darcissen, Hyacinten en Tulpen Lnxe Auto-verhuur Bediende Inlevering* NEUTRALE BOND. DE WIERINGERMEER. De verdwenen Engelschman te Rotterdam De „Lutine". Afschuwelijke moord in Zuid-SIavië. Auto met geestelijken verongelukt. Algemeene staking in geval van oorlog. FELLE BRAND TE VLAARDINGEN. PIETERNELLA VOORTHUIZEH, Trein-ongeluk in Pennsylvanië. Marktberichten. Oproeping. ZIJPE. de Boerderij Nelly's Hoeve", voor Breezand en Anna Paulowna. te Amsteldijk, Ewijcksluis, R. BREED, HARENKARSPE* DIRKSHORN. In het Concours-Hippique op Zaterdag J.Ï. te Am sterdam in het Stadion, behaalde „Sefton Courtier", van den heer D. Groenhart alhier een eervolle ver melding in de Open Klasse. ALKMAAR Circusnummer. Maandagmiddag sloeg op het Sportpark een paard op hol, tengevolge waarvan de pikeur van zijn kar viel Een ander persoon, die het paard wilde grijpen, werd overreden, doch bekwam geen letsel. Het paard is later tot staan gebracht. Fijn In de fuik gezwommen. Maandagavond werd door de politie een wielrijder aan het bureau gebracht, die ervan verdacht werd een valschen naam te hebben opgegeven. Bij nader verhoor bleek, dat hij het door hem bereden rijwiel te Schoorl had ontvreemd. Hij is in arrest gesteld. KOEGRAS JUUANADORF. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand in een hooiklamp, staande bij het woonhuis bewoond door £en heer M. G. Door tactvol optreden van den bewoner, en buren werd het brandje, dat zich door de droogte ernstig liet aanzien, spoedig gebluscht, zoodat erger voorkomen werd, en op een kleine hoeveelheid na, het hooi behouden bleef. Een wegspringende vonk uit een motor moet de oorzaak hiervan zijn. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Geslaagd. Bij de gisteren te Utrecht gehouden examens slaagde voor de acte Fransch L. O. de heer S. Jaring, hoofd der O. L. school te Schagerbrug. Mooi succes. Deelden we onlangs mede. dat de heer A. N. Nap was geslaagd voor het mercurius-dlploma boekhouden, thans kunnen we berichten, dat hij tevens Is geslaagd voor het diploma boekhouden der Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Hooibroel. Ten vervolge van ons bericht in het nummer van Za terdag j.1. betreffende de hooibroel ln de boerderij van den heer Glas aan den Ruigenweg kunnen we melden dat de brandspuit, die Vrijdagmorgen plun. 10 uur werd gealarmeerd, pas Zaterdagmorgen pl.m. 10 uur kon te- rugkeeren. Onze actieve brandweer is er in geslaagd de boerderij van brand te vrijwaren. De hooivoorraad in de schuur ging geheel verloren. Het hooi was verzekerd. TANGEND IJK N OORDSCHAKVVOUDE. DE KERMIS. Zondag, de eerste dag van de kermis, is weer voor bij. Het weer was schitterend, eigenlijk te mooi om kermis te vieren. Velen uit de gemeente trokken dan ook weg om zich in Camperduin aan het strand te verpoozen. Het was dan ook 's middags op de kermis niet druk. zeer stil zelfs, 's Avonds waa het drukker. De beide dansiokalitciten trokken veel jongelui tot zich. ondanks de hitte die binnen heerschte. zoodat wij aannemen dat de caféhouders wel goede zaken gedaan zullen hebben. Ook de bioscoop werd door velen bezocht, al zal het bezoek wel minder geweest zijn als anders. Door de kramerijen werden wel zaken gedaan, doch ook hier was het te bespeuren, dat er crisis is. Alles heeft een rustig en ordelijk verloop gehad. Maandagmiddag werden in „Coneordia" diverse at- tracjlewedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn:. Dames: le prijs T. Klein, 2e prijs A. Ludeke, 3e prijs G. Keeman. Heeren: le