Een VELO wascht electrisch voor 6 ets. Raad Nieuwe Niedorp. UlT de OMGEVING Ernstige binnenbrand. Zal de Gele Rivier een anderen loop kiezen? Scherpe controle op Oceaanvluchten. Hevige boschbranden in Zuid-Frankrijk. De doodende trein. Het drama op „De Zeven Provinciën". Fransch visschersvaartuig geramd. DE MOOISTE FOTO Marktberichten. Vergadering van den Raad op Vrijdag 28 Juli 1933, des avond half negen. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemeeeter; secre taris de heer P, Haringhuizen Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen der laatst gehouden vergadering (28 Juni 1983) door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld met dank voor de samen stelling. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan dat ingekomen zijn: Goedgekeurde besluiten tot wijziging der begrootin gen 1932 en 1933. Verslag van het verhandelde in de vergadering van de Commissie tot beheer der gemeen schappelijke gasfabriek op 4 Juli j.1. Proces-verbaal van kaaverificatie in het 2e kwartaal. Worden voor kennisgeving aangenomen, nadat de heer Olie over de vergadering der gascommlssie eenige vragen had gesteld, welke de burgemeester beantwoord- da Rente van tuindersvoorschotten. Wordt medegedeeld, dat over 1932 aan de R.K. Boe renleenbank te Zijdewind en de Boerenleenbank 'te Nieuwe Niedorp wegens rente van tuindersvoorschot ten 1931, welke door de voorschotnemers niet is vol daan, betaald moet worden resp. f 49.43 en f 44.15, zijnde 30 pet. van het achterstallige bedrag. Waar het Provinciaal Bestuur heeft bericht de ove rige 70 pet aan de Boerenleenbank te zullen vodoen, wordt voor deze uitgaaf de formeele goedkeuring van den Gemeenteraad gevraagd, welke met algemeene stemmen wordt verleend. Nieuwe bouwverordening. Vastgesteld wordt een nieuwe bouwverordening naar een ontwerp van een commissie uit de afd. Noordhol land van de Vereeniging v. Nederlandsche gemeenten. Met eenige wijzigingen, door B. en W. voorgesteld, kon de raad zich vereenigen. Da contributie van het A.A.Z.A. en om streken. Ingekomen is een adres van de crisis-commissie van het Ziekenfonds A.A.Z.A. en Omstr. met verzoek te besluiten, dat de gemeente gedeeltelijke steun zal ver- leenen bij het betalen der contributie van de in deze gemeente wonende leden van het A.A.Z.A. en Omstr.. die hiertoe niet meer in staat zijn (z.g. doktersfonds). B. en W, stellen voor hierop niet in te gaan. Het verloop in deze gemeente is van zeer geringe beteeke- nis en door een toezegging, als door de oommissie wordt gevraagd, wordt uitbreiding van het aantal nlet- betalenden gevreesd. Overigens is het College van meening. dat het in het algemeen niet op den weg der gemeente ligt, kosten van verzekering ten laste van gemeentenaren, voor rekening der gemeente te nemen. De heer de Jong kan zich met 't voorstel van B. en W. niet vereenigen. Er zijn in de gemeente juist maar enkele gevallen. Het zal de gemeente dan ook niet veel kosten. Voorzitter waarschuwt dat dan alle takken van ver rekering zullen komen en waar is dan t eind? De raad vereenlgt zioh met het voorstel van B. en W. De heer de Jong verlangde geen stemming. Voorgesteld wordt om de verordening, regelende de Openstelling van het bureau van den burgerlijken stand zoodanig te wijzigen, dat wordt bepaald, dat het kosteloos voltrekken van huwelijken alleen kan ge schieden des Vrijdags van 10 tot 12 uur. Aldus wordt besloten. Besloten wordt tot wijziging van de begrooting 1932. Volgt vaststelling der rekening van de Ned. Herv. Weezen-administratie over 1932. De ontvangsten hebben bedragen f 2O7J50.9O, de uit gaven f 20404.61. kassaldo aldua f 355.29. Vastgesteld wordt het kohier van de hondenbelasting dienst 1933, tot een bedrag van f 202. Rekening over 1932 B. en W. bieden aan de gemeenterekening over 1932. We vermelden daaruit do navolgende cijfer»: Gewone dienst: inkomsten f 91332.12, uitgaven t 90356.78. voordeellg saldo f 975.34. Kapitaalsdlenst: Inkomsten f 119206.27, uitgaven f 171139.96. nadeelig saldo f 53933.71. Gasfabriek: baten f 47550.32, lasten f 50357.03. ver lies f 2806.71. Ontvangsten en uitgaven kapitaaldlenst f 21220.23. De rekening wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Olie vraagt hoe t met de school te Hoog woud staat. Voorzitter zegt van geen raadsbesluit iets te weten uit Hoogwoud en dienaangaande dus geen inlichtingen te kunnen verstrekken. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting W I E R I N OF. Twee autobussen vernield, eveneens twee luxe auto's en motorfiets verbrand. Vrijdagmorgen ongeveer 5 uur werd brand ontdekt door voorbijgangers in de garage van den heer H. Smit aan de Koningstraat, in welke garage de heer M. Geel zijn bedrijf uitoefent. De brand greep zeer snel om zich heen en vond gretig voedsel in de zeer brandbare stoffen, als olie, vet, enz. Twee der autobussen van den heer M. Geel werden door het vuur vernield, met eveneens 2 kleine luxe auto's en een motorfiets. Een hoeveelheid gereed schappen, een zuurstofapparaat e.d. ging verloren met eveneens een hoeveelheid meel van bakker Wa gemaker, hetwelk op den zolder was opgeslagen. Met slangen op de waterleiding werd het vuur met suc ces bestreden, en kon de brand tot binnenbrand be perkt blijven. Omtrent de oorzaak van den brand tast men vol komen in het duister. De autobussen met inventaris waren tegen brandschade verzekerd, met eveneens de garage en de motorfiets. De luxe auto's en het meel waren echter niet verzekerd. Van geluk mag worden gesproken, dat het vuur in den beginne is gestuit, gezien de zeer brandbare per- ceelen in den omtrek. De landbouwtentoonstelling zal dit. Jaar alhier wor den gehouden op Vrijdag 15 September. Terwijl op 16 en 17 September feesten zullen worden georganiseerd, met o.a. op 17 September een paarden-sportdag. De verloting zal plaats hebben op 18 September. Vergunning ingevolge de Arbeidswet Aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuider zeewerken N.V. is door den Hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e District der Arbeidsinspec tie te Haarle.n, vergunning verleend om tot en met 30 December 1933 voor de uitvoering van kunstwerken (granaatvrije werken) voor den dienst der Genie ar beid te doen verrichten door mannen van 18 jaar of ouder in twee ploegen, waarbij de werktijdregeling is aangegeven. ~*aggerwerk in den werkhaven. Ingevolge het onderhoudsbestek voor den afsluitdijk c.a. heeft men een dezer dagen een aanvang gemaakt met het uitdiepen van den werkha,ren alhier, waar ruim 40.000 M3. grond zal dienen te worden verwij derd. HARENK .4 RSPET WAARLAND. Op de gisteren gehouden vergadering van stemge rechtigde ingelanden van polder Waarland, werd de begrooting voor het dienstjaar 1933 aangeboden en vastgesteld en den omslag bepaald op f8 per H.A., al- zoo een verlaging bij het vorige jaar van f2 per H.A. ANNA PATJIOWNA DUIVENSPORT. Op de wedvlucht vanaf Oudenbosch (afst. 145 KM.) had .Altijd Verder" 114 duiven in concours. Zij werden om 8 u. 30 gelost De eerste duif is om 11 u. 02 m. 25 sec. geconstateerd; de laatste prijswinnaar om 11 u. 18 m. 53 sec. Parijz en behaalden: R. Geerings 1; G. de Boe Z 5 en 11; P. de Vries 3, 4. 7. 12. 13. 14 en 16; K. Ver ver 6. 15 en 21; Gebr. Van Steijn 8. 23, 24 en 26; Jb. Cornellssen 9; J. Peute 10, 25, 27 en 28; N. Spigt 17, 18, 22; J. A. Waiboer 19; W. Blaauboer 20. Voor het bepalen van het hok-kampioenschap en den kampioen-doffer of -duif was een puntenstelsel vast gesteld voor de vluchten Oudenbosch tot en met een vlucht Limoges. Deze laatste kon echter, door de vele verliezen, geleden op de met ongunstig weer gevlogen zware vluchten, niet doorgaan. Voor de vluchten Oudenbosch tot en met Chateau- roux was de uitslag: 1. Gebr. Van Steijn. 