De neger die wit werd. Optreden van nazi's Tornado op het eiland Cuba Rood leger in China verslagen De plundering van een Chineesch schip Aanslag op Sovjet-attaché te Tokio Een merkwaardige wereldreis. De Italiaansche eskadervlucht Een „kolfbaantje" was het nu juist niet. Werking van de Roiry-plant. De aardbevingsramp in Zuid-Sumatra De berechting der muiters Tegen Nederlanders uit de Limburgsche mijnstreek. „Geen vrienden van den Dnitschen staat." Tal van Nederlanders in de Limburgsche mijn streek hebben zich beklaagd over de ondervonden behandeling van nationaal-socialistische voorman nen in het Duitsche grensgebied. Eenigen hunner hebebn zich per request tot den Nederlandschen minister van Binnenlandsche Zaken gewend. Nederlanders als bestuurslid afgezet. Nabij Kerkrade, in de Duitsche grensgemeente Herzogenrath. zal binnenkort een vliegveld verrij zen. Intusschen is daar ook de groote overdekte sportarena in gebruik genomen, welke feitelijk voor Kerkrade bestemd was. Vermeldenswaard is. dat een der Nederlandsche bestuursleden van die arena, van de Nazi-leiders .het verbod bekwam, zich met deze sportonderneming te bemoeien, omdat men in hem geen vriend zag van den Duitschen Staat. Aantal dooden 25. Volgens een V.D.-bericht uit New York bedroeg het aantal personen, dat tengevolge van den torna do op het eiland Cuba om het leven is gekomen, volgens de laatste berichten 25. Omstreken van Sjanghai thans van com- munistische troepen gezuiverd. V.D. verneemt uit Sjanghai: Volgens een officieuze mededeeling hebben de Chineesche regeeringstroepen te Tsjansja op 2 Juli de Chineesche communistische troepen in de pan gehakt. Een gedeelte van het z.g. Chineesche Roode leger werd omsingeld en ontwapend. De omstreken van Sjanghai zijn thans volkomen gezuiverd van communistische troepen. De Chineesche actie tegen de communisten wordt voortgezet. De namen der roovers. De namen der vijf schurken, die in de buurt van Tangkoe buitengaats zich meester maakten van een schip en die eenige Chineezen vermoordden zijn thans bekend. Het zijn: Herman Tardien (de aanstichter), Arthur Gautschi, Westerman, Schuyler en Muller. Een der daders, pochte na zijn arrestatie nog als volgt: „In den nacht dat wij het sohip overmeesterden, dood de ik zelf een paar Chineezen, maar ik heb den marco nist niet neergeschoten en ik weet niet wie den kapi tein doodde. Na ze gedood te hebben smeten wij de „stijven" overboord." Een der andere boeven vertelde, dat „de Chineesche bemanning zoo bang was als de hel." Nog een fraaie streek van de schurken was. dat toen het overmeesterde schip op de rotsen liep, vier van de boeven in een schuit naar den wal vluchtten en hun kapitein, Tardien, aan boord achterlieten. SOVJET-REGEERING VRAAGT 210.000.000 GOUDROEBEL Voor den Oost-Chineeschen spoorweg. Reuter seint uit Tokio: De Sovjet-regeering is bereid zijn rechten op den Oost-Chineeschen spoorweg voor 210 millioen goudroe bel aan Mandsjoekwo te verkoopen. Dit is gister door de Russische ambassade te Tokio in een gedetailleerd memorandum over de betreffende besprekingen mede gedeeld. De dader gegrepen. Streng onderzoek door Japansche regeering. Reuter meldt uit Tokio: Maandagmorgen is te Tokio een aanslag gepleegd op den handelsattaché van de Sovjet-Unie in Japan. Kotojetof. De pleger van den aanslag, Nasime, werd onmiddellijk door de politie gearresteerd. Het is de president van de reactionnaire organisatie „Kaku- meiso". Kort na het gebeurde heeft de chef van het protocol van het Japansche ministerdie van Buitenlandsche Za ken Minati, een bezoek aan den Russischen ambassa deur, Yoerenev, gebracht en hem namens den minister van Buitenlandsche Zaken Oesjida, en den onderstaats secretaris, Sigemitzoe, het leedwezen van de Japan sche regeering omtrent het voorgevallene uitgesproken. Men heeft den Sovjet-gezant de verzekering gegeven, dat de Japansche regeering een streng onderzoek zal doen instellen, waarvan het resultaat nog nader aan Yoerenev zal worden gemeld. Minati heeft eveneens een bezoek gebracht aan Ko tojetof en hem zijn spijt over het gebeurde betuigd. 