De Langendijker Groentenveilingen. Barbara Worth Uit de OMGEVING Vergadering LT.B. V.V.V.-Feesten te Bergen. Een fcroostelooze boel de organisaties hebben alles gedaan, wat mogelijk is het succes blijft uit er zal geholpen moeten worden, wil de tuinbouw niet ten onder gaan buitengewoon slechte prijzen voor aardappelen veel onverkoopbaar lagere pryzen voor tomaten idem voor bloem kool roode, witte- en gele kool loopen bedenkelijk In prijs achteruit uien prijs houdend lage prijs voor uien slaboo- nen bevredigend sterk dalende pryzen van wortelen lage prys voor tuinboonen. Het was ook deze week weer een troostelooze boel op de veilingen aan Langendyk en als het niet was, dat we ons moeten troosten met de gedachte, dat er op iederen nacht weer een morgen volgt, dan zou alle hoop en verwachting wel zijn vervlogen. Het blijft een schrale troost en de nacht duurt zoo bijzonder lang. Dien door te worstelen wordt al moeilijker, omdat de kracht daartoe al geringer wordt. Van actie der tuin ders- en veilingsorganisaties aan Langendijk wordt maar weinig opgemerkt en als Koedijk den laatsten tijd niet van zich had laten hooren. dan zou men meenen, dat de bouwers zich met den toestand hadden ver zoend, de gedachte koesterende: na ons de zondvloed. Dat er de laatste weken weinig van daadwerkelijke actie te bespeuren valt, is ongetwijfeld toe te schrijven aan de overweging, dat de organisaties alles hebben ge daan wat menschelijkerwijze mogelijk is, om bij de be voegde instanties den toestand bloot te leggen, zooals die in barre werkelijkheid is. Als dan met feiten en cijfers wordt aangetoond, dat de tuinbouw met de Tuin- bouwsteunwetten niet voldoende gebaat is, om de be drijven in stand te houden, als met sprekende feiten wordt bewezen, dat de geheele bevolking verarmt en de tuinbouwstreek onder de tegenwoordige hoede der re geering naar den kelder gaat en dat alles helpt nog niet, dan blijft er voor de organisaties niets over dan te berusten. De tuinbouwers zijn nog niet uit het revo- lutionnaire hout gesneden om tot scherpe agitatie over te gaan, en dus wacht men dan maar gelaten de din gen af, die over hen komen. Dat per slot van rekening aan verschillende verplichtingen, zelfs wettelijke, niet meer zal kunnen worden voldaan, is duidelijk voor ieder, die beseft, dat men geen twee gulden kan uitge ven als men er maar één bezit. Herhaaldelijk ia be toogd, dat de limiet van 5 millioen de sta-in-den-weg is voor een gezonde steunregeling, en wij gelooven, dat men dat in Den Haag ook wel weet. Als er geen ver betering in de toestanden op de groentemarkt intreedt, dan gelooven we, dat de regeering niet lang meer zal kunnen wachten met een wijziging van haar starre standpunt, om niet meer dan die fatale 5 millioen te geven. Geschiedt dit niet, dan zien we straks rare din gen gebeuren. De een sleept dan den ander in zijn val mee, en met den tuinbouw in Westfriesland is het dan gedaan. De Westfriesche tuinbouwers zijn toch ook Ne derlanders en ze zonder meer de woestijn in te jagen, zal toch moeilijk gaan. Zij hebben toch, al zijn ze dan zelfstandige werkers, evengoed recht op ondersteuning als een arbeider, die geen werk kan vinden. Dan zullen ze toch ook niet met minder dan 't bedrag, dat aan werklooze arbeiders wordt uitgekeerd, mogen worden afgescheept. De 5 millioen zal dan op verre na niet voldoende blijken en men zal er zich pp kunnen beroe men, dat onder het wijze beleid van Hen. die het beter weten dan de menschen. die eiken dag de armoede aan den lijve voelen, de tuinbouw kapot is gemaakt Er werden in de afgeloopen week ongeveer 215 spoor wagens aardappelen aangevoerd, in hoofdzaèk Schot- sohe muizen. De groote Sohotten werden weeT voor het grootste gedeelte overgenomen door de regeering voor den, bij steunwet 1933 bepaalden minimum-prijs. De an dere aan den handel verkochte partijen brachten soms f 0.801 op. Voor mooie blanke Schotsche