Slotzitting te Londen Spontane huldiging van Dr. Colijn. Geen Duitschers meer naar Oostenrijk. Vreemdeiingenbezoek aan Rusiand. Balbo te New York terug. Op de „moordlijst" gestaan. Grootsch plan in Finland. MARINE-B ONDSGEBOÜW TE DEN HELDER. Door de locomotief gegrepen. HET GRAF VAN EEN HUNNEN-KONING. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Kabinetszitting in Washington. Nagekomen Berichten. H. BRONDER, Winkeljuffrouw SCHMALZ te Schagen. Einde der besprekingen in de Economische Commissie. Gister heeft onder voorzitterschap van Dr. Colijn de Economische Commissie haar laatste plenaire zitting vóór de aanstaande .verdaging der Wereldconferfentie gehouden. De voorzitter, Dr. Colijn, dankte de gedelegeerden. Wat het lot der conferentie zal zijn, verklaarde hij. weet niemand, maar laat mij, om de hoop niet te doen Irerliezen, eindigen met een „Tot weerziens!" De Amerikaansche delegatie verraste de conferen tie door een verlengd bestand voor te stellen van de maatregelen, die den internationalen handel beper ken. De delegatie stelde dit bestand voor in plaats van het bestaande tarievenverband. Het voorstel werd niet besproken, maar opgenomen in het algemeen rapport. Beweging verwekte de verklaring van den Austra- lischen delegatieleider, Bruce, die zeide: „Indien het eenige resultaat der conferentie, welke bijeengeroepen is om het economisch leven der wereld te herstellen, de inkrimping der productie moet zijn, dan kan ge- 'zegd worden, dat de conferentie is mislukt". Een po litiek van restrictie kan z.i. niet worden aangeduid als ccn middel tot organisatie van het economisch le ven. Australië wenscht daarom een volledig voorbe houd uit te spreken ten aanzien van zijn medewer king aangaande de voorgestelde productieregelingen. Jn het bijzonder wat de zuivelproducten betreft is Australië, het totaal oneens met het betreffende rap port. Hier werden dus de bestaande meeningsverschil- len op economisch gebied nog eens met nadruk be vestigd. Dr. Colijn gehuldigd. Toen de voorzitter zijn slotwoord had geëindigd, stonden de delegaties spontaan op en brachten door een krachtig en langdurig applaus een welgemeende hulde aan dr. Colijn's presidentieel beleid, dat doen de leden der commissie inderdaad hoog is gewaar deerd. Glimlachend nam de Nederlandsche minister president deze hulde in ontvangst. Toen brak de ver gadering op en velen kwamen dr. Colijn bij het ver trek nog even de hand drukken. Dr. Colijn zal heden yroeg per K.L.M. naar Nederland vertrekken. Maan dagavond keert hij met het laatste vliegtuig naar Lon den terug. Ook naar andere landen het reizigers- verkeer opgehouden. Het vreemdelingenverkeer volkomen stopgezet. Het „Wiener Tageblatt" meldt uit Munchen: Sedert de instelling van de belasting op reizen naar Oostenrijk is het reizigersverkeer van Duitsch Tand naar Oostenrijk volkomen tot staan gekomen .De grensstations Mittenwald en Kufstein en de poli- 'jtiedirectie van Munchen noemen tot dusverre nog ..geen enkel geval, waarin de belasting van 1000 M. '.betaald is. In Lindau, Passau en Salzburg elk is één 'reiziger geweest, die de 1000 Mark betaald had. Dien tengevolge is een reeks treinen ingekort of uit de dienstregeling geschrapt. Het reizigersverkeer echter naar de andere landen vanuit Duitschland, landen voor de reis waarheen geen belasting geheven wordt, heeft eveneens vrijwel opgehouden. De treinen naar Frankrijk bijvoorbeeld vervoeren