Uit de OMGEVING Geheimzinnig ongeluk te Sliedrecht Auto of autobus in de rivier gereden? Niet bekend of er slachtoffers zyn. Sliedrecht, 1 Juli. Zaterdagochtend vroeg is ver moedelijk een auto of een autobus van den Merwededijk nabij de spoorbrug in de rivier gereden. Omwonenden hoorden in den vroegen ochtend een hevigen slag. De politie werd hiervan in kennis gesteld en op den dijk vond men sporen van autobanden, die erop wezen dat een auto of autobus van den dijk in de rivier moest zijn gerold. De politie is daarop onmiddellijk begonnen .te dreggen, doch dit leverde niets op. Om tien uur evenwel hedenmorgen kwamen olievlek ken op het water drijven, zoodat ernstig gevreesd wordt, dat inderdaad hier een ernstig ongeval heeft plaats gehad. Of er personen in den wagen hebben ge zeten en hoeveel, is nog niet bekend. De wagen gelicht. Omstreeks 12 uur is de auto gelicht. Het rechter voorraam stond open. Het bleek een grijze Ford-auto te zijn. Toen de wagen werd opgehaald, bevonden zioh geen personen meer in de auto. Men vond in de auto een parapulie, een pullover, een zwarte bolhoed en toi letartikelen. De herkomst van den wagen gevonden. Naar wij nader vernemen behoort de verongelukte auto, aan de Pontiak-garage, eigenaar de heer Greeven J. van Lennepstraat 11. Amsterdam. Deze heeft den wagen Vrijdagavond verhuurd aan den heer v. d. L.,wonende aan den Willemsparkweg alhier. Hij is alleen vertrokken naar Endhoven om daar zaken te doen. Sedert zijn vertrek is niets van hem ver nomen. Tragisch verdrinkings ongeval Vader springt zijn kind na, maar vindt den verdrinkingsdood. Een zeer ernstig ongeval, dat het leven heeft gekost van een 48-jarigen man, is Zondagmiddag te kwart voor zes geschied op den Baarsjesweg, tegenover de J. J. ^Cremerstraat te Amsterdam. De bewuste persoon reed. Vergezeld van zijn tienjarig zoontje, belden per rijwiel, lln de richting van den Admiraal de Ruyterweg, toen op [genoemd punt de jongen met zijn fiets tegen het rijwiel [van zijn vader botste. De knaap kwam hierbij te val- 'len en kwam terecht in het water van de Derde Kost- verloren kade. De vader sprong zijn zoon in zijn wan hoop na en heeft dit met zijn leven moeten boeten. De jongen kon door handreiking van omstanders op het droge worden gebracht, evenals zijn vader, aan wie de knaap zich had vastgeklemd. Het bleek echter, dat de man bewusteloos was. Geruimen tijd is door personeel van den G.G.D. getracht de levensgeesten van het slachtoffer op te wekken, evenwel zonder succes. Het lijk is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Gevecht tusschen politieagent en eenige mannen Twee gewonden. Toen Zondagavond een agent van politie ln de v. d. "Werfstraat te Leiden bü een vechtpartij tusschen de fa milies S. en P. de vechtenden wilde scheiden, keerden zich allen tegen hem. zoodat hij zijn sabel moest trek ken. Zijn wapen raakte hij echter in den strijd kwijt, waarop hij zijn revolver trok en eenige waarschuwings schoten in de lucht loste. Deze hadden echter geen uit werking, zoodat de agent het wapen op de beenen van zijn tegenstanders richtte. Hij trof den 24-jarigen en den 20-jarigen broeders P. S. en J. S, Zij vielen, waarbij een van hen nog het ongeluk had een been te breken. [Door den Eersten Hulpdienst zijn zij naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Hun toestand is gunstig. In middels was het verzet gebroken. Van de vechtersbazen werden nog drie belhamels gearresteerd. z De