Een VELO wascht schoon en wringt droog NOODLOTTIGE AANRIJDING. Ur' DE OMGEVING TANGENT) IJK NOORDSCHARWOUDE. NEUTRALE BOND. GEEN DEMON STRATIE, MAAR WEL EEN MEETING. De afdeeling van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers vergaderde Vrijdagavond in Concordia. De opkomst der leden was niet bijzonder groot De Voorzitter, de heer G. Bakker Oz. opende de ver gadering met een woord van welkom. De demonstratie was eerst door den burgemeester toegestaan, doch la ter is deze op zijn toestemming teruggekomen, en had allerlei bedenkingen, waarvan de oorzaak kon worden gezocht in een schrijven van de 50 Westfriesche ge meenten. Wegens het gebeurde in Grootebroek wilde men geen demonstratie's van tuindersorganlsatie's, wel ke dan ook, toestaan. De meeting mag echter wel door gaan, als de sprekers maar niet door hunne woorden de tuinders nog ontevredener maken dan ze nu reeds zijn. De redevoeringen zullen dus niet in „opstandigen" vorm mogen zijn gegoten. Het mag niet-gaan als in Oudkarspel. Voorzitter zeide zich er noodgedwongen bij neer te hebben gelegd. Men heeft van' de gemeente de beschikking gekregen over het terrein achter de O. L. school, waar de meeting mag worden gehouden. De consumptie zal door den heer Langendijk worden ver zorgd, alcohol mag niet worden getapt en mag men niet in optocht paar het terrein trekken of het in op tocht verlaten. De heer Abr. de Geus deelde nog mede, dat de heer Gayaard verhinderd is om op de meeting te spreken. Voor hem zal invallen de heer Hart van Koedijk. Ver der zullen de heeren K. Singer van Wijdenes en Kaan van Oudkarspel spreken. Naar aanleiding van de hierna gelezen notulen merkte de heer De Geus op, dat er op de alg. verg. te Hoorn niet door de afgevaardigden is gewezen op een nood zakelijke verandering van de Tuinbouwsteunwet 1933, n.1. dat bij de uitvoering rekening worde gehouden met den finantieelen draagkracht der tuinders. Daar wordt bij andere gelegenheden, zooals met de verstrekking van credieten en bij het slikken wel sterk rekening mee gehouden, waarom nu niet bij de Tuinbouwsteunwet 1933 Zooals het wel eens is gegaan met het slikken, .moest het niet mogen. De voorzitter bracht hierna verslag uit van de alg. verg. van Hoorn. Men was daar tenslotte zoover, dat het H.B. heeft beloofd, als de samenwerking met de R.K. en de Chr. bonden niets zouden opleveren, het met anderen te probeeren, als het noodig is. De meeting. Hierna ging men over tot de bespreking van de te houden meeting. De voorzitter deelde mede, dat de bedoeling is, dat men per fiets komt en dat de demonstranten met de fiets aan de hand zouden loopen. Maar dat kan nu niet doorgaan. De fietsen zullen als het kan op het school plein worden gezet. Hiervoor werden de heeren M. Smit en H. Dekker aangewezen. Er gingen nog stemmen op over de samenwerking met den R.K. L.T.B. Het plan was toch om op denzelf den dag en het zelfde uur een vergadering te houden? Dit was ook wel zoo, maar de L.T.B. schijnt er nu weer anders tegenover te staan. Op hun verzoek zullen ze met den datum van de meeting, Donderdag 10 Aug. op de hoogte worden gesteld. Elke vereeniging zal propaganda voeren om zooveel mogelijk menschen mee te krijgen. Het behoeven juist geen leden van den bond te zijn. Bij het punt mededeelingen las de secretaris een