Barbara Worth Neutrale Bond. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. TANGEND IJK OUDKARSPEL. Zaterdagavond vergaderde de afdeeling van den Neutralen Bond ten huize van den heer C. Vis. Een flink aantal leden was aanwezig. De Voorzitter, de heer N. Kaan, opende de verga dering met een woord van welkom. Spr. deelde me de. dat het Bondsbestuur het noodzakelijk had ge acht, dat de leden eens met elkaar spreken. De op brengsten der bedrijven zijn nog teleurstellender dan was verwacht. Men heeft geen ontvangsten van be- teekenis, terwijl de bedrijven toch hun uitgaven ■hebben. De ondergang van den tuinbouw is wel na bij. Eerst was de hoop nog gevestigd op de confe rentie van Londen, welke hoop echter in rook is ver- jvlogen. Men heeft daar besloten, dat de conferentie Lwordt uitgesteld, doch dat alle landen zichzelf zul len trachten te redden. Wat dit voor Nederland be- lieekent, laat zich denken. Van export kan niets komen. De handel is dood. Alles lijkt wel dood. Voorzitter verheugde zich over de goede opkomst der leden, wat een bewijs is, dat dit met deze afdee ling nog niet hel geval is. De notulen werden door den secretaris, den heer D. Wonder, voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De secretaris deed voorlezing van het door den Neutr. Bond naar aanleiding der buitengewone ver gadering van Hoorn aan den Minister gezonden adres ter verkrijging van verlaging der sociale lasten, de instelling van een Rijkscirculatiebank, de voorko ming van executoriale verkoopingen en de afschaf fing van grond- en personeele belasting. De vergadering ging met den inhoud accoord Een meeting. Het kringbestuur heeft besloten, dat in samen werking met de R. Katholieken een meeting wordt gehouden te Noordscharwoude Voorzitter geloofde, dat de regeering ten slotte zal begrijpen door den aandrang van de organisaties, hoe de toestand m Noordholland is. Spr. vroeg het oordeel der vergadering over de meeting. Spr. was er voor, dat het evenals in dc Streek n Kennemerland zou doorgaan en dat allen er aan mee willen werken. Men moet allen heen gaan. De leden stemden met de woorden van den Voor zitter in. Voorzitter deed eenige mededeelingen omtrent de regeling van de meeting en demonstratie. Er wordt één lijn getrokken met den L.T.B., al zal apart wor den vergaderd. De heer G. IJff deelde nog eens tnede, dat in ver band met de personeele belasting „per afdeeling" bezwaren moeten worden ingeleverd. Spr. zou een vertrouwenscommissie in willen stellen voor de be handeling dezer belasting. Voorzitter merkte op, dat men de personeele be lasting niet behoeft te betalen in geval van on macht, of indien men geen inkomen heeft gehad. Doch er is nog wel eens verschil van opvatting bij de verschillende belastinginspecteurs. Het bestuur •taat echter gereed om voor de leden, die denken, er voor in aanmerking te komen, op te treden. Na eenige besprekingen besloot men het aan de bestuursleden op te dragen. Uit de vergadering werd gevraagd, ol men de be- lastingbrieven niet en bloc kan terugzenden, waarop de Voorzitter, antwoordde dat er voor de personeele belasting nu een weg open staat, welke afdoende is. Spr. wilde dien weg bewandelen. Bespreking toestand. De Voorzitter wees op den slechten toestand. Als men de akkers bekijkt, zal er dezen winter zeer wei nig kunnen worden verkocht, omdat er niet wordt geteeld. Daardoor zal er van een eventueelen steun volgens de Steunwet niet veel naar N.