thans gemiddeld twee of drie reizigers. Schip met honderden Italianen en Ame rikanen, Op 3 Augustus zal te Odessa het 33 n00 ton groote ■italiaansche s.s. Roma binnenloopen. Aan boord bevinden zich verscheidene honderden Italianen en Amerikanen, die een bezoek aan Rusland zullen bren gen. Te Odessa en te Moskou zullen zij bijzonder feestelijk worden ontvangen. Opnieuw geestdriftig toegejuicht, New York. 21 Juli (V.D.) De Italiaansche minister van luchtvaart, generaal Balbo, is met zijn staf per trein uit Washington hier weder aangekomen en werd in City-Hall door den eer sten burgemeester verwelkomd. Bij zijn tocht langs Broadway, die geheel met vlaggen was versierd, werd hij door een groote menigte geestdriftig toegejuicht. HET SPOORWEGONGELUK OP DE LIJN NAPELS—FOGGIA. Uit Rome: Het aantal dooden hij het spoorwegongeluk op de lijn Napels-Foggia (zie ook elders in dit nummer) is thans gestegen tot. 8. Sensationeele onthullingen van ©en Ameri kaansche kerkleider. Washington, 21 Juli (VJ5.) De kerkleider Ohase ^«bliceert sensationeele onthullingen over de oorzaken van den dood van den 76-jarigen senator Walsh, uit Montana, die begin Maart onderweg naar Washington plotseling aan hartzwakte overleed. Chase beweert nu, dat Walsh, die benoemd was tot attorney-general van het kabinet van Roosevelt geplaatst was op een „moordlijst", waarop invloedrijke financiers hem en andere politici en hooge ambtenaren hadden geplaatst. Zij zouden gevreesd hebben, dat Walsh hun als attor ney-general gevaarlijk kon worden. Kort voor zijn dood had Walsh nog verklaard, dat hij voornemens was ongeveer 20 financiers in de gevangenis te werpen. Kanaal tusschen Ladogameer en Oostzee? Uit Helsingfors, 21 Juli (V.D.: In Finland heeft men plannen voor het graven van een kanaal van Kexholm aan het Ladogameer naar Viborg aan den Finschen Bocht De kosten worden begroot op 3-500.000 gulden. Men verwacht, dat de volksvertegenwoordi ging het plan zal aanvaarden tot leniging van de werkloosheid. De overdracht rechtsgeldig? Resultaat van eeu ingesteld onderzoek door den commandant der Marine te Willemsoord. De vice-admiraal, commandant der Marine te Wil lemsoord, beeft een onderzoek ingesteld naar het gedrag der bestuurders van den Bond voor minder Marine-personeel als militairen inzake de over dracht van het Bondsgebouw. Veel punten zijn duis ter gebleven. De vraag is gerezen of de overdracht wel rechtsgeldig is. De bekendmaking, dd 21 Juli door den vice-admi raal uitgevaardigd luidt als volgt: Naar mij bericht werd, hebben de handelingen van het Bestuur van den Bond voor Minder Marine-per soneel inzake het Marine-Bondsgebouw bij vele mi litairen, leden en oudleden van dien bond bevreem ding gewekt, mede omdat zij daaromtrent vanwege den Bond geheel onkundig gelaten zijn. Ik acht het daarom dienstig mede te deelen, dat mijnerzijds naar de toedracht van het gebeurde, waar van ik eerst op 5 Juli jl. kennis kreeg, een commis soriaal onderzoek gehouden is en den uitslag daar van in het kort bekend te maken Waar dit onder zoek in hoofdzaak moest dienen om het gedrag van de betrokken bestuurders als militairen te be- oordeelen en door hen aan de commissie gedane ver klaringen zeer onvolledig zijn, is de zaak in haar geheel nog op meer punten duister gebleven. Gebleken is volgens die verklaringen dat reeds op 6 Juni 1933 het gebouw op rechtskundig ad vies van den bekenden sociaal-democraat