schrijven voor van het gemeentebestuur dat afwijzend was beschikt op de aanvrage om beschikbaarstelling yan goedkoope kunstmest. Met de houding der verschillende raadsleden, welke toch in het vak zitten en wetep wat er te koop is, was men niet tevreden. Opgemerkt werd, dat het verzoek zeker alleen van den N.B. is uitgegaan. Daarop werd geantwoord, dat drie der bestuursleden van den L.T.B. er voor waren doch nadat die hadden vergaderd ging het niet door, omdat zoo'n beetje de menschen toch niet kon helpen. De samenwerking met den L.T.B, vlot slecht. Het geeft gewoon niets. Men was er tenminste wel voor, dat men maar niet meer met den L.T.B. moest samenwerken, daar er toch geen resultaten worden be reikt. De pogingen stranden alle. Als men er in zit, kan men eens goed voelen hoe van alle kanten tegenwerking komt. Bij de rondvraag kwam de samenwerking met de RJC. nog eens ter sprake. De heer P. Swager wilde spijkers met koppen slaan en zeggen: „wij werken samen of wij werken niet sa- ^men en gaan met het Boerencomité mee." De heer Abr. de Geus was van een andere meening. Men moest den Neutr. Bond den Neutr. Bond laten en niet ter wille van de een of andere organisatie een punt van het program laten vallen. De moeilijkheden zijn echter groot. De heer J Klater wilde demonstreerden in Den Haag. Of hier demonstreeren. De voorzitter voelde wel voor een demonstratie In Den Haag. Als men hier echter wil demonstreeren geeft voorz. het terrein terug, vanwege zijn belofte aan den burgemeester. Na afloop der meeting zal een en ander met het Hoofdbestuur worden besproken. Hierna volgde sluiting met een woord van opwekking om een zoo groot moge lijk aantal deelnemers te krijgen voor de meeting. De kermis. Ons dorp staat weer in het teeken van de jaarlijk- sche kermis. Diverse voorbereidingen worden gemaakt om dit evenement te vieren. De Centraal Bioscoop in combinatie met de Noord- hollandsche Cinema heeft weer standplaats gekozen maast Concordia en hoopt het kermisvierende publiek de nieuwste geluidfilms aan te bieden. De zweefmolen staat weer op de bekende plaats. Ver der zijn er de diverse kramerijen. In de café's bestaat voor dansliefhebbers volop gelegenheid om hun hart op te halen, terwijl Concordia ook iets goeds biedt Ten slotte zullen er kolfwedstrijden plaats vinden, zoodat er voor elck wat wils is. Burgerlijke Stand over de maand Juli 1933. Geboren: Cornelis, zoon van Cornelis Bras en Catha- rina Blokker; Johanna, dochter van Jöhannes Antoni- us Mol en Jamsje Bakker. Neeltje, dochter van Dirk Barten en Alida Jacoba Jong; Gerbrand Petrus, zoon van Gerbrand Duijves en Ursula Bekker. Gehuwd: Geene. Overleden: Jacob Hoogwater, oud 85 jaren, wedn. van Cornelia Strooper; Cornelis Oudes, oud 38 jaren, echtg. van Maart je Barten; Albertus Sjoers, oud 88 jaren, wedn. van Wilhelmina Maria Bolwerk; Jan de Ruiter, oud 68 jaren, wedn. van Antje Mienes. BROEK OP LANGENDIJK Vrijdagmorgen werd in het veilingsgebouw van de Langendijker Groentencentrale alhier de 3e droge bloembollenveiling gehouden. Voor contante betaling werd procent per maand korting gegeven tot aan Mei 1934. De aanvoer bedroeg evenals verleden week pngeveer 3.000.000 bollen. Alvorens tot vellen werd overgegaan, had de vei- 'Hngleider, de heer S. de Boer Kz. een mededeeling te Idoen, waar