SPORT. Occasions NoordhoHandsche Crisis-Zuivelcentrale. SCHAGEN-NIEUW S. Schagen. I moest Zondag naar Oudesluis om aldaar, ter inluiding van de kermis een propagandawedstrijd °bs spelen. Wat we al vreesden is geschiedt. Inplaats fyan een. volledig Schagen I, trok een combinatie er op uit, die 't tegen de pittige ploeg der Alkmaarsche Boys, ^«rcoals te voorzien was, niet kon houden. Met 82 werd .'de combinatie ingemaakt. Indien een waarlijk Schagen S ia 't veld zou zijn gekomen, dan eerst zou men kunr •nen spreken van propagandistische kracht. In dit elf- frbal ontbraken aanvoerder R. Rus, keeper Prins, W. plus, G. Boontjes, J. Molenaar, J. Watertor. Zoo bleef er van 't le al weinig of niets over. Zal het jgeen aanbeveling verdienen, om voortaan des zomers [niet deel te nemen aan dergelijke wedstrijden of 't :«goed te doen? Nu heet het, dat Schagen I is verslagen met 82, wat toch niet de waarheid genoemd kan wor den. j-' We zullen ons van een verslag onthouden in deze ru- [briek, maar verwijzen naar de recentie van den ge heel en dag, uit Oudesluis ons gezonden. ADSFIR.4LNTENDAG „SCHAGEN". Door de v.v. Schagen werd een ad spirantendag geor ganiseerd, welke zoowel wat betreft het verloop der ^wedstrijden als de publieke belangstelling, geslaagd ge noemd mag worden. De adspirantencommissie, welke in de voorbereidin gen en in de afwikkeling een zeer groot aandeel heeft jgehad, kan dan ook met genoegdoening op dezen dag 'terug zien. Zoo stond Zondag j.1. in 't teeken van de voetbalsport. Er werd deelgenomen door 8 adspiranten-elftallen, t.w. Schagen a, Schagen b, D.E.S. a, D.T.S. a, Succes e. Succes b, Hollandia a en Hollandia c. De wedstrijden vingen om 9.30 uur aan met de ont moeting Schagen bDJS.S. a. Schagen b bracht het volgende elftal in 't veld: R. .Prins, doel; W. Quax en A. de Wit, achter; F. Koning, T. Moransart, A. Molenaar, midden; A. Veenstra, J. Gelder, J. Boontjes, R. van Haren en J. P. Wit, voor. Schagen a was dezen dag als volgt samengesteld: T. iBijpost, doel; P. Bruin en J. Peetoom, achter; A. Ultter- dijk, W. Moransart en J. Boontjes, midden; S. Grootes, C. van Haren, A. Schoorl, D. Ruig en G. Rempt, voor. We laten hier de wedstrijden volgen en vermelden 'daarbij tevens de uitslagen. le ronde: Schagen bD.E.S. a 10; D.T.S. aSucces a 02; Hollandia cSucces b 20; Schagen aHollan dia a 2—3. 2e ronde (verliezersronde): D.E.S. a—Succes b 110; D.T.S. aSchagen a 02. 3e ronde: Schagen bHollandia e 2—0; Hollandia a .'•—Succes a 20. Beslissing B-afdeeling: le prijs Schagen b; 2e prijs Hollandia c; 3e prijs D.EÜ5. a. A-afdeeling: le prijs Hollandia a; 2e prijs Succes a; 3e prijs Schagen a. Voor de hoogste score: afd. B.: D.E.S. a; afd. A: Schagen a. De wedstrijden hadden een vlot verloop en werden door de scheidsrechters Anneveldt, Kaper, Bijlsma en Wit op goede wijze geleid. Om 4 uur was het einde daar en konden de behaalde prijzen aan de resp. aanvoerders worden overhandigd. Deze dag is uitmuntend geslaagd en een herhaling daarvan zal zeker Ieders wensch zijn. NERGENS lUST/Nf I Wilt 'gij U weer frtsch en opgewekt voelen, vrij van slechte spilsvertertng, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik dan Foster's Maagpilllen. f 0.65 pet flacon. j, m ANNA PAULOWNA. Zondag won B.K.C. 1 aan de Oudesluis van Petten (41). B.K.C. 2 speelde te Julianadorp tegen J.V.C. 2 en verloor met 72. Wat de kermiswedstrijden betreft, verwijzen we naar de advertenties. NOORDSCHABWOUDE. Voetbaluitslagen. Voorwaarts IVolendam I, 52. Voorwaarts 3—V.V.O. 3, 5—2. S.V.W. Jun. aVoorwaarts Jun. a 33. V.V.O. Jun. bVoorwaarts Jun. b 22. BARSINGEBHORN. Zondagmiddag zou op het D.E.S.