Nederlandsche lange golf. Zendproeven over Kootwijk. Naar de N. Rott. Ct. mededeelt, is nu ook de for- meele beslissing op het verzoek van de AVRO om [[over Kootwijk te zenden, genomen. Alleen staat nog ^niet vast, wanneer de proef zal beginnen. In elk ge- Jval zal dit over een paar dagen geschieden. Men [Vermoedde, dat het 5, 6 of 7 Juli zuu zijn. t. Met de AVRO zou den ook de VARA. die voor deze Nirie maanden eveneens beschikking heeft over de [golf van 1875 meter, via Kootwijk gaan uitzenden, ?en na 1 October krijgen de NCRV en de KRO, de i christelijke omroepvereenigingen, hun beurt, t De regeling van de proefuitzendingen over den i krachtigen zender te Kootwijk zou voorloopig tot 1 'Januari 1934 gelden. Men verwacht, dat in dien tus- schentijd de regeering haar beslissing in zake het zen- f dervraagstuk zal nemen. Inmiddels toonen wij, dat 'Nederland zich niet van zijn lange golf laat wegbla zen. Het tarwevraagstuk. Australië in beginsel tot uitvoer-beperking bereid. Medewerking der Europeesche lan den gevraagd. Reuter deelt uit Sydney mede: De conferentie van eerste ministers der Australische staten, ofschoon van meening dat de belangrijkste fi- nancieele en oeconomische vraagstukken behandeld moeten worden vóór dat van de tarwe en ofschoon in beginsel een productiebeperking afwijzende als middel ter bestrijding van de werelddepressie, heeft toch er kend dat Australië in beginsel toe moet treden tot een tijdelijk plan van beperking der tarwe-exporten. Daar bij stelt zij echter de voorwaarde, dat dit plan met de belangen van Australië rekening moet houden en dat niet alleen de vier groote uitvoerlanden. doch ook de Europeesche landen, welke tarwe produceeren en uit voeren. bij het plan moeten meewerken. De vertegen woordigers van Australië te Londen zijn hiervan op de hoogte gesteld. Het antwoord te Londen bevredigend geacht Van gezaghebbende zijde wordt verklaard, dat het Australische antwoord inzake de tarwekwestle uit het oogpunt van de verdere besprekingen tusschen de vier direct betrokken landen bevredigend wordt geacht te Londen. HEVIGE BRAND TE ALMELO. Eierpakhuizen en een garage in vlammen opgegaan. Zondagnacht woedde te Almelo een hevige brand in het pakhuis van den eierhandel der gebroeders Seckei aan de Poulijnst.raat Hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, kon zij niet voorkomen, dat de brand oversloeg naar het belendende tweede pak huis van dezelfde firma, waarin een groote voorraad eieren en houtwol aanwezig was. Het vuur breidde zich voorts uit naar een garage, waarin een auto stond. Ook deze werd een prooi der vlammen. De •burgemeester van Almelo, die op het terrein van den brand aanwezig was, leidde de blusschingswerk zaïmheden. Een woonhuis en een ander pakhuis mr. st de brandende perceelen gelegen, konden wor den gespaard. De schade die ongeveer f 10.000 be draagt, wordt door verzekering gedekt. Kostelooze rijwielmerken. Op de hierna genoemde dagen en uren bestaat ge legenheid tot het aanvragen van kostelooze rijwiel- merken voor het op 1 Augustus a.s. aanvangende be lastingjaar. Bij den Dienstgeleider der Directe Belastingen enz. te 't Zand op 6 Juli nam. 7—9, op 8 Juli nam. 14, op 13 Juli nam. 79, op 15 Juli nam. 1—-4. Bij den Dienstgeleider te St. Maartensbrug van 20 Juli tot 7 Augustus van 7 tot 9 uur nam. Bij den Dienstgeleider te Dirkshorn op 23 en 31 Juli en 7 Augustus van 9 tot 21 uur. Bij den Dienstgeleider te Nieuwe Niedorp van 