te Am sterdam geheel eigendunkelijk en onderhandsch is verkocht aan een groep gewezen militairen, die daartoe een vereeniging hebben opgericht of een stichting hebben gemaakt „Het Marine Bondsge bouw" om dat gebouw op den ouden voet te exploi- teeren. Het bedrag der koopsom is niet bekend, of deze betaald is, is onzeker. Ook de notaris te wiens overstaan de verkoopacte is verleden is onbekend en of de Bond nog eenig recht op het gebouw be houden heeft staat ook niet vast. De penningmeester (S. J. Verhoeven) bleek (of hield zich) omtrent die betaling en den verderen financieelen toestand van den Bond geheel onwetend; alleen de voorzitter (L. C. Geerling) was bij den verkoop te Amsterdam aan wezig. Het hoofdbestuur van den Bond van korpo raals heeft officieel eerst op Juli van de overdracht van het gebouw kennis gekregen. Het Bestuur van de Stichting, dat zich sedert 1 Juli 1933 als uitsluitend rechthebbende op het gebouw gedraagt, bestaat uit een voorzitter (P. S. van der Vaart), een secretaris-penningmeester (G. W. Groot hof) en eenige leden W. Helfenstein en W. H. Meijer), allen gewezen militairen, nevens wie zitting heeft ge nomen de matroos-vliegtuigmaker L. C. Geerling. Genoemde oud-militairen behooren allen tot de so ciaal-democratische groep, die op 7 Juli een extra edi tie van het voormalige weekblad „Het Anker" hebben doen colporteeren. Dat de bestuursleden van den Bond voor Minder Marinepersoneel door de overgave van het Bondsge bouw onder de tegenwoordige omstandigheden aan genoemde personen, zich als beroepsmilitairen onmo gelijk hebben gemaakt, is duidelijk. De zaak is hier mede echter niet afgedaan. Daar bij den z.g. verkoop of overdracht alleen de voorzitter tegenwoordig is geweest en van de deelneming van het overige be stuur aan de transactie niets is komen vast te staan, rijst de vraag of deze wel rechtsgeldig is. Aan de le den van den Bond staat het om zich daarvan te ver gewissen c.q. daaromtrent te beslissen in een alge- meene vergadering. Misschien zal het mogelijk zijn in de toekomst als nog aan het gebouw het karakter van een militair vereenigingsgebouw te geven; het zal echter, thans, nu het bestuur onderhands gemeene zaak heeft ge maakt met personen die zich tegenover het gezag stel len, zeer moeilijk zijn tot een bevredigende oplossing te komen. Noodlottig ongeluk met de Westlandsche stoomtram. Een 70-jarige fietser het slachtoffer. Gistermiddag om half vier is in de bocht van den Nieuweweg de 70-jarige heer Sch. uit Den Haag door een locomotief van de Westlandsche Stoomtrammaat schappij overreden en gedood. De heer Sch., aldus de „Tel.", had een vacantietochtje door het Westland gemaakt en was op weg naar huis. Hij passeerde de scherpe bocht aan de rechterzijde van den weg, doch stak niet dadelijk de tramrails over die daar ter plaatse vlak voor een café liggen. Voor den ingang van dat café wilde de heer Sch. de rails oversteken. Waarschijnlijk heeft hij hier op het laatste moment bemerkt, dat uit de richting van Monster de locomotief der W.S.M. in kalme vaart de kruising passeerde. Bij het oversteken, dat op een paar meters afstand voor de 'ocomotief geschiedde, kwam het stuur van de fiets, waarop de heer Sch. was gezeten, in aanraking met dat van een metgezel, waardoor hij kwam te vallen. De machinist remde uit alle macht, doch kon op den korten afstand de ma chine niet tot stilstand brengen. De ongelukkige kreeg de wielen