MELKWAGEN VERMORZELD. Twee dooden. Vernietiging van bollen. HET NAZI-GEWROET IN ZUID-LIMBURG. De redering en burgemeester Verstegen. DE SCHEEPSRAMP OP DE WOLGA. Een helsche, uitvinding. Windhoos in Prinsen. Auto-schandaal in Duitschland. de OMGEVING Vakschool voor Meisjes voor Den Helder en Omstreken. Op een onbewaakten overweg bij Krops- wolde. Mist belette het uitzicht. Gisterochtend om ruim 6 uur wilde bij wachtpost 79 bij Kropswolde de gebroeders Steen uit Wester broek, die na de koeien te hebben gemolken met paard en wagen den onbewaakten spoorweg overste ken. Zij zagen door de mist, hoewel het uitzicht vrij is, den trein, die om 6 u. 03 uit Groningen vertrekt, niet naderen, zij werden met wagen en al gegrepen en 50 meter meegesleurd. De oudste, de 41-jarige Jannes was dadelijk dood. De jongst, de 32-jarige Johannes, werd zeer ernstig gewond en na voorloopig te zijn verbonden door dr. Blonk met den volgenden trein naar Groningen ver voerd, waar hij na aankomst is overleden. Paard en wagen werden vermorzeld. Ook de trein die 23 minuten vertraging had, werd eenigszins be schadigd. De locomotief is te Nieuweschans buiten dienst gesteld. TUINBOUW Teneinde het bloembollenbedrijf gezond te maken. Dinsdag is men in de gemeenten Heemstede, Lisse en Hillegom begonnen van regeeringswege met de vernietiging van het surplus aan hyacinthenbollen. In Heemstede en Lisse werden ongeveer 10.000 man den op de vuilnisbelt aangevoerd (pl.m. 5000 H.L.) en de volgende week zullen evengroote hoeveelheden ook hier en te Hillegom ter vernieaiging worden op gehoopt. Men bedekt de enorme massa's bollen met een laag zand, waardoor de bollen gaan broeien en voor het gebruik ongeschikt zijn. Gedurende den broeitijd worden de bollcnstapels dag en nacht bewaakt. BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG NEERGESTORT. Zeven personen gedood. Reuter meldt uit Oceanside (Californië) Alhier is een groot militair bombardementsvliegtuig neergestort en geheel verbrijzeld. Zeven pereonen zijn hierbjj om het leven gekomen. MOTORFIETS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. De bestuurder doodelijk "gewond. Donderdagmiddag reed de 21-jarige D. J. Folkerts uit Westernieland te Winsum (Gr.) met zijn motorfiets te gen een boom. Met een gebroken pols en een hersen schudding is hij naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hij is overleden. DE GEVAARLIJKE MAAS. Jonge Dultschen nog juist bijtijds gered. In de Maas nabij Arcen (L.) geraakte Maandag een 18-jarige Duitsoher uit Kevelaar, al zwemmende in een draaikolk, waardoor hij in de diepte verdween. Onmiddellijk werd gepoogd den jongeman te redden. Na veel moeite gelukte het een schipper den drenkeling te grijpen er. op het droge te brengen. Nadat men ge durende 20 minuten kunstmatige ademhaling had toe gepast, kwam de drenkeling tot het bewustzijn terug. De Duttsche actie. Meening van den uit gewezen nationaal-socialist Tyfker. De Limburger Koerier publiceert een interview, dat de onlangs uit ons land gewezen nat,-socialistische gouw leider voor Limburg, Konrad Tyfker. eenigen tijd gele den toestond aan de „Korrespondenz für die national sozlallstlsche Bewegung" in Berlijn. Ziehier de Neder- landsche vertaling: „Dezer dagen vertoefde de politieke leider der Duit- sche natlonaai-sociallsten voor de provincie Zuld-Llm- burg (Nederland) standaardleider pg. Konrad Tyfker, in Berlijn en vertelde onzen medewerker een en ander over de Duitsche nationaal-socialisten