muizen, van gegarandeerde qualitelt brachten een paar dagen tot ongeveer f 2 op, hoewel er ook versohillende partijen voor minder van de hand gingen. Ook van de niet- groote aardappels, beneden de maat van 50 mM., werd veel voor den minimum-prijs overgenomen. Voor drie lingen werd voor de meeste partijen f 0.75 betaald; en kele brachten 80 en soms 90 cent op. Voor eigenheimers was, onder deze omstandigheden, ook niet veel animo. Als men bijna voor niets een goeden eetaardappel kaïn krijgen, besteedt men geen hoogen prijs voor een andere soort, al wordt die door sommige koopers geprefereerd. Met blauwe eigenheimers ging het al niet beter. De eigenheimers noteerden f 12, blauwe f 0.502, Voor Schoolmeesters werd geen hoogeren prijs dan 75 cent besteed. De aanvoer van tomaten was alweer kleiner dan de vorige week. De prijzen waren niettemin laag. In het begin der weelf werd voor A-kwallteit f 7.90-—9.10 be taald, wat een paar gulden lager was dan den laagsten prijs van de vorige week. Deze prijs kon in den loop van de week nog iets stijgen, n.1. tot f 912.50. B zette in imet een noteering van f 9.70 en steeg tot f 11.10. C ver beterde den prijs van f 5.40, aanvankelijk gemaakt, tot f 8.40. CC bracht f 3.60—4.70 op. Aanvoer: 27000 Kg. FEUILLETON. Door HAR O LD BELL WRIGHT 39. Tex antwoordde niet -en zij drong wederom aan: „Oom Tex, ik luister. Ik zou mij zoo graag alles willen voorstellen, zooals het gebeurd is. U kunt toch wel be grijpen, dat ik daar behoefte aan voel." En hij begon haar te vertellen en wees haar de plaatsen aan, zoo nauwkeurig als hem dit mogelijk was en. hij legde haar uit, hoe de zandverstuivingen altijd naar het oosten gericht zijn en hoe, vooral in het voor- 'jaar, als de stormen door den bergpas en over het dal heen gieren, de vlakte een zee gelijkt wier zandgolven zoo snel voortrollen dat span en wagen binnen enkele uren geheel bedolven zijn, en hoe zij in het rustige jaargetijde van duim tot duim voortkruipen en onge merkt hun weg vervolgen. Terwijl hij sprak, zag Bar bara een dun zandfloers als een nevel over de vlakte strijken om ginds te verdwijnen achter de toppen van de heuvels. Texas stopte bij de plek waar de karavaan toen ge kampeerd had, in afwachting dat de storm zou gaan liggen. Hij toonde haar, hoe zij met behulp van een stuk zeildoek een schuilplaats hadden vervaardigd. Ver der wees hij haar de plek waar zij het paard met den losgescheurden halsterrlem gevonden hadden en inmid dels waren zij den heuvelrug genaderd waar de haren het laatst gekampeerd hadden en waar, zoo vele jaren later, Jefferson Worth dien eenzamen nacht had door gebracht, alleen met den geest die in Handpalm Gods huist. Weder liet Texas zijn span stilhouden en Barbara besteeg den heuvel aan welks voet in de diepte begra ven lag... Was daar de laatste rustplaats van haar wericelrï'-"?n rader? Sliepen haar broeders en zusters daar den eeuwigen slaap? En wanneer deze wereld van zand spreken kon, zou zij haar dan kunnen zeggen Er werd aanmerkelijk meer bloemkool aangevoerd, dan de vorige week. De prijzen waren beduidend lager. In het begin kon voor de allermooiste nog tot f 14 wor den gemaakt, doch Zaterdag was de hoogste prijs f 6.80. Kleinere van de eerste soort brachten van f 57 op. Op het eind der week echter van f 3.604. Voor de grootste tweede soort kon nog wel eens f 4 worden gemaakt, meestal echter f 2.503. De kleinste brachten mt 1.502 op. Er werden ongeveer 32000 stuks aangevoerd. Ging het de vorige weken nog zoowat met de prezen der roode kool, deze week was het met dit product ook al heelemaal mis. Werd Maandag nog van f 2.403.20 besteed, geleidelijk zakte de prijs in, zoodat Zaterdag aan de veiling te Broek f 11.70 en te Noordscharwoude f 11.50 werd betaald. Er werden ongeveer 30 spoorwa gens verhandeld. De prijzen van de gele kool liepen eigenlijk nog ster ker achteruit. Maandag werd aan de Broeker veiling nog