MISLUKTE POGING tot brandstichting. Relletjes te Aalsmeer. Een onverwachte redding. De wethouderscrisis in Amsterdam. Advertentiën. HARK VISSER, GERDA CLAZINA, Nieuwe Niedorp. „EXCELSIOR" geeft HEDEN Dinsdagavond CONCERT Versche Kalfkoe (Schot), Schager Roosjes. S U|T DE OMGEVING ANNA P AU LOW N A Zwemfeest. De badinrichting bestaat vijf Jaar. Verleden jaar kregen degenen, die zich in onze badinrichting de zwemkunst hadden eigen gemaakt, niet de gelegenheid het bewijs van hun vaardigheid te veroveren. De datum voor het z.g. diploma-zwem men was toen wat laat gesteld, en een langdurige periode van minder geschikt weer dwong tot uitstel en zelfs tot afstel. Dat zou niet meer gebeuren, zei het bestuur van Het Witte Kruis, de stichter van het zwembad en voor dit jaar koos men een datum, waarvoor men althans veronderstellen mocht dat de temperatuur zoodanig zou zijn, dat zij geen beletsel vormde voor het houden van een zwemfeest. Het was misschien nog wat gewaagd den kermis-Maandag daarvoor te nemen, omdat het, volgens ervaring, met de pol- dersche kermis flink behoort te regenen, maar het bestuur had een fijnen neus gehad: het was pracht- weer, bij uitstek geschikt voor deelnemers en toe schouwers. We spraken hierboven van een zwemfeest. Dat is het inderdaad geworden, want deze dag van het di ploma-zwemmen werd tevens benut om de uitbrei ding, die het zwembad onderging, officieel in gebruik te stellen en ook werden demonstraties gegeven en een pantomime vertoond. Het nieuwe gedeelte van de zweminrichting ziet er keurig uit; goed-ingerichte kleedkamertjes, frisch geschilderd en er voor een flink oreed plankier, dat het tweehonderavijffigtal bezoekers en genoodig- den ruimschoots een zitplaats kan bieden. Door de goede voorbereiding, waarin de secretaris de heer C. Liefhebber, wel een groot aandeel had, en niet minder door de goede leiding van den bad meester, den heer G. Snijders, liep alles van een leien dakje. Een dertigtal candidaten voor een diploma, leg den hun proef af: 100 m. schoolslag; 50 m. rug- en 50 m. gekleed zwemmen. De een deed het spelender wijze, ging er in een vaartje van door, een ander deed er wat langer over, hield zich groot en zei: „Ik hou van langzaam zwemmen", maar allen vol deden aan de gestelde eischen. Er waren wat oude ren, maar ook heel jongen bij en zelfs enkelen die pas dit seizoen begonnen te leeren Een succes voor hen, maar niet minder voor den ijverigen badmees ter dus. Deze gaf daarna een demonstratie hoe hij met de schooljeugd omspringt. Het is hem wel toe vertrouwd! Bij het reddendzwemmen had de kleine 10-jarige Annie Dekker, die een volwassen persoon aan den kant wist te brengen, een extra applausje in ontvangst te nemen. Eenige dames en heeren uit Anna Paulowna en Den Helder voerden toen een alleraardigste panto mime op, waarom hartelijk gelachen werd. Als de medespelende „op de planken" even vrij zijn. als zij hier in het bad waren, behoeven de regisseurs der plaatselijke tooneelvereenigingen niet met de han den in het haar te zitten, wanneer z* krachten te kort komen voor een klucht We zullen den inhoud van de pantomime maar niet weergeven; zoo iets moet je zien en niet lezen. Ook de pantomime van een paar Heldersche heeren viel erg in den smaak. De echte zwemllefhebbers kregen daarop iets fijns te genieten. Mej. Vermeulen en de heeren Liebert, Brinksma, Van Rappard en Fels, allen leden van de Heldersche Reddingsbrigadef en de oefenmeester