Anna Paulownapolder. Barbara Worth Radioprogramma VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. WETHOUDERSCRISIS INDE HOOFDSTAD Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden op Zaterdag 15 Juli 1933, in het polder huis, des morgens elf uur. Voorzitter de heer C. Wij den es Spaans Jr.. dijk graaf; secretaris de heer C. Keijzer; opzichter de heer Taillie. Na opening volgt lezing der notulen, die onver anderd worden vastgesteld. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat van de hoofdingelanden de heeren De Graaf, Komen en Stammes mededeeling is ontvangen dat zij verhin derd zijn de vergadering bij te wonen, terwijl de heer Onderwater wel afwezig is omdat hij als hoofdinge land bedankt heeft. Ged. Staten heben goedgekeurd het besluit tot tij delijke verlaging van de salarissen van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, zoomede het besluit tot verwijdering van een duiker in den Lagedijk. Ten behoeve van den opzichter is van den heer Visser een auto gehuurd voor f304 per jaar. met uit zondering van de levering van benzine, doch met in begrip van verzekering enz. Door den Minister van Waterstaat is accoord ge gaan met de wijziging in de overeenkomst t.a.v. de verbetering van den weg en wel om het jaar 1939 te veranderen in 1941. De Voorzitter wijst er op, dat er wel eens geklaagd wordt over het langzaam werken aan het Ministerie, doch do brief, vermeldende het besluit van ons bestuur, ging uit 6 Mei en bij brief van 17 Mei werd reeds geantwoord. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot ruiling van grond met den heer H. Jonker. Reeds is de groote verbetering te constatccrcn en wanneer do kermis straks gevierd is en de tent verdwenen, zal het aanzien er ook zeer verbeteren. Het maken" van de brug aan de Kleinesluis is na aanbesteding opgedragen aan C. Jtossen voor f9788. Ingekomen is de balans en winst- en verliesreke ning van de N.V. Spoor-(tram-)weg Wicringcn-Scha- gen. Volgens het aanvullend wegenplan zal aan onzen polder over 1932 een uitkeering worden gedaan van 18000. Onder dit bedrag is begrepen de bijdrage voor de vernieuwing van de brug aan het einde van de Zandvaart, tot een bedrag van f 4821. De splitsing van de bijdrage tusschen gemeente en polder zal nader volgen. In totaal wordt aan bijdragen verleend f181000 en wat de hoegrootheid van het bedrag betreft, neemt onze polder de zesde plaats in. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het kohier van omslag. Vastgesteld wordt het kohier van omslag over 1933. volgens het bij de behandeling der begrooting geno men besluit naar een omslag van f 27 per H.A., naar een totale oppervlakte van 4517.88.11 H.A., tol een be drag van f 121.982.72. De omslag zal zijn te voldoen in drie gelijke ter mijnen, nl. voor 5 Augustus, 9 September en 28 Octo- ber. Electrische bemaling. In behandeling komt het rapport inzake wijziging in de bemaling van den Anna Paulownapolder, inge diend door den Directeur van het Instituut voor Landbouwwerktuigen en -gebouwen te Wageningen. Prof. Visser. liet rapport is als vertrouwelijk stuk aan de hoofd ingelanden toegezonden en behalve een enkele vraag die door den heer Rezelman wordt gesteld en door den Voorzitter wordt beantwoord, geeft het rapport geen aanleiding tot bespreking. In aansluiting aan dit rapport is van het P.E.N. ingekomen een concept-stroomleveringscontract en Prof. Visser adviseert, op dat contract in te gaan. Het concept-contract wordt door den Voorzitter ge lezen en waar noodig toegelicht. Naar aanleiding van het ingediende rapport stelt het Dag. Bestuur dus voor te besluiten tot electrische bemaling van den polder en daartoe de 3 zuiggasbe- malingen door electrische bemalingen te vervangen. Zonder