Een paarMenschen Sparta-nieuws. SCHAGER ROOSJES MOORD TE OSS. Zenuwen. STRAATGEVECHTEN TE DUBLIN. De vele branden ten plattelande. Het bloemboflensaneeringsplan. Doodelijke aanrijding bij Roermond. §Jb. CHATTILLON-Wit OUDEN VAN DAGEN Wijk OUDESLUIS. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. Klaas Middelbeek, T'A NOEN T)ÏJ K NOORDSCHARWOUDE. De kermis is weer voorbij. Dinsdag de laatste dag was het ook niet druk. zoodat over het algemeen gezegd kan worden dat de kermis een kalm en rustig verloop -gehad heeft Bü den heer J. de Bakker was gedurende de kermis gelegenheid tot kolven en biljarten, waarvan door ver scheidene liefhebbers gebruik is gemaakt Woensdag werden tenslotte nog kolfwedstrijden ge houden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Kolfbaan ..Concordia": le klasse: le pr. G. Hop. "Noordscharwoude 205 p,, 2e pr. G. Deutekom. Noordscharwoude 176 p., serieprija J. Schrielten. Oudkarspel 45 p. 2e klasse: le pr. L. Dekker, Oudkarspel 162 p., 2e pr. G. Langedijk, Oudkarspel 157 p., serieprijs K. Boot, Noordscharwoude 43 p. 3e klasse: le pr. D. Rijper Jr., Zuidscharwoude 160 p. 2e pr. D. Rijper Sr., Zuidscharwoude 160 p., serieprijs H. Kuiper Noordscharwoude 45 p. Kolfbaan J. de Bakker: le Klasse: 1. Frans Muileboom,.Noordscharwoude 163 p., 2. C. Langedijk Pz., id., 142 p., 3. G. Hop, Noordschar woude 134 p. Serie: J. Schrieken, Oudkarspel 58 p. 2e klasse: 1. C. Balder. Noordscharwoude 157 punten. 2. L. Dekker. Oudkarspel 152 p.. 3. K. Bood, Noord scharwoude 137 p., Serie P. Jes, Noordscharwoude 51 p. 3e Klasse: 1. W. Kuin, Noordscharwoude 131 p.. 2. W. Bakker. Noordscharwoude 131 p., bij loting, 3. H. Aarts, Oudkarspel 121 p., Serie T. Beenker, Noordscharwoude, 34 punten. Biljarten op de Vlotbrug: le prijs Heerenrijwiel Joh. Carnas, Oudkarspel. Ter gelegenheid van de kermis werd op het Voor- waartsterrein een voetbalmatch gespeeld, welke opge luisterd werd door muziek: De uitslag was: Voorwaarts I, (Noordscharwoude)Sportlust (Alk maar) 3L ZIJ P K SCHAGERBRUG. Woensdag j.1., 's avonds 8 uur, werd een algemeene ledenvergadering gehouden van de alhier gevestigde Harddraverij vereen igin^ „Voorwaarts". Aanwezig zijn 10 leden. De Voorzitter, de Edelachtbare heer J, de Moor, opent de vergadering, waarna do notulen van de vo rige vergadering worden gelezen door den secretaris, den heer P. Vries, en onder dankzegging aan den samensteller, den heer K. van Locnen, worden goedge keurd. Vervolgens is aan de orde het onderzoek der reke ning over het dienstjaar 1032. De rekening wordt on derzocht door een commissie, bestaande uit de heeren H. de C?raaf Sr., en W. L. Correljé. Namens de com missie wordt door laatstgenoemde geadviseerd de re kening goed te keuren, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn beheer. Aldus wordt beslo ten. De rekening sluit met een batig saldo van f 180.29. Volgt bestuursverkiezing, wegens periodieke aftre ding van de hoeren V. Rakker en G. Visser. Beide heeren worden met bijna algemeene stemmen herko zen en nomen de benoeming aan. Hierna komt in bespreking het houden van een harddraverij en vaststelling van de uit te loven prij zen. Besloten wordt ook dit jaar op kermis-Dinsdag we der een harddraverij te houden. Een uitvoerige bespreking ontspint zich over de vraag, op welke wijze de draverij zal zijn