23 Boedhisten gekleed in gele gewaden. Reuter meldt uit Simla: Drie en twintig Boeddhisten, gekleed in gele gewa den, die een voetreis rondom de wereld willen ma ken, om „het evangelie van Boeddha te prediken, en troost en vrede te brengen aan de wereld, ver scheurd door oorlog en verzonken in haat en wel lust" zijn te Benares aangekomen na op 1 Januari van Rangoon vertrokken te zijn. Langs de golf van Bengalen on via Calcutta heb ben zij den weg afgelegd, slapende langs den kant van den weg, slechts eenmaal per dag etende en ge heel vertrouwende op de aalmoezen die men hun zal geven. Zij willen 4 jaar in Indië blijven* teneinde Indië weer te bekeeren tot het boeddhisme. In dien tijd zullen zij vreemde talen studeeren en diverse we tenschappen, om zich voor te bereiden op hun ver deren tocht over de wereld, welke acht jaar moet duren. De herbekeering van Indië tot het Boeddhisme, zoo zeide het gezelschap bij zijn aankomst te Bena res, zou de meeste vraagstukken oplossen, waar voor Indië zich thans ziet geplaatst De verdeeld heid tusschen de kasten zou er door worden opge heven, de vrouwen geëmancpcerd en door het evangelie der liefde zou een eind gemaakt worden aan godsdienstig fanatisme en wederzijdschen na- ij-ver. Danktelegram van generaal Balbo aan minister Deckers. De Nederlandsche minister van defensie hééft het volgende telegram ontvangen van minister Balbo: Diep getroffen door de voorzorgsmaatregelen van de regeering en de ontvangst door de Hollandsche be volking, verzoek ik Uwe Excellentie de gevoelens van mijn levendige herinnering en dank te willen aan vaarden. De vlucht voorloopig tot heden uitgesteld. Reuter seinde gister uit Londonderry: De weersomstandigheden blijven nog steeds ongun stig. Balbo heeft derhalve zijn vertrek voorloopig tot morgen (dus tot vandaag) uitgesteld. Mussolini's raad aan Balbo. Vlucht mag niet geforceerd worden. Volgens een later bericht van United Press uit Lon donderry heeft generaal Balbo gisterochtend een tele fonisch onderhoud gehad met Mussolini, die hem aanried voorzichtig te zijn, de verdere vlucht niet tc forceeren, geen risico's te nemen en rustig op goed weer te wachten. De secretaresse van de fascistische vereeniging te Londonderry heeft, nadat de eskadervlucht begon, het leven geschonken aan een dochtertje, dat „At- lantica" is gedoopt. Haar schoonzuster beviel gister avond eveneens van een meisje, dat „Italia" is ge noemd. De Italiaansche post gaf ter gelegenheid van de vlucht der Italianen ove rden Oceaan bovenstaande twee postzegels uit. Voor de verzamelaars ongetwijfeld een begeerenswaardig bezit. Balbo in Augustus weer naar Amster dam? Materiaal in Schellingwoude achtergelaten. Naar dc „Tel." verneemt, bestaat de mogelijkheid dat het luchteskader van generaal Balbo in den loop van Augustus, op den terugtocht van Amerika naar Italië, wederom Schellingwoude zal aandoen. De parachutes* die Zondag bij het vertrek naar Lon donderry werden achtergelaten, daar zij geen prac- tisch nut hebben op het verdere deel van den tocht, worden niet naar Italië teruggezonden. Ook de kisten niet gereedschappen, die zich in de vliegloods te Schellingwoude bevinden, blijven. De beide Italiaan sche mecaniciens, die te Schellingwoude zijn gesta- De Berlijnsche politie-sportver" eeniging organiseerde