Het onderzoek naar hoogte en diepte. T de OMGEVING Bloembollenveiling „West-Friesland" te Bovenkarspel Het Volkenbondspaleis te Genère. De productieprijzen Predikbeurten. Een vogelvlucht-opname van den tegen woordigen stand van het reusachtige bouwwerk te Geneve, dat eens het Votkenbondspalets zal zijn. Veiling van Woensdag 5 Juli 1933. Het was te verwachten, nu ook dit jaar weer tal van tuinbouwproducten waardeloos blijken, de aardappelen onverkoopbaar zijn, voor veevoer dienen of worden vernietigd er voor de eerste veiling van bloembollen, vooral ook van kweekerszyde, veel belangstelling zou bestaan. Niet waar, tientallen maJen is de hoop van de kweekers de laatste jaren tevergeefs geweest. Elke keer weer hoopte men opnieuw. Al stond het er voor de opbrengst der vroege aardappelen niet best voor, toch leefde in velen de hoop, 't verlangen om tenminste daarvan nog ieta te ontvangen, om daarvan nog eeni- germate zijn verplichtingen van te kunnen nakomen. Tevergeefs... Nieuwe hoop gaat uit naar de opbrengst der bloem bollen. Voor den aanvang der veiling hooren we zoo wel van exporteurs als kweekers vele vrij heftige ge sprekken over de maatregelen der regeering. Het sa- neerlngsplan. Tegen dit plan komt veel oppositie. Van alle zijden komen protesten. Groote groepen van kweekers en exporteurs kanten zich er tegen. Willen liever zich zelf in deze moeilijke dagen redden, In- plaats dat de regeering van bovenaf ingrijpt. Met het openen van de eerste veiling memoreert de heer Mantel de moeilijke omstandigheden van thans. Donkere wolken pakken zich samen. Dreigend staat de naaste toekomst voor ons. Spr. oefent critiek uit op de regeering, daar slechts weinig dagen voor deze veiling de definitieve regeling in het bezit van het be stuur kwam en dit toen niet meer instaat was de aan voerders hierover voldoende In te lichten. Spr. deelt mede, dat de minimumprijs door de regee ring vastgesteld voor vroege tulpen als volgt is: maat 12 cM. en op f 1.40 per 100; 11—12 f 1 per 100; 10—11 f 0.75 per 100. Zijn er partijen die slecht gesorteerd zijn, waarin zoowel 11 cM. als 12 cM. bollen in voor komen, dan is men verplicht hiervoor den minimum prijs van f 1.40 te handhaven. Hiertegen komt van kooperszijde ernstig bezwaar: Wordt de minimumprijs vastgesteld naar de grootste maat bollen die een partij bevat, dan wordt deze par tij zeker niet gekocht, daar hy ook vele bollen bevat die niet voldoen aan de maat En geen enkele kooper zich hieraan waagt. Een ieder voelt hier de leemte. Deze kan in hoofd zaak ondervangen worden door een goede,, nauwkeu rige sorteering. De partijen bollen moeten voortaan in 't belang der aanvoerders zelf corect in de maten van 1011, 1112, 12 en op ingezoinden worden. Hieraan mankeert thans zeer veel. En is er slechts een enkele partij die hieraan geheel voldoet. Eventueele aanvoer ders zullen hiermee ernstig rekening dienen te houden Als dan ook met veilen wordt begonnen, zijn velen het er over eens dat zeer weinig verkocht zal worden Inderdaad blijkt dit juist. Slechts die partijen die goed gesorteerd 'zijn, of uit waardevolle soorten bestaan, vinden koopers. De rest wordt niet verkocht. Zoo vindt tenslotte slechts één vierde gedeelte van het aange voerde een kooper. Onder deze omstandigheden is het wel zeer moeilijk van een betrouwbaar prijsniveau melding te maken. Daar drie-vierde gedeelte de vast gestelde minimumprijzen niet konden halen, blijkt de wezenlijke prijs nergens uit. Van het verkochte noteerden we: Searlet Duc f 1.05, Witte Duc Max f 1.25—1.50; Electra f 1.15—1.70; Ibis f 1.40; Vuurbaak