Zomerfeesten V.V.V. Bloembollenveüingsver. „West-Friesland" te ANNA PAULOWNA. t Is tegenwoordig stil in de voetballerij en wij 5/oor ons vinden dat niets erg. Er Is een flinke rust- foeriode noodig om een heele competitie weer Zondag ean Zondag met genoegen naar voetballen te gaan (kijken. L Zaterdagavond speelde B.K.C. 3 een wedstrijd tegen 3K.D.O. 2 uit Breezand. 't Werd 60 voor de Kleine- Sluizers. J Vrijdagsavonds wordt er druk geoefend onder leiding van Barend de Boer. BREEZAND C3HR. V.V. A.D.O. Zaterdag speelde het eerste elftal van de Chr. Voet- ►balv. A.D.O. met twee invallers een wedstrijd tegen [het tweede elftal van Stormvogels uit Den Helder, dat fmet 3 spelers uit het eerste elftal versterkt was. AD. [o. was overwegend sterker. Met rust hadden de Bree- iaanders reeds een 53 voorsprong, die men daarna, [zelfs zonder een strafschop te benutten, tot een 83 verwinning wist op te voeren. De medaille, door AD. hn O. voor dezen wedstrijd uitgeloofd, kwam dus in haar .eigen bezit. Voor de door AD.O. georganiseerde nederlaag-wed strijden, welke a.s. Zaterdag aanvangen, hebben de [plaatselijke vereenigingen B.K.C., Z.A.P. en R<2B en de faeldersche vereeniging Atlas Ingeschreven. De eerste [zoowel als de tweede elftallen dezer vereenigingen ne- nen er aan deel. Beschikbaar zijn twee lauwertakken twee medailles (voor de hoogste score; bij gelijk ►el wint A.D.O.). u it de OMGEVING NIEUWE N 1 E DORP Zaterdagavond j.1. hield de voetbalvereeniging „Nieu we Niedorp" een- ledenvergadering in „de Prins Mau- frits" alhier. i Behalve het bestuur en 2 leden van het toeziend be stuur, waren slechts 7 leden aanwezig, i Voorzitter de heer Grootes opende de vergadering met teen woord van welkom tot de aanwezigen, den wensch ^.uitsprekende, dat de besprekingen ertoe mogen bijdra gen een betere geest in de vereeniging te brengen, i De notulen van de vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. I Vervolgens wordt overgegaan tot verkiezing van de .leden der elftal-commissie, wegens bedanken als zoo danig van de heeren W. Woudt en K. Blokker. De heer AVoudt laat zich bewegen zijn functie te blijven beklee dden, onder voorwaarde, dat voortaan de opstellingen niet door de leden zelf naar willekeur gewijzigd zullen jworden, daar anders zijn bedanken onherroepelijk vast staat. In de vacautre Blokker wordt, na herstemming 'met den heer Sterk, gekozen de heer Van Herwerden. Als kwitantieloopers stellen zich beschikbaar de hee ren Van Herwerden en C. van Zoonen. i Breedvoerig wordt dan de finantieele toestand van de vereeniging besproken, die zeer slecht is. Slechter zelfs dan ooit te voren. De contributie Is de laatste maan den zeer slecht binnengekomen, het derde en het ad- spirantenelftal hebben in den afgeloopen winter een schep geld gekost aan vervoerkosten, terwijl ten slotte het bondsapparaat zeer duur werkt. Wil de vereeniging niet ten gronde gaan dan zullen maatregelen genomen moeten worden. In de komende competitie zal de ver eeniging daarom slechts met drie elftallen uitkomen, terwijl tegen de leden, die geheel onwillig zijn oontri- ibutie te betalen, krasse maatregelen genomen zullen worden. Ook de vervoerkosten zullen in 't vervolg op betere wijze geregeld worden. Over een nieuwe contri- fbutieregeling zal met de Commissie van Toezicht ge sproken worden. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering van den N.H.V.B. -wordt benoemd de heer J. Zwagerman, die accepteert Bij de rondvraag komt o.a. ter sprake het bewaren en onderhouden der ballen, met nog eenige andere in terne kwesties. Spoedig volgt dan sluiting der verga dering. Het bestuur en commissie der jaarlijks te houden /Huisvlijt- en Floraliatentoonstelling op 23 en 24 Sept, a.s. heeft besloten Zondagmiddag 24 Sept. tot het houden van een kinderoptocht met versierde poppenwagens, .kruiwagens, kinderfietsen enz. en 's avonds (gezien de (vele kano's) een gondelvaart met versierde en ver lichtte vaartuigjes. Zie komende advertentie en aanplakbiljetten. Bloembollen. Naar we vernemen heeft men op een druk bezochte /vergadering van de afd. Winkel. N. Niedorp en Om- !«treken van het Holl. Bloembollenkweekersgenootschap ►besloten aan de Nederl. Kweekerscentrale te verzoeken de vastgestelde hoeveelheden in te leveren plantgoed voor vroege en late tulpen te willen herzien en te ver hinderen, aangezien talrijke kweekers de hun opgeleg de verplichtingen niet zullen kunnen nakomen, doordat door hen vorige herfst de partijen zoodanig zijn vernie tigd dat zonder saneering reeds dit jaar bij hen een belangrijke inkrimping zou plaats vinden. Vooral de In te leveren hoeveelheid late tulpen zal oorzaak zijn dat kweekers bij lange na niet de toegestane 65 pet opper vlakte zullen kunnen beplanten, terwijl men ook ten aanzien van dubbele vroeger tulpen zeer In 't gedrang komt. 'ANNA PAULOWNA BREEZAND. Oranjevereenlging. Zaterdagavond vergaderde de Oranjevereenlging in de zaal van den heer Jb. Borst. De heer Van der Linden opende met den wensoh, dat de besprekingen er toe mochten leiden, dat men ook dit jaar weer een mooi feest kon organiseeren. Notulen en jaarverslag, samengesteld en gelezen door den heer Pieterse, werden onder dankzegging goedge keurd. Uit het jaarverslag, waarvoor de heer Pieterse een extra pluimpje in ontvangst had te nemen, noteerden we dat het aantal leden van 76 tot 128 groeide. Het verslag van den penningmeester, de heer A. Moo- lenaar, vermeldde een totaal aan ontvangsten van f 585.61 en aan uitgaven f 550.16. Er is dus een batig saldo van f 35.45. Toen een commissie, bestaande uit de beeren De Groot, Van der Wal en Campagne de reke ningen had gecntroleerd en alles in orde had bevonden, maakte de voorzitter den heer Moolenaar een compli ment over de wijze, waarop hij het gunstig resultaat had weten te bereiken. Aan de orde was nu vaststelling van een reglement. Het bestuur dacht dit te doen aan de hand van een re glement van een zusrtervereeniging, dat men vrijwel on veranderd meende over te kunnen nemen. Op voorstel van den heer Moolenaar Sr. besloot men echter dit punt en het volgende, bestuursverkiezing, aan te houden tot een vergadering na het feest. De reglementsvaststelling zou te veel tijd van dezen avnd vergen en men vond het ook niet juist vlak voor het feest veranderingen-in het bestuur aan te brengen, wat bij verkiezing toch tot ge volg kon hebben. Het bestuur maakt het programma van feestviering op, maar stelde er prijs op aan nieuwe ideeën voor de volksfeesten enz. geholpen te worden. Uit de verschillende zaken, die aan de hand werden gedaan, aai het bestuur een keuze doen en ook de kin derspelen weer regelen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter aan den heer Nceuwland mede., dat de inteekenlüsten alleen in Bree zand in café'8 enz. worden neergelegd, omdat aan het feest vrijwel uitsluitend door Breezanders wordt deel- f ►nomen. Op een vraag van den heer Koster werd geantwoord, dat de heer Keijzer zijn terrein weer beschikbaar stelde. De heer A. Molenaar drong aan op propaganda maken om leden te werven en de voorzitter wekte op dit op de beste en goedkoopste manier te doen, n.1. dat