f 6.607 betaald, wat Woensdag tot f 4.905.40 was teruggeloopen. Zaterdag echter lagen de noteeringen tusschen f 1.402.60. De aanvoer deed het hem hier niet. daar betrekkelijk kleine hoeveelheden aan de markt werden gebracht Helaas verminderde de kooplust voor witte kool ook op bedenkelijke wijze. In de eerste helft der week werd voor de mooiste partijen nog tot f 2 betaald en brachten de grootere f/l.501.70 op. De tweede helft der week zakten de prijzen echter in die mate In. dat de notee ringen toen tusschen 40 en 80 cent per 100 Kg. lagen! Minder aan prijsschommelingen onderhevig waren de uien. Voor zilvernep werd in het begin f 5.206.60 be taald. Om deze prijzen schommelden de noteeringen bijna de heele week. Op het laatst was de prys iets la ger. zoodat Zaterdag aan de Broeker veiling f 5.205.80 werd betaald en te Noordscharwoude f 4.206.20. Drie lingen brachten aanvankelijk f 3.604.50 op. Op 't laatst der week kon echter maar f 23.40 worden ge maakt. Voor zilveruien werd f 0.501 gemaakt. Gele nep bracht van f 35.50 op. De aanvoer aan uien beliep ongeveer 8 spoorwagens. Evenals het vorige jaar is de kooplust voor bieten gering. De prijzen waren laag, n.1. f 0.601.20. De aanvoer van slaboonen nam toe. De prijzen waren bevredigend. In het begin der week werd f 1824.60 be steed, Zaterdag werd als minimum f 19.20als laag ste prijs f 15 betaald. De prijs der wortelen liep ook op bedenkelijke wijze achteruit. Werden ze Dinsdag nog met f 4.90—6.50 be taald. Zaterdag brachten ze f 2.102.50 op. Voor tuinbouwboonen werden lage prijzen besteed, n.1. van f 1—1.80. BARSINflERHORN Voor de betrekking van wegwerker In deze gemeente hebben zich '51 sollicitanten aangemeld. Aan den dienstplichtige der lichting 1932, G. J. Jannes, werd door den Minister van Defensie bij be schikking van 19 Juli j.1. voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. ANNA PAP T.OWNA Openbare vergadering van den Raaad der gemeente Anna Paulowna, op Vrijdag 28 Juli 1933, des namid dags te 3 uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. verslag en verlies- en winstrekening over 1932 en balans per 31 December 1932 van de N.V. Spoor (tram)weg WieringenSohagen.; b. verslag van den Keuringsdienst voor waren over 1932; c. verslag van den Keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Den Helder; d. verslag van de commissie van vakonderricht aan het gemeentelijk Politiepersoneel 1932-'33. 3. Verzoeken ontheffing aanslagen schoolgeld. 4. Verzoek voorschot Landarbeiderswet J. Glorie. 5. Aanbieding Gemeenterekening over 1932. 6. Benoeming van een Agent der Arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering voor den proeftijd van één jaar. Aanbeveling: 1. C. Wuis Jr., 2 A Blok. 7. Vaststelling van een verordening op het bouwen en de bewoning. 8. Rondvraag. Die vlieger ging niet op. Een paar Alkmaarders, die hier Zondagmiddag met bandenpech hadden te kampen, lieten bij den heer G. Visser maar een nieuw bandje om het wiel lieggen. Of die vrienden nu dachten met een „boertje van buiten" te doen te hebben, of veronderstelden dat men met de kermis niet al te frisch en dus niet goed bij wie zij was, hoe zij heette en tot welk gezin zij behoor de? Zij daalde den heuvel langzaam af en aan den voet van de steile oosterzijde trachtte zij met haar handen een kuil te graven. Bij iedere beweging die een handvol zand verplaatste, kwam een droge gele stroom van bo ven toevloeien en het werk van haar handen uitwis- schen. Met inspanning van al haar krachten groef zij steeds sneller en sneller. Maar even snel kwam het zand langs de steile helling omlaag glijden, met een bijna onhoorbaar fluisterend geluid, dat den spot scheen te drijven met haar arbeid. Toen riep Texas haar en, zonder dat er een zweem van aandoening op haar ge laat zichtbaar was, keerde zij tot hem terug. Hij kon zich zoo goed in hare stemming verplaatsen en vond het daarom beter de