NIJMEGEN IN REP EN ROER. Een woesteling. De valsche rijksdaalders. DIT DEN RAAD VAN HELDER. Ik heb een auto. Drama onder water. liefdesdrama te Nijmegen. Droevig ongeluk te Katwijk aan Zee. Weer een vliegongeluk te Soesterberg. Poging tot omkooperij. Grensincidenten bij Eupen. Kind door auto gedool. Een Spaansch klooster bestormd. Predikbeurten. Naeekomen Berichten. PANIEK IN DE BINNENSTAD. TIENDUIZENDEN STROOMDEN TEZAMEN OP HET STATIONS PLEIN. EEN ON GE VAARLIJKEN BRAND EN EEN OUDEN GASHOU DER DE AANLEIDING. Omstreeks een uur of half zes waren boven Nij megen enorme rookwolken zichtbaar, die een gedeelte van de stad verduisterden. De menschen begaven zich per rijwiel, auto en te voet in de richting, waarin de pikzwarte rookwolken zichtbaar waren. De zonderlingste geruchten deden de ronde en met eteeds grootere hardnekkigheid werd beweerd, dat de gasfabriek in lichtelaaie stond. Op dat gerucht werd een ware run naar het Stationsplein gehouden, waar zich in een oogwenk tienduizenden nieuwsgierigen ver zameld hadden. De Nijmeegsche corr. van het „Alg. Hsbl." meldt hier omtrent nog nader: Inderdaad stegen uit de diepte, waarin het gasfa briekterrein gelegen is, zware rookwolken op, die den hemel verduisterden en deden vermoeden, dat daar een enorme brand woedde. Niet alleen het trrein van de gasfabriek, maar de geheele omgeving was in een rook massa gehuld, die zelfs het daglicht verduisterde. Min der moedigen zochten in de verwachting van een explosie een goed heenkomen. Brandweerwagen na brandweerwagen rolde aan, de politie werd voor zoover de bewaking van de stad dit maar toeliet, naar de plaats des vermeenden onheils ge dirigeerd. Weldra was het geheele terrein in wijden omtrek afgezet. Intusschen verminderden de rookwolken ziender- oogen. De zon brak weer door. Slechts een intense prik kelende teerlucht deed toen nog vermoeden, dat er iets buitengewoons aan de hand was geweest. Hoe dreigend de toestand zich aanvankelijk ook liet aanzien, er was inderdaad geen aanleiding ge weest om een catastrophete vreezen. Sinds eenige weken is men rul. bezig met het sloopen van twee oude gashouders, op het terrein van de gasfabriek, dat door de bebouwing langzamerhand in het hartje van de stad is komen te liggen. De nieuwe gasfabriek, waarvan reeds eenige hou ders gereed zijn. komt een eindweegs bulten de stad. Reeds zijn daar eenige gashouders verrezen, die eeni- gen tijd geleden in gebruik genomen zyn. Daardoor was bet mogelijk de bestaande gashouders te sloopen. Bij dit slooplngswerk wordt gebruik gemaakt van steekvlammen voor het losbranden van de ijzeren pla ten. Daarbij nu was gisternamiddag een hoeveelheid teer, die zich op den gashouder bevindt, in brand ge raakt. Beneden in den gashouder bevond zich een hoeveelheid water, waarop een laag olie dreef. Het brandende teer viel op de olie, die eveneens in brand geraakte, waardoor een gloeiende vuurzee ontstond. Huizenhoog sloegen de vlam men op en enorme rook- massa's verspreidden zich boven de stad en brachten schrik en ontsteltenis teweeg. Op dit alarmeerende verschijisel was de brandweer met al het beschikbare matriaal uitgerukt; het geloei van de sirenes en het luide gebel van de brandweerauto's verhoogde de pa niekstemming, die in de stad ontstond. Op het oogen glik, dat de brand op zijn hevigst woedde, waren tien duizenden menschen aanwezig. Met eigen materiaal had het personeel van de gasfabriek intusschen het vuur gebluscht. 