in Nederland. Sedert Mei 1932 hebben zich in de provincie Zuid- Limburg de Duitsche nationaal-socialisten vast aaneen gesloten. Zuid-Limburg is die provincie van Nederland waarin de meeste Duitschers wonen, in hoofdzaak mijn werkers, die uit het Ruhrgebied vertrokken zijn, om dat ze daar geen werk meer vonden en nu In Neder land een voorloopige tweede „Heimat" hebben. Van de zijde der Nederlandsche regeering wordt den Duitschen nationaal-socialisten geen enkele moeilijkheid In den weg gelegd, alleen de „Schwarzkünstler", zooals pg. Tyf ker de katholieke geestelijken lachend noemde, werken hand in hand met de sociaal democraten, op iedere mo gelijke manier de Duitschers tegen. Bitter beklaagde pg. Tyfker zich over de gebrekkige medewerking van het Duitsche consulaat in zijn verblijf plaats Heerlen, dat het o.a. heeft klaargespeeld, om tot de nationaal- socialisten te zeggen: „Wat gaan ons Duitsche vereenigingen aan: daar kunnen wij ons niet mee bemoeien!" Daar het aantal nationaai-socla- listische aanhangers daar ongeveer 8000 Duitschers be draagt en nog steeds aangroeit, kan men nagaan, welke uitwerking een dergelijke mentaliteit moet hebben. Maar de Duitsche nationaal-socialisten In Nederland gaan desondanks voort op het Ingeslagen pad, zonder zich van de wijs te laten brengen, vooral, omdat de Nederlandsche politie gelukkig op correcte en loyale wijze de Duitsche bijeenkomsten op iedere manier In bescherming neemt Dat werkt goed tegenover andere ervaringen en wordt dankbaar aanvaard. Zeer interessant was het te hooren, dat de gruwelbe- weging in Nederland alleen door de uit Duitschland gevluchte Joden was op touw gezet natuurlijk in sa menwerking met de Nederlandsche sociaal-democraten, die probeerden de Duitsche waren en de Duitsche na tionaal-socialisten te boycotten. „Boycot alle Duitsche waren! Weg met de nazi's!" las men op groote plakkaten en alle mogelijke aanplak borden, maar iedere beweging van dat allooi zal te pletter slaan op de houding der Duitsche nationaal- socialisten, zooals trouwens reeds de nationaal-socia- listische wereldbeschouwing hier evenals elders voor de Duitschers een bindmiddel van heel bijzondere kracht is gebleken. In Zuid-Limburg waren vóór den 20en Mei 130 Duitsche vereenigingen een typisch voorbeeld van de bekende Duitsche „Vereinsmeierei" Ja, een bijzonder ijverig gewlchtigaard heeft het klaargespeeld, daar in den laatsten tijd nog een bijzondere Stahlhelmgroep te stichten... De Dultscher in het buitenland zal zijn vaderland nooit verliezen: hij zal ook, als de nood hem uit zijn vaderland verdreven heeft, zijn hart voor Duitsch land bewaren, en juist het hakenkruis is dat ziet men Immers altijd weer opnieuw in dit opzicht een symbool van de eenheid en van de saamhoorigheld, zooals er geen tweede bestaat". Tot zoover de mededeelingen van Tyfker. De Limb. Koerier teekent hierbij nog het volgende aan: Allereerst valt het op. dat Tyfker een nieuwe Nederlandsche provincie heeft gecreëerd: Zuid-Lim burg. Dit heeft het voordeel, dat we precies weten waarover hij spreekt, n.1. over de mijnstreek. In dit gebied alleen waren, toen Tyfker zijn mededeelingen deed, al ongeveer 8000 Duitschers lid der N.S.DA.P. Laat dit getal overdreven zijn, dan nog heeft de heer Tyfker ons Nederlanders door zijn mededeelingen een grooten dienst bewezen, dezen n.1., dat zeer duidelijk blijkt, welk groot gevaar de Duitsche nationaal-socia list Ische beweging voor Nederland begon te worden. Dat 8000 