te oreanisee- ren, t.w. of er gehandicapt zal worden, enz. Een be sluit hieromtrent wordt niet genomen, doch aan het PROGRAMA VOOR ZONDAG A.S.: Schagen I—Stormvogels II. Aanvang 2i/2 vnr. J. Lutjeharms V. Vlottes. H. Middelheek J. Slingerland. K. Rempt, P. Blaauboer. W. Rus, P. de Vries, G. J. Boontjes, H. Veenstra, J. Rossen. Reserve's: J. Watertor, half; C. dc Moor, voor; P. Boon. achter. Bovenstaand elftal is in overleg met onzen trainer Prof. H. G. Reitsma, opgesteld. De E. C. D.E.S. aSchagen adsp. comb. Aanvang 10 uur. Bedankt als Ud: P. Bruin en L. Strijder. Verminkt lijk van een Jongeman In een greppel gevonden. Gistermiddag omstreeks vier uur werd in een weiland op de z.g. Gement te Berohem de twintigjarige G. de Bie, wonende aan den Bergemschen weg te Oss, ver moord gevonden. Hem waren de hals en de beide polsen doorgesneden. De politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld. Omtrent dezen afschuwelijken moord vernemen wij nader, dat het lijk op een zeer eenzame plek is aan getroffen. Het slachtoffer vertoonde messteken in de hals, in de borst en in een der armen. De man was einös gisteravond vermist» Men neemt aan. dat de moord tusschen 11 en 1 uur gisternacht heeft plaats ge had. Waarschijnlijk was dc B. in het bezit van een fiets, doch deze is niet gevonden. Aan zelfmoord wordt niet gedacht, omdat men op het lijk een geheel onbe bloed mes heeft aangetroffen. De politie van Oss en Berchem hebben een uitge breid onderzoek ingesteld, onder leiding van de burge meesters dezer gemeenten. Het slachtoffer was werkloos en tewerk gesteld bij de werkverschaffing bij de Maaswerken. Hij was onge huwd. Neef van den vermoorde gearresteerd. In den loop van Woensdagavond is onder verden king het misdrijf te hebben gepleegd gearresteerd een 18-jarige neef van den versla gene. De jongeman is met het lijk geconfronteerd. Na af- teot van de confrontatie Is hfj naar 's-Hertogenbosch overgebracht en in het Huis van Bewaring opgesloten. Nazi's schieten elkaar dood. Uit Essen: Het <?roeiende verspreiden van vlug schriften door com.nunistische partijgangers, heeft de S.A. er toe gebracht in Jen nacht van Dinsdag op Woensdag een versterkte patrouilledienst in te stel len. Daarbij is, volgens een mededeeïing der politie, tegen drie uur des nachts in het donker in de Post- Allee een treffen ontstaan tusschen 2 S.A.-patrouilles. Hierbij werd de S.A.-man Heinrich Hermsen door een schot in de longen gedood en de patrouilleleider Karl Bern uit de Kr usstrasse door een schot in de knie ernstig gewond. bestuur wordt machtiging verstrekt het programma op dit punt vast te stellen. Na cenige besprekingen wordt op voorstel van den heer G. Visser besloten de prijzen vast te stellen als volgt: le prijs f250.—, 2e prijs f 100.—, 3e prijs f50—, 4e prijs f25.—. Bij de rondvraag wordt er op gewezen, dat er bij de draverijen telkens zooveel volk op de trambaan aanwezig is en daar gratis de draverijen kan vol gen. Hoewel dit zeer in het nadeel der financiën van de vereeniging is, zal aan dit euvel slechts een einde kunnen worden gemaakt door medewerking van de spoorwegautoriteiten. Op de vraag van den voorzitter wordt een der aan wezigen bereid gevonden wederom bij de neringdoen den van Schagerbrug rond te gaan om te trachten fc'jdragen te verkrijgen voor het instandhouden der draverij. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter de vergadering, onder dankzegging voor de prettige be sprekingen, daarbij de wensch uitsprekende, dat de vereeniging, niettegenstaande de malaise, het hoofd boven water zal kunnen houden en dat ook dit jaar de harddraverij eon succes moge worden. BURGERBRUG. Dinsdag hebben de Ouden van Dagen van hier en Petten gezamenlijk een uitstapje naar Schiphol ge maakt. Te 9 uur in den morgen had aan de Burger- vlotbrug de start plaats en dra ging 't in kalm tempo met 18 luxe auto's, een heele file dus, op de plaats vazi hun doel aan. Te Velserbeek werd wat gepau zeerd en een verfrissching bleek geen overbodige weelde te zijn. Jonge, jonge, die oudjes kunnen hem nog flink raken hoor; zoo hebben we dan kunnen waarnemen, dat een oud hart soms erg dorstig kan zijn Ze zouden warempel op hun ouden dag nog verwend worden en verkwistend bovendien. Enfin, hierna werd de reis voortgezet over Bloemen- daal, Overveen, Haarlem en Heemstede wat de moeite wel loont om er te vertoeven, om dan door de Haarlemmermeer op Schiphol aan te stevenen. Na hier op 't vliegveld waar de oudjes o.a. nog een zitje genomen hebben in een vliegmachine, wat iemand de uitroep deed ontlokken: wat zegt u, die ouwe menschen in een vliegtuig en den nag de lucht in ók, nou mensch 't is om er je spraakwater baij te verliezen, voor gien geld van de wereld gon'k mee, waarop een ander lakoniek reageerde: ja, maar 't was een afgedankte, d'r zat giniens een motor in, na hier dan wat rondgescharreld te hebben en 't een «n ander van 't vliegwezen en de moderne teohniek waar genomen te hebben, ging de route op Amsterdam aan, waar bij Heek gedineerd werd. Wat een honger zich hier aan den dag legde, je kon er niet bij van de lust- nieten. Er waren er Dij die een half uur later nog aan hun lippen liepen te slikken, zeker vergeten van 't servet gebruik gemaakt te hebben. Nou al die nuwe snöfkes ök. Over Haarlem werd rechtstreeks de reis naar huis ondernomen, alwaar ze om 9 uur in den avond, zonder eenige pech opgeloopen te hebben, de eene moe de ander minder moe. allen behouden en wel arriveer den. Het oude. maar daarom niet minder vroolijke gezelschap, heeft de bewijzen geleverd naar hartelust genoten te hebben. Of de Vader's en Moeder's van deze tweede jeugd bij hun late thuiskomst goed te spreken waren, hebben we niet vernomen, maar wel, dat er volop genoten is en dat er op 't oogenblik wel zullen zijn, die geheimelljk met stijve kuiten loopen, maar er toch niet over durven kikken, waar ze anders de kans beloopen. volgend jaar van vader of moeder geen permissie te krijgen, Laten we eindigen met allen onzen oprechten dank te betuigen aa.n hen, die dezen dag mogelijk hebben gemaakt. GESPANNEN TOESTAND. Ernstige botsingen tusschen republikeinen en blauwhemden. Dinsdagavond braken in de Iersche hoofdstad Dublin ernstige onlusten uit, die tot Woensdagmorgen vroeg voortduurden. In een danslokaal kwamen leden van het Iersche republikeinsche leger in botsing met leden van de fascistische organisatie der blauwhemden. De poli tie greep in en maakte gebruik van den gummistok, doch kon wegens de overmacht der beide vechtende groepen, aanvankelijk niets uitrichten. Het geheele po litiecorps van Dublin werd gemobiliseerd en in het cen trum der stad