20 Juli tot 7 Augustus van 7 tot 8 nam. Bij den Dienstgeleider te Barsinge.rhorn van 20 Juli tot 7 Augustus van 7—9 nam. PRINSES JULIANA TE LONDEN. Een hartelijke ontvangst. Uit Londen bericht men, dat H K. H. Prinses Ju- liana Zondagochtend om 9 uur 30 aan Victoria sta tion is aangekomen, waar zij werd verwelkomd door prinses Alice, graaf Athlone, den Nederlandschen gezant te Londen jhr. rar. R. de Marees van Swin- deren. De prinses begaf zich met haar gevolg naar Ken sington Palace Toen Prinses Juliana, glimlachend uit den trein stapte, werd zij door Prinses Alice hartelijk omhelsd. VEEDIEF TE OSS GEARRESTEERD. De dieren werden per boot naar de groo te steden vervoerd. De politie te Oss heeft gearresteerd zekeren v. B. aldaar, verdacht van diefstal van een aantal koeien, ten nadeele van een veehouder te Geertruidenberg. Het vee was per boot vervoerd naar Rotterdam en Den Haag en daar geslacht. Het personeel van de boot kon de politie een signalement van de vervoer der verstrekken. Van B., die eenigen tijd te Geertrui denberg heeft gewerkt, beantwoordde volkomen aan die signalement. De verdachte is gisteren gevanke lijk naar Geertruidenberg overgebracht. DOOR EEN MOTOR GEGREPEN EN GEDOOD. De motorrijder gewond. Zon da-macht is te Veghel de 72-jarige B. Verhoe ven, die aan doofheid leed, bij het oversteken van den weg door een motorrijder gegrepen en gedood. De bestuurder werd van zijn rijwiel geslingerd en bekwam ernstige beenwonden. Hij werd naar het zie kenhuis vervoerd. Den bestuurder treft geen schuld. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B4Ó TEL.26. SCHAGEN OOGONDERZOEK GEHEEL GQ ATI S Bloeddorstige piraten Bemanning van Chineesch schip vermoord Uit Dairen het voormalige Dalni komt een zonderling verhaal, dat herinnert aan „den goeden ou den tijd", van kaapvaart en zeerooverij twee bedrijven die dikwijls bedriegelijk veel op elkaar leken. In de havenplaats Hisjigaura had, blijkens 'n Reutertelegram de Japansche politie drie Europeanen ingerekend, die er van verdacht worden, in volle zee een Chineesch schip te hebben afgeloopen de bemanning te hebben gedood en de lijken over boord te hebben geworpen. Toen de zeeroovers de haven van Hisjigaura wilden aandoen, om voorraden ln te nemen, liep het schip aan den grond en kwam de zaak uit. Het aanvankelijke plan van de roovers was geweest, het schip naar de Ver. Staten te brengen en. daar vaartuig en lading te gelde te maken. Volgens een later bericht uit Dairen zouden vijf mannen zijn gearresteerd, n.1. vier Duitschers en een Zwitser. Het afgeloopen schip was de Chineesche vrachtboot Sjenanaje. Het heet dat tien menschen bij het gevecht om het bezit van 't schip zijn omgekomen. De wervelstorm op Trinidad Driehonderd huizen en zestig boortorens vernield. Tengevolge van den wervelstorm, die het Zuidelijk deel van het eiland Trinidad in West Indië heeft ge teisterd, en waarover we in ons blad van Zaterdag reeds melding maakten, zijn, voor zoover tot dusver kon worden vastgesteld, twaalf menschen om het leven ge komen. Waarschijnlijk is het aantal slachtoffers echter nog grooter, omdat nog geen bijzonderheden uit de binnenlanden van het eiland zijn ontvangen. Honder den bewoners zijn dakloos. In de stad Erin zijn reeds alleen driehonderd huizen verwoest De cacao-industrie van Erin en Siparia heeft ernstige schade geleden en zal voorloopig niet kunnen werken. Men neemt aan dat ongeveer 150.000 cacaoboomen door den storm