zeer velen wel nieuwsgierig naar zullen *i.in en waarop al langen tijd is gewacht. Woensdag had men vernomen, dat le vastgestelde ml kfnimum prijzen, door de Regeering zouden worden (uitbetaald, als de bollen niet door den handel konden worden afgenomen. De veilingleider had hiernaar ge- informeer;! bij de Kweekers Centrale, waar men hem mededeelde, dat de Regeering garant wa3 voor de vastgestelde minimumprijzen, maar niet méér. Hoe het dus verder zal loopen, weten wij nog niet. De mini mumprijzen worden echter nog niet uitgekeerd. Hierdoor weet men dus weer iets meer, na langen tijd in het onzekere te zijn geweest, hoe het aanstonds met de doorgedraaide bollen zal gaan. Wij noteerden de volgende prijzen: Murillo 12 en op 1.40—1.50, id. 11—12 f 1—1.05. Mr. v. d. Hoeff 12 en op 1.55, 11—12 1.15, Artus 11—12 1, La Reine 12 en op 1.40, Azalia 1112 1.Prins van Oostenrijk 12 enop 1.40—1.45, 11—12 1.—. Wm. Cop land 12 en op 0.90—1.05, 11—12 0.65-0.70. Brilliant Star 12 en op 1.40—1.50, idem 11—12 1—, Wm. Pitt 12 en op 0.900.95, Bartigon 12 en op 0.901, idem 1112 0.650.70, Ibis 12 en op 1.45, idem 1112 1.idem 10 11 0.75, Centinaire 12 en op 0.90, Couleur Cardinal 12 en op 1.401.55, idem 11—12 1.65. Mad. Krelage 12 en op 0.90, idem 1112 0.70, Clara Butt 12 en op 0.65, Inglesc. Yellow 12 en op 0-90, idem 11—12 0.65—0.70, id. 1011 0.500.55, Prinses Elisabeth 12 en op 0.900.95. idem 11—12 0.65, Vermillioen Brilliant 11—12 1.10, Fred Moore 1112 1.Peach Blossom 12 en op 2.30, idem 11—12 1.45, Witte Valk 12 en op 1.40, Idem 11—12 1.15 1.25, Lady Moore 12 en op 1.40, idem 1112 1.15 1.25, Lady Moore 12 en op 1.40, idem 1112 11.05, Cramoisi Brilliant 1112 f 1.Generaal de Wet 12 en op 1.40—1.55, idem 11—12 1.—, Albino 12 en op 1.95, Flamingo 1112 1.Farnec. Sanders 12 en op 0.90 0.95. idem 10-dl 0.50, La Merveille 12 en op 0.90—0.95, Cullinan 12 en op 1.40, 1112 11.05, Rose Luisante 12 en op 1.45, Vuurbaak 12 en op 1.40, idem 1112 1.15, Herm. Schlegel 12 en op 1.45, idem 1112 1.Roi aTslande 2 en op 0.80, Mon Tresor 12 en op 2.302.45, Duchess de Parma 12 op 1.70, idem 1112 1.101.15, Theeroos 12 op 1.40, idem 1112 11.05, Rose Gris de Lin 11—12 0.85, Witte Zwaan 12 op 1.40, idem 11—12 I—1.15, 10—11 0.75—0.80. Ph. de Comminet 12 op 0.90, Rubra Max 12 en op 1.40. idem 1112 1.05, Aster Glaw 12 en op 1.60, 1'Aurore 12 en op 1.40, idem 1112 1. Zwanenburg 12 op 1.95, idem 1112 1.551.75, El To- readore 112 2.10220, Bar de la Tonce 12 op 0.90. ld. II—12 0.65, Ingles Pink 12 op 1.35, idem 11—12 0-80. Picote 11—12 1.60, 10—11 1.50. Scarlet Duc 11—12 1.—, Colcichum 2024 4.City of Haarlem 12 op 1.Feu Ardent 12 op 0.90, idem 11—12 0-65, Don Pedro 11—12 0.65, Vic. d'Oliviera 12 op 0.90, Br -Tulp Brnze Queen 12 op 0.90, idem 11—12 0.65, Herodiade 11—12 0.65. Electra 12 op 1.40, Chryzolora 12 op 1.40, Moonlight 12 op 0.75, Triumphotar 12 op 2.55, alles per 100 stuks. Van de 740 nummers werden dit keer slechts 250 verkocht. De rest kon de vastgestelde minimumprijzen niet opbrengen. Plantgoed van Diana en Pride of Haarlem kon resp. 7 en 6 cent per Kg. noteeren. ter wijl een andere partij Colchicum plantgoed werd opge houden. BROEK OP LANGENDIJK. Bij de op 3 dezer te Haarlem gehouden examens slaagde voor de hoofdacte onze plaatsgenoot de heer F. van Duin. LANGENDIJK. Van