-terrein een medail lewedstrijd worden gespeeltf tusschen D.E.S. 1 en N.V.V. 2. Doordat N. evenwel met slechts 6 spelers verscheen, kon een en ander niet doorgaan. Aangevuld met eenige D.-spelers werd een vriendschappelijk partijtje gespeeld Alle spanning ontbrak ten eenenmale. Nadat de rust was ingegaan met 41 voorsprong voor D.E.S., kwam het einde met een 81 overwinning. Alleen uit een oogpunt van training had deze wedstrijd eenige zin. De adspiranten namen deel aan den adspirantendag, uitgeschreven door Sparta te Schagen. Nadat 's mor gens met een onvolledig elftal met 10 van Schagen b was verloren, werd des middags Succes b met 110 verpletterd. D.E.S. behaalde hierdoor den derden prijs, benevens een medaille voor de hoogste score. CALLANTSOOG. Voetbalvereen. Callantsoog. Zondag heeft onze voetbalvereeniging een reis ge maakt naar Jubbega (Fr.) Het gezelschap bestond, be halve uit het le elftal en enkele reserves uit een 30- tal supporters. Om acht uur vertrok men met twee bussen van de firma J. v. Scheüen te Groote Keeten. Zooals vanzelf spreekt werd de rit gemaakt via den afsluitdijk. Op de plaats van bestemming werd een vriendschappeliiken wedstrijd gespeeld tegen S.D.O. (3e kl. F.V.B.) Vooraf werd den C.-captain een keurig bloemstuk aangeboden, hetgeen door Callantsoog zeer gewaardeerd werd. De wedstrijd had een zeer spannend verloop. In het eerste kwartier wist S.D.O. met een prachtig diagonaal schot de leiding te nemen, 10. De partijen waren on geveer gelijkwaardig. Eerst een kwartier voor het ein de maakte de C.-middenvoor uit een voorzet van rechts gelijk, 11. In dezen stand kwam geen verandering meer, zoodat C. voor haar gelijk spel op vreemd ter rein de uitgeloofde herinneringsmedaille in ontvangst had te nemen. Na een hartelijk afscheid van de Friezen werd de te rugtocht aanvaard. In Oranjewoud werd nog eenige uren vertoefd. Om 7 uur vertrok men weer over Leeu warden. Harlingen, terwijl om half twaalf Callantsoog weer werd bereikt. Dit uitstapje geeft het bewijs, dat ook vereenigingen uit de lagere klassen van den N.H.- V.B. in Friesland gelijkwaardige tegenstanders kunnen vinden. Voor vele vereenigingen zal dit zeker een voor beeld tot navolging zijn. ANNA PAULONWA. Zaterdag speelden de R.K. voetbalvereeniging Z.A-P. en de Chr. v.v. A.D.O. een wedstrijd om een medaille op het Z.A.Pl-terrein. De medaile was beschikbaar ge steld door eenige leden van A-D.O. as de stand reeds 4—0 voor A.D.O. en het einde kwam met een 101-overwinning van deze club. ATHLETIEK. INTERN. STADIONWEDSTRIJDEN. 't Is feitelijk meer dan droef, dat de organisatie-com missie van de internationale atletiekwedstrijden in het Stadion te Amsterdam niet meer eer van hun werk gehad hebben. Slechts een 6CC0 menschen, aldus de Crt., gaven van hun belangstelling blijk. Toch draaide er een buitengewoon programma. Er werden geweldige prestaties geleverd en het Nederland- sche aandeel in de successen was niet gering. Berger bijv. ging met de 100 M. strijken m den prachttijd van 10.4 sec. Jonath kon het dus al weer niet halen. Schuurman won zonder beduidende concurrentie do damessprint. W. Kaan verbeterde het Ned. Record 110 M. horden van 15.3 op 15.2. De Duitscher Weimann gooide den speer 71.63 M. weg! Enkele belangrijke uitslagen: 100 M. Berger 10.4. Hoogspringen: Bodossy (Hongarije) 1.90. 