plekken snel voorbij te rijden die zoo droevige herinneringen opwekten en lie ver over andere dingen te spreken. Maar daar verzette zij zioh tegen. Zij verlangde alles te weten... Hij liet haar zien waar zij de sporen in het zand ontdekt had den, waar de indruk van de kindervoetjes zichtbaar was geweest, hetgeen een aanduiding was dat de ver moeide moeder zich daar had nedergezet om te rusten. De avond begon reeds te dalen, toen zij het graf ge naderd waren ter zijde van het oude spoor, het spoor dat in den loop der ^jden zoo menig graf had zien del ven. En Barbara stond nu voor dien eenvoudigen opge- riehten steen die niets meer vermeldde dan den datum en het ééne woord dat alles zegde: „Moeder"... En de zwijgende man die in zijn veelbewogen en avontuur lijk leven zoo menigmaal vóór 't raadsel van den dood had gestaan, wendde zijn aangezicht af, toen het meisje naast den heuvel neerknielde. Toen Texas haar lichten tred hoorde naderen, waren haar oogen gevuld met tranen en over haar aangezicht lag een vrede en dank baarheid die alle verstand te boven ging. Achter hen scheen de zon bloedrood op den top van den purperen bergmuur en boven hunne hoofden, in de eeuwige diepten van den fluweelen hemel, lichtte een vroege ster. Rondom, waar men den blik ook wendde, zagen zij de Woestijn als een zachtkleurige zee, met sluiers van nevelachtig licht en wolkbeelden, afwisse lend paarsch en rozenrood. Zij zagen de schemering op de groote vlakte nederdalen. De geheimzinnige kreet van den uil weerklonk van een heuvel bij het oude spoor, de sohimmengedaante van een hyena sloop tersluiks in de donkere schaduw en wie zijn gehuil hoorde, dien was het te moede als vernam hij de uit zeil zijn, weten we niet, maar in ieder geval probeer den ze op de allergoedkoopste manier de fiets weer in orde te krijgen. Toen de band er om lag, beweerden ze brutaalweg, reeds van te voren betaald te heb ben! De heer Visser „nam" dat natuurlijk niet en het werd een bekvechten van „welles en nietes", waaraan de rijwielhersteller tenslotte 'n eind wilde maken door de heeren van het erf te werken en de fiets achter te houden, toen juist de politie zich in het geval kwam mengen. De fietsers werden even apart geno men en moesten opbiechten met wat voor kapitaal ze van huis waren gegaan en met welke geldstukken ze de band dan betaald hadden. Een kleine inspectie van de portemonnaie was toen voor de politie aan leiding om den raad te geven, maar vlug te beta len. Zonder verdere praatjes volgden ze dien raad op en verdwenen zoo gauw ze maar konden. WARMENHUIZEN Groote ontstemming en verbittering onder do tuinders tegenover de regeering. Het moet eerst leelijk gaan, voordat de Minister bang wordt. Bovengenoemde vereeniging hield in het Patronaats gebouw een buitengewone ledenvergadering. De voor zitter, de heer W. Dekker, zeide in zijn openingswoord, dat de treurige tijdsomstandigheden oorzaak waren, dat thans midden in den zomer werd vergaderd. Spre ker herinnerde aan de vele werkzaamheden, die het bestuur gedaan heeft en nog misschien zullen moeten doen, zulks als gevolg van den hitteraten nood der leden. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Bespreking noodtoestand. De voorzitter doet mededeeling van een kringverga dering, welke eertijds op initiatief van de afd. Obdam heeft plaats gehad. Naar aanleiding van deze vergade ring heeft de heer Groen geprobeerd van den Minister gedaan te krijgen, dat de minimumprijs van de aard appelen verhoogd werd tot f 1-50. Dit is hem echter niet gelukt. De Secretaris doet eenige mededeelingen Inzake de vergadering van de 3 kringvereenigingen, alwaar o.a. ook aanwezig waren burgemeesters van diverse gemeenten uit Noordholland. Op deze vergade ring heeft de heer Groen ook gesproken. De werkloo- zen, zoo zeide de heer Groen .worden door deze re geering veel beter gesteund, da nde arbeidende, nood lijdende tuinbouwers. De