elk lid zou probeeren een of meerdere leden aan te brengen. In zijn sluitingswoord deelde de heer Van der Linden mede, dat reeds 86 leden hun contributie hadden be taald, dankte voor de prettige samenwerking en in het bijzonder den heer Nieuwland voor de sympathie die de vereeniging van hem mocht ondervinden. Vrijdagavond geraakten twee strooklampen van den heer J. Rozenbroek in brand, doordat zijn vierjarig zoontje met lucifers speelde. De klampen stroo gingen totaal verloren. Gelukkig bemerkte een voorbijganger van den weg af reeds spoedig den brand, en kon toen nog den kleinen baas ongedeerd uit z'n gevaarlijke po sitie bevrijden. Het kind was n.1. tusschen de branden de klampen, welke slechts op korten afstand van elkan der stonden, blijven staan. We mogen er niet aan den ken wat had kunnen gebeuren als de brand later ont dekt was en het vuur reeds meer om zich heen had gegrepen. Kinderen en lucifers ze hooren niet bij el- C ALL ANTSOnr. Openluchtspel te Groote Koeten. Men deelt ons mede, dat dezer dagen een openlucht opvoering zal plaats hebben op een terrein in de duinen te Groote Keeten. De commissie, welke dit spel organiseert, heeft „De Spelers van Stad en Land", onder leiding van Anton Verheijen, geengageerd. Opgevoerd zullen worden „Lan seloet ende Sanderijn" en „Nu Noch"; het eerste stuk is een z.g. abel (edel) spel en het tweede een clute (klucht). Vergadering van pensionhouders en nering doenden. Woensdagavond j.1. vond in het Dorpskoffiehuis al hier een vergadering plaats van neringsdoenden en pensionhouders. Hoofdpunt der agenda was de vast stelling van de datum of data der te houden strand feesten, welke in samenwerking met de V.V.V. worden georganiseerd. In verband met het op 13 Aug. a.s. op te voeren openluchtspel te Groote Keeten, werd er be sloten voorloopig één strandfeest vast te stellen. In de commissie werden gekozen de heeren: A. Thomasz, A. W. H. de Wit, J. Eikel, J. Schagen en Jb. de Waal. Het strandfeest zal hoogstwaarschijnlijk plaats vinden op Zondag 20 Aug. a.s. Muziekuitvoering Fanfarecorps. Zondagavond j.1. gaf de plaatselijke muziekvereeni- ging Fanfarecorps „Callantsoog", dir. de heer A. Vries man, een concert in de muziektent op het dorpsplein. Een talrijk publiek volgde met aandacht de uitvoering van de diverse nummers, die goed werden gespeeld Voor de dorpelingen en de badgasten een aardige ver rassing. Zwemwedstrijden uitgesteld. Wij vernemen, dat in verband met de woelige zee, die practisch het zwemmen onmogelijk maakte, de aangekondigde zwemwedstrijden tot Zondag 6 Augus tus zijn uitgesteld. De wedstrijden vallen dan samen met den wedstrijd voor kinderen en volwassenen in het maken van figuren. Voor dezen laatsten wedstrijd vergaderde de betreffende commissie op Maandag 31 Juli ten Raadhuize, onder leiding van den heer Mr. D. Breebaart, burgemeester van Callantsoog. SC H 00 RL Wel was het te begrijpen, dat in den vroegen morgen velen naar de lucht keken: hoe zou het loopen? Zater dagavond onweder en 's nacht regen. Stel je voor! Een zomerfeest dat de kans heeft van te verregenen. Ge lukkig echter, het liep den goeden kant uit. Noorden wind en helder, frisch weder, juist zooals we dat in Schoorl konden gebruiken. Tegen twaalf uur begon de drukte. Men kon op het terrein thans een druk be zoek verwachten, gezien de vele Friesche autobussen, en vele andere middelen van vervoer, die een drukte In het dorp brachten van je welste. Toch is het bezoek op het terrein in de middaguren niet meegevallen. Hoe dit komen kan? Dit is moeilijk te zeggen. Een feit is het, dat