Plaatselijk Nieuws. De hitte te New York. Treinbotsing in Rusland. Vloer van een circus ingestort. Het straperlospel. Valsche rijksdaalders. Botsing op de brug. Het goud vau de Lutine. Uit In totaal reeds 19 slachtoffers. De vochtige hitie. die nu al eenige dagen te New- ■iYork heerscht, heeft Dinsdag opnieuw acht slacht offers geëischt. 25 personen werden door de hitte be vangen. In totaal heeft de warmte in de vier laat ste dagen negentien slachtoffers gemaakt. In de verschillende badplaatsen langs de kust zijn verschei dene personen verdronken. Op het land verschroeit de oogst en in de bos- achen breken herhaaldelijk boschbranden uit. Giste ren steeg dé temperatuur tot 35^ graad Celcius. Voor gister werd een geringe afkoeling verwacht Honderd slachtoffers van de hitte In New-York alleen al veertig. Nader seint Reuter uit New York: Bij de hittegolf, welke de laatste vier dagen de Oostelijke Amerikaansche staten heeft geteisterd, zijn honderd personen om het leven gekomen. In het district New York alleen bedraagt het aantal dooden meer dan veertig. De hittegolf duurt nog 6teeds voort en volgens de jongste weersvoorspel lingen is er voorloopig nog geen verandering in zicht. Waarschijnlijk 18 dooden. V.D. verneemt, uit Moskou: Tengevolge van een verkeerden wisselstand, kwamen bij Bologoje in het district Nowgorod een goederentrein en een perso nentrein met elkaar in botsing. De locomotief van den goederentrein boorde zich in die van den personentrein, waarvan eenige wa gons werden vernield. Het aantal dooden bedraagt waarschijnlijk 18. Paniek onder de toeschouwers. 27 ge wonden. Reuier seint uit Parijs: Tegen het einde van de Dinsdag gehouden avondvoorstelling in een groot cir cus, dat even buiten de stad haar tenten heeft opge slagen, is plotseling de vloer ingestort van een der tribunes. Onder de toeschouwers brak een lichte paniek uit en luide angstkreten, gevolgd door het gekerm der gewonden, werden gehoord. Zeven en twintig toeschouwers stortten omlaag en werden ten deele ernstig gewond. Een waarschuwend woord aan de burge meesters. De regeering ziet het aanwak keren van de speelzucht met leedwezen Vanwege het ministerie van binnenlandsche zaken is d.d. 1 Augustus het volgende aan de burgemeesters ge schreven.: „Het Is u bekend; dat het zg. straperlospel. met name in onze badplaatsen, in toenemende mate wordt beoefend. Het heet, da tdit spel niet zou vallen onder 'de verbodsbepalingen van de wet en dus, zulks met I'vergunlng van den burgemeester, zou mogen worden 'beoefend en geëxploiteerd. /i Vooropstellende, dat nog geenszins vaststaat, dat 'het karakter van beb'endigheidsspeü eens en vooral zou moeten worden aanvaard een onderzoek ter zake is nog gaande moge ik erop wijzen, dat de .iregeering geenszins met instemming het toenemen 'van het aantal gelegenheden tot beoefening daarvan aanziet. Zij acht het haar plicht, te wijzen op de groo te moreele gevaren, verbonden aan het aanwakkeren 'van de speelzucht onder het publiek, waarbij vooral het gevaar voor de jeugd niet mag worden over het 'hoofd gezien. Het zou haar dan ook aangenaam zijn, indien door u ernstig wordt nagegaan, of het houden van deze speelbanken zich wel verdraagt met hetgeen ten deze 3n ons land als maatstaf wordt genomen, en wordt overwogen, of de plaatselijke overheid mag bijdragen ter bevordering van een moreel afkeurenswaardig verschijnsel." Een valsche munterswerkplaats te Alphen a. d. Ryn ontdekt. Goede sier gemaakt met de valsche rijksdaalders. De vermoe delijke vervaardiger