samengetrokken. Verschillende fascisti sche leiders, o.a. de secretaris der organsatie generaal Cronin en overste Ryan werden gewond en moesten door de politie in veiligheid worden gebracht. Meer dan vijftien personen werden gewond en velen werden ge arresteerd. Toen de leider der parlementaire oppositie, oud-minister president Cosgrave per auto voor het dans lokaal. waar de fascisten zich hadden samengetrokken, arriveerde, werd zijn auto met een hagel van steenen gebombardeerd. Op aanwijzing van de politie moest hij tot vroeg in den ochtend in het danslokaal blijven aan gezien de menigte een dreigende houding bleef aanne men. Tweemaal probeerde men het lokaal te bestormen doch beide malen werd men door de politie teruggedre ven. Op sommige plaatsten trachtten jongelui rails en leidingdraden van de tram te vernielen om het verkeer tot stilstand te brengen. Pas tegen den ochtend slaagde de politie erin de menigte naar alle kanten te ver spreiden. Nader wordt uit Dublin gemeld: Na de bloedige botsingen, welke Dinsdagavond hebben plaats gehad, was de toestand te Dublin Woensdag uiterst gespannen. Alle belangrijke punten der stad wa ren door burgerwachten bezet en politieagenten pa trouilleerden door de straten. Verdere incidenten heb ben Woensdag niet plaats gehad. De troepen zijn gecon signeerd. De Valera heeft verklaard, dat hij geen geünifor meerd parades zal dulden. Ieder oogenblik wordt een definitief verbod voor den fascistenopmarsch voor a.s. Zondag verwacht. Groote belangstelling trekt het feit, dat de op een na de grootste partij van Ierland, de Cosgrave-partjj toenadering betoont aan de fascisten. Cosgrave zal mogelijk persoonlijk deelnemen aan den- opmarsch der blauwhemden op a.s. Zondag, indien de ze plaats vindt, In een onderhond verklaarde Cosgrave, dat hij het eens Is met de fascistische beweging en er zdoh over verheugt, dat het aantal aanhangers toe neemt Moedwillige brandstichting. Streng op treden Ls geboden meent het O. M. bij de Haagsche Rechtbank. In zijn requisitoir tegen een winkelier te Ooltgens plaat, die gisteren in hooger beroep terecht stond van een vonnis der Rotterdamsche rechtbank, waarbij hij wegens brandstichting veroordeeld was tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, zeide de procureur- generaal bij 't Haagsche gerechtshof o.m.: „In dezen tijd van vele branden in kleine, veel te hoog verzekerde behuizingen ten plat telande, moet naar mijn meening streng wor den opgetreden tegen brandstichters." Gisteren in werking getreden. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit tot toepassing van artikel 9 der Landbouw-Crisiswet 1933 op bloembollen (Teelt). Daarbij wordt van heden af tot en met 31 Juli 1934 het telen van bloembollen verboden, tenzij met door of vanwege den met de zaken van landbouw belasten minister te verleenen vergunning. Deze vergunning kan uitsluitend worden verleend: a. aan een aangeslotene, die heeft overgelegd een schriftelijk bewijs, dat hij een door dên minister vast te stellen percentage van den in het vorige plant jaar (een plantjaar loopt van 1 Augustus tot 31 Juli) ge wonnen oogst hetzij heeft ingeleverd, hetzij heeft ge reserveerd overeenkomstig door den minister te stel len regelen; b. voor den duur van één plantjaar: zij kan ook tusschentijds worden verleend en loopt dan tot den