prijs P. Scheltus, 2e prijs G. de Geus, 3e prijs J. Kuiper. Maandagavond hadden wij het genoegen om den Ve- luwschen dichter-zanger Jan van Riemsdijk met zijn gezelschap te aden optreden.. Hoewel de opkomst groo- ter had kunnen zijn. waren toch verscheidenen opge komen om dit gezelschap te hooren. Het is een goede gedacht geweest van den nieuwen gérant van ..Con eordia", den heer Langendijk. om dit goede gezelschap voor deze kermis uit te noodigen. Het programma be stond uit een „Non-stop" cabaret-revue, waarin de ver schillende artisten optraden met veel succes. Het was een gezellige avond en het aanwezige publiek heeft volop genoten. Een Jazz-orkest onder leiding van Siem Spruit zorgde voor een aangename afwisseling. Overigens was deze tweede kermisdag niet druk. DE MOSSELENBRUG ONDERGELOOPEN. Maandagavond is de werkput van de nieuwe Mosse- lenbrug ondergeloopen, niet door verbreking van den damwand. maar vermoedelijk door een wel .Het water borrelde uit den grond vandaan en in een minimum van tijd was het water in de put gelijk aan het peil van het Ambacht. Gereedschappen als kruiwagens e.d. dre ven in het water rond. Voor den aannemer een strop. ZUIDSCHARWOUDE. In het lokaal van den heer P. Schoenmaker, verga derde Maandagavond de afd. van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers onder voorzitter schap van den heer J. Klingeler. Een 30-tal leden was aanwezig. Voorzitter deelde mee, dat het bestuur een conferen tie heeft gehad met B. en W. om te bepleiten dat de gemeente een voorschot zou geven voor het aankoopen van kunstmest voor hen. die het niet kunnen betalen. Uit de besprekingen bleek, dat er geen kans op Inwil liging was. De heer B. v. d. Wal deed enkele mededeelingen over de vergadering van den kring Langendijk, ten aanzien van de te houden demonstratie, die niet mag doorgaan en ten opzichte van de houding aan te nemen bij het niet kunnen betalen van belasting. Uitvoerige besprekingen werden daarna gehouden over de meeting te Noordscharwoude op Donderdag a.s. en het verbod van demonstreeren, door den burgemees ter. De voorzitter doet eenige mededeelingen dienaan gaande en zegt, dat we, hoezeer we het betreuren, ons bij het besluit moeten neerleggen. Van den secretaris van het Hoofdbestuur is dienaangaande een schrijven ingekomen, waarin het verbod wordt bevestigd met de mededeeling, dat de meeting doorgaat. Zuidscharwoude sluite zich bii St. Pancras aan. Onze demonstraties, zegt de voorzitter, zijn altijd ordelijk verloopen, wat bij die der L.T.B.'ers niet het geval is geweest, met het gevolg, dat ook de Neutrale Bond door dien maatregel onrechtmatig wordt getroffen. De heer Jb. Kramer zegt, dat dit verbod een uitvloei sel is van een schrijven van de burgemeesters der 50 Westfriesche gemeenten en weidt uit over de vraag, of dit verbod rechtsgeldig is. Hij zou een motie van af keuring willen aannemen tegenover de houding van den burgemeester. De heer Du BurcV blijkt het daarmee niet eens te zijn en zegt dat den burgemeester hier al weinig blaam treft, omdat hij gevolg heeft gegeven aan den aandrang van de Commissie van vijf uit de 50 Westfriesche ge meenten, waarvan ook Noordscharwoude deel uitmaakt. Hij heeft zich dus organisatorisch gedragen. Wel vindt spr. het jammer dat de commissie van 5 dit schrijven heeft verzonden, omdat dit een organisatie treft, die al tijd op ordelijke wijze heeft gedemonstreerd. Daarom acht hij het beter in een gedocumenteerd, gepast en ge motiveerd schrijven, te verzenden door het