aangehouden. De politie te Amsterdam heeft Dinsdagavond eenige beschonken personen aangehouden, die in een auto re den en aa het potverteren waren. Bij fouilleering wer den op één van hen, zekere de B. valsche rijksdaalders gevonden, welke vrijwel niet van echte te onderschei den waren. Aanvankelijk weigerde de man mede te deelen, op welke wijze de valsche munten in zijn bezit waren gekomen, doch later op den avond viel hij door den mand en bekende hij ze ontvangen te hebben van een zwager, zekeren L. v. d. P. te Aarlanderveen gem. Alphen a.d. Rijn. Daar van de te Amsterdam gearres teerden inmiddels twee personen in vrijheidwarenge- steld, vermoedde men dat deze v. d. P. tijdig zouden waarschuwen, waarom eenige rechercheurs van de valsche geldleentrale zich onmiddellijk naar Alphen be gaven, waar zij in samenwerking met de plaatselijke politie gisternacht een onderzoek hebben ingesteld ten huize van v. d. P., motorhersteller, die bij zijn a.s. schoonmoeder in de Dorpsstraat te Aarlanderveen woont Op den zolder werd een installatie gevonden voor het vervaardigen van valsch geld. Een en ander werd in beslag genomen. V. d. P. ont kende zich te hebben schuldig gemaakt aan het ver vaardigen van valsche rijksdaalders. Deze werden ook miet aangetroffen. De man Is gearresteerd en zal van daag voor den officier van justitie in Den Haag worden geleid. Het onderzoek duurt voort. Tusschen autobus en kar. De voerman zwaar gewond, Gïsteraiiddag had op de Maasbrug te Venlo een aanrijding plaats tusschen een autobus der „Nedam- garage" te Roermond en een met paard bespannen ikar. De autobus, die de kar passeeren' wilde, botste zoo tegen dit voertuig op, dat de voerman, de 23- jarige W. van Haeff uit Baario, van de kar afvloog en met het hoofd op het brugdek terecht kwam. Met een ernstige hersenschudding werd de zwaar gewon de man opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Een driewielige bakfiets, die naast de kar op de brug reed, werd tegen de brug te^ pletter gedrukt. De berijder, M. Slijpen uit Venlo, wist zich tijdig tusschen de brugbalken op het voet gangerspad in veiligheid te brengen. De politie stelt een onderzoek in. DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAAD SCHAP N OORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. De nieuwe districtsindeeling, waarbij het Hoogheem raadschap in 4 in plaats van de oude, die 3 districten kenden, ia thans koninklijk goedgekeurd. Deze goedkeu ring is in Provinciaal blad no. 139 opgenomen, zoodat de eventueele verkiezingen volgens dit vler-districten- stelsel zullen worden gehouden. De toren van Beckers heeft den Noord- Westerstorm getrotseerd. Het toestel geen duimbreed van zijn plaats. De sleepboot Neptunus die gistermorgen is uitgeva ren om een onderzoek in te stellen naar den toestand van den toren van Beckers boven het wak der Lu tine, is teruggekomen met het bericht, dat het ge- heele toestel nog precies staat als vier dagen geleden toen het is geplaatst. Het staat nog loodrecht en is ook niet het minst verzakt Tot groote verbazing van alle zeelieden hier heeft de toren den Noordwester- storm van de laatste dagen glansrijk doorstaan. Twee dagen lang hebben zware brekers het toestel gebeukt; de hooge grondzeeën die af en toe tot over den top liepen, hebben het toestel niet kunnen verwrikken. de OMGEVING BARSINGERHORN „DE WESTFRIES" (Door vertraging kregen we onderstaand verslag eerst heden in ons bezit). Zondag 30 Juli J.L hield de gymnastiek vereen lging ..de Westfriee" alhier