discussie wordt hiertoe besloten, terwijl het Dag. Bestuur machtiging krijgt tot het doen van de benoodigde inkoopen enz. Tot dekking van de kosten, zal een geldleening worden aangegaan, af tc lossen in 16 jaren. Het definitief besluit daartoe zal nog nader worden genomen. Wat de verbinding van de beide gemalen betreft, aldus deelt de Voorzitter mede, heeft de machinist een eigen telefoonverbinding, kostende f24, van welk bedrag de polder de helft betaalt. Waar echter de handel die de machinist dreef vermindert, wilde de machinist die telefoonverbinding weg doen. Het Dag. Bestuur acht het gewenscht de verbinding te hand haven en dan te maken tot een doorverbinding. De aansluiting kost f24, de doorverbinding f27.50, totaal FEUILLETON. Dooi HAROLD BELL WRIGHT 85. James Green field zat zenuwachtig op zijn sigaar te bijten. Het was inderdaad hoog tijd voor hem, dat hij zich op de hoogte was komen stellen. „Kunt u mij misschien zeggen, waar ik mijnheer Worth vanavond zou kunnen vinden?" vroeg hij en het kostte hem moeite zijn gemoedsstemming niet te verraden. „Ik denk. ki zijn kantoor." ..Zou u misschien zoo vriendelijk willen zijn hem te laten weten dat ik hem gaarne over een belangrijke zaak zou willen spreken? Dan wacht ik hem in mijn kamer." „Met genoegen, mijnheer." Toen de hotellier de kamer verlaten had, riep Green- field al de bijzonderheden van zijn betrekkingen met Jefferson Worth voor zijn herinnering terug. Dat was dus de geheime bedoeling van den bankier geweest, toen hij geweigerd had met de Maatschappij van wal te ste ken! Ben hotelbediende bracht hem het antwoord van Worth, die hem meldde dat hij tot tien uur in zijn kantoor te spreken zou zijn. De New-Yorksch kapitalist begaf zich naar het klei ne vertrek in het magazijn, waar Jefferson Worth aan zijn lessenaar zat. „Hoe gaat het u?" r~ „Ga zitten," was de kleurlooze begroeting van den man uit het Westen, terwijl hij met de eene hand de deur sloot en met de andere naar een stoel wees. Toen nam hij zijn zitplaats weer in en wachtte achter zijn masker, wat komen zou. „Mijnheer Worth, u is dus toch eens poolshoogte ko men nemen in het Koningsdal..." „Ja, in verband met mijn voornemen hier een geld- dus f 51.50, zoodat de meerdere kosten v. d. polder f39.50 per jaar bedragen, maar daarvoor dan ook steeds verbinding wordt verkregen. Immers ook de opzichter en de dijkgraaf hebben telefonische door verbinding. De heer Lovink merkt op, dat aan de doorverbin ding zoo vaak iets mankeert, en spr. zou willen dat de Voorzitter daarover dan bij Waterstaat klaagde. Spr. heeft het als burgemeester ook reeds gedaan. De Voorzitter erkent, dat de doorverbinding niet al tijd is zooals wij haar wenschen en spr. heeft de on dervinding dat als er over geklaagd wordt bij Den Helder, het euvel niet zoo spoedig verholpen is clan wanneer er tc Anna Paulowna geklaagd wordt. Spr. geeft dus in overweging Anna Paulowna voor klacht te kiezenc Spr. wil evenwel de werk van den heer Lovink opvolgen en vragen de kabels beter te be dienen. De heer Lovink zegt, dat we er allen wel van over tuigd zijn, dat de hulpvaardigheid aan het postkan toor hier volkomen is. In Den Helder zegt men dat het euvel in dc gcheele provincie bestaat, maar als er f27.50 per jaar voor de doorverbinding wordt betaald, dient liet rijk tc zorgen dat het in orde is. Conform liet voorstel van het Dag. Bestuur wordt besloten. Aanbeveling Heemraad. Aan de orde is het opmaken van een aanbeveling voor de benoeming van een heemraad ter voorziening in de vacature, welke zal ontstaan wegens periodieke aftreding op 1 October a.s. van den heer P. J. Wai- bocr. Alvorens tot stemming wordt overgegaan, deelt dc heer Waibocr mede, dat hij niet voor een herbenoe