-Holland ko men, omdat deze Steunwet is vastgesteld op het te leveren gewicht. Spr. voorzag een debacle. Alles hangt af van den te maken prijs en den toeslag. De prij zen kan men niet beinvloeden, aan den toeslag kan men wel iets veranderen. De 5 millioen kan wel ver hoogd worden, doch zal ook de uitkeering anders moeten worden geregeld. De heer C. Borst Pz. merkte op, dat er in de ver gaderingen nooit wat wordt gezegd. Het moet steeds van de bestuurstafel komen. Als men op straat komt, of met de neringdoenden spreekt, komt er wel nets anders uit. Spr. wilde er niet veel over zeggen, omdat er wel eens werd gezegd, dat de vergaderin gen slechter werden bezocht, doordat er wel eens een kibbelpartijtje was. Spr. vond het niet goed, dat er werd gekocht zonder te betalen. Spr. wilde het oplossen zooals te Warmenhuizer» en naar het Arm bestuur gaan. Men is verplicht om er voor te zorgen dat men brood in huis krijgt. De heer G. Ameling zeide, dat de burgemeester hun naar het Crisiscomité heeft gestuurd. Naar het Armbestuur kon de burgemeester hun niet verwij zen. Voorzitter deelde mede, dat men zelf naar het B. A. moet gaan. Spr. haalde als voorbeeld aan, hoe men het nog te veel „aan ziet"., hoe men ln St. Pancras met z*n twee-en-twintigen naar het B. A. wilde gaan, FEUILLETON. Dooi HAROLD BELL WBIGHT 43. Horace P. Blanton die te midden van deze opwinding •cheen te groeien en te bloeien, had niet over gebrek aan hoorders te klagen, nu hij ln daverende volzinnen sprak van zijn vriend Jefferson Worth en van al het geen „wij" tot atand hadden gebracht en dit met een veelbeteekenende zinspeling op al de groote dingen die „wij" nog zouden verrichten. De aanblik van den grooten Horace P. In al de glorie van zijn witte vest, trwjjl hij een gezelschap van overblufte nieuwelingen door de atad rondleidde en met vorstelijke gebaren bun opmerkzaamheid vestigde op „ons" Opera-gebouw, „onze bank, „onze" electrlsche centrale, die aanblik was in één woord onvergetelijk. Hem met gezag te hoo ien «preken over iedere kwestie die met de onderne ming van het Koningsdal ln verband stond nu over den waterstand van de rivier twee jaren vóórdat de eerste opneming had plaats gevonden, straks de toe komstplannen van Jefferson Worth, ook wel de che mische eigenschappen van den grond, de wensohe- Hjkheld van het besproeien van klaver en de verschi llende vruchten en groenten die zloh het best aanpasten san het klimaat, het was even leerzaam als belang wekkend Toen met den spoorweg een aanvang werd gemaakt vestigden Barbara en haar vader zich opnieuw In King ■ton en zoo vaak het Horace P. Blanton gelukte zich van zijn zware plichten vrij te maken, deed hij al zijn best, zich bij de dochter van Jefferson Worth aange naam te maken. Het was bijna onmogelijk zich te ver gissen hetzij ln zijn voornemens, hetzij ln zijn onver stoorbaar zelfvertrouwen. Het was een van de namiddagen die de man met het witte vest in den huize Worth doorbracht, waar hij zlchzelven voor onmisbaar scheen te houden. Pablo kwam van het Zuid er-Centra al District en zocht de Senorita. De Mexicaan sprong van zijn paard, man maar dat er slechts „acht" ztin gegaan. De ande ren bleven thuis. Dat gaat niet goed Er moet actie komen. Men moet gelijk worden gesteld met vol waardige arbeiders. Men moet weer naar den minis ter en den regeeringscommssaris, die een betere pleitbezorger voor den tuinbouw kan zijn. Er moet meer steun komen. Doordat Duitschland zichzelf wil helpen, zal het misschien noodig zijn, dat er andere cultures ko men. Die ..belt' moet. weg. Men moet schouder aan schouder staan om de volle 100 van de richtprij zen uitbetaald te krijgen. De heer Maars wilde er het volgend jaar mee uit scheiden aardappelen te verbouwen, als men geen zekerheid had een loonenden prijs te zullen ontvan gen. Acht van de tien kunnen er niet meer betalen. De heer Bakker merkte op, dat men het dan wel van de geveilde producten zal afhangen, zooais reeds is gebeurd. De Voorzitter wes op de moeilijke taak van de tuinbouwers-leden van de adviescommissie, Er zijn er maar 5 van de 17 lid van der standorganisaties. De andere zijn ambtenaren en tuinbjuwconsulen- ten. Men komt steeds in conflict met de 5 millioen. De voormannen hebben hun best gedaan, maar stuitten af op een ijzeren muur. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 28 JULI. EEN INGEWIKKELD VERKBBRSORAMA. Heden viel mr. C. A. de Groot het voorrecht ten deel met den Kantonrechtershamer te mogen Jonglee- ren en viel Z.Ed. al direct met zijn neus ln 't vet bij de behandeling van de eerste zaak, die bleek te zijn een bij uitstek taaie nog niet gare kluif en dus moei lijk te beknabbelen. Het snoeperige demonstratie-speel goed. dat ge ruinven tijd in de kinderkamer van het Kantongerecht was gedeponeerd, was vandaag weer ln gebruik gesteld en het was een lust om te zien, met welk Intens genot zoowel kantonrechter als amb tenaar en belanghebbende justitiabelen zloh aan dit abelspel van den verkeersweg overgaven. Het betrof hier dan een met moeite voorkomen aan rijding op den Frleschen weg tusschen een autobus uit Oudkarspel en een Shellwagen, waarmee de bestuur der Adr. H. uit Alkmaar, een stlletaanden luxe-auto wilde passeeren. Juist op het eritleke oogenbllk, dat vanuit den Munnlkenweg de autobue, door hem niet opgemerkt, in aantocht was. Een krachtig remmen van belde zijden kon een noodlottige carambole nog tijdig voorkomen. De Shell-chauffeur had echter meer op zijn qul vlve moeten zijn en werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Noordscharwoude DE ONWETTIGE WAPENDRAGER. De zuurkool fabrikant Pieter V. uit Noordscharwoude had op 21 Juli een oud twee-loopsch Jachtgeweer door het dorp gesjouwd, zonder daartoe gerechtigd te zijn. De bedoeling was dat zijn bed rijf sboer daarmede de musschenjacht zou beoefenen, doch de wapenwet kent geen bedoelingen en werd de heer V. veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen. De oude spuit, aanvankelijk ver beurd verklaard, mag hij terug halen. Medembllk. MBDEMBLIKKBR VUILNIS MEER WAARD DAN DE ALFGMAARSCHIE JUSTITIE. Een onmisbare getuige ln een politlerechterseaakje. betreffende diefstal van een doodgemepte eend contra 'n paar Ingezetenen van Medembllk, de exploitant^ van de vulesophaaldlenst aldaar,. wits alstoen; op ^McL zonder geldige redenen afwezig, zoodat de zaak moest worden aangehouden, tot groote en begrijpelijke erger nis van den Officier, die niet aarzelde acte te vragen en een vervolging ln te stellen De nalatige getuige stond dan ook heden terecht en beweerde destijds te zijn verhinderd, omdat zijn vader, die 'n hartkwaal heeft, dien dag niet capabel was, om, zooals was afgesproken, zijn werk waar te nemen. Een werkloos persoon bedankte voor het aanbod, tegen een belooning van 4 gulden de taak van den opgeroe pen getuige over te nemen, waaruit men kan oonclu- deeren, dat de werklust ln Medembllk ook al niet buitensporig groot Is. Intusschen was de getuige bang voor ongenoegen met den burgemeester en werd aldus het Medemblik- ker straatvull niet achter gesteld bij den oproep der justitie, 'n feit, waarover heden de ambtenaar zijn ver ontwaardiging te kennen gaf. Evenwel werd rekening gehouden met de moeilijke positie van den overtreder van artikel 444, gericht tegen het gezag en het maxi mum, een geldboete van f 60, voor ditmaal gereduceerd tot f 4 of 4 dagen. Zeg nu eens, dat ze ln Alkmaar niet lief zijn! Medembllk. 40 POND PALING OP DE VLUCtHT. 20 POND GE CREPEERD, DE HOND GEWOND EN DE KAR KAPOT! Een reuzeslechte dag had op Woensdag 14 Juni het bekende, oude, maar nog zeer krasse palingboertje J- hoorde het geluid van zijn sporen terwijl hij over het voetpad ging. Hij naderde Barbara en bij zijn begroe ting scheen het bijna dat hij met zijn hoed den grond wlldevegen. En intusschen wierp hij een vragenden blik op de statige gestalte van Horace P. Barbara beantwoordde zijn groet In het Spaansch, waarop zij ln het Engelsch liet volgen: „Pablo, dit ls mijnheer Horace P. Blanton... Mijnheer Blanton, dit 1« mijn vriend Pablo Garcla." De blanke man beantwoordde de kennismaking met een vorstelijk gebaar. De Mexicaan liet even zijn witte tanden zien «n zeide