een demonstratie in de open luoht op het sportterrein achter café ,4e Fortuin", waarbij de Harmonie uit Kolhorn haar welwillende en zeer ge waardeerde medewerking verleende. Begonnen werd met een marsch door het dorp, voor op de muziek en daarachter de jeugdige en oudere gym nasten. Uit deze marsch bleek direct al hoeveel er nog te leeren valt door de leden van „de Westfries". Houding (groote jongens marcheeren toch niet met een bolronde rug), in de pas loopen en niet praten onderweg meisjes! Als je gymnast bent, denk dan altijd aan de dichtre gels van onzen volksdichter Heye: „Rechtop van lijf, rechtop van ziel, Dat is de stand naar mijn behagen." En gedraag je naar die regels. Ook bij de verschillende oefeningen op het terrein bleek hoeveel er nog te leeren valt. Het is niet mooi een zware oefening te kunnen verrichten, maar het is alleen dan mooi, wanneer die oefening tot in alle on- derdeelen goed verzorgd wordt uitgevoerd. Maar naast de gebreken viel ook veel goeds te be merken en wij kunnen den heer Met dan ook onze com plimenten maken, dat hij met zoo'n jonge vereenlging reeds zooveel wist te bereiken. Wanneer de leden zelf nog wat beter gaan letten op nette afwerking dan mee- nen we er zeker van te kunnen zijn, dat „de Westfries" naast de verschillende goede gymnastiekvereenlgingen uit den omtrek weldra geen sleoht figuur zal slaan. Alle begin is moeilijk, maar met oefening kan Iedereen er komen. Er zijn al flinke werkers bij „de Westfries". We zagen mooi brugwerk tot in alle onderdeelen verzorgd van Mevr. Silverde Graaf (waar bleven de andere dames leden?) van Mej. Nobel, Mej. Pik en Mej. Keetman. Ook bij de knotsoefeningen en vrije oefeningen blonken de zelfde dames uit. We zullen verder geen namen noemen, het verslag zou te uitgebreid worden. Laten we alleen volstaan met den wensch uit te spreken, dat alle jonge mannen en vrouwen uit Barsingerhorn, die naast hun dagelijksch werk hun spieren op rationeele wijze willen ontwikke len, zich zullen aansluiten bü „de Westfries", waar zij onder de leiding van den kranigen directeur, den heer Met. veel ter verbetering van hun lichaam kunnen leeren. De uitslag der wedstrijden was: Balwerpen voor oudere meisjes: 1. A. Nauts, 2. Tr. Reyne. 3. T. Heres. Hardloopen met hindernissen voor meisjes 1ste afd.: 1. Kaatje Koster. 2. Maartje Jongejans, S. Bregje Duurs- ma. Knotrapen voor meisjes 2e afd.: 1. Marie Dekker, 2. Ali Winkel, 3. Tlny Spaans. Hoogspringen jongens 1ste afd.: 1. Cor Koster. 2. Cor Nierop, 3. Klaas Reyne. Hardloopen jongens 2e afd.: 1. Jan Moes, 2. Wim Kooyman, 3. Jaap Waiboer. Even wichtsoefeningen Jongens 3e afd.: 1. Arie Eriks. 2. Henk Westerman. 3. Maarten Middelkoop. De vereen. D.O.G. alhier heeft de laatste jaren wel getoond, dat zij wat aandurft Voor het komende sei zoen worden reeds weer verschillende plannen overwo gen en D.O.G. zal het seizoen wel heel goed inzetten, waar zij op Zondag 17 September voor zich laat optre den het de Boervan Rijk-ensemble, dat zal opvoeren: „Levensavond", het tooneelstuk, waarin Mevr. de Boer van Rijk, die IJ. Zaterdag 80 jaar werd, haar 60-jarig tooneeljubileum zal vieren. Verwacht wordt dat ieder nog eens zal willen genieten van het spel van deze be gaafde, in wezen nog jeugdige actrice, die zich een eer ste plaats heeft weten te veroveren onder de Neder- landscbe tooneelspeelsters en vooral bekend is gewor den als Kniertje uit Heyermans „Op Hoop van Zegen" en als Engel uit „Het Zevende Gebod." Wij wenschen D.O.G. een succesvollen avond toe. T