ming in aanmerking wenscht te komen. Het is om die reden dat hij den heer Rezelman heeft gevraagt. om, in verband met. het. nieuwe algemeen reglement op de waterschappen, niet te bedanken als hoofdinge land. Spr. wijst er op dat dit besluit van hem natuur lijk geen verband houdt met een eventueel minder prettige samenwerking met het Dagelijksch Bestuur en het Algem. Bestuur. Het is om andere redenen die de heeren evenwel niet interesseeren en die spr. dus niet zal mededeelen. De Voorzitter dankt den heer Waiboer voor zijn verklaring, ook wat de samenwerking betreft. Ook spr. verklaart steeds prettig met den heer Waiboer te hebben samengewerkt, dc heer Waiboer heeft steeds zijn algemeene en bijzondere kennis voor den polder beschikbaar gesteld, iets waarop spr. nog nader zal terugkomen. Het spijt spr. dat door het besluit van den heer Waiboer een plaats openvalt, die zoo goed bezet was. De heer Waiboer zegt, dat ook voor hem de samen werking zeer prettig is geweest en hij in den Voor zitter iemand heeft gehad van wien iets viel te lee- ren. Bij liet nemen van het besluit heeft ook nog ge golden de overweging, dat door dat besluit, de gelegen beid werd geopend om iemand als de heer Rezel man als hoofdingeland tc behouden. Als er t.a.v. spr.'s besluit van een schaduwzijde mag worden gesproken, is dat tenminste de zonzijde. Hierna wordt tot stemming overgegaan en wordt vervolgens gekozen tot eersten candidaat de heer C. Rezelman Dz., die 12 stemmen op zich vereenigde, terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. Op de vraag van den Voorzitter of hij zich die keuze liet welge vallen. antwoordde de heer Rezelman dat hij dit met heel veel genoegen deed, gezien den uitslag der stem ming. Voor de tweede plaats kreeg de heer G. C. van Balen Blanken 11 stemmen en werden 2 stemmen op den heer Stammes uitgebracht. Voor de 3e plaats werd dc heer Stammes gekozen met 12 stemmen; 1 stem verkreeg de heer J. Smit Az. Wijl bij de hierop gevolgde rondvraag niemand het woord verlangt, sluit, de Voorzitter de vergadering, daarbij de hoop uitsprekende dat de genomen belang rijke besluiten mogen blijken in groot belang te zijn van den polder, zoodat we daarvan veel genot zullen mogen beleven. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 14 JULI. K o e d ij k. BUREN ANIMOSITEIT VORMDE DEN ONDER GROND VAN DE PROCEDURE. Blijkbaar blaffen de families Piet H. en Piet K. te Koedijk elkander aan als 'n paar nijdige werfhonden en deze vijandige stemming is de oorzaak, dat ze niets van elkaar kunnen verdragen. Zoo was moeder H.. ge boren Aaltje K., voor den rechter gecommandeerd, om dat zij op 29 Mei, zonder daartoe gerechtigd te zijn, het wei- en hooiland van buur Piet Kleef zou hebben betreden. De juffrouw erkende deze vrijpostigheid, maar beriep zich op force majeure, omdat zij "op last van een door gemeentelijke hoogerhand gegeven order een haar toebehoorende eend had moeten opvangen. Buurman Kleef bezag echter het gebeurde door een roetzwarte bril en gaf den kantonrechter zer onga lant te kennen, dat hij voortdurend last had van dat „wijf en er nog meer processen-verbaal in bewerking waren. De Kantonrechter wist echter al heel gauw, belegging te zoeken," luidde het zeer zakelijke ant woord. Greenfield glimlachte. „O, zeker, dit magazijn, de electrische geleiding, het bankgebouw 'en de bank de Opera en het hotel..." De toon en de wijze van spre ken van den voorzitter van de Koningsdal-maatschappij toonden, duidelijk dat hij de houding van zijn tegen partij volkomen begreep en in hem een evenknie be groette. „Kom aan, Worth, laat ons zien gezonde zaken te doen. Het zou toch al te erbarmelijk zijn als wij hier tegen elkander gingen opjagen. U weet immers heel goed