zijn ver nield. De storm heeft zestig boortorens van de petro- leum-maatschappij op Trinidad tegen den aardbodem geslagen, zoodat geruimen tijd de petroleum zonder con trole wegstroomde. OVERSTROOMINGEN IN KOREA. Tengevolge van hevige regens. Tengevolge van de hevige regens van de laatste da gen, zijn in Zuid-Korea groote gebieden overstroomd. Dertig personen zijn verdronken, zes worden vermist en zestien zijn ernstig gewond. De materieele schade is aanzienlijk. HITTEGOLF IN DE VER. STATEN. Reeds meer dan 100 dooden. Gedurende de laatste dagen worden de Ver. Sta ten weder door een hittegolf bezocht. Reeds zijn ruim 100 personen tengevolge van de hitte om het leven gekomen. Op het einde van de week stroomde New York geheel leeg. Naar schatting hebben niet minder dan drie mil- lioen menschen de badplaatsen aan de kust van den Atlantischen Oceaan opgezocht. Tallooze personen brachten den nacht ook in de parken van de stad door. ZONNESTEEK TREFT JAPANSCHE SOLDATEN. Reeds 7 personen overleden. Reuter meldt uit Tokio: Bij manoeuvres op den berg Fuji heeft een groot aantal soldaten een zonne steek opgeloopen. Zeven zijn reeds overleden, dertig bevinden zich in levensgevaar, terwijl 160 minder ernstig getroffen schijnen te zijn. ANNA PALOWNA VAN EWIJCKSLUIS. Zaterdagmorgen om elf uur is de nieuwe verbin dingsweg Van Ewijcksluis-De Kooij, welke als een straalrechte betonnen band van 6 meter breedte langs het Balgzandkanaal loopt, voor het snelverkeer open gesteld, waarmee dus de kortste verbinding tusschen den Rijksweg langs het Noordhollandsch Kanaal en den afsluitdijk is tot stand gekomen. Het drukke ver keer van auto's en motorrijwielen, hetwelk tot dat oogenblik nog langs den Stoomweg en den Balgweg plaats vond, is hiermee tevens omgelegd en het was Zaterdagmiddag en Zondags langs die wegen reeds zeei merkbaar, dat velen de nieuwste verbinding volgden. Voor de talrijke wielrijders, die den laatsten tijd van den nieuwen, hoewel nog niet opengestel- den weg reeds gebruik maakten, was de openstelling voor het snelverkeer echter eene teleurstelling, want van dat oogenblik af, werd de weg voor wielrijders en voetgangers verboden. Dit sluit echter niet uit, dat meerderen, aangelokt door de vlakke baan en den korteren afstand, zich er toch nog langs waag den. Wat behalve gevaarlijk, ook onverstandig is. want niet alleen pleegt men hiermee een overtre ding, welke strafbaar is, maar bovendien staat men bij eventueele aanrijding rechteloos Wij meenen dan ook wielrijders en wielrijdsters niet beter te kunnen aanbevelen, dan even om te rijden langs den Stoomweg. Was deze tot voor kort nog zeer moeilijk berijdbaar, sinds hij voor enkele weken terug van een stofvrij wegdek is voorzien, rijdt deze uitstekend, terwijl de veiligheid er, na de opening van den nieuwen verkeersweg, belangrijk ies verhoogd. TV E R N G E V Dienstplicht. Aan den dienstplichtige J. C. van Breugel van de lichting 1932. bestemd voor de Zeemacht te Den Hel der, is voorgoed vrijstelling verleend van den dienst plicht. Uitwegen naar den Rijksweg. Daar men af en toe geruchten verneemt omtrent voornemens van particulieren om in de nabijheid van den nieuwen Rijksweg over Wieringen te bouwen, meenen wij goed te doen even in herinnering te bren gen het standpunt van de Directie der Zuiderzeewer ken, volgens hetwelk geen uitweg-vergunningen rechtstreeks naar den Rijksweg zullen worden ver leend. Uitweg zal alleen verleend kunnen worden