officieele zijde werd op de bloembollenveiling bekend gemaakt, dat de regeering de niet verkochte bloembollen tegen den minimum-prijs zal overnemen. Daardoor is bij de kweekers veel ongerustheid wegge nomen. Bij de Ned. Herv. Kerk is beroepen ds. G. de Vries te Heerde. GEMEENTE OUDKARSPEL. Burgerlijke stand over Juli 1933. Geboren: Cornelia. dochter van J. Dekker en G. Bood, Fk-ederik Pieter, zoon van M. de Boer en G. Posker; Jan Lourens, zoon van A. Cornelissen en P. Voorthuij- zen; Maria, dochter van N. Ooievaar en A. Spaansen; Ondertrouwd: F. Moeijes, 28 jaar, te Oudkarspel, en E. de Jong, 30 jaar, te Noordscharwoude; C. J. Met, 25 jaar en M. Nierop, 20 jaar, beiden te Oudkarspel. Getrouwd: F. Moeijes en E. de Jong; C. J. Met en M. Nierop. Overleden: T. G. Stet, 24 jaar. ongehuwd; Levenloos aangegeven kind van A. Cornelissen en P. Voorthuij zen; H. C. Wildenburg, 76 jaar, echtgen. van A. de Groot Loop der bevolking over de maand Juli 1933: Ingekomen: H. Noor van Amsterdam. Vertrokken: M. Ootjers en echtgen.; T. J. Beenken naar Hensbroek; K. Kaas naar Noordscharwoude; C Chattillon naar Wijk aan Zee en Duin; A. Kossen naar Den Helder; F. Moeijes naar Harenkarspel. NOORDSCHARWOUDE. Begunstigd door prachtig zomerweer gaf de h^rmo- nievereeniging „Excelsior" een buitenconcert in de muziektent achter de O.L. school, onder leiding van d enheer P. Pranger. Jammer was het dat er als al tijd, niet meer bezoekers waren. Dit werkt voor direc teur en leden niet prettig. Het programma bevatte veel bekende nummers, die wij allen met genoegen hebben aangehoord. Wij hopen nog veel concerten van de Harmonie bij te wonen. EEN JUBILEUM. Vrijdag herdacht de heer Eradus, alhier, den dag dat hij voor 25 jaar als expeditie-chef in dienst trad bij de firma J. Eecen Gz., houthandel te Oudkarspel. Het heeft den jubilaris niet aan belangstelling ont broken. Vrienden 'en bekenden deden door het zenden van een telegram, kaartjes «en bloemstukken van hun belangsteling blijken. Ook hebben velen den jubilaris persoonlijk geluk gewenscht. Zoo was des avonds de schuur achter het huis van den heer Eradus in een receptiezaal gemetamorphoseerd, waarin de familie en het geheele personeel van de fa. Eecen tegenwoordig waren, om eens gezellig feest te vieren. De heer P- Kist las daarbij een gedicht voor op den jubilaris, wat was vervaardigd door den „hof-rijmelaar" van de werf, den heer E. Duijf, die steeds bij feestelijke gelegenhe den zich dichtader laat vloeien, wat hem zeer goed afgaat en door allen zeer op prijs wordt gesteld. Van den patroon mocht de heer Eradus als blijk van waardeering voor zijn 25-jarige trouwe diensten een gouden horloge met inscriptie ontvangen, terwijl hem door de Holl. Mij. voor Nijverheid de medaille en oorkonde voor 25-jarigen dienst werd overhandigd. Het personeel schonk een compleet rijwiel en een kamer- lamp, xoodat voor den jubilaris deze dag niet onge merkt voorbij is gegaan en hem nog lang in aange name herinnering zal blijven. OU T) E N 7 EDO TIP OUDE NIEDORP (VERLAAT). Uitslag publieke veiling. Woensdag 2 dezer werd ten overstaan van Notaris H. de Boer te Hoogwoud, publiek verkocht het tuin- dersbedrijf behoorende tot de nalatenschap van C. Bakker, bij de Pijpjes te Verlaat, Heerhugowaard, welke veiling werd gehouden ten lokale van den heer A. Mijts. 