hoofdbe stuur, zich tot de commissie van 5 te wenden met het verzoek, op het genomen besluit te willen terugkomen. De heer B. van der Wal Is echter van oordeel, dat de burgemeester, ondanks het schrijven van de commissie van 5, de demonstratie wel had kunnen toestaan, omdat men weet, dat gedemonstreerd wordt voor een stuk brood. Meerdere leden sluiten zich bij het standpunt van den heer Du Burck aan en zonder hoofdelijke stemming werd besloten in dien geest een verzoek tot het hoofd bestuur te richten. Besloten werd dat men gezamenlijk vanaf het café- Kramer naar de meeting zal vertrekken. Besproken werd daarna het punt Belastingen. Be doeling van dit agenda-punt was, den leden in te lich ten op welke wijze ze vrijstelling van betaling kunnen krijgen. Dit is. volgens de besprekingen mogelijk, als aangetoond wordt, dat men werkelijk onmachtig is, aan zijn verplichtingen te voldoen. Voor kwijtschelding of uitstel van Hoogheemraadslasten is de penningmeester echter niet gerechtigd. In ieder geval kunnen pogingen worden aangewend. Bovendien werd besloten om aan de Commissie voor de Lichtbedrijven verlaging der tarieven van gas en electriciteit te verzoeken. Dit zal geschieden ook voor de gemeenten, die tot de Lichtbed rijven behooren. Bij de rondvaag werd nog op een desbetreffende vraag megedeeld, dat witte kool boven 7 pond gewricht niet voor toeslag in aanmerking komt. Over het sanee- ringsplan van het bloembollenbedrijf werden verschil lende besprekingen gehouden, waaruit bleek, dat veel nog onduidelijk Is en voor de kleine kweekers van nadeeligen. ingrijpenden aard. Men zal goed doen zoo lang mogelijk met inlevering te wachten. Daarna sluiting. HOOGWOUD Zaterdagmorgen zijn er 2 autobussen met Zuiderzee werken?. 1 met 22, 1 met 18 personen tegen elkaar ge reden te Aartswoud, op den hoek bij H. Bakker. De een wilde Aartswoud in en de ander de kluft op naar Wie- ringermeer. Doordat beide bussen niet hard reden, zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Een der auto bussen was nogal zwaar beschadigd. Er ontstond groote stagnatie in het verkeer, daar een der autobussen met Zuiderzeewerkers niet door kon rijden. Gezien den ernst der aanrijding is het ongeluk nog goed afgeloopen. SINT MAARTEN Zondagmorgen hield de hengelvereeniging te Stroet een onderlinge wedstrijd aan het Kanaal. De prijzen werden behaald door de heeren Jn. Bak ker, G. keetman, Jn. Keetman. W. Brommer. A. Keet man. W. Wit. D. Brommer, C. Bregman en G. Groen veld. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Politie. Gevonden te St. Maartenszee: een thermos- flesch. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. Bouw van boerderijen aanbesteed. Ten kantore van de directie van den Wieringer- meerpolder is gisterochtend aanbesteed den bouw van 32 boerderijen, op verspreide plaatsen in den Wierin- germeerpolder, in 5 groepen. Laagste inschrijver voor groep I, 11 boerderijen, R. A. van Batenburg met f123.675; groep II, 7 boerderijen, R. A. Batenburg met f 70.575;* groep III, 5 boerderijen, S. S. de Boer met f56.330; groep IV, 7 boerderijen, firma J. Krijtenburg met f81.200; groep V, 2 boerderijen, Koorn en de Jong met f21.734. De guning is aangehouden. Het raadsel thans opgelost. Uit Rotterdam: In het begin van de maand Juni begaf zich de 60-jarige Commander Cecil Brooks uit Londen, oud-commodore van de P. O. Lines, later verbonden aan een Egyptische stoomvaart-onderne ming, naar Rotterdam om als expert onderhandelin gen tc voeren over den eventueelen