van deze zwemvereeniging de heer C. W. Boonen, gaven demonstraties van zwemmen met verschillenden slag en prachtige duiksprongen. Het deed het polder- hart natuurlijk goed, toen bij het zwemmen onder water, waarbij tusschen deze uitblinkers ook een paar polderschen meededen, mej. T. Tuin het verst weg kwam. Het uitreiken van de diploma's had In Veerburg plaats. Burgemeester Lovink, voorzitter van de afd. van Het Witte Kruis, sprak daarbij vriendelijke woorden tot allen die tot het welslagen van dit feest hadden bijgedragen, vooral de medewerking uit Den Helder werd op hogen prijs gesteld. Spr. herinnerde aan de stichting van het zwembad, nu 5 Jaar geleden. „Er zijn geen zwemmers hier", werd er gezegd. „Moet er dan zoo'n mooi en zoo n groot bad gemaakt worden?" En voortgaande merkt spr. op: „Wat ligt die tijd ver achter ons, als we be denken hoe het nu is. Zwemmen is een verplicht schoolvak voor de openbare scholen geworden, hulde aan den Raad en den Inspecteur van het lager onder wijs, den heer Ch. Dun, en we hebben redenen aan te nemen dat ook de leerlingen der bijzondere scholen binnen korten tijd de inrichting zullen komen be zoeken." Spr. deed hierbij een beroep op de ouders en de onderwijzers om hun medewerking te blijven geven. „Het vorig jaar werden 26000 baden genomen. Het bad, dat men vijf jaar geleden te groot vond, was te klein geworden. De heer Taillie, de opzichter van den polder, maakte een plan van uitbreiding, goed aansluitend bij het bestaande, de heer Dekker voerde het werk keurig uit. We hopen, dat nu nog meerderen onder leiding van den bekwamen en ac tieven badmeester Snijders de zwemkunst komen lee ren, die van zoo groot belang is voor de veiligheid en volksgezondheid." De heer Lovink eindigde met de geslaagden voor het diploma te feliciteeren met hun succes en ver zocht den heer Boonen van Den Helder, die jurylid was geweest, de diploma's uit te reiken. Deze wilde daaraan gaarne voldoen. Hij zette eerst nog het groote nut van het zwemmen uiteen, hoopte dat men verder zou blijven oefenen om zich nog meer te bekwamen en overhandigde toen met een toepasse lijk woord tot elk der geslaagden persoonlijk, de be wijzen van vaardigheid. De heer Fels van Den Helder, secretaris van de Held. Reddingbrigade, voerde het woord om propa ganda te maken voor het oprichten van een zwem vereeniging in Anna Paulowna en kon een oogenblik later z'n bewondering uitspreken over zooveel voort varendheid, toen aanstonds de heeren Baken, Keijzer, Liefhebber en Rezelman op verzoek van den heer Lo vink zich bereid verklaarden het voorloopig bestuur van zoo'n vereeniging te vormen. Badmeester Snijders feliciteerde zijn leerlingen en wekte de ouders in de zaal op het voorbeeld van een dame van 54 jaar, die verleden jaar de kunst leerde, te volgen en de voorzitter sloot deze, voor de zwem- sport succesvollen dag met de mededeeling, dat het bestuur, tegemoetkomend aan veler verlangen, be sloten heeft de inrichting voortaan 's middags van half vijf tot zes uur open te stellen als familiebad. Diploma's behaalden de meisjes en dames: N. Kreij- ger—Krap, B. Witte, N. de Leeuw, A. de Graaf, A. Dekker, G. Geerligs, C. Quist, A. Boer, N. J. van Vuu- ren, R. Stammes, A. Stammes, A. J. v. d. Waal, B. Oostdijk, M. Volder, M. Jongejan, B. Visser, L. v. d. Speek Obreen. Jongens: D. Kaan, A. J.» van Duuren, Joh. Grone- man, A. Blok, M. Muntjewerf, M. L. Wissekerke, J. Molenaar, A. v. d. Horst, D. Groenleer, J. Hoogesteger, P. Koster, A. Wink, M. Kooij