toen: ,Jk heb al vroeger het genoegen gehad mijnheer te ontmoeten. Ik heb mijnheer dikwijls op straat hooren spreken." En tot Barbara vervolgde hij: „Senorita, ik kom zoo vlug mogelijk hierheen om Senor Worth of Senor Lee te treffen,... Is het ver weg waar zij nu te vinden zouden zijn?" Eer Barbara kon antwoorden, zeide de groote man met de «tem van een machthebbende: „U kunt ze bij den ontworpen spoorweg vinden ergens tusschen hier en Deep Wel!. U hebt de afbakening maar te volgen en u kunt niet missen." Pablo had kunnen meenen dat het onderhoud hier mee geëindigd was. Maar hij hield zich, alsof Blanton niets gezegd had en bleef op het antwoord van Barbara waohten. „Ik weet werkelijk niet waar zij zijn, Pablo. Misschien doe je het beet hier op ze te wachten. Er la toch geen onraad?" De Mexicaan haalde zijn schouder» op en zag van ter zijde naar den man die ln hun gezelschap was. „Ik kan het niet zeggen, Senorita. Er ls geen ongeluk gebeurd, maar het was tooh beter dat ik hierheen kwam." „Wat ls er, mijn vriend," viel Horace P. hem !n de rede. „Zoodra mijnheer Worth terugkomt zal lk hem er over spreken. Het ls niet noodig dat je Miss Worth daarmee lastig valt." Het kleine muiltje van Barbara tikte zenuwachtig op den grond, ofschoon men van Barbara niet kon be weren, dat zij een zenuwachtig peraontjes was. Pablo antwoordde koel: „Ik kom hier om Senor Worth of Senor Lee te spreken. Wanneer Senorita vindt dat lk haar lastig val, dan verandert dat de zaak." Barbara sprak: „Breng je paard naar de achuur, Pablo en kom dan binnen. Ik weet dat je sinds van morgen niets gegeten hebt en Je ziet er vermoeid en uitgeput uit, Ynez ls niet thula, maar lk zal wel let» De heer L. de Wit wilde de bedrijven stil leggen. De heer Wonder voor hen, die minder dan f 600 inkomen hebben, gas en electrisch vooi half geld. Den heer C. Borst deed het genoegen, deze teeke nen van verzet te hooren. Men heeft ons aanstonds niet, meer noodig. Als we ophoud n hebben we geen recht meer. We moeten doorwerken en actie voe ren. We moeten trachten tuinder te blijven. Anders is de toekomst de Zuiderzee. Er gingen stemmen op om tarwe te verbouwen met dubbelen steun. Daar is de regeering misschien wel voor, omdat dit op den consument wordt verhaald. Ook voor verbetering van het land zou dit goed zijn. De heer C. de Vet zeide, dat verscheiden tuinders briefjes van de gemeente hadden gekregen, dat zij hun landhuur moesten betalen, dat ze anders zouden worden vervolgd. Hij vroeg zich af wat voor men- schen daar zitten. Wij doen ons best om ze van het land af te helpen en nu zal men worden vervolgd door de eigen gemeentcleiding. Voorzitter antwoordde, dat men daar wel moest schrijven, doch was het er mee eens, dat het wel op menschelijker manier kon. De heer D. Bobeldijk wees er op, dat er iets moet gebeuren. Er moeten spijkers met koppen worden geslagen. Karnemelk uit Winkel. Rijdende met zijn kronkelende en glibberige negotie in zijn hondenkar, op den Hee- renweg onder Oudorp, werd hij aangereden door F. B-, de chauffeur van de Medemblikker bua en kreeg zijn kar een Carnera-knok vloog tegen 'n boom, het groot ste gedeelte paling te water, de hond zwaar bezeerd en de kar aan mooten, het was 'n heele consternatie! Later op den dag bezweek ook nog het restant on verkochte paling tot overmaat van ramp. De soha was zóó groot, dat de kantonrechter er zich niet mee kon bemoeien. De oorzaak van al die misère erkende wel eenige schuld, doch had óók nog de onmis bare excuses bij de hand. Het was echter bovenal zijn goede ohauffeursreputatie, die den kantonrechter be woog in easu slechts f 8 boete of 8 dagen op te leggen. Als papa Karnemelk echter „lood" wil zien, zal hij den deurwaarder moeten engageeren! Alkmaar. DE GEBARENTAAL VAN DEN CHAUFFEUR NOG NIET MACHTIG. De chauffeur Willem L. uit Oudorp in dienst van de Alkmaar Packet, bestuurde op 