ANGENT)ÏJK De fabrieken aan Langendijk zijn thans weer begon nen met den Inmaak van boonen, nu de prijs weer vrij laag is geworden. Dit geeft weer heel wat werk, niet alleen op de fabrieken zelf, maar ook in deh vorm van huisarbeid. Vrouwen en kinderen halen thuis de boonen af, waarmee weer een aardige bijverdienste is te beha len, zoo welkom in dezen tijd! De inmaakfabrieken aan den Langendijk beginnen weer met het boonen-inleggen, zoodat er aanstonds voor verscheidene menschen weer de gelegenheid zal zijn, iets te verdienen met boonen-afhalen. Wij twijfe len er niet aan, of er zullen zich velen voor deze werk zaamheden aanmelden. In deze moeilijke tijden zijn de hierdoor verkregen inkomsten, al zal het niet veel zijn, zeer welkom. NOORDSCHARWOUDE. Er is een ongeval gebeurd bij de werkzaamheden aan de nieuwe Mosselenbrug. Het is echter goed afge- loopen. Den der werklieden, K. te Heerhugowaard, kwam door de gladheid van de put, te vallen, met zijn heup op de punt van een steen. De geneesheer con stateerde, dat niets was gebroken waarna de getroffe ne naar zijn woning werd vervoerd. Naar wij nader vernemen, hebben zich geen com plicaties voorgedaan en is de toestand van K. bevredi gend. ZUIDSCHARW OUDE. Kolven. De 50-slagenwedstrijden, ter voorbereiding van de Na tionale Kolfwedstrijden, welke in het begin van Sep tember in de kolfbaan van den heer Rijper alhier wor den gehouden, zijn uitnemend geslaagd en hebben een buitengewoon prettig verloop gehad. Een groot aantal kolvers hebben er aan deelgenomen. De uitslag was: Gummiballen. Eerste klasse: le prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude 514 p., 2e prijs J. Goet, Alkmaar 495 p., 3e prijs G. Hop, Noordscharwoude 476 p., serieprijs F. B. Wilken, N. Niedorp 105 p. Tweede klasse: le prijs C. Vlug, Oudkarspel 456 p., 2e prijs F. Muileboom, Noordscharwoude 448 p., 3e pr. P. Goet, Zuidscharwoude 436 p., serieprijs A. Hou ter, Venhuizen 104 p. Derde klasse: le prijs L. Mallekote, Noordscharwoude 420 p., 2e prijs W. Kuin, Noordscharwoude 374 p., 3e prijs C. Plakman, Oudkarspel 374 p., serieprijs M. de Jong, Spanbroek 91 p. Sajetballen: le prijs H. Ero, Koog aan de Zaan 413 p. 2e prijs Jb. Leguit, Krommenie 374 p., 3e prijs W. Keet man, N. Niedorp 361 p., serieprijs G. van Tongeren, Krommenie 98 p. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke Stand over de maand Juli 1933 Geboren: Christina, Dorothea, dochter van D. Biesboer der Po len van G Slot. Gerard, zoon van D. Biesboer en van J. C. Eelman. Overleden: Dirk de Boer, oud 58 jaren, weduwnaar v. Maartje Beeldman. Overleden te Alkmaar: Elizabeth Balder oud 1 maand, dochter van A. Balder en van D. Tiel. Ondertrouwd en getrouwd: geene. SINT P AN C R A S GEMEENTE SENT PANCRAS. Burgerlijke stand over de maand Juli 1933. Geboren: Pieter, zoon van Pieter Nierop en Maartje Jonker; Guusje, dochter van Klaas Wagenaar en Geer tje Strijbia. Gehuwd en overleden: Geene. Ingekomen personen: Jacob Schoon en gezin van Heemstede, naar No. 142; Dirk Keizer Jbz. van Blokker naar No. 60b. Vertrokken personen: Nanne Nierop, metselaar, naar Velsen; Cornelis Groen Cz., bakkersknecht naar Koe dijk. HARENKARSPE' Btf de op Woensdag j l. gehouden rekening van het Onderling Veefonds alhier bleek dat over het 3e kwar taal verzekerd waren: over Mei 1127, Juni 1040 «n Juli 104 stuks vee. Verloren of afgekeurd waren 16 stuks. De omslag werd bepaald op: Mei f 0.50, Juni f0.30 en Juli f0.20. De geheele schade bedroeg f 1032.82. SINT MAARTEN Burgerlijke Stand