f 1.40; La Reine Max f L25—1.90; Gele Prins f 1.40; Va nder Neer f 1.40; Couleur Cardi nal f 150; Gen. de Wet f 1.40—1.60, Pink Beauty f 1.50; Couronne d'Or f 1.70—2; Grand Duc f 1.65; Chrysolora f 1.70; Diana f 1.40; Progression f 1.40; Witte Zwaan i 1.50; Salvato Rosa f 1.40; Proserpine f 1.50; King of the Yellow f 1.60; Mon Trésor f 2.20; Duchesse de Parma f 11.40; Pottebakker f 1.90; Rijzende Zon f 1.50; Alles eerste groote. behalve de soorten die beneden f 1.40 noteeren, daarvan is de maat 1112 cM. LANGENT)JJK Vele tuinders waren van meening, dat de aard appelen, welke onverkocht hieven en op de belt ge worpen werden, direct door de Regeering zouden wor den uitbetaald via de betaalkantoren. Bij de betalin gen is het echter wel gebleken, dat dit niet het ge val is. De veiling heeft er nog geen geld voor ontvan gen. Een bedragje van f0.75 per 100 KG. is wel niet zoo veel, maar de tuinders zitten op het geld te wach ten, zoodat het voor hen te hopen is, dat er spoedig een geldzending uit Den Haag komt.. Of zal de vijf rrilJioen al op zijn? Thans zijn, in verband met bepalingen van de Tuin- bouwsteunwet 1933, de productieprijzen, zooals die door den Minister zijn vastgesteld, bekend gemaakt voor wat de aardappelen betreft; voor Juni zijn die prijzen f4.93 en voor Juli f3.63 per 100 K.G. Echter is niet hekend de prijs, die gegarandeerd wordt of het bedrag, dat aan de bouwers zal worden uitgekeerd, i. c. bijgepast. Op een daartoe gedaan verzoek is de Minister ook niet bereid gebleken een voorschot aan de aanvoerders van aardappels te geven. Zelfs wordt de vastgestelde minimumprijs van door de regeering overgenomen aardappelen nog niet uitbetaald. Gezien de slechte financieele omstandigheden, waarin de tuinders reeds verkeerden vóór den aanvang van het seizoen, missen velen de middelen hun producten ter markt te brengen. De Hoofdbesturen van de verschillende tuindeYsor- ganisaties hebben nu een spoed-conferentie aan den Minister aangevraagd, om te bepleiten de noodzake lijkheid van onmiddellijke voorziening. BROEK OP LANGEXDIJK. AUTO VAN DEN DIJK GESTORT. Juffrouw springt te water om een aanrij ding te voorkomen. Woensdagmiddag omstreeks half twee reed J. B. uit Heerhugowaard met een vracht aardappelen op den Waarddijk. Achter hem kwam met een luxe auto de chauffeur K. B. uit Zuidscharwoude. Plotseling schoot deze den vrachtwagen op zij om te passeeren, niet be merkende dat daar juist iemand liep. Deze, Mej. N. B. uit Broek op Langendijk ziende, dat een aanrijding met haar niet te voorkomen was, had de tegenwoordigheid van geest achteruit te springen, waarbij haar geen an dere keus gelaten werd dan te water te springen. Daar de weg ter plaatse zeer smal is. Icon geen aan rijding voorkomen worden met de vrachtauto van B., waardoor deze in het gras terecht komende, zijn even wicht verloor en tweemaal over den kop sloeg, den underdyk in in zijn val een telefoonpaal meenemende welke als een riet by den grond afknapte. Vrachtrijder B. en zijn zoon, welke in de cabine za ten hadden gelukkig geen noemenswaardig letsel op- geloopen zoodat 't ongeval alleen beperkt bleef bij mate- rieele schade, welke door verzekering werd gedekt, en een nat pak van mej. B. welke met den schrik vrij kwam. Mej. W. van Ameide slaagde bij het gehouden examen voor akte nuttige handwerken. Het schoolfeest voor de kinderen der openbare school wordt gehouden op Dinsdag 11 Juli. De reis is dit jaar naar Haarlem en Omstreken. BROEK OP LANGENDIJK. Bij het correspondentschap der gemeentelijke ar beidsbemiddeling staan nog ingeschreven 6 werk- looze arbeiders. Dat dit instituut gied werk verricht bij het verleenen van arbeidskrachten, blijkt wel hieruit, dat de laatste 4 weken door 38 werkgevers hiervan gebruik is gemaakt. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de maand Juni. Geboren; Pieter Frans, zoon van Cornelis Pieter Blokker en Anna Franziska Elisabeth Malina. Xico- laas Gerardus, zoon van Nicolaas Spaans en Maria Spronk. Gehuwd: Klaas Kaas, oud 21 jaar, te Oudkarspel en Vrouwtje van Loenen, oud 21 jaar. Overleden: Elisabeth de Vos, oud 78 jaar, wed. van Jacob Smit., wonende te St. Maarten. Antje Dekker, oud 67 jaar, echtgen. van Arie Swager. NIEUWE N I EDO RP NIEUWE NIEDORP, MOERBEEK. Alhier behoort de kermis weer tot het verleden. Waren de weersomstandigheden vrij gunstig, toch mocht de kermis zich niet in een groot of druk be zoek verheugen De Zondag was vrij goed en gezel ligheid was er wel in het café van Jo en Marijtje. Het was er geen kermis zooals wij dat eigenlijk ge wend zijn in de Moerbeek. Waarschijnlijk is de min der goede tijd daarvan wel de oorzaak. Maandagavond had er prijsdansen plaats, waar voor zich 15 paren hadden opgegeven, hetwelk een zeer gezellig verloop had. Meer belangstelling had ook hiervoor gewenscht geweest, het was stil. Ook de Dinsdag was niet druk, hoewel toch de Moerbee- kers wel feest vier kunnen, de echte kermisstemming kwam er niet in, wat een volgende kermis anders zal zijn, naar wij hopen. Aantal deelnemers prijsdansen 15 paren, waarvan de uitslag is als volgt: le pr. mevr. Wijn en Kooi en mevr. v. Eeten en Jan sen; 2e prijs C. van Eeten en Echtgenoote; 3e prijs P. Boere en mevr. Waiboer; 4e prijs Jac. Bakker en mej. A. Delver; 5e prijs A. Winkel en echtgenoote. Naar wij vernemen, is door den heer H. Koorn een zaak geopend, in werkmanskleeding, aan den Westerweg alhier. HARENKARSPEi WAARLAND. Succes. Ons R.K. Fanfarecorps heeft onder de bekwame leiding van zijn dirigent, den heer Jac. Beemster boer op het groot Nationaal Muziekconcours, hetwelk Zondag 2 Juli te Koog a. d. Zaan werd gehouden, een schitterend succes gehad. In den concertwed- strijd wisten onze farfaristen met 360 punten een eersten prijs te behalen. Dit is voorwaar een reuze prestatie. Het Fanfarecorps en zijn kranigen leider onze hartelijke felicitatie en welgemeende hulde met dit prachtig succes. .4 .V .V .4 P AU LOW N A 4 Opbrengst collecte. De opbrengst der Zonnestraalcollecte bedroeg f 90.40. Loop der bevolking. Ingekomen: P. Steging van Epe; Mej. A. Doves van Den Helder; L. A. A. Korver van Velsen; Mej. R, Jon ker van Ooststellingwerf; J. van Doorn, van Velsen; J. Schoonebeek van Anloo; U. Hempenius en gezin van Leeuwarden; A. W. Lascaria van Heybhuijsen. Vertrokken: H. Davidson en echtgen. naar Zfjpe; J. C. Kos en gezin naar Wieringen; R. Renses naar Wor- merveer. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Jacobus Bernardus, zoon van Oh. Hense en D. H. Ogier; Gerardus Petrus, zoon van J. A. Smit en A. M. Kroonenburg. Ondertrouwd: C. Cornelissen en T. van Stipriaan. Overleden: C. de Boer, oud 80 jaar. Politie: Verloren: een portemonnaie met Inhoud. Gevonden: eenige manufacturen, een zakmes. Candidaatstelllng. Zaterdag 22 Juli zal de candldaatstelling plaats heb ben van drie hoofdingelanden van den Anna Paulowna- polder, wegens periodiek aftreden van den heer D. Stammes en bedankèn van de heeren N. H. Onderwater en A. de Graaf. Geslaagd. Rlnus Wissekerke, leerling van de O.L.S. I slaagde voor het toelatingsexamen der R.H.B.S, te Den Helder. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Promotie. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. N. Nap, schrij ver ter secretaris der gemeente Alkmaar, is aldaar be vorderd tot klerk. Tijdens de hooibouwwerkzaamheden raakte bij den heer v. S. alhier Dinsdag een paard, gespannen voor de harkmachine, met de machine te water, doordat het, tijdens een moment van afwezigheid van v. S., achter uitliep in den naastbijgelegen sloot. Het dier kwam ongelukkigerwijze met den rug op de machine te vallen en moest met behulp van de kraan wagen van de fa. De Moor uit zijn benarde positie wor den bevrijd. Het bleek door de scherpe tanden van de machine vrij ernstig aan de nek te zijn verwond. W ARM EN HU 1 ZEN Door B. en W. is benoemd tot schoolschoonmaakster aan de O. L. school alhier, Mej. N. PronkMink. Aan Mej. de wed. P. Kooij is wegens gevorderden leeftijd als zoodanig eervol ontslag verleend. Door het Bestuur van de vereeniging voor Zieken- huisverpleging is tot bode benoemd de heer Nic. Slot. Burgerlijke stand over de maand Juni. Geboren: Cornelia Maria, dochter van Adrianus Jo hannes Reinders en Margaretha Bijl; Cornelis Louren- tius, zoon van Johannes Groot en Catbarina Johanna Glorie; Annie Petronella Albertina, dochter van Pieter Rol en Antje Bruin. Gehuwd: Petrus Jacobus Tiebie, 26 jaar, metselaar, wonende te Akersloot, en Geertruida Mekken, 24 jaar, zonder beroep, alhier. Overleden: Maria Tesselaar, 30 jaar, zonder beroep, echtgenoote van Theodorus Ooyevaar; Levenloos kind van Theodorus Ooijevaar en Maria Tesselaar; Johanna Welleman, 54 jaar, zonder beroep, echtgenoot© van Jo hannes de Jong, wed. van Cornelis Neuvel (Overleden te Alkmaar). TVÏERJNGEN De heer J. Hovenier, veearts alhier, gaat met 1 Aug. a.s. onze gemeente verlaten. In zijn plaats vestigt zich alHier Dr. L. Hoedemaker uit Bergschenhoek (Z.H.), met ingang van denzelfden datum. Aanbesteding. Gisteren werd door den Directeur-Generaal der Zui derzeewerken, in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, in het openbaar aanbesteed: het onderhoud van 10 Juli 1933 af tot en met 31 De cember 1934 van de kunstwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand, benevens eenige bij komende werken. Laagste inschrijver was J. de Vries te Heemstede voor f 112.580.Hoogste inschrijver was fa. Straate- ma te Leeuwarden voor f 152.700. De raming was f 154.000.-. Schoolreisje. Dinsdag werd met de kinderen der drie hoogste klassen van de O. L. scholen te Den Oever en Ooster- land en die der Chr. School te Den Oever een reisje gemaakt naar Gaasterland. Begunstigd door mooi weer vertrok men 's morgens om 7 uur met 145 leer lingen. De route ging over Kornwerderzand, Bolsward en Sneek. Na een prettige rit werd het eerst aangelegd bij hotel Jans, waar eenigen tijd in den speeltuin werd vertoefd. Hierna werden wandeltochten door de mooie Gaasterlandsche bosschen gemaakt. Op de terugreis werd uitgestapt bij hotel Rijsterbosch, waar de jeugd zich wederom een langen tijd in den speeltuin op hield. Vooral het vroolijke rad stond in ieders belang stelling. 's Avonds om 8 uur bereikte men wederom Den Oever. We vermelden nog dat ondanks het aandringen bij de bevoegde autoriteiten, geen vrije overtocht over den afsluitdijk kon worden verkregen en moest de school feestcommissie een veer laten aan het Crisis- comité in den vorm van f55. HEERHUGOWAARD Burgerlijke stand. Ingeschreven over de maand Juni 1933 Geboren: Arie, zoon van P. J. Mienes en E. E. Buis man; Gerardus. zoon van Jb. Bes en M. Th. Rood; Gerrit Hendrik, zoon van H. Vierssen en A. Rozema; Jacobus Theodorus Petrus, zoon van P. Bruijns en J. E. W. H. L. Tuinder; Hendrilcus, zoon