110 p.; 2. N. Spigt 83 p.; 3. G. de Boe 70 p.; 4. Jb. Cornellssen 57 p.; 5. W. Blaauboer 55 p.: 6. P. de Vries 50 p.; 7. J. Peute 31 p.; 8. R. Geerings 10 p.; 9. J. A. Waiboer 5 p. De kampioen-doffer is ster 3. 30 A. 765 met 56 pun ten; eigenaars Gebr. Van Steijn. SC H 00 RL Aan de Nieuwe Huishoudschool te Amsterdam werd het diploma voor huishoudster uitgereikt aan onze piaatsgenoote mej. T. Rouffaer. SINT MAARTEN Gevonden: een damesmantel. Inl. teT secretarie. BEERRO0 0 WAARD Donderdag tegen den middag werd de brandweer ge alarmeerd wegens een begin van brand tengevolge van hoolbroei in de boerenbehuizing. bewoond door den heer Kieft aan het Zuideinde van den Middenweg alhier. Doordat de motorspuit zeer vlug ter plaatse was. kon worden voorkomen dat het smeulende vuur in den berg, waarin men aan het spitten was, tot vlammen oplaaide. Tegen een uur of vier in den namiddag was het gevaar zoover gedwongen dat de brandweer kon inrukken. Heden werd door de politie in samenwerking met het polderpersoneel weder een eerste klopjacht onder nomen op de talrijk in den polder losloopende eenden. Gedurende een tamelijk hevig onweder, dat zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag boven de gemeente ontlastte, werd een paard van den heer J. van Langen aan den Hensbroekerweg door den bliksem gedood. Naar we vernemen zijn de eerste onderdeelen van de motoren voor de nieuwe bemalingsinrichting aangeko men. zoodat thans spoedig met de montage zal kunnen worden begonnen. Z IJ P F. Politie. Gevonden: een rugzak met toiletbenoo- digdheden en sportkousen. Inl. bij den Rijksveldwach ter te 't Zand; een damesportemonnaie. inhoudende eenig geld. Inl. bij den gem. veldwachter te Schager- brug; een bril met ronde glazen (op het strand te St. Maartenszee). Inl. bij den Rijksveldwachter te St Maar- tensvlotbrug. SCHAGERBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. N. Nep. thans te Alkmaar, slaagde voor het practijk-diploma boek houden .Mercurlus." T 4 N n E N D IJ K OUDKARSPEL. Dezer dagen is het zoontje van den heer A. J. alhier een ongeluk overkomen, wat nog goed is afgeloopen. Bij het eten van een haring slikte hij n.1. zijn kunst tand door, welke in de slokdarm bleef steken. Geluk kig kon het lastige voorwerp zonder operatief ingrij pen worden verwijderd. NOORDSCHARWOUDE. Ter gelegenheid van de kermis alhier op 6. 7, en 8 Augustus a.s., zal Maandagavond in Concordia optre den het zoo gunstig bekend staande cabaretgezelschap Jan van Riemsdijk, bestaande uit den populairen Gel- derschen Jan en zijn vrouw, mevr. van Riemsdijk, pia niste, de charmante ohansonnlere H. M. Verbeek en Hans Snel, de zingende accordeon-vistuoos. Een geheel nieuw programma zal gebracht worden onder het devies: „een bonte non-stop Cabaret-avond". De bekende band van Siem Spruit zorgt voor het musicale gedeelte. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie in dit blad. TUIDSCHARWOUDE. Gistermiddag werd de brievenbus, geplaatst bij den winkel van den heer Heneweer, door de auto van den heer Bos, aangereden, zoodat het heele zaakje over de straat kwam te rollen. De brieven werden voorloopig bij den heer H. ondergebracht, waar ze door de post werden gehaald. Op de zoogenaamde Kerkewei zal de heer J. Kuiper in het pand van den heer J. Krul, een verlof zaak vestigen, alsmede een winkel in kruideniers- en koloniale waren. onneeren als voorheen. Al is sinds de laatste regenbui de luizenplaag wel iets verminderd, toch is het op het tal van akkers nog treurig gesteld. Minder sterke planten gaan onher roepelijk ten onder. Er zijn reeds akkers met kool. die geheel waardeloos zijn en waar men do planten heeft uitgetrokken. Van tuinderszijde vernamen we, dat de draai hartigheid de laatste dagen in bijzonder ernstige ma te is opgetreden. Het blijkt al duidelijker, dat hel Ambacht niet meer