9 Moordaanslag op de heide te Bussum. Dinsdagavond omstreeks tien uur was de jongeman S. uit Bussum met zijn meisje op de Fransche Kamp- heide. Plotseling werd hij aangevallen door een per soon, die hem onder den uitroep van: Ik zoek er nog meer, een snijwond toebracht in de linkerzijde en een in den rechter arm. Daarna nam hij over het rijwiel pad de vlucht. S. stelde zich onder behandeling van zijn huisarts, die de wonden heeft gehecht. Inmiddels kreeg de politie mededeeling, dat iemand openbare schennis der eerbaarheid pleegde tegenover twee dames eveneens op de heide. Zijn signalement dat, zoowel door S. als de dames was opgegeven, was zeer vaag. Een uur later wist de politie echter iemand aan te houden, die een recidivist is op dit gebied. De man bleef ontkennen. Er was echter op de plaats van de aanranding van S. een zakmes gevonden, dat nog bebloed was. Een dergelijk zakmes had ook de aangehoudene in zijn berit gehad. Deze, de 48-jarige W. uit Huizen, had ook een fluitje bij zijn aanhouding bij zich. S. had beweerd, dat de man onmiddellijk na den aanslag op een soort politiefluitje had geblazen. Gisterochtend is de man door de mand gevallen wat den aanslag op S. aangaat. Hij werd gistermid dag voor den officier van justitie te Amsterdam ge leid, verdacht van poging tot moord. Politie er in geslaagd de matrijzen voor de vervaardiging te vinden. In verband met de arrestatie van den valschen munter, v. d. P., te Aarlanderveen, die verdacht werd van het vervaardigen van vlasche rijksdaalders en bij wien de vorige week door de Amsterdamsche en Alphensche politie een inval is gedaan, wordt gemeld dat de inspecteur van politie te Alphen er gistermid dag in geslaagd is de matrijzen van de, zoo kunstig nagemaakte valsche rijksdaalders te ontdekken. Reeds drie maal was het huis van v. d. P. tot in alle hoeken doorzocht. Gistermiddag ontdekte de po litie echter tusschen de dakpannen en de beschoten kap juist boven het vertrek, waar v. d. P. zijn werk plaats had, een aan een touw hangend zakje, waarin de vermiste matrijzen werden aangetroffen. Hiermede is het bewijsmateriaal tegen v. d. P., die Inmiddels in het huis van bewaring te 's-Gravenhage is opgesloten, doch tot dusver nog steeds bleef ontken nen, aanzienlijk vermeerderd. DE GEVAARLIJKE ZEE. Jongeman verdronken. Toen Dinsdagavond de 21-jarige P., te Domburg, zich met zijn zuster in zee begaf om te zwemmen, wer den beiden door een sterken draaistroom verrast. Het meisje riep om hulp en men mocht er in slagen haar te redden, doch P. werd door den stroom mede ge sleept. Zijn lijk is kort daarna aangpspoeld. ONGEVAL IN EEN KANO. Het slachtoffer verdronken. De 18-jarige J. M. van Engelen uit Alphen a. d. Rijn, die met zijn verloofde en eenige andere jongelui on der Rijpwetering aan het varen was, is, toen hij van de eene kano in de andere wilde overstappen op den rand van het bootje gevallen met het gevolg, dat een rib door een zijner longen drong. De jongen ver dween onmiddellijk in de diepte. Hoewel hij spoedig op het droge kon worden gebracht, bleken de levens geesten reeds geweken. 500 meter strand er bijgehuurd. Toene ming van bezoek te verwachten. Op voorstel van B. en W. van Den Helder, heeft de Raad besloten een gedeelte strand ter lengte van 500 meter, dat ca. 2 K.M. ten Zuiden van de badplaats ligt, van het rijk te huren. Tengevolge van den aan leg van een rijwielpad door de duinen is er n.1. een toeneming van het strandbezoek aldaar te verwach ten. Aan de posterijen werd vergunning verleend tot het plaatsen van een tweetal telefooncellen op den openbaren weg. Tenslotte hield de Raad zich in besloten zitting be zig met een voorstel tot het nemen van een beginsel besluit inzake de radiodistributie. Misschien een internaat bij de Zeevaart school. Verder heeft de Raad besloten tot de instelling van een internaat aan de zeevaartschool, behoudens goed keuring van uen minister, dat in plaats van de be noeming van een wachtgelder, een vrije benoeming mag geschieden. Men wil namelijk trachten de functie van leider van het internaat te combineeren met die