een nieuwe attractie bedacht dient te worden in de plaats van de optocht. De animo hiervoor gaat niet vooruit. Zeker, wat er geboden werd, was van goede kwaliteit, en een paar nummers van nieuwe mededingers waren zeer zeker prachtig te noemen. O.i. is er aan een bloemencorso, want dit was de hoofdtoon In den optocht, te veel werk In verhouding tot den korten tijd waarin men 't gemaakte aan het publiek kan toonen. En ook kost het geld: Iets anders zal dus bedacht moeten worden, doch men bedenke het moeilijke hiervan. Met de muziek van „de Vriendschap" voorop, was de stoet van het erf van den heer Swaan aan komen marcheeren, vaandel en vlag en gebloemde initialen van V.V.V. droeg men voor dit corps uit, en daarachter volgde een fleurige stoet, waaronder de mededingers van het Oogstfeest uit den ouden tijd. Dit nummer was goed verzorgd. De wagen met de laatste koren schoven, de landheer met gevolg, de boer, knechten, meiden enz- alles in goedgeslaagde aankleeding. Op het terrein aangekomen, werd het oogstfeest met aan zitten aan een gezellige disch vervolgd, waarna op de dansvloer, onder leiding van den bekenden heer Con stant, op aardige wijze oude dansen werden uitgevoerd Heel mooi was verder een wagen (auto), samenge steld door de familie Bulstra ea., den zomer voorstel lende. Deze wagen was bepaald met smaak samenge steld en verwief dan ook in den groep wagens den eersten prijs plus de medaille, geschonken door het Gemeentebestur. Familiebad in Poppenland, van Mej. St. Gutter behaalden den tweeden prijs en een kar, voorstellende het internationaal verkeer (Bremer ©A.) den derden prijs. Versierde rijwielen: le prijs fam. Oldenburg, 2e prijs fam, Keurschot, 3e prijs Joh, Stuijfbergen en C. Wit, 4e prijs fam. de Vries. Kinderwerken: le prije kindergroep van mej. Koning, 2e prijs kinderen Selhorst, 3e prijs fam. Leijeen, 4e pr. Simon Duin, 4e prijs Indische prins, van mej. Koning, 4e prijs kinderen Hopman en Schuit, 4e prijs kinderen Van Essen. Groepen: le prijs en prije van de Duinstreek, .kin deren Hoogvorst en de Boer, 2e prijs Dames Wit en Spaan, 3e prijs Dames Vis en Francis. Gedurende het werken van de jury werd op de dans vloer het feest, als gewoonlijk, officieel geopend. Allereerst sprak de heer Klelstra, voorzitter van V. V.V., een Inleidend woord, waarna Burgemeester van Fridagh het openingswoord sprak, waarbij hij nog ge legenheid vond om den scheidenden voorzitter, don heer Wognum, hulde en dank te brengen, terwijl hij in de optocht van hooge waarde had gevonden, de kleine groep, waarbij door kinderen het Wapen van Schoorl en dat van het voormalig dorp Groet werd gedragen, terwijl een Jongedame de dragers verbonden hield. Spreker zag hier een mooi motief en een beeld voor de toekomst in. Na nog gewezen te hebben op het onderscheid tusschen een kermis en dit zomer feest en nog eens gememoreerd wat het tweedaagsche programma zal bieden, eindigde spreker met het feest te openen, toewenschende, veel zonneschijn en een goe de harmonie. Inmiddels waren ook de kinderspelen begonnen, welke weder de belangstelling hadden als altijd. Wat geboden werd, geleek op dat van vorige jaren. In dan groep meisjes van 7—11 jaar behaalden de le prijs Anny Druijven, 2e prijs Trien Mulder, 3e prijs Grietje Koel, 4e prijs Trijnie de Jong. Groep jongens van 7—11 jaar: le prijs Klaas Koe ten, 2e prijs Simon Duin, 3e prijs Imme Groenveld, 4e prijs H. de Boer, Meisjes van 11—15 jaar: le prijs Zwaantje Roos. 2e prijs Joop Leen, 3e prije Trien Stam, 4e prijs Anny Hontenis. Jongens van 1115 jaar: le prijs Pieter Duin, 2e prijs T. Delver, 3e prijs L. Siesling, 4e prijs R. Steijn. Hiermede waren de middagfeesten afgeloopen. 