VERKEERSONGELUKKEN. ONTZETTEND DRAMA TE BAR NE VELD. Ernstig ongeluk te Haarlem. ONDER VALLENDE KUNSTMEST BEDOLVEN. Plaatselijk Nieuws. Wieringerwaard 2. Tengevolge van de warmte stond de wedstrijd niet op hoog peil. In den beginne wogen de partijen behoorlijk tegen elkaar op en het duurde geruimen tijd eer W. met een mooi doelpunt Eriks >het nakijken gaf. Na de rust zorgde P.'s 1. buiten voor den gelijk maker. Toen kort daarna W. weer doelpuntte, trad bij P. een algemeene verslapping in. Het einde kwam met 4—2 voor W. WIERINGER Vrijdagnamiddag hebben de jongste kinderen der O. L school hun schoolfeest gehad. Met vier autobussen werd om 1 uur van Hippolytushoef afgereden over de Kodij en Schoorldam naar Schoorl. Alles verliep prach tig, de kinderen genoten daar buitengewoon van duin- klimmen en den speeltuin. Er .werd gegeten en gedron ken. en daarna werd afgereden naar Kamperduin, waar de kinderen mochten baden. De schoppen waren mede genomen, er werd dus heerlijk gespeeld, en de tijd snelde voorbij. Ongeveer half negen kwamen allen weer binnen, natuurlijk onder groote belangstelling van de ouders. Dat het noodzakelijk is de kinderen even van de bus af te halen, bleek na aankomst weer duidelijk. Een der kinderen was, na aankomst niet naar huis gegaan, doch den verkeerden weg ingeloopen. en al spoedig deed het gerucht de ronde dat één der kinderen in kamper duin was achtergebleven. Zulks is bijna uitgesloten als men weet dat er geregeld door controle wordt gehou den. Toch waren de ouders ongerust, de zekerheid be stond dat het kind hier gezien was, dus werd gezocht en geïnformeerd, en het duurde niet lang of het ver loren schaap was terecht. Het was dus loos alarm en maar gelukkig ook. Het was een heerlijken feestdag voor de kinderen. En zij welke zulks mogelijke maken, rijn weer veel dank verschuldigd. Excursie- Zaterdag maakten de leerlingen van den Landbouw- wintercursus een excursie onder leiding van den heer Herink. naar de stikstoffabriek bij Velsen, de Mekog. naar den IJpolder en Haarlemmermeer. De reis werd 's morgens half aoht aanvaard met 28 leerlingen per autobus van de Haan. Allereerst werd bezocht de bovenvermelde fabriek, waar onder geleide van twee deskundigen de fabricatie van verschillende stikstoffen werd bezichtigd, dit was zeer interessant en leerzaam. Nadat de koffie was gebruikt werd afgereden naar de boerderij van den heer Blesheuvel in den IJpolder. waar de stal Oldenburger stamboekpaarden werd be zichtigd. Vervolgens ging de reis naar de boerderij van den heer de Ridder, waar als hoofdzaak werd bezich tigd de zeer moderne behuizing. Men zou kunnen zeg gen: hier is alles van alle gemakken voorzien. Als zeer practisch was te noemen de groote vorstvrije aardap pelbewaarplaats en de keurig ingerichte graanopslag- plaatsen. Daarna werd bezocht de boerderij van den heer Gert- »ema in den Haarlemmermeer, waar de zeer vele ver schillende gewassen werden bezichtigd. Hier was in de practijk veel leerzaams te zien. Nadat de thee was gebruikt, ging men naar de boer derij van den heer Hazelooper. waar de modern Inge richte stallen, schuren, opslagplaatsen en machines werden bezichtigd. Als laatste punt ging men nog naar de boerderij van den heer Meerbeek, voor beziohtiging electrisch mel ken en de bijzonder ingerichte stallen. Hier was de ronde stal waar het vee langs den kant kan staan, met een groote ruimte in 't midden. Men was juist bezig met electrisch melken, zoodat dit werk ln de praktijk kon worden gadegeslagen. Na zooveel te hebben bezichtigd, werd de terugreis aanvaard, na in Haarlem nog even te hebben vertoefd. Te ongeveer elf uur des avonds kwamen allen zeer voldaan over het verloop der excursie weer thuis. Het