Alumni Ninis- WRK51EY Dinsdag 25 Juli 1933. 76ste Jaargang No. 9317 Uitgevers: N.V. v.h, TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. MISUJKTE LANDING DER MOLLISONS. De Lindbergh's op Groenland. Ongeluk in de bergen. Balbo stelt de terugtocht uit. In de Vogezen verongelukt Arrestatie op het dak. Noodlottige groet aan zijn meisje. HET TRANSPORT VAN DE M E R W E D E B R U G. Het werk slaagt. De financieele moeilijkheden van Zaandam Een voet afgesneden. Renpaarden in brandenden auto. Leeuwentemmer aangevallen. De Staatssteun aan de kippenhouders. SCHA6ER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder j'dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- ientiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkoraend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT TELEF. No 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno«j.| inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend.*1! DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. NA EEN WELGESLAAGDE VLUCHT OVER DEN OCEAAN. Het echtpaar niet ernstig gewond. Na een welgeslaagde vlucht over den Oceaan is het Engelsche vliegers-echtpaar Mollison, bij een landingspoging nabij de vlieghaven te Bridgeport (Connecticut) zoo ongelukkig neergekomen, dat zij beiden wer den gewond en de machine ernstig werd be schadigd. De Mollisons moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. Wrang einde van den tocht der Mollisons. Bridgeport, 24 Juli. De beer en mevrouw Molli son zijn hedenmiddag, na het wrak van hun vlieg tuig te hebben bezichtigd, als passagiers van een Amerikaansch vliegtuig naar New York vertrokken. Zij kwamen per auto op het terrein te Bridgeport aan, vergezeld door een paar verpleegsters. Mollison zag er verwilderd uit met zijn hoofd in een verband gewikkeld, maar hij rookte een sigaret. Het publiek juichte het echtpaar hartelijk toe. Nadere blzonderheden. Reuter meldt nog uit Bridgeport (Connecticut: Omtrent het ongeluk van het echtpaar Mollison wordt nog gemeld, dat Mollison vijf keer tevergeefs trachtte op net vliegterrein alhier te dalen, v aarop hjj op een terrein buiten het vliegveld neerstreek. Het toestel raakte echter vast in den drassigen bo dem en sloeg over den kop. Mollison werd eruit geslingerd, waardoor hij aan hoofd en armen werd gewond. Ook zijn vrouw liep een aantal kwetsuren op, zoodat beiden naar een ziekenhuis moesten worden vervoerd. Het toestel is ernstig beschadigd. Een H.N. telegram uit Bridgeport meldt nog, dat de verwondingen van Mollison niet levensgevaarlijk zijn. Mevrouw Mollison heeft haar linkerwijsvinger ge-, broken. Omtrent de wijze, waarop het ongeluk zich heeft, afgespeeld, wordt nog gemeld, dat Mollison vijf maal een poging deed om te landen, terwijl de chef van het vliegveld wanhopige pogingen deed om tel kens aanwijzingen te geven. Bij de zesde poging kwam het vliegtuig buiten het eigenlijke vliegterrein terecht. Mollison werd uit het vliegtuig geslingerd Mevrouw Mollison kon met eenige moeite uit het vliegtuig worden geholpen. In 29 uur over den Oceaan Nader uit Bridgeport:* De Mollisons zijn geen van beiden ernstig gewond. Mevrouw Mollison is gewond aan borst en rechter hand. Mollison zelf heeft wonden aan hoofd, arm en been. Zij wilden te Bridgeport dalen wegens benzine-ge- brek. Mollison verklaarde aan een vertegenwoordiger van Reuter, dat hij zoo vermoeid was, dat hij niet meer zag waar hij ging. Zij waren nog slechts een half uur vliegen van New York verwijderd, waar duizenden hen opwach ten. Zij zullen thans in het ziekenhuis enkele dagen uit rusten, De overtocht over den Oceaan hebben zij in 29 uur volbracht, terwijl zij 39 uur in de lucht zijn gebleven. Nog nader uit New York: Mevrouw Mollison heeft het ziekenhuis reeds verlaten. Reuter meldt uit Godthaab (Groenland), dat, het echtpaar Lindbergh daar Zaterdagavond 7.30 (pl. 