naar den ten Zuiden van den hoofdweg aanwezigen parallelweg, welke dan door en op kosten van den aanvrager zal moeten worden verhard, van het punt van toegang af tot een aanwezigen kruisingsweg, het geen uit den aard der zaak belangrijke kosten met zich mede brengt. Door verbreeding van een dwars weg op Rijksgrond zal mogelijk aan de belangen van de bewoners in enkele gevallen kunnen worden tege moet gekomen. Voorafgaand overleg met de Directie is echter steeds noodzakelijk; wanneer dit wordt ver zuimd, schijnt de kans groot te zijn, dat men later nul op het request krijgt. Voor gegadigden is het dus zaak, bij de uitvoering van hun voornemens niet on beraden te werk te gaan. Loop der bevolking. Ingekomen: A. Kingma en gezin uit Smallinger- land; Johs. Glazema uit Wonseradeel; Mw. G. Krans uit Roden; J. Kies uit Anna Paulowna; Mw. A. Reis uit Sterkrade (Duitschland); J. Kater uit Den Hel der- H. Krediet uit Haskerland; G. Kroze, uit Leeu warden; P. Uvereem, uit Alkmaar; J. A. E. van Aste van Zijl uit Bedum; J. L Esser uit Amsterdam; Mw. W. de Jong, geb. Boekestein uit Heerhugowaard; Mw. T. J. M. de Boer uit Soest; Mw. H. Martthesius uit Amsterdam; J. H. Brands en echtgen. uit Warf- fum; A. v. Koeveringe uit Medemblik; J. de Boe en gezin uit Medemblik; A Greving uit Meppel; H. Lin ker uit Middelstum; J. Ledrzejak uit Sneek; P. Pos thumus uit Schoorl; A. G Kelch uit Amsterdam; J. Verbrugge uit Wemeldinge; G. S. Carpentier uit 's Gravenhage; A. A. Kleys uit Zevenbergen; P. C- Dietvors uit Zevenbergen; G. Hilte en gezin uit Anna Paulowna; Mw. M. Neef uit Norg; H. A. Giessen uit Medemblik; M. G. Giessen, geb. Diesfeldt uit Di- dam; P. Visser en echtgen uit Den Helder; Mw. H. J. Mooij uit I-Iilligersberg; N. van het Hof uit Koog aan de Zaan. Vertrokken: Myv. G. Maars, geb. Kort, naar Anna Paulowna; J. Bergsma naar Utingeradeel; A. Eende- bak naar Zeist; Th. de Zwart naar Workum; W. Hui- zinga naar Emmen; Mw. Tr. Knol naar Anna Pau lowna; K. van Gessel naar Wouw; A. J. Groen naar Noordscharwoude; H. A P. Zijlmans en gezin, naar Breda; M. B. H. M. Zijlmans naar Den Helder; R. v. d. Veer naar 's Gravenhage; J. Bult en echtgen. en Alb. Koning naar Scheemda; J. G. v. d. Veer en gezin naar Medemblik; P. Druif naar Winkel; O. Bredow naar Col-nsplaat; S. R. Kloosterman en ge- zon naar Medemblik; Mw. A. C. J. Traats, naar Bel- lingwolde; Mw. N. Bruning, geb. Keijzer, naar Slie drecht; A. Boomsma en gezin naar Sliedrecht; G. J. de Boer naar Leeuwarden. TANG ENT) IJK BROEK OP LANGENDIJK Vergadering van het bestuur der Langendijker Groen- tenveiling op Maandag 3 Juli 1933, 's middags 3 uur, in het betaalkantoor onder presidium van burgemeester Slot. Medegedeeld werd dat over de maand April was ge veild voor een bedrag van f 680.32.13. over de maand Mei voor f 30.679.90 en over de maand Juni voor een globaal bedrag van f 205.000. Ingekomen was een aanvullend bedrag van f 64423.53 voor steun op de winterproducten. zijnde berekend naar f 15 per wagon van 10.000 Kg. Van het Prov. bestuur dat vanaf 3 Juli de aardappelen in zakken mogen aangevoerd worden en dat naar aan leiding van het opheffen van het Inkoopbureau niet is komen te vervallen de fondsvorming van pet. Goedgevonden. Van het Centraal Bureau dat ln verband met de con- tingenteering op nieuwe aardappelen over de maand Juli in Duitschland ingevoerd mogen worden een kwan tum van 323 wagons van 10.000 Kg. tegen een invoer recht van 3 mark en dat