was een zeer interessante en leerzame dag. die nog langen tijd in de herinnering der leerlingen zal blijven voortleven. T A R 0 E ND IJ K In de Woensdag jJ. gehouden huishoudelijke verga dering der afd. Langendijk der Ned. Vereen, van Fa- brleksarbeiders(sters) werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: Do Huishoudelijke vergadering der Nederl. Vereenl- ging van Fabrieksarbeiders(sters), afdeellng Langendijk stelt vast, dat de boycot een der krachtigste wapenen is die, mits systematisch en weloverwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aange wend; heeft met groote instemming kennis genomen van het besluit van den Algemeen-en Raad uit N.V.V. en 8.D.AP. om over te gaan tot een boycot van het koo- pen van Duitsche waren en van de stichting van het Centraal Boycotbureau uit de moderne arbeidersbe weging; heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden gedaan, om aan dezen boycot een internationaal kafakter te ge- yen; roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycotbureau en van het Plaatselijk Boycot-comité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, deze onze leden zich voortaan zullen ont houden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste boycot voor deze actie zullen voeren. Boerenleenbanken ln actie. De tuindersorganisaties, hetzij sis stands-, hetzij als tuindersvereeniging. hefbben alle moeite gedaan, om de regeering duidelijk te maken, hoe zeer de steun aan den tuinbouw onvoldoende is, om ten slotte het bedrijf ln stand te houden. Met de instandhouding van het tuindersbedrijf is het belang van de heele streek ge moeid. Te begrijpen is het dan ook, dat ieder, hetzij Individueel, hetzij als lid eener organisatie, zich bezig houdt met de vraag, of de toestand nog wel langer zoo kan voortduren en of niet alles in het werk be hoort te worden gesteld,om te bereiken, dat de tuin bouw niet ten onder gaat. Behalve de tuindersorganisaties hebben ook de ge meentebesturen zich herhaaldelijk met die vraag bezig gehouden. De 50 Westfriesche gemeenten hebben er bij den Minister herhaaldelijk op aangedrongen, dat de productieprijzen door de regeering zouden worden ge garandeerd. Thans vernemen we, dat van de zijde der Boeren leenbanken getracht wordt een vergadering van deze banken uit den tuinbouwstreek te beleggen, ten einde te overwegen, of van die zijde niet moet worden me^ gewerkt aan de .pogingen der tuinders, van verschik lende zijden reeds ondernomen, om van de regeering gedaan te krijgen, dat een zoodanige steun aan den tuinbouw wordt verleend, dat deze in stand kan blijven. Aan het Bestuur van den Ring van Boerenleenban ken „Boven Alkmaar" is verzocht een vergadering te willen uitschrijven, om over deze aangelegenheid te beraadslagen. Bedoeling moet zijn, deze bemoeiingen nog verder uit te strekken en alle boerenleenbanken gevestigd In tuinbouwstreken, in deze actie te betrek ken. ZÜIDSCHARWOUDE. In de alhier gehouden vergadering van de afdeeling van den Tuinbouwarbeidersbond zijn in plaats van de •heeren C. Swart en P. de Ruiter, die bedankt hadden, als bestuurslid gekozen de heeren D. Blom en A. Xeppel. Voor het diploma Hulp in de Hulshouding is ge slaagd mej. A. Renaud alhier. NOORDSCHARWOUDE. RJL TURNKRING. Zondag werden op het R.K. sportterrein achter de R.K. kerk, alhier, groote gymnastiek-, athletiek- en korfbalwedstrijden gehouden door de R.K. Westfrie sche Turnkring. Door verschillende personen en vereenigingen waren hiervoor prijzen beschikbaar gesteld. Hoofdleider was de heer K. Boot te Noordscharwoude. Te 12.15 uur werden ln hotel „De Burg" het eere-co- mité, kringbestuur, juryleden, scheidsrechters, leiders en besturen de deelnemende vereenigingen