en C. Zijdewind (Scha- gen). HEERHÜGOWAARD Konden we nog In het nummer van Zaterdag mel den, dat de aan den Molenweg (Voddenweg) staande boerenhoeve, bewoond door den heer Schoen, totaal was afgebrand, naderhand bleek nog dat de oorzaak van dezen brand het onweer was, dat bijna onafgebro ken den geheelen Vrijdag- op Zaterdagnacht in meerde re of mindere mate woedde. Daar de berg geheel met hooi gevuld was, kon de motorspuit, hoewel spoedig ter plaatse, weinig tegen de geweldige vuurzee uitrichten en werd alles, daar de verschrikte bewoners bij hun overhaaste vlucht niets mee hadden kunnen nemen, een prooi der vlammen. Het eenige dat nog ls blijven staan, is de smeulende rest hooi, waar nog een rookkolom uit opstijgt, ter wijl verder alles tegen den grond ligt. Talrijke eigenaars van eenden schijnen zich we der niet te herinneren, dat er een verbod bestaat, deze dieren vrij in den polder te laten zwemmen. Vele klachten komen binnen, dat voornamelijk in de tarwe, die thans begint te verkleuren, nogal schade- wordt aangericht. In de laatstgehouden vergadering van het crisis comité werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van het gehouden beheer. Aan bijdragen werd totaal, behalve de giften ln natura van het hoofdcomité, ontvangen ln geld f 3896.85. De posten uitgaven waren: brandstoffen f 576.85, levensmiddelen f 1345.19. kleeding f 1829.54. fondsen f 38.01, diversen f 785.77 afdracht aan het Hoofdoomité f 285.14. In kas f 36.35. Daar de secretaris-penningmeester als zoodanig bedankte, wegens persoonlijke redenen, werd een com missie benoemd uit de leden, bestaande uit de heeren P. Blaauw, W. Groenland en K. Oudeman, die de zaken verder zal afwikkelen, terwijl naderhand weder nieuwe functionarissen zullen worden benoemd. ZIJ P E SCHAGER BRCG. Onze plaatsgenoot, de heer P. Kroonenburg, werd aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Alk maar bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. WINKEL Oze vroegere plaatsgenoote, Mej. M. J. van Dijk, thans verpleegster ln het Wilhelminagasthuls te Am sterdam, behaalde aldaar het diploma Kraamverple- ging. De afdeeling van Volksonderwijs alhier zal van de haar verleende vergunning voor het houden van een collecte, geen gebruik maken door lijsten ter inteeke- ning aan te bieden, doch heeft in de plaats daarvoor een speldjesdag georganiseerd en wel op Woensdag a.s. Verschillende jonge meisjes hebben zich voor dit werk bereid verklaard en zullen de speldjes te koop aanbieden. Met een enkel woord wordt deze speldjesdag aanbevolen bij de ingezetenen, met het oog op het doel dat daarmede wordt beoogd en met de wetenschap, hoezeer Volksonderwijs behoefte heeft aan finantiën. TANGEND IJ K ZUIDSCHARWOüDE. Maandagavond vergaderde de begrafenlsvereeniging ten huize van den heer P. Kramer, alhier. Een 25-tal leden was aanwezig. De voorzitter de heer Jb. Kramer opende de vergade ring met een woord van welkom op deze buitengewone ledenvergadering. De aanleiding van deze buitengewone vergadering was het punt reglementswijziging. Deze zaak is al jaren hangende en heeft men dan ook al lang gedacht, in conflict te zullen komen met de verzekeringskamer. In de reglementen wordt niet ge sproken van een zekere som van ultkeering. On de Bondsvergadering werd echter de vraag gedaan hoe Zuidscharwoude aan zoo'n groote weerstandskas kwam Dit werd toegelicht, waarna er