op 5 Juli as. voor het eerst daarvoor certificaten worden verstrekt Voor de nieuwe aardappelen, welke er doordraaien, ia een stuk land gehuurd, om ze daar neer te leggen. Wan neer er boeren zijn, welke ze wenschen te gébruiken voor veevoeder, dan kunnen ze die betrekken voor f 30 per wagon van 10.000 Kg., terwijl tevens de vervoer- en transportkosten voor hun rekening komen. Door de afd. St. Pancras werd een voorstel ter tafel gebracht, waarin verzocht wordt dat het 1/10 deel van den verleenden en den t te verleenen steun uitbetaald wordt aan de tuinders. Voorzitter zegt dat deze zaak reeds in de vorige ver gadering is besproken en acht het niet juist dat het weer ter sprake komt. De begTooting laat zulks ook niet toe dat het gemist kan worden. De heer Hoogland (St. Pancras) zegt dat de toeslag een aanvulling is op den gemaakten veilingsprijs, dus staat de toeslag los daarvan. Het gaat er om of men er recht op heeft. De secretaris is van meening dat het de tuinders niet toekomt, omreden de regeering zelve heeft meegedeeld, op een daartoe gedane vraag, dat de kosten welke ge maakt werden, bestreden moesten worden van het 1/10 pet. Nu heeft het hier wel niet veel gekost, omdat het meeste werk er doorgehaald is. Voorzitter merkte op dat het hier betreft een bedrag van f 400, uit te betalen aan 13 vereenigingen, dus voor Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 778 m.M. Vooruitrichten: Goed weer. Temperatuur: 17 gr. C. is 63 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist Het oogonderzoek doen wij gratis. ieder een bagatel, terwijl de veiling er toch nog mede gebaat Is. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van St. Pancras met 470 stemmen voor en 913 tegen verworpen. Medegedeeld werd verder dat er een commissie-verga dering heeft plaats gevonden voor het veilen van bloem bollen. Goedgevonden werd het besluit dezer vergade ring betreffende veilingspercentage, contant veilen, man- denhuur. De heer Kramer (Zuidscharwoude) merkt op dat het goed gezien is van het bestuur om het veilingspercentage zoo hoog te stellen, dat het tekort der bloembollenvei ling zooveel mogelijk door de bloembollen zelf gedekt wordt. Betreffende een vraag van den secretaris aangaande het uit de hand verkoopen van kool, werd eenparig door de vergadering besloten zulks niet toe te staan, in verband met de mogelijkheid dat er miébrüik van gemaakt wordt. Voorzitter vindt he tbesluit niet verstandig en Is van. oordeel, dat men verkoopen moet wanneer er geld v voor te maken is. De secretaris zou gaarne zien, dat er namens het Provinciaal bestuur een schrijven gericht wordt aan de regeering met verzoek, dat definitief bekend gemaakt wordt, wat voor steun er verstrekt wordt. De nieuwe aardappelen worden op de belt gegooid en we hebben niet eens de zekerheid of er eenige toeslag gegeven wordt. Spr. wenscht van deze vergadering uit een pro test te laten hooren over den geheelen Noordholland- schen tuinbouw, hoe het met den toeslag staat en ho« het er verder mee gaat. Laat de regeering het ons zeggen, dan weten we tenminste waar we ons aan te houden hebben. De heer Kramer wijst er op, dat de menschen moe deloos worden, de Minister houdt zich maar aan het limiet van f 5 millioen, hetwelk veel te kort is. De sta tistiek heeft uitgewezen, dat de kop van Noordholland het meest heeft te lijden van de crisis. Spr. hoopt dat de aandacht van den regeeringscommissaris er op ge vestigd wordt, om