'fcjd) is geland. V.D. meldt daarbij nog de volgende bijzonderheid: De ambtsman der Deensche kolonie bracht de bei de Lindberghs met een motorboot aan land, waar zij door de bevolking hartelijk verwelkomd werden. De eenige uren tevoren geboren zoon van een Deensch ambtenaar werd door kolonel Lindbergh ten doop gehouden en te zijner eere Charles gedoopt. Lindbergh zes weken op Groenland. Vele exploratle-vlnchten op zijn pro gram. Volgens een bericht van United Press uit Godt haab, zal Lindbergh zes weken op Groenland blij ven. Hij zal in dien tijd exploratie-vluchten onder nemen langs de kusten en ook vluchten maken over de ijs-barrière in het binnenland. Jongeman voor de oogen van zijn kamera den 250 meter omlaag gestort. Twee slachtoffers van de Alpen-sport. Wolff meldt uit Oberstdorf (Beieren): Bij het beklimmen van een der pieken van den Him- melshorn is gisteren een twintigjarige jongeman voor de oogen van zijn beide kameraden ongeveer 250 meter omlaag gestort. Het verminkte lichaam van den onge lukkige kon des middags worden geborgen. Op de Tret- tachpiek is een 27-jarige jongeman, die een bergtoer maakte met zijn meisje, verongelukt. Het meisje trachtte hem aan het touw omhoog te trekken, tot men op haar hulpgeroep opmerkzaam werd. Het lijk van den veron gelukte is naar Obersdorf overgebracht. Besloten om gunstiger weersvoor spellingen af te wachten. NEW YORK, 24 Juli (Reuter). Balbo heeft de voorbereidingen voor zijn terug tocht gestaakt. Hij schijnt besloten te hebben gunstige weersvoorspellingen af te wachten. Auto geslipt en omgeslagen. Nederlandsche familie het slacht offer. Een der inzittenden op slag gedood, de andere twee zwaar gewond. Reuter seint uit Epinal: Zondagavond is nabij Bain-les-Bains een open auto geslipt en omgeslagen, waarin baron en baro nes d'Aulnis dc Bourouill uit Haarlem, benevens een chauffeur gezeten waren Baron d'Aulnis was op slag dood, de barones en de chauffeur werden zwaar gewond. Het Haarlemsche echtpaar was met vacantie te Gérardmer en maakte een autotocht langs de ver schillende badplaatsen in de Vogezen. De Parijsche correspondent van de „Tel." ver neemt omtrent het ongeluk nader het volgende: De wagen, waarin de familie d'Aulnis de Bnrouill geze ten was. reeds /ondagmiddae met matige snelheid op ongeveer 4 a n K M. van Main les Bains, toen op de door een onweershui natten straatweg het voer tuig slipte Het voorloopig onderzoek heeft aange tonnd. dat de rem gehroken is. vermoedelijk toen de hestnurder poogde, den wagen alsnog tot staan te brengen. De auto sloeg daarop omgekeerd in een greppel lanes den weg en de inzittenden kwamen er onder, te recht. De baron, wien de borstkas werd ingedrukt, was op slag dood: de barones liep een hevige hoofd wonde op. terwijl de chauffeur een heen brak. Door een anderen auto. die toevallig passeerde werden het stoffelijk overschot van den baron, even als de beide gewonden, naar het stedelijk ziekenhuis van Epinal, een 30 K.M. van de plaat§ des onheils, overgebracht. Aldaar bleek, dat bij de barones de schedel gelicht moest worden. Deze operatie werd in den loop van den nacht verricht. Volgens de laatst ontvangen he richten is haar toestand zeer ernstig, doch de medici