4 X 100 M. estafette Heeren: 1. T.U.S.. Bochum (met Jonath, Borchmeier, Vent en Buthe Pieper) in 42.1; 2. A.V. 1923 (Berger, Benz, Houtman en Messman Schultz) Speerwerpen: 1. Weimann (Duitschland) 71.63; 4, 5 en 6 resp. Knol, Van Meijl en Collaris (53.87, 53.36 en 62.62). Marathon 42.2 K.M.: 1. Norris (Engeland) 2 uur 42 min. 38.6 sec. 2. P. van Leenen (Rotterdam) kamp. van Nederland 3 uur 4 min. 51.8 sec. WIERINGEK De Burgemeester dezer gemeente zal van 17 Juli tot 5 Augustus as. met verlof afwezig zijn. Naar wij vernemen is tegen een 10-tal kiezers uit deze gemeente, die bij de op 26 Apri j.1. gehouden Ka merverkiezing hunne verplichtingen niet zijn nageko men, een vervolging ingesteld. YXEESC KKE U RINGSDIENST. Aan het jaarverslag van den Keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Den Helder ontleenen wij de volgende gegevens: In 1932 werden in deze gemeente geslacht: 440 runderen, 1698 varkens, 49 vetkalveren, 38 graskalveren, 177 nuchtere kalveren, 176 schapen, 5 geiten en 2 paarden. In 1931 bedroegen deze cijfers respectievelijk 349, 1694, 19, 32, 151, 54. 2 en 6. Afgekeurd werden in 1932 25 varkens, 2 vette kalve ren, 11 graskalveren, 52 nuchtere kalveren, 37 schapen, 2 geiten en 1 veulen. Voorwaardelijk goedgekeurd werd het vleesch van 1 vetkalf en 4 schapen. Voorts werden uit deze gemeente rechtstreeks naar de verwerkingsinrichting te Schagen vervoerd: 20 run deren, 1 paard en 1 varken. WERKVERSCHAFFING. Door Z. E. den Minister van Sociale Zaken is toege staan, dat aan bij de werkverschaffing in den Wlerin- germeerpolder tewerkgestelde vakarbeiders (machinis ten, stokers, e.d.) .die, omdat zij vreemd staan tegen over grondwerk, niet in staat zijn reeds van den aan vang af het vastgestelde basis-uurloon te verdienen, een afloopende trainingstoeslag wordt gegeven en wel 8 cent per uur voor de 1ste week, 6 cent per uur voor de 2de week, 4 cent per uur voor de 3de week en 2 ct. per uur voor de 4de week. Deze regeling is ingegaan op Maandag 17 Juli j.1. Bij de gehouden verloting door de Mand ol in ever een iging O .K-K. op j.1. Zaterdagavond is de hoofdprijs, een rijwiel, gewonnen door den heer E. Baijs Jnz. te Westerland. De muziekvereeniging „Harmonie" alhier, direc teur de heer P. Kreijger, behaalde op het Groot Nati onaal Concours vaor Harmonie- en Fanfarecorpsen te Heiloo op j.1. Zondag een tweeden pr. met 278 punten in de eerste afdeeling fanfare. De muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever, di recteur de heer J. van Glabbeek. behaalde in de twee de afdeeling Harmonie op hetzelfde concours een 2den prijs met 255 punten. Hetzelfde corps behaalde in den marschwedstrijd een tweeden prijs met 47 punten. DEMONSTRATIE POLITIEHONDEN. J.1. Zaterdagmiddag werd alhier een demonstratie ge houden met politiehonden. Hierover schreven wij reeds eerder, doch kunnen nu niet nalaten hier eenige ver melding van te maken. Het succes was groot bij deze gelegenheid, een in- elkaar gezette inbraak werd prachtig nagespeurd en als men dacht, dat twee personen meer konden uit richten tegen den hond als éen, dan bleek dit niet juist