Duitschers zich niet langer wenschten aan te passen bij de hier heerschende zeden en gewoonten, doch zich aansluiten bij een sterk nationalisttsch- getinte, buitenlandsche beweging, is iets, waarvoor men beducht moet zijn. Een vreemde staat In onze eigen Nederlandschen staat kan niet geduld worüeii. Het Interview dateert nog van vóór het hoognoodig- geworden optreden der regeering,, wat blijkt uit de passages, waarin de regeering en de politie worden geprezen. Vermoedelijk zal 's heeren Tyfker's oordeel daarover de laatste dagen wel eenigszins gewijzigd ztfn! Geen verdere maatregelen. Het Ned. Correspondentiebureau te Den Haag Naar aanleiding van de openlijke verklaring, afge legd door den heer A G. A. Verstegen, burgemeester van Koog aan de Zaan. waarbij deze zijn ondertee- kening van het artikel in „Het Anker" van 7 Juli jL onder het opschrift „Alle hens aan dek" terug neemt, vernemen wij, dat de regeering met deze af doende verklaring genoegen heeft genomen en dat geen verdere stappen terzake tegen den burgemees ter zullen volgen. Het proces tegen de schuldigen. Hoe de ramp zich precies heeft toegedragen. In de Stadsschouwburg te Jaroslawl is dezer da gen het proces gevoerd tegen de schuldigen aan het vergaan van het passagiersschip Isjertwerty, dat op de Wolga gezonken is, me» een verlies van 98 men- schenlevens. Terecht stonden de kapitein van het schip, Andrejef, en de bootsman Koerapof, de boots man van het stoomschip Vanzetti, dat niet tijdig ge noeg hulp verleend heeft, verschillende leden van het personeel van den steiger te Jaioslawi en amb tenaren van de scheepvaartinspectie. Er waren 35 getuigen gedagvaard. De schouwburgzaal zat stamp vol en de behandeling van het proces werd draad loos uitgezonden. Het beeld van de ramp, waarvan de bijzonderhe den eigenlijk nu eerst bekend worden, is aldus: Up 9 Juli, om half negen 's morgens vertrok de Tsjert- werty van den steiger te Jaroslawl de Wolga stroom- op. Aan boord waren niet minder dan driehonderd menschen, terwij] de norm niet meer dan 118 be droeg. O.a. waren tweehonderd leden van een coöpe ratie aan boord, die-op weg waren om hun moestui nen te gaan wieden. De leider van ueze groep had er op aangedrongen een tweede vaartuig op sleep touw te nemen of althans geen verdere passagiers meer op te nemen, maar de inscheping duurde voort. Het schip lag zoo diep, dat sommige passagiers over boord met hun voeten in het water zaten. Boven dien hadden de meeste, vanwege het mooie weer, hun toevlucht op het bovendek gezocht, terwijl er in de kajuiten bijna niemand zat. hetgeen de stabiliteit van het schip niet ten goede kwam Op vier kilo meter van den steiger, toen de Tsjerwerty de sleep boot Vanzetti had ingehaald, maakte zij plotseling scherp slagzij naar rechts en vervolgens naar links. Onder de passagiers ontstond een paniek. Velen s-prongen in het water, anderen renden van boord naar boord, spoedig kantelde het schip en zonk. Ar beiders van een naburige fabriek kwamen spoedig met bootjes te hulp en slaagden erin d( meeste pas sagiers te redden, maar 98, onder wie 56 vrouwen, verdronken. De sleepboot Vanzetti had bij dit alles niet de minste haast betoond, om zich naar de plaats van het ongeluk te begeven. In de acte van beschuldiging werd de ramp toe geschreven aan de desorganisatie bij den steiger te Jaroslawl, waar de regels van het scheepvaartver keer niet voeten getreden werden en mei de uitvoe ring van het transportplan een loopje genomen werd vanwege