Tuinbouwsteunwet is goed, maar de minister moet niet vast houden aan de 5 mil lioen gulden. Trouwens met de tuinbouwsteunwet ko men de tuinders er toch niet. Heeft men klachten of wenschen en gaat men daarmede naar den Minister, dan zegt de Minister: „Praat er met Valstar over". Komt men vervolgens bij Valstar, dan zegt deze op zijn beurt: „Praat er met den minister over". De heer Groen gaf toen den raad. als men broodgebrek heeft, ga dan naar de gemeente. Op deze vergadering Is toen een commissie benoemd, met het doel, met den heer Valstar eens te praten. De uitslag van die bespreking was den secretaris niet bekend. Volgens geruohten, heeft men te Koedijk vernomen, dat steun op korten termijn te verkrijgen zou zijn. De voorzitter is met den Neutralen Bond van meening, dat allen, die dringend om eten of geld verlegen zijn, maar naar t armbestuur moet gaan. De heer K. Tesselaar Gz. steunt dat idee, maar dan gemeenschappelijk. De heer W. Tesselaar Gz. voelt er voor, om het werk demonstratief neer te leggen. Men moet eerst weten, wat men krijgt. Vele menschen zijn volgens dezen spreker van dezelfde gedachte. Er moet wat ge beuren. De voorzitter betwijfelt of alle menschen er zoo over denken. Redeneerde men zoo maar algemeen, dan zou het gauw anders worden. De heer Koot stelt zioh de vraag hoe het mogelijk Is dat arbeiders alles gedaan kunnen krijgen en de tuinders tot heden nog maar weinig. Z.i. moeten de tuinders meer een geheel vormen. De massa moet den minister bang maken. De organisatie en de massa kunnen veel tot stand brengen. De regeering is bang van de arbeiders. Was de organisatie van de tuinbou wers zooals die van de arbeiderse dan zou ook de mi nister bang zyn van de tuinbouwers. De secretaris bestrijdt enkele opmerkingen van den heer Koot. De heer W. Tesselaar Gz. Is van meening. dat de regeering, niettegenstaande de pogingen van het Hoofd bestuur ons maar laat verrekken. Intusschen is de ontstemming onder de aanwezigen duidelijk merkbaar en stoppen zij dat niet onder stoe len en banken. Het volgend voorjaar moet men weten, wat wij krij gen, voordat wij beginnen te werken, zoo spreekt een der aanwezigen. Zwart op wit, anders moeten wij het allemaal verdommen. Het moet eerst leelijk worden, anders krijgen wij het niet anders. De heer Jn. van Diepen zegt, dat men ook een tele gram naar de Regeering kan sturen, met de mede deeling, dat thans het einde nabij is. De groote verbit- daging van een geestenbende die de kinderen der men schen wilde lokken in de duisternis... En als men den blik naar 't oosten richtte, zag men aan den gezichts einder de langzaam voortbewegende stofwolken die door de vermoeide voeten van de trekdieren werden opge jaagd. Nu de dagtaak volbracht was, keerden zij naar het kamp terug en vingen de laatste stralen op van de ondergaande zon. Aan gene zijde van het diepe ka naal, dat eertijds de Droge Rivier was en waardoor nu het overvloedige water stroomde, konden zij de tenten zien van het kamp enkelen met den vriendelijken glans van het licht dat daarbinnen brandde, anderen slechts zichtbaar als een dof witte vlek in de duisternis En daartusschen bewogen zich de lantaarns als groote glimwormen. Toen hij bij twee tentwoningen was aangekomen, die op eenigen afstand stonden van het groote kamp. deed Tex zijn span stilstaan. Zoodra de geluiden van hun aankomst tot hem waren doorgedrongen, versoheen Jefferson Worth onmiddellijk in de geopende deur van de woning om zijn dochter te begroeten. En weldra kwam ook Abe Lee opdagen, die zijn patroon op den voet gevolgd was, maar enkele oogenblikken ter zijde was blijven staan. Later in den avond, toen Barbara met haar vader en Abe in 't groote lokaal van 't kamp haar avondeten genuttigd had en zij met elkaar bij den ingang zaten, kwamen Pat en Texas om, zooals de Ier zeide: „te zien hoe het nieuwe '-.vartier aan de patro nes beviel." En eindelijk kwam Pablo met zijn