1. Huis, schuur, erf, boomgaard en tuingrond, groot 32.20 Aren, hoogste hieder G. Vos, Verlaat f1600 2. Bouwterrein groot 7 Aren, hoogste bieder W. Kriller te Verlaat op f201.—. 3. Bouwterrein groot 7 Aren 40 centiaren, hoogste bieder F. C. Jong, 't Veld op f213. 4. Bouwterrein groot 8 Aren, hoogste bicder H. Dissel, Verlaat op f238. Combinatie 2, 3 en 4 samen 22 Aren, 40 centiaren, in bod staande op f652.verhoogd met f30.hoogste bieder C. Leegwater, Verlaat, alzoo op f682. Combinatie van het geheel enkel bij opbod, hoog ste bieder F. C. Jong, voornoemd, op f2700.voor en ten behoeve van zijn lastgever Jn. Buisman, kan toorhouder te Verlaat, Oude Niedorp. w 7 E R I N G E N 8-jarlg meisje door een bestelauto gegre pen en enkele tientallen meters meege sleurd. Voor het leven van de kleine wordt gevreesd. DEN OEVER, 4 Augustus 1933: Een ernstige aanrijding, waarbij het 8-jarig doch tertje van den heer G. Woudenberg het slachtoffer werd, geschiedde Vrijdagmiddag even na 12 uur te Oosterland nabij het M.U.Z.-park. Bij het plotseling oversteken van den ter plaatse zeer drukken verkeers weg naar den afsluitdijk werd het meisje gegrepen door een bestelauto van de fa. A. van de Plaats uit Bolsward en enkele tientallen meters meegesleurd, j Met ernstige hoofdwonden, beenbreuken en een zware hersenschudding werd de arme kleine opgenomen en in de woning der familie Vermaat binnengedragen, waar Dr. de Groot de eerste hulp verleende en ver volgens naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Tragisch is dat het kind juist enkele uren bij de familie Vermaat logeerde, waar het 's ochtends in blijde stemming door haar moeder was gebracht en achtergelaten. Voor het leven van de kleine wordt ernstig gevreesd. Volgens ooggetuigen zou den chauf feur geen schuld treffen, daar hij op het plotseling oversteken niet bedacht kon zijn. Procesverbaal is door de politic opgemaakt. Wij vermelden nog dat het meisje woonachtig was te Kornwérderzand. Haar va der werd vandaar gehaald, de moeder was doorge reisd naar Van Ewijcksluis. Sportnieuws. Zondag a.s. spelen van Succes de adspiranten-elf- tallen a tegen Schagen adsp. a en b tegen Schapen adsp. b. L. Rijvereeniging „Wieringen", rijles om half tien. V.V.V. WieringenWieringermeerpolder. Blijkens een nabij den verkeersbrup alhier aanpe- bracht bord in Wierinper kleuren (geel-blauw) is de heer Verkerk aangesteld als officieelen gids der V.V.V. voor Wieringen en de Zuiderzeewerken. De Florafeesten te Den Oever. Naar wij vernemen zullen de Florafeesten alhier worden pehouden op Zondap 27 Augustus a.s. Op bet voor deze feesten te houden programma komen wij nog nader terug. Officieele opening zwembad „Amstelmeer". Beter laat in het seizoen dan in het geheel niet was onze opmerking toen wij van de a.s. officieele ope ning van het zwembad te Westerland op a.s. Zondap vernamen. Het „Amstelmeer" heeft echter met vele moeilijkbeden te kampen gehad bij het baggeren van het zwembassin, daar de grond ter plaatse to hard bleek voor den aanvankelijk gecharterden bagger molen. Ofschoon de gelegenheid tot baden niet ont brak was de wacht op het officieele bassin hetwelk thans op het punt staat geopend te worden, waarmede de inrichting welke Wieringen dezen zomer rijker is geworden, thans .af is. Hot tijdstip der