van het gevaarte over het lichaam en was op slag dood. Uit het politie-onderzoek is komen vast te staan dat den machinist in deze geen schuld treft. Antilla's graf ontdekt? Doodkist met ge raamte en gouden sieraden bij de Moldau gevonden. Reuter meldt uit Praag: Nabij Budweis aan de Moldau is een ijzeren doodkist opgegraven, waarin een geraamte lag met het hoofd naar het Oosten gekeerd. De kist. die dateert uit de vijfde eeuw na Christus, was omringd van wapenrus tingen, gouden platen en ringen, schilden en munten van Byzantijnsch maaksel, terwijl sommige stukken het kenmerk dragen door Hunnen te zijn vervaardigd. Bij de kist werd ook een schitterend gedreven gouden bo kaal gevonden. Men gelooft hier te doen te hebben met het graf van Attila, daar de vindplaats overeenkomt mei de beschrijving van een oude kerkelijke kroniek, waarin melding wordt gemaakt van het graf van Attila, den Hunnen-koning, die omstreeks 450 regeerde. Volgens deze kroniek zou Atilla zijn gedood in zijn huwelijks nacht met Kriemhilde, na eenige krijgstoohten in Gallië Dit komt ook overeen met de Nibellungen Sage, waarin wordt verhaald dat Kriemhilde nadat haar ge maal Siegfried de Drakendooder door Hagen Tronje verradelijk was vermoord, in het huwelijk trad met Etzel (Attila), koning der Hunnen. Zij wist haar broer, koning Gunther van Bourgondië te bewegen met groot gevolg waaronder Hagen Tronje, naar het hof van Etzel te komen, waar zij om den dood van Siegfried te wreken, de Hunnen aanspoorde de Bourgondiërs tijdens een feestmaal te overvallen. In het hierop volgend ge vecht sneuvelde Attila, Gunther Hagen en Kriemhilde, benevens de meeste Bourgondiërs en vele Hunnen. Volgens de kronieken werd het stoffelijk overschot van Attila in een ijzeren kist met vele schatten in den bodem van de Moldau begraven, nadat eerst de loop van de rivier tijdelijk was verplaatst Na de begrafe- Strafzitting te Alkmaar. Harderwijk. EVENMIN OM DE KNIKKERS, MAAR OM HET SPELRECHT. De afsluitdijk is de oorzaak dat vele autobussen gevuld met 1 dagstouristen. uit Friesland en andere eertijds overzeesche pontaliën, Alkmaar bezoeken en natuurlijk weer stof opleveren voor rechtskundige moeilijkheden. Zoo was dan ook proces-verbaal op gemaakt tegen een autobusondernemer uit Harder wijk, die op 15 Juli een bus had laten rijden, waarin 27, dus meer dan 8 personen, zonder dat hij in 't bezit was van de vereischte goedkeuring. Als ge machtigde van dezen comparant trad op de heer G. Amoureus, deurwaarder bij de Rechtbank te Alk maar, die een juridisch verweer voerde, waarin hij betoogde dat hier geen sprake was van een gere- gelden dienst, maar slechts van een enkeion dagrit, ten doel hebbende de bezichtiging van de Zuiderzee werken en de autobus was voor deze bestemming door de passagiers afgehuurd. Dat bedoelde bus voorts stond onder geregelde controle van deskundigen uit Apeldoorn. Geconclu deerd werd dus tot vrijspraak, subsidiair een geringe geldboete. De ambtenaar noemde deze zaak sierlijk: semi- principieel, omdat de Hooge Raad in een gelijksoor tige aangelegenheid reeds langs uitsoraak had ge daan. De H. R. had overwogen dat het hier betrof een vervoergelegenheid voor meer dan 8 personen en die dus was te rangschikken onder de openbare mid delen van vervoer van de eene naar de andere plaats. Het gold hier het belang van de reizigers en daarom werd de qualificatie toegepast van het rijden langs een weg. Aan