's Avonds te acht uur concerteerde ,4e Vriendschap" onder leiding van den heer Andersom Een mooi pro gramma had op den zoo schitterenden zomeravond aller aandacht. Toen de avond viel en de oranje lampion-verlichting in actie kwam, was het bezoek zeer druk, als van ouds. Op de dansvloer werd plaats gemaakt voor de gemaskerden. De deelname was bevredigend en de nummers zeer aardig. Vooral de vroolijke dorpsbar bier gaf vermaak, terwijl de groep „Schoorl aan Ze#' origineel bevonden was. We noteerden de volgende bekroningen: le prijs de groep Schoorl aan Zee, no. 3; le prijs Spaansche gran- dessa, no. 4; le prijs Rojo en Ranja, no. 13; le prijs Elfje, no. 1; 2e prijs Vroolijke dorpsbarbier, no. 7; 2e prijs Negers, no. 15; 2e prija Mooi Schoorl, no. 10; 3e prijs Mikkie en Miepsie, no. 12; 3e prijs Twee Chlnee- zen, no. 8; 3e prijs Picollo. no 6; 4e prijs Popje in doos no 2; 4e prijs Twee pioollo's, no. 9; 4e prijs Noorsche boeren, no. 14. No.'s 11 en 5 kregen troostprijzen. Het bal op de open dansvloer duurde tot sluitings uur en verliep zeer gezellig. De cakewalk, zweefmolen enz. kregen druk bezoek. Ziehier het verloop van den len dag. TANGEND IJK De minimumprijs van de witte kool Is volgens de Steunwet 1933 op f 0.60 per 100 Kg. gesteld, terwijl die voor gele en roode kool op f 1 is bepaald. Over den minimumprijs van de witte kool zijn de tuinbouwers maar matig tevreden, zoodat getracht zal worden, daarin verandering te krijgen. Een vergadering van belang hebbenden ls met dat doel uitgeschreven. Over het al of niet-inleveren van plantgoed van tulpen en narcissen zijn op dit oogenblik nog geen oficieele gegevens bekend, ofschoon allerlei geruch ten met meerdere of mindere zekerheid worden ge lanceerd. Niet alleen ten aanzien van crediet, maar ook van ^ie intrekking van inlevering van plant goed is niets officieel. De kweekers wachten nog steeds en verkeeren in het onzekere. Van bevoegde zijde hoorden we beweren dat de Mi nister onmogelijk het crediet zal kunnen weigeren, vooral als blijkt, dat het surplus grooter zal blijken dan oorspronkelijk werd verwacht. Er zullen omstan digheden zijn van kweekerszijde niet te overzien, welke een dergelijken gang van zaken noodzakelijk maken, maar dat neemt niet weg, dat de laatste dagen wel heel duidelijk is komen v^st te staan, dat zonder crediet de minimumprijzen niet te hand haven zijn. De kweeker dient te weten, welke de opbrengst van zijn leverbaar goed zal zijn. Ook de inlevering zal, zooals die in percentages is vastgesteld, niet op deze wijze kunnen geschie den, wordt van bevoegde zijde geoordeeld, omdat blijkt, dat, wanneer het percentage plantgoed moet worden ingeleverd, hetwelk is vastgesteld, er niets meer overblijft om te planten en in sommige geval len zelfs zal moeten worden bijgekocht, Daar iedere kweeker toch niet meer zal kunnen planten dan hem is toegestaan, blijft het hetzelfde of hij zijn eigen plantgoed gebruikt of andere bij koopt. Intusschen ware het gewenscht, dat meer zekerheid werd ver kregen. De bollenkweekers in deze streek komen, in het raam van het saneeringsplan in een zeer onvoordee- lige positie tegenover de Zuid. daar het verschil in roe veel te groot is. Er wordt hier 22 minder ge teeld dan daar, zoodat de saneering niet evenredig Sp de bedrijven drukt. Bij de Kweekerscentrale ïs nu oor de afdeeling Langendijk van Bloembollencul tuur aangedrongen op verlaging van het percentage, dat voor deze streek moet worden