aanvang van het plantjaar, dat daarop on middellijk volgt. De vergunning is persoonlijk en geldt uitsluitend voor het perceel of de perceelen, vermeld in het bewijs der vergunning. Voorts zal de vergunning inhouden, welk percen tage van de in het vorige plantjaar beteelde opper vlakte der bovenbedoelde perceelen door den aange slotene mag worden beteeld. Dit percentage, dat ver schillend kan zijn voor de verschillende soorten van bloembollen, wordt door den minister vastgesteld, waarbij de minister bevoegd is het percentage vast te stellen op het gemiddelde van de in het vorige plantjaar en de daaraan onmiddellijk voorafgaande twee plantjaren beteelde oppervlakte. Botsing tusschen auto, afkomstig uit Den Helder en een motorrijwiel. De motorrij der gedood. CèOOOOÈOOIOOOQOQOOO a Op den 13den Augustus hopen a q onze geliefde Ouders b» S hunne 25-jarige Echtvereeni- 9 ging te herdenken. r\ Hunne dankbare Kinderen, q q Oudkarspel, Augustus 1933. g ÖOOOOiOCOOOOjOQOCtO Voor de vele blijken van belang stelling bij ons Huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. H. GROOT Cz. A. GROOT—v. d. Molen. Nieuwe Niedorp, Aug. 1933. Zij, die nog verzuimd zijn te vragen voor den Autorit, gelieven zich op te geven vóór a.s. Zaterdag, bij den Secretaris |b. NANNIS. LUCHTVAART DE FRANSCHE RECORDVLIEGERS. D© terugreis In voorbereiding. Uit Parijs: De vliegers Codos en Rossi bereiden hun terugreis uit Syrië naar Frankrijk voor. Indien zij van he: vliegveld van Rayak zullen kunnen vertrekker, met voldoende brandstof aan boord, willen zij zonder tus- schenlanding naar huis vliegen. Andera zal een tusschen- landing te Athene of te Rome worden gemaakt. DE MISLUKKING DER POOLSCHE OCE AANVLUCHT. Het vliegtuig neergestort. Uit St. Johns: Omtrent de mislukking van de Poolsche Oceaanvlucht der gebroeders Benjamin en Joseph Ada- mowitz wordt nader gemeld, dat hun toestel bij de landing te Harbour Grace op New Foundland van ge ringe hoogte neerstortte en tengevolge van een krachti- gen windstoot over den kop sloeg. De vliegers werden, zooals reeds gemeld, licht gewond terwijl het vlieg tuig zwaar beschadigd werd. ZWITSERSCH VLIEGER BOVEN AFRIKA VERDWENEN Uit Londen. De Zwitsersche vlieger Karl Lauer, die Zaterdag uit Kaapstad vertrok voor een vlucht naar Engeland, is sedert eenige dagen verdwenen. Za terdagavond werd hij het laatst gezien toen hij vaff Mossamedes in Angola verder vloog naar zijn volgen de j>leösterplaats. 1 Gisteravond had op den Rijksweg onder de gemeente .Maasbracht een ernstige botsing plaats tusschen een luxe auto afkomstig uit Den Helder en een motorrijder, komende uit Maasbracht. De bestuurder van het motor rijwiel. zekere Meder, werd met zware verwondingen naar het hospitaal te Roermond vervoerd, waar hij in den loop van den avond overleden is. De duorijder, ze kere K., bekwam een ernstige arm- en beenfractuur. De auto werd zoo goed als geheel vernield. De bestuurder bekwam wonder boven wonder geen letsel. De volgende nadere bijzonderheden omtrent dit onge luk, vinden we vermeld in de „Tel.": Uit de richting Roermond kwam de auto van den heer Van Baaren uit Den Helder, toen op hetzelfde oogen blik uit de richting Maasbracht een motorrijwiel nader de, waarop als bestuurder gezeten was de arbeider Me der uit Melick en als duo-passagier de arbeider Kror- schield