dezer dagen op de Hasenheide een betrouwbaarheidsrit voor motor fietsen. Zooals bovenstaand plaatje laat zien, was de weg, waarlangs de deelnemers moesten aan, nu niet bepaald wat we zouden noemen een kolfbaantje. Hooge eiscben werden gesteld, zoowel aan rij ders als aan materiaal. Volgens een bericht uit Haiti heeft daar een neger onder opzienbarende omstan digheden in het verloop van een vergifti ging een volkomen witte huidskleur ge kregen. Het doet ons genoegen, het eerste nauwkeurige rapport over deze gebeurte nis te kunnen brengen en interessante bij zonderheden te kunnen vermelden. De haarkunstenares uit de negerwijk Harlem, die de haarolie uitvond, waardoor het kroeshaar der zwarte damos en heeren prachtig glad werd gemaakt, is meermalen millionnaire geworden. Indien het werkelijk iemand zou gelukken, de ne gers een blanke huid voor hun zwarte in de plaats te geven hij zou ondanks alle crisis in één slag milliardair zijn! Want dit is het grootste en laatste doel van alle negers, die werden geïnfecteerd door de Amerikaan- sche beschaving: er uit te zien als een blanke. Zoo kan men dan ook begrijpen, dat in de neger- wijken in Amerika, vooral in de Zuidelijke staten, een dolle nervositeit uitgebroken is, sedert het be kend werd, dat op Haiti een neger sneeuwwit is ge worden! Door een ernstige ziekte weliswaar. Maar zij zouden alles willen doorstaan, al hun geld wil len offeren en hun gezondheid, om maar wit te wor den als de andere menschen! Wat op Haiti gebeurd is. Over wat op Haiti geschied is, hebben wij ons uit betrouwbare bron een nauwkeurig rapport verschaft. Een 73-jarige neger, Ismeon Dauphin, die sedert 45 jaar aan kwellende asthma-aanvallen leed, kreeg van een bevriend Voodoo-toovenaar-dokter een ze ker mengsel van gedroogde plantdeelen. Dit mengsel bestond hoofdzakelijk uit de Roiry-plant, die behoort tot de groep der vlinderbloemigen. Het poeder mocht slechts in zeer kleine dosis worden ingenomen. In een nacht, toen de neger werd geplaagd door een bij zonder hevigen aanval, nam hij de geheele voor drie weken berekende hoeveelheid in! De volgende verschijnselen traden daarop in: de asthma-aanvallen hielden onmiddellijk op, maar de zieke kreeg krampen, die weldra door zware koorts aanvallen werden afgewisseld. Vooral het hart werd sterk aangegrepen. Toen na vijf dagen de koorts week. was de neger blind geworden. Deze blindheid duurde ongeveer twee maanden. In deze periode trad een hevige huidjeukte op, waardoor de patiënt dagenlang n'et kon slapen. De dokters stelden vast, dat de huid volledig losliet. Daarna kon de neger weer een zwak ken lichtschemer zien. Tenslotte zag hij weder zeer goed, hoewel verschijnselen van blindheid nog optre den. Hij is wit geworden tot in de uiteinden van zijn haar. De oogen zijn rood geworden. Wij hebben hier dus te doen met een mensch. die op zijn 75ste jaar plotseling, albino is geworden, d.w.z. een mensch, wien de kleurstof in huid, haar en oogen ontbreekt, een mensch zonder pigment. Deze verschijnselen zijn door Prof. Dr. Marson, ge neesheer-directeur van het Staatsziekenhuis van Haiti, onderzocht en vastgelegd. Men heeft ook foto's gemaakt van de verschillende stadia In het ontkleu ringsproces. Rijkschemici zijn belast met het onder zoek van de Roiry-plant en haar samenstelling en haar werking in sterke dosis. Haiti heeft zijn sensatie. Maar: Kunnen nu alle negers wit worden? Dem ensohelijke huid bestaat uit opperhuid en leder huid. De opperhuid is weer verdeeld in hoornhuid en slijmhuid. In de slijmhuid liggen de pigmentcellen, dat zijn de korrels, die bijvoorbeeld bij sommige menschen zomersproeten veroorzaken, en die de bruine, gele of zwarte huidkleur teweeg