ingeleverd. Bij toe passing van het plan zou niet voldoende plantgoed worden overgehouden, waardoor men genoodzaakt zou zijn bij te koopen. Het is begrijpelijk, dat men daar tegen opkomt. Toen het gistermorgen bekend werd, dat minister Verschuur als antwoord op het telegram aan den burgemeester van Grootebroek over den ernstigen nood in den tuinbouw, zooveel te kennen had gegeven als inwilliging van den eisch, dat de beruchte 5 mil- lioen als grens zou worden losgelaten en nu verwacht kon worden dat er meer afdoende hulp zou komen, was de stemming algemeen wat opgewekter. Toch meende men, nu nog geen al te groote verwachtingen te moeten koesteren en vooral van de zijde der stands organisaties zal men, naar men ons mededeelde, pa raat moeten blijven, opdat niet vergeten worde, dat hier een buitengewoon grooten nood te lenigen valt. De quaestie van het gymnastieklokaal voor de lichamelijke oeferfing der leerlingen van de parochi ale R.K. school, der openbare en christelijke school, als centraal punt en waarover zooveel te doen is ge weest., nader nu zijn eindbeslissing, daar een aanbe steding door B. en W. van Noordscharwoude voor den bouw ervan is uitgeschreven. W E R 1 N OF, V De kermis. Bij het leren van dit verslag behoort de kermis voor dit jaar weer tot het verleden. Op J.1. Donderdag ie het feest ingezet met prachtig, eigenlijk wel wat te warm weer. Ook dit jaar was de eerste dag niet druk, als oude gewoonte. De Vrijdag bracht koelte en tevens meer publiek. Het was gezellig druk en de verschillen de vermakelijkheidsinstellingen hadden druk werk. Vooraltrok de schouwburg en bioscoop veel publiek. De nieuwe bioscoop, ln alle haast in orde gemaakt om voor deze gelegenheid te gebruiken, trok met de mooie films al zeer veel publiek. (De officieele opening zal la ter plaats hebben, omdat de afwerking nog veel tijd zal vorderen). Zaterdag was het ook weer druk, hoewel des mid dags de regen als spelbreker tusschenbeide kwam. Dit duurde echter niet lang en kon men weer volop genie ten, want attracties zijn er genoeg geweest. Als gewoonlijk gaf de Zondag den doorslag. Een ge weldig groote menigte was op de been, waar het mooie weer ook zeker toe bijdroeg. Toch hoorden we nog al eens klagen dat de slechte tijden van heden zich lieten voelen bij hen, welke voor hun brood de kermis bezoe ken. Dit is allicht te begrijpen ook. De Maandag was weer niet zoo druk. Velen bezoeken dan nog schouwburg en bioscoop, zonder anders veel meer naar de kermis om te zien. Behoudens enkele kleine incidenten zijn er geen on regelmatigheden voorgevallen. De politie was goed ver tegenwoordigd en kwam bij die kleinigheidjes tusschen- beiden om de gemoederen tot bedaren te brengen. Verkeer over afsluitdijk. Zooals wij reeds eerder berichtten zou vanwege de directie der Zuiderzeewerken gedurende een week het verkeer over den afsluitdijk worden geteld. Deze telling heeft thans van 21 tot en met 27 Juli j.1. plaats gehad En wel nabij den tol te Den Oever. Het resultaat der telling is als volgt: Er passeerden gedurende genoemde week 3120 perso nenauto's, 304 vrachtauto's. 356 autobussen, 785 motor rijwielen, 6181 rijwielen, alle deze voertuigen ongeacht in- en opzittenden, alsmede 4637 voetgangers. Oneenlgheld in de werkverschaffing. Vrijdagmiddag zijn een 50-tal arbeiders, werkzaam in de werkverschaffing, nabij Wierlngen voor een week van werk geschorst, omdat ze de Zaterdag daarvoor te vroeg van het werk zijn gegaan om te demonstreeren voor het gemeentehuis, ter verkrijging van betere werk gelegenheid voor de vrijgezellen. Op