zeker een gedienstige geest Is geweest, die het aan de Verzekeringskamer heeft bericht, want niet lang nadat de vergadering was gehouden, werd een reglement door de Verzekerings kamer gevraagd, waarna spoedig een schrijven kwam, dat men ln strijd met art. 127 handelde, dat men geen leden meer mocht aannemen en niet meer mocht be staan. Men heeft zich op advies van den secretaris der Kamer van Koophandel tot een advocaat gewend. Er is echter in het reglement geen sprake van een geldelijke uitkeering bij overlijden. De verandering van het reglement zal geen bijzonder groote wijziging in het werken der vereeniging met zich brengen. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer W. Koeman, voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat het voorstel voor de Bonds vergadering, nu een wijziging in de overschrijving vah leden van de eene vereen, op de andere aan te brengen, was verworpen, zoodat het, evenals voorheen, via de secretarissen gaat. Verder, dat de bondsvoorzitter De Jong kort na zijn benoeming heeft bedankt om gezondheidsredenen, zoo dat de bond thans zonder voorzitter is. Hierna was men aan de behandeling van de ver schillende wijzigingen van het reglement gekomen, wel ke feitelijk geen veranderingen zijn. Alleen art. 20 wordt met dien verstande gewijzigd, dat de uitbetalingen van de begrafeniskosten niet aan de nabestaande familiele den mogen worden gedaan, doch dat deze moeten ge schieden, aan degenen, die de ter aarde bestelling ver zorgen. De heer S. de Boer Kz. vroeg of de wijze van begra ven nu ls vastgesteld, als nioet meer van een zeker be drag wordt gesproken, waarop de voorzitter antwoord de,, dat dit geregeld is. Een begrafenis komt, al wordt deze nog zoo sober uitgevoerd, wel aan het eens vast gestelde bedrag toe. Met de buitenleden zal men echter wel eenige moei lijkheden krijgen. Deze kosten werden steeds met de familie verrekend, doch moeten nu aan de leveranciers in natura worden uitbetaald. Ook met de R.K. leden zal de uitkeering moeten wor den betaald aan de R.K. begrafenisver. St, Barbara. Het bestuursvoorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De gelegenheid werd opengesteld om zich aan te ge ven voor reserve-voorlooper, welke door het bestuur wordt benoemd. De voorzitter lichtte dit toe. Bij de rondvraag merkte de heer P. de Vries op, dat men, als er een zoo groote reserve is, wel, contributie kon verlagen, wat door den voorzitter werd bestreden, omdat men een zekere reserve moet houden. Ook met het oog op het groot aantal leden. De heer C. Kuilboer besprak de wensohelijkheld, om de vergaderingen niet altijd in één café te houden, maar bij de leden-caféhouders te doen circuleeren. De aanwezigen gevoelden hier wel voor en zal er rekening mee worden gehouden. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Zondag jl. hield de Wielerclub „Ons Genoegen" haar aangekondigde vaardigheidsrit. Dat er belang stelling voor bestond bewees wel de opkomst, zoo wel van publiek als van rijders. In totaal 78 deelne mers gaven zich voor deelname op, namelijk 47 ren ners en 31 touristen, waaronder zelfs 7 dames. Uit alle steden en dorpen kwamen ze zich aanmelden, tot zelfs uit Rotterdam, Amsterdam, Zaandam, Uit geest, Moerbeek. Julianadorp, enz. enz., om maar en kele plaatsen te noemen. Onder flinke belangstelling werd even voor half elf de stoet opgesteld in de Spoorstraat. Om precies half elf werd het sein tot vertrek gegeven