De waakzaamheid en oplettendheid was buitengewoon groot Vele personen, waaronder onze burgemeester, en de plaatselijke politie waren getuigen van het ge presteerde. De jongedames Nicolien Kolff en H. Kroon, alhier zijn te' Den Helder bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse M.U.L.O. Mej. Dien de Haan alhier heeft met goed gevolg het eindexamen M.U.L.O. te Den Helder afgelegd. Autotocht ouden van dagen. Door enkele ingezetenen onzer gemeente is het ini tiatief genomen een autotocht voor ouden van dagen te organiseeren. In vergadering bijeen werd besloten een reis te maken op Donderdag 20 Juli as. Het vertrek werd bepaald op 8 uur, 's morgens. De reis gaat naar Bergen, waar de koffie wordt gebruikt, vandaar over de drie Egmonden naar Velzerbeek. Dit is een bij uitstek gelegen buiten plaats bij Velzen, in een boschrijke omgeving. Daar zal het middagmaal worden gebruikt. Overigens zijn er meerdere verpoozingen welke een verrassing moeten blijven. Maar nu de financiën. Hiervoor zullen lijsten worden gepresenteerd, en we zijn er stellig van overtuigd, dat het ieder toch wel een offer waard zal zijn dat deze dag zal slagen. Deze dag moet slagen, zullen zeer ve len toch zeggen, en daarom doe een flinke greep in de beurs, waar dit mogelijk is, en de rest komt vanzelf. Op het Zondag te Heiloo gehouden Nat. Concours, kwam de Harmonie „Apollo" uit Den Oever in de 2e afd. Harmonie uit en wist 2 tweede prijzen met resp. 255 en 47 punten (deze laatste voor marschwedstrijden) mee naar huis te nemen. WARMENHUIZEN De kinderen der openbare school alhier hielden Vrijdag jl. hun jaarlijksche feestreis langs de dui nen. Pleisterplaatsen waren de speeltuin van Bruin te Bergen, het strand te Castricum en van daar ging het naar IJmuiden. Hier werd een attractie aan het oorspronkelijke plan toegevoegd, nl. een tocht met de „President van Heel", de van de ramp der Berlin zoo goed bekende reddingboot door de ha ven van IJmuiden. Bij de sluis en 't hoogovenbedrijf werd stil gelegen. We zagen de groote deuren van die sluizen, de machtige grijpers, die bij het hoogovenbedrijf bezig waren ijzererts te lossen en kunstmeststoffen te laden, terwijl de naar West-Indië vertrekkende „Simón Bolivar" en een zwaar beladen verbazend scheef liggende houtboot uit. Bergen in Noorwegen veler aandacht trokken. Met een flinke in Diamant. Brlllanthanger met één levendige groote Bril- lant, gezet in wit goud met Platina van 1155 voor f 98. BRILLANThanger met één vurig spelende Brillant, gezet in wit goud met Platina, van 168 voor 1 <7.50. Brlllanthanger met 2 mooie Brillanten, gezet in wit goud van f59 voor i 38.75. DIAMANThanger met één groote Roos, gezet in geel goud van f 80 voor f 52. DIAMANThanger met een mooie roos, gezet in geel goud van f <3.50 voor f 29. ENGELSCHE Heerenrlng met één pracht* brillant, gezet in geel goud, van f85 voor f59. BBILLANTrlng met één mooie steen, gezet in wit goud met platina van f 52 voor 138.50. BBILLANTrlng met 2 vurige brillanten, gezet in platina met geel goud van f 59 voor f 39. Zilver Lepel en Vork totaal f 1.95. Reorganisatie UITVERKOOP J. F. BEEMSTERB0ER Keizerstr. 15. Telef. 