deze bekendmaking zijn Vrijdag; enkele personen uit protest ook van het werk gegaan, waardoor ook daarvoor ongeveer 150 personen zijn geschorst. Begrijpelijk heerscht over een en ander groote onte vredenheid onder de arbeiders, te meer, omreden ver schillende personen, welke op het werk zijn gebleven, ook met de anderen zijn geschorst. Vanwege het gemeentebestur is men druk bezig hier in verandering te brengen. Motor- en Rtfwtelwet. Voor het aanvragen van een nummerbewijs zullen voortaan eveneens formulieren worden verstrekt. Deze formulieren zijn ter gemeentesecretarie gratis ver krijgbaar. Wijziging route. Naar wij vernemen zal door de A.T.O. busdienst, wel ke de verbinding onderhoudt tussohen AlkmaarLeeu warden binnenkort de volgende route worden gevolgd: Van Alkmaar (Stationsplein) langs den Stationsweg, den Helderschen weg, den Rijksweg ten westen van het Noordhollandsoh Kanaal tot de Kooij, over de brug over het Noordhollandsch Kanaal, den Rijksweg naar en langs het Balgzandkanaal, den Ewijckvaartsweg, den Afsluitdijk, den Rijksweg over Wierlngen, den Slinger weg, den Gemeenlandsweg, den Rijksverbindlngsweg van Gemeenlandsweg met den Afsluitdijk enz. Voor zoover onze gemeente betreft zullen de bussen het dorp Hippolytushoef straks dus niet meer aandoen, doch den nieuwen betonweg volgen Loop der bevolking. Ingekomen personen: J. de Jong uit Velsen Mw. H. Bos uit Den Helder: G. J. Hoog—Antink uit Zwolle; Mw. H. Kuiper uit Oude Pekela; Mw. H. J. Zwaan uit Enkhulzen; Mw. A. Vis uit Aengwlrden; Mw. M. v. Gilst uit Kortgene; A. van Veen en gezin uit Den Hel der; Mw. M. Leüssenaar uit Alkmaar: L. Voorthuyzen en echtgen. uit Anna Paulowna; P. van den Herik en gezin uit Sliedrecht; M. Landolt en echtgen. uit Ermelo; J. C. Klos en gezin uit Anna Paulowna; Mw. G. Chris- tlans uit Bellingwolde; L. Hoedemaker uit Utrecht; T. H, Tijsma en gezin uit Medemblik; A Jenema en echt- genoote uit BarslngerhornI. van Biert uit Stad aan 't Haringvliet; Mw. E. Holz uit Duitschland; A. Vries- wyk en gezin uit MenaldumadeelN. Bakker uit Dem Helder; TJ. de Vries uit Menaldumadeel. Vertrokken personen: Mw. K. Hulzer naar Giessan- dam; A. Bos en gezin naar Amersfoort; F. W. D. C. A. van Hattum en gezin naar Velsen; Mw. M. Joon naar Velsen: J. van Dommelen en gezin naar Haarlem; D. Krol naar Almelo; Mw. M. Herman naar Barslnger horn; K. W. Dekker naar Veere; Jac. Lont en gezin naar H. en L. Zwaluwe; J. Weerelta naar Zwijndrecht; H. Dijkstra en echtgen. naar Amsterdam; Mw. T. J. Lim geb. Kieft naar Amsterdam; B. Godschalk en gezin naar Schagen: Mw. A. M. Verkerk naar Utrecht; L. Kiewiet naar Winschoten; A. Schouteren naar Steenbergen; K. Blokker en gezin naar Zaandijk: J- L. Esser naar Amsterdam; B. J. v. Oost naar 's-Graven- hage; T. J. Borst en echtgenoote naar Heiloo; P. de Jonge naar Groede; Joh. Meijer naar Amsterdam; A. Bakker naar Scheemda; J. A. E. van As te van Zijl naar Amsterdam; C. Dobma naar Uithuizen; A. J. Groot naar Medemblik; N. de Beer en echtgen. naar Hoorn; J. Hartland en gezin naar Medemblik. SINT MAARTEN Politl* Gevonden: een badpak met handdoek. Verloren: een korte damesmantel, gaande van Sint Pancras naar Groenveld. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. SINT PANCRAS De heer K. Verweel, onderwijzer alhier, slaagde vóór het te Haarlem gehouden examen hoofdacte. Het was op de 6e veiling, waarvoor weer ongeveer 10.000.000 stuks waren aangevoerd, weer niet heter ger ateld dan haar voorgangster. Veel ging weer door den wijzer. Het verkoopen uit de hand gaat echter door. Wij noteerden voor: L'Aurore 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1—1.15; idem 10—11 0.80; Artus 12 op 1.40—1.45; idem 11—12 1—1.10; idem 10—1 0.75-040;Azalea 12 op 1.75—1.90; Idem 11— 12 1120; Albina 12 op 2.10-225; idem 11—12 1.60—1.85, Allard Pierson 12 op 2.55; Afterglow 12 op 1.60; idem 11—12 1.15; Bartigon 12 op 0.90; idem 11—12 0.65—0.70; Bouton d'Or 12 op 1-40; idem 1112 1.25; Brillant Star 12 op 1.40—1.55; idem 11—12 1—1.10; idem 10-11 0.75— 0.85; Boule de Neige 11-42 3.05; City of Haarlem 12 op 0.95; Centenaire 12 op LCramoisi Brillant 12 op 1.40; idem 1112 1.idem 10II 0.75; Couleur Cardinal 12 op 1.40—1.65; Idem 11—12 L—120; Couronne d'Or 12 op 2.35; idem 11—12 2.05—7.15; Idem 10—11 1.50; Crimeon Queen 2 op 1.40; idem 1112 1.Cullinan 12 op 1.40 idem 11—12 l—1.10; Calypso 12 op 1.40; idem 11—12 I—1,10; Diana 12 op 1.45—1.60; idem 11—12 1.10—120; Duc de Berlin 12 op 1.40—1.60; idem 1142 1—1.15; id. 10'11 0.750.90; Duchesse de Parme 12 op 1.40; idem II—12 1.15; Electra 12 op 140—1.70; idem 11—12 1— 1.10;El Toreador 11—12 2.55; idem 10—11 2.05; Farn- combe Sanders 12 op 0.901; Fred Moore 12 op 1-40 1.50; idem 11—12 1—1.10; idem 10—11 0.75—0.80; Fla mingo 12 op 1.40; idem 1112 1.Generaal de Wet 12 op 1.45—145; idem 11—12 1—120; Grand Duc 12 op 2.052-15; Gele Prins 12 op 1.55140; Hermann Schle gel 12 op 1.40140; idem 11—12 1—1.1; Mr van der Hoef 12 op 1.80—2.20; Idem 11—12 1.40—1.70; Hobbema 12 op 1.40; Idem 1112 11.10; Inglescombe Yellow 12 op 0.90—1.10; Idem 11^12 0.70; Ibis 12 op 140; idem 11—12 1—1.05; King George V 12 op 1.15; King of the Yellow 12 op 2.20; La Merveille 1112 1.05; Le Notre 12 op 0.901; Lovelines 1112 0.75; La Reine 12 op 1.401.50; Idem 11—12 1—1.05; Idem 10—11 0.75—045; Lady Boreel 12 op 1.60—1.70; Idem 11—12 1—1.20; Lady Moore 12 op 1.40; idem 1112 1.La Riene Max 12 op 1.45—1.70; idem 11—12 1.10—140; La Pre-ieuse 12 op 1.40; Lucretla 12 op 140—1.45; idem 11—12 1—1.10; Madame Krelage 12 op 0.95; Miss Wilmott 1" c~> 1.05; Murlllo 12 op 1.40—1.55; Idem 11—12 1—1.10; Mo - Tr<- sor 12 op 2.402.70; Van der Neer 12 op 1.40; 0:anja Naseau 12 op 2.55; Philippe de Commines 12 op 0.90— 0.95; Prinses Elisabeth 12 op 0,90—1, Pride of Haar lem 12 op 0.90Prins van Oostenrijk 12 op 1.40 1.50; idem 11—12 1—1.15; Peach Blossom 12 op 2.10— 2.45; idem 11—12 140—1.80; Proserplne 11—12 1—1.10; Prosperity 1 2op 1.40; idem 1112 Pelikaan 12 op 1.60—1.80; idem 11—12 1.20; idem 10—11 1.—; Prinses Jull&na 12 op 1.40—1.45; idem 11—12 1—; Prince ds Ligne 12 op 1.45; idem 1112 1.30; Queen Flora 12 op 104; Idem 11—12 1—; Rose la Reine 11—12 1.40; idem 11—12 1.—; Rijzende Zon 12 op 1.40—145; idem 11—13 I1.10; Rose Précose 12 op 1.451.60; idem 112 1 1.20; Rose Lulsante 12 op 1.40—1.50; idem 11—12 1—1.20 Rose Grisdelin 12 op 1.40; idem 1112 1-Sundew 12 op 1—1.20; idem 11—12 0.75; Scarlet Duc 11—12 1— 1.20; idem 10—11 040-090; Salvator Rosa 12 op 1-45— 1.70; idem 11—12 1.15—1.25; Schoonoord 12 op 3.40; id. II—12 2.75; Theeroos 12 op 1.45-1.70; Triumphator 12 op 2.50; Victolre d'Olivelra 12 op 0.9O-1; Idem 11—12 0.70; Vermilon Brilant 12 op 1.40; idem 11—12 1—1.20; Vuurbaak 12 op 1,40-1,56; idem 11—12 1—1.20; William Pitt 12 op 0.90—1; idem 11—12 0.65—0.70; William Copland 12 op 0.90—1; idem 11—12 0.65-0.70; idem 11 •12 0.65-0.70; Witte Zwaan 12 op 1.45—1.60; idem 11— 12 1—1.20; Idem 10—11 0.80-0.90; Witte Duc Max 12 op 1.60—1.700; idem 11—12 1—1.25;! idem 10—11 0.80 —0.95, Witte Valk 2 op 1.60—140; idem 11—12 1.30— 1.60; Zwanenburg 12 op 2.30—2.65. Alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6