van leeraar in de practische vakken. De wachtgelder, welke den minister op het oog heeft, is voor het hou den van toezicht niet geschikt. Mocht het verzoek van de gemeente dan ook niet worden ingewilligd, dan is daarmede het voorstel van de vestiging van een inter naat ven-a Hen. Dan besloot de Raad nog aan het tweetal openbare lagere scholen geen eerste leerjaar te verbinden en evenmin aan de drie scholen een zevende, doch over te gaan tot het vormen van een centraal zevende leerjaar. Maar geen geld. Een paar weken geleden kreeg de Belgisohe schipper De H.. die met zijn schip in de Waalhaven te Rotterdam lag^ bezoek van den 19-jarigen schippersknecht J. H. de M., afkomstig uit Kruiningen, die hem vroeg, of hij ook bij hem in dienst zou kunnen komen. De schipper kende den Jongen eenigszins en hij beloofde hem. in den namiddag met hem mee te gaan naar de stad, waar zij dan een anderen schipper zouden ontmoeten, die, naar De H. wist, wel een knecht zou kunnen gebruiken. Inderdaad zijn zij 's middags naar de stad gegaan, hebben zij daar den anderen schipper ontmoet en heeft deze den jongeman in dienst genomen. Den volgenden morgen kwam schipper De H. tot de ontdekking, dat er den vorigen dag, tijdens zijn afwe zigheid, in zijn roef was ingebroken. Gestolen waren een gouden horloge met ketting, een portefeuille met f 25 en de scheepspapieren. Hij waarschuwde den justi- tieelen dienst van de Rivierpolitie en deze trok op on derzoek uit. Al dadelijk hield men rekening met de omstandigheid dat M. geweten had, dat De H., die al- Twee bader» te Vogelenzang verdronken en een redder ternauwernood aan den dood ontsnapt. Dinsdagavond waren achter hetgraanhuis „De Til- tenberg" te Vogelenzang twee personen gaan baden ln een sloot. Een ongehuwde 28-jarige man, die slechts weinig kon zwemmen, wilde toch de sloot overzwem men, maar zonk weg ln de diepte. Een gehuwde 30- jarige man wilde hem te hulp komen, maar omdat hij in het geheel niet kon zwemmen, verdween ook hij in de diepte. Een visscher. die in de nabijheid was, dook onmiddellijk naar de beide mannen. Er ontstond onder water een hevige worsteling omdat de drenke lingen zich aan hem trachtten vast te klampen. De vis scher wist echter met g-roote moeite beide personen, die reeds bewusteloos waren, op den wal te brengen. Een onmiddellijk ontboden geneesheer paste ruim anderhalf uur kunstmatige ademhaling toe, doch slaag de er niet in de levensgeesten weer op te wekken. De slachtoffers zijn de 30-jarige gehuwde R. uit Vogelen zang en de 28-jarige ongehuwde B. uit De Zulk. In zee verdronken. Gistermiddag is te Katwijk aan Zee bij het baden ln zee verdronken de 17-jarige J. Gijsel, woonachtig te Alphen a. d. Rijn. Naar het lijk van den jongeman wordt gezocht. Dertigjarige man steekt zün medeminnaar dood. Daarna zichzelf bij de politie ge meld. Gisteravond, aldus verneemt V.D uit Nijmegen, heeft een dertigjarige broodbakker uit Rotterdam, die tijdelijk te Nijmegen woont, een eveneens dertig jarigen man na een woordenwisseling in een huis aan de Bottelstraat aldaar, waar het meisje woont op wie beiden hun zinnen gezet hadden, met een mes in den rug gestoken, en gedood. De dader begaf zich na zijn misdaad rechtstreeks naar het politiebureau, waar hij zijn daad bekende. Auto op kinderen Ingereden. Meisje op slag gedood; een jongetje zeer ernstig ge wond. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft een auto uit Hillegom bij den kruisweg VarkevisaerstraatAnna- straat te Katwijk aan Zee twee kinderen aangereden, die den weg overstaken. Het eene kind, de driejarige Guurtje Guyt, werd op slag gedood, terwijl haar broertje Cornelis, oud vijf jaar, opgenomen werd met een hersenschudding en beenbreuken. Het ventje is naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd, waar voor zijn leven gevreesd werd. Bij onderzoek door de politie bleek, dat de remmen van de auto, welke op het moment van het ongeluk een vaart had van 40 KM., niet in orde waren. Een waarnemer licht gewond. Dinsdagmiddag kwam een vliegmachine van de luchtvaartafdeeling vermoedelijk te laag binnen, ten gevolge waarvan zij „doorzakte" en met de wielen te recht kwam op een toestel, dat voor een der hangars stond, meldt het Utr. Dagblad. Het dalende vliegtuig sloeg over den kop en werd zwaar beschadigd. De bestuurder, de sergeant-vlieger Maagdeland liep geen letsel op. De adspirant reserve officier waarnemer Van den Hoek kwam er minder goed af: hij brak een knie. leen aan boord woont, een middag afwezig zou zijn. De M. bleek gesignaleerd te staan voor diefstallen, oplich tingen enz., dus de veronderstelling, dat hy de hand in deze inbraak zou hebben gehad, was niet zoo heel gewaagd. Men besloot hem eens te ondervragen en een rechercheur ging naar het schip van den kennis van De H., bij wien de M. dien dag in dienst had moeten komen. De M. was evenwel niet verschenen. Na heel wat zoeken en vragen, kwam men tot de ontdekking, dat hij in een kosthuis aan de Maaskade woonde. Daar bleek hij evenwel niet te zijn. Meneer was met een paar vrienden, met zijn auto op een kampeertocht! Een paar dagen later kwam De M. van dezen tocht terug en terstond werd hij aangehouden. Het bleek, dat hij eigenlijk twee auto's had. Met den eenen wagen was hij een rit door Nederland gaan maken. De andere wa gen stond geparkeerd op een terrein aan de Waalhaven De banken waren uit dien wagen genomen en ver vangen door stroozakken. Als het mooi weer was, kampeerde De M. met zijn vrienden in dien -tweeden auto. Met dezen wagen kon hij evenwel niet rijden, omdat hij geen geld had om de wegenbelasting te be talen. Op de vraag, hoe hij dan aan het geld was ge komen, voor de wegenbelasting en de benzine voox den anderen wagen, bleef hij het antwoord schuldig. Het bleek voorts, dat De M. met 2 vrienden op stap was geweest en naar een van die vrienden de 19- jarige A. v. B. vertelde, voor het geld uit de gesto len portefeuille en voor het bedrag, dat deze vriend had ontvangen, toen hij de gestolen ketting had be leend, het een en ander had gekocht. Toen het gezelschap in het Gooi kampeerde, bleek dat het geld op was. Een van de drie is toen naar Rotterdam gegaan, om het gestolen horloge te belee- nen Eenmaal te dezer stede ontzonk hem den moed en hij keerde per fiets en zonder geld naar het Gooi terug. De twee anderen hadden echter zijn terugkomst niet afgewacht, maar zij hadden ergens benzine ge leend en daarmee waren zij op weg naar huis gegaan. In Oudewater was de benzine op en zij hadden toen den wagenmaar bij een boer gestald. Met vrachtauto's zijn zij meegereden naar Rotterdam. Hun kameraad had hen niet gezien en hij zwierf eenzaam door het Gooi. De vriend, die de ketting had beleend, is even eens aangehouden De M. en hij zijn opgesloten. De derde vriend is inmiddels ook opgespoord en hij heeft verteld, waar het gestolen horloge was verstopt. Het horloge de ketting en de leege portefeuille, bene vens de scheepspapieren zijn ln beslag genomen. CNJLOt) DIERENMISHANDELING GESTRAFT MET LICHAAMSKASTIJDING. Verordening in Brunswijk. Uit Brunswijk: Mishandeling van dieren in Brunswijk en Anhalt zal voortaan volgens een ver ordening van den nationaal-socialistischen gouver neur met lichamelijke tuchting van den dader en de portatie naar een concentratiekamp worden gestraft. In gevallen van ernstige dierenmishandeling, al dus de verordening, zullen de kwellers terstond naar een concentratiekamp worden overgebracht, waar zij een behandeling zullen ondergaan, die hun voor eens en altijd den lust zal ontnemen om