en werd in langzaam tempo achter twee motorfietsen het dorp uitgereden. Maar zoodra als ze zoogenaamd werden losgelaten, ging het er full speed vandoor. Dus lag de geheel stoet spoedig uit elkaar. De vlugste renners namen al direct een flinken voorsprong, want er werd geweldig gereden op de open rechte einden, zoo vlug zelfs dat b.v. in de Wieringermeer een snelheid ontwikkeld werd van 40 tot 45 K.M. per uur. Daar de te volgen weg goed en de wegaanduiding prima was, arriveerden de eer ste renners al reeds spoedig weer te Noordschar- woude. Successievelijk kwamen ook de andere ren ners en daarna de touristen en ook de dames ver bin nen den vastgestelden tijd aan. Dat ook de dames nog wel fietsen kunnen, bewees het groepje door den afstand van 62 K.M. in even 3 uur af te leggen, dus toch zeker wel een prestatie van het zooge naamde zwakke geslacht. De jubileerende vereeni ging heeft wel succes gehad en het was tevens een mooie propaganda voor de wielersport in dezen om trek. Door de Harmonievereeniging Excelsior werd op het te Heiloo gehouden Nationaal Muziek-concours een tweede prijs behaald in de Eere-afdecling. N1EVWE NlEVnnv Onze plaatsgenoot, de jongeheer N. Koomen is met lof geslaagd voor het toelatingsexamen voor de Midd. Techn. School te Haarlem. Op het groot Nationaal Muziekconcours voor Har monie- en Fanfarecorpsen, gehouden te Heiloo, be haalde ons Fanfarecorps „Excelsior", onder leiding van haar Directeur, den heer B. Koolhaas van Twisk, Zon dag j.1. een eerste prijs in de tweede afdeeling. Mede in verband met het behaalde succes, wordt Dinsdagavond een concert gegeven in den tuin. Ongetwijfeld zal „Excelsior" zloh in evenveel be langstelling mogen verheugen als bij haar vorig gege ven concert. Zie advertentie in dit blad. Nieuwe Niedorp 7Andijk I, 2—3, Het is N. N. niet mogen gelukken in haar vierden nederlaagwedstrijd een even gunstig resultaat te be halen als in de drie voorafgegan. In een vrij lauw gespeelden wedstrijd, werd tegen een met zes inval lers spelend Andijk I verloren. Trouwens ook N. N. kwam zeer onvolledig uit. De wedstrijd werd door haar begonnen met 9 man, welke aantal spoedig tot 10 werd uitgebreid, waaronder nog 3 invallers. We hopen, dat in het vervolg de wielersport niet meer met de belangen der voetbalvereeniging in strijd komt. Het begin van den wedstrijd was, ondanks de on- compleetheid van het N.N.-team, goed. Beide ploegen zaten er behoorlijk op, terwijl het spel bij N. N. goed open gehouden werl. Na een kwartier spelen vond dit open spel zijn bekroning in een keurig doelpunt van den linksbuiten, zoodat N. N. tegen aller verwach ting in de leiding had. Nog voor de rust evenwel waren de bordjes reeds verhangen. Het werd 1—1 en toen kort daarna de N. N. achterhoede uit haar verband was gerukt, 21 voor Andijk. Na half-time vertoonde de strijd over het geheel een vrij lauw aspect, met Andijk als sterkste, hoewel do N. N. aanvallen een gevaarlijker karakter droe gen. Het was Bregman, die, ofschoon hij tevoren nog slechts weinig gepresteerd had, den stand op 2—2 wist te brengen. Nog een derde doelpunt wist N. N. te scoren. Daar door een misverstand de scheidsrech- vverd echter een opstuitbal gegeven, die niets oplo- ter, die overigens keurig leidde, t.e vroeg floot, verde, Andijk tenslotte wist door een derde doelpunt de leiding te nemen, die ze tot het einde toe behield. Wil Nieuwe Niedorp volgende week het Gouden Kruis winnen, dan dient ze