uit Roermond, beiden van Duitsohe nationali teit. Voor zoover bekend, reed de auto met een snel heid van 50 K.M. aan de rechterzijde van den weg. De motorrijder nam de bocht goed, doch hij schoot door onopgehelderde oorzaak opeens naar links, waardoor hij in aanraking kwam met de auto, waarvan de be stuurder terstond uit alle macht remde. Tegelijkertijd bevond zich op den weg een hooiwa gen, waarvan de voerman naast de kar liep. De auto bestuurder moest, terwijl hij hevig remde, ook nog uitwijken voor dezen hooiwagen, ten gevolge waarvan de auto tegen een boom botste en omgekeerd en totaal vernield op den weg kwam te liggen. De inzittenden van den auto. bestaande uit den chauffeur, den heer Van Baaren en echtgenoote, benevens een 76-jarige dame, 'kwamen, behalve de heer Van Baaren, die een niet ernsüge hoofdwonde opliep, met den schrik vrij. De motorrijder werd door de botsing met den auto zwaar gewond, terwijl de duo-passagier met gebroken armen en beenen wer dopgenomen. De burgemeester van Maasbracht, alsmede de rijks- en gemeenteveld wachter en geneeskundige hulp waren spoedig ter plaatse. De belde zwaargewonde motorrijders werden, na ter plaatse voorlooplg verbonden te zijn, naar het St Laurentius-Ziekenhuis te Roermond overgebracht alwaar de motorrijder bij aankomst bleek te zijn over leden. Ook de heer Van Baaren werd voorlooplg ver bonden, doch behoefde niet naar het ziekenhuis te worden vervoerd. Inmiddels was ook het parket uit Roermond ter plaatse verschenen, waarna de auto werd vrijgegeven. NOG WARM WEDER IN ENGELAND. In Zuid-Engeland is het nog steeds droog en warm. Na een iets koeler ochtend was de temperatuur te Londen des middags weer 80 graden, terwijl om vijf uur een temperatuur van 84 gr. werd waargenomen. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. Nel Rezelman, thans te Amsterdam, slaagde voor de acte M. O. Licha melijke Opvoeding. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Wilhelmina Eva, dochter van J. G. Jan sen en B. Wagner. POLITIE. Verloren: een mes. Gevonden: een ring. SCHAGEN, 10 Augustus 1933. 8 Paarden f 150350, 5 pinkstieren f 60120, 12 gek dekoelen (magere) f 80120, 90 Idem (vette) f 140- 240, 19 kalfkoeien f 140—200, 4 pinken f 30—50, 53 nuchtere kalveren f 6-14, 138 idem (vette) f 814.50, 53 lammeren f 3.506.50, 2 bokken en geiten f 610, 44 varkens (vette) 3134 ct„ 65 biggen f 8—13, 10 kippen f 0.75, haantjes f 0.10—0.50. EIERVEILING SCHAGEN, 10 Aug. Aangevoerd: 101 partijen, 80.000 stuks kipeieren, 11 partijen 700 st. eendeieren, 15 kalkoeneieren. De prijzen bellepen voor kipeieren van f 33.60, voor eendeieren van f 1.801.90, kalkoeneieren f 4. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het blad van Zaterdag a.s. ALKMAAR. 9 Aug. Aardappelen f 0.801.30, roode kool f 1.20, per 100 Kg. aalbessen f 710, appelen f 711, augurken f 315; doperwten f 16, druiven f 2224, peren f 314, 6nij- boonen f 27.50, tomaten f 37 per 100 pond, andjjvifl f 0.503, bloemkool I f 9.5020.50, n f 2.505, kropsla f 0.803.80, komkommers f 13, meloenen f 725, per 100 stuks, rabarber f 2.504.50, selderie t 0.501.10, wor telen f 311 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Aug. Aangevoerd: 33000 Kg. roode kool f 11.10, 13000 Kg. gele kool f 1—1.10, 2500 Kg. vroege witte f 0.60—0.90, 46000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.75—1.40, bl. eigenh. f 1.101.80, eigenh. f 1.101.60, drielingen f 0.750.80, Duc f 0.75—1.10, Schoolm. f 0.75, 19000 Kg. uien: zilvernep f 2.903.70, zilverdr. f 1.401.70, zllveiv uien f 0.800.90, gele nep f 3.303.70, gele drielingen f 1—1.90, gele uien f 1.20—2.50. 