weerlooze dieren te mishandelen. Barometerstand: 767 m.M. Vooruitrichten: Onzeker. Temeperatuur: 18 gr. C. is 63.9 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogztlde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De verleider gearresteerd. Men meldt aan de N.R.Ct.: Op 4 Augustus j.1. kreeg een rijksambtenaar, die een klein salaris verdient, het aanbod van f3000 om opgaven te verstrekken voor het derde gedeelte no tarieel staats-examen. Hoewel hij in behoeftige om standigheden verkeerde wees hij dit aanbod van de hand en meldde dit feit aan zijn directeur, die daar op aangifte deed bij de politie met als gevolg, dat gistermiddag de verleider gearresteerd is. Smokkelaars door Duitsche douane-arohte- naren tot op Belgisch gebied achtervolgd. Naar Reuter uit Brussel verneemt, meldt de „Solr" uit Vervier», dat de situatie aan de Duitsche grens op nieuw zeer gespannen is. Herhaaldelijk doen zich inci denten voor tusschen smokkelaars en Duitsche douane beambten, die hun nasporingen voortzetten tot op Bel gisch gebied. De laatste dagen hebben de douanebeamb ten smokkelaars vervolgd tot het gehucht Fringhaus op het gebied der gemeenten Eupen en Raeren. Er wer den schoten gewisseld, waarbij een der Duitsche douane beambten werd gewond. Naar aanleiding van deze incidenten is aan de gen darmerie te Eupen opdracht gegeven een onderzoek in te stellen. In den loop van dit onderzoek werden de gendarmes bespied door een als landlooper vermomden Duitschen beambte en werden zij herhaaldelijk lastig gevallen. Zoo werden hun smadelijke scheldwoorden toe gevoegd door een afdeeling Hitler-jeugd, die zich aan de grens had opgesteld. Het parket van Verviers is op de hoogte gesteld van deze incidenten. Men hoopt, dat de noodige maatregelen zullen worden genomen, voor er zich ernstiger incidenten voordoen. EEN EILAND VERDWENEN- In het Westen van den Stillen Oceaan Reuter meldt uit Tokio: Het eiland Ganges, dat in de atlassen wordt aange geven in het Westelijk deel van den tillen Oceaan, 30 graden NB en 150 OL, is volgens de jongste berichten geheel verdwenen. Een Japansch eskader, dat zoo luist is teruggekeerd van een uitgebrelden onderzoe kingstocht in den Stillen Oceaan, zegt in zijn rapport «•een spoor van het eiland meer te hebeen kunnen ont dekken. Chauffeur die doorreed achterhaald en in arrest gesteld.. Dinsdagavond te circa half zeven kwam met groot© vaart een auto over den rijksweg uit 's-Hertogenbosch in de richting Tilburg. Onder de gemeente Berkel-Enschot ter hoogte van den zijweg, die naar laatstgenoemd dorp voert, was het driejarig dochtertje van den rijwielhersteller H. Smetser, die ongeveer daar ter plaatse aan den Bosch- weg woont, aan het spelen. Het kindje werd door de auto gegrepen en meege sleurd. aldus de „Msb.". De kleine werd op slag ge dood. Zonder zijn vaart ook maar eenigszins te ver minderen reed de bestuurder verder, ddch ooggetui gen van het ongeval konden aan de terstond gewaar schuwde marechaussées nog een signalement van den wagen opgeven. Het was een grc„te Duitsche wagen dien men ge makkelijk kon herkennen, zoodat hij bij zijn tocht door Tilburg in de richting Breda ook werd opge merkt. Doordat het signalement terstond aan de po litie te Breda was doorgegeven, slaagde men er in den wagen en den bestuurder nog denzelfden avond aan te houden in de gemeente Zundert. Door de mare- chaussée te Tilburg wordt het verder onderzoek ge leid. Nader verneemt bovengenoemd blad nog, dat toen de rijksveldwachter te Zundert den wagen aanhield en in beslag nam, de bestuurder bij het eerste ver hoor het wilde doen voorkomen, alsof het kind zich midden op den weg had bevonden. Hij erkende het meisje gezien te hebben, doch gaf verder slechts on samenhangende verklaringen. Met den in