achten deze niet hopeloos. Avontuurlijke tocht van een aangeschoten kelner. Zondagavond te kwart over elf hoorden voorbijgan gers glasgerinkel in het pand van de fa. V. en D. aan de Heuvelstraat te Tilburg. Men waarschuwde de po litie. die een onderzoek instelde en ontdekte dat een glas-in-lood-raam was ingeduwd. Bij dit onderzoek kwam de politie boven op het platdak van het pand van de fa V. en D.. waar ze een groot pak aantrof, waar naast een man plat op zijn buik lag. Op een andere plaats op het dak lag nog een aantal goederen, die uit het magazijn waren ontvreemd. De man op het dak bleek te zijn zekere C. A. B., kell- ner uit de Oranjestraat te Tilburg, die bekende in het perceel te zijn binnengeslopen, aldus de „Msb.". Even te voren had hij bij het Scalagebouw op den Heuvel, waar hem toegang was geweigerd, een ruit ingegooid en daarna was hij zijn avo'ntuurlijken tocht over de daken in de Heuvelstraat begonnen. B„ die onder in vloed van sterken drank verkeerde, werd naar het po litiebureau overgebracht, waar hij zijn roes kon uit slapen ln afwachting van verdere -gevolgen voor zijn avontuur. Motorrijder in volle vaart op een auto In gereden. Bestuurder zwaar gewond, duo passagier gedood. Zondagmiddag heeft op den Amersfoortschen Straat weg bij den Julianatoren te Apeldoorn een zeer ernsti ge botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorfiets, waarbij de 20-jarige heer Bos, die als duo- rijder meereed, werd gedood De motorijder, de heer van Zomeren, werd zwaar gewond. De auto, welke werd bestuurd door den heer F., kwam uit de richting Apeldoorn en wilde het parkeer terrein van den Julianatoren oprijden. De bestuurder gaf daarvan blijk, door den richtingwijzer uit te steken en tevens zijn arm. Juist op dat oogenblik naderde uit de richting Amersfoort de motorfiets, welke met zeer groote snelheid reed en in volle vaart tegen den auto botste. De heer Bos vloog over den motorrijder heen en kwam op de straatsteenen terecht. Hij was bijna op slag dood. Van Zomeren bleef bewusteloos over zijn vernield motorrijwiel hangen. Een passeerende dokter uit Den Haag en een uit Apeldoorn verleenden eerste hulp. Beide mannen werden per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Een vouwelijke passagier van den auto bleek eenige lichte ontvellingen te hebben opge- loopen. De toestand van den heer van Zomeren was gisteravond hopeloos. De oorzaak van het ongeluk is, dat Van Zomeren hij het passeeren van den Julianatoren zijn meisje, dat daar werkzaam is, toewuifde en daardoor den auto te laat zag. IVIoellykste werk van het transport naar de plaats van bestemming thans achter den rug. Amsterdam, 24 Juli. Den geheel en Maandag werden door de Nederland sche Dokmaatschappij de noodige voorbereidingen ge troffen om te trachten het transport van de Merwede- brug ln den Muiderstraatweg, die sinds het passeeren van de sluis in het Merwedekanaal daar was blijven liggen, voort te zetten. Op de beide pontons, waarop het geweldige gevaarte rust, waren in den loop van den dag vier hydraulische vijzels aangebracht. Deze vijzels moeten dienen om de pontons naar elkaar toe te druk ken. omdat was komen vast te staan, dat de lieren niet in staat waren de pontons naar elkaar toe te trekken. Het werk slaagt. Met behulp van die hydraulische vijzels is men er in geslaagd, de beide pontons weer naar elkaar tot te brengen. Te 11 uur 10 kwamen de sleden, waarop de brug op de pontons rust in beweging. Aan den eenen kant werd de ponton met behulp van den vijzel 16 c.M. en aan den anderen