guitaar uit de duisternis te voorschijn om de Senorita welkom te heeten en haar een oogenblik gehoor te vragen voor de muziek, die zij, naar hij wist, zoo lief had. Zoo ontving Barbara haar hofstoet vóór de eenvoudige tentwoning met haar rieten dak. In het midden van de Woestijn en op een steenworp afstands van de plaats waar eenmaal de reizigers rondom een kind geschaard stonden wier doode moeder daar lag naast den drogen waterput. En geen van hen allen dacht aan de dieper beteekenis van dit samenzijn, dacht er aan dat elk van hen een verschillende soort vertegenwoordigde en opkwam voor een levenselement in de groepeering van menschelijke krachten die hier de ontginning van het land tot stand brachten. De slanke, lenige opziohter, in de Woestijn geboren en getogen, opgeleid in geen an dere school dan de school van den arbeid, terwijl de droomen van den Profeet hem zijn weg en zijn werk wezen, de hardhandige, strijdlustige Ier, als uitver koren om met dat eigenaardig menscbenslag om te Te Bergen, waar thans volgens de officieele badlijst 3341 gasten vertoeven, organiseert de V.V.V. 26 Juli a.s. een verlichtingsavond in het centrum van het dorp en de omgeving van de Kerkruïne. 10000 Oranje lampions hangen dan in het groene boaderendak van het boomenrijke dorp, terwijl twee muziekcorpsen muzikale rondwandelingen maken. Zij die dit reeds eerder bijwoonden weten, dat dien avond duizenden uit N.-H. naar Bergen komen om te genieten van de sprookjesachtige aanblik. Het bloemencorso, waarvoor Bergen terecht een ze kere vermaardheid verwierf, wordt dit jaar op 9 Au gustus gehouden. Aanvang des middags drie uur, in het Van Reenenpark. Ook dit. jaar belooft het bijzon der mooi te worden. In de vereenigingsrubriek schreven reeds negen verenigingen voor een nummer in, w.o. een die uitkomt met de 24 vliegtuigen van generaal Balbo. Voorts schreef een ruitergroep van 26 personen in, terwijl twee muziekkorpsen het corso zullen opluisteren. Het corso is nationaal, de deel* name gratis. Ook voor auto's is er een afzonderlijke rubriek. Het gemeentehetuur en de V.V.V. stelden gou den medailles en vier geldprijzen van f50.en vier van f25.— beschikbaar. Alcmaria VVV. schonk een verguld zilveren en een zilveren medaille; de K.N.A.C een verguld zilveren medaille. Voorts worden er me dailles beschikbaar gesteld door verschillened plaat selijke vereenigingen, terwijl tal van particulieren fraaie kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar stel len. De dag van he tbolemencorso is de gloriedag voor de badplaats. Hij geniet de belangstelling van geheel N.-H. Het vorig jaar vervoerde alleen de tram 26000 passagiers naar Bergen, terwijl het aantal auto's en wielrijders legio was. tering tegen de regeering is thans niet meer te ver* doezelen. De heer C. Mosch stelt voor gezamenlijk naar het Armbestuur of het Gemeentehuis te gaan. De heer Jn. de Nijs ondersteunt dat voorstel. De heer Jn. Dekker zegt dat daar zoo gauw mogelijk in gewerkt moet worden. De voorzitter zegt, dat dit het eenigste middel ia. Bespreking collectief arbeidscontract; Het Bestuur was van meening. dat zij zonder voor afgaande machtiging van de vergadering, het contract niet zonder meer mocht onderteekenen. Het voorge stelde contract werd ln zijn geheel voorgelezen. Na enr kele wijzigingen, werd na lange discussies en tegen* stand van enkele leden, zonder stemming besloten het bestuur te machtigen, het contract te teekenen. Bespreking landverhuring. De voorzitter doet mededeeling van een vergadering met den Neutralen Bond over deze aangelegenheid Naar aanleiding van die vergadering is het plan ont worpen, een adres te richten tot den Raad der Ge meente. In dat adres zal oa. gevraagd worden te mogen huren zonder borgen en dat openbare landver huring niet meer zal plaats hebben. Het bestuur ver kreeg van de vergaderipg ook machtiging het bewuste adres, na eenige wijzigingen en