officieele ope-_ ning is bepaald op half 2 n.m. Teropluistering zullen demonstraties der I-Ieldersche Zwem vereeniging en van de Reddingsbrigade worden gegeven. Diverse ko mische nummers en een waterpolowedstrijd staan op het programma. Van het wedstrijdzwemmen ver melden wij 50 M. vrije slag voor dames en 100 M. vrije slag voor heeren om bronzen en zilveren medail les. Aanmeldingen hiervoor bij badmeester Ruys, Mekkenstuinweg 11, Hippolytushoel en bij de H.Z.V., Zeedijk, Den Helder. In den v.m. is het de bedoeling een kanowedstrijd voor jongens te houden. Indien het weer medewerkt, staat ons een prachtige»* dag te wachten. (Zie verder adv. in dit blad.) HARENKARSPE7 DIRKSHORN. Gooit uw afgedankte rijwielplaatjes niet weg. Zuster Lanjouw alhier verzoekt ons mede te .dec- len, dat zij gaarne weder afgedankte rijwielplaatjes in ontvangst neemt voor het bekende goede doel. Met veel genoegen woonden we Donderdagavond bij het concert van de muziekvereen. „Onder Ons" in den tuin van den heer T. IJff. Onder de uitnemende directie van den heer A. P. Blaauw werden verschillende nummers uitgevoerd. Nu eens met de korte, krachtige stooten, eigen aan fan faremuziek, dan weder deden de zachte, saxofoontonen, begeleid door andere instrumenten, denken aan harmo- niespel, terwijl somtijds de gedragen muziek ons voor kwam als orgelbespeling. Na de opening met een marsch, klonk no. 2, fantasie „Tannhauser" van Richard Wagner, in den aanvang plechtig schoon; no. 3, concert Walzer,„Kirmes am Rhein'" van Dreissen, werd meeslepend gespeeld, terwijl „Vita" van Jacquot getuigde van het kunnen der ver eeniging. Na de pauze: „Cortege Enthousiaste" van Fernand, zeer zwaar, maar tevens op verschillende plaatsen heel schoon, gevolgd door „Marsch Troyenne" van Berlioz, krachtig, mooi en met eigenaardig timbre. Daarna „Scènes Pittoresques", een schitterend concertnummer met als onderdeel het ontroerend sohoone „Angelus", een van de mooiste composities van Massenet. Aan het einde van het concert dwong het vrij tal rijk publiek door herhaald, hartelijk applaus een toe nummer af. Daarvoor koos de directeur het bekende frissche „Alte Kameraden", dat zeer pittig werd ge speeld, alsof de muzikanten pas waren begonnen. Een goed geslaagd concert, begunstigd door fraai, stil weder. REERRUGOWAARP Onze plaatsgenoot de heer D. Dirkmaat Gz. slaag de op het onlangs te Haarlem afgenomen examen L. O. handteekenen. Werd een paar jaren terug, kerktoren, interieur en pastorie der Ned. Herv. Gemeente gerestaureerd, thans bleek bij een gehouden onderzoek dat de lei bedekking boven de Zuid-Westelijke galerij in zoo- danigen toestand verkeerde, dat algcheele vernieu wing waarschijnlijk noodzakelijk zal zijn. De melkregeling geeft tot velerlei gemopper aan leiding. Dit vindt hoofdzakelijk zijn grond daarin, dat ook die personen bij wien enkele klanten aan huis komen de melk afhalen (z.g. potjesklantcn) te gen den prijs van 5 cent per liter thans tot aanslui ting verplicht worden en daardoor gedwongen zijn hun melk voor acht cent te verkoopen. Voor de vele groote gezinnen, die voornamelijk in den kleinen tuindersstand gevonden worden en wier beurs toch al zoo schraal is voorzien, beteekent dit een niet geringe vergrooting der uitgaven. Van de in het schuthok opgesloten eenden, werd ongeveer