officieel ont vangen door de ontvangende gymnastiekvereeniging D.V.V. Na een kort lof met toespraak door den Weleerw heer kapelaan Pauw van Hoorn, geestelijk adviseur van den kring Hoorn, werden de wedstrijden te half twee begonnen met een optocht, tevens marschwed- strijd voor dames, adsplranten en heeren. Ongeveer kwart over twee ving men aan met de ter reinwedstrijden. De keurturners van de vereen. „Hercules" te Noord scharwoude gaven nog een demonstratie van hun kun nen, wat door het talrijke opgekomen publiek zeer op prijs werd gesteld. Dank zij de goede voorbereiding en de goede regeling liepen alle nummers vlot van stapel en kon men te on geveer half acht overgaan tot het uitreiken der prijzen. De uitslagen waren als volgt: Marschwedstrijd dames: 1ste prijs D.O.S., Hoorn 123.5 punt; 2de prijs T.O.P., Grootebroek 111 p. Marschwedstrijd heeren: 1ste pr. D.O.S., Hoorn, 123 p.; 2de prijs D.V.V., Noordscharwoude 121 p.; 3de prijs K.D.O., Heerhugowaard 106.5 p. Driekamp heeren: le graad, 1ste pr. J. Kos, D.V.V., Noordscharwoude 43 p., 2de pr. J. Koenis, id., 32.5 p.; tweede graad: D. Bruin, D.V.V., Noordscharwoude 21.5 p., 2de pr. G. Droog, idem 21.5 p.; derde graad: 1ste pr. J. Sneekes 23.5 p., 2de prijs C. Horio 23.5 p., 3de pr. B. Bruin 23 p., allen D.V.V. te Noordscharwoude. Tweekamp adsplranten: 1416 jaar, 1ste prijs J. Borst K.D.O., Heerhugowaard 16.5 p., 2de prijs K. Mooij, Voor waarts, Goorn 14.5 p., 3de prijs C. Oud, idem 14.5 p. Tweekamp adsp. 1213 jaar: 1ste prijs Schermer. D.O.S. Hoorn 17p„ 2de prijs Th. Droog, D.V.V. Noord scharwoude 16.5 p., 3de prijs S. Boot, Voorwaarts, Goorn 15 p., 4e prijs J. v. Stralen K.D.O., Heerhugowaard 14.5. 1280 M. hardloopen heeren: 1ste prijs H. Bakker. G. Zwart, Schagerbrug 4 m. 16 4/5 sec., 2e prijs A. Ligthart V.I.O.S., Warmenhuizen 4 m. 291/5 sec., 3e prijs J. Kuil- boer, D.V.V., Noordscharwoude 4 m. 42 3/5 sec. 80 M. hardloopen adsp.: late prijs J. v. Diepen, D.O.S., Hoorn 10 2/5 sec., 2de prijs J. Borst, K.D.O., Heerhugo waard 10 2/5 sec., 3e prijs S. v. Doorn, D.O.S, Hoorn 10 4/5 sec. 60 M. hardloopen adsp.: 1ste prijs J. Tromp, D.V:V., Noordscharwoude 8 3/5 sec., 2e prijs Boon, D.O.S., Hoorn 91/5 sec., 3e prijs C. Stuyfbergen, idem 9 2/5 sec. Hinkstapsprong: Heeren: le prijs Peerdeman, D.O.S., Hoorn, 11.04 Meter; 2e prijs W. Dekker, idem, 10.69 M.; 3e prijs N. Kaag, Voorwaarts, Goorn, 9.64 M.; 4e prijs Buisman. S.S.S., Lutjebroek, 9.24 M.; 5e prijs A. van Diepen, Voorwaarts, Goorn, 8.98 M.; 6e prijs D. Swart, S.S.S., Dutjebroek, 8.71 M. Hoog-verspringen. Adspiranten: le prijs J. Borst, K. D.O., Heerhugowaard, 4.10 M. ver; 2e prijs Van Diepen D.O.S., Hoorn, 4 M. ver; 3e prijs De Boer, idem, 3.80 M. ver. Hoogverspringen. Adsplranten 12—13 jaar: le prijs J. Tromp, D.V.V., Noordscharwoude, 3.40 M.; 2e prijs H. Bruin, idem, 3.35 M.; 3e prijs S. Boot, Voorwaarts, Goorn. 3.30 M. 400 M. Hardloopen Heeren: le prijs M. Peerdeman, D.O.S., Hoorn, 59 sec.; 2e prijs A. Bakker, Ge el-Zwart, Schagerbrug. 1 min. Estafette adspiranten. 4 X 80 M.: le prijs D06. Hoorn, 46 sec.; 2e prijs Voorwaarts, Goorn, 49 sec. Estafette adspiranten: 4 X 60 Meter: le prijs D.V. V., Noordscharwoude, 38 4/8 sec.; 2e prijs D.OJ3., Hoorn 39 2/5 sec. Estafette Heeren. 4 X 100 M.: le prijs D.O.S., Hoorn 52 sec.; 2e prijs KJ).O., Heerhugowaard, 54 sec. 100 M hardloopen: le prijs M. Peerdeman, D.O.S. 121/5 sec.; 2e prijs C. Weijsman, idem 121/5 sec.; 3e prijs C. v. d. Putten 12 2/5 sec. Hindernisbaan Heeren: le prijs N. Kooi, Voorwaarts, Goorn. 17.7 sec.; 2e prijs J. Sneekes, D.V.V., Noord scharwoude, 18 2/5 sec.; 3e prijs G. Droog, idem 18 3/5 sec. Bij de korfbalwed strijd en voor dames waren de uit slagen: D.O.S. n—O.D.E. II 3—1; T.O.P.