kant 19 cM. naar het midden van de brug geduwd. Men was daarmede over het „doode punt" heen en het bleek, dat men de beide pontons ver der alleen met de lieren naar elkaar toe konden trek ken. Het werk verliep vrij vlug en men vorderde onge veer 1 M. per 10 minuten. Om half twaalf waren de beide pontons ongeveer 3 M. bij elkaar gebracht, d.w.z. aan eiken kant ongeveer 1.5 M. Men hoopt te ongeveer half één de beide pontons die 14 M. in het geheel naar elkaar toegebracht moeten worden, op ongeveer 7.5 M. van elkaar te hebben gebracht. Daarna zal het werk worden geetaakt, waarna het transport naar den Mui derstraatweg Dinsdagavond te 6 uur zal plaats hebben. In het duister van den nacht boden de pontons met daarboven de groote brug in het schijnsel van de schijnwerpers een fantastischen aanblik. Juist nu de werkzaamheden resultaat opleverden, waren nagenoeg alle toeschouwers verdwneen. Omstreeks 11 uur was ook het geduld van de laatsten uitgeput, omdat er niets te zien was. Zooals gemeld kwam er even later beweging in de pontons. Omstreeks dien tijd heeft er nog een klein ongeval plaats gehad. Een persfotograaf, zekere S,, die ook in het nachtelijk duister nog trachtte iets van de werk zaamheden op de gevoelige plaat vast te leggen, had zich daarvoor op een schuit opgesteld. Door de duis ternis misleid, viel hij van de schuit te water. Hij werd spoedig weer op het droge gebracht en aan boord genomen van een motorboot van de G.GJ). waar hij van droge kleeren werd voorzien, waarna hij naar huis kon gaan. Andere ongevallen hebben tot dusverre ge lukkig niet plaats gehad. In den afgeloopen nacht. Het werk tot hedenavond gestaakt. Te 1 uur in den nacht waren de beide pontons op den juisten afstand bij elkaar getroken. Het moeilijk ste werk van het transport van de Merwedebrug naar de plaats van bestemming schijnt hiermede achter den rug te zijn. De ingenieurs, die de leiding van het werk hadden, namen voor de laatste maal met een meetlint den afstand tusschen de beide pontons op, waarna de ploegen arbeiders, die de lieren bedienden, zich van hun hooge positie boven in de bokken op de pontons, waar zij den geheelen avond hadden staan draaien, konden verwijderen. Het werk werd tot Dinsdagavond gestaakt. B. en W. zoeken een uitweg. In de gehouden vergadering van B. en W. van Zaandam heeft het college zich opnieuw bezig ge houden met de vraag of net mogelijk zou zijn, en op welke wijze, tegemoet te komen aan de verlangens der regeering, dat op de begrooting voor 1933 als nog f 1000.000 wordt bezuinigd. In dit verband werden eenige voorstellen ter tafel gebracht, die aan den Raad zullen worden voorge legd. Voor dit doel zal de gemeenteraad tegen Donder dag aanstaande bijeengeroepen worden. Van welken aard deze voorstellen zijn, daaromtrent kon burgemeester Ter Laan aan de pers nog geen mededeelingen doen, omdat deze eerst in het bezit der raadsleden moeten zijn. Door een maai machinemes. Toen Zaterdag de landbouwer B. te Blerick bezig was met de maaimachine om een perceel rogge te maaien, had hij het ongeluk van het stoeltje der maai machine te vallen. Hij kwam juist voor het maaimes terecht met het noodlottig gevolg, dat de rechtervoet werd afgesneden, voordat het aan toegeschoten hulp was gelukt het paard tot stilstand te brengen. In zorgwekkenden toestand, aldus de Tel., is de on gelukkige, die veel bloed verloor naar het St. Jospeh- ziekenhuis overgebracht. Bij aankomst in het gasthuis bleek de noodzakelijkheid om den voet onder den en kel te amputeeren. De dieren