragen, terwijl hun eigen kleeren op hygiënische wijze bewaard worden. Zon en lucht zijn dee ischen, waarmede in alle op zichten rekening is gehouden. Voor kinderen, die tijdens hun opneming in het gebouw ziek worden, is een apar te ziekenafdeeling ingericht. De keukenafdeeling voldoet aan de meest practische eischen; door een bijzonder systeem wordt de rook van het groote keukenfornuis van onderen weggezogen. Met het oog op de verpleging gedurende het gansche Jaar is het gebouw centraal verwarmd en voor nood gevallen van een eigen waterinstallatie voorzien, terwijl overal koud en warm stroomend water aanwezig is, Dank zij schenkingen van de heeren Cohen, Barnstein Hamburger, Philips, de fa. Erneman uit Dresden en anderen, ia in de aardige speelzaal een geluids-bioscoop installatie aanwezig, waar men een paar maal per maand voor de kinderen cultureele en andere filmpjes kan vertoonen; heeft men daar de beschikking over een pianola met de noodige muziekrollen, alsmede over een eerste klas radiotoestel en is men in staat geweest om in het bijgebouw, waar een overdekte zweminrich ting is gemaakt, die het gansche jaar gebruikt kan worden, een turnzaal in te richten, waar men over de noodige toestellen, door schenking verkregen, beschikt Voor de inrichting van gezelschapszaal voor de zus ters verdient het damescomité zeker een woord van lof, Ook de vertrekken voor de directrice en de adjunct directrice zijn keurig ingericht; en de slaapzalen voor de kinderen zijn om de frissche kleuren een lust voor het oog. Door de stichting Bio-vacantie-oord is Neder land een ideaal vacantieoord rijker geworden, dat zeker tot zegen zal strekken van het zwakke Nederl .kind. EEN SCHOOLREISJE. Het jaarlijksche schoolreisje der kinderen van de R. K. School zal plaats hebben op Dinsdag 18 Juli. De reis, welke met autobussen zal worden gemaakt, gaat naar Bergen en Egmond aan Zee. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Zondagmiddag ontvangt Schagen 2 het eerste elftal van B.K.C. voor 't spelen van een nederlaagwedstrijd. Schagen komt met 't volgende elftal uit: Arnoldus; Boon, K. Rem.pt; P. Blaauboer. R. Rempt, J. Koomen, S. Paulusma, C. de Moor, C. Beers, J. Molenaar, G. Paulusma. Reresve: A. Slikker (achter), J. Broer (mid den), P. Ruig (voor). Scheidsrechter de heer K. Wit. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koelen was Donderdag j.1. zeer beduidend. De handel was goed; 8 uur 's morgen wa ren de meesten al verkocht. De beste en duurste koe werd gekocht door den heer P. Wit, slager te Den Helder voor den prijs van f 235. Deze prijs wil tegen woordig wat zeggen, komt op 28 a 29 ets. per pond. De handel in kalf- en geldekoeien was redelijk, even te kort menschen voor. De paarden, tenminste beste paarden, werden duur verkocht; het heette dan ook uit in den koopmansmond brandduur. Vette kalveren van 2060 gld., die van 60 gld. was een baas kalf, 13 weken oud, wegende 374 pond, werd gekocht door Gebr. Kweldam alhier. De handel in nuchtere kalveren was vooruit, iets duurder. De duurste schapen werden verkocht door den heer D. Marees alhier voor 13% gld., het waren zeer zware beesten. De handel wa« anders matig. De berichten tijdens de markt waren dan ook minder gunstig. Daar er geen consenten worden gegeven voor de lammeren voor de slacht was de handel stug. Lamme ren voor den dood 69 gld-, voor de weide 37 gld. De handel in vette varkens was matig, prijzen 15.50 16.50 gld-, de vraag was geregeld 17 ct., maar dat werd niet gegeven. Biggen en schrammen liepen er lang niet vlug uit, hier was ook te kort volk voor. De handelaar kon ver gokken. Kippen waren weer aagevoerd. De prijzen wa ren zeer aan den lagen kant. Er waren anders niet dan jonge konijntjes aangevoerd, de prijs liep van 25 40 ct., handel stil. GESLAAGD. Aan den heer E. L. van Ketel alhier is na gehou den examen voor driejarigen cursus bedrijfsleiding aan de Amsterdamsche Grafische school, met goe den uitslag een diploma uil gereikt. Schagen, 30 Juni 1933. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in uw geëerd blad beschikbaar te willen stellen. Het luisteren naar radio is een genot, tenminste, als men kon luisteren zonder lastig te worden gevallen door een storing. Deze storing is in de meeste gevallen van zoo'n ergerlijken aard. dat luisteren absoluut uit gesloten is. Ondanks een verzoek in uw blad, gaat dit maar onophoudelijk door. Stofzuigers, electriceermachi- nes e.a., deze zijn met weinig kosten storingvrij te ma ken door een electrickn. Wanneer zal ons geacht ge meentebestuur deze verordening, die al reeds lang aan genomen is, eens van kracht maken? U, beleefd dankend voor de plaatsing. Landbouwdwarsstraat 139. H. MOLENAAR. De president der Vereenigde Staten, F ran kl in Rooseveit in z\jn jacht, de „Amberjaek" waarmede hij een va- cantiereisje van veertien dagen maakt. Druk bezochte receptie In de groote recht zaal. De pers naar de baliekluivers verwe zen. Omstreeks 12 uur