de hand van dit arrest vermeende de ambtenaar dus veilig een veroordeelig tot f4 boete of 4 dagen te kunnen requireeren. Mr. Langeveld bleek zich geheel mot dit requisi toir te kunnen vereenigen erf veroordeelde den auto busondernemer op de gronden en middelen in zijn vonnis vermeld, conform het requisitoir van den ambtenaar. Bergen. WE MOGEN DE FRIESCHE TAAL WEL GAAN BESTUDEEREN! Het Kantongerecht krijgt langzamerhand zooveel Friesche begunstigers, dat eenige kennis van het on- vervalschte Friesch, ter voorkoming van conflicten, zooals die zich hier en daar voor kantongerechten voordeden, mag worden aangeleerd. Thans betrof het al weer 'n Friesche automobilist en wel uit Leeuwar den, de heer Bouwe K., die op 5 Juni te Bergen bij het kruispunt Ruïnelaan en Dorpsweg een aanrijding had veroorzaakt met een auto bestuurd door den heer Th. de Wit uit Ilpendam, omdat hij verzuimde het rechtsche verkeer voorrang te verleenen. De ver dachte uit Friesland was niet verschenen, zoodat het taalvraagstuk onbesproken kon blijven. Het vonnis bij verstek luidde f 15 boete of 15 dagen en toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van f22.80. Egmond a. d. Hoef. NOG 'N TEKORTKOMELING IN DE VERKEERS REGELS. De heèr L. B., medisch student te Amsterdam, maakt niet den indruk een candidaat voor „nazorg" te zijn, doch zijn kennis van die 10 geboden voor den automobilist komt niet in aanmerking voor 'n 10 op zijn rapport. Zooals bleek op 10 Juni te Egmond a. d. Hoef, toen hij geen voldoende aandacht schonk aan het verkeer van rechts en met zijn prae-historisch T Fordje de Nash van den heer J. Groot torpedeerde op den Viersprong bij den kantoorhouder Nanne Schild. Heden werd deze verkeersknoop ontward door den Kantonrechter en den toekomstigen heler van men- schelijke kwalen veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen en betaling van f50 aandeel in de reparatiekosten, van den jammerlijk toegetakelden Nash. St. Pancras. HET TWEEHENGELSTOKKEN-SYSTEEM IS NIET AANBEVELINGSWAARDIG. Een werkelooze timmerman uit Alkmaar, de heer P. M., die te St. Pancras werd betrapt op het vis- schen met 2 hengelstokken in de Ringvaart zonder acte of eenig ander consent, ondervond de nadeelen van deze sportoefening in den vorm van een veroor deeling tot 2 maal f2 boete of 2 maal 2 dagen. Alkmaar. DE KEIHARDE POLITIE, DE ONVINDBARE OOM* MISSARIS, DE FREUNDLICHE FRATJ COMMUS- SARIN EN HET MEDELIJDENDE RAADSLID. De koopman, vulgo scharrelaar, Hendr. B. te Alk maar, heeft In den avond van 13 Juli een avontuur be leefd, dat hij in de verre toekomst zijn kleinkinderen nog met smaak, zal kunnen verhalen. Hy arriveerde alstoen met een geleende truck, waarop 500 kilo oud ijzer of iets in dien onhandelbaren geest en was toen verplicht, omdat de gemeentereiniging geen klanten meer bediende, bedoelde truck met lading te parkeeren op de platte steenenlbrug. Uit vrees echter voor kap sones met de politie, vroeg hij beleefd of zulks geoor loofd was. Na veel discussies kreeg hij een weigerend antwoord. Verzoek om den commisaris te spreken! as niet op zijn bureau. Dus sjouwde de stakker naai den Westerweg, d woning van Herr Commissaar. Ook daar niet aanwezig! Mevrouw Walraven was echter zoo vriendelijk te belooven, dat zij haar echtgenoot bij thuiskomst omstreeks half 31 de kwestie zou voorleg gen. Gedeeltelijk voldaan toog de parkiet weer naar de Steenenmrug, alwaar hij een wachtpost