Meeting Zomer Uitverkoop Gebr. KOS, te Kolhorn, M ARTINUS A. FERNEE Burgemeester afgeranseld De Chineesche film-figuranten. Achtervolging van een smokkelauto. Drijfhout bij Schevenmgen geborgen. Regeering en gemeentelijke bezoldigingsregelingen. Marktberichten. Advertentiën. Groote Draverij mi ling in werking treden op Maandag 7 Aug. 1933 en de Consumptiemelkprijs worden 9 cent per liter. Verder hoopt de heer de Waal dat allen mee zullen werken aan een goode uitvoering der genomen besluiten, zoodat er nimmer dwangmaatregelen zullen behoeven te worden toegepast. De beer de Veer sluit met een woord van dank. in t bijzonder aan den heer Ir. de Waal, en verder aan allen, die 'willen medewerken aan een gezonde con- sumptiemelkhandel, de vergadering. KATHOLIEKE LANDDAG. De 10e Roomsch Katholieke Landdag in Hollands Noorderkwartier wordt alhier gehouden in den muzlek- tuin, op Dinsdag 15 Augustus a.s. BEVORDERD. M. Kroone alhier is bevorderd naar de 2e klasse van de Kweekschool te Beverwijk. GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen gedurende de maand Juli 1933. Agnietha Schurer naar Smallingerland Nijega B 34; Anna Mulder naar Alkmaar Laat 3 bij Vogelpoel; Anna Maria Oostrom naar Oss in Liefdegesticht; Dieuwertje Muit naar Zijpe, Schagerbrug E 149; Trijntje Kamp geb. de Jong. naar Callantsoog, bij J. van Scheijen; Wieger Uitterdijk en gezin naar Wieringerwaard. Molenweg. Ingekomen personen gedurende de maand Juli 1933. Nellij Blaauboer van Barsingerhorn op E 107; Arlaan- tje Vries van Barsingerhorn op C 115g; Hugo Pilon en gezin van Harderwijk op C 95a; Rommert Zijlstra en gezin van Oeffeit op C 167; Feike Boersma van Op meer op H 54; Heiko Ruiter van Barsingerhorn op E 75 Wilhelmus Johannes Martlnus de Groot, ambtsh. inge schreven op A 90; Harm Kluiter van Beerta op F onge- numerd; Maarten Abbo van Den Helder op A 106; Fol- jcert van der Laan van Achtkarspeien op A 83; Marga- retha Anna Wester van Amsterdam op C 120; Pieter Ni colaas de Vries van Harenkarspel op D 141; Wilhel- mina Johanna van Duin van Zijpe op B 6; Elisabeth Johanna Resseler van Den Helder op C 14: Hendrlkus J. M. van Emmerik en gezin van Alkmaar op D 177; Simon Joseph Ranke van Voorhout op E 113. Groote opschudding in een Belgisch stadje. Verboden betooging. De gendarmerie schaart zich aan de zijde der betoogers. In de Belgische kamerzitting van Dinsdag hebben een katholiek en een Vlaamsch nationalistisch afge vaardigde gevraagd de regeering te mogen interpel leeren over de incidenten, die zich Zondag te Stook kem in BelgischLimburg hebben voorgedaan. De burgemeester van dit plaatsje had getracht de inwij ding van de plaatselijke afdeeling van den nationa- len oudstrijdersbond te verhinderen en was daarop, naar de katholieke afgevaardigde Beckers mededeel ie, door de marechaussee mishandeld. Aan uitvoerige verslagen in de Vlaamsche bladen van alle politieke schakeering Katholieke, sociaal democratische en de Vlaamsch-nationalistisAe ont leent het „Alg. Hsbl." dat Stookkem geregeerd wordt door een katholiek gemeentebestuur. Er is een plaat selijke afdeeling van den Vlaamschen oud-strijdersbond, waarvan alle oud-strijders der gemeente deel uitmaken, behalve twee Walen. Deze hebben kortgeleden met ondersteuning van libergle Franskiljons uit de omlig gende gemeenten een afdeeling van den