de helft vermist. Bij onderzoek bleek, dat deze ontvreemd waren. HEERHUGOWAARD. Als een donkere wolkgevaarte uit een klaarblij kelijk helderen hemel opkomt, kijkt men elkaar verschrikt aan, wetende dat dit niet veel goeds in den zin heeft, maar als dan onverwachts een hevig onweer losbarst, loopen de menschen tezaam om het wonder van den dag te bespreken. Zoo is het ongeveer in onze gemeente gegaan, toen door de verschillende mededeelingen aan de Raads leden gedaan, het. gemeengoed begon te worden, dat men van boven af het op twee der openbare scholen had gemunt en deze van bezuinigingswege moesten verdwijnen. Eerst was de bij de burgerij gangbare gedachte, dat het slechts een praatje was en werd er niet veel geloof aan geschonken, doch toen de onverwachte slag wel kwam en het bleek dat het niet zoo maar een looze bui was geweest, liep men tezaam. In Veenhuizen, waar men altijd een school gehad heeft, waar men zich nog altijd Veenhuizenaar blijft gevoelen, al is men dan ook al sedert langer dan driekwart eeuW bij de Waard ingelijfd, ook al „van bovenaf", kwam de oudercommissie samen en be sprak wat men moest doen om dit gevaar, dat ook weer van „bovenaf' kwam, te weren en hoe men ac tie moest voeren om de school alsnog voor den smaad te bewaren, dat de eigen raadsleden goed moedig in het gareel der overheid tippelende, zich er toe zouden leenen het veto er over uit te spreken. Ook in Heerhugowaard Zuid is men plotseling reu- rig geworden. Waar het plan is tot opheffing van twee der scholen over te gaan, zoodat. dan alleen nog de bpide scholen aan den Middenweg zouden blijven bestaan, ziet men daar in, dat dit tot een ver splintering van het onderwijs zou leiden, die niet ge wenscht is, daar ongetwijfeld een deel der kinderen naar Oudorp, een ander deel naar Ursen en nog een gedeelte naar Hensbroek zou gaan en slechts een klein gedeelte de openbare school aan den Midden weg (No. II) zou toevallen. Waarschijnlijk is het dat in verband met dit ge val, hetwelk in de Raadsvergadering van Maandag middag a.s. behandeld zal worden, nog Zaterdag avond een algemeen vergadering zal worden uitge schreven door de vereeniging tot bevordering van het Volksonderwijs. In deze vergadering zal men nader voeling met de ouders uit de verschillende deelen dor gemeente zoe ken, om een eenigszins met de werkelijkheid overeen stemmend beeld te verkrijgen, van wat er zal gebeu ren, indien de plannen doorgaan en beide scholen worden opgeheven. Mede vernamen we, dat er onder oogen zal dienen te worden gezien, als datgene wat momenteel nog als een ramp voor het openbaar onderwijs wordt aangevoeld, toch doorgaat, ook niet stichting van een centrale school in het midden der gemeente dient te worden overwogen, waardoor voorkomen zou wor den dat (als een goed geregelde autodienst voor ver voer in het leven werd geroepen), tallooze kinderen uit den rand der gemeente, scholen in andere ge meenten zouden bezoeken en aldus ook verlaging der uitkeering volgens art. 101 voor het bijzender onder wijs zou worden verkregen, waardoor dus niet al leen voordeel voor het Rijk uit deze bezuiniging zou voortvloeien, doch ook voor de gemeente. ANNA P AU TOW N A Duivensport „Altijd Verder" had hij den wedvlucht vanaf St. Ca- telijn Wafe (afst. 221 K.M.) 111 duiven in concours, die om 8 