het eigenbelang vin de functionarissen van den steiger, de bureaucratische houding tegenover hun verplichtingen en de verwaarloozing van de noo- den der arbeiders. Om persoonlijk gewin had de ka pitein er een gewoonte van gemaakt zijn schip tot het drievoudige over te belasten; het leven van tien tallen menschen werd in de waagschaal gesteld, om het recht te veroveren op eer premie De leiiing van den steiger nam daartegen geen enkelen maatregel. Het laatste trachtte de kapitein bij zijn verhoor te weerleggen: hij had de voorschriften niet over treden om de premie, maar om de passagiers zop snel mogelijk over te kunnen brengen Op 9 Juli. den dag van de ramp, had hij alleen maar geen ruzie met de passagiers willen krijgen. Da* ging echter zoo ver, dat hij de passagiers liet stemmen, waarheen de reis zou gaan: het schip voer naar de plaats waar voor hij de meeste passagiers aan boord had. Op alle tot hem gerichte verwijten antwoordde Andrejef slechts: „Verplaats je eens in de ges'eldheid van de menschen." Het eind van het lied is geweest, dat de kapitein van de Tsjerwerty ter dood veroordeeld is. De verdere uitspraak is nog niet bekend. Geluidloos werkende mitrailleur, waar mee 60.000 schoten per minuut gelost kunnen worden. ITet persbureau Rangom deelt mede, dat Shciniza, directeur van een der Japansche wetenschappelijke instituten, een mitrailleur heeft uitgevonden, waar mede 60.000 schoten per minuut gelost kunnen wor den. De kogels worden niet afgeschoten door middel van een ontploffingsmiddel, maar door centrifugale kracht van een draaiende schijf. De mitrailleur werkt geluidloos. Langs den spoorweg Berlijn—Hamburg. Tal van huizen verwoest. V.D. verneemt uit Wïttenberge: Een zwaar on- weder. dat met een hevigen wervelstorm gepaard is gegaan, heeft eergisterenavond in een deel van Prieg- nitz zeer groote schade aangericht. Langs de spoorbaan Berlijn—Hamburg heeft een windhoos, welke een omtrek van 40 K.M., tal rijke huizen verwoest en ook op velden en bouwlan den veel schade aangericht Het nog op het veld staande gewas werd plat te gen den bodem gedrukt. Groote stukken bosch wer den ontworteld. Ook in het telefoonverkeer ontstond groote stagna tie. Talrijke Amerikaausche wagens over de grens gesmokkeld. Wolff meldt uit Berlijn; In Mei 1.1. baarden om vangrijke douane-malversaties, in het middelpunt waarvan een toenmalige secretaris van de Duitsche automobiel club stond, groot opzien. Eerst thans is het omvangrijke onderzoek van de douanecontrole en het openbaar ministerie zoo ver ge vorderd, dat tegen acht bij deze malversaties betrok ken personen een aanklacht is ingediend. Beschuldigd worden o.a. de secretaris van de ver- keersafdeeling van de Duitsche automobielclub Bauerlich, een douane-beambte en een „Oberzoll- sekretaer". Bauerlich heeft met behulp van douanebeambten in 36 gevallen waardevolle buitenlandsche, voor het meerendeel Amerikaansche auto's vrij van invoer rechten over de Duitsche grens gesmokkeld. De grootscheepsche bedrog-manoeuvre werd ontdekt doordat het opviel, dat voor het kleine Tjechisch-Sak- sische grensplaatsje Sebnitz buitengewoon veel uit- voercertificaten voor Amerikaansche auto's van groo te waarden werden overgelégd. Uit AMArif, HARRNKARRPE' DIRKSHORN. De kermis alhier is weer achter den rug. Begun stigd door het schitterende weer, zal het menig be zoeker en vooral de danslustige menschen een zweet- je gekost hebben. Over het bezoek zullen de verschil lende .inrichtingen