over de maand Juli 1933. Geboren: Jan, zoon van Cornelis Jonker en Jacoba Giltjes. Gehuwd: Evert Barten, oud 24 jaren en Grietje Hemmer, oud 22 jaren; Petrus Schuit, oud 34 jaren en Anna Christina Zutt, oud 23 jaren. Overleden: Jannetje Kistemaker, oud 3 weken, doch ter van Pieter Kistemaker en Antje Appel. Nioolaas Johannes de Ruiter, oud 10 jaren, zoon van Jan de Ruiter en Helena Koopman. NIEUWE NIEDORP Dinsdag had de autotocht plaats voor de ouden van dagen uit deze gemeente, uitgaande 'van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering. 27 Auto's met ongeveer 120 personen trokken via Alkmaar naar Vel- serbeek, vanwaar men, na iets genuttigd te hebben, de tocht voortzette via Haarlem en omstreken naar Am sterdam. Het weer, dat zich aanvankelijk ongunstig liet aanzien, klaarde op, wat natuurlijk het geheel zeer ten goede kwam. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben, ging men naar het- theater Tuschinsky, waar volop genoten werd van een mooie film. Na afloop werd dè reis wéér terug ondernomen, waar-'men te 9 uur aankwam-en ontvangen werd met een stukje muziek van het fanfarecorps Excelsior. In de zaal van den heer Kossen kwamen allen nog eens bijeen, waar de voorzitter hartelijk dank bracht aan allen, die tot het welslagen van dezen dag hadden medegewerkt en aan de burgerij en Weezenadministra- tie voor de financieele offers die zijn gebracht en den wensch uitsprak, dat volgend wederom een dergelijke tocht kan worden gehouden. De heer Olie sprak nog een kort propagandistisch woordje voor den Bond van Staatspensionneering, waarna Burgemeester Pluister nog een toepasselijk woord sprak en gewaagde van de offervaardigheid en samenwerking die er op zoo'n dag blijkt en wat daar mee is te bereiken, den wensch er bij uitsprekende, dat deze gevoelens sterk mogen toenemen, speciaal in deze gemeente. Excelsior besloot het geheel met een vroolijke marsch, waarbij waarlijk de oude menschjes begonnen te dansen. De stemming zat er goed in. Het was een prachtig geslaagde dag en de ouden van dagen hébben een buitengewoon genotvolle dag gehad. Een woord van hulde is zeker op zijn plaats voor de voor beeldige organisatie die tot in alle onderdeelen voor treffelijk verzorgd was. Predikbeurten. DONDERDAG 8 AUGUSTUS. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst. ZONDAG 6 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Fischer, van Slootdorp. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Vleierij. Noordscharwoude, geen samenkomst. Hoogwoud, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10% uur, Dis. Witkop. Callantsoog, geen dienst. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 2% uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% uur, Ds Van Beek.. Kolhorn, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Eenigenburg, nam. 8 uur, Dis. P. J. Smldts, Doopsgez. Pred. te Den Helder. Winkel, geen dienst. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Wartnenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Seulijn. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Seulijn. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Heerhugowaard, nam. 2% uur, Ds. Deetman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. D. Haars. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 liur, de heer Hofman, van Am sterdam. Maandcollecte. 's Avonds geen dienst Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 10 uur, Cand. H. v. d. Veen. Nam. 3 uur, Cand. H v. d. Veen. THE STAR OF HOPE MISSlON. Julianadorp. geen dienst. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel, geen dienst. Schooi 1 (Laanweg, tuin v d Garde) voorm. 10.30 uur, Ds. Ruijs. Hagepreek. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.van GEELEN GEDIPLOMEERD.OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGE ZIJ DE B 40. TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS V GOOI UW OUDE RIJWIELPLAATJE NIET WEOT Ten bate van de Tuberculose-bestrijding kunt u uw oude rijwielplaatjes afgeven aan onderstaande adres sen: J. Kramer, Regentenstraat; P. Kok, Hoep; G. Rempt, Lauriestraat; L. de Bruin, Veldstraat; J. Hel der, Magnusstraat; Lem, 't Wad. ADSPIRANTENDAG. Chr. Gymn.-Vereeit „Excelsior". Onder begunstiging van prachtig weer, hield boven genoemde vereeniging gisteren een uitstapje met haar adspirantleden naar Schoorl. Per extra motor- tramwagen vertrok het gezelschap ten S.23 van het station. Reeds in de tram gaven de kleintjes uiting van hun vreugde door het zingen van vele versjes, waaraan ook het vereenigingslied niet ontbrak. Na enkele malen getrakteerd te zijn, arriveerde men ten 9.31 te Schoorl Aldaar opgesteld, wandelde men naar den speeltuin van De Roode Leeuw, alwaar men hen hun gang liet gaan. Dit duurde evenwel niet te lang, want er werd al spoedig aanstalte gemaakt voor do onderlinge wedstrijden. Hiertoe waren de jongens, evenals de meisjes-afdeeling in 4 groepen verdeeld. Iedere groep bestond uit een driekamp, w.o. de spriet, Duitsche driesprong, blokjesrapen, touwirappen en brugturnen voorkwamen. Bijgestaan door ouders van enkele leden en eenige dames-leden der hoofdafdee- ling, kon de heer C. Wlsmeyer, onder wiens leiding het geheel stond, op een vlot verloop roemen. De uit slagen waren als volgt: le groep, jongens en meisjes van 7 jaar: le prijs Eppie Wemmenhove, 2e prijs Corrie v. Loere, 3e prijs Corrie Wismeijer. Ze groep, meisjes van 8 jaar: le prijs Bregitta Dek ker, 2e prijs Trijnie Meeldijk, 3e prijs Ati Wiltjer. 3e groep, jongens van 9 jaar: le prijs Mans Joling, 2e prijs Harm Wemmenhove, 3e prijs Jaap Koning. 4e groep, meisjes van 11 jaar: le prijs Ali Wiltjer, 5e groep, afd. A, jongens van 10 jaar: le prijs Wil- lem Dekker, 2e prijs Joh. Dekker, 3e prijs Alb. Klik. 6e groep, meisjes van 13 en 14 jaar: le prijs Alieda Kossen, 2e prijs Jannigje Wemmenhove. 7e groep, jongens van 13 jaar: le prijs Joh. v. Veen. 8e groep, meisjes van 14 en 15 jaar: le prijs Geer tje Schoorl, 2e prijs Jentje Wemmenhove. Daarna werd gepauzeerd. In dien tijd werd het twaalf uurtje genuttigd, waarbij zij on melk en ranja werden getrakteerd. Op een voetbalveld werden toen algemeene vrije oefeningen uitgevoerd, waarna de prijsuitdeeling plaats vond. Hierna werd het geheele gezelschap ge kiekt en werd de tijd gezellig doorgebracht, vooral toen inmiddels leden der hoofdafdeeling per rijwiel waren aangekomen en de prettige stemming" nog: hoogden. Gaarne had men nog een uurtje doorgegaan, doen het fluitje van den leider maakte ten 4.45 uur over al een einde aan en zoo trok men onder een vroolijke stemming per motortram naar huis. Voorwaar een welgeslaagden dag voor „Excelsior'*, VERGADERING VAN DE N.H.CM.C. Dinsdag 2 Aug. werd de vergadering gehouden, aan gekondigd door de Noord-Hollandsche Centrale Crisis- Melk-Commissle In 't lokaal van Mej. Wed. Blaauboer te Schagen, ter regeling van den prijs der oonsumptte- melk en melkproducten en zoo mogelijk na onderling goedvinden, tot aansluiting van Schagen bij de N.H.