aankoop van bet stoomschip „Tjerimai" van den Rotterdamschen Lloyd. Hij logeerde eenige dagen in hotel Coomans en scheepte zich op 16 Juni te Hoek van Holland in op de Harwichboot .Prague", om naar Londen terug te keeren. Toen dc boot tc Harwich aankwam, bevond hij zich echter niet meer aan boord, hoewel zijn kof fers in de hut werden gevonden. Sedprt dien hoorde men niets meer van hem, zoo dat zijn relaties zich ongerust begonnen te maken. Na een paar dagen stak zijn vrouw naar Rotterdam over. Zij beweerde dat haar man reeds vroeger eenige malen aan geheugenstoringen had geleden en dat het niet onmogelijk was. dat hij, na te Hoek van Holland zijn koffers aan boord te hebben gebracht, nog naar den wal was teruggekeerd en toen zijn geheugen ver loren had, zoodat hij misschien in Nederland rond zwierf zonder te weten wie hij was en waar hij thuis hoorde. De politie stelde een zeeruitgebreid onderzoek in, dat zonder resultaat bleef. In het midden van de maand Juli spoelde echter aan het strand van Terschelling een lijk van een on bekende aan. Na geruimen tijd is men er thans in geslaagd dit lijk te identificeeren als dat van den vermisten Engelschman. Aangezien achteraf is geble ken, dat Brooks aan boord van de „Prague" er op had gestaan, beslist een dekhut te krijgen, waarin hij geen mede-passagiers wilde hebben, en in verband met andere aanwijzingen, neemt men met zekerheid aan, dat de Engelschman in een vlaag van moede loosheid zelfmoord heeft gepleegd en over boord is gesprongen. De werkzaamheden verloopen vlot Terschelling. Gistermiddag Is men wederom be gonnen om den toren, welke op het Lutinewrak la ge plaatst leeg te zuigen, om hem zoodoende dieper te doen zakken. De toren Is thans ongeveer twee meter gezakt. Morgen zal men bij gunstig weer de tweede cylinder op den toren plaatsen. Het is nu een kwestie van eenige dagen, indien het weer althans gunstig blijft, dat de toren het wrak van de Lutine zal hebben bereikt. Het geheele werk verloopt preciea zooals de heer Beckers zich dit had voorgesteld. Moeder voor de oogen van haar kinderen vermoord. V.D. verneemt uit Belgrado: Bij Schupria hebben twee gemaskerde roovers de boerin Rosa Grujitsj, die moeder is van vier onverzorgde kinderen overvallen. De roovers vermoordden de vrouw voor de oogen der kinderen en plunderden vervolgens het geheele huis. Op de hoeve van Grujitsch schijnt een ongeluk te rusten. De hoer zelf bevindt zich thans in de gevan genis, terwijl zijn vader werd opgehangen. De broer van de vrouw werd eveneens vermoord. De roovers zijn intusschen gearresteerd, daar een vijfjarig dochtertje van Grujitsch een nauwkeurig sig nalement had opgegeven. Langs den Haarlemmerweg In het water gereden. Op den Haarlemmerweg tusschen het kruithuis en Amsterdam had gisteravond tegen half elf een auto ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloo pen. Een auto, waarin zich drie R.K. geestelijken uit Beverwijk bevonden, reed in 'de richting Haarlem. Van de tegenovergestelde richting naderde een vrachtauto, kort waarachter een personenauto reed. Ongeveer op het oogenhlik, dat de heide eerstgenoemde auto's el kaar passeerden, wrilde de personenauto de vracht auto voorbijrijden. Door dit gevaarlijke coupeeren kwam het linkervoorwiel van de auto, waarin de geestelijken zaten in aanraking met het linkervoor- wiel van de coupeerende auto. itet gevolg was, dat de bestuurder van den auto met de geestelijken zijn stuur kwijt raakte en via het rijwielpad in het water reed. Gelukkig