31 Mei 'n vrachtauto uit den tijd van Willem III, waaraan onder meer ook de richtingaanwijzer ontbrak. Toen hij nu eensklaps den Kennemerstraatweg wilde oversteken, was zijn mimiek zooals gebruikelijk, niet te begrijpen en verrastte hij volkomen den heer Jac Met, die niet meer kon verhin deren dat hij met zijn wagen tegen het oude vrachtve hikel oprende, met het droevig resultaat, dat radiator, koplampen en spatbord tot purée werden gestampt. De vlugge verzekering heeft zich tot dusverre getoond een sterke voorstandster te zijn vanl „non Interventie". Wat den chauffeur betreft, wiens kennis van de ver keersteekenen blijbaar was bijgebraoht door een ande ren leeraar dan van kantonrechter en ambtenaar, deze werd veroordeeld tot 8 sjoof of 8 dagen. Castrlcum. HAAR HERSENS BIJNA GEKRAAKT EN NOG 4 GULDEN BOETE OM VERDER OP TE FRISSCHEN. MeJ. Anna V., werkzaam op „Duin en Boech", zag, gezeten op haar rijwiel, op 12 Juni op het stationsplein te Castrlcum eensklaps als een razende duplodocus de autobus van Bakkum aan zee op Zich toekomen. In haar doodsangst beging zij de domme streek van links uit te wijken en door die onhandige manoeuvre kwam zij Juist in hevige botsing met de busradiator, waarmede zij werd opgeschept en zoodanig gewond, dat zij met een schedelbreuk en gekwetst oog ln het ziekenhuis moest worden opgenomen. De dame was thans weer hersteld en had zich nu te verantwoorden betreffende haar roekeloos rijden. Zij beweerde dat de chauffeur A. v. d. Wolf feitelijk schuld had aan de aanrijding en links had gereden, doch kon deze tenlastelegging niet aannemelijk maken. In verband met het reeds toegebrachte leed was Mr. de Groot clement en strafte met slechts 4 gulden of 4 dagen. Helder. ZIJN REIS WAS NIET TEVERGEEFS. De heer Jac. P., chauffeur van de Heldersche expres zou op 'n nacht onder Sohoorl op den Heldersohen weg omtrent 12 uur zijn betrapt zonder brandend achter- lioht te hebben gereden. De heer P., aelf present om zijn baantje schoon te vegen, snapte geen bal van die bekeuring, aangezien hij gewoonlijk om half 11 Den Helder binnenrijdt Vermoedelijk berustte dus het pro ces op een abuis en werd de comparant royaal vrijge sproken. He «rbu go waard. HET SPEL DES TOEVALS. Toevallig snapte de rijksveldwachter H. Viseer den 20- jarigen tuinder op nonactiviteit, Joh. W„ Juist op 't moment, dat toevallig om kwart voor elven 's avonds op den Middelweg zijn rijwiellantaarn den geest had ge geven. Het ls merkwaardig hoe het toeval bij dergelijke gelegenheiden een hoofdrol speelt. Maar de wet houdt er geen rekening mee: 8 gulden of 2 dagen! Flnltum. voor Je vinden. dan kun je uitrusten totdat mijn vader komt." Pablo ging heen en Barbara stond van haar stoel op en zeide: „U excuseert mij, mijnheer Blanton." „Duldt u dat zoo'n lummel onzen namiddag bederft?" vroeg hij op een toon van beleedlgde majesteit. Het meisje lachte hartelijk. „Als u eens wist hoe grappig u is, wanneer u uzelf zoo opblaast en voor koninkje speelt! Wat bedoelt u met „onzen" namid dag? Wat daarvan overblijft, komt Pablo toe. Ik ga eerst een kleinen maaltijd voor hem gereed zetten en dan houd lk hem verder gezelschap totdat mijn vader komt. Wanneer u dat wilt, moogt u gerust blijven, maar ik zeg u vooruit dat wij Spaansch spreken." Het aangezicht van Horace P. Blanton sprak van kwalijk verholen ergemis.Hij stond op, ging tot haar en bleef vóór haar staan met oogen waarin hij zijn beet deed Iets van hemltende teederheid te leggen. Er. met een stem die ovewol was van honingzoete beminne lijkheid, begon hij: „Miss Worth... Barbara... ik..." „Mijnheer!"