uit een ander vaatje te tappen en in de allereerste plaats volledig uit te ko men. Slechts dan is er kans. En dat kan, dus het moet Play up, Nieuwe NiedorpI CATLANTSOOn Zondag j.1. vond alhier een complete Callantsoog— D.E.S. (Barsingerhorn) ontmoeting plaats, 's Morgens om 10 uur betraden de resp. adspiranten-elftallen het veld. Al spoedig blijkt, dat de C. jeugd niet tegen D.E.S. is opgewasschen. De rust gaat in met 21 voor D. Na rust weet D. 3-maal en C. 2 maal te scoren, zoo dat het einde komt met een 5—3 overwinning voor de D.E.S.-jongens. Hierna kwamen in het veld C. II en D. II. D. II is eigenlijk niet juist, beter kunnen we zeggen de „groo te D.-adspiranten". C. II speelde een kalm partijtje, zonder zich te vermoeien en wist te winnen met 32. 's Middags half 3 bonden C. I en D. I den strijd aan. De partijen waren aan elkaar gewaagd. Ondanks de warmte, werd er hard gewerkt. De rust ging in met 1—0 voor C. Na rust vergrootte C. haar voorsprong tot 20. D. scoorde dan ook een doelpunt en wist zelfs in de laatste halve minuut nog gelijk te maken. Het einde kwam met 22, hetgeen wel de juiste verhou ding weergeeft Al met al een goed geslaagden dag. Benzine over een bouwvallig huisje gegoten en daarna in brand gestoken om de verze- keringspenningen machtig te worden. Hulseigenaar en twee helpers te Weesper- karspel gearresteerd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.1. werd de schillenboer M. te Weesperkarspel opgeschrikt door een brand, welke in een houten schuur, welke tegen zijn woning is aangebouwd, was uitgebroken. Met behulp van zijn huisgenooten is de man er in geslaagd de vlammen te dooven. Het bleek, dat de geheele schuur met benzine en teer was overgoten, terwijl voorts in de nabijheid van het huis een beneinebus werd aange troffen. Als verdacht van brandstichting werden daarop ge arresteerd E. G. S. en G. C. J. S., beiden woonachtig te Amsterdam. Zij hebben een volledige bekentenis afge legd. Zij verklaarden, dat de eigenaar van het huls, waarin M. woont, zeker J. W. v. W. te Weesperkarspel hen f 200 had toegezegd,«zoodra de woning in brand stond en f 300 zoodra de rzekeringssom zou zijn uitge keerd. De beide verdachten zijn gister voorgeleid voor den Officier van Justitie te Amsterdam, die onmiddel lijk last gaf over te gaan tot arrestatie van van W., hetgeen is geschied. Het bleek dat de gearresteerde huiseigenaar verno men had van den gemeente-opzichter, dat het huisje on bewoonbaar zou worden verklaard, terwijl het tamelijk hoog verzekerd was. Zoo kwam hij tot het snoode plan het huisje in brand te willen steken, waarbij het leven van zeven menschen gevaar liep. B\j den opbouw van een circus. Gevecht tusschen de clrcusmenschen en de Rijks politie. Tehslotte het geschil bijgelegd. Bij den opbouw van het circus Amanda Robertt op een terrein onder Aalsmeer, is het gistermiddag tot ernstige relletjes gekomen tusschen de circusmenechen en de Rijkspolitie. Hoewel het circus vergunning had om zijn tenten op te slaan op een terrin in deze plaats, meende de eigenaresse van het stuk land op het laat ste oogenblik bezwaar tegen het optreden van het circus te moeten maken, waarop zij de Rijkspolitie verzocht het circus te verwijderen. Dit ging niet zoo gemakkelijk en op een gegeven moment zag de majoor van de Rijksveldwacht zich genoodzaakt van een blan ken sabel gebruik te maken. Bij de charge, welke hierop volgde, liep de eigenaresse van ht circus, Mevr. Amanda