betrok bij den auto met zijn waardevolle lading, die niet onbo- heerd mooht overnachten. Toen kwam hij in contact met het gemeenteraadslid, de heer Venniker, die vervuld van deernis met den tobber hem beloofde de desbetreffende autoriteiten te zullen opbellen, dan kwam de zaak wel inorde. Gerust gesteld ging de heer B. naar huis en omdat hij geep. tegenbericht kreeg, ook naar bed. Het bleek echter achteraf, dat de zaak heelemaaf niet voor elkaar was gebraoht, want later werd h| „aangenaam" verrast met een bekeuring ter zake on beheerd achterlaten op gemeentegrond van het hierbo ven aangeduide kostbare vehikel met dezelfs inhoud. Hij verscheen thans met zijn bekommernissen voor Mr. Langeveld, die innig deelnam in zijn tegenspoeden en hem, niet met het hart, maar omdat de onverbidde lijke wet hem dwong, strafte met de minst mogelijke straf, die in het milieu van justitia bestaat: f 0.50 boe te of 1 dag. nis werden de slaven, die aan het graf hadden ge werkt, vermoord en liet men de rivier zijn ouden loop hernemen, opdat het graf niet gevonden zou kunnen worden. Sindsdien heeft de Moldau even-wel haar loop gewijzigd. Sluiting der effectenbeurzen? V.D. verneemt uit Washington. 21 Juli. (V.D.) Gister heeft onder voorzitterschap van Roosevelt een langdurige kabinetszitting plaats gehad, waar de eco nomische toestand besproken is. Bijzonder uitvoerig werd de uitvoering van de industriewet behandeld, even als de regeeringsmaatregelen ter voorkoming van een nieuwe speculatiekoorts. Het gerucht doet de ronde, dat president Roosevelt er misschien wel toe zal overgaan de New-Yorksche effectenbeurzen te sluiten President Roosevelt zal geen maatregelen tegen de speculatiekoorts In Amerika ne men. Nader verneemt V.D. uit Washington: Naar uit het Witte Huis gemeld wordt is president Roosevelt niet voornemens de speculatiekoorts op de beurzen der Vereenigde Staten door eenigerlei wette lijke maatregelen te beinvloeden. Roosevelt verklaart dat hij verheugd is over het stijgen der prijzen voor landbouwproducten in de afgeloopen maanden. heerhuoowaabd Hedenmorgen brandde de kapitale boerenhoe ve aan den Molenweg, bewoond door den heer D. Schoen, af. Verdere bijzonderheden ontbreken nog. nieuwe n i e b o r p Schoolfeest. Gisteren hebben de leerlingen, van de OJL.S. hun jaar- lijksche schoolreisje gemaakt. Drie bussen van de H.A.- B.O. vertrokken des mqrgen© om acht uur vanaf de Kerkestraat het dorp door over de sluis, om vervolgens de Moerbeeker kinderen mee te nemen en als eerste pleisterplaats, gaande over Schoorl, naar Bergen te gaan, waar naar hartelust doo het jonge volkje ls ge noten van speeltuin en duin. Vandaar ging het naar Bergen aan Zee, waar het zeewater op dezen warmen dag buitengewoon welkom was en werd hier dan ook niet minder genoten. Vervolgens ging de reis over Alkmaar, met als attractie Hertenkamp en Apenikooi, om daarna naar huis te gaan. Te ongeveer aoht uur arriveerden zij onder luid gejuich weer in het dorp. Het is een schitterende dag geweest Het reisje naar Schorl en Bergen en de zee blijft voor de kinderen een prachtdag. f 300.