—Vliegensvlug II. 8—0; T.O.S., I—Vliegensvlug I 3—1; T.O.P.-D.O.S. II 70. In de finale speelde D.OS. tegen T.O.P., waar van de uitslag was 1—0 voor D.O.S., zoodat de eerste prijs voor D.OS. was en de tweede voor T.O.P. D.O.S. te Hoorn kreeg hierdoor de wisselbeker de finitief in bezit, doordat deze vereeniglng dezen prijs driemaal achtereen gewonnen had. De vereenigingsprijzien ln den driekamp werden als volgt toegekend: le prijs D.V.V., 156 pnt-; 2e prijs Voorwaarts, Goorn, 140 pnt. Een extra-prijs van den hoofdlieder, den heer K. Boot, en een extra-prijs, beschikbaar gesteld door den Weleerw. Heer Pastoor Van Noord, vielen ten deel aa.n de vereen. D.V.V. te Noordscharwoude. De heer Polman, die de prijzen uitreikte, sprak een woord van dank aan den heer Boot. voor zijn goede leiding en verder aan allen, die hebben meegewerkt, dit feest te doen slagen, vooral tot de ontvangende vereeniging riohtte spr. woorden van dank. Met een opwekking om een volgende keer allen weer mede te werken, werd de bijeenkomst gesloten, Door den kring Langendijk en Omstreken van den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers werd dezer dagen een vergadering gehouden in „Conoordia". De voorzitter, de heer Jb. de Vries, opende met een woord van welkom, waarbij spr. wees op de moeilijke tijdsomstandigheden. De notulen werden goedgekeurd. Na afdoening van mededeelingen en Ingekomen stukken werd besloten tot het houden van een meeting, waar eenige sprekers voor zullen worden uitgenoodigd. De bedoeling is om de meeting in Noordscharwoude te houden en deze door een demonstratie te laten voorafgaan. Voor deze meeting zal met de andere organisaties samenwerking gezocht worden. Hierna volgde sluiting. OUD KARSPEL. Vrijdagavond j.1. zou er een ledenvergadering plaats vinden van de voetbalvereeniging D.T.S., doch wegens gebrek aan belangstelling kon de vergadering niet doorgaan. Mej. M. G. Kroon alhier slaagde voor assitente- huishouding op de Indusrtie- en Huishoudschool te Alkmaar. Auto op eon onbewaakten overweg door een sneltrein verpletterd. Vader, moe der en zoon gedood. Op den onbewaakten overweg van den Nijkerker grintweg nabij Barneveld is Zaterdagmiddag een ont zettend ongeluk gebeurd, dat aan drie menschen het leven gekost heeft. Een auto, waarin drie personen gezeten waren, is op genoemenden overweg gegrepen door den snel trein uit Apeldoorn, die om 4.08 uur het station Bar neveld—Voorthuizen passeert. De wagen, welke aan den locomotief bleef hangen, werd over een afstand van 500 Meter meegesleurd. De drie inzittenden werden uit den auto geslingerd en kwamen ongeveer 50 Meter verder terecht. Een heer en een dame werden op slag gedood, ter wijl de derde inzittende heer zwaar werd gewond. De lijken zijn vreeselijk verminkt. Uit een op het lijk gevonden spoorwegabonnement bleek, dat de gedoode heer Ds. B. Tichelman uit Scheveningen was. De identiteit van de omgekomen dame kon nog niet worden vastgesteld. De zwaar gewonde heer, wiens naam nog niet be kend is, is met den trein, welke een half uur ver traging had, naar het ziekenhuis te Amersfoort ver voerd. Het derde slaohtoffer overleden. Omtrent dit droevig ongeluk vernamen wij nader, dat de drie inzittenden van den verongelukten auto waren Ds. Tichedman, Herv. predikent te Schevenin gen, diens echtgenoote en zijn zoon Mr. J. S. Tichel man, welke laatste chauffeerde. Mr. Tichelman en zijn moeder werden op slag ge dood. Ds. Tichelman werd bewusteloos en in hoogst zorgwekkenden toestand opgenomen. Een dokter, welke zich in den trein bevond, heeft onmiddellijk geneeskundige hulp verleend. Voorts was spoedig aanwezig dokter Van Galen Last uit Voorthuizen. De zwaar gewonde is