is het daar ter plaatse niet diep, zoo dat de geestelijken zich zelf in veiligheid konden stel len en met den schrik vrij kwamen. Minder goed ver ging het een Amsterdamsch agent, die juist op dat punt op het rijwielpad reed en die werd aangereden. Met beenwonden moest de man door den G.G. en G.D. naar het Tesselschadeziekenhuis worden overge bracht. Het duurde nog geruimen tijd voor de auto weer op het droge was gebracht. Besluit van Fransch Onderwijzerscongres. Het Congres van den Franschen Onderwijzersbond heeft met overweldigende meerderheid een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt in geval van oorlog tot algemeene staking zal worden overgegaan. Een ander voorstel, om ingeval van oorlog de aan wijzingen der internationale organisaties, i.c. het I.V.V. te volgen, werd verworpen met 669 tegen 61 stemmen. Verscheidene sprekers wezen op de noodzakelijk heid om niet aan het mobilisatiebevel te voldoen, zoo dat, indien de aangesloten leden zich werkelijk ach ter de aangenomen resolutie scharen. 600.000 mobili satiebevelen onbeantwoord zouden blijven. Het verzet tegen de mobilisatie diende voorbereid te worden, zoo dat men in geval van oorlog terstond tot tegen-mobi lisatie zou kunen overgaan en men handelend dien de op te treden tegen munitiefabrieken, electriciteits- centrales, vliegvelden enz., teneinde op deze wijze den oorlog te saboteeren en onmogelijk te maken. In louwfabrieken. Gretig voedsel voor het vuur. Gisteravond tegen half twaalf is een hevige brand uit gebroken bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Vlaardingen. De brand is vermoedelijk ontstaan achter de toon kamer, greep zeer snel om zich heen en in een oogwenk stond het geheele gebouw in lichtelaaie. Aachtereenvolgens werd de opslagplaats van hennep en de daarachter gelegen spinnerij aangetast. Het vuur vond vanzelfsprekend gretig voedsel in het licht brand bare materiaal en woedde dan ook zeer hevig. De sme derij kon voorloopig nog gespaard blijven, doch om streeks half een liep deze, evenals de belendende per- ceelen, groot gevaar. De brandweer was met al het be schikbare materieel ter plaatse. Een nader bericht meldt omtrent den brand: Tegen half een breidde de brand zich steeds verder uit. De vuurzee woedde over een totale oppervlakte van 2000 M2. bij een diepte van 60 Meter. In het maga zijn lagen 500 balen hennep opgeslagen, die een gretig voedsel vormden voor het vuur. De kantoren en de smederij konden tot nu toe "nog steeds gespaard blij ven. Het magazijn en de hekelarij brandden echter to taal uit, terwijl de spinnerij danig door het vuur aange tast was. Omstreeks kwart voor twee had men den brand zoo goed als onder den knie en was gevaar voor uitbrei ding geweken. Totaal uitgebrand zijn de toonkamer en voorts het magazijn en een pakhuis en de hekelarij. De spinnerij waarvan het voorste gedeelte reeds in brand stond, kon zoo goed als behouden blijven. Op den zolder van de hekelarij stonden een aantal niet in gebruik zijnde motoren, welke een prooi der vlammen werden. Omstreeks half twaalf ontdekte de heer J. Lager waard van de autogarage „Vari" kleine vlammetjes in het tankgebouwtje van de fabriek, die zich naar de spinnerij verplaatsten en daar weldra hoog opschoten. In de tank bevindt zich een mechanisme om de olie steeds in beweging te houden. Vermoedelijk is de as van het roerwerk warm geloopen en is zoo de brand ontstaan. Des avonds om tien uur hadden de laatste arbeiders de fabriek, waarin des nachts niet gewerkt wordt, verlaten. De schade is momentel nog niet vast te stellen, doch zal waarschijnlijk eenige tonnen bedragen, daar zeer vele machines verbrand zijn. Zooals reeds gemeld, was ook de drijvende spuit gerequireerd. Deze kon echter geen dienst doen, daar zij, doordat zij niet over den drempel van een sluis kon komen, het terrein van den brand niet kon bereiken. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Wilhelmina Eva, dochter van Johannes Gerardus Jansen en van Barbara Wagner. POLITIE. Gevonden: een fototoestel. Door omstandigheden nu geplaatst. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Dochter in den ouderdom van ruim 34 jaar, haar man nalatende een kindje, te jong om het zware verlies te beseffen. J. CORNELISSEN. M. CORNELISSEN-v. Eekeren. HENDRIK. Van Ewijcksluis, 4 Aug. 1933. Gevraagd: geschikte aankomende v. adm. en verk. Bekendheid met het zaadvak str. tot aanbev. Uitsl. zal op duid. schriftel. soll. acht worden geslagen. Deze te rich ten aan: Fa. W. ZAADNOORDIjK, Waagplein, Alkmaar. Te koop gevraagd: Darwin= en vroege Tulpen per Hectoliter, door H. W1LMS, Zwin- weg 6, Tel. no. 23, Anna Paulowna. Twintig goederenwagens ontspoord. 4 dood en. Uit New York, 7 Aug.: Naar uit Johnstown in Pennsylvanië gemeld wordt, zijn op een kruispunt bij Portage 20 goederenwagens ontspoord. Hierbij werden 4 personen gedood en 2 zwaar ge wond. Alle wagons werden vernield, de rails werden zwaar beschadigd. Het verkeer was geruimen tijd ge stremd. ECHTELIJKE TWIST. Vroaw door haar man met een mes be dreigd. Zaterdagnacht te drie uur is de hulp der politie te Middelburg ingeroepen ten huize van den logement houder R. in de Winterstraat, die ruzie had met zijn vrouw en haar met een groot mes vervolgde. De vrouw vluchtte eerst naar den zolder en klom van daar op het dak van een aangrenzend huis. Toen de politie ter plaatse kwam trachtte R. een einde aan zijn leven te maken, wat nog juist kon worden ver ijdeld. ALKMAAR, 5 Augustus 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 paarden f 130200; 15 melkkoeien, f 120175; 17 nucht. kalveren (slacht) f 612; 25 sohapen, vette f 612, overhouders f 46; 6 schram men f 1823; 66 biggen (10 weken) f 812, kleine bokjes f 2-7. Handel stil. ALKMAAR, 5 Augustus 1933. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald 72% 82% cent per pond. Eieren f 33.25 en eendeieren f 2. ALKMAAR, 5 Augustus 1933. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 145.000 kipeieren f 2.80—3.70; 15000 eend eieren f 1.702 per 100 stuks. AMSTERDAM, 7 Augustus 1933. Ter veemarkt waren aangevoerd: 542 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5860 cent, 2e kw. 4355 ct., 3e kw. 3340 ct. per Kg. slachtgewicht: 130 melk- en kalfkoeien f 120180 per stuk; 255 vette kal veren 4448 ct., 2e kw. 3642 ct., 3e kw. 3034 ct. p. Kg levend gewicht; 61 nuchtere kalveren f 3.507.50, 30 schapen f 913 per stuk; 643 varkens vleeschvap- kens 90110 Kg. 414Q ct., zware varkens 3940 ct., vette varkens 3637 ct. per Kg. slachtgewicht; 22 paarden f 5090 per stuk. Aangevoerd 6 wagons Deensch vleesch. ALKMAAR, 7 Augustus 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en, prijzen als volgt: 103 vette koieen f 115200, handel matig; 26 vette kalveren per Kg. 50—70 cent, 51 nuch tere kalveren (slacht) f 614; 4 vette schapen f 12— 15; 416 vette varkens (zware) per Kg. 3084 ct. AMSTERDAM, 7 Augustus 1933. Boerennoteering. Rogge per 100 Kg. f 44.50, win tergerst f 3.504, Chev. f 4—4.50, haver f 4.504.75, duiveboonen f 