- CM.C. Ongeveer half negen opent de heer Jac. de Veer da vergadering, heet allen welkom, in 't bijzonder den heer Ir. D. C. de Waal. voorzitter der N.H.CM.C. en den heer de Jode van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar. Niet alleen uit Schagen, ook uit de omlig gende gemeenten was de belangstelling voor deze ver gadering groot. Van St. Maarten, Zijpe, Anna Paulow- napolder, Wieringerwaard, Barsingerhorn, Winkel, Nieu we Niedorp en den Langendijk waren belanghebbenden aanwezig. Door den secretaris wordt een verslag van de vorig», met de Schager belanghebbenden gehouden vergadering, voorgelezen. Op deze vergadering was ook de heer da Waal aanwezig en heeft de heer de Waal toen aan da hand van het reglement der N.H.C.M.C. een uiteenzet ting gegeven van het doel, de werkwijze en de bevoegd heden der NJH.CM.C. In hoofdzaak gaat het om da bescherming van den concumptiemelkhandel en het wa ren van de „kladders". Tevens het weren van het ca deausysteem in welken vorm ook. Wanneer tot aanslui ting wordt pvergegaan, zullen de prijzen van de con- sumptiemelk, karnemelk en melkproducten worden vast gesteld. Hiervan mag dan niet worden afgeweken. Bij eventueel geknoei wordt bericht gedaan aan de C.Z.C„ welke dan maatregelen neemt hiertegen. Wil de betrok ken persoon na 2 maal te rijn gewaarschuwd, niet den goeden kant uit. dan wordt z'n ventvergunning voor 8 maanden ingetrokken en tevens de betrokken gemeente op groote onkosten gejaagd door verplichte controle op verschillende dingen. Dan moet een sub-commissie uit belde partijen worden benoemd met een onpartijdig voorzitter. Voor de levranciers werden op die eerste vergadering aangewezen de heeren Jc. de Veer en Jc. Schilder; voor de slijters de heeren C. Prins Cz. en P. C. de Geus, ter wijl de heeren P. Jensma, dir. Coop. Zuivelfabr. „West- Friesland" en P. Henneman. administrateur Coop. Zui velfabriek „de Doet" als advlseerende leden werden toegevoegd. Als onpartijdig voorzitter zaJ optreden da heer Ir. D. C. de Waal. Nadien vergaderde de sub-commissie 2 maal, waar van 1 maal met den heer Dr. D. Mol, dlr. Keurings dienst voor Waren te Alkmaar en secretaris der N.H.- C.M.C., ter regeling van den consumptiemelkprija der verschillende melkproducten. Na overleg met de C.ZC. en een kleine wijziging (de N.H.CM.C. streeft zooveel mogelijk naar gelijke prijzen in de verschillende ge meenten) was de zaak zoover gevorderd dat tot aanslui ting zou kunnen worden overgegaan. Alvorens hiertoe over te gaan geeft de heer de Waal gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door versohillende personen een vlijtig gebruik wordt ga- maakt. De vragen worden naar genoegen beantwoord en ali* mogelijke medewerking, ook door den Keurings dienst voor Waren tegen mogelijk geknoei toegezegd. Wekelijks moeten staten met de geleverde hoeveelheid melk worden ingeleverd voor de afdracht. Tevens moe ten geregelde kwitanties, voor de controle worden af gegeven. Dan moet iemand worden aangewezen voor da administratie en voor de Inning der afdracht. Deze zal voor Schagen zijn: P. C. J. de Geus. Waar tenslotte alle betreffende zaken goed toegelicht zijn en allen tot overeenstemming zijn gekomen, worden door de Schager belanghebbenden de formulieren tot aansluiting geteekend. De heer de Waal zegt dat het hem genoegen doet, dat de aanwezigen tot overeenstemming zijn gekomen en vertelt nog dat de Centrale Commissie op haar eerstvolgende vergadering over de toetreding van pLm. 20 gemeenten zal beslissen. Voor Schagen zal de rege-

Schager Courant | 1933 | | pagina 2