met denzelfden trein naar Amersfoort gebracht, waar hij in het R.K. Ziekenhuis werd opgenomen. Een half uur na aankomst is hij daar aan zijn verwondingen bezweken. Ds. Tichelman die ongeveer vijftig jaar oud was, was jarenlang Ned. Herv. predikant te Schevenin gen, waar hij een zeer geziene figuur was, in het bij zonder bij de visschersbevolking. Hij was Dinsdag uit Den Haag vertrokken voor een korte vacantie. Zondagochtend zou hij te Amersfoort in de stichting „Zon en Schild'' aldaar een godsdienst oefening leiden. Slachtoffer van zijn eigen onvoorzichtig heid. Zaterdagavond is op den Rijksstraatweg tusschen Haarlem en Santpoort een wielrijder het slachtoffer geworden van zijn eigen onvoorzichtigheid. De 33-ja- rige scheepstimmerman A. B., reed in de richting Santpoort huiswaarts. Zonder een teeken te geven stak hij plotseling den rijweg over. Vlak achter hem reed een auto in vrij snelle vaart, die ondanks he vig remmen er niet in slaagde een aanrijding te voorkomen. De wielrijder werd gegrepen en tegen den grond geslingerd, waarbij hij zulk een ernstige hoofd wonde opliep, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. De auto vloog naar den linker kant van den weg, reed een anderen wielrijder aan en botste vervolgens tegen 'n huis. Hierdoor gebeurden gelukkig geen ver dere ongelukken. MOTOR IN VOLLE VAART TEGEN EEN AUTO GEREDEN. Duorijder op slag gedood. Zondagmiddag te half vier reed een motorrijder met duo-zitter te Apeldoorn in volle vaart tegen een auto. die den tuin van de „Jilianatoren" aldaar wilde binnenrijden. De duozitter was op slag dood, ter wijl de motorrijder, de heer Vos, ernstig werd ge wond. De auto werd zwaar beschadigd. ERNSTIGE AANRIJDING. Jongen op slag gedood. Zaterdagmiddag is te Zutphen op den weg naar Emmerik, de veetransportwagen van den heer D. in botsing gekomen met een rijwiel waarop twee jongens zaten. De auto en het rijwiel reden in dezelfde rich ting, doch toen de auto den weg naar Schierakker insloep, kwamen de beide voertuigen met elkaar in botsing. De 10-jarige van H. die voorop de stang van het rijwiel zat, was bijna onmiddellijk dood. De an dere jongen kreeg verschillende schaafwonden, terwijl de fiets geheel vernield werd. De autobestuurder reed door zonder van de aanrijding iets bemerkt te hebben. Noodlottig ongeluk te Doesburg. Een arbeider op slag gedood, drie andere ern stig gewond. Zaterdagmorgen heeft bij de Kunstmestloods, die aan de haven te Doesburg staat, een ernstig ongeluk plaats gehad. Vier arbeiders werden door vallende zakken kunstmest getroffen. De arbeider De Visser werd op slag gedood. De drie andere arbeiders werden ernstig gewond. Nadere bijzonderheden. Het ongeluk, aldus wordt nader gemeld, heeft plaats gehad, blijkt van zeer ernstigen aard te zijn. In de groote kalkloods aan de Haven was een aantal arbeiders bezig met het verwerken van zakken kunst mest. Tot meer dan 10 *M. hoogte waren de zakken kunstmest opgestapeld. In de zakken zat reeds eerder werking, want Vrijdag is aan den anderen kant van de plaats, waar Zaterdagmorgen het ongeval plaats had, door de drukking van de zakken een zijwand van de loods gedeeltelijk weggedrukt. Er hadden toen geen ongevallen paats. Zaterdagmorgen echter is een veertig a vijftigtal zakken van ongeveer 10 Meter hoogte naar beneden gevallen. De ongeveer 20-jarige arbeider Visser, die op de zakken stond, viel mee en kwam met zijn hoofd op den steenen vloer terecht. De man was op slag" dood. Drie andere arbeiders van wie twee Berendsen genaamd en een derde Bloemen- daal is geheeten, werden eveneens door de vallende zakken getroffen. Alle drie gewonden zijn naar het St. Elisabeths- gasthuis te Doesburg overgebracht en aldaar ter ver