372, Den Helder. stevige bries ging ons kleine scheepje over de dei nende golven, 't Was een dag vol afwisseling, zelfs het weer werkte daartoe mee Af en toe vielen stort buien, doch gelukkig kozen die juist de tijden, dat alles in de autobussen zat. Het zonnetje zorgde dan weer aanwezig te zijn als we het op het strand, in de speeltuinen en gedurende het boottochtje noodig hadden. De Alkmaarsche Hout met z'n apen, herten kamp en volières en eindelijk het klimduin bij Tim merman te Schoorl vormden het slot. Opgetogen kwam het volkje weer thuis. LANGE NUIJK Men deelt ons mee, dat de draaihartigheid in de kool weer op vrij ernstige wijze optreedt. Tot den Ned. Kolfbond zijn weer 2 nieuwe clubs toegetreden, n.1. K.V.P. te Barsingerhorn en Ons Ge noegen te Wormer. ZUIDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, J. G. Renaud, werd bevorderd van de vierde naar de vijfde klasse van de gemeente lijke Handelsschool te Alkmaar. OUD KARSPEL. Zaterdagmiddag heeft de heer C. Jansen zijn nieuwe café geopend. Wü hebben de zaak bezichtigd en kunnen getuigen, dat deze geheel naar de eischen des tijds is ingericht Het interieur geeft een "zeer gezelligen aanblik en voor licht en lucht is wel gezorgd. De vloer is afkomstig uit Bruijnseel's Vloerenfabriek en uitstekend geschikt voor spiegelgladde dansvloer, wat dan ook de bedoeling van den heer Jansen is geweest. Het metsel- en timmerwerk is uitgevoerd door de heeren Jb. Kroon en P. Kuilman, het schilderwerk door de heeren Slooves en Dekker. Deze nieuwe zaak kan zeer zeker een aanwinst voor de gemeente genoemd worden. Wij wenschen den heer Jansen dan ook veel succes. Vele vrienden, bekenden en leveranciers deden van hun belangstelling blijken, door het zenden van bloemstuk ken, welke op de tafeltjes in het café opgesteld, de ge zelligheid verhoogden. Vrijdag en Zaterdag heeft de U.L.O.-school een bij zonder goed geslaagd schoolreisje naar Brussel ge maakt. 's Morgens om 6 uur trok men er met een van óe mooie Touring-Caris van de H.A.B.O. op uit.De toch', ging over Alkmaar. Velsen. Haarlem. Wassenaar. Den Haag. Delft. Rotterdam. Dordrecht, Breda naar België. Verschillende bezienswaardigheden werden onderweg bezichtigd, o.a. in Den Haag en Rotterdam. Verder ging men door naar Antwerpen waar men een flinke wande ling maakte en verschillende prachtige gebouwen be zichtigde. Vandaar over Mechelen naar Brussel, het einddoel. Hier bracht men een bezoek aan het Stadhuis en de Gildehuizen en aan een groot warenhuis. Ook het graf van Onbekenden Soldaat werd niet vergeten. De terugtocht ging over Breda, Geertruidenberg. Gor- kum, Vianen, Vreeswijk, Utrecht, Maarssen, Breukelen, Amsterdam, over de Zaanstreek naar Alkmaar en zoo naar Langendijk. Hier kwamen *allen in een even opgewekte stemming aan en was men vol lof over het zoo goed geslaagde reisje. Toen Zondagmiddag Mej. v. d. M. uit de kerk huis waarts keerde, werd zij bij het oversteken van de straat aangereden door een race-fiets, op een zoodanige ma nier, dat zij voorover op de straat kwam te vallen en de fietser over den kop vloog. Gelukkig kwam een en an der nog vrij goed af maar wij zouden den fietsers In overweging willen geven, om in een drukke dorpsstraat bij het uitgaan eener kerk wat kalmer te willen rijden om ongelukken te voorkomen. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, de heer A. P. v. d. Molen is aan de Middelbare Technis'che School te Amsterdam, ge slaagd voor het eindexamen „Chemische Techniek". ALKMAAK Benoeming Rijksklerk. Tot Ri.jksklerk le klas ten parkette te Alkmaar, is benoemd c!c heer R. H. J. van Helden te Roermond, zulks met ingang van 1 Augustus e.k. en ter vervan ging van den heer A. Kok, aan wien op eigen verzoek eervol ontslag is verleend. HALF-VRIJWILLIGE COXSOIPTIEZMELK- REGELING. De Noordhollandsche Centrale Crisis Melkcommissie verzoekt ons te willen mededeelen, dat bovengenoemde regeling, welke reds is ingevoerd in Den Helder en Hoorn, met ingang van Maandag 17 Juli a.s. ook zal gelden voor Alkmaar, Bergen en Heiloo. De andere ge meenten, welke hierom hebben verzocht, zullen zoo spoedig mogelijk worden ingeschakeld en hieromtrent nader bericht ontvangen. Aangezien de verkeerde in druk schijnt te zijn gevestigd, dat in alle gemeenten, waar deze regeling wordt ingevoerd, de minimum straatprijs 9 ct. zal bedragen, wijst de Commissie er op dat dit niet het geval is en dat voor elke gemeente apart de minimumstiaatprijs zal worden vastgesteld, re kening houdende met de omstandigheden in die ge meente. Voor de bovengenoemde 5 gemeenten is do minimumstraat prijs echter inderdaad op 9 ct. bepaald. HEKRHUGOWAARD Vrijdag werd aan de kinderen van de 4 openbare la gere scholen het jaarlijksch schoolfeest gegeven. Ook school IV, die de laatste jaren altijd afzonderlijk ging, is nu, nadat daar een nieuw hoofd benoemd is, weer met de anderen meegegaan. Het feest was eigenlijk op Donderdag vastgesteld, maar op verzoek van den eige naar van de bussen was het een dag uitgesteld; dit is voor de jongens een geluk geweest, want Donderdag was het weer slecht, terwijl het Vrijdag tamelijk goed was, 's middags werd het zelfs mooi. Eerst werd als gewoonlijk, naar de hertenkamp ta Alkmaar gereden, waar ook de apen enz. bekeken wer den. Daarna ging de tocht naar Egmond aan Zee. Daar het nog tamelijk koud was, was er voor de jongens niet veel aan de zee, daarom werd na een uurtje de tocht maar weer vervolgd. Nu ging het naar Bergen, waar de jongens zich tot 7 uur in den speeltuin en op het duin vermaakt hebben. BARSJNGERHORN KOLHORN. De afd. Kolhorn van de V.A.R.A. heeft in een huis houdelijke vergadering d.d. 15 Juli de volgende motie aangenomen: De vergadering stelt vast, dat de boycot een der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch en weloverwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fas cisme kunnen worden aangewend; heeft met groote instemming kennis genomen van het besluit van den Algem. Raad uit N.V.V. en S.D.A.P., om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van stichting van het Centraal Boycot- Bureau uit de Mod. Arbeidersbeweging; heeft ver der met instemming vernomen, dat ook in het bui tenland krachtige pogingen worden gedaan, om aan deze boycot een internationaal karakter te geven; roept alle ledpn op, om het werk van het Centraal- Boycot-Bureau zoo mogelijk te steunen; vertrouwt dat onze leden zich voortaan zullen onthouden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste propaganda voor deze boy cot zullen voeren. Verder werd besproken, om hier een luisteraars- commissie te benoemen, daar er een overeenkomst is bereikt tusschen de B.E.R.C. en drie groote om- roepvereenigingen,, maar, daar de A.V.R.O. niet aan deze overeenkomst meedoet, en de K.R.0. en N.C.R.V. hier geen afdeeling hebben, wordt besloten om dit punt tot de volgende vergadering aan te houden en eerst nog wat inlichtingen in te winnen daar op deze manier een luiferaarscommissie zou kunnen bestaan alleen uit V.A.R.A.