denkelijk wel tevreden kunnen zijn. Maandagmiddag werden op het voetbal terrein nog eenige volksspelen gehouden met de volgende uitsla gen: Voor jongens driebeenloopen: le prijs Jb. van der Molen en F. Brommer; 2e prijs P. Blesboer en K. Swager. Voor meisjes bloempotloopen: le prijs A. Schuit, 2e prijs R. Brommer, 3e prijs J. Keesman, 4e prijs N. Duin. Voor dames Hindernisbaan: le prijs mej. C. de Vries, 2e prijs mej. D. Kant, 3e prijs mej. C. Groen- hart Voor Heeren, Blaasslaan: le prijs W. Barten, 2e prijs Jb. Manneveld, 3e prijs H. Rijs, Voor dames, Wortelenslaanle prijs mej. SlikDelver, 2e prijs mej. KansStins, 3e prijs mej. G. Doekes Maandagavond gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Le ven" alhier een uitvoering in het lokaal van den heer Pijper Opgevoerd werd het kluchtspel „Eén dag dame" in 3 bedrijven, door C. van Kerckhoven Jr. De zaal was flink bezet en er is met hartelust genoten. Het stuk is een en al bedrog en zotternij, doch er is har telijk om gelachen en zooiets slaat wel in; men moet niet zoo ernstig wezen en vooral in dezen tijd is het wel eens goed dien drukkenden tijd een oogenhlik te vergeten. Verder had de kermis een zeer kalm ver loop, geen wanklank verstoorde de orde. NIEUWE N I ET) ORP Ledenvergadering van de Afdeeling Nieuwe Nie- dorp Vacantie Kolonie. De opkomst is matig. Mede gedeeld wordt, dat het uitzenden der kinderen steeds goede resultaten oplevert, zij gaan altijd in gewicht vooruit en krijgen goede eetlust en komen met kleur op de wangen thuis. Ook de winterverpleging vol doet goed. Door de heeren Dr. de Boer en C. Brouwer wordt de rekening van den penningmeester, den heer Pluister, nagezien en in orde bevonden. Het jaar 1933 begint met een nadeelig saldo van f24.60. Gehoopt wordt dat het ledental r.og wat toe neemt, waardoor het mogelijk zal blijven, zoo noo- dig met de uitzending dooi te gaan. Tot Bestuursleden werden gekozen de heeren Dr. C. W. R. de Boer en H. Wilbrink. De ëerste werd be reid- gevonden deze functie te aanvaarden, den heer Wilbrink zal nader worden gevraagd. De rondvraag leverde niets op. waarna sluiting onder dank volgt. Z IJ P E Aan den dienstplichtige van de lichting 1933 W. A. de Wit Is door den Commissaris der Koningin in deze provincie voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst. Woensdagmiddag ongeveer 4 uur werd de brand weer gealarmeerd wegens hevige broei in het hooi van den heer K Hopman te Burgerbrug. ST. MAARTENSBRUG. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie, heeft het Bestuur van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering alhier, het voornemen een autorit te organiseeren voor alle inwoners die den 65-jarigen leeftijd bereikt hebben. Een commissie voor de wijken St. Maartensbrug en St. Maartens- vlotbrug is reeds aangesteld. Binnenkort zal een lijst voor dit mooie doel bij de ingezetenen circuleeren, waarop naar wij hopen, flink zal worden geteekend. Zijn we goed ingelicht, aan kunnen ongeveer een 60-tal personen hieraan deelnemen Het spreekt van zelf. dat het Bestuur van harte hoopt, dat de deelname zoo algemeen mogelijk is. Om de commissie nu niet geheel de lust tot het or ganiseeren van een dergelijken tocht te ontnemen, en in het bijzonder ook, om te voorkomen, dat deze ge noeglijke dag door te weinig deelname voor vele ouden van dagen verloren gaat, kunnen wij de perso nen, die om ongegronde redenen toch willen thuis blijven, niet genoeg opwekken zich tijdig voor deze mooie autorit bij het Bestuur op te gever; —PETTEN. Begunstigd door fraai zomerweer vonden Maandag en Dinsdag de traditioneels schoolreisjes plaats. Den eersten dag togen de leerlingen der hoogste klas sen per H.A.B.O.