van C. Dekker en D. v. Schagen; Dorathea, dochter van N. v. Stralen en D. Kuijs; Anna Geertruida Margaretha, dochter van P. Smit en C. Duijn; Anna Afra, dochter van W. P. Bakkum en M. Blankendaa'.; Wilhelmina Geertruida, dochter van W. Stuijt en G. C. Ursem; Johannes Gerardus, zoon van M. Dekker en M. C. Dudok; Maria Catharina, dochter van P. Oudeman en Cath. Groot. Ondertrouwd: Nicolaas Verhulst, 26 jaar, en Jo hanna Wagenaar, 23 jaar. Gehuwd: N. Verhulst en J. Wagenaar. Overleden: Petrus Johannes Entius, 39 j., echtgen. van E. Bos; Klaasje Glas, 5 jr., dochter van A. Glas en G. Smit; Maria Steur. 59 jr., dochter van S. Steur en A. Pels (overl. te Alkmaar); Neeltje Balk, 80 jr., wed. C. Koelemeij. ZONDAG 9 JULI 1938. NED HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, De. Eikema. Doop. Barsingerhorn, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Valkkoog, voorm. 10% uur Ds. Tinholt. Eenigenburg, nam. 8 uur, Ds. Van Beek. Kolhorn, voorm. 10% uur, Ds. Vorstman. Dirkshorn, geen samenkomst. Noordscharwoude, geen samenkomst. Zuidscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw Burgerbrug, voorm. 10% uur, Ds. Witkop. Callantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst, Oudesluis. zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 2% uur, Ds. Witkop. Winkel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Koogwoud, voorm. 10% uur, Ds. Rijkx. Oudkarspel, geen dienst. Amerikaansche plannen. Piecard'g record bedreiad? DE VOORBEREIDINGEN TOT HET ONDERZOEK VAN HOOGTEN EN DIEPTEN NADEREN HUN VOLTOOIING. De vlekken wit op ©nee landkaarten wit betee- ke»t: onbekend gebied worden met het jaar kleiner. Noord- ea Zuidpool worden onderzocht en overvlogen. Men heeft nu den strijd opgenomen tegen de stra tosfeer, dus tegen de hoogten boven 10.000 of 15.000 meter, en tegen de diepten, die tot dusverre slechts met het echo-dieplood werden gepeild, maar die wij niet hebben gezien. Deze batysfeer (diepe sfeer) en de stratosfeer zijn ook het doel der wetenschappelijke expedities, die weldra zullen plaats hebben, nadat de uitgebreide voorbereidselen zijn voltooid. DUIKEN TOT 1000 M. In sterke duikerpakken en machtige stalen buizen zijn onze duikers tot op 100 M. diepte gekomen. De gemiddelde hoogte voor het duikerwerk ligt op 30 of 50, wellicht op 70 M. De waterdruk was te groot, te gevaarlijk voor de menschen, die zich moesten behel pen met de bestaande pakken en instrumenten. Maar reeds twee jaren geleden verraste de Amerikaan William Beebe met de uitvinding van een interessan te constructie, een duikkogel. Hij rekende uit, dat geen druk, al is hij nog zoo groot, in staat is, esen ko gel te vernielen, ook als die kogel hol is. De wetten der stabiliteit werken hier mede. De kogel heeft een middellijn van twee meter en hangt aan een stalen kabel. Hij is voorzien van twes groote oogen, van dik glas en is uitgerust met elec- trisch licht, een zoeklicht en een foto-installatie. Reeds met den eersten kogel, die Beebe bouwde, kwam hij tot 600, 700 M. diepte. Deze nieuwe kogel zal het hem mogelijk maken tot op 1000 M. af te dalen. Bij die afdaling wil hij flimpopnamen doen, zooals geen menschelijk oog ze heeft aanschouwd. Over zijn vroegere duikingen tot op 700 M. deelt Beebe wonderlijke dingen mede: „Eerst was alles donker en volkomen stil. Een. deode zone dus. Maar op 500 M. werd het levendig. Lichtende dieren schoten voorbij, geweldige dieren, tien, vijftien meter lang. Zij zwommen op den kogel toe en verslonden in één keer dertig of veertig kleine vis sollen die ook allen licht