de geschikte streek is voor den verhouw van kool. Ongetwijfeld zullen hier de ba kens moeten worden verzet, omdat in zekeren zin het getij hier ook verloopen is. De afd. Langendijk van Volksonderwijs zullen, bij verkregen toestemming, in de volgende maand een bloempjesdag houden. Door sommige handelaars worden de laatste da gen pootaardappels opgekocht. Daarvoor komen in aanmerking de goedgekeurde met letter A. De gezamenlijke transportarbeiders-organisaties heb ben tot de gemeentebesturen het verzoek gericht de steunregeling weer op dezelfde wijze te laten functi- OUDKARSPEL. Ter gelegenheid van de kennis te Oudkarspel, op 20 Augustus a.s., heeft de Voethal vereeniging D.T.S. besloten een grooten sportdag te organiseeren. O.a. zal een voetbalwedstrijd gespeeld worden door D.T.S. I tegen een R.U.H.-combinatie, waarna de politiehon- dendressuur „Kazan" met een 5-tal honden demon straties zal geven. NOORDSCHARWOUDE. Begunstigd door prachtig zomerweer, hebben de leerlingen van de christelijke school hun schoolfeest gehouden. De reis ging met de motorboot naar Koe dijk en verder per tram naar Bergen en Bergen aan Zee. De kinderen hebben volop genoten en kwamen opgetogen en welgemoed weer thuis. LANGENDIJK. De verkiezingen voor het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Men deelt ons mee, dat de heer A. Barten Pz. te Noordscharwoude, Hoofdingeland voor het Hoogheem raadschap Noordh. Noorderkwartier, niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. Vereeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in West-Friesland. Volgens het financieel verslag van de vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Fries land, hebben de ontvangsten in het afgeloopen jaar f 1694.82 bedragen en de uitgaven f 7666.96, zoodat de netto-kosten f 5972.14 beliepen. In dit bedrag wordt door het Rijk 70 en door de subsidieerende ge meenten 30 bijgedragen, in verhouding tot het aan tal leerlingen. Bloembollen -saneeringsplan. De bloembollenkweekers hebben niet te klagen go- had over te veel circulaire» en mededeellngen inzake het saneeringsplan Eergisteren, Donderdag wist men nog nergens iets van, dan zoo'n beetje va hooren zeg gen Vrijdagavod zijn de eerste circulaires van de Kwee kers Centrale ontvangen In de eerste wordt den kwee kers bekend gemaakt, dat het volgens den Minister van Economische Zaken volstrekt ontoelaatbaar is te achten, dat tusschen aangeslotenen der Bloembollen kweekers Centrale en Bloembollenexporteurs Centrale bloembollen beneden de vastgestelde minimumprijzen worden verhandeld, Aan hen, die op dit punt nog door eigen schuld te kort blijken te komen, zal bij aan vraag van teelt- of exportvergunning bedoelde handel al» overtreding worden aangerekend en zoo noodig ver gunning onthouden worden De tweede circulaire maakt er den kweeker op attent, dat iedere bloembollen kweeker moet zijn aangesloten bij de Kweekerscentrale, voor aanmelding zijn formu lieren beschikbaar op het gemeentehuis. Aangeraden wordt, Indien aangifte nog niet is geschied de zaak dadelijk na ontvangst der circulaire In orde te maken. Als uiterste datum, waarop de formulieren door de Centrale moeten zijn ontvangen heeft men den 29sten Juli, dus vandaag gesteld. Opgave op den juisten tijd is dus onmogelijk. Wij vertrouwen echter dat er wel eenige dispensatie zal worden verleend. Hierdoor hebben de kweekers dus het bewijs gekre gen. dat de kweekerscentrale met de werkzaamheden bezig is, doch men vraagt zich angstig af, wat er van moet komen. Als men de vellingen nagaat, hoeveel par tijen bollen er den minimumprijs niet kunnen opbrengen en welke de tuinders weer naar huis moeten brengen, wordt het koud om het hart. Men mag niet beneden den minimumprijs verkoopen, doch waar moet men er dan mee heen? Men kan ze toch niet te water werpen? Voor de bollenkweekers is het maar te hopen, dat de