-bus via de ruine van Brederode naar Schiphol, waar onder deskundige leiding veele beziens waardigheden, betrekking hebbend op 't vliegwezen, werden aanschouwd. Bijzonder stelden de kinderen op prijs een zitje in één der grootste K.L.M.-vliegtuigen, waarbij zij zich echte luchtreizigers waanden. Van hier ging het naar Amsterdam, waar, na een bezoek aan Artis, een onvergetelijke boottocht door de grachten en over het IJ werd gemaakt. Daarna aanvaardde men de terugtocht, die te Haarlem nog een half uurtje on derbroken werd door een prettig verblijf in één der speeltuinen. Door vele ouders verwelkomd en nog vóór de duister nis was gevallen, landden de jeugdige reizigers onge veer half tien in veilige haven. Den volgenden morgen was 't aantreden voor de Jon gere leerlingen. Na eenlg geharrewar betreffende de plaatsing, waren om 9 uur de kinderen veilig geborgen in de belangeloos ter beschikking gestelde auto's en na gewuifd door jong en oud trok de karavaan Zuidwaarts De speeltuin In Bergen was de eerste pleisterplaats. Hoe genoten hier de kleintjes! Nog een uurtje onder toe zicht der geleiders vertoefd in de heerlijke bosschen en toen naar Alkmaar, waar in 't bijzonder de apenkooi een groote attractie vormde. Op den terugtocht maakte men voor 't eerst kennis met de nieuwe inrichting „De Bedriegertjes". Deze kennismaking was in alle opzich ten een aangename. Vooral de glijbanen en kettingbrug waren een verrukking. De laatste halte was te Schoorl bij het bekende klimduin en ongeveer half acht arri veerde de juichende kinderschaar, zondeT dat zich ook maar het geringste incident had voorgedaan, te Petten In de zaal van Vriesman vond de heer H. S. Eriks later nog gelegenheid dank te brengen aan allen, die tot het succes van deze schitterende kinderfeesten had den bijgedragen. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - OEFOACTIONIST LAGEZIJDEB40 TEL.26. SCHAGEN OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS HEERHÜGOWAARD Zóó KAN HET NIET LANGER. Naar we vernemen, heeft hier Zondagmiddag 30 Juli een groote meeting plaats, op het terrein van café Ab. Rus. Op deze meeting zal het woord worden ge voerd door de bekende antlmllltalristen Ds. N. Padt uit Zandvoort, die zal spreken over „De hoogste wet", terwijl daarnevens het woord zal worden gevoerd door den secretaris van het Internationaal AntiiMllitairis- tisch Bureau tegen Oorlog en Reactie, den heer Al- bert de Jong uit Haarlem, met als onderwerp: „Zóó kan het niet langer". Juist in dezen tijd, nu de hoogste levenswet her haaldelijk geschonden wordt en dreigt verdrongen t« worden door de materieele belangen van kanonnen- koningen en gifgasfabrikantenjuist nu dat een leder beseft, door onder te gaan, bij enorme voorra den en productiemogelijkheden, is het van het groot ste belang, om deze vraagstukken onder het oog te zien. Nu meer dan ooit! Daarom ls het wel van be lang kennis te nemen van de middelen die beide sprekers als de meest Juiste, om de maatschappelijke en geestelijke ellende, armoede en oorlog, op te hef fen zullen aanbevelen. Zie ook advertentie in dit nummer. ANNA. PATTIOW NA Loop der bevolking: Ingekomen: K. Staring van Sassenhelm, Mej H. Bolte van Rotterdam. Mej. A. Leehl «n H. O. Vonk van Alkmaar. Vertrokken: Mej. M. BartbeJ naar Amsterdam, Mej. J v. d. Ven naar Utrecht, Mej. T. Moolenbroek naar Alkmaar. Burgerlijke Stand: Geboren: Trijntje, dochter van P. Boon en M. Snij ders; Sophla Tannetje, dochter van C. Boer en E. J. Lmdenbergh; Trijntje^ dochter van A. Schlldenman en M. J. Vermeulen; Anna Maria, dochter van N. Zwarthoed en M. VIaar; Gerda Clasina, dochter van K. Hollander en T. Burger. Ondertrouwd: J. Schouwenaar en G. H. van Dijk. Getrouwd: P. Smit en A. Boerman. Overleden: H. Visser, oud 60 jaar. BU enkele oandidaatstelling zijn tot Hoofdinge landen van den Anna Paulownapolder verkozen de heeren D. Stammes, aftr., P. J. Langelaan en Jb. van Stlprlaan.. 2-Jarige voorbereidende cursus. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: G. van Aalsburg, L. Bals, J. Bakker, N. Bakker. Wieringen; B. de Boer, T. Boogaard, G. Borkert, J. Bosselaar. A. Brink. C. van Doorn. C. Dortinundt. A. Egner. N. Ever- hardus. H. Felkers, M. Forrer. T. Freeken. G. Geerlige Callantsoog; R. Gernler,. C. Geus. B. Goedhart. N. van der Goes, Breezand; J. Groen, M Halm, A. Hebbink. T. Hemmers. A. van der Hert. C. van der Holst. J. Houppermans. E. Kalksma, A. Kikkert, Texel; J. Koole Anna Paulowna; W. Kramer, T. Kroone, J. Kwast, W. Labohn, M. de Lange. A. van Leeuwen, H. London. J, Lugtenburg, R. Manshanden. C. Mons. T. Mulder. T. Oxm, B. Pompert, T. van der Put, L. Reppel, R. Reu vers, Y. Reyers, W. Schmldt, L. Schot, G. Schot, A, Slikker, A. Sprengers, A. Stroband, C. van Strijen, D. Timmerman, L. Timmerman. S. Troost, A. Tydeman, J. de Vlieger, D. Wit, M. van Zeylen, Texel. Niet be vorderd: Het bewjjs van het met vrucht doorloopen van het 2e leerjaar ontvingen: N. van Balen Blanken, Anna Paulowna: S. Beers, M. Boendermaker, M. de Gier, A* de Graaff, M. Ia Grange, A. van Heiningen Klinkert, C. Heydenrijk, A. Jongman, A. Jordens, J. L. Leistikow, R. W. Leistikow, G. Lont Wieringen, E. van Menen, M. Meyer, C. Mink, N. Nieuwland. S. van Nimwegen, J. van Pelt, M. van Poelje, M. Polier, C. Portegije, G. Rump, N. Sirach, D. Sraink, Ali Smit, Annie Smit, J, Smit Texel, V. Smit, G. van Twuiver. M. Verfaille, L. Verhage, E. Visser Wieringen, M. Wiggerts, A. Woud, J. van Zandbergen, M. van Zandbergen, A. van Zand wijk, T. Zwolsman. Opleiding Huisnaaister. Bevorderd van het le naar hét 2e leerjaar: A. Bak ker, B. ter Bruggen, A. Bruijn, S. van Dok, N. van Garderen, J. Geus, M. de Haan. J. Jongman, J. Kater, Wieringerwaard, E. Kerckhof, T. Klok, C. van der Laa- ken. T. Postmus, A. Rooker, D. Muntjewerf, Anna Pau lowna, R. Smak, L. Smid, G. Swierts, G. van Vliet, J. de Vries. Niet bevorderd: L Opleiding Costumn naai ster. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: J. da Beurs, Texel, C. van Ham, Wieringerwaard, C. van der Kolk, Wieringerwaard, A. Krul, J. van der Leek, T. Venema. Het diploma werd uitgereikt aan: E. Beek, C. Bor- cherdlng, A. Bruin, A. Hoppe, A. Polling, T. Sohraa, J. Verschoor. Opleiding Huishoudster. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: T. Bosker, Wieringen, T. Dokter, B. Epe, Texel, M. Gaakeer, J. Geerligs, Callantsoog, N. Groot, D. Harder, Anna Pau lowna, J. Hoveling, H. Keyser, Texel, A. Stenekee, C. Taylor, B. van Twuiver, A. Wal boer, Anna Paulowna. Niet bevorderd: 2. Het diploma werd uitgereikt aan: G. T. Griinwald, H. T. Griinwald, C. Kokelaar, A. Kootstra, A. Kruik, J. M. H. van Noorden, D. J. J. Paap P F. S. Strobel, N. Tiessen, den Burg, Texel.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2