brengen. Vermeerdering dezer korrels ontstaat door inwerking van de zon. De pig mentkorrels beschermen zoowel de cellen als de daar onder liggende huidsdeelen en lagen voor de zonnehitte en haar schadelijke gevolgen. Men moet dus aannemen, dat door het medicament, dat de neger innam, de pigmentkorrels volkomen zijn opgelost. Dat proces heeft zich ongetwijfeld geuit in de heftige jeukte. Ook de blindheid is zoo te verklaren, want in het adervlies van het oog treffen wij het pig ment aan in een hoeveelheid, zooals het elders niet voorkomt. Maar al kan nu een dergelijke ontkleuring door de Roiry-plant worden bewerkt wie kan een dergelijken aanval op het lichaam overleven? Het is een spel met den dood. En bovendien zal de pigmentlooze mensch in zijn constitutie niet voor honderd procent de oude zijn. Uit het gebrek aan weerstandsvermogen in verhoogde mate. In de wetenschap was tot nu toe geen geval van ab solute ontkleuring bekend. Wel vindt men bij Indiërs en Negers gelijkmatige witte vlekken. Zelfs is er een geheele stam van menschen. de Pie-Balds, die volko men gevlekt zijn. Absolute ontkleuring en dat nog wel systematisch het lijkt niet waarschijnlijk, dat dit recept toekomst heeft. Zwarte blanken. In de streek van Jablonec. het Tsjechische centrum der glasindustrie, treft men zij het steeds zeldzamer menschen aan. die volkomen zwart zijn. Tot in de lippen! Deze menschen waren te werk gesteld in de ai- deeling waar men bij de fabrikatie va.n glazen paarlen het zilver met de mond in de glasstaven zoog. wat thans machinaal geschiedt. Daarbij kwam altijd iets van het zilver in den mond en tenslotte ook in het bloed. Het gevolg was, dat de huid geheel zwart werd gekleurd, hetgeen niet meer is te verhelpen. De kleur van deze menschen is zoo diep-zwart, dat men gelooft, met negers te doen te hebben. Alleen de lijnen van het gezicht en het haar komen niet overeen. Deze werkmethode is thans verboden. Maar sommige der slachtoffers leven nog als negers, als diepzwarte blanken! Een pendant van het geval op Haiti... Geen wonder, maar een ziektegeval. Als de voorteekenen niet bedriegen, zullen de neger meisjes ook in het vervolg een kwistig gebruik van poeder moeten maken, als zij er eenigszins blank willen uitzien. Maar dat zal afhangen van de onderzoekingen der scheidkundigen in het Rockefeller-instltuut te Chi- cago en van den waanzinnigen moed en het weer standsvermogen dergenen, die nu beginnen, Roiry te slikken om wit te worden. En heimelijk wordt verteld, dat de speculanten op Haiti groote velden met Roiry beplanten. De prijs zaJ hoog zijn, als de onderzoekingen een gunstig resultaat opleveren! Op Haiti is een neger wit geworden. Een wereldwon der? Neen. een kunstmatige ziekte, een zieke zooals de zwarte blanke uit Jablonec! tionneerd, zullen voorloopig in Amsterdam blijven om den terugkeer van het eskader af te wachten. De Nordd. Lloyd stelt schepen beschikbaar. V.D. verneemt nog uit Bremen: De Norddeutsche Lloyd te Bremen heeft alle schepen der maatschappij, welke dienst doen op Noord-Amerika, opdracht gege ven in geval van vertrek van het eskader van Balbo uit Ierland, radio-telegrafische berichten der vliegtui gen met bizondere aandacht te volgen en zich ter be schikking te stellen voor de doorzending van berich ten. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Jongeman gewond op den weg gevonden. Later overleden. Maandagavond i6 de 19-jarige P. J. de Jong uit Breu- kelen op den Rijksstraatweg aangereden door een auto. De auto reed door. Een half uur later is de jongen op den weg gevonden en naar zijn ouderlijk huis vervoerd. Gisternacht is hy aan de bekomen inwendige kneuzin gen overleden. JOODSCHE FILMARTISTEN NAAR HOLLYWOOD? Onder leiding van Goldwyn. Reuter seint uit New York: Samuel Goldwyn van de Metro Goldwyn Mayer Cor poration heeft de leiding op zich genomen van een commissie, welke wil trachten direct werk te Holly wood te vinden voor Joodsche artisten, regisseurs en scenario-schrijvers, welke uit Duitschland zijn verdre ven. Barometerstand op Woensdagmorgen 6 uur: 775 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 17 gr. C. is 63 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzljde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. UIT ONZE OOST. Vaccinatie der bevolking. Aneta meldt uit Ranau (Palembang) Gisteren is de vaccinatie van de bevolking tegen epidemische ziekten georganiseerd. Indische bevolking gerustgesteld. Ver keerde huizenbouw oorzaak van vele on gelukken. Een nader Aneta-bericht meldt uit Ranau: Thans is het eerste rapport ontvangen uit de Mar- ga Soewoh, welke eveneens zeer geleden heeft, doch waarin slechts twee-en-twintig personen werden gedood. De bevolking is door een patrouille, onder leiding van den inspecteur van politie Jahn, gerust gesteld en van eerste hulp voorzien. Het groote aantal ongelukken in het aardbevingsgebied is zon der twijfel een gevolg van de slechte aanpassing van den "huizenbouw. 182 Personen naar den Zeekrijgsraad ver wezen. Aneta meldt uit Batavia: Het aantal naar den Zeekrijgsraad verwezenen als gevolg van het gebeurde aan boord van De Zeven Pro vinciën is gestegen tot totaal 182, nu alsnog 23 Euro- oeesche schepelingen zonder rang, beschuldigd: van overtreding van artikelen 117/120 Militair Wetboek van Strafrecht, naar den Krijgsraad zijn erwezen. Een twee tal hiervan wordt beschuldigd van het uitschelden be schimpen of beleedigen van een meerdere in rang. Artikel 117 van het Militair Wetboek van Strafrecht luidt: „De militair die opzettelijk een meerdere feite lijk aanrandt, zich met geweld of bedreiging met ge weld tegen hem verzet, hem van zijn vrijheid van han delen berooft of hem door geweld of bedreiging met geweld dwingt tot het volvoeren of tot het nalaten eener dienstverrichting, wordt, als schuldig aan feite lijk insubordinatie gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste acht jaren. Indien het feit eenig lichamelijk letsel tengevolge heeft, wordt de schuldige gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste tien jaren. Indien het feit den dood tengevolge heeft wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 12 jaren" Art. 118 luidt: „Feitelijke insubordinatie gepleegd met voorbedachten rade wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste tien jaren. Indien het feit eenig lichamelijk letsel tengevolge heeft, wordt de schuldige gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 12 jaren. Indien het feit den dood tengevolge heeft, wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaren. Artikel 119 luidt: „Feitelijke insubordinatie, gepleegd door twee of meer vereenigde militairen, wordt als muiterij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 12 jaren. De schuldige wordt gestraft: le. met gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaren indien het door hem gepleeg de misdrijf of de daarbij door hem gepleegde feitelijk heid eenig lichamelijk letsel tengevolge heeft, 2e. met levenslange gevangenisstraf of tijdelijk van ten hoog ste 20 jaren indien het den dood tengevolge heeft". Artikel 120 luidt: „Met den dood, levenslange gevangenisstraf of tijde lijke van ten hoogste 20 jaren, wordt gestraft: le. fei telijke insubordinatie in tijd van oorlog, 2e. muiterij aan boord van een oorlogsvaartuig zich ergens bevin dend, waar geen onmiddellijke hulp te verkrijgen is."

Schager Courant | 1933 | | pagina 8