wat ons loon kan zijn wanneer wij samengaan en dat het onze ondergang zou wezen als wij elkaar den voet dwars zetten. Waarom zou u niet toetreden tot onze maatschappij. Ik zeg U eerlijk, dat we de hel gloei end heet zullen stoken voor iederen vreemde die mocht probeeren hier vasten voet te krijgen." „Ik moet bij voorbaat elk voorstel afwijzen dat de Maatschappij mij mocht willen doen, mijnheer Green- field." Gedurende de stilte die daarop volgde, trachtte Green- field vergeefs door dat masker heen te zien. Voor het eerst in zn loopbaan was hij het met zichzelven oneens welken zet hij op het schaakbord moest doen en in zijn zoekend brein meende hij een waarschuwende stem te hooren die hem vermaande zich niet te overhaasten. „Zooals u verkiest, mijnheer Worth," en hij maak te aanstalten te vertrekken. „Wanneer u van gedach ten mocht veranderen, wilt u mij dat wel melden. In- tusschen wensch ik u" hier haalde hij zijn schouders op en glimlachte, wel te rusten.' Toen hij in de straat gekomen was, bleef Greenfield besluiteloos staan, als iemand wiens gedachten van andere dingen vervuld zijn. Plotseling viel zijn oog op den lichtstraal die uit de drukkerij, naast het kantoor van de Maatschappij, over de straat viel. Een oogenblik daarna was hij de drukkerij binnengetreden en be groette hij den jonkman die De Bode exploiteerde en uitgaf. ,Mij dunkt, dat u hier goed ingeburgerd Is. Ik houd uw vooruitzichten voor bijzonder gunstig. En wan neer het u gelukt gelijken tred te houden met de ont wikkeling van de streek, dan wacht u een schitterende toekomst." „Zeker mijnheer. Ik hen overtuigd dat wij er prach tig voor staan. Kingston vliegt vooruit 'en wij zitten hier aan de eerste hand." Greenfield zag hem scherp aan. „En hebt u het ka- waar Abram de mosterd haalde ien hield rekening met de situatie, door slechts f 1 boete of 1 dag op te leggen. Met spanning zien we echter uit naar het effect van de nog resteerende verbaaltjes. Dan zal het tarief ver moedelijk stijgen. 0 u d o r p. DE HEETGEBAKERDE VORMELINGE. De gehuwde 29-jarige gemeentenares van Oudorp, mej. A. V., gehuwd met den heer Lodewijk N., moest op 17 Mei deelnemen aan de vormplechtigheid In de St. Laurentiuskerk te Alkmaar en bevreesd te laat te komen, trachtte zij zich toegang te verschaffen over de vlotbrug, die nog was afgesloten, zooals bij dit mid- deleeuwsche verkeerspoduct ontelbae malen per dag plaats heeft. De brugwachter kon echter een dergelijke ordeverstoring niet tolereeren en maakte een punctueel proces-verbaal op, wat heden de haastige juffrouw voor den kantonrechter bracht. Na eenige discussie over de noorder- en zuiderbreedte, waarop de brugsluiting is aangebracht, werd het vlugge vrouwtje, dat lang niet voor stommetje speelde, veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. Alkmaar. HET IS EEN IDEAAL GENOT, TEGENWOORDIG ACHTER DE TOONBANK TE MOGEN STAAN. Onder de vermaarde Crisiszuivelwet, heeft de minis ter, die zeker met het geval geen raad wist, zeer incon sequent ook nog slagersvet, d.w.z. vet dat bij den sla ger wordt verkocht, ondergebracht. Ongezegeld con- sumptievet mag niet worden afgeleverd en ook niet voorhanden zijn ln winkel of werkplaats. Het zegelen en inpakken vordert echter heel wat tijd en moet zulks ln de keuken geschieden! Ook op het dak is misschien geoorloofd, maar dat is wat al te onpractisch. Enfin, slager Willem H. werd gecontroleerd op 't moment dat hij 'n paar pakjes ossenvet, waaraan hij verzuimd had het ministerieels zegel te hechten in zijn winkel voor radig had en kwam op de voordracht voor 6 gulden of 6 dagen, maar de Kantonrechter legde het er wat minder „vet" op en ging niet hooger dan 1 galden of 1 dag. De Rijp. EEN SCHERP DEBAT IN T