redactieverbetering, ts onderteekenen. Hierna volgde sluiting. Z JJ P E Van de ingeschrevenen voor den dienstplicht in deze gemeente, lichting 1934, zijn bestemd: tot gewoon dienstplichtige: Johanncs N. M. li Breed, P. Bremer, Ph. de Graaf, K. Homan, Th. C van der Hoorn, D. A. Jippes, A. Kapitein, N. P. J. Komen, H. Konijn. N. A. Kruijer, C. G. J. van Leeu wen, J. van der Meij, C. J. van der Molen, P. Nop- pert, S. van der Oord, P. Ott, P. Peetoom, Jb. Pool, H. Rijs Cz., H. Rijs Jz., J. A. van Schaik, J. P. Slijkerman, W. P. van Straten, P. C. Tuin, A. Veken, K. J. Wijn; tot buitengewoon dienstplichtige: G. W. Bouthoorn, N. Groot, N. de Haan, P. J. Kreijgcr, P. Metselaar, J. Th. Meijer. L. van Nispen, J. van der Oordt, J. N. Ra ven, M. Raven, H. A. Rens, P. Roozing, A. J. Schil der, A. Spierdijk, K. Vader, Th. Volkers, D. Wilbers, C. J. de Wit, J. J. de Wit, K. de Wit; Niet voor inlijving aangewezen zijn: G. W. Apeldoorn, P. Bakker, K. Buik, P. van Eeten, J. C. Groot, M. M. A. Janssen, I. Koopman, P. Kroo- nenburg, H. T. M. Leek, M. Marees, C. S. de Moor, W. Muntjewerf, P. G. Raatgers, M. Schoen, J. A. Slij kerman, P. A. Tuin, C. G. Volder, G. J. de Wit, K. Zeeman. PETTEN. Bij den heer Visser, rijksveldwachter te Petten, is aangebracht en altlaar terug te bekomen, een post duif, gemerkt 168290'33 Holland. PETTEN. De voetbalvereeniging Petten, die getracht had voor het tweede elftal seriewedstrijden uit te schrij ven, slaagde daarin niet door gebrek aan deelneming. Nu vond slechts één ontmoeting plaats, n.1. Petten 2- gaan dat by den arbeid geen hooger kracht dan die van de spieren erkent, de man van het naburige land met zijn donker gekleurd aangezicht dien moei zame jaren gevormd hadden voor zijn bijzondere plaats in deze verschuiving van het ras. zooals de golven van de rivier en de winden en de zon aan het Koningsdal zijn gedaante hadden geschonken, de in zichzelf ge keerde geldman die aohter zijn grijs masker de groote kracht van deze eeuw als een machtig wapen hanteer de en een weinig ter zijde, leunende tegen een van de boomstammen, die het rieten dak steunden, de brons kleurige Pablo die zijn guitaar bespeelde en een volk scheen te vertegenwoordigen dat nog op een van de onderste treden stond van den ladder die het zinnebeeld van 's werelds hemelvaart is en in het midden van de groep, als het middelpunt van haar hofs'.cet,... Bar bara de ware vertegenwoordigster van eer geadelde vrouwelijkheid, die zelve de toekomst van ge slacht bewaakte, evenals de Woestijn in zich zr-ve de kiemen bewaarde van een hooger leven dat de gee3t oer tijden eenmaal zou wakker roepen. „Ja, ja," zeide Pat, toen de guitaar van Pablo een oogenblik zweeg, „als de Profeet nu nog hier was, dan was de familie voltallig." „Die goede, oude Profeet." fluisterde Barbara, „wat zou hij hier gaarne bij ons gezeten hebben en wat zouden wij er niet voor over hebben, als hij bij ons kon zijn." Hoewel onzichtbaar door de duisternis, verfde een diepe blos de wangen van het jonge meisje, want eer Pat van hem gesproken had, had zij niet aan de afwe zigheid van haar ouden vriend gedacht, maar de aan wezigheid van een anderen Ingenieur gewenscht die bezig was voor de ontginning van haar Woestijn, maar ook op zijne beurt den invloed van zijn werk onderging en zooals zij dat gehoopt had de taal van het land leerde. Jefferson Worth zeide op de hm eigen nauwkeurige manier: „Al is hij zelf ook nu niet hier, het is toch alles het werk van den Profeet." Heel uit de verte klonk daar het geheimzinnig ge huil van een hyena en het scheen het antwoord van den geest der Woestijn op de woorden van den bankier. „Gil maar toe! Monsters! Je tijd in dit land is nu voorbij..." riep de Ier met onmiskenbare voldoening. En in de schaduw werd de zachte, klagelijke muziek van Pablo's guitaar weggedragen op de vleugelen van den nacht. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6