pogingen, welke er worden gedaan, om de vastgestel de minimumprijzen ook te doen „uitbetalen", mogen slagen. Anders staat het er duister voor. Dichtbevolkte streken in China bedreigd. De rivier op sommige punten 10 meter ge stegen. Vrees dat zij door haar dijken breekt Reuter meldt uit Nanking: De autoriteiten coonen zich zeer verontrust over de berichten, dat de Gele Rivier haar loop zal wijzigen en binnenkort bij Kaifeng door de dijken zal breken en de dichtbevolkte districten van Hortan, Sjangtoeng, Anhoei en Klnangsoe onder water zal zetten. Het bureau der nationale regeering heeft verklaard, dat het nage noeg onvermijdelijk is, dat de rivier haar dijken weldra zal doorbreken en haar loop in Zuidelijke richting zal wijzigen. Ter regeling van de hulpverleening aan slachtoffers der overstroomingen van de Jangtse, is hier een spe ciale conferentie bijeengekomen, welke zal trachten de beste methode te vinden om gelden voor de slachtoffers in te zamelen, vooral vóór die te Hankau, waar de ri vier meer dan 10 meter gestegen is. Dultsche autoriteiten koeren zich tegen roe- kelooze vliegtochten. Wolff meldt uit Berlijn: De noodlottige vliegtocht over den Atlantischen Oce aan van den Berlijnschen vliegleeraar Guenther Wirth- sehaft heeft het rijksministerie van Luchtvaart aanlei ding gegeven in de toekomst een uiterst scherpe con trole in te stellen. Op het ministerie van Luchtvaart was niets bekend omtrent Wirthschat's plan den Oceaan per vliegtuig over te steken. Indien men in de toekomst voor het vliegen naar vreemde staten vergunning wil ontvangen, zal het mi nisterie van Luchtvaart er scherp op letten, dat zoo wel vliegtuig als vliegenier waarborgen bieden voor den goeden afloop van de voorgenomen onderneming. Door deze maatregelen wil men trachten te voorko men, dat beproefde Dultsche vliegeniers aan een of an der waagstuk ten offer vallen, afgezien nog van het feit, dat het publiek wanneer er vele vluchten misluk ken, wantrouwig wordt en niet het vertrouwen in de „Lufthansa" behoudt, welke, als Dultsche onderneming, de veiligheid van de passagiers als eerste punt op haar programma heeft geplaatst. Omtrent het lot van den vlieger Guenther Wirth- schaft verkeert men nog steeds in het onzekere. Drie groote branden in de omgeving van Marseille Reuter seint uit Marseille. Hevige boschbranden woeden op de heuvels rondom Marseille. De eerste brand brak uit in het Bols de la Treille en strekte zich weldra uit over een front van 15 KM. Men strijdt krachtig tegen het vuur. dat een catastrophalen omvang dreigt te krijgen. Een tweede brand ontstond in het uitgedroogde kreupelhout op de heuvels van Pichaurië maar omstreeks 8 uur des avonds leek het vuur hier wel te zijn bedwongen. De derde brand woedt in de buurt van Aubagne, en deze brand breidt zich snel uit in de dennenbosschen lang» den spoorweg. Boerenwagen in Roemenië door een snel. trein verpletterd. Vijf personen gedood. Uit Boekarest: In de nabijheid van Turnu-Severin heeft Donderdag nacht de sneltrein uit Boekarest een boerenwagen, dia de rails overstak, gegrepen. De vijf inzittenden van d» wagen en de twee paarden werden gedood. UIT ONZE OOST. Vervolging van 18 officieren. In de M. van A. op de Marinebegrooting wordt be vestigd dat 18 officieren strafrechtelijk zullen wor den vervolgd in verband met de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën Twee personen verdronken. V.D. verneemt uit Parijs: Uit Nazaire wordt gemeld, dat Donderdagavond te ongeveer 11 uur het Japansche stoomschip „Cho- koh Maru", op weg van Nentes naar Engeland ter hoogte van Chatelier aan de Bretonsche kust een Fransch visschersvaartuig met drie visschers aan boord heeft geramd. Het scheepje werd letterlijk in tweeën gevaren en de drie opvarenden kwamen in zee terecht In de duisternis kon de bemanning van de „Shoko Maru" slechts één hunner oppikken, zoodat de beide an deren in de golven omkwamen. Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat DEN HELDER. EIERVEHJNG SCHiAGEN, 27 Juli 1933. Aangevoerd: 90.000 kipeieren: 5254 Kg. f 2.20—2.30, 55—57 Kg. f 2.302.40, 58—50 Kg. f 2.40—2.60, 61—63 Kg. f 2.50—2.70, 6467 Kg. f 2.70-2.70; 1500 eendeieren f 1-70; 20 kalkoeneieren f 3.40, alles per 100. KELDESRSC3HE ETBRVETT.TNG, 27 Juli 1933. Aangevoerd: 15554 kipeieren: 5557 Kg. f 2.30—2.60, 58—60 Kg. f 250—2.70, 61—63 Kg. f 2.6O-2A0, 64—67 Kg. f 3, 2e soort f 1.50—1.80; 171 eendeieren f 1.40— 1-80, alles per 100 stuks. HOORN, 27 Juli 1933. 12 stapels kleine Fabrieskaas f 20, 15 stapels klein» Boerenkaas f 20, 3 stapels Boeren Comm. Kaas, wegen de 22887 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN. 27 Juli 1933. Aangevoerd: 66000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 0.90L80, idem grove f 0.75, idem drielingen f 0.901.30, eigenheimers f 1.402.60, 100 Kg. gele nep f 5.20, 4700 Kg. zilveruien: zilvernep f 3.404.20, idem drielingen f 22.60, idem uien f 0.80, 55 stuks bloem kool, 2e soort f 2—4, 4025 Kg. roode kool f 1, 310 Kg. slaboonen f 6.307.40, tuinboonen f L ALKMAAR, 28 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer: 73 stapels, wegende 122000 Kg. kaas: fabrfekskaas: 45 st kleine f 21, 3st. commissie f 16.50, Boerenkaas: 14 st. kleine f 18.50, 11 st. comm. f 18.50. Alles rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 28 Juli. Graanmarkt: Aanvoer: 183 H.L.'s als: 14 H.L. gerst f 3—4,50, 97 H.L. haver f 4—4.50, 25 HL. boonen: ci- troenboonen f 6, duivenboonen f 9, witte "boonen f 8 14, 30 HL. karwijzaad f 25.50, nieuwe karwijzaad f 25, 17 H.L. erwten: kleine groene f 615, groote f 15. grau we erwten f 12; grauwe (nieuw) f 30, alles per 100 Kg. Handel stug. MEDEMBLIK. 28 Juli. Schotsche muizen f 0.37%0.45, kleine muizen f 0.40 0.55, witvl. aardappelen f 0.37%, Borgers f 0.80 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juli. Aangevoerd: 148800 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.75—1, groote f 0.75—0.80. bl. eigenh. f 1.70—2.40, drielingen f 0.75—1, 4000 Kg. uien f 1.90—2.30, drielingen f 2—2.40, gele nep f 5.20—5.60, 13800 Kg. zilveruien: uien f 0.20—0.60, drielingen f 2.70—3.20, nep f 1.60—3.70, 1800 Kg. spercieboonen f 4.605.30, 2100 Kg. kroten f 0.70—1, 6500 Kg. roode kool f 1, 2900 Kg. witte kool f 0.40—0.90, 4350 Kg. gele kool f 1, 320 bos wortelen f 3.90. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli. Aangevoerd: 55000 Kg. roode kool f 11.20, 8000 Kg. gele kool f 1—1.10, 1600 Kg. vroege witte f 0.500.60, 133000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.751.10, bl. eigenh. f 1.50—1.90, eigenh. f 1—1.10. drielingen f 0.75 —0.90; 1200 stuks bloemkool I f 2.80—5.20, II f 1—1.20. 800 bos peen f 12.40, 7500 Kg. zilveruien: nep f 3.10 4.20, drielingen f 2.603, uien f 0.901.40. gele nep f 5.20 —5.40, drielingen f 1.50—2.10, uien f 2.70. 1125 Kg. sla boonen f 4.20—5.70. 750 Kg. bieten f 0.90—1.30. WARMENHUIZEN, 28 Juli. Aangevoerd: 26600 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.751.30, grove f 0.75, drielingen f 1.10, eigenhei mers f 1.60—2.10. 650 Kg. gele nep f 3.20—3.80, 150 Kg. uien f 1.50, drielingen f 1.10, 3050 Kg. zilveruien: nep f 2.10—2.80, drielingen f 2.70—3.30. uien f 0.80. AMSTERDAM. 28 Juli. Zeeuwsche bl. eigenheimers f 1.802.40, id. eigenh. f 1.80—2.40, IJpolder eigenh. f 1.60—2, id. bl. eigenih. f 1.602, id. muizen f 1.40—2, id. eigenh. poters f 1.20 1.40, Andijker muizen f 1.402. id. kl. muizen fl.20 1.40, Langendijker muizen f 1.402. Rijper muizen f 1.40 2. Anna Paulowna zand f 23. Bevrw. zand f 23. Hillegommer zand f 23. Noordw. zand f 23, ld. drie lingen f 1.602, Nieuwe Malta f 56. Noordholl. eigen heimers f 1.602, id. bl. eigenh. f 1.60—2 per 100 Kg.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15