VOORUITZICHT. De gemeenteveldwachter van Kluijver te de Rijp, achtte zich op 5 Juli verplicht procesverbaal op te maken tegen een amateur-visscher uit Amsterdam, den ge m e en t el ich tb ed r ij f sa m b t enaa r J. G. de La F„ vermoe delijk een afstammeling van den beroemden Franschen fabeldichter, welke heer zou hebben gevangen en niet weer in vrijheid gesteld, een ondermaatsche karper van 3314 centimeter op zijn kousen. Toelaatbaar mini mum 35 centimeter netto. Thans stond deze gemeente-ambtenaar uit Groot-Mo- kum, blijkbaar geplaagd door een sterk cholerisch tem perament, voor den rechterszetel, heftig ontkennende de juistheid van het opgemaakt proces-verbaal en krachtige critiek uitoefenende op het optreden des ver- balisants, die de lengte van den karper had doen krimpen en wiens handelingen waren beïnvloed door een vroeger voorgevallen kwestie. Bovendien was de verdachte niet de visscher, die het bewuste onderkruip sel aan den haak had geslagen, maar dat was een hem vergezellende dame, thans door hem als getuige a dé charge gepresenteerd. Waar nu de veldwachter ont brak, kon natuurlijk van een richtige afwikkeling der zaken geen sprake zijn en werd dus deze delicatesse in de provisiekast opgeborgen ten einde a.s. week opnieuw te worden opgedischt en alsdan den verbalisant uitge- noodigd tot deelname aan het feestmaal. De sociaal-democratische wethouders zullen aftreden, naar aanleiding over het bekende geschil inzake de loonsverlaging voor het gemeen te personeel. Amsterdam. Zooals bekend werd gedurende de af- geloopen week bij de bevoegde instanties der S.D.AP. overleg gepleegd over de door de wethouders dezer partij, de heeren E. Polak, S. M. de Miranda en E. Boekman aan te nemen houding, nu de gemeenteraad een voorstel tot loonsverlaging voor het gemeenteperso- neel van de meerderheid van het College van B. en W. heeft aangenomen. „Het Volk" meldt thans, dat het overleg tusschen de raadsfractie en de federatie der S.D.A.P. Vrijdagavond geleid heeft, tot het navolgend advies aan de gedele geerden-vergadering, bedoeld in artikel 45 van het Huishoudelijk Reglement: „Het ernstig verschil van meening omtrent de loon politiek bij de op 6 dezer in den gemeenteraad behan delde voordracht tot uiting gekomen, heeft de mogelijk heid eener vruchtdragende samenwerking tusschen de sociaal-democratische, roomsch-katholieke en vrijzinnig- democratische raadsfracties zoodanig verstoord, dat voortzetting hiervan niet wel mogelijk is. Bovendien beteekent de verklaring, afgelegd door wethouder Kropman in dezelfde raadszitting, in ant woord op een vraag van den heer Bruinsma, „dat de meerderheid van het College van B. en W. de verant woordelijkheid niet langer wenscht te dragen, wanneer de loonvoordracht wordt verworpen, m.a.w. dat zij dan haar ontslag zal nemen", een zoodanige inbreuk op de tusschen de sociaal-democratische, roomsch-katholieke pitaal dat daarvoor noodig is?" „Tot dusver hebben wij ons uitmuntend kunnen red den." „Ik heto uw blad met de meeste aandacht bestudeerd," vervolgde Greenfield, „en mij dunkt, dat u op den goeden weg is. Een blad is een machtig element in een groote onderneming als deze ten er is mij natuurlijk veel aan gelegen, dat al onze verschillende pogingen zullen slagen. Het zou mij spijten wanneer u in uw be wegingen bemoeilijkt werd door een tekort aan kapi taal. In geval u daar ooren naar mocht hebben, zou ik niet ongenegen zijn uw onderneming op afdoende wijze te ondersteunen." „Het komt mij niet waarschijnlijk voor, dat mijn ven noot die totdusver al het benoodigde kapitaal versohaft heeft, aan uittreden zou denken." „Dus u is niet alleen?" „Neen, mijnheer, onze geldschietende vennoot is mijn heer Jefferson Worth." Toen Greenfield