Robertl, een drietal verwonding op. Voorts kreeg een tweetal mannen eenige sabelhouwen. Zij moesten zich onder geneeskundige behandeling laten stellen. Nadat de burgemeester van H&arlemmermeer, Mr, A. Slob, in wiens gemeente het relletje zióh voor deed, eraan te pas was gekomen, en ook de Officier van Justitie had ingegrepen, werd het conflict bijge legd, zoodat de voorstellingen kunnen doorgaan. BRAND IN EEN PORTUGEESCHE FILMFABRIEK. Twee dooden en 21 gewonden. Uit Lissabon: In een filmfabriek in de nabijheid der stad is Zondag een hevige brand uitgebroken. Twee personen zijn in de vlammen omgekomen, 21 anderen wei-den zwaar gewond. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 767 m.M, Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 18 gr. C. is 65 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Behagen. Gedipl. Opticien Refractionist Het oogonderzoek doen wij gratis. 28 vermiste visschers geborgen* Moskou, 24 Juli (V.D.). Volgens een radiobe* richt uit Chabarowsk zijn op Kamsjatka 28 vermiste Russische visschers door een kustwachtschip gebor* gen. De visschers waren 30 December 1932 aan dfl kut van Kamsjatka ter vischvangst uitgevaren en waren sindsdien spoorloos verdwenen. Men had reeds lang de hoop opgegeven hen te kunnen beiv gen. Het genoemde kustwachtschip vond hen op een volkomen verlaten plaats en bracht hen naar Pe- tropawlowsk, waar bij enthousiast ontvangen den. Nog geen beslissing over aftreden sogj dem. wethouders. Amsterdam. Gisteravond is in „Handwerkers vriendenkring" de gedelegeerdevergadering van de federatie Amsterdam partijafdeeling gehouden, waar in beslist zou worden over het al of niet aanblijven van de drie soc.-dem. wethouders in het dagelijksch bestuur der gemeente Amsterdam. Naar wij vernemen, heben tal van afgevaardigden het woord gevoerd en heerschte er in het algemeen zooals trouwens reeds in de afdeelingsvergaderingen en in het advies van de raadfractie tot uiting was gekomen, een stemming voor het aftreden van d® drie wethouders. Hoewel de vergadering tot ruim half twaalf voort* duurde, is men niet meer aan de replieken van ds inleiders toegekomen, zoodat hedenavond geen ba* slissing is gevallen. De vergadering werd verdaagd en zal worde» voortgezet Dinsdagavond 1 Augustus a.s. i TWEE DOODVONISSEN TE BERLIJN. I De Berlijnaohe rechtbank veroordeelde gisteren, naar het W. B. meldt, twee communisten ter dood, die ga» schoten hadden op een nationaal-soclalistisch olublo» Icaal, waarbij een S_A.-man gedood werd. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Johannes, zoon van Johannes Ooi* nelis Huiberts en Petronella Roskam. POLITIE. Gevoden: een, ring. Verloren* een rijwiel, WINKEL 24 Juli. Appelen f 511, peren f 35, aalbeseen f 815, kruisbessen f 36. frambozen f 1527, slaboonen f 79, kool f 0.501, aardappelen f 0.501, peulen f 45, uien f 12, bloemkool f 46, komkommers f 56, perzik f 3—5. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Vader en Grootvader in den ouderdom van ruim 60 jaar. W. BREIDER. T. BREIDER—Visser. TREINIE. HENNIE. Breezand, 22 Juli 1933. Schorweg 7. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Doohter van K. HOLLANDER. T. HOLLANDER-Burger. Anna Paulowna, 24 juli 1933. te 8 uur N.T. een In den Tuin. TE KOOP: bij VLAAR, Boermansweg, Anna Paulowna. •Gevraagd: een Baker, tegen 15 Augustus. Brieven letter D, Bureau Schager Courant.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3