verspreidden. Ik was slechts 700 M. diep. De volgende keer zal ik dieper gaan. Misschien bereik ik de diepte, waar de legendarische monsters der zee werkelijkheid worden...1* In een droogdok te Alexandrië wordt op het ©ogen blik een stoomboot van slechts 105 ton gebouwd; hel vaartuig wordt uitgerust met zeer sterke machines en speciaal voor het diepzee-onderzoek geconstrueerde aj> paraten. De opdracht daartoe is verstrekt door eei Engelsche maatschappij, aan welker hoofd J. M. Ma* kenzie staat, die als poolvorscher in breede kringen bekend is. Makenzie wil een jaar ongeveer heen en weer vare* tusschen Madagascar en Sumatra. om peilingen en duikingen te verrichten. Alle metingen zullen dieper dan 4000 M. liggen, wellicht zelfs tot 5000 of 6000 M Makenzie zoekt een „landbrug", het z.g. Lemuria, dat volgens sommige geleerden eens tusschen Mada gascar en Sumatra moet hebben bestaan. Hij hoopt dat land te vinden op een hoogte van wellicht 500 of 6W M. onder den zeespiegel. Men fluistert zelfs, dat d« Engelschen eenzelfde soort kogel als de Amerikaan Beebe hebben gebouwd... Dat doet weinig ter zake zij zullen elkaar niet veel concurrentie aandoen. Want de zee is groot en bergt zooveel geheimen, dat ook meer dan twee kogels op onderzoek zouden kunnen uitgaan! PIOCARD-S RECORD BEDREIGD? OP STIJGING VAN SETTLE. In het begin van dit jaar weid veel gesproken ovei nieuwe stratosfeer plannen van Prof. Piccard. Een op stijging zou in België plaats vinden, een andere bij Bothia Felix aan de magnetische Noordpool. Maar daarvan is nog niets gekomen. Misschien ont breekt het geld voor die ondernemingen... De Goodyear Zeppelin Corporation echter heeft naar de ontwerpen van T. G. W, Settle een ballon gebouwd, waarmede Settle dezen zomer een opstijging wil wagen. De start zal te Chicago plaats hebben tusschen den lsfcen en den 20sten Juli. De inhoud van de ballon i? 600.000 kubieke voet, dus 100.000 kubieke voet meer dan de ballon, waarmee Piccard verleden jaar opsteeg. En de hoogte? M-en noemt weinig getallen. Maar die genoemd worden, liggen boven het record van Piccard. Hoogten van 20.000 en 24.000 M. worden zelfs vermeld! We zullen hebben af te wachten. EEN RUSSISCH PROJECT. Niet minder interessant is het Russische plan, dat vermoedelijk wetenschappelijk op sterkere basis berust. In opdracht van het Russische luchtvaartbestuur ia een reusachtige ballon gebouwd, die begin Juli zou opstijgen. De namen der deelnemers zijn zeer bekende. Men noemt Prof. Rydine, Prof. Moltsjanoff en den specia-. list Joffes. Deze ballon loopt vrijwel geen gevaar, naar zee af te dryven. Hjj kan dus steeds hooger stijgen, tot in het gebied der zuivere hoogtestraling, dat voor de weten schap nog voovele geheimen heeft. 1 Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Boeke. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds, Seulijn. Heerhugowaard, geen dienst. Hulsduinen, voorm. 9 uur, Ds. Van der Poel. Julianadorp, geen dienst. Anna Paulowna, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veem. EVANGELISATIE. Schagen voorm. 10% uur, Ds. Klap van Haarlem. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, nam. 7% uur, Ds. Bosma. GEREF. GEMEENTE. Kolhorn, voorm. 10 uur, Cand. H. v. d. Veen. Nam. 8 uur, Cand. H. v. d. Veen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp voorm. 10 uur, de heer L. Brasser. Nam. 7% uur, de heer L. Brasser. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 6.45 uur, Ds. A» L. Ruys Sr., Emeritus Pred. te Ginnelcen. (N.-Br.) Woensdagmiddag 4 uur Kindersamen komst,

Schager Courant | 1933 | | pagina 7