uur werden gelost. De eerste duif is gecon stateerd om 11 u. 36 m. 47 sec., de laatste prijswin naar om 12 u. 03 m. 55 sec. "Phj ze'noefi aaiden: K.Verwer T5T5.25; G. dë~Boe 2.3.22.24.27; J Waibocr 4.12: N. Spigt 5.11.14; J. Peute 6.18.26; P. de Vries 7.10.16.26; Gebr. van Steijn 8.9502158; W. Blaauboer 17; R. Geerings 19. Politie. Verloren: een portemonnaie met inhoud; een zwart manteltje; een wegenbelastingkaart voor motorrijw.; een stuivertjesarmband; een schroefdop van benzine tank (Fordauto). Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Loop der bevolking. Ingekomen: R. A. David en gez. van Koewacht Vertrokken: S. de Hoop en gez. naar Wieringer- waard. Burgerlijke Stand. Geboren: Aariaan Marinus, zoon van H. C. van der Werf en M. R. S. Wallbaum; Helena Hendrica Margaretha, dochter van C. W. v. d. Ploeg en M. P. Berkhout; Anthonius Nicolaas, zoon van G .N. Berbee en P. A. Mooijman; Marijtje, dochter van C. Hooimeijer en M. van Bostelen; Pieter Cornelis, zoon van A. Kranenburg en G. P. v. d. Berg; Jan Gerrit, zoon van T. Hoep en M. Zwaan. Ondertrouwd: A. Pool en J. Braaf. Getrouwd: J. Schouwenaar en G. H. van Dijk. BREEZAND. Geslaagd. De heer G. H. v. d. Molen, onlangs geslaagd voor het praktijk diploma boekhouden, na examen afge nomen door de vereeniging van leeraren, slaagde eveneens voor het praktijk-diploma boekhouden op het Federatie examen. NIEUWE NIEDORP De alhier opgerichte hengelclub hield haar eersten wedstrijd. Er werd weinig visch gevangen, maar de wedstrijd had een zeer aangenaam verloop.Na afloop werden de prijzen uitgereikt in het clublokaal. le prijs G. Peetoom, (na loting met C. Deugd), hen gel met snoer; 2e pr. C. Deugd, hengel met snoer; 3e pr. J. Hart, vischnet; 4e pr. J. Edel. hengel met snoer; 5e pr. A. Oud, troostprijs een snoer, aangeboden door Lutjeharms te Schagen. Allen gaven zioh weder op voor den volgenden wed strijd, vermoedelijk op 27 Aug. a.s. WINKEL Bij het op 1 en 2 Mei, alsmede S Augustus 1933 ge houden examen voor de Akte van Bekwaamheid L.O. Handelskennis slaagde de heer C. de Wit, onderwijzer Leeraar M.O. Boekhouden, Prins Hendriklaan No. 1 te Den Helder. De heer de Wit was leerling van den heer J. Boon, aan de UL.O.-school te Winkel. FIETSER DOOR AUTO AANGEREDEN. Zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Donderdagmiddag om half één is de 18-jarige lood gieter S., toen hq van de helling van het Raadhuisplein te Bussum fietste, door een auto welke in groote vaart uit de richting van Hilversum kwam aangereden en meegesleurd. De jongen viel met het hoofd tegen de portierkruk, welke men naast hem vond. Hij is met een levensgevaarlijke hoofdwonde in de Majella-stichtlng opgenomen. BEGRAAFPLAATS VAN DE VIKINGS ONTDEKT. Uit Helsingfors: Te Makyla aan de Zuid-West kust van Finland heeft een arbeider, die greppels aan het graven was, een ouden zilveren drinkbeker, een speer punt, een primitief type weegtoestel en gewichten ge vonden. Verdere uitgravingen brachten het geraamte van een vrouw te voorschijn, bronzen en zilveren armbanden, zilveren gespen en een oude sikkel, welke voprwerpen vermoedelijk alle met het lijk begraven waren'. Men gelooft een begraafplaats van de Vikings, da teerend van 1000 jaar voor Chr. te hebben ontdekt.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14