naar zijn hotel terugkeerde, werd hij den breeden rug van Horace P. Blanton gewaar die tot een groep vreemdelingen het woord richtte. Men kon zonder overdrijving zeggen dat dit een dagelijksch werk voor Horace P. was. En zoo overweldigend was zijn logika, zoo welsprekend zijn redenaarstalent, zoo onweerstaanbaar zijn beroep op zijn medemenschen, dat Greenfield dien vleezigen nek zag gloeien en op zwellen bij de ontplooiing van zijn talenten. „Mijne heeren, er is niemand meer die er aan twij felt dat mijn vriend Jefferson Worth vandaag aan den dag de bekwaamste financier van het Westen is. Zijn alles en allen overheerschend genie als de leidsman van handel en verkeer wordt alleen overtroffen door zijn vrijgevigheid te wille van de gemeenschap en door zijn vorstelijke edelmoedigheid jegens allen die zijn helpen de hand noodig hebben. Zie rondom u, wat hij voor Kingstoru tot stand heeft gebracht, terwijl er slechts zeer weinige ingewijden waren die van zijn plannen kennis droegen. Ons Opera-gebouw, onze bank, onze courant, onze telefoon-geleiding en lest best onze electrische verlichting die morgen voor het eerst In werking zal zijn... Bedenkt wat dat zeggen wil! Elec- trisch licht in het midden van een woestijn die gedu rende al de eeuwen van haar bestaan niets anders dan het licht van de sterren heeft gekend. Mijne heeren, ik beweer dat het ons aller plicht is morgenavond aan wezig te zijn ter eere van mijn vriend Worth. Niet al en vrijzinnig-democratische raadsfracties gesloten over* eenkomst, waarbij de verplichting werd aangegaan, „dat deze fracties zich op een program voor de eerst volgende zittingsperiode verbinden", dat daardoor deze overeenkomst als verbroken dient te worden beschouwd. Dientengevolge zullen uitgaande van de overweging, dat, door verbreking van de overeenkomst gesloten tus schen de hierboven genoemde fracties, de op grondslag van het program gekozen leden van het dagelijksch be stuur der gemeente behooren af te treden, de drie so ciaal-democratische wethouders hunne mandaten ter beschikking stellen." De gedelegeerden-vergadering zal, zooals reeds eer der aangekondigd. Maandagavond a.s. wordon gehouden. OOGONDERZOEKINRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. 5CHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS WOENSDAG 19 JULI HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek: y.P-R.O.: 10.00 Morgen wijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 11.00 Radio-Volksuniversiteit; 11.30 Orgelspel door Johan Jóng; 12.00 De Notenkrakers o.l. v. Daaf Wins; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwen uurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Do Flierefluiters o. I.v. Jan van der Horst; 6.30 Radio-volksuniversiteit; 7.00 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.20 Kinder koor; 7.40 Causerie; 8.00 Herhaling S.O S.-bcrichten; 8.02 Opera-programma door het VARA-orkest; 8.30 Vaz Di- az en Varia; 8.45 Vervolg concert; 9.10 ..Ontwikkeling", hoorspelletje door het VARA-tooneel9.30 Orkest; 10.00 Gramofoonmuzlek; 10.15 Orkest; 11.00 Gramofoonmu ziek. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuzlek; 10.30 Morgendienst; 1100 Harmoniumbe speling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmu- ziek; 12.30 Het Ensemble van der Horst; 2.00 Verzor ging zender; 2.30 Praatje voor jeugdige postzegelverza melaars; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 Meisjeskoor; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Causerie; 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.30 Lezing: 8.00 Uitzending eener samenkomst van het Lager des Heils, te Amsterdam; 9.45 Bespeling van het studio-orgel; 10.00 Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuzlek; 11.30 Sluiting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuziek; 7.50 Symphonisch con cert; 8.40 Lichte gramofoonmuziek; 9.55 Dansmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Idem; 8.20 Populair concert; 11-00 Dansmuziek. KALUNDBORG (HM M.) 12.20 Strijkorkest; 3.50 Orkest; 8.20 Deensche muziek; 10.25 Omroeporkest BERLIJN (419 M-> 4.50 Militair concert; 6.05 Zang, 8.53 Concert; 1(120 muziek. HAMBURG (372 M.) II.50 Concert; 2.