had na de gewone strafeitting van het Kantongerecht het plechtig afscheid plaats van Mr. D. Bastert als Kantonrechter, welk ambt hij gedur rende 26 jaren in dit kanton met eere had vervuld. Een groot aantal gerechtelijke en gemeentelijke auto riteiten, onder meer burgemeester Wendelaar, notaris sen, rijksambtenaren, klerken en bedienden en zeer ve len, die ambtelijk of op andere wijze met mr. Bastert in contact waren gekomen, waren aanwezig. Toen wij ons echter vertoonden bij den linker-aij- ingang van de rechtszaal, werd ons door den bode me degedeeld. dat wij niet konden beschikken over onze persplaats, reeds meer dan 35 jaar door ons ingeno men en wij werden verwezen naar de publieke tribune, dus naar de plaats der baliekluivers, ten einde ons verslag te kunnen maken, voor welke eer natuurlijk door ons beleefd werd bedankt, zoodat een verslag van de gehouden plechtigheid, althans van onze hand ach terwege moet blijven. Deze degradatie, die het karak ter draagt van een beleediging, lijkt ons echter een zeer armzalig blijk van erkentelijkheid tegenover den verte genwoordiger van nagenoeg de geheele Hoordholland- sche pers boven het IJ, die in de dagen van bange twijfel en verdrukking met alle kracht heeft gestreden voor het behoud der Alkmaarsche rechtbank. Hierbij willen wij het laten; het oordeel is aan an deren. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 30 JUNI. DE BERGER TUNNEL LOOPT JURIDISCH VAN BORD TOT BORD. De laatste Kantongerechtszitting door Mr. D. Bastert gehouden, stond niet in het teeken van feestelijkheid, doch meer in dat van de barmhartigheid. De uitge deelde straffen waren in verband met de buitengewo ne omstandigheden zeer licht en de heden gedagvaarde delinquenten boften, pofiteerden van Mr. Bastert's milde stemming. De eerste zaak was een reprise en be trof de 18-jarige mej. Helena van der SI., te Alkmaar, die als zoovele andere sexegenooten door de Berger- tunnel had gefietst.Haar verweer, dat zij buiten den tun nel gekomen, weer was opgestegen ging echter niet op, aangezien het verbod geldt van bord tot bord. De kan tonrechter gaf haar zijn laatste theorie in de verkeers regelen en strafte slechts met f 3 of 3dagen. Alkmaar. DE KANTONRECHTER GEEN VRIEND VAN LEGISLATIEVE KRENTERIGHEID. Een crislsvacantielijder. de voerman Frans E.. wo nende in de Kaas City, probeerde op 19 Juni in de wa teren van de Noordervaart 'n vischje te snappen, doch bediende zich in zijn ijver van twee hengels, welke geste zonder speciale vischacte verboden is. Dies werd ook Frans nog officieel ultgenoodigd de afscheidszit- ting bij te wonen. Inmiddels had hij zich ook tegen be taling van 50 ets. de vereisohte acte aangeschaft. De kantonrechter gaf te kennen, zich niet te kunnen indenken, waarom een dergelijke onzinnige distinctie tusschen een of twee hengels had gemaakt en demon streerde zijn afkeer voor zulke wettelijke muggezifte- rijen, door den dubbelen hengelaar tot de minste straf 1 0.50 boete of 1 dag te veroordeelen. Heerhugowaard. EEN ARME SLOKKER, DIE OVERAL ZIJN NEUS STOOTTE. De 26-jarige grondwerkende negociant Hendrik G., vertoevende met zqn gezin, vrouw en 2 kooters in een woonschip te Heerhugowaard, had gewaagd te Bergen in de Dorpsstraat te venten, zonder te beschikken over de vereischte vergunning. Het gevolg liet zich denken en stond hij heden terecht. Bitter beklaagde de armoe dig uitziende jongeman die wel 10 jaar ouder leek zich over de weinige hartelijkheid, waarmee hij in de verschillende gemeenten werd bejegendJn Alkmaar moet je 'n kist met negotie kunnen presenteeren, waar je van achterover sloeg! Dan eerst had je kans. De kantonrechter weende met hem mee en toonde een gepast medelijden, doch 'n gulden boete of 1 dag uit de kost was blijkbaar wel het minste, waarmee hij den sukkelaar op den grooten levensweg kon troosten. Harenkarspel. PAPA P. DACHT ZEKER DAT HET ZOO BLEEF! Het huiselijk milieu van het kantongerecht scheen den heer Arie P. uit Harenkarspel zeker nogal te be vallen, althans verscheen hij vandaag alweer wegens overtreding der leerplichtwet. Ditmaal was het niet alleen Joopie, maar ook Trijntje, die de school had ver zuimd. Het moidje was ziek en had pain in 't laif, zei vader P. Misschien dacht hij vandaag er ook wel weer zonder straf af te komen, maar ambtenaar en kanton rechter, bij 't scheiden van de markt hartroerend een drachtig, waren unaniem van meening, dat die pain in 't laif, buiten de clementie viel en werd de heer Arie P. veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag. Voor Jc. de Spijbelaar, Jacob Simon volgde ontslag van. rechtsvervolging. De reusachtige volksmenigte die Woensdagavond in de Lustgarten te Berlijn een protestbetooging heelt gehouden naar aanleiding van de herdenking van de onderteekening van het vredesver drag van Versaille. De vlaggen wapperen halfstok. Op het doek in den inzet staat: *Dag van Versaille, dag van schande!"

Schager Courant | 1933 | | pagina 13