910, paardeboonen f 66,50, groene erwten f 8,509.50, vale erwten f 1011, karwijzaad per 50 Kg. f 13—13.50. WARMENHTJTZEIN, 5 Augustus 1933 Schotsche muizen f 0.801.70, idem grove f 0.75—0.80, idem drielingen f 0.75080; eigenheimers f 0.701.60, gele nep f 45.20, uien f 2.702.90, idem drielingen f 0.801.80, zilvernep f 4.506, idem drielingen f 2.20 2.50, idem uien f 0.80. roode kool f 11.10, gele kool f 1.20, slaboonen f 22.50. Aanvoer: 101400 Kg. aardappelen, 4200 Kg. gele nep, 1300 Kg. uien, 11100 Kg. zilveruien, 8600 Kg. roode kool, 500 Kg. witte kool, 2200 Kg. slaboonen. WARME1NHUI2ESN, 7 Augustus 1933. Schotsche muizen f 0.751.50, idem grove f 0.75, eigenheimers f 1.201.30, zilvernep f 4.604.70, idem drielingen f 2.302,40, idem uien f 0,80, roode kool f 1; slaboonen f 2.30. Aanvoer: 7100 Kg. aardappelen. 225 Kg. gele nep. 2000 Kg zilveruien, 2000 Kg roode kool. ALKMAAR. 7 Aug. Aardappelen f 0.802.10, roode kool f 1 per 100 Kg., aalbessen f 1012, appelen f 510, augurken f 522. doperwten f 14, druiven f 2227, peren f 312, snij» boonen t 1—7.50, dubbele spercieboonen f 1—3, tomaten f 48.. zwarte bessen f 0.80 per 100 pond, andijvie f 0.50 —2. bloemkool I f 7—16, II f 1.50—4, kropsla f 0.50— 3.10. komkommers f 12.50. meloenen f 8—30. per 100 stuks, postelein f 0.100.20, spinazie f 0.25—0.60 per bak, rabarber f 3.50—5.50, selderie f 0.50—1.40, wortelen f 4 14 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Aug. Aangevoerd: 30000 Kg. roode kool f 11.10, 3400 Kg. gele kool f 11.10, 900 Kg. vroege witte f 1.20, 120 stuks bloemkool f 7.20. II f 2.90—3.30, 200 bos peen f 4.30, 52000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.751.50, bl. eigenh. f 1—1.90, eig. f 0.90—1.70, duc f 0.90—1.10, drielingen f 0.75—0.80, 8100 Kg. uien: zilvernep f 4.70— 5.10. zilverdrielingen f 2.402.50. zilveruien f 0.90, gele nep f 4.40—4.90, gele drielingen f 1.60—2. gele uien f 2.40—2.80, 1800 Kg. slaboonen f 2—3.50, 450 Kg. bieten f 0.60—L NOORDSCHARWOUDE, 7 Aug. Aangevoerd: 74300 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.75—1.30, groote f 0.80—1, duken f 0.75—1.10. eigenh. t 1.10—1.30, bl. dito f 1.20—1.50, drielingen f 0.75. 6600 Kg. uien f 1.70—2.10, drielingen f 1.60—1.90, gele nep f 3.go4.70, 12250 Kg. zilveruien f 0.80—1, drielingen f 2.50—2.80. zilvernep f 3.10—5.30, 1050 Kg. spercieboo nen f 2.60—3.50, 1600 Kg. roode kool f 1. MEDEMBLIK. 7 Aug. Schotsche muizen f 0.37%0.45, kleine f 0.37%0.40, witvl. aardappelen f 0.37%0.40. per 50 Kg. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of borg tochten onder zich hebben ten laste van wijlen Mej. T. SCHENK, laatst gewoond hebbende aan den Molen- vaartsweg te Anna Paulowna en over leden te Alkmaar II Juli 1.1., worden verzocht daarvan opgave te doen aan den heer C. REZELMAN Dzn. te Anna Paulowna. TE HUUR BIJ INSCHRIJVING, aan den Ruigeweg nabij Keinsmerbrug, bestaande uit een nieuwe Huismans woning met Schuren, Erf en Weiland, groot 24.80.40 Hectaren, thans in huur bij den heer W. NIEMAN. Inschrijvingsbiljetten, mede onder teekend door twee gegoede borgen, in te leveren voor 24 Augustus a.s. ten kantore van Notaris J. KOOMEN te Wieringerwaard, waar inlichtingen en voorwaarden verstrekt worden. van Donderdag 10 Aug. van 8—12. 1.30—6 uur. Vrijdag 11 Aug van 8—12, 1.30—6 uur. Zaterdag 12 Aug. van 8—12 uur (bij de oude doorbraak) en niet op het terrein van den heer SCHIPPERS. Telei. 2 WIERINGERWAARD. 7.persoons wagens. Billijk tarief.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3