2000 Kg. slaboonen f 3.80—5.40, 1700 Kg. bieten f 0.60—1, 380 bos peen f 8.60—3.70, 650 at. bloemkool f 8.90—9, II 1 3,50—4.30. NOORDSCHARWOUDE, 9 Aug. Aangevoerd: 66800 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.751.50, groote f 0.801.10, duken f 0.751.10, eigenh. f 1—1.20, bl. dito f 0.90—1.30, drielingen f 0.75, 10200 Kg. uien f 2—2.30, drielingen f 1.502, gele nep f 2.703.8a 15400 Kg. zilveruien f 0.800.90, driel. f 0.801.90, zilver» nep f 2.404.20; 4800 Kg. spercieboonen f 4.40—5.40, 8600 Kg. roode kool f 1—1.10, 2400 Kg. gele kool f 1.10—IJ». WINKEL. 9 Aug. Appelen f 38, peren f 310, pruimen f 1015, aal bessen f 413, kruisbessen f 25, frambozen f 1013, slaboonen f 1—2.40, snijboonen f 35, peulen f 45, aardappelen f 0.50—1, uien f 0.801, kropsla f 12.50, komkommers f 13, wortelen f 47.50. AMSTERDAM. 9 Augustus 1933. Ter veemarkt waren aangevoerd: 452 vette kalveren: le kw. 4246 cent, 2e kw. 31 40 cent, 3e kw. 2432 cent per Kg. levend gewicht; 27 nuchtere kalveren f 4-7396 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 4142 cent, zware varkens 3940 cent, vette varkens 3739 cent per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 6 wagons ge* slaohte runderen uit Denemarken. WARMEJNHmZSN, 9 Augustus 1933. Schotsche muizen f 1.201.70, idem grove f 0.80— 0.90, idem drielingen f 0.75, eigenheimers f 1.30—1.50, gele nep f 4.30, uien f 2.30, idem drielingen f 1.50; zilvernep f 4.40—5.20, Idem drielingen f 0,801,20, idem uien f 0,80, roode kool f 1; slaboonen f 4.104.70. Aanvoer: 16400 Kg aardappelen, 150 Kg gele nep, 100 Kg uien, 950 Kg zdlveruien, 2500 Kg roode kool, 545 Kg slaboonen. M'FTPBMBT ,TK, 9 Augustus 1933. Aardappelen: Schotsche muizen f 0.37%0.45, klein® muizen f 0.37%0.45, witvl. aardappelen f 0,40—0.45. Gegadigden gevraagd, voor een 1|SSTAND tijdens de Fancy- Fair der Harmonie „De Eendrachtte Kolhorn, op 19 en 20 Aug. Prijsopgave en inlichtingen bij P. STRIJDER, Voorzitter. gevraagd, bij vrijgezel met zaak, woning disponibel. Wagenmakerij Fa. JONK, J. BANDER, Kolhorn. le klas merk-Rijwielen: Burgers E.N.R., Karei I en Germaan Rijwielen vanaf f 35.—, tevens nog Racefiets B.S.A. f 25.— Raleigh Heerenfiets f 22.50 Karei I Heerenfiets f 12.50 JONGENS- en MEISJESFIETSEN. Telefoon 39 t£ Te koop: een Keet, 5.50 bij 6 M., zeer geschikt voor Woonkeet, bij B. BAREKAMP te Kolhorn. Mooie blanke Slingerhoning te koop. 60 cent per pond, bij de 10 pond f 5.50. - H. VADER, Lotweg 7, Anna Paulowna. Drachtige jonge Zeugen te koop. ib. VAN STIPR1AAN, Stoomweg 16, Anna Paulowna. Te koop: een mak sterk Werkpaard, vosbles merrie. - M. W. JIMMINK, Uitvlucht bij de Kooij,. TE HUUR: een Woonhuis met Tuin. JACOB BROUWER, Ruigeweg, St. Maartensbrug. ZICHTERS gevraagd. A. KOUWENBERG, Leierdijk, Oude Niedorp. Huishoudster gevraagd, tusschen 40 en 50 jaar. Brieven of inlichtingen Advertentie- Bureau P. MIENES, Oudkarspel. Verloren: een Dekkleed, tegen belooning terug bezorgen bij M. PHIL1PSEN, Anna Paulowna.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3