-leden en dit is toch niet de bedoeling in de overeenkomst tusschen B.E.R.C. en Omroepvereenigingen Na eenige besprekingen van minder belangrijken aard sloot voorzitter deze vergadering, welke tame lijk goed bezocht was. Z IJ P E PETTEN. Aan bijna 40 arbeiders bij het Hoogheemraadschap is met ingang van de volgende week ontslag aange zegd. Slechts bij bijzonder gunstig weer, z.g. tijd weer, zouden zij nog eenigen tijd aan den arbeid kunnen blijven. SCHAGERBRUG. Geslaagd. De heeren C. S. de Moor en P. J. Ott, alhier, zijn geslaagd voor het einddiploma R.H.B.S. met 5-jarigen cursus te Alkmaar (afd. B). Oude rfjwielbelastlngplaatjee. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar mej. G. Smit alhier, gaarne oude rijwielbelastingplaatjes in ont vangst nemen. De opbrengst dezer plaatjes zal wor den aangewend ten bate van de t.b.c.-bestrijding. ST. MAARTENSBRUG. Onze plaatsgenoot, de heer J. de Geus, slaagde te Alkmaar voor het einddiploma R.H.B.S. met 5-jarigen cursus (afd. B). HARENKARSPET De Muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, direc teur de heer A. P. Blaauw, behaalde in het Groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfare corpsen te Heiloo op 16 Juli jl. een len prijs met 310 p. in de Super Eere-afdeeling Fanfare. Goed zoo, fanfarislen, houdt er niettegenstaande de misère en malaise, den moed maar in onder aan voering van uw wakkeren directeur. We denken hierbij onwillekeurig aan de dichter lijk uitspraak: „Booze menschen zingen en musi- ceeren niet." NIEUWE N I EDO RP Zondagmorgen j.1. reed de heer R. van Oude Niedorp met zijn Fordje op den Winkelderweg, gaande van Win kel naar N. Niedorp. Hoe het mogelijk was weet de heer R. zelf ook niet te verklaren, maar de auto ging plot seling den aldaar zeer breeden weg verlaten en kwam zeer onzacht met een der wegboomen in aanraking, om vervolgens te caramboleeren op den volgende boom en tot staan te komen. Hoewel de heer R. verklaarde, niet haid g?reden t« hebben, was het gevolg van deze aanrijding, 't het Fordje als een lucifersdoosje is gekraakt en i een wonder mag heeten, dat de chauffeur er zelf met den schrik is afgekomen. Niettemin achten wij het gelukkig dat er geen passagiers in de auto zaten. De heer Peereboom, welke het wagentje op sleeptouw heeft genomen, verklaarde, dat, hoewel thans alles krom en verbogen was, er aan de stuurinrichting niets ha perde, maar dat er verder van het wagentje toch weinig goed meer was. De kap was finaal geheel opengescheurd, een der zl1- portieren lag er uit, alle ruiten waren er zoo goed als uit gesprongen, de spaken uit een der voorwielen waren geknapt, en verder was alles verbogen en in elkaar ge wrongen, zoodat er ons inziens niet veel meor van het vehikel terecht zal zijn te brengen. Intusschen zal de schrik den heer R. ongetwijfeld nog wel in de beenen zitten. KOE GR A S JULIANADORP. „Kunstzin" behaalt een 2en prijs. Op het Nationaal Muziekconcours. Zondag te Heiloo gehouden, behaalde onze muziekvereeniging „Kunstzin" met, het verplichte en vrije nummer in de 3e afdeeling Harmonie met 279 punten een tweeden prijs. Naar wij vernemen is de verloting van do Ouder commissie te Julianadorp, welke zou plaats hebben op 19 Juli a.s., een week uitgesteld.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6