pleging opgenomen. Onmiddellijk na het ongeval werden de autoriteiten gewaarschuwd. De burgemeester Jhr. Mr. G. A. A. Xahuys was spoedig ter plaatse, terwijl later ook de officier van justitie Mr. Lasonder uit Arnhem en de hoofdinspecteur van den Arbeid uit Arnhem ter plaat se arriveerden. Er wordt een onderzoek ingesteld of hier 6prake is van schuld. Intusschen kan worden aangenomen, dat het on derzoek der justitie geen reden tot ingrijpen heeft gegeven. Het is althans toegestaan het lijk van den 22-jarigen D. J. Th. Visser te begraven. Wat den toe stand der overige gewonden betreft: die van den 23- jarigen R. Berendsen is hopeloos. Hij was Zondag nog steeds buiten bewustzijn. Diens 2 jaar jongere broer A. Berendsen is er nog het beste afgekomen. Zijn toestand is gunstig. Beide broers zijn ongehuwd. De gehuwde voorman de 31-jarige G. Bloemendaal is er veel ernstiger aan toe. Zijn wervelkolom is gebro ken. KON VAN PIJN NIET SLAPEN. Moest de trap opkruipen. De 61-jarige maakt nu wandeltochten. Dit verslag van den „terugkeer" van een veteraan san het beste in zijn eigen woorden worden weerge geven. Het zal ongeveer driejaar geleden zijn, dat ik in eens overvallen werd door een rheumatische zwelling van mijn rechterknie. De pijn was zoo hevig, dat ik niet meer loopen kon. Als ik naar bed ging, moest ik de trap opkruipen en kon dan niel slapen van de pijn. Als U bedenkt dat ik steeds aan athletiek ge daan heb, zult U begrijpen, hoe zwaar deze slag voor mij was. Ik probeerde allerlei behandelingen, maar met weinig resultaat. Toen besloot ik Kruschen Salts te probeeren. Veertien dagen lang nam ik eiken mor gen een dosis in mijn koffie en omdat ik een kleinen vooruitgang bespeurde ben ik er sindsdien steeds mee doorgegaan. Gelukkig kan ik nu verklaren dat ik weer zonder eenige moeite kilometers loopen kan. Onlangs heb ik zelfs meegedaan aan een wedloop voor veteranen boven de 40 en ondanks mijn 61 jaren heb ik het binnen den bepaalden tijd klaar gespeeld. Dit was mijn eerste wedloop sinds 35 jaar. Ik voel me tegenwoordig opperbest en sta juist op 't punt voor mijn vacantie een wandeltocht te gaan maken. Kruschen Salts heeft mij zooveel goed gedaan, dat ik het nu overal aanbeveel." W. H. D. Kruschen Salts verschaft Uw organisme de noodige hoeveelheid levenskrachtige zouten. Deze verschillen de zouten bevorderen o.a. een regelmatige werking van nieren en ingewanden, zoodat U zacht maar vol komen ontlast wordt van alle afvalstoffen, die Uw gezondheid benadeelen. Het gevolg van deze inwen dige zuiverheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Het giftig urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs den natuurlijken weg verwijderd en de rheumatische zwellingen en pijnen houden op. En als U eiken dag trouw blijft aan de „kleine dagelijksche dosis" Kru schen Salts, zal Uw geheele wezen lichaam en geest van de zuiverende, verfrisschende werking den weldadigen invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa. E. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester ge vestigd. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) HEVIGE VECHTPARTIJ. Zaterdagavond j.1. om ongeveer 8 uur ia er in de Nieuwstraat hevig gevochten tusschen den aldaar wo nenden logementhouder K., en zijn Helderschen collega M. Naar we van welingelichte zijde vernamen moet zich een en ander als volgt hebben toegedragen. De Helder- sche logementhouder M., een groote vierkante baas, was naar Sohagen gekomen om van K. f 40 op te eischen welke deze hem schuldig is. Nadat ten huize van K. over een en ander was gepraat en M. de hem toeko mende gelden niet kon ontvangen, raakten de mannen slaags. In korten tijd was alles in huis kort en klein