... Wanneer Barbara het woord op hem had afgeschoten met den revolver van Texas Joe, had het niet beter doel kunnen treffen. „Ik vraag u vergiffenis, Miss Worth," stamelde hij. „O, zeker, zeker... u hebt gelijk... Uw dienaar, Miss Worth"... En dichter ls het Horace P. Blanton nooit gegeven geweest het doel te naderen, waarvan hij meende zoo zeker te zijn. Weinige oogenblikken daarna verhaalde Pablo haar de reden van zijn komst ln Kingston. Een vriend en landgenoot van hem die bij de Koningsdal maatschap pij werkte, had een gesprek afgeluisterd van den di recteur van die maatschappij en den hoofdingenieur die tezamen het werk Inspecteerden van het Centrale Kanaal. En Pablo herhaalde wat zijn vriend hem ver teld had. „Mijnheer Holmes zeide: Het kanaal wordt gegraven waar de staken geplaatst zijn. Mijnheer Burk: Neen, u moet dien anderen koers nemen... Maar op die manier blijft de Centrale acht mijlen op zijde. Die Centrale is een zaak van mijnheer Worth en niet van ons. Mijnheer Holmes antwoordt: Daar zal lk mij nooit toe leerven. Waarop mijnheer Burk zegt: Best. dat kost je je baantje. Greenfield zegt dat het kanaal daar moet komen. Het is een bevel. Toen zijn zij verder gegaan en mijn vriend heeft mij alles verteld. Ik dacht dat het goed zou zijn, dat mijnheer Worth het •wist." De heer A. Swager wilde de regeering eens een weinig actiever maken op het gebied der handelspo litiek, wijzende op de laksche houding, die men aan neemt tegen verschillende invoerbelemmeringen in het buitenland. Voorzitter zeide, dat de regeering wel het recht had maatregelen te nemen, doch dat men het niet. kon, omdat men op het buitenland is aangewezen. De heer G. IJff merkte nog op. dat de menschen door het Armbestuur moeten worden geholpen. Zij die denken dat het voor hen noodig is, kunnen bij een der bestuursleden komen, dan zal er voor hen wor den gewerkt. Ook zullen de bestuursleden zelf in hun omgeving uitkijken naar zulke personen. Daarna sluiting. W1ERINQERW AARD Vrijdagavond vergaderde de Vereeniging Vrije Liefdadigheid, onder leiding van den heer C. Haring huizen. Aanwezig slechts 5 leden. Voorzitter drukte zijn spijt uit dat van de ruim 100 leden zoo weinigen aanwezig zijn. De door den heer H. Sijbrands voorgelezen notulen worden onveranderd vastgesteld. Uit het halfjaarlijksch verslag van den secretaris hebben we 't volgende aangeteekend: Aan 8 perso nen werd verstrekt 1037 L. melk tot een bedrag van f7850, middelprijs 7Vfe cent; aan 3 personen 543 eie ren tot een bedrag van f 18.43, middelprijs 3,4 cent; aan 29 personen brandstoffen voor f26.80 en voor f2.70 aan vleeschwaren. De finantieele toestand ia gunstig. Het ledental was met 7 personen achteruit gegaan, waarover voorzitter zijn leedwezen uitspreekt. De tijdsomstandigheden zijn wel niet best, doch voor een vereeniging als „Vrije Liefdadigheid" is 't toch jammer. De heeren J. Koomen en H. v. d. Woude, die pe riodiek moeten aftreden als bestuursleden, werden met algemeene stemmen herkozen. Hierna sluiting. OOGONDERZOEK* INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDEP/OEK GEHEEL GPATIS WINKEL Begunstigd door buitengewoon mooi zomerweer zijn de «ohoolfeeeten gevierd en buitengewoon is er door de jeugd genoten. Het waren de lang verbeide dagen, voorafgaande aan de groote vacantle. Donderdag gingen de 3e en 4e klasse naar Bergen en Schoorl en Egmond aan Zee, en hoewel het warm was, hebben zij zich kostelijk vermaakt in duin en boech en niet minder aan het heerlijke strand. De 5e klasse ging dien dag naar IJmuIden. Ook daar ls volop genoten en een attractie van IJmuIden is de laatste jaren een watertochtje langs de sluizen en de havens, en vooral nu met de warmte, was dit tochtje zoo aantrekkelijk en later bet verblijf aan het strand. Vrijdag was de dag voor de grootsten en de kleinsten De grootste leerlingen gingen reeds tijdig van huis per HA.B.O.-reiswagsn, naar Amsterdam. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Artle en aquarium, waar veer belangstelling beetond voor dieren en vlsachen, waar de kinderen wel van geboord hadden, doch die het mee- rendeel nog nooit gezien had. Vandaar werd een bezoek gebracht aan Schiphol, het kruispunt van het meest moderne wereldverkeer, de luóhtvaart. Dat was wel iets dat hun bewondering af dwong, het kotoen en gaan van het eene land naar het andere. Het snorren der motoren, het zich losmaken van den grond, dat maakte, indruk. Opgewekt en voldaan werd de terugtocht aanvaard. Inmiddels werden des nemidadgs de kleinsten, de eerste en tweede klas, onthaald ln de zaal van den heer Laan, waar leuke kinderspelletjes werden ge daan en waar ln het bijzonder het vrouwelijk deel van het onderwijzend personeel zich verdienstelijk maakte, Tusschen de spelletjes door ontbrak het niet aan ver snaperingen en moegespeeld en verrijkt met nog een cadeautje, trokken ze omstreeks vijf uur huiswaarts Voor de geleiders en de deelnemers waren het mooie dagen, en de goede zorgen voor de hun toevertrouwde kinderen deed alles vlot verloopen en Juichende ver trokken, werden allen weer Juichende teruggevoerd' naar de hunnen, die als bij gewoonte, de uittocht en de terugkomst hebben bijgewoond, Dankbare herinneringen voor de deelnemers blijven hun bij en verhoogen het genot waarmede de groote vacantie le Ingeluid Doch hoewel geen deelnemers, toch gevoelen we ons dankbaar ten opzichte van hen, die de zorgen op zich namen, ten opzichte van hen, die de gelegenheid daarvoor wist te geven 't Is de af deeling van Volksonderwijs die telken jare, daarvoor door goedgezinden In de gelegenheid gesteld, heit rege len der schoolfeesten ter hand neemt, laten wij mede help«n dit getal goedgezinden op pijl te houden en op te voeren, opdat Volksonderwijs ln de gelegenheid blljve, de schdolgaande Jeugd deze zonnige blijde dagen blijvend te kunnen verzekeren Den volgenden morgen bracht Worth een bezoek aan den directeur van de Koningsdal-maatschappij. „Mijnheer Burk, lk hoor dat u voornemens :s de richting van ons Centraal Kanaal te veranderen." „Ja, dat ls zoo." .jMaar u hebt u te houden aan mijn contract met uw maatschappij." „Daar zullen wij ons ook aan houden, mijnheer Worth. Dat contract spreekt alleen van een zekere hoeveelheid water die wij In uw kanaal moeten leve ren. Maar geen enkel woord daarvan verplicht on« voor dat kanaal een verplichte lijn te volgen." TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Mei vereende krachten. Kingston was een kokende, ziedende, stroomende vulkaan van gloeienden toorn, brandende verontwaar diging en vlammend verzet. Kingston vloekte, raasde, stormde en blaakte van moed en dapperheid. Kingston werd bedrogen en belogen, verraden en beleedigd en bespot. En de onnoembare ellendeling, de verachte lijke misdadiger, de gewetenlooze dobbelaar die King ston ten verderve had gebracht was Jefferson Worth. Het ls tot den huldigen dag onbekend gebleven wie. hét nieuws had aangebracht dat op een afstand van zeven mijlen van Kingston het werk aan den spoorweg was stopgezet en de kampen met hun voorraad van materiaal verdwenen waren. Waar nog zoo kort ge leden een rustelooze bedrijvigheid was gezien. zoo luidde de jobstijding, daar heerschte nu de stilte des doods. Kort daarna werd het bekend dat ten zui den van Deep Well de aanleg geregeld voortgang had en verderop gestadig vorderde. Terwijl Kingston aldus giste en vroeg en redetwist te, ging de mare van mond tot mond dat de werk ploegen hun kamp twaalf mijlen oostwaarts verplaatst hadden en dat één lijn van staken den weg naar Bar- ba aangaf en een andere lijn naar het knooopunt van de Southwestern ln Deep Well heenwees. Toen beseften de verschrikte gemoederen de waar heid van den rampspoedlgren toestand en ontwaakten zij uit hun droom. In de lijn van den ontworpen spoor weg die recht en strak naar Kingston leidde, was nu op een afstand van zeven mijlen een buiging aange bracht, die den spoorweg twaalf mijlen van Klngsto- verwijderen zou 'en regelrecht op Barba afging. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7