— verloren De heer C. H., veehouder, wonende aan den Wate ringskant alhier heeft Vrijdagmiddag zijn portefeuille met een bedrag van 290 gulden er in, verloren. Na nog enkele, zaken te hebben gedaan op 't post kantoor, waar hij de portefeuille nog in zijn bezit had, heeft hij deze waarschijnlijk verloren, gaande van het postkantoor door den Oosterweg naar den Waterings kant. Toen hij thuis was, ontdekte hij het verlies, waarna hij denzelfden weg is teruggegaan en bij niet- terugvinding aangifte heeft gedaan bij de politie. Het is te hopen, dat een en ander in handen komt van een eerlijken vinder. Een dergelijk bedrag is in den tegenwoordigen tijd ook in het veehoudersbedrijf van zeer groote beteekenis. Er hangt aldus voor den heer H. zonder twijfel veel van af. En het zou hem in moeilijkheden kunnen brengen, wanneer het eens niet terug kwam. Postduif. In het laatst van Juni is bij den heer C. Kooiman al hier komen aanvliegen een postduif, welke in een niet te beste staat bleek te verkeeren. Het beestje is echter liefderijk door K. en zijn huis houdster verzorgd en dank zij hun goede zorgen is het beestje thans weer geheel beter en gevoelt het zich in zijn nieuwe omgeving reeds zeer goed thuis. Op de ring aan zijn poot staat het nummer 19497 Holland '33. Hoewel men aan het beestje reeds gehecht is, is hei zeer zeker aan genoemd adres door den eigenaar terug te bekomen. wieringerwaard Het Bestuur der Harddraverij heeft besloten de jaar* lijksche draverij te houden op Zondag 27 Augustus a-s. Naar men ons mededeelde, zal het dit jaar een prij- zendraverij zijn. z ij p n T ZAND. Door de korfbalclub alhier wordt op a.s. Dinsdag avond een wedstrijd gespeeld tegen de korfbalclub t< Anna Paulowna, Spoorbuurt. Donderdagavond ontstond bij de scheersalon der wed. Oud alhier een wedloop tusschen een tweetal jongeiui, wie van hen het eerst binnen en zoodoende ook als eerste geholpen zou worden. Hoewel Willem als eerste door de deur binnen wist te komen, was hij echter toch nog de laatste, daar hij door den duw, welke hij Piet gaf. deze meteen door de etalageruit naar binnen, tus schen de uitgestalde sigaren, sigaretten enz. stompte. We vernamen later dat de kosten van het nieuwe ruit broederlijk door hen zal worden gedeeld. anna paulowna Voor het te Haarlem gehouden examen ter verkrij ging van de hoofdacte slaagde de heer C. K. Hame link, alhier. ko e d ij k Voor het te Haarlem gehouden examen ter verkrij ging van de hoofdacte slaagde de heer S. Sietsma, ai» hier, oube nie do f p ZIJDEWIND. Onderling Veefonrtfl. Gedurende de maanden Mei en Juni waren respectie velijk verzekerd 289 runderen voor f 30.392 en 288 run deren voor f 30.299. De omslag werd voor belde maan den bepaald op 25 cent per verzekerde f 100. Van de lichting 1934 werden 6 personen aangewezen als gewoon dienstplichtige, 9 personen als buitengewoon dienstplichtige, terwijl 13 personen niet voor inlijving zijn aangewezen. winkel Door den minister van Defensie ls aan den dienst plichtige G. A. M. Koedoder, uitstel verleend van op komst voor het vervullen van herhalingsoefeningen. WINKEL. 21 Juli. Appelen f 5—8, peren f 3—5, aalbessen f 2.50—12. kruisbessen f 1—5, frambozen f 20Z30. aardbeziën f 8B 11, tomaten f 34, slaboonen f 9—12, peulen f 56, tuinboonen f 0.80—1, aardappelen f 0.501.10, bloem kool f 6—7, komkommers f 35, wortelen f 34, perzik f 4—4.50. POLITIE GEMEENTE SCHAGEN. Gevonden: 2 vulpenhouders Verloren: een hooistrop; een portemonnaie met eenig geld; een hooibind; een actetasch Heden overleed, ten huize van den heer J. Liefhebber te Groo tebroek, onze geliefde Broe der, de heer in den ouderdom van 63 jaar. DE FAMILIE. Grootebroek, 22 Juli 1933. gevraagd voor direct, b«

Schager Courant | 1933 | | pagina 2