gered. Een vrachtauto, beladen met drie harddraverspaar den, afkomstig uit Bussum en op weg naar de korte- baandraverijen te Binnenwijzend, geraakte Zondag j.1. nabij Oosthuizen plotseling in brand. Met groote tegen woordigheid van geest wisten de inzittenden de hevig verschrikte dieren los te snijden en uit den wagen te krijgen, zodat ze geen noemenswaardige verwondingen opliepen. Het voorste gedeelte van den vrachtauto brandde geheel uit. De paarden werd aan de hand naar Hoorn vervoerd en vandaar per auto naar Binnenwijzend, waar ze alle drie nog mee konden draven. Opschudding in een circus. Zaterdagmiddag is tijdens de kindervoorstelling van een circus, staande op de kermis te Vlissingen, een on geluk gebeurd bij het optreden van den temmer Ru- dolphe met zijn vier leeuwen, aldus deelt de „Tel." mede. Geheel onverwacht sprong een leeuw boven op den temmer en wierp hem op den grond. De dieren ge raakten daarna onder elkaar daags, maar konden ge lukkig spoedig naar hun hokken worden gedreven. Onder de talrijke kinderen ontstond natuurlijk een groote opschudding. Velen renden naar den uitgang, doch het circuspersoneel wist spoedig de orde te hand haven. De temmer werd naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat hij er vrij goed was afgekomen. Zijn arm was gewond doch hij kon na behandeld te zijn weer naar het circus terugkeeren. WRIGIEY'S KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN GEZONDI Regeling voor kleine eieren voor één week vastgesteld. Namens den Minister van Economische Zaken maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de Garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij bekend, dat besloten is de verliezen voor den pluimveehouder op de kleinere kippeneieren tot een gewicht van ten hoogste 55 Kg. per 1000 stuks voor de week van 24 t.m. 29 Juli a.s. gedeeltelijk over te nemen, ten bedrage van 40 cent per 100 stuks uit gevoerde kleinere eieren. Ten bate van den eendenhou- der is voor eendeneieren het over te nemen gedeelte in het verlies in bovengenoemd tijdvak vastgesteld op 30 cents per 100 stuks uitgevoerde eendeneieren. EEN VOET AFGEREDEN. Zondagmorgen zijn op den Amersfoortschen straat te Nleuw-Millingen een auto en een motorfiets tegen el kaar gebotst, waarbij den motorrijder, den heer I. Ver- sluys uit Schoonhoven de linkervoet werd afgekneld. De heer Versluys reed een andere motorfiets voorbij en moest daardoor iets naar links uithalen. Te laat be merkte hij de naderende auto uit tegenovergestelde richting en kwam daardoor hiermede in botsing. De zwaargewonde werd naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd en vandaar naar de klinieken te Utrecht, waar zijn been geamputeerd werd. DAT WAS VERDACHT! In November van het vorige jaar werd ingebroken in een zomerhuis van dr. J. J. C. Schreuder uit Apeldoorn, gelegen te Nieuw-Millingen. Onder de vermiste voor werpen bevond zich o.a, een veldkijker, die Zondagmid dag door den rijkeveldwachter uit Nieuw-Millingen werd aangetroffen in het bezit van een man uit Garderen. Aangezien deze geen aannemelijke verklaring kon ge ven van de wijze, waarop hij in het bezit van den kijker was gekomen, werd hij als verdacht van inbraak in arrest gesteld. STAKING BIJ DE STUDIO'S TE HOLLYWOOD. Een loonquestie de oorzaak. Reuter meldt uit Hollywood: Zevenhonderd vijfenzeventig man van het technisch personeel der klankfilm-studio's hebben den arbeid ge staakt in verband met een loonquaestie. In alle groote studio's ligt het werk stil.

Schager Courant | 1933 | | pagina 1