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 10.50 Concert KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 420 Concert; 8.20 Symphonieconcert; 9.20 Dansmuziek. LANGENBF.RG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.20 Concert; 4.50 Vespercon cert; 11.20 Concert van Munchen. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 2.35 Dansmuziek; 3.35 Concert; 9.40 Concert; 11.10 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1445 M.) 8.50 Concert o.l.v. E. Flament. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 12.50 Orgelconcert; 1.25 Gramqr foonmuziek; 7.30 Idem; 9.05 Idem. MILAAN (SS1 M.) 8.50 Operette-uitzending. ROME (441 M.) 8.50 Gramofoonmuziek; 9.50 Concert; WEENEN (517 M.Y 8 50 Symphonie-orkest; 10.45 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 8.20 Populair concert: 9.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Po pulair ooncert; 10.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 5.50 Gramofoonmuziek; 8.50 Idem; 9.30 Vocaal concert leen dat deze toovenaar thans ln Kingston de zegenin gen varwde hedendaagsche beschaving heeft gebracht maar bovendien zal het moeilijk zijn duizend mijlen in den omtrek een landbouwer te vinden dien hij niet daadwerkelijk geholpen heeft door de levering van ve lerlei artikelen uit het groote magazijn of door hem het noodige kapitaal voor te schieten. Ik ben er trotsch op, mijne heeren, dat ik dezen weldoener van de menschheid mijn vriend mag noemen. Onze stad is trotsch op hem... En nu, vrienden, vraag ik u verlof mijn vriend Greenfield te mogen begroeten die zoo juist hier gekomen is." Greenfield trachtte te ontsnappen. Hij had er al meer dan genoeg van gehoord. Maar het mocht niet zijn. De witgeveste gestalte versperde hem den weg. Aan de hulde van Horace P. viel niet te ontkomen. „Mijn waarde Greenfield, hoe gaat het u?" In die stem lag de onmiskenbare klank van de meest belangelooze gene genheid. „U is hier juist op een goed oogenblik geko men. Ik heb ons publiek beloofd dat u morgenavond in het Opera-gebouw in een openbare samenkomst het woord zou voeren." „Dat is onmogelijk, mijnheer Blanton. Ik spreek nooit in het openbaar." Nog eer Greenfield uitgesproken had, had de ander hem in vriendschappelijke gemeenzaamheid bij den arm gegrepen en op een toon van vertrouwelijke verstand houding fluisterde hij hem in het oor: „U begrijpt dat wij een ieder in staat moeten stellen aan den bloei va* Kingston mede te werken. Het is ons aller belang de beweging er In te houden." Nog laat in den avond spraken de voorzitter van de Koningsdalmaatschappij en zijn directeur en zijn hoofd ingenieur over de verrichtingen van Jefferson Worth en over zijn hand over hand toenemenden invloed. Ja- mee Greenfield had blaarblijkelijk zijn voornemen ver geten dien avond aa.n Willard Holmes te geven. Het was opmerkelijk, dat de voorzitter en zijn direc teur het grootste aandeel hadden in het onderhoud. De ingenieur was daarentegen weinig meer dan een zwij gende toehoorder. Wanneer een vraag tot hem persoon lijk gericht werd, beantwoordde hij ze in weinig woor den, gaf de inlichtingen die hij tot zijn beschikking had en het scheen dat deze soberheid Greenfield min of meer mishaagde. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10