geslagen. Een stapel borden veranderde al direct in een groote hoop scherven, de kachel werd tot een hoeveel heid vormloos ijzer gesmeten, kortom 't was een ruine van geweld. De vechtpartij werd op straat voortgezet. K,, die niet bleek opgewassen tegen zijn zwaren collega-aehuld- eiscber, bediende zich van een ijzeren hamer, een z.g. moker. Niettemin bleef M. baas en bewerkte K., gehol pen door een anderen Heldersohe, duchtig. Omstander» ontvetten K., die leelpk was toegetakeld. De inmiddels gewaarschuwde politie was spoedig op 't terrein van den strijd. Majoor Holema met dee agenten Flapper en van Haren namen K. het wapen, in dit geval den mo ker, af en brachten hem naar „de Waag", waar een verhoor werd afgenomen. Ook M. moest voor de politie een verklaring afleggen. Hij gaf toe de inboedel kort en klein te hebben geslagen, daar hij 't hem toekomende geld niet kon ontvangen. M. zegde toe de schade, geraamd op f 20 te zullen vergoeden. Daarop keerde de rust weer. Beide partijen hadden zich blijkbaar „moed ingedronken". Na de vechtpartij bleek 't dat K. menige klap had ge kregen op aangezicht en hoofd en bloedend was ver wond. M. was er, behoudens een buil op 't hoofd, zonder letsel afgekomen. AAN DE BETERENDE HAND. Onze plaatsgenoote Mej. B., die, zooals we vermeldden eenige weken geleden een ernstigen val van de trap maakte, ie thans aan de beterende hand. De toeetand is lang zeer ernstig geweest. OOGONDERZOEK INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN -REFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGEN OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS. DE MUZLEKTUIN. Met het bezoeken van onzen muzlektuin gaat het dezen zomer al zeer slecht. Telkens weer hebben we dat aan bijzondere omstandigheden willen toeschrijven, maar aan het feit zelf deed dat toch niets af. Zondag avond, toen de Sohager orchestvereeniging onder leiding van den heer I. J. Hovenier een concert gaf, was de opkomst van het publiek al bijzonder gering. Een handjevol menschen gaf blijk van belangstelling, hoe wel alles tocjh op dezen avond meewerkte om een goed bezoek te mogen verwachten. Immers een heerlijke, rustige omgeving, met ideaal zomerweer voor een strijk- orcheatconcert. En dan te moeten concérteeren voor een nagenoeg onbezetten tuin! t Is wel ontmoedigend, zoo wel voor de muziektuincommissie als voor directeur en leden van de optredende vereenigingen. Met genoegen constateerden we echter Zondagavond dat de slechte opkomst geen afbreuk deed aan de goede stemming van de leden van het orehest. Met de beken de animo speelde men zijn partij in King Cotton, Die Fledermaus. Waldes flüstern en Acceleratlonen. Na de pauze kregen we de zeer mooie ouverture: Die diebi- sche Elster, van Rossini te hooren, benevens Mozart'a „Kleine Nachtmusik" en Marschfinale. Voor een volgend concert hopen we eens een van oud» goed bezette tuin te mogen constateeren GOEDKOOPE TREINEN. Belanghebbenden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer, waarin de directie der Ned. Spoorwegen mededeeling doet van de goedkoope treinen die op 1 en 6 Augustus a.s. van Den Helder enz. naar Amster dam, Den Haag, Scheveningen en Rotterdam loopen. EXCELSIOR. De Ohr. Gymnastiekver. Excelsior organiseert even als vorige jaren weder afstandsmarsohen, waarvan de eerste zal plaats hebben op vanavond en aal gaan over een afstand van 20 K.M. De volgende marsohen zullen respectievelijk 25 en 30 KM. groot zijn. Voorts aal nog een reisje worden gemaakt naar Schoorl, op Woensdag 2 Augustus alwaar voor de ad spiranten dan onderlinge wedstrijden worden gehouden, waarvoor een 25-tal prijsjes beschikbaar zijn gesteld.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7