aandrang uit te oefenen op de re geering opdat we weten waar we aan toe zijn. Besloten werd, een brief te richten aangaande deze zaak aan het Prov. Bestuur. De heer Visser (Koedijk) vraagt of de aardappelen, welke naar de belt gaan, betaald worden, waarop be vestigend wordt geantwoord. De heer Wagenaar (Koophandel) acht het besluit inzake het verstrekken van bonnen voor kool niet be zwaarlijk voor handel en bouwer zelf. Hierna sluiting. BARSINOERHORN Het schoolfeest voor de kinderen van de o. 1. school alhier was bepaald op Vrijdag 30 Juni. Het weer was gelukkig goed te noemen en onder vroolijk gepraat en gezang werd via Alkmaar naar de eerste pleister plaats gereden. Dit was Duinvermaak te Bergen. Daar werd wat gegeten en gedronken en vervolgens de speeltuigen bestormd. Er werd volop genoten. Na dat de jeugd gefotografeerd was, werd een kijkje ge nomen in het zandgat. Bijna alle geleiders moesten het ontgelden, wanneer ze op en af het duin wilden. Menigeen werd naar beneden getrokken tot groot ver maak van de jeugd. Natuurlijk werd de zee niet. ver geten. Toen in het begin van den namiddag de zon zich liet zien, was het weer ook voor het strand uit stekend. De heer Groothof te Kamperduin heeft zijn inrich ting vergroot en verbeterd en stelt speelmateriaal be schikbaar. Alleen moesten er buiten wat lange tafels en banken staan, opdat de groote groepen kinderen even zouden kunnen plaats nemen om te eten en te drinken. De jongelui kunnen wel in het zand zitten, maar zoo gemakkelijk valt het eten of drinken en dan is het bedorven. Door tafels en banken zou dit be zwaar opgeheven zijn. Er werd evenwel geprofiteerd van de heerlijke zon en het water en veel te gauw naar ieders zin was het uur van vertrek aangebro ken. Schoorl werd nog even aangedaan en daarna was het tijd om „huis toe' te gaan. Het luide hoerageroep bij aankomst in het dorp was wel een bewijs, dat er genoten was. Dit jaar namen alle leerlingen aan dit reisje deel; gezien het kleinere bedrag, dat de ge meente per leerling beschikbaar kon stellen, werd er geen reis voor de grooteren naar Amsterdam georga niseerd. Maar het was ook aan die oudere kinderen heel goed te zien, dat ze volop hadden genoten. De reis was weer volbracht en opgetogen keerden allen huiswaarts. Voor de eerste maal werd gebruik gemaakt van de bussen van de fa. N'aastepad en ge zegd moet worden, dat alle in orde was. HARENKARSPEr Bij de op 1 dezer gehouden rekening van het On derlinge Paardenfonds alhier, bleek dat over het 2e kwartaal verzekerd waren 24S stuks paarden; 4 stuks waren afgekeurd. De omslag werd bepaald op f0.90 per 100 verzekerde waarde. WINKEL Zaterdag 1 Juli jJ. heeft de heer D. Otzen zijn functie ala machinist in dienst van den Oosterpolder, onder Winkel en N. Niedorp, aan het stoomgemaal te Lutje- winkel, neergelegd, na een diensttijd van 45 jaren. Gekomen als molenaar, heeft hij de overgang van wind tot stoombemaling medegemaakt en is mede overgegaan van molenaar tot machinist. Verscheidene voorzitters en bestuursleden heeft hij gedurende die jaren zien komen en gaan en allen 'heeft hij tot tevredenheid gediend. Vele jaren van welverdien de rust zijn hem gaarne toegewenscht. een rust, met het verheugend vooruitzicht, hem juist denzelfden dag door den Pensioenraad bericht, dat hem een pensioen ia toe gekend van f 623. Op denzelfden dag heeft de heer O. Koning zijn func tie aanvaard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2