beslag ge nomen auto, welke afkomstig bleek uit Sleeswijk, be gaf men zich 's avonds nog naar de plek des onheils. Onder leiding van burgemeester Panis werd ter plaatse een onderzoek ingesteld en het geval gerecon strueerd. De bestuurder werd in arrest gehouden. De monniken verdreven. Reuter meldt uit Madrid: Onder aanvoering van den burgemeester van Da-bastro en verscheidene ge meenteraadsleden, heeft een troep van ruim 200 per sonen de kloosterschool aldaar bestormd en het ge bouw bezet, na de monniken er uit te hebben verdre ven. De monniken wilden nog een poging doen om hun klooster te verdedigen, doch toen de menigte voor bereidingen trof om het gebouw in brand te steken, gaven zij zich ever. Omtrent hot bezit van dit klooster was een geschil hangende tusschen de kloosterorde en de gemeente, die heiden beweerden eigenaresse van het gebouw te zijn. De zaak werd voor het gerecht ebracht, doch de gemeentelijke autoriteiten en een deel der bevolking wachtten de uitspraak niet. af en stelden de rechtbank voor een voldongen feit ZONDAG 18 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Dr. Glas van Scheemda (Gr.)' Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10% uur, De. Enklaar. St Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Huisduinen, voorm 9 uur, Ds Enklaar. .Tulianadorp, voorm. 10% uur. De Tinholt Hippolytushoef, voorm. 10% uur. Ds. Van Beek. Oosterland, nam 2% uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, voorm. 10% uur ,Ds. Reddlngius. Warmenhuizen, geen dienst Winkel, geen dienst. Anria Paulowna, voorm. 10 uur, de heer H. Smit van Enkhuizen. Dirkshorn, geen samenkomst. Noordscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Van Dijk. Oudkarspel, geen dienst. Oude Niedorp. geen dienst. Nieuwe Niedorp. nam. 8 uur, Ds. Boeke. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Schagen, voorm. 10% uur, Ds. K. J. van der Berg, uit Amersfoort 's Avonds geen dienst Schagerbrug, nam. 7% uur, Ds. Bosma. GEREF KERK. Kolhorn, voorm. 10 uur. Cand. H. van der Veen. Nam. 3 uur. Cand. H. van der Veen. THE STAR OF HOPE MISSION. Juli&nadorp, nam. 7% uur, de heer Sevensma, v. A'dam. ALKMAAR Dinsdagavond te ongeveer half tien is een luxe auto, bestuurd door J. W. alhier, komende van Akersloot onder de gemeente Heiloo in het Noordhollandsch Ka naal gereden. De wagen slipte, reed eerst tegen een haag en schoof vervolgens achteruit in het kanaal. De bestuurder en het naast hem zittende meisje kwamen bijtijds op het droge, terwijl de derde inzittende, een oude man, door handreiking uit den wagen kon worden getrokken. De kop van de auto, die met een touw vast gemaakt is, ligt tegen den wal. De stuurinrichting bleek nog goed te werken. Auto- en Motor-reparatie is een zaak van vertrouwen. Wendt U tot Nico Kamp, Noord, Schagen. BARSINGERHORN De jaarlijksche kermis begint weer te naderen en. zooals gewoonlijk zal ook nu de Zondag weer staan in het teeken van de voetbalsport. 's Morgens zullen de D.E.S.-adspiranten a en b twe® wedstrijden spelen en 's middags D.E.S. I en de vete ranen. De laatsten spelen tegen de Petten-veteranen hun 4den wedstrijd. 1 werd er gewonnen, 2 verloren. Denkt er aan de balans weer in evenwicht te brengen! 's Maandagsavonds treedt in de zaal van den heer De Graaf de bekende tooneelvereeniging „Jong Leven" op met „De Ridder van de Kouseband". Naar wij vernamen, zal deze opvoering door den auteur Henk Bakker, worden bijgewoond. Voor ..Jong Lven" is dit een aardige attentie en ongetwijfeld een aansporing om het werk zoo goed mogelijk voor het voetlicht te brengen. Een bezoek kan dan ook ten zeerste worden aanbevolen. Goed weer en de kermisdagen zullen ook nu weer op prettige wijze gevierd kunnen worden.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2