Belgischen oud-stiijdersbond opgericht en wilden nu hun vaandel Inwijden. Dit feest zou aanvankelijk reeds op 15 Juni hebben plaats gehad, maar, daar de bevolking van Stookkem er niet aan wilde deelnemen en bovendien alle muziekkorpsen ter plaatse medewerking aan deze franskiljonsche betooging hadden geweigerd, had de katholieke burgemeester Kees den optocht verboden. De heeren trokken zich daarvan echter niets aan. In het geheim bereidden zij toch hun optocht voor Zondag 3-1. voor. Toen dit den burgemeester Zaterdag ter oore kwam, hernieuwde hij zijn verbod en om dit verbod kracht bij te zetten riep hij de hulp van de gendarme rie in. Inderdaad verschenen er Zondagmorgen 30 marechaussee's te paard en een twintigtal gendarmen te voet. onder bevel van een gendarmerie-officier. Ge flankeerd door deze politiemacht stelde de burgemees ter zich aan den ingang van het stadje op om den op tocht af te wachten en zijn verbod nog eens nadruk kelijk mondeling te herhalen. Tot zijn niet geringe verbazing zag hij echter de betoogers aankomen on der geleide van hun militair muziekcorps. En nog grooter werd zijn verbazing toen de gendarmen zich op bevel van den commandant rondom de betoogers echaarden en ze onder hun bescherming de stad wil den binnenbrengen. Toen de burgemeester zich daar tegen verzette, werd hij afgeranseld en in de sloot geworpen. Een wethouder, die den burgemeester te hulp snelde, kreeg een sabelhouw over het hoofd. Deze incidenten wekten begrijpelijkerwijze groote 'opschudding in het stadje. De bevolking liep te hoop en jouwde de betoogers uit. Maar opnieuw grepen de gendarmen in: „zij stelden Zich nog erger ap_n dan de Pruisen." zegt de Brussel- eche „Standaard" in zijn verslag, ranselden met hun geweerkolven op de menigte in, en toen deze „de Vlaam- sche Leeuw" aanhief, werd er zelfs met de blanke sabel gechargeerd., zoodat tal van personen gewond werden. De „Brabangonnc", die het militaire muziekcorps inzette werd door het volk uitgejouwd wat een nieuwe charge van de gendarmen tengevolge had. Nadat de gendarmerie vertrokken was, vierde het volk zijn woede bot op de Belgische oudstrijders, die on der een hagel van steenen ijlings per autobus de vlucht moesten nemen, 's Avonds werden bij verschillende li berale franskilions te Stookkem de ruiten ingegooid en de Belgische vlaggen, die aan drie huizen wapperden, werden door de verbolgen Vlamingen afgerukt. De gendarmerie heeft te Stookkem het gezag met de voeten vertrappeld", schrijft „De Standaard", „en het is dan ook niet verwonderlijk dat de weerwraak zich op deze wijze heeft geuit." Niet in Dnitschland toegelaten. Opge houden aan de grens. Woensdagochtend omstreeks half vier arriveerde /te Oldenzaal de extra trein uit Rotterdam met 137 JChineezen, bestemd voor Berlijn, die daar, zooals inen weet, in een U.F.A.-film zouden figureeren. Toen de trein was aangekomen, werd van Bentheim be richt ontvangen, dat de Chineezen niet in Duitsch- land zouden worden toegelaten. De menschen moes ten in de wagons blijven tot ongeveer des middags. Daarna mochten enkelen de wagens verlaten. Deze Chineezen trokken de stad Oldenzaal in Om zes uur kwam er van de directie der Xederlandsche Spoor wegen bevel, dat alle Chineezen met hun bagage de wagens moesten verlaten. Daarop werd rondgezocht naar logies, vooral ook vanwege de marchaussee en er werd in een hotel logies besproken. Tegen zeven uur kwam er echter bericht uit Bentheim dat de Chi neezen zouden worden toegelaten. Zij zijn daarop met den trein van 19 u. 19 naar Duitschland vertrokken. De. toelating stuitte, naar men me^delede, op be zwaren vanwege de Duitschc regeering, welke ver onderstelde, dat er onder de Chineezen een groot aantal communisten zou schuilen. Het bezwaar, dat de Chineezen in de film zouden moeien vluchten voor Japanners, is, naar wij voorts vernemen, inmiddels ondervangen. Een smokkelaar neergeschoten, De auto in brand gestoken. Na lang speuren zijn de douanebeambten te Strae- len (bij Venlo) erin geslaagd een personenauto, die sedert geruimen tijd het grensgebied doorkruiste om" te smokkelen, doch tot dusverre niet kon worden ach terhaald, op te sporen. De auto had reeds opvallend vaak nabij Geldern de Nederlandsch-Duitsche grens gepasseerd en zoodoen de de aandacht van de douane-beambten op zich ge vestigd. Toen nu gisteren een beambte den bestuurder ge lastte te stoppen, en deze aan de sommatie geen ge volg gaf, werd onmiddellijk het vuur op den smokkel auto geopend. De inzittenden trokken zich van het vuren echter niets aan en zetten in dolle vaart hun tocht naar den grooten verkeersweg naar Straelen voort. Daar werden ze wederom door de inmiddels ge waarschuwde grenswachten onder vuur genomen. Ook zonder resultaat. Wegens de groote snelheid van den smokkelauto was het voor de douanebeambten niet mogelijk den smokkelwagen op den voet te vol gen. De achtervolgers gaven den strijd op. Op den terugweg echter bemerkten de beambten, dat achter een oude boerderij een tweetal mannen bezig was een personenauto van nieuwe banden te voorzien. Bij het naderen van de beambten sprong een der smokkelaars in den auto en trachtte te ont komen. De motor startte echter niet vlug genoeg, en ontvluchten was niet meer mogelijk. Toen de smok kelaars inzagen dat zij toch verloren waren, staken zij den auto in brand, en sloegen op de vlucht Zij konden echter niet ontkomen. De bestuurder werd door een schot in de heup getroffen. JJij is naar het ziekenhuis te Straelen gebracht. Zijn compagnon kon gearresteerd worden. Bij het onderzoek bleek, dat de wagen een groote hoeveelheid tabak bevatte. Vermoedelijk de deklast van een Russi sche oi Finsche houtboot. Gistermiddag dreef ongeveer ter hoogte van Sein post te Scheveningen een groote partij hout in zee, die langzaam op de kust aanspoelde. Uit de Scheve- ningsche haven zijn verscheidene schokkers naar zee vertrokken, om te trachten dit hout binnen te bren gen. Met volle vrachten keerden zij terug, waarna het hout op groote stapels werd gegooid in de eerste bin nenhaven, om vervolgens door den strandvonder te worden geregistreerd. Enkele schokkers deden zelfs twee en meer reizen, zoodat de stapels steeds grooter werden. Het lossen geschiedde onder toezicht van den directeur der ha ven. den heer Smit. Tegen 3 uur spoelde het hout op het strand aan en binnen enkele uren lag het strand tusschen haven en Pier met hout bezaaid, hetgeen uiteraard nog al belangstelling trok. Ook hier is het opgestapeld en met wagens, met drie paarden be spannen, naar de opslagplaats van den strandvonder gebracht. Met het oog op den opkomenden vloed moest daarbij spoed gemaakt worden. Het hout bestaat grootendeels uit op maat gezaagde planken en is vermoedelijk de deklast van een Rus sische of Finsche houtboot, tijdens den laatsten storm overboord geslagen. De nletlg-verklaring van het raadsbesluit van Kerkrade. Geen onbillijke salariskortingen. De Kroon heeft dezer dagen ongegrond verklaard het beroep van den gemeenteraad van Kerkrade te gen het besluit van Ged. Staten van Liraburg, waar bij de goedkeuring is onthouden aan de gemeente- begrooting voor 1932. Dit was geschied op grond hiervan, omdat bij de verschillende ramingen rekening was gehouden met het raadsbesluit van 26 April 1932, tot toepassing met ingang van 1 Januari 1932. van een definitieve korting op de grondjaarwedden der gemeente-ambte naren en -werklieden van 5 pet. der eerste f 1500 en van 10 pet. van hetgeen de grondjaarwedde f 1500 te boven gaat. Ged. Staten meenden, dat noch met de hoegrootheid der toegepaste jaarweddenverminde- ring, noch met de invoering daarvan met terugwer kende kracht tot 1 Jan. 1932 genoegen kon worden genomen. De gemeente Kerkrade was van deze be slissing in beroep gekomen, met het hierboven ge noemde resultaat. „Wel aanpassing van de bezoldiging van overheidspersoneel, maar excessen die nen te worden tegengegaan", zegt minis ter De Wilde. De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, zet in zijn adviseerenden brief aan de Koningin de motiveering van dezen gang van zaken uitvoerig uiteen. Hij zegt daarin o.m.: „Het wil mij voorkomen, dat, hoezeer onder de hui dige omstandigheden aanpassing van de bezoldiging van overheidspersoneel aan de gedaalde kosten van levensonderhoud wenschelijk moet worden geacht, dient te worden voorkomen, dat excessen in deze rich ting worden begaan, niet in de laatste plaats in dit opzicht, dat de bezoldiging van verschillende catego rieën en onder één orgaan werkend personeel te zeer uiteenloopt In het onderhavige geval ben ik, mede op grond van dat rapport, van oordeel, dat ten op zichte van de administratieve ambtenaren der ge meente Kerkrade, in vergelijking met de werklieden, een onbillijkheid zou ontstaan, indien de voorgestelde hooge en blijvende korting zou worden toege past. „Nochtans kan ik de conclusie van het rapport niet onderschrijven, dat nu ook de korting ten aanzien van het geheele personeel (ook derhalve de werklie den) ontoelaatbaar zou zijn. Immers in dat rapport wordt erkend, dat de bezoldiging der werklieden deze korting wél toelaat. „Wat voorts de terugwerkende kracht betreft, ook bij mij ontmoet deze overwegend bezwaar, zoodat, ik in dit opzicht dit oordeel geheel tot het mijne kan maken. DOOR SCHRIK VAN BLINDHEID GENEZEN. Een blinde borstelmaker te Oberhausen in Duitsch- land, die jaren geleden bij een ongeluk op de „Gute Hoffnungshütte" het gezichtsvermogen had verloren, kreeg bij een onweder, toen een bliksemstraal dich» bij hem insloeg, zoo'n schrik, dat hij geheel buiten westen geraakte. Toen hij weder bijkwam, kon hij het. daglicht weder zien. Eerst meende hij te droomen, doch een geneesheer bevestigde hem, dat hij inder daad weder ziende was geworden. Met behulp van een sterke bril is het hem thans mogelijk zijn omgeving te zien en ook kleuren te onderscheiden. OM TWEE KINDEREN TE SPAREN. Automobollst rijdt zijn wagen in het water. De heer P Hink te Noordscharwoude, die per auto een lading uien en kool vervoerde, moest bij Akersloot plotseling uitwijken voor twee spelende kinderen. Hij zag zich daarbij voor de keuze gesteld of de kinderen te overrijden of in het Noordh. Ka naal te rijden. Hij koos het laatste, zoodat zijn wagen geheel onder water kwam te staan en de heer H. zich met moeite uit de cabine kon redden. Voorwaar een moedige daad, die eigen leven in gevaar bracht om dat van de twee kinderen te redden. VIJFTIG GEITEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Uit Sofia: Een kudde van 50 geiten is tijdens een hevig onweder in het bergterrein van Gabrovo door den bliksem gedood. De herder wist aan het ge vaar te ontkomen. In de nabijheid was ook een kudde van 1.20 schapen ter beveiliging tegen den stroomenden regen in een rotskloof ondergebracht. Plotseling stortte een groote watervloed omlaag, welke de rotskloof binnenstroom de. De schapen verdronken allen. De herder wist zich met moeite te redden. Nagekomen Berichten. H AKEN K ARSPET Woensdagavond had alhier fn net café van -Pijper de verkooping plaats van eenlge perceel en bouwland, liggende in den polder Woudmeer, eiendom van den heer P. IJff en ten overstaan van Notaris Pinxter te Schoorldam. Het geheel groot 5.16.70 H.A., werd in bod gebracht op f 4991 én werd door den hypotheekhouder gekocht. WlERIIfGEN Woensdagavond had in het lokaal der voormalige o. 1. school een openbare bijeenkomst plaats, uitgeschre ven door den bestuurshond afd. Wieringen. Voorzitter de heer T. Bontkes opende de vergadering en deelde mede dat deze vergadering was belegd om trent het gebeurde in de werkverschaffing. Wij wen- schen, zegt spreker, deze kwestie hier eerlijk en objec tief te behandelen, en niet op een manier die een ze kere groep arbeiders gedaan heeft. Wat is de oorzaak van de uitsluiting in, de werkverschaffing? De oorzaak is deze, dat een zekere groep arbeiders Zaterdagmor gen J.l. zijn gaan demonstreeren zonder daarvoor na der overleg te plegen. Zij hebben gepoogd anderen over te halen en zelfs gedreigd met als gevolg, dat vele ar beiders hieraan gehoor hebben gegeven en zijn wegge- loopen. Zoodoende zijn er verschillende arbeiders hier van de dupe. Ze zagen later in dat hun solidariteitsge voel ten onrechte was en wilden weer werken. Echter kwam het bericht dat zij uitgesloten waren. Dit be- teekent dus dat er geen inkomsten meer zijn. D4t 4s vervolgt spr., op geen enkel werk toelaatbaar, om weg te loopen. Dit is revolutionnair. Wij hebben ons met het vraagstuk bezig gehouden en nog geen oplossing gevon den voor de onvrijwillige slachtoffers. Deze zouden na tuurlijk een zekere tegemoetkoming moeten hebben, maar het valt moeilijk uit te zoeken wie de ware schuldigen zijn. Ten aanzien hiervan worden verschil lende berichten gelanceerd en de schuld gegeven aan de plaatselijke werklelding, inspecteur en Minister. Onze overtuiging is, zegt spr., dat 80 pet der arbeiders met looden schoenen aan uit de werkverschaffing zijn ge gaan. Doch de verantwoording is en blijft voor reke ning van diegenen die het werk hebben verlaten. Ook op het gemeentehuls hebben wij inlichtingen in gewonnen. Mocht er eventueel ondersteuning worden gegeven, als de Minister dat goedkeurt, dan zal dit bestaan in natura, wat natuurlijk niet voldoende zal wezen. In het kort deelt voorzitter thans mede, dat de grieven bestonden, dat ongehuwden van de 5 weken er 3 mogen werken. Iets wat zeer gegrond is, daar zij hiervan niet kunnen rondkomen. Over deze kwestie is een bespreking gehouden met B. en <W., die een uit voerig schrijven aan den Minister zonden. Op dit schrij ven is nog geen antwoord ontvangen en zal thans wel niet gunstig zijn en zeer nadeelige gevolgen hebben voor den arbeider. Wij zullen echter trachten, zegt spreker, zooveel mogelijk verbetering in den toestand te krijgen. Staken in de werkverschaffing is en blijft vechten tegen de bierkaai. Spreker wekt op, zich in het vervolg niet meer te storen aan praatjes van ar beiders die trachten den boel in de war te schoppen, waarvan zij dan de dupe worden. De heer Hulsebos uit zioh in denzelfden geest als Bontker en wijst ook op het gevaar wat communis ten enz. willen. Dan deelt voorzitter mede, dat er voor de arbeiders een oontactoommissie bestaat. Deze namen dienen de arbeiders te weten en zijn als volgt: H. Stubbe, penn., H. Bergsma, J. Boven en B. Weeke. Voorzitter hoopt dat de kwestie door hem uitvoerig is toegelicht en. zegt nogmaals toe dat de Bestuurders- bond al het mogelijke zal doen het conflict tot een goed einde te brengen ten gunste van hen die door een zekere groep arbeiders gedupeerd zijn. Sluiting. POLITIE SOHAGEN. Verloren: een bankbiljet van f 10; een rijwiel (Ga zelle). Gevonden: een bril, een ceintuur, SCHAGEN. 3 Augustus. 6 Stuks paarden f 150—350. 7 stieren pinken f 40—80, 20 geldekoeien (magere) f 60—130. 90 idem (vette) f 140—205, 10 kalfkoeien f 130—210, 4 pinken f 40—60, 50 nuchtere kalveren f 10—16, 139 vette schapen f 8-14, 68 lammren f 3—6, 12 varkens (magere) f 18—22, 24 idem vette per Kg 3335 ct., 83 biggen f 914. ko nijnen 25—75 ct., 69 kippen 2060 ct., haantjes 20-50 ct. EIERVEIUNG SCHAGEN, 3 Augustus. Aangevoerd 85000 stuks 76 partijen kipeieren, 1000 st, 9 partyen eendeieren; 38 kalkoeneieren. De pryzen lie pen voor kipeleren van f 2.604. voor eendeieren van f 1.701.80, voor kalkoeneieren t 4.104.30. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van Zaterdag a.s. AMSTERDAM, 2 Augustus 1933. Aardapplen: Zeeuwsche bl. eigenheimers f 22.40, id. Eigenheimers f 22.40, id. Eigenh. poters f 1-201.40, id. bl. Eigenheimers poters f 1.201.40, IJpolder eigen>- heimers f 22.40, id. bl. eigenheimers f 22.40, id, muizen f 1.402, id. Eigenheimer poters f 1.201.40; Andijker muizen f 1.40—2, idem kleine muizen f 1.20— 1.40, Langedijker muizen f 1.402, Ryper muizen f 1.40 2, Anna Paulowna zand f 23, Hillegommer zand- aardappelen f 23, Noordw. zandaardappelen f 23; Nieuwe Malta f 5, Noordholl. eigenheimers f 22.40, idem bl. Eigenheimers f 22.40, alles per 100 Kg. AMSTEIRDtAM, 2 Augstus 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 431 vette kalveren, le kw. 4050 ct., 2e kw. 3038 ct, 3e kw. 2428 ct. per Kg. levend gewicht; 34 nuchtere kalve ren f48 per stuk; 415 varkens, vleeschvarken® 90 110 Kg. 4041 ct., zware varkens 3839 ct», vette varkens 3637 ct., per Kg. slachtgewicht Aan het abbattoir werden aangevoerd 6 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. WINKEL, 2 Augustus 1933. Appelen f 29, peren f 29. aalbessen f 514, kruis- bessen f 25, frambozen f 1618, augurken f 816 slaboonen f 0.601.40, snyboonen f 34, aardappelen, 5080 ct. per 100 pond; bloemkool f 36, komkom mers f 24, wortelen f 45, per 100 stuks, ALKMAAR, 2 Aug. Aardappelen f 0.801.50, roode kool f 1, uien f 3.60 per 100 Kg., aardbeien f 8—12, aalbessen f 8—12, augur ken f 5—14. doperwten f 1—5, druiven f 20—27, snijboo- nen f 14.50, dubbele spercieboonen f 12.50, tuinboo- nen f 0.50, tomaten f 4—8, zwarte bessen f 15 per 100 pond, andijvie f 0.502.40, bloemkool f 714, II f 1.50' 3, kropsla f 0.503. komkommers f 13, meloenen f io30, per 100 stuks, postelein f 0.100.28, spinazie f 0.20—0.50 per bak, selderie f 0.50—1.20, rabarber i 1 —2» wortelen f 310.50 per 100 bos.. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Aug. Aangevoerd: 72000 Kg. roode kool f 11.30, 15000 Kg. gele kool f 1—1.20, 5700 Kg. vroege D. witte f 0.40—0.90, 400 stuks bloemkool f 8.70, II f 1.70, 1500 bos peen f 2.30 —2.80, 67000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.75 —1.70, bl. eigenh. f 1.40—2, eigenh. f 1.40—1.80, Duo f 0.90, driel. f 0.75; 5000 Kg. uien; zilvernep f 4.805.70, zilverdrielingen f 33.60, gele nep f 5.305.60, gele dr. f 2.80—2.90, 2100 Kg. slaboonen f 4.10—5.20, 975 Kg. bie ten i 1.301.40. NOORDSCHARWOUDE, 2 Aug. Aangevoerd: 95700 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.75—1.50, groote f 0.75—0.90, duken f 0.75, eigenh. f 1.80, bl. dito f 1.202.30, drielingen f 0.75, 5700 Kg. uien f 2.20—2.40, drielingen f 2.40—2.70, gele nep f 4.40 —5.30, 11100 Kg. zilveruien f 0.200.50, drielingen f 3.50 —4.50, zilvernep f 3.80—5.30, 3700 Kg. spercieboonen f 3.70—4.80, 1900 Kg. kroten f 0.60; 10800 Kg. roode kool f 1—1.20, 13000 Kg. witte kool f 0.40—0.70, 3000 Kg. gele kool i 1—1.20. MEDEMBLTK, 2 Aug. Schotsche muizen f 0.37*40.45, kleine Idem, witvl. aard appelen f 0.37*4—0.40, borgers f 0.60—0.66 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 2 Aug. Aangevoerd: 35900 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.751.60, grove f 0.750.80, drielingen f 0.75, eigenheimers f 1.401.80, 150 Kg. gele nep f 4.80, 250 Kg. uien f 2.10—2.40, drielingen f 2.50—2.70, 5175 Kg. zil- vèruien: nep f 4.20—4.80, drielingen f 3.804.40, uien f 0.80, 600 Kg. roode kool f 1, 440 Kg. slaboonen f 4.30 —4.80. op het Sportterrein Zondagmiddag 6 Aug. Aanvang 2 uur. Sprekers: Dit Den Haag. Onderwerp: Onthouding nn! uit Alkmaar. Onderwerp: De naderende oorlog. Zondag 13 Augustus nam. 2 uur, bezoekt U natuurlijk de op de grasbaan achter Café SLIKKER te ANNA PAULOWNA De snelste korte-baners zijn inge schreven. Na afloop BAL in de tent van SLIKKER. Vanaf heden worden geëtaleerde Mode-Arti kelen en soortgelijke met 20 korting verkocht, met 10 Alle andere goederen mei ivr |0. Een partij incourante artikelen en Coupons voor spotprijzen. Serie aanbieding In MAATCOSTUUMS, eer ste klasse bewerking, f 35.-, 145.-, en 155.-, Alles uitsluitend k contant. Profiteert, nu de prijzen hun laagtepunt heb ben bereikt. Aanbevelend, Anna Paulowna. Schager Roosjes. Verloren: EEN DEKKLEED, gaande langs Dijk van Winkel naar Kolhorn. Gelieve bericht of terug bezorging. F. KRAP, Winkel. Ongeveer 15 el KOEMEST le koop, hij JOH. v. d. VLIET, Mo lenvaart 1Ó8, Anna Paulowna. Te koop: 12 SNEES HAVER. H. KOUWENBERG, Langereis, Nieuwe